KVIrc - en to hu translation catalogue (163 entries)

en: Choose Files to Send - KVIrc
hu: Küldendő Fájl Kiválaszása - KVIrc

en: Can't send DCC %Q request to %Q: IRC connection has been terminated
hu: Nem lehet DCC %Q kérést küldeni %Q: felé, IRC kapcsolat megszakadt

en: Can't open file %Q for reading
hu: Nem lehet megnyitni %Q fájlt olvasásra

en: <b>%1 [%2@%3]</b> requests a <b>Direct Client Connection</b> in <b>%4</b> mode.<br>
hu: <b>%1 [%2@%3]</b> kérte <b>Közvetlen Kliens Kapcsolat (DCC) létrehozását %4 </b>módban</b><br>

en: The connection will be secured using SSL.<br>
hu: A kapcsolat titkosítva SSL segítségével.<br>

en: You will be the passive side of the connection.<br>
hu: Te leszel a passzív oldal a kapcsolatban.<br>

en: The connection target will be host <b>%1</b> on port <b>%2</b><br>
hu: A kapcsolat célja: <b>%1</b> <b>%2</b> porton keresztül <br>

en: DCC %1 Request - KVIrc
hu: DCC %1 Kérés - KVIrc

en: <b>%1 [%2@%3]</b> requests a<br><b>Direct Client Connection</b> in <b>VOICE</b> mode.<br>The connection target will be host <b>%4</b> on port <b>%5</b><br>
hu: <b>%1 [%2@%3]</b> kérte <br><b>DCC kapcsolat létrehozását</b>VOICE módban<b></b><br>A kapcsolat célja: <b>%4</b> címen <b>%5</b>porton keresztül történne.<br>

en: DCC VOICE request
hu: DCC VOICE (hang) kérés

en: <b>%1 [%2@%3]</b> requests a<br><b>Direct Client Connection</b> in <b>VIDEO</b> mode.<br>The connection target will be host <b>%4</b> on port <b>%5</b><br>
hu: <b>%1 [%2@%3]</b> kérte <br><b>DCC kapcsolat létrehozását</b>VIDEÓ módban<b></b><br>A kapcsolat célja: <b>%4</b> címen <b>%5</b>porton keresztül történne.<br>

en: DCC VIDEO request
hu: DCC VIDEÓ (hang) kérés

en: <b>%1 [%2@%3]</b> requests a<br><b>Direct Client Connection</b> in <b>CANVAS</b> mode.<br>The connection target will be host <b>%4</b> on port <b>%5</b><br>
hu: <b>%1 [%2@%3]</b> kérte <br><b>DCC kapcsolat létrehozását</b> <b>CANVAS (vászon)</b> módban.<br>A kapcsolat célja:<b>%4</b> címen <b>%5</b> porton keresztül történne<br>

en: DCC CANVAS request
hu: DCC CANVAS (vászon) kérés

en: <b>%1 [%2@%3]</b> wants to send you the file '<b>%4</b>', <b>%5</b> large.<br>The connection target will be host <b>%6</b> on port <b>%7</b><br>
hu: <b>%1 [%2@%3]</b> küldeni akar egy fájlt neked:'<b>%4</b>', ami <b>%5</b>.<br>A kapcsolat célja a <b>%6</b> a <b>%7</b> porton.<br>

en: <b>%1 [%2@%3]</b> wants to send you the file '<b>%4</b>', <b>%5</b> large.<br>You will be the passive side of the connection.<br>
hu: <b>%1 [%2@%3]</b> küldeni akar egy fájlt neked:'<b>%4</b>', ami <b>%5</b>.<br>Te lennél a passzív a kapcsolaton belül.<br>

en: Auto-accepting DCC %Q request from %Q!%Q@%Q for file %Q
hu: Automatikus DCC fogadás %Q kérésre %Q!%Q@%Q -tól/től %Q fájlra.

