KVIrc - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Show/Hide input line
uk: Показати/Сховати рядок вводу

en: Hide
uk: Сховати

en: 1 Minute
uk: 1 Хвилина

en: 5 Minutes
uk: 5 Хвилин

en: 15 Minutes
uk: 15 Хвилин

en: 30 Minutes
uk: 30 Хвилин

en: 1 Hour
uk: 1 Година

en: Until KVIrc is Restarted
uk: Поки KVIrc не буде перезапущений

en: Permanently (Until Explicitly Enabled)
uk: Назавжди (До явного включення)

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Write text or commands to window
uk: Введіть текст або команду у вікні

en: The specified window does not exist
uk: Задане вікно не існує

en: The specified timeout is not valid, assuming 0
uk: Заданий таймаут недійсний, приймається за 0

en: The -t switch expects a timeout in seconds
uk: Використайте ключ -t щоб задати таймаут у секундах
