KVIrc - en to pl translation catalogue (256 entries)

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Internal unique name for the action
pl: Wewnętrzna, unikalna nazwa akcji

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Visible name for this action.<br>This string will be displayed to the user so it is a good idea to use $tr() here
pl: Widoczna nazwa dla tej akcji.<br>Ten ciąg znaków będzie wyświetlany użytkownikowi, więc dobrym pomysłem jest użycie $tr() tutaj

en: Action code
pl: Kod akcji

en: Code
pl: Kod

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Choose the category that best fits for this action
pl: Wybierz kategorię, która najlepiej pasuje dla tej akcji

en: Description:
pl: Opis:

en: Visible short description for this action.<br>This string will be displayed to the user so it is a good idea to use $tr() here
pl: Widoczny krótki opis dla tej akcji.<br>Ten ciąg znaków będzie wyświetlany użytkownikowi, więc dobrym pomysłem jest użycie $tr() tutaj

en: Small icon:
pl: Mała ikona:

en: Big icon:
pl: Duża ikona:

en: Key sequence:
pl: Sekwencja klawiszy:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Needs IRC context
pl: Wymaga kontekstu IRC

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window belongs to an IRC context
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli ta akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno należy do kontekstu IRC

en: Needs IRC connection
pl: Wymaga połączenia IRC

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window has an active IRC connection
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno posiada aktywne połączenie IRC

en: Enable at login
pl: Włącz przy logowaniu

en: Enable only in specified windows
pl: Włącz tylko w wybranych oknach

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is of a specified type
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli ta akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno jest wybranego typu

en: Enable in console windows
pl: Włącz w oknach konsoli

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a console
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli ta akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno jest konsolą

en: Only if there are selected users
pl: Tylko jeśli są zaznaczeni użytkownicy

en: This will enable the action only if there are selected users in the active window
pl: Włączy tę opcję tylko jeśli w aktywnym oknie są zaznaczeni użytkownicy

en: Enable in channel windows
pl: Włącz w oknach kanału

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a channel
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno należy do kanału

en: Enable in query windows
pl: Włacz w oknach rozmowy

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a query
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno należy do zapytania

en: Enable in DCC chat windows
pl: Włącz w oknach czatu DCC

en: Check this option if this action should be enabled only when the active window is a DCC chat
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli akcja powinna być włączona tylko gdy aktywne okno należy do czatu DCC

en: Flags
pl: Flagi

en: Action
pl: Akcja

en: New Action
pl: Nowa akcja

en: Delete Actions
pl: Usuń akcje

en: Export Actions...
pl: Eksportuj akcje...

en: Choose a Filename - KVIrc
pl: Wybierz nazwę pliku - KVIrc

en: Writing to File Failed - KVIrc
pl: Zapis nie powiódł się - KVIrc

en: Unable to write to the actions file.
pl: Nie można zapisać do pliku akcji.

en: My Action
pl: Moja akcja

en: Put here a short description of your action
pl: Wprowadź tutaj krótki opis swojej akcji

en: Action Editor
pl: Edytor akcji

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: &Export All to...
pl: &Eksportuj wszystkie do…

en: No item selected
pl: Nie wybrano elementu

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Edit the alias or namespace name
pl: Edytuj alias lub nazwę przestrzeni nazw

en: Confirm Overwriting Current - KVIrc
pl: Potwierdzenie nadpisania - KVIrc

en: An external script has changed the alias you are currently editing. Do you want to accept the external changes?
pl: Zewnętrzny skrypt zmienił alias, który bieżąco edytujesz. Czy chcesz zatwierdzić zmiany z zewnątrz?