en: Choose Files to Save - KVIrc
hu: Fájlnév megadása mentéshez - KVIrc

en: The file '<b>%1</b>' already exists and is <b>%2</b> large.<br>Do you wish to<br><b>auto-rename</b> the new file,<br><b>overwrite</b> the existing file, or<br> <b>resume</b> an incomplete download?
hu: A fájl '<b>%1</b>' már létezik, és <b>%2</b> méretű.<br>Szeretnéd <br> <b>felülírni</b> a létező fájlt,<br> <b>automatikusan átnevezni</b> az új fájlt, vagy<br><b>folytatni</b> egy befejezetlen letöltést?

en: File %s exists, auto-renaming to %Q
hu: Fájl: %s létezik, automatikus átnevezés: %Q

en: Attempting a passive DCC CANVAS connection
hu: Próbálkozás passzív DCC CANAVAS (vászon) kapcsolat létrehozására

en: Listening on interface %Q port %Q
hu: Hallgatózás %Q eszközön, %Q porton

en: Sent DCC CANVAS request to %Q, waiting for the remote client to connect...
hu: Elküldött DCC CANVAS (vászon) kérés -> %Q, várakozás a távoli kliens kapcsolódására...

en: DCC CANVAS request not sent: awaiting manual connections
hu: DCC CANVAS (vászon) kérés nem lett elküldve, manuális csatlakozás szükséges

en: Attempting an active DCC CANVAS connection
hu: Próbálkozás aktív DCC CANAVAS (vászon) kapcsolat létrehozására

en: Contacting host %Q on port %Q
hu: Kapcsolódás %Q -ra/re %Q porton keresztül

en: Connected to %Q:%Q
hu: Kapcsolódva %Q:%Q

en: Attempting a passive DCC %s connection
hu: Próbálkozás passzív DCC %s kapcsolat létrehozására

en: Attempting an active DCC %s connection
hu: Próbálkozás aktív DCC %s kapcsolat létrehozására

en: The local IP address is private, determining from IRC server: %s
hu: A helyi IP magáncím, meghatározás az IRC-szerver által: %s

en: The local IP address is private, but unable to determine it from the IRC server
hu: A helyi IP privát cím, de az IRC szerver által nem lehet meghatározni

en: The local IP address is private, but have no IRC server to determine it from
hu: A helyi IP cím privát, de nincs IRC szerver, ami meghatározná

en: Sent DCC %Q request to %Q, waiting for the remote client to connect...
hu: DCC %Q kérés elküldve %Q -nak/nek, várakozás a távoli kliens kapcsolódására...

en: DCC %Q request not sent, awaiting manual connection
hu: DCC %Q kérés küldése sikertelen, manuális kapcsolat szükséges

en: Low-level transport connection established
hu: Alacsony szintű adatátviteli kapcsolat létrejött

en: Starting Secure Socket Layer handshake
hu: SSL kézfogás megkezdése

en: [SSL ERROR]: %s
hu: [SSL HIBA]: %s

en: ERROR: %Q
hu: HIBA: %Q

en: DCC %Q failed: %Q
hu: DCC %Q sikertelen: %Q

en: unknown
hu: ismertelen

en: &Accept
hu: Elfogadás

en: &Reject
hu: Elutasítás

en: &Rename
hu: Átnevezés

en: Over&write
hu: Felülírás

en: Re&sume
hu: &Folytatás

en: Cancel
hu: Mégsem

en: File Already Exists - KVIrc
hu: Fájl Már Létezik - KVirc

en: Data transfer terminated, waiting 30 seconds for the peer to close the connection...
hu: Adatátvitel megszakítva, 30 másodperc várkozás a peerre, hogy zárja a kapcsolatot...

en: Data transfer was terminated 30 seconds ago, closing the connection
hu: Adatátvitel megszakítva 30 másodperce, kapcsolat zárása

en: TRANSFER %1
hu: ADATÁTVITEL: %1

en: Setting up the connection
hu: Kapcsolat beállítása

en: Attempting a passive DCC %1 connection
hu: Passzív DCC %1 kapcsolat létrehozása

en: Attempting an active DCC %1 connection
hu: Próbálkozás aktív DCC %1 kapcsolat létrehozása

en: Sent DCC RESUME request to %1, waiting for ACCEPT
hu: DCC RESUME elküldve, kérés %1 felé, várakozás Elfogadásra

