KVIrc - en to pl translation catalogue (832 entries)

en: General Preferences
pl: Preferencje ogólne

en: Theme Preferences
pl: Preferencje motywu

en: KVIrc Preferences
pl: Preferencje KVIrc

en: This dialog contains a set of KVIrc settings.<br> Use the icons on the left to navigate through the option pages. The text box in the bottom left corner is a small search engine. It will highlight the pages that contain options related to the search term you have entered.
pl: Ten dialog zawiera zestaw ustawień KVIrc.<br> Użyj ikon po lewej aby przejść na strony z opcjami. Pole tekstowe w dolnym lewym rogu jest małą wyszukiwarką. Podświetli ona strony które zawierają opcje związane z poszukiwanym wyrazem.

en: Many settings have tooltips that can be shown by holding the cursor over their label for a few seconds.
pl: Wiele ustawień ma podpowiedzi, które mogą zostać wyświetlone pozostawiając kursor na etykiecie przez parę sekund.

en: When you have finished, click "<b>OK</b>" to accept your changes or "<b>Cancel</b>" to discard them. Clicking "<b>Apply</b>" will commit your changes without closing the window.
pl: Gdy już skończyłeś, kliknij "<b>OK</b>" aby zaakceptować twoje zmiany lub "<b>Anuluj</b>" żeby je porzucić. Klikając "<b>Zastosuj</b>" twoje zmiany będą zastosowane bez zamykania tego okna.

en: <p>This is the search tool for this options dialog.</p><p>You can enter a search term either in your native language or in English and press the button on the right. The pages that contain some options related to the search term will be highlighted and you will be able to quickly find them.</p><p>Try "nickname" for example.</p>
pl: <p>To jest narzędzie wyszukiwania dla tego okna dialogowego.</p><p>Możesz tutaj wprowadzić poszukiwaną frazę zarówno w swoim ojczystym języku lub po angielsku. Strony zawierające pewne opcje związane z poszukiwaną frazą zostaną podświetlone i będziesz mógł je łatwo odnaleźć.</p><p>Spróbuj dla przykładu "pseudonim".</p>

en: Close this dialog, accepting all changes.
pl: Zamyka okno dialogowe, akceptując wszystkie zmiany.

en: &Apply
pl: &Zastosuj

en: Commit all changes immediately.
pl: Potwierdź wszystkie zmiany natychmiast.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Close this dialog, discarding all changes.
pl: Zamyka okno dialogowe, porzucając wszystkie zmiany.

en: Enable word highlighting
pl: Włącz podświetlanie wyrazów

en: Words to Highlight
pl: Wyrazy do podświetlenia

en: Highlight messages containing my nickname
pl: Podświetlaj wiadomości zawierające mój pseudonim

en: If this option is enabled, KVIrc will highlight any user message containing your current nickname.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, KVIrc podświetli wiadomość każdego użytkownika zawierającą twój aktualny pseudonim.

en: Words/Nick matching is case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter przy wyrazach/pseudonimach

en: If this option is enabled, KVIrc will match your nick and/or the words you specified in a case sensitive manner.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, KVIrc dopasuje twój pseudonim lub podane przez ciebie wyrazy uwzględniając wielkość liter.

en: Highlighting Method
pl: Metoda podświetlania

en: Highlight every occurrence of a word inside text
pl: Podświetl każde wystąpienie wyrazu w tekscie

en: This selection will cause KVIrc to search for the highlighted words or nicknames inside the whole text. This will also highlight parts of words.<br>(e.g. if your nickname is Mark then Markus will be highlighted too).
pl: Ten wybór spowoduje w KVIrc znalezienie podkreślonych wyrazów lub pseudonimów w środku całego tekstu.<br>(przykł. jeżeli twój pseudonim to Jan to Janeczek także zostanie podświetlony).

en: Highlight only whole words splitting on space and on:
pl: Podkreślanie tylko całych wyrazów kończących się spacją i:

en: Alert Options
pl: Opcje alarmu

en: Flash the system taskbar entry on highlighted messages
pl: Migaj na pasku zadań na podświetloną wiadomość

en: If this option is enabled, KVIrc will (attempt to) flash the system taskbar entry when a highlighted message is printed and KVIrc is not the active window.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, KVIrc będzie (próbował) migać na pasku zadań na podświetloną wiadomość a KVIrc nie jest aktywnym oknem.