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Enter a New Name - KVIrc
pl: Wpisz nową nazwę - KVIrc

en: Please enter the new name for the alias.
pl: Proszę wpisać nową nazwę dla aliasu.

en: Please enter the new name for the namespace.
pl: Proszę wpisać nową nazwę dla przestrzeni nazw.

en: Name Already Exists - KVIrc
pl: Nazwa już istnieje - KVIrc

en: This name is already in use. Please choose another one.
pl: Ta nazwa jest już w użyciu. Proszę wybrać inną.

en: Add Alias
pl: Dodaj alias

en: Add Namespace
pl: Dodaj przestrzeń nazw

en: Remove Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Export Selected...
pl: Eksport zaznaczonych...

en: Export Selected into Single Files...
pl: Eksportuj zaznaczone do pojedynczych plików...

en: Export All...
pl: Eksport wszystkich...

en: Find in Aliases...
pl: Znajdź w aliasach...

en: Collapse All Namespaces
pl: Zwiń wszystkie przestrzenie nazw

en: Find in Aliases
pl: Znajdź w aliasach

en: Please enter the text to be searched for. The matching aliases will be highlighted.
pl: Proszę wpisać tekst który będzie poszukiwany. Pasujące aliasy zostaną podświetlone.

en: Warning While Exporting - KVIrc
pl: Ostrzeżenie podczas eksportu - KVIrc

en: Must select an entry from the list to export!
pl: By eksportować, musisz wybrać wpis z listy!

en: Choose a Directory - KVIrc
pl: Wybierz katalog - KVIrc

en: Confirm Replacing File - KVIrc
pl: Potwierdzenie zastąpienia pliku - KVIrc

en: The file "%1" exists. Do you want to replace it?
pl: Plik "%1" istnieje. Czy chcesz go zastąpić ?

en: Yes
pl: Tak

en: Yes to All
pl: Tak na wszystkie

en: No
pl: Nie

en: The exported file could be empty: cowardly refusing to write it.
pl: Wyeksportowany plik może być pusty - tchórzliwie odmawiam zapisu.

en: Unable to write to the aliases file.
pl: Nie można zapisać do pliku aliasów.

en: Do you really want to remove the alias "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć alias "%1"?

en: Do you really want to remove the namespace "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć przestrzeń nazw "%1"?

en: Please note that all the child items will be deleted too.
pl: Zauważ, że obiekty pochodne również zostaną usunięte.

en: Confirm Removing Item - KVIrc
pl: Potwierdzenie usuwanie obiektu - KVIrc

en: Invalid or Missing Name - KVIrc
pl: Błędna lub pusta nazwa - KVIrc

en: You must specify a valid name for the alias.
pl: Musisz podać prawidłową nazwę dla aliasu.

en: Invalid Name - KVIrc
pl: Nieprawidłowa nazwa - KVIrc

en: Aliases names can contain only letters, digits, underscores and '::' namespace separators.
pl: Nazwy aliasów mogą zawierać tylko litery, liczby, podkreślniki i '::' separatory przestrzeni nazw.

en: Stray ':' character in alias name: did you mean ...<namespace>::<name>?
pl: Samotny znak ':' w aliasie nazwy: czy miałeś na myśli <namespace>::<name>?

en: You must specify a valid name for the namespace.
pl: Musisz wpisać prawidłową nazwę dla przestrzeni nazw.

en: Namespace names can contain only letters, digits, underscores and '::' namespace separators.
pl: Przestrzenie nazw mogą zawierać tylko litery, liczby, podkreślniki i separatory przestrzeni nazw '::'.

en: Stray ':' character in namespace name: did you mean... <namespace>::<name>?
pl: Samotny znak ':' w przestrzeni nazw: czy miałeś na myśli <namespace>::<name>?

en: Enter a Filename - KVIrc
pl: Wpisz nazwę pliku - KVIrc

en: Alias Editor
pl: Edytor aliasu

en: &Apply
pl: &Zastosuj

en: Class
pl: Klasa

en: Edit the class or namespace name
pl: Edytuj alias lub nazwę przestrzeni nazw

en: This function name is already in use. Please choose another one.
pl: Ta nazwa funkcji jest już w użyciu. Proszę wybrać inną.

en: This class name is already in use. Please choose another one.
pl: Ta nazwa klasy jest już w użyciu. Proszę wybrać inną.

