KVIrc - en to hu translation catalogue (141 entries)

en: Image parameter missing
hu: Kép paraméter hiányzik

en: Pixmap parameter is not an object!
hu: Pixmap paraméter nem objektum

en: Buttongroup supports only checkbox and radiobox object
hu: A "buttongroup" csak "checkbox" és "radiobox" objektumot támogat

en: The opacity parameter didn't evaluate to integer
hu: Az átlátszóság paraméter nem értelmezhető egész számként

en: Unknown szOptions '%Q'
hu: Ismeretlen szOptions '%Q'

en: No string parameter given - using empty string
hu: Nem karaktersor paraméter lett megadva - üres karaktersor használata

en: Item index [%d] is too big - defaulting to $count() - 1 [%d]
hu: [%d] elem index túl nagy - $count() - 1 [%d] használata

en: Can't add a null object
hu: Null objektumot nem lehet hozzáadni

en: Object in invalid state
hu: Objektum érvénytelen állapotban van

en: Can't set a non-widget object to be the main widget of a dock window
hu: Nem-widget objektumot nem lehet beálítani a dokkoló ablak fő widgetének

en: The added widget is not a child of this dock window
hu: A hozzáadott widget nem gyereke ennek a dokkoló ablaknak

en: Invalid dock area specified
hu: Érvénytelen dokkoló terület lett megadva

en: File is not open!
hu: Fájl nincs nyitva!

en: Empty filename string
hu: Üres fájlnév karaktersor

en: No such open mode '%Q'
hu: Nincs ilyen megnyitási mód: '%Q'

en: Argument too long, using only first char
hu: Argumentum túl hosszú, csak az első karakter használata

en: Argument too long, using only the first char
hu: Argumentum túl hosszú, csak az első karakter használata

en: Buffer parameter is not an object
hu: Puffer paraméter nem objektum

en: Buffer parameter is not a memorybuffer object
hu: Puffer paraméter nem memória-puffer objektum

en: Unsupported datatype '%Q'
hu: Nem támogatott adattípus: '%Q'

en: The memoryBuffer object is empty: nothing will be saved
hu: A memóriaPuffer objektum üres: semmi nem lesz mentve

en: Block parameter must be a string or a memorybuffer object
hu: A blokk paraméternek szövegnek vagy memóriapuffernek kell lennie

en: Length of hex string is not multiple of 2
hu: A hex karaktersor hossza nem osztható 2-vel

en: The hex string is not correct!
hu: A hex karaktersor nem megfelelő!

en: Unknown alignment '%Q'
hu: Ismeretlen igazítás: '%Q'

en: Unknown orientation '%Q'
hu: Ismeretlen tájoláy '%Q'

en: The widget must be a child of this hbox
hu: A widgetnek ennek a hbox gyerekének kell lennie

en: '%Q' is not a valid file path
hu: '%Q' nem érvényes fájl elérési út

en: Unknown style '%Q'
hu: Ismeretlen stílus: '%Q'

en: The parent of a layout must be a widget!
hu: Az elrendezés (layout) szülőjének widget-nek kell lennie!

en: Invalid resize mode defaulting to Auto
hu: Helytelen átméretezési mód áttérés Auto-ra

en: The widget must be a child of this layout
hu: A widget ennek az elrendezésnek (layout) kell a gyermeke legyen

en: Unknown alignment: '%Q'
hu: Ismeretlen igazítás: '%Q'

en: Unknown mode '%Q'
hu: Ismeretlen mód '%Q'

en: Unknown segment style '%Q'
hu: Ismeretlen szegmens stílus '%Q'

en: Unknown echo mode '%Q'
hu: Ismeretlen echo mód: '%Q'

en: Unknown item flag '%Q'
hu: Ismeretlen elem flag: '%Q'

en: Invalid selection mode '%Q' assuming single
hu: Helytelen kijelölési mód: '%Q' visszállás 'single' -re

en: Can't insert the listwidget itself!
hu: Nem szúrható a lista-widget önmagába!

en: Can't insert a non-widget object
hu: Nem widget objektum nem beszúrható

en: Widget parameter is not an object
hu: Widget paraméter nem objektum

en: Widget parameter is not a valid object
hu: Widget paraméter nem érvényes objektum

en: Widget object required
hu: Widget objektum szükséges

en: Index '%I' out of the buffer size
hu: '%I' index kívül van a puffer méretén

en: No such line '%d'
hu: Nincs ilyen sor: %d

en: Unknown word wrap '%Q'
hu: Ismeretlen tördelés '%Q'

en: The array passed as parameter must contain at least 3 elements
hu: A paraméterként átadott tömbnek legalább 3 elemet kell tartalmaznia

en: One of the colors array parameters is empty
hu: Az egyik szín-tömb paraméter üres

en: One of the colors array parameters didn't evaluate to an integer
hu: Az egyik szín tömb paraméter nem értelmezhető egész számként

