KVIrc - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Author
ja: 作成者

en: Install Addon Pack - KVIrc
ja: アドオン パックをインストールする - KVIrc

en: Do Not Install
ja: インストールしない

en: Yes, Proceed
ja: はい、実行します

en: Close
ja: 閉じる

en: Install Addon - KVIrc
ja: アドオンをインストールする - KVIrc

en: Create Addon Package - KVIrc
ja: アドオン パッケージを作成する - KVIrc

en: Welcome
ja: ようこそ

en: Hit the "Next" button to begin.
ja: 「次へ」のボタンを押すと開始します。

en: Package Information
ja: パッケージ情報

en: Package Files
ja: パッケージのファイル

en: Select the source directory:
ja: ソース用ディレクトリーの選択

en: Save Package
ja: パッケージの保存

en: Select save path:
ja: 保存パスの選択:

en: Final Information
ja: 最終情報

en: Cancel
ja: 取り消し

en: Finish
ja: 完了

en: Name: %Q
ja: 名前: %Q

en: Description: %Q
ja: 説明: %Q

en: Total: %d addons installed
ja: 合計: %d 個のアドオンをインストールしました

en: Uninstalling existing addon version %Q
ja: 存在するアドオンのバージョン %Q を削除しています

en: Addon registration failed
ja: アドオンの登録に失敗しました。

en: Addon successfully registered
ja: アドオンの登録に成功しました。