en: inherits from class
pl: dziedziczy z klasy

en: Reminder text.
pl: Tekst przypomnienia.

en: Add Class
pl: Dodaj klasę

en: Export Selected in Single Files...
pl: Eksportuj zaznaczone do pojedynczych plików…

en: Find in Classes...
pl: Znajdź w klasach…

en: Collapse All Items
pl: Zwiń wszystkie elementy

en: Find In Classes
pl: Znajdź w klasach

en: Please enter the text to be searched for. The matching function will be highlighted.
pl: Proszę wpisać tekst który będzie poszukiwany. Pasująca funkcja zostanie podświetlona.

en: The exported class file could be empty: cowardly refusing to write it
pl: Wyeksportowany plik klasy może być pusty – tchórzliwie odmawiam zapisu.

en: Write to Classes File Failed - KVIrc
pl: Zapis do pliku klas nie powiódł się - KVIrc

en: Unable to write to the classes file.
pl: Nie można zapisać do pliku klas.

en: Do you really want to remove the class "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć klasę "%1"?

en: Please note that all the child classes/functions will also be deleted.
pl: Zauważ, że klasy i funkcje pochodne również zostaną usunięte.

en: Do you really want to remove the function "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć funkcję "%1"?

en: Please enter the name for the new namespace.
pl: Proszę wpisać nową nazwę dla nowej przestrzeni nazw.

en: Unable to compile class:
pl: Nie udało się skompilować klasy:

en: These inherited classes will be not compiled too:
pl: Te dziedziczące klasy również nie zostaną skompilowane:

en: Compilation Error - KVIrc
pl: Błąd kompilacji - KVIrc

en: Class Editor
pl: Edytor klasy

en: &Build
pl: &Zbuduj

en: &Save
pl: &Zapisz

en: Close
pl: Zamknij

en: Please enter the name for the class:
pl: Proszę wpisać nazwę dla klasy:

en: Class names can contain only letters, digits and underscores
pl: Nazwy klas mogą zawierać tylko litery, liczby i podkreślniki

en: Inherits class:
pl: Dziedziczy klasę:

en: &Rename Class
pl: &Zmień nazwę klasy

en: &Create Class
pl: &Utwórz klasę

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: Function names can contain only letters, digits and underscores
pl: Nazwy funkcji mogą zawierać tylko litery, liczby i podkreślniki

en: Set as <b>Internal</b> Function:
pl: Ustaw jako funkcję <b>wewnętrzną</b>:

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

en: &Execute
pl: &Wykonaj

en: Script Tester
pl: Tester skryptów

en: Context Sensitive Help
pl: Pomoc kontekstowa

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: Find & Replace
pl: Znajdź & zastąp

en: Editor Configuration - KVIrc
pl: Edytor konfiguracji - KVIrc

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Colors
pl: Kolory

en: Background:
pl: Tło:

en: Normal text:
pl: Normalny tekst:

en: Brackets:
pl: Nawiasy:

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Functions:
pl: Funkcje:

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Variables:
pl: Zmienne:

en: Punctuation:
pl: Interpunkcja:

en: Find:
pl: Odnalezione:

en: Options
pl: Opcje

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: &Save As...
pl: &Zapisz jako...

en: &Configure Editor...
pl: &Konfiguruj edytor...

en: &Find
pl: &Znajdź

en: Line: %1 Col: %2
pl: Linia: %1, kolumna: %2

en: Can't open file %1 for writing.
pl: Nie można otworzyć pliku %1 w celu zapisu.

en: Select a File - KVIrc
pl: Wybierz plik - KVIrc

en: Opening File Failed - KVIrc
pl: Otwarcie nie powiodło się - KVIrc

en: Can't open file %1 for reading.
pl: Nie można otworzyć pliku %1 w celu odczytu.