en: Popup the notifier window on highlighted messages
pl: Wyskakujące okno powiadamiacza na podświetlone wiadomości

en: If this option is enabled, KVIrc will popup a little notifier window in the low right corner of your desktop when a highlighted message is printed and KVIrc is not the active window.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, spowoduje pojawienie się wyskakującego okna (powiadamiacza) w prawym dolnym ekranie na podkreśloną wiadomość gdy KVIrc nie jest aktywnym oknem.

en: Alert Restrictions
pl: Ograniczenia alarmu

en: Restrict alert
pl: Ograniczony alarm

en: If this option is enabled, KVIrc will alert in the window list only if a normal message is received in a channel. Actions like joins, parts and mode changes will be ignored.<br> This is useful if you are in channels with a high rate of traffic and only want to be alerted for messages that are interesting to you.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, KVIrc będzie informował na liście okien tylko gdy normalna wiadomość jest otrzymana na kanale. Akcje takie jak dołączenia, wyjścia i wejścia, zmiany trybów będą ignorowane.<br>To ma sens jeżeli jesteś na kanałach z dużym ruchem i chcesz być tylko o informowany o wiadomościach które są dla ciebie interesujące.

en: Alert for highlighted words
pl: Alarm dla podświetlonych wyrazów

en: If this option is enabled, the window list will also alert for messages which contain a word from the highlighted words list above.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, lista okien będzie także informować o wiadomościach które zawierają wyraz z listy wyrazów do podkreślenia.

en: Alert for query messages
pl: Alarm dla wiadomości rozmowy

en: If this option is enabled, the window list will also alert for messages which are shown in queries.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, lista okien będzie także informować o wiadomościach które są w prywatnych rozmowach.

en: Use custom alert level
pl: Użyj własnego poziomu alarmu

en: If this option is enabled, KVIrc will alert in the window list only if the specified alert level is reached.
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, KVIrc będzie informował na liście okien tylko gdy określony poziom alarmu został osiągnięty.

en: Minimum alert level:
pl: Minimalny poziom alarmu:

en: This option sets the minimum alert level for the window list.
pl: Ta opcja ustawia minimalny poziom alarmu dla listy okien.

en: Alert/Highlight
pl: Alarm/podświetlenie

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Window List Alert
pl: Alarm listy okien

en: Enable Anti-spam for
pl: Włącz antyspam dla

en: Private messages
pl: Prywatnych wiadomości

en: Private notices
pl: Prywatnych powiadomień

en: Silent anti-spam (no warnings)
pl: Cichy anty-spam (brak ostrzeżeń)

en: Words considered spam:
pl: Wyrazy zawierające spam:

en: Anti-spam
pl: Anty-spam

en: Scaling in Userlist
pl: Skalowanie na liście użytkowników

en: Scale avatar images in userlist (recommended)
pl: Skaluj obrazy awatarów na liście użytkowników (zalecane)

en: This option will force KVIrc to scale avatars shown in the userlist.<br>Avatars will be scaled to fit the constraints set below. Better keep this option on.
pl: Ta opcja wymusi w KVIrc skalowanie awatarów wyświetlanych na liście użytkowników.<br>Awatary będą skalowane aby pasować do ograniczeń określonych poniżej. Lepiej pozostawić tą opcję włączoną.

en: Do not scale avatar if it is less than required size
pl: Nie skaluj obrazka jeżeli jest poniżej wymaganego rozmiaru

en: Image width:
pl: Szerokość obrazka:

en:  pixels
pl:  pikseli

en: Image height:
pl: Wysokość obrazka:

en: Scaling on Load and in User Tooltips
pl: Skalowanie przy ładowaniu i w chmurce podpowiedzi użytkownika

en: Scale avatar images on image load
pl: Skaluj obrazki awataru podczas ładowania

en: Request CTCP
pl: Zapytanie CTCP

en: Request missing avatars
pl: Zapytaj o brakujące awatary

en: This option will cause KVIrc to send a DCC GET request when someone sets an avatar and there is no cached copy available.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc wysłanie zapytania DCC GET, gdy ktoś ustawi awatar i nie posiadasz dostępnej kopii podręcznej.

