KVIrc - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Type
hr: Vrsta

en: Information
hr: Informacije

en: Progress
hr: Napredak

en: &Open
hr: &Otvori

en: &Other...
hr: &Ostalo..

en: Open &With
hr: Otvori &S

en: Open &Location
hr: Otvori &Lokaciju

en: Terminal at Location
hr: Terminal na Lokaciju

en: MS-DOS Prompt at Location
hr: MS-DOS Prompt na Lokaciju

en: &Copy Path to Clipboard
hr: &Kopiraj Putanju u Međuspremnik

en: Local &File
hr: Lokalna D&atoteka

en: &Clear Terminated
hr: Oč&isti Prekinuto

en: Clear &All
hr: Očisti S&ve

en: Failed to remove the file
hr: Neuspjeh pri uklanjanju datoteke

en: Clear all transfers, including any in progress?
hr: Očistiti sve transfere, ukljućujući i aktivne?

en: File Transfers
hr: Transferi Datoteka