en: Word to find:
pl: Wyraz do wyszukania:

en: Replace with:
pl: Zastąp przez:

en: &Replace in all editor's items
pl: &Zastąp we wszystkich elementach edytora

en: E&nabled
pl: &Włączone

en: Edit the event handler name.
pl: Edytuj nazwę obsługi zdarzeń.

en: Event
pl: Zdarzenie

en: &Enable Handler
pl: Włącz obsługę zdarzeń

en: &Disable Handler
pl: Wyłącz obsługę zdarzeń

en: Re&move Handler
pl: Usuń obsługę zdarzeń

en: &Export Handler to...
pl: Eksportuj obsługę zdarzeń do…

en: &New Handler
pl: Nowa obsługa zdarzeń

en: unnamed
pl: bez nazwy

en: default
pl: domyslna

en: None
pl: Brak

en: 
    
    Event:
    %1
    
    Parameters:
    %2
pl: 
    
    Zdarzenie:
    %1
    
    Parametry:
    %2

en: Unable to write to the events file.
pl: Nie można zapisać do pliku zdarzeń.

en: Writing to File Failed
pl: Zapis do pliku nie powiódł się

en: Event Editor
pl: Edytor zdarzenia

en: Item
pl: Element

en: Submenu
pl: Podmenu

en: External Menu
pl: Menu zewnętrzne

en: Label
pl: Etykieta

en: ### Epilogue ###
pl: ### Epilog ###

en: Epilogue
pl: Epilog

en: ### Prologue ###
pl: ### Prolog ###

en: Prologue
pl: Prolog

en: Popup name
pl: Nazwa wyskakującego okna

en: Type
pl: Typ

en: Text:
pl: Tekst:

en: <b>Visible text</b><br>May contain identifiers that will be evaluated at popup call time.<br>For labels, this text can contain also limited HTML tags.
pl: <b>Widoczny tekst</b><br>Może zawierać identyfikatory, które zostaną przetworzone w czasie wywołania okienka.<br>W przypadku etykiet, tekst ten może również zawierać ograniczone tagi HTML.

en: Condition:
pl: Warunek:

en: <b>Boolean condition</b><br>Will be evaluated at popup call time in order to decide if this entry has to be shown.<br>An empty condition evaluates to true.
pl: <b>Warunek logiczny</b><br>Zostanie przetworzony podczas wywołania okienka, by zdecydować, czy wpis ma zostać pokazany<br>Puste warunki są przyjmowane za prawdę.

en: Icon:
pl: Ikona:

en: <b>Icon identifier</b><br>May be an internal icon ID, an absolute path or a relative path.<br>Portable scripts should never use absolute paths.
pl: <b>Identyfikator ikony</b><br>Może to być wewnętrzny identyfikator ikony, ścieżka absolutna lub relatywna.<br>Przenośne skrypty nigdy nie powinny zawierać ścieżek absolutnych.

en: External menu:
pl: Menu zewnętrzne:

en: Item ID:
pl: Identyfikator elementu:

en: <b>Item ID</b><br>This will allow you to use delpopupitem later.
pl: <b>Identyfikator elementu</b><br>Pozwala na późniejsze skorzystanie z delpopupitem.

