KVIrc - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Show/Hide input line
ja: 入力行を表示する/隠す

en: Hide
ja: 隠す

en: 1 Minute
ja: 1 分

en: 5 Minutes
ja: 5 分

en: 15 Minutes
ja: 15 分

en: 30 Minutes
ja: 30 分

en: 1 Hour
ja: 1 時間

en: Until KVIrc is Restarted
ja: KVIrc ユーティリティは再起動しました。

en: Disable
ja: 無効

en: Write text or commands to window
ja: ウィンドウにテキストかコマンドを書き込む

en: The specified window does not exist
ja: 指定のウィンドウが存在しません

en: The specified timeout is not valid, assuming 0
ja: タイムアウトの指定が正しくありません。0 とみなします。

en: The -t switch expects a timeout in seconds
ja: スイッチ -t はタイムアウト(単位: 秒)を期待しています。