en: Maximum requested file size:
pl: Maksymalny rozmiar żądanego pliku:

en:  bytes
pl:  bajtów

en: This is the maximum size for avatar images that will be automatically requested.<br>A reasonable value might be 102400 bytes (100 K).
pl: To jest maksymalny rozmiar dla plików obrazów (awatarów) o które będą pytać się inni.<br>Rozsądną wartością może być 102400 bajtów (100 K).

en: Automatically accept incoming avatars
pl: Automatycznie akceptuj nadchodzące awatary

en: This option will cause KVIrc to auto-accept DCC SEND requests for incoming avatars.<br>If you're using the "Request missing avatars" option above, enabling this may by useful.<br>Avatars will be saved in the local KVIrc directory.
pl: Ta opcja spowoduje automatyczną akceptację zapytań DCC SEND dla nadchodzących awatarów.<br>Jeżeli używasz opcji wyżej "Zapytaj o brakujące awatary" włączenie tego może być użyteczne.<br>Awatary będą zapisane w lokalnym katalogu KVIrc.

en: Remember avatars for registered users
pl: Pamiętaj awatary dla zarejestrowanych użytkowników

en: Use a user's last known avatar by default (only for users that are registered).
pl: Użyj domyślnie ostatnio znanego awataru użytkownika (tylko dla zarejestrowanych użytkowników).

en: Avatar offer timeout:
pl: Czas oczekiwania oferty awataru:

en:  sec
pl:  sek

en: This is the amount of time to make an avatar available for transfer when requested.<br>When someone sends a CTCP AVATAR request, KVIrc will reply with a CTCP AVATAR message containing the name and size of your avatar image.<br>A time-limited file offer is added for the image file to the requesting user.
pl: To jest ilość czasu dostępnego dla awataru na transfer przy zapytaniu.<br>Gdy ktoś wysyła zapytanie CTCP AVATAR, KVIrc odpowie wiadomością CTCP AVATAR zawierającą nazwę i rozmiar twojego awataru.<br>Oferta limitowana czasowo pliku jest dodana do pliku obrazu dla zapytującego użytkownika.

en: Ignore requests if no avatar is set
pl: Ignoruj zapytania jeżeli nie ustawiono awataru

en: This option will cause KVIrc to ignore channel CTCP AVATAR requests when you have no avatar set. This is usually a good practice since it helps in reducing traffic by not sending a reply that would be empty.
pl: Ta opcja spowoduje ignorowanie zapytań CTCP AVATAR do kanału jak nie masz ustawionego awataru. To jest przeważnie dobra praktyka ponieważ pomaga w redukowaniu ruchu poprzez niewysyłanie odpowiedzi która i tak była by pusta.

en: Avatars
pl: Awatary

en: Enable default away message
pl: Włącz domyślną wiadomość trybu nieobecny

en: Default away message:
pl: Domyślna wiadomość trybu nieobecny:

en: User input exits away mode
pl: Wypowiedź użytkownika opuszcza tryb nieobecny

en: Away Nickname
pl: Pseudonim trybu nieobecny

en: Change nickname on away
pl: Zmień pseudonim gdy nieobecny

en: Use automatic nickname ([5 letters]AWAY)
pl: Użyj automatycznego pseudonimu ([5 liter]AWAY)

en: Custom nickname (%nick% means a current nick):
pl: Własny pseudonim (%nick% znaczy aktualny pseudonim):

en: Away
pl: Nieobecny

en: On Channel Kick
pl: Gdy wyrzucony z kanału

en: Rejoin channel
pl: Dołącz ponownie do kanału

en: This option will cause KVIrc to attempt to rejoin a channel after being kicked.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc próbę ponownego dołączania do kanału po wyrzuceniu.

