KVIrc 5.2.4 - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Show/Hide input line
sv: Visa/dölj inmatningsrad

en: Hide
sv: Dölj

en: 1 Minute
sv: 1 minut

en: 5 Minutes
sv: 5 minuter

en: 15 Minutes
sv: 15 minuter

en: 30 Minutes
sv: 30 minuter

en: 1 Hour
sv: 1 timme

en: Until KVIrc is Restarted
sv: Tills KVIrc startas om

en: Permanently (Until Explicitly Enabled)
sv: Permanent (tills uttryckligen aktiverat)

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Write text or commands to window
sv: Skriv text eller kommandon till fönster

en: The specified window does not exist
sv: Angivet fönster finns inte

en: The specified timeout is not valid, assuming 0
sv: Angiven tidsgräns är inte giltig, antar 0

en: The -t switch expects a timeout in seconds
sv: Växeln -t förväntar en tidsgräns i sekunder
