KVIrc - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Author
tr: Yazar

en: Created at
tr: De düzenlendi

en: Created with
tr: Ile düzenlendi

en: Warning: The addon might be incompatible with this version of KVIrc
tr: Uyarı: Addon KVIrc nin bu versiyonuyla uyuşmuyor olablilir

en: Install Addon Pack - KVIrc
tr: Addon paket yükleyin - KVırc

en: You're about to install the following addon package
tr: Addon paketi yüklemek üzeresiniz

en: Do Not Install
tr: Yükleme

en: Yes, Proceed
tr: Evet, ilerle

en: Failed to unpack the selected file: %1
tr: Seçilen doyanın açılması işlemi başarısız : %1

en: Failed to delete the directory '%1'
tr: Dizin '%1' silinemedi

en: The package file list is empty
tr: Paket dosya listesi boş

en: Close
tr: Kapat

en: Install Addon - KVIrc
tr: Yükle Addon - KVIrc

en: Create Addon Package - KVIrc
tr: Oluştur Eklenti/Addon Paketi - KVIrc

en: Welcome
tr: Hoş Geldiniz

en: You will be asked to provide some information like the package name, the version, a description and so on.
tr: Paket adı, sürüm, açıklama gibi bazı bilgiler vermeniz istenecektir.

en: Hit the "Next" button to begin.
tr: Başlamak için "Sonraki" tıklayınız.

en: Package Information
tr: Paket bilgisi

en: Here you need to provide information about you (the packager) and a short description of the package you're creating.
tr: Burada hakkınızda (paket yapımcısı) bilgiler ile paket hakkında kısa bir açıklama yapmalısınız.

en: Package Files
tr: Paket dosyaları

en: Select the source directory:
tr: Kynak dizini seç

en: Save Package
tr: Paketi kaydet

en: Select save path:
tr: Kayıtlı yolu seç:

en: Final Information
tr: Son bilgi

en: This is what I will check for:
tr: Kontrol edilecek olan:

en: Cancel
tr: İptal et

en: Finish
tr: Bitir

en: Name: %Q
tr: İsim: %Q

en: Description: %Q
tr: Açıklama: %Q

en: Total: %d addons installed
tr: Toplam: %d addon yüklendi

en: Uninstalling existing addon version %Q
tr: Mevcut olan addon sürümü siliniyor %Q

en: The addon "%1" has no configure callback set
tr: Addon "%1"  yapılandırma geri getirme seti yok

en: The addon "%1" has no help callback set
tr: Addon "%1" yardım geri getirme seti yok

en: Internal error: call a head-shrinker
tr: İç Hata: head-shrinker çağrılmalı

en: The specified version "%Q" is not a valid version string
tr: Sürüm "%Q" geçerli bir sürüm dizesi değil

en: The specified KVIrc version "%Q" is not a valid version string
tr: KVIrc sürümü "%Q" geçerli bir sürüm dizesi değil

en: This KVIrc executable is too old to run this addon (minimum version required is %Q)
tr: KVIrc sürümünüz bu addon için çok eski (gerekli asgari sürümü %Q)

en: Attempting to register addon "%Q" with version %Q
tr: Addon kayıt çalışıyor "%Q" sürüm %Q ile

en: The addon "%Q" already exists with version %Q which is higher than %Q
tr: Bu addon "%Q" zaten %Q sürümü ile mecvut ve %Q'den daha yenidir

en: Addon registration failed
tr: Addon kaydı yapılamadı

en: Addon successfully registered
tr: Addon kaydı başarıyla tamamlandı

en: The target path can't be empty
tr: Hedef yol boşaltılamaz

en: The target path can't contain ..
tr: Hedef yol içeremez ..

en: Empty file list
tr: Boş dosya listesi

en: The directory '%1' doesn't exist
tr: Dizin '%1' mevcut değil

en: The file '%1' doesn't exist
tr: Dosya '%1' mevcut değil

en: The entry '%1' is not a file
tr: Giriş '%1' bir dosya değil

en: Skipping invalid entry '%1'
tr: Geçersiz giriş atlanıyor '%1'

en: Installing file '%1' into '%2'
tr: Dosya %1', '%2' e yükleniyor

en: Error installing addon package: %Q
tr: Addon paketi yükleme hatası: %Q