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Transfer failed:
hu: Adatátvitel megszakadt:

en: Configure Bandwidth...
hu: Sávszélesség beállítása...

en: Resend DCC
hu: DCC újraküldés

en: Resend TDCC
hu: TDCC újraküldés

en: Resend RevDCC
hu: RevDCC újraküldés

en: Abort
hu: Megszakítás

en: From:
hu: Feladó:

en: To:
hu: Címzett:

en: %1 of %2 (%3%)
hu: %1 van hátra %2 bájtból (%3%)

en: Transfer Log
hu: Adatátviteli napló

en: Contacting host %1 on port %2
hu: Kapcsolódás a %1 hosthoz %2 porton keresztül

en: Listening on interface %1 port %2
hu: Hallgatózás %1 eszközön %2 porton keresztül

en: The local IP address is private, determining from IRC server: %1
hu: A helyi IP magáncím, meghatárizás az IRC szerverrel: %1

en: Sent DCC %1 request to %2, waiting for remote client to connect...
hu: DCC %1 kérés küldése %2 felé, várakozás a távoli kliens kapcsolódására...

en: DCC %1 request not sent, awaiting manual connection
hu: DCC %1 kérés nem lett elküldve, manuális kapcsolódás szükséges

en: [SSL ERROR]: %1
hu: [SSL HIBA]: %1

en: Transfer completed
hu: Adatátvitel kész

en: Connected to %1:%2
hu: Kapcsolódva %1:%2

en: Local end is %1:%2
hu: Helyi végpont: %1:%2

en: Transferring data
hu: Adatátvitel

en: RESUME accepted, transfer will begin at position %1
hu: RESUME(folytatás) elfogadva, az átvitel %1 pozíciótól kezdődik

en: Processing RESUME request with mismatched port (%1)
hu: RESUME kérés feldolgozása nem egyező porttal (%1)

en: Processing RESUME request with broken filename (%1)
hu: RESUME kérés feldolgozása hibás fájlnévvel (%1)

en: Internal error in RESUME request
hu: Belső hiba RESUME (folytatás) kérésnél

en: Accepting RESUME request, transfer will begin at position %1
hu: Elfogadott RESUME (folytatás), adatátvitel %1 pozíciótól kezdődik

en: bytes/sec
hu: bájt/másodperc

en: Video device:
hu: Videó eszköz:

en: Input:
hu: Bevitel:

en: Standard:
hu: Alapértelmezett:

en: Attempting a passive DCC VIDEO connection
hu: Próbálkozás passzív DCC VIDEO kapcsolat létrehozása

en: Attempting an active DCC VIDEO connection
hu: Aktív DCC VIDEO kapcsolat létrehozása

en: Sent DCC VIDEO (%s) request to %Q, waiting for the remote client to connect...
hu: DCC VIDEO kérés (%s) elküldve %Q felé, várakozás a távoli kliens kapcsolódására..

en: DCC VIDEO request not sent: awaiting manual connection
hu: DCC VIDEO kérés nem lett elküldve, várakozás manuális kapcsolódásra

en: DCC Failed: %Q
hu: DCC Sikertelen %Q

en: Actual codec used is '%s'
hu: Aktuális codec: %s

en: WARNING: failed to check the soundcard duplex capabilities: if this is a half-duplex soundcard, use the DCC VOICE option to force half-duplex algorithm
hu: FIGYELMEZTETÉS: a hangkártya full-duplex képességeinek ellenőrzése sikertelen. Ha ez a kártya half-duplex hangkártya, használd a DCC VOICE opciót kényszerített half-duplex algoritmussal

en: WARNING: failed to set the requested sample rate (%d): the device used closest match (%d)
hu: FIGYELMEZTETÉS: a kért mintavételi-korrekció érvénytelen: (%d): a legközelebbi egyezés: %d, ezt használom

en: Input buffer
hu: Beviteli puffer

en: Output buffer
hu: Kimeneti puffer

en: Attempting a passive DCC VOICE connection
hu: Próbálkozás passzív DCC VOICE kapcsolat létrehozása

en: Attempting an active DCC VOICE connection
hu: Próbálkozás aktív DCC VOICE kapcsolat létrehozása

en: Sent DCC VOICE (%s) request to %Q, waiting for the remote client to connect...
hu: DCC VOICE kérés (%s) elküldve %Q felé, várakozás a távoli kliens kapcsolódására..

