KVIrc - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: About KVIrc
fr: À propos de KVIrc

en: Close
fr: Fermer

en: Forged by the <b>KVIrc Development Team</b>
fr: Forgé par l'<b>Équipe de Développement de KVIrc</b>

en: About
fr: À propos

en: Runtime Info
fr: Information du système

en: System name
fr: Nom du système

en: System version
fr: Version du système

en: Qt version
fr: Version de Qt

en: Qt theme
fr: Thème de Qt

en: Build Info
fr: Information de compilation

en: Build date
fr: Date de la compilation

en: Sources date
fr: Date des sources

en: Revision number
fr: Numéro de la révision

en: CPU name
fr: Nom du processeur

en: Build command
fr: Commande de compilation

en: Build flags
fr: Options de compilation

en: Compiler name
fr: Nom du compilateur

en: Compiler flags
fr: Options du compilateur

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: OpenSSL version
fr: Version de OpenSSL

en: Executable Information
fr: Information sur l'exécutable

en: Honor && Glory
fr: Honneur && Gloire

en: Oops! Can't find the license file.
    It MUST be included in the distribution...
    Please report to <pragma at kvirc dot net>
fr: Oups ! Impossible de trouver le fichier de licence…
    Il DOIT être inclus dans la distribution…
    Merci de signaler cela à <pragma at kvirc dot net>

en: License
fr: Licence