en: Keep channel open
pl: Pozostaw okno kanału otwarte

en: This option will cause KVIrc to keep the channel window open after being kicked. It might be a good idea to also enable the "Rejoin channel" option.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc pozostawienie okna kanału po wyrzuceniu. Dobrym pomysłem może być włączenie opcji "Dołącz ponownie do kanału".

en: On Channel Part
pl: Gdy opuszczasz kanał

en: This option will cause KVIrc to keep the channel window open after leaving it.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc pozostawienie okna kanału otwartym po opuszczeniu kanału.

en: Automatically join channel on invite
pl: Automatycznie dołącz do kanału gdy zaproszony

en: This option will cause KVIrc to automatically join a channel when an INVITE message for that channel is received.<br><b>Warning:</b> this may help spammers harass you.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc automatyczne dołączenie do kanału gdy otrzymasz zaproszenie na ten kanał.<br><b>Ostrzeżenie:</b> mogą Cię zacząć nękać spamerzy.

en: Open channel windows without focus
pl: Otwórz okna kanałów w tle

en: This option prevents newly created channel windows from diverting application focus.<br>Enable this if you don't like channel windows popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega nowo powstałym oknom kanałów przed odwracaniem uwagi aplikacji. Włącz to jeżeli nie lubisz wyskakujących okienek pokoi podczas gdy piszesz coś na kanale.

en: Log joined channels history
pl: Zapisuj do dziennika historię z kanałów

en: Default ban mask:
pl: Domyślna maska banu:

en: On Channel Join
pl: Gdy dołączam do kanału

en: Minimum delay between two channel requests:
pl: Minimalne opóźnienie zapytań pomiędzy dwoma kanałami:

en: This is an artificial delay for the channel requests made on join.<br>You may increase it if your server complains about flooding when joining many channels at once.<br>Minimum value: <b>0 secs</b><br>Maximum value: <b>10 secs</b>
pl: To jest sztuczne opóźnienie dla wykonanych zapytań dołączenia do kanału.<br>Możesz to zwiększyć, jeżeli twój serwer narzeka na zalewanie gdy dołączasz do wielu kanałów naraz.<br>Minimalna wartość: <b>0 sek</b><br>Maksymalna wartość: <b>10 sek</b>

en: Do not send /WHO request
pl: Nie wysyłaj zapytania /WHO

en: Do not request ban list
pl: Nie pytaj o listę zakazu

en: Do not request ban exception list
pl: Nie pytaj o wyjątki zakazu

en: Do not request invite list
pl: Nie pytaj o listę zaproszeń

en: Do not request quiet ban list
pl: Nie pytaj o listę cichych zakazów

en: Echo channel topic
pl: Echo tematu kanału

en: Show channel sync time
pl: Pokaż czas synchronizacji kanału

en: Paste last channel log
pl: Wklej ostatni dziennik kanału

en: Paste up to:
pl: Wklej maksymalnie do:

en:  lines
pl:  linii

en: Minimum value: <b>1 lines</b><br>Maximum value: <b>32767 lines</b>
pl: Wartość minimalna: <b>1 linia</b><br>Wartość maksymalna: <b>32767 linii</b>

en: Interval:
pl: Odstęp:

en:  days
pl:  dni

en: Minimum value: <b>1 days</b><br>Maximum value: <b>3652 days</b>
pl: Wartość minimalna: <b>1 dzień</b><br>Wartość maksymalna: <b>3652 dni</b>

en: Keep away list updated
pl: Utrzymuj listę nieobecnych aktualną

en: KVIrc sends out a channel /WHO message every now and then to keep the channel away list in sync. Use this option to disable this feature (and to save your IRC bandwidth).<br>If the server supports IRCv3.1's away-notify extension, it will be used instead of WHO requests.
pl: KVIrc co chwile wysyła kanałową wiadomość /WHO po to aby utrzymać listę nieobecnych zsynchronizowaną. Uzyj tej opcji aby wyłączyć tą funkcję (i oszczędzić twoja IRCową przepustowość).<br>Jeżeli serwer wspiera IRCv3.1 rozszerzenie powiadamiania o nieobecnych to zostanie ono użyte zamiast zapytań WHO.