en: DCC VOICE request not sent: awaiting manual connections
hu: DCC VOICE kérés nem lett elküldve, várakozás manuális kapcsolódásra

en: Input buffer: %d bytes
hu: Beviteli puffer: %d bájt

en: Output buffer: %d bytes
hu: Kimeneti puffer: %d bájt

en: Volume: %1
hu: Hangerő: %1

en: &Line
hu: Vona&l

en: &Rectangle
hu: Téglalap

en: &Ellipse
hu: Ellipszis

en: &Pie
hu: Pite

en: &Chord
hu: &Hurok

en: &Triangle
hu: Háromszög

en: &Pentagon
hu: Ötszög

en: &Hexagon
hu: Hatszög

en: &Shape
hu: Körvonal

en: &Item
hu: Elem

en: &Polygons
hu: Poligonok

en: &Insert
hu: Beszúr

en: This window has no associated IRC context (an IRC context is required unless -c or -n are passed)
hu: Az ablaknak nincs hozzárendelt IRC környezete (IRC környezet szükséges, kivéve -c vagy -n esetén)

en: You're not connected to a server (an active connection is required unless -c or -n are passed)
hu: Nem csatlakoztál a szerverhez, (aktív kapcsolat szükséges, vagy legalább -c vagy -n szükséges)

en: Unable to get address of interface %Q
hu: %Q eszköz címének meghatározása sikertleen

en: No suitable interfaces to listen on, use -i
hu: Nincs hallgatásra alkalmas eszköz, használd: -i

en: This executable was built without SSL support, -s switch ignored
hu: Ez a kiadás SSL támogatás nélkül lett lefordítva, -s kapcsoló mellőzve

en: -c requires -i and -p
hu: a '-c' igényli '-i' és '-p' -t

en: <unknown size>
hu: <ismeretlen méret>

en: This executable has been built without SSL support, -s switch ignored
hu: Ez a kiadás SSL támogatás nélkül lesz lefordítva, -s kapcsoló mellőzve

en: This executable has no SSL support, -s switch ignored
hu: Ez SSL támogatás nélküli kiadás, '-s' kapcsoló mellőzve

en: DCC VOICE support not enabled at compilation time
hu: DCC VOICE nem volt engedélyezve fordításkor

en: Invalid sample rate specified, defaulting to 8000
hu: Helytelen meghatározott mintavételi ráta, váltás 8000-re

en: DCC VIDEO support not enabled at compilation time
hu: DCC VIDEO nem volt engedélyezve fordításkor

en: Invalid codec specified
hu: Megadott kodek helytelen

en: The current window has no associated DCC session
hu: Az aktuális ablaknak nincs hozzárendelt DCC 'session'-ja

en: The specified parameter is not a valid DCC identifier
hu: A megadott paraméterek nem érvényes DCC azonosítók

en: This DCC session is not a DCC transfer session
hu: Ez a DCC kapcsolat nem DCC átviteli kapcsolat

en: The specified window identifier is not valid
hu: A megadott ablak azonosító nem érvényes

en: This executable was built without SSL support
hu: Ez a kiadás SSL támogatás nélkül lett fordítva

en: You specified a bad string for the parameter "type"
hu: Hibás típus paramétert adtál meg

en: Unable to get SSL information: DCC session is not using SSL
hu: SSL információk meghatározás sikertelen: A DCC ülés nem használ SSLt

en: Unable to get SSL information: DCC session not initialized yet
hu: SSL információk meghatározás sikertelen: A DCC ülés még nincs inicializálva

en: Unable to get SSL information: SSL non initialized yet in DCC session
hu: SSL információ meghatározás sikertelen: SSL még nincs inicializálva a DCC ülésen

en: Unable to get SSL information: query not recognized
hu: SSL információk meghatározása sikertelen: lekérdezés ismeretlen

en: Unable to process the above request: %Q, %Q
hu: Az alábbi folyamat teljesítése sikertelen: %Q, %Q