en: A string of 6 hex digits is required
hu: 6 hex karater szükséges

en: Not an hex digit
hu: Nem hex karakter

en: $setColor requires either an array as first parameter or three integers
hu: A $setColor-nak legalább három egész szám vagy egy tömb szükséges első paraméterként

en: The first parameter didn't evaluate to an array nor an integer
hu: Az első paraméter nem kiértékelhető tömbnek vagy egész számnak

en: Unknown text format '%Q'
hu: Ismeretlen szöveg formátum '%Q'

en: I can't find the specified file '%Q'.
hu: A megadott fájl nem található: '%Q'

en: The array passed as parameter must contain at least 4 elements
hu: A paraméterként átadott tömbnek legalább 4 elemet kell tartalmaznia

en: One of the geometry array parameters is empty
hu: A geometria tömb egyik paramétere üres

en: One of the geometry array parameters didn't evaluate to an integer
hu: A geometria tömb egyik paramétere nem értelmezhető egész számként

en:  requires either an array as first parameter or four integers
hu: vagy tömböt vagy négy egész számot igényel első paraméterként

en: The array passed as parameter must contain at least 2 elements
hu: A paraméterként megadott számnak legalább 2 elemet kell tartalmaznia

en: One of the array parameters is empty
hu: A tömb egyik paramétere üres

en: One of the array parameters didn't evaluate to an integer
hu: Az egyik tömb paraméter nem értelmezhető egész számnként

en:  requires either an array as first parameter or two integers
hu: vagy tömböt vagy két egész számot igényel első paraméterként

en: The opacity value didn't evaluate to an integer
hu: Az átlátszóság értéke nem értelmezhető egész számként

en:  requires either an array as first parameter or 3 integers
hu: vagy egy tömböt vagy három egész számot igényel első paraméterként

en: Unknown '%Q' background mode
hu: Ismeretlen '%Q' háttér mód

en: Object Pixmap required!
hu: Pixmap objektum szükséges!

en: $fontMetricsWidth: the painter is not active!
hu: $fontMetricsWidth: A painter nem aktív!

en: $fontMetricsHeight: the painter is not active!
hu: $fontMetricsHeight: A painter nem aktív!

en: Missing filename
hu: Hiányzó fájlnév

en: No valid paint device
hu: Nincs érvényes festő berendezés (paint device)

en: Pixmap or Widget parameter is not an object
hu: Pixmap vagy Widget paraméter nem objektum

en: Pixmap parameter is not an object
hu: Pixmap paraméter nem objektum

en: Pixmap object required
hu: Pixmap objektum szükséges

en: Unknown axis '%Q' switching to default ZAxis
hu: Ismeretlen tengely '%Q' váltás az alapértlmezett ZAxis -ra

en: Unknown pen style '%Q'
hu: Ismeretlen toll stílus '%Q'

en: Unknown brush style '%Q'
hu: Ismeretlen ecset stílus '%Q'

en: Unknown composition mode '%Q'
hu: Ismeretlen kompozíciós mód '%Q'

en: AnimatedPixmap not supported
hu: AnmiatedPixmap nem támogatott

en: The pixmap is null
hu: A pixmap null

en: Unknown aspect ratio %Q - Switching to KeepAspectRatio ratio
hu: Ismeretlen képarány %Q - Váltás a KeepAspectRatio arányra

en: Icon '%Q' doesn't exist
hu: '%Q' ikon nem létezik

en: Popup menu parameter is not an object
hu: Felbukkanó menü paramétere nem objektum

en: Popup menu parameter is not a valid object
hu: Felbukkanó menü paraméter nem érvényes objektum

en: Popupmenu object required
hu: Felbukkanó menü (popupmenu) objektum szükséges

en: Process could not be started.
hu: A folyamatot nem lehet elindítani.

en: Unknown tickmark '%Q'
hu: Ismeretlen csúszkajegy '%Q'

en: Buffer parameter is not a memorybuffer or file object
hu: Puffer paraméter nem memóriapuffer vagy fájl objektum

en: Only values in the range of 0-255 are allowed: integer %d is out of range
hu: Csak 0-255 közötti érték tartomány engedélyezett: %d ezen kívül esik

en: Datatype not supported
hu: Adattípus nem támogatott

en: Value %d for port is out of range (values allowed are from 0 to 65535)
hu: %d érték portként a tartományon kívül esik (0 és 65535 között lehet)

en: Value %d for port is out of range (values allowed are from 0 to 65535): switch to random value
hu: %d érték portként a tartományon kívül esik (0 és 65535 között lehet): véletlenszerű érték választása

en: Missing Qt plugin for database %Q
hu: Hiányzó Qt plugin az adatbázisból: %Q

en: Only memorybuffer class object is supported
hu: Csak memória puffer objektum támogatott

en: Type value %Q not supported
hu: %Q típus érték nem támogatott

en: Can't find the tab
hu: A fül nem található

en: Can't find the tab
hu: A fül nem található

en: Unknown position '%Q'
hu: Ismeretlen pozíció '%Q'

