KVIrc - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Information
uk: Інформація

en: Progress
uk: Прогрес

en: Size: %1
uk: Розмір: %1

en: &Open
uk: &Відкрити

en: &Other...
uk: &Інше...

en: Open &With
uk: Відкрити &через

en: Open &Location
uk: Відкрити &розміщення

en: Terminal at Location
uk: Термінал у місці

en: MS-DOS Prompt at Location
uk: Командний рядок MS-DOS у місці

en: &Copy Path to Clipboard
uk: &Копіювати шлях у буфер обміну

en: Local &File
uk: Локальний &файл

en: &Clear Terminated
uk: Очистити &завершені

en: Clear &All
uk: Очистити &всі

en: Do you really want to delete the file %1?
uk: Ви дійсно хочете видалити файл %1?

en: Failed to remove the file
uk: Неможливо видалити файл

en: Clear all transfers, including any in progress?
uk: Очистити всі передачі, включаючи незавершені?

en: File Transfers
uk: Передача файлів