en: Ignoring and notifying failure
hu: Mellőző és értesítő hiba

en: Ignoring
hu: Mellőzés

en: Concurrent transfer limit reached (%1 of %2 transfers running)
hu: Konkurens átviteli korlát elérve (%1 / %2 átvitel fut)

en: Slot limit reached (%1 slots of %2)
hu: Foglalat korlát elérve (%1 foglalat használva, max: %2 )

en: Too many pending connections
hu: Túl sok függő kapcsolat

en: Invalid port number %1
hu: Helytelen port szám %1

en: Invalid IP address in old format %1
hu: Érvénytelen IP cím, régi formátumban %1

en: Invalid IP address %1
hu: Helytelen IP cím %1

en: This executable has been compiled without SSL support, the SSL extension to DCC CHAT is not available
hu: Ez a verzió SSL támogatás nélkül lett fordítva, az SSL kiterjesztés DCC CHAT-re nem elérhető

en: The above request is broken: it looks like a zero port tag acknowledge but I have either never seen this tag or it was sent more than 120 seconds ago
hu: A fenti lekérdezés hibás: úgy néz ki null-portos nyugtázás, de vagy nem láttam ezt a jelzést vagy több, mint 120 másodpece lett elküldve

en: This executable has been compiled without SSL support, the SSL extension to DCC SEND is not available
hu: Ez a verzió SSL támogatás nélkül lett fordítva, az SSL kiterjesztés DCC SEND-re nem elérhető

en: Invalid resume position argument '%1'
hu: Helytelen folytatási pozíció argumentum: '%1'

en: The above request has resume file size missing, assuming a resume file size of 0
hu: Az alábbi folytatási kérés mérete hiányzik, a fájl 0-tól lesz folytatva

en: This executable has been compiled without SSL support, the SSL extension to DCC RECV is not available
hu: Ez a verzió SSL támogatás nélkül lett fordítva, az SSL kiterjesztés DCC RECV-re nem elérhető

en: %Q [%Q@%Q] is ready to receive the file "%s"
hu: %Q [%Q@%Q] készen áll "%s" fájl fogadására

en: The remote client is listening on interface %s and port %s
hu: A távoli kliens hallgatózik %s eszközön, %s porton keresztül

en: Use %c
    ![!dbl]dcc.send %s -i=%s -p=%s %Q
    /dcc.send %s -i=%s -p=%s %Q
    %c to send the file (or double-click on the socket)
hu: Használd %c
    ![!dbl]dcc.send %s -i=%s -p=%s %Q
    /dcc.send %s -i=%s -p=%s %Q
    %c fájlküldéshez (vagy duplka katt a Socketen)

en: This executable has been compiled without SSL support, the SSL extension to DCC RSEND is not available
hu: Ez a verzió SSL támogatás nélkül lett fordítva, az SSL kiterjesztés DCC RSEND-re nem elérhető

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: No suitable interface to listen on, trying to continue anyway...
hu: Nincs megfelelő eszköz, amin hallgatóznék, további próbálkozások...

en: This executable has been compiled without SSL support, the SSL extension to DCC GET is not available
hu: Ez a verzió SSL támogatás nélkül lett fordítva, az SSL kiterjesztések DCC GET-re nem elérhetőek

en: No file offer named '%1' (with size %2) available for %3 [%4@%5]
hu: Nincs felajánlott '%1' fájl (%2 méretben) ami elérhető %3 [%4@%5]

en: "any"
hu: "bármilyen"

en: Accepting file request from %Q [%Q@%Q] for '%s' (real file: %Q), offering DCC %s since we can't accept incoming connections (user option)
hu: Elfogadott fájlkérés %Q [%Q@%Q] felől, '%s' fájlra (valós fájl: %Q), felajánlás DCC %s mióta nincs engedélyezve a bejövő kapcsolat (felhasználói beállítás)

en: Accepting file request from %Q [%Q@%Q] for '%s' (real file: %Q), offering DCC %Q
hu: Fájl kérése elfogadva %Q [%Q@%Q] felől  '%s' fájlra (valós fájl: %Q), felajánlásDCC %Q

en: Unknown DCC type '%1'
hu: Ismeretlen DCC típus: %1