en: $setForegroundColor requires either an array as first parameter, one hex string or color name, or three integers
hu: $setForegroundColor -nak vagy tömböt kell megadni első paraméterként, hex karaktersort, szín nevet vagy három egész számot

en: Item out of the tablewidget size
hu: Elem kívül esik a tablewidget méretén

en: Pixmap object or image Id required
hu: Pixmap objektum vagy kép azonosító szükséges

en: Can't add a non-popupmenu object
hu: Nem felbukkanó-menü objektumot nem lehet hozzáadni

en: Unknown text position '%Q'
hu: Ismeretlen szöveg pozíció '%Q'

en: Invalid message Icon: switch to default NoIcon '%Q'
hu: Helytelen üzenet ikon: visszaállás alapértelmezettre: NoIcon '%Q'

en: Invalid selection mode '%Q'
hu: Helytelen kijelölési mód: '%Q'

en: Unknown '%Q' sort order: switching to ascending order
hu: Ismeretlen '%Q' rendezés: váltás növekvő rendezésre

en: The parent of the listviewitem must be either another listviewitem or a listview
hu: A listviewitem szülője vagy másik listviewitem vagy listview lehet csak

en: The widget must be a child of this vbox
hu: A widgetnek ennek a vbox gyerekének kell lennie

en: Unknown delegation policy '%Q'- Switch do default dontDelegateLinks
hu: Ismeretlen delegációs irányelv '%Q' - Váltás alapértelmezettre: dontDelegateLinks

en: Unknown web setting '%Q'
hu: Ismeretlen web beállítás '%Q'

en: Unknown findflag  '%Q'
hu: Ismeretlen keresési flag '%Q'

en: Unknown action '%Q':
hu: Ismeretlen akció: '%Q'

en: $setGeometry() requires either an array as first parameter or four integers
hu: $setGeometry() legalább egy tömböt vagy négy egész számot igényel első paraméterként

en: $setBackgroundColor requires either an array as first parameter, one hex string or color name, or three integers
hu: $setBackgroundColor vagy tömböt kér első paraméterének, vagy egy hex karaktersort, szín nevet vagy három egész számot

en: One of the move array parameters is empty
hu: A mozgatási tömb egyik paramétere üres

en: One of the move array parameters didn't evaluate to an integer
hu: A mozgatási tömb egyik paramétere nem értelmezhető egész számként

en: $move() requires either an array as first parameter or two integers
hu: $move() tömböt vagy két egész számot igényel első paraméterként

en: One of the resize array parameters is empty
hu: Az átméretezési tömb valamelyik eleme üres

en: One of the resize array parameters didn't evaluate to an integer
hu: Az átméretezési tömb valamely eleme nem értlelmezhető egész számként

en: $resize() requires either an array as first parameter or two integers
hu: $resize() tömböt vagy két egész számot igényel első paraméterként

en: Invalid parameters
hu: Helytelen paraméterek

en: Unknown widget flag '%Q'
hu: Ismeretlen widget flag '%Q'

en: No Layout associated to the widget
hu: Nincs Layout hozzárendelve a widgethez

en: Can't add a non-widget object
hu: Nem-widget objektumot nem lehet hozzáadni

en: Parent must be a widget object
hu: A szülőnek widget objektumnak kell lennie

en: The pixmap is not valid
hu: A pixmap érvénytelen

en: Null mask
hu: Null maszk

en: Unknown widget attribute '%Q'
hu: Ismeretlen widget attribútum '%Q'

en: Unknown Color Role '%Q'
hu: Ismeretlen szín szerep '%Q' (Color Role)

en: Unknown Color Group '%Q'
hu: Ismeretlen szín csoport '%Q' (Color Group)

en: The widget must be a subwindow of this workspace
hu: A widgetnek ennek a munkaterületnek az al-ablakának kell lennie

en: Error in KVS class implementation: processing aborted
hu: Hiba a KVS implementációban: feldolgozás megszakítva

en: Processing aborted
hu: Feldolgozás megszakítva

en: Error near line %1, column %2
hu: Hiba %1. sor %2. oszlopnál

en: Warning near line %1, column %2
hu: Figyelmeztetés a %1. sor %2. oszlopnál

en: XML support not available in the Qt library
hu: XML támogatás nem elérhető a Qt függvénykönyvtárban

en: Data parameter is not an object
hu: Adat paraméter nem objektum

en: Data parameter is not a memorybuffer object
hu: Adat paraméter nem memória puffer objektum

en: Data is not a memorybuffer object or string
hu: Adat nem memóriapuffer objektum vagy karaktersor

en: Class '%Q' is not defined
hu: '%Q' osztály nincs definiálva

en: Internal error: no valid pointer for this object
hu: Belső hiba: nincs érvényes mutató ehhez az objektumhoz
