KVIrc - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Name:
tr: İsim:

en: Action code
tr: Eylem kodu

en: Code
tr: Kod

en: Category:
tr: Kategori:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Properties
tr: Özellikler

en: Delete Actions
tr: Eylemleri Sil

en: My Action
tr: Benim Eylem

en: OK
tr: Tamam

en: Apply
tr: Uygula

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Rename
tr: Yeniden isimlendir

en: Add Alias
tr: Alias Ekle

en: Remove Selected
tr: Seçileni Sil

en: Export Selected...
tr: Seçileni Dışarı Çıkar...

en: Export All...
tr: Hepsini Dışarı Çıkar...

en: Yes
tr: Evet

en: Yes to All
tr: Hepsine Evet

en: No
tr: Hayır

en: &OK
tr: &Tamam

en: &Apply
tr: &Uygula

en: &Save
tr: &Kayıt Et

en: Close
tr: Kapat

en: &Cancel
tr: İpta&l Et

en: &Add
tr: &Ekle

en: &Rename
tr: Yeni&den isimlendir

en: Font:
tr: Yazı Tipi:

en: Colors
tr: Renkler

en: Find:
tr: Bul:

en: &Open...
tr: &Aç...

en: &Save As...
tr: &Olarak kaydet...

en: unnamed
tr: isimsiz

en: default
tr: varsayilan

en: Submenu
tr: Alt menü

en: Test
tr: Deneme

en: Type
tr: Tür

en: Cu&t
tr: Ke&s

en: &Copy
tr: Ko&pyala

en: &Paste Below
tr: Altına &Yapıştır

en: Paste Above
tr: Üstüne Yapştır

en: Paste Inside
tr: İçine Yapıştır

en: Icon
tr: Simge