en: New Separator Below
pl: Nowy separator poniżej

en: New Separator Above
pl: Nowy separator powyżej

en: New Separator Inside
pl: Nowy separator wewnątrz

en: New Label Below
pl: Nowa etykieta poniżej

en: New Label Above
pl: Nowa etykieta powyżej

en: New Label Inside
pl: Nowa etykieta wewnątrz

en: New Item Below
pl: Nowy element poniżej

en: New Item Above
pl: Nowy element powyżej

en: New Item Inside
pl: Nowa element węwnatrz

en: New Menu Below
pl: Nowe menu poniżej

en: New Menu Above
pl: Nowe menu powyżej

en: New Menu Inside
pl: Nowe menu wewnątrz

en: New External Menu Below
pl: Nowe zewnętrzne menu poniżej

en: New External Menu Above
pl: Nowe zewnętrzne menu powyżej

en: New External Menu Inside
pl: Nowe zewnętrzne menu wewnątrz

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: Re&move
pl: Us&uń

en: &Paste Below
pl: &Wklej poniżej

en: Paste Above
pl: Wklej powyżej

en: Paste Inside
pl: Wklej wewnątrz

en: New Menu Prologue
pl: Nowy prolog menu

en: New Menu Epilogue
pl: Nowy epilog menu

en: Popup
pl: Wyskakujące okno

en: &Export Selected to...
pl: &Eksportuj zaznaczone do…

en: An external script has changed the popup you are currently editing. Do you want to accept the external changes?
pl: Zewnętrzny skrypt zmienił wyskakujące okienko, które obecnie edytujesz. Czy chcesz zatwierdzić zmiany z zewnątrz?

en: &New Popup
pl: &Nowe wyskakujące okno

en: Re&move Popup
pl: Us&uń wyskakujące okno

en: &Export Popup to...
pl: &Eksportuj wyskakujące okienko do…

en: Unable to write to the popups file.
pl: Nie można zapisać do pliku wyskakujących okien.

en: Popup Editor
pl: Edytor wyskakującego okna

en: RAW Event
pl: Surowe zdarzenie

en: Edit the RAW event handler name.
pl: Edytuj obsługę surowych zdarzeń

en: &Add RAW Event...
pl: &Dodaj surowe zdarzenie…

en: New RAW Event
pl: Nowe surowe zdarzenie

en: Enter the numeric code of the message (0-999)
pl: Wpisz kod wiadomości (0-999)

en: 
    
    RAW Event:
    %1
pl: 
    
    Surowe zdarzenie:
    %1

en: Unable to write to the RAW events file.
pl: Nie można zapisać do pliku surowych zdarzeń.

en: RAW Editor
pl: Edytor surowych zdarzeń

en: Drop here the icons from the toolbars to remove them
pl: Wrzuć tutaj ikony z paska narzędzi, aby je usunąć

en: Toolbar Properties - KVIrc
pl: Właściwości paska narzędzi - KVIrc

en: Icon
pl: Ikona

en: ID
pl: Identyfikator

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: Choose a Toolbar Icon - KVIrc
pl: Wybierz ikonę paska - KVIrc

en: Invalid Toolbar Label - KVIrc
pl: Nieprawidłowa etykieta paska narzędzi - KVIrc

en: The toolbar label can't be empty!
pl: Etykieta paska narzędzi nie może być pusta!

en: Manually
pl: Manualnie

en: Automatically
pl: Automatycznie

en: Hide Advanced
pl: Ukryj zaawansow.

en: Customize Toolbars - KVIrc
pl: Dostosuj paski narzędzi - KVIrc

en: New Toolbar
pl: Nowy pasek narzędzi

en: Delete Toolbar
pl: Usuń pasek narzędzi

en: Edit Toolbar
pl: Edytuj pasek narzędzi

en: Export Toolbar
pl: Eksportuj pasek narzędzi

en: Import Toolbar
pl: Importuj pasek narzędzi

en: Confirm Toolbar Deletion - KVIrc
pl: Potwierdź usuwanie paska narzędzi - KVIrc

en: Do you really want to delete toolbar "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć pasek narzędzi "%1"?

en: Confirm Toolbar Export - KVIrc
pl: Potwierdź eksport paska narzędzi - KVIrc

en: Do you want the associated actions to be exported with the toolbar?
pl: Czy chcesz, by przypisane akcje były wyeksportowane wraz z paskiem narzędzi?

en: Write to Toolbar File Failed - KVIrc
pl: Zapis do pliku paska narzędzi nie powiódł się - KVIrc

en: Unable to write to the toolbar file.
pl: Nie można zapisać do pliku paska narzędzi.

en: Please specify the properties for the toolbar "%1"
pl: Proszę określić właściwości dla paska narzędzi "%1"

en: Please specify the properties for the new toolbar
pl: Proszę określić właściwości dla nowego paska narzędzi

en: My Toolbar
pl: Mój pasek narzędzi
