KVIrc - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Information
it: Informazioni

en: Progress
it: Progresso

en: Size: %1
it: Dimensione: %1

en: &Open
it: &Apri

en: &Other...
it: Al&tro...

en: Open &With
it: Apri &Con

en: Open &Location
it: Apri &Locazione

en: Terminal at Location
it: Terminale nella Locazione

en: MS-DOS Prompt at Location
it: Terminale MS-DOS nella Locazione

en: &Copy Path to Clipboard
it: &Copia Percorso negli Appunti

en: &Delete File
it: Elimina File

en: Local &File
it: File &Locale

en: &Clear Terminated
it: Elimina Terminate

en: Clear &All
it: Elimina &Tutte

en: Do you really want to delete the file %1?
it: Vuoi veramente eliminare il file %1?

en: Confirm File Delete - KVIrc
it: Conferma cancellazione file - KVIrc

en: Deleting File Failed - KVIrc
it: Cancellazione file fallita - KVIrc

en: Failed to remove the file
it: Eliminazione del file fallita

en: Clear all transfers, including any in progress?
it: Eliminare tutti i trasferimenti, compresi quelli attivi?

en: Confirm Clearing All Transfers - KVIrc
it: Conferma pulizia di tutti i trasferimenti - KVIrc

en: File Transfers
it: Trasferimenti File
