KVIrc - en to it translation catalogue (26 entries)

en: About KVIrc
it: Informazioni su KVIrc

en: Close
it: Chiudi

en: Forged by the <b>KVIrc Development Team</b>
it: Forgiato da <b>KVIrc Development Team</b>

en: About
it: Informazioni su

en: Runtime Info
it: Infomazioni Runtime

en: System name
it: Nome sistema

en: System version
it: Versione sistema

en: Architecture
it: Architettura

en: Qt version
it: Versione Qt

en: Qt theme
it: Tema Qt

en: Build Info
it: Informazioni Compilazione

en: Build date
it: Data compilazione

en: Sources date
it: Data sorgenti

en: Revision number
it: Numero revisione

en: CPU name
it: Nome CPU

en: Build command
it: Comando compilazione

en: Build flags
it: Flag compilazione

en: Compiler name
it: Nome compilatore

en: Compiler flags
it: Flag compilatore

en: Features
it: Funzionalità

en: OpenSSL version
it: Versione OpenSSL

en: OpenSSL compiler flags
it: Flag compilazione OpenSSL

en: Executable Information
it: Informazioni Eseguibile

en: Honor && Glory
it: Onore && Gloria

en: Oops! Can't find the license file.
    It MUST be included in the distribution...
    Please report to <pragma at kvirc dot net>
it: Oops! non trovo il file della licenza.
    DEVE essere incluso nella distribuzione...
    Riporta l'errore a <pragma at kvirc dot net>

en: License
it: Licenza
