KVIrc - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Type
tr: Tür

en: Information
tr: Bilgi

en: Progress
tr: Ilerleme

en: Size: %1
tr: Boyut: %1

en: &Open
tr: &Aç

en: &Other...
tr: &Diğer...

en: Open &With
tr: &Birlikte Aç

en: Open &Location
tr: Konu&mu Aç

en: Terminal at Location
tr: Yerinde Terminal

en: MS-DOS Prompt at Location
tr: Yerinde MS-DOS komut istemi

en: &Copy Path to Clipboard
tr: &Yolu panoya kopyala

en: Local &File
tr: Yerel d&osya

en: &Clear Terminated
tr: Bi&teni Sil

en: Clear &All
tr: &Hepsini Sil

en: Do you really want to delete the file %1?
tr: Gerçekten %1 dosyasını silmek istiyor musunuz?

en: Failed to remove the file
tr: Dosya kaldırılamadı

en: Clear all transfers, including any in progress?
tr: Devam eden dahil tüm transferleri sil?

en: File Transfers
tr: Dosya Transferi