en: Channel
pl: Kanał

en: General
pl: Ogólne

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: On Disconnect
pl: Gdy rozłączony

en: Keep channels open
pl: Pozostaw kanały otwarte

en: This option will cause KVIrc to keep channels open after disconnect.
pl: Ta opcja w KVIrc spowoduje pozostawienie okien kanałów otwartymi po rozłączeniu.

en: Keep queries open
pl: Pozostaw rozmowy otwarte

en: This option will cause KVIrc to keep queries open after disconnect.
pl: Ta opcja w KVIrc spowoduje pozostawienie prywatnych okien rozmów otwartymi po rozłączeniu.

en: On Unexpected Disconnect
pl: Gdy niespodziewanie rozłączony

en: This option will cause KVIrc to keep channels open after an unexpected disconnect.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc pozostawienie okien kanałów otwartymi po niespodziewanym rozłączeniu.

en: This option will cause KVIrc to keep queries open after an unexpected disconnect.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc pozostawienie okien prywatnych rozmów otwartymi po niespodziewanym rozłączeniu.

en: Rejoin channels after reconnect
pl: Dołącz ponownie do kanałów

en: This option will cause KVIrc to rejoin channels after a successful reconnect attempt.
pl: Ta opcja w KVIrc spowoduje ponowne dołączanie do kanałów po udanej próbie ponownego połączenia.

en: Reopen queries after reconnect
pl: Otwórz ponownie rozmowy po ponownym połączeniu

en: This option will cause KVIrc to reopen query windows after a successful reconnect attempt.
pl: Ta opcja w KVIrc spowoduje ponowne otworzenie prywatnych okien rozmów po udanej próbie ponownego połączenia.

en: Automatically reconnect
pl: Próbój automatycznie dołączyć ponownie

en: This option will enable auto-reconnecting after an unexpected disconnect. An unexpected disconnect is the <b>termination</b> of a <b>fully connected IRC session</b> that was <b>not requested by the user</b> by the means of the QUIT message.<p><b>Warning:</b> If you use /RAW to send a QUIT message to the server, this option will not behave correctly, since does not detect the outgoing QUIT message and will attempt to reconnect after the server has closed the connection. For this reason, always use the /QUIT command to close your connections. This option may also behave incorrectly with bouncers that support detaching, in this case a solution could be to prepare an alias that sends the bouncer "detach" command immediately before the "quit" command.<br><tt>alias(bncdetach){ raw bouncer detach; quit; }</tt></p>
pl: Ta opcja włączy automatyczną próbę ponownego połączenia po niespodziewanym rozłączeniu. Niespodziewane rozłączenie jest to <b>przerwanie</b> <b>całkowicie połączonej sesji IRC</b> która była <b>niezamierzona przez użytkownika</b> poprzez wysłanie wiadomości QUIT.<p><b>Ostrzeżenie:</b> Jeżeli użyjesz polecenia /RAW aby wysłać wiadomość QUIT do serwera, ta opcja nie zachowa się poprawnie, ponieważ nie wykryje wychodzącej wiadomości QUIT i będzie próbować połączyć się ponownie, po tym jak serwer zamknął połączenie. Z tego powodu zawsze używaj polecenia /QUIT aby zamknąć swoje połączenia. Ta opcja może się zachować niepoprawnie z bouncerami które wspierają odłączanie, w tym przypadku rozwiązaniem może być przygotowanie aliasu który wysyła do bouncera polecenie "odłącz" natychmiast przed poleceniem "quit".<br><tt>alias(bncdetach){ raw bouncer detach; quit; }</tt></p>

en: Maximum attempts (0 = unlimited):
pl: Maksymalnie prób (0 = nieograniczone):

en: Delay between attempts:
pl: Przerwa pomiędzy próbami:

en: Minimum value: <b>0 sec</b><br>Maximum value: <b>86400 sec</b>
pl: Minimalna wartość: <b>0 sek</b><br>Maksymalna wartość: <b>86400 sek</b>

en: Certificate
pl: Certyfikat

en: Use SSL certificate (PEM format only)
pl: Użycie certyfikatu SSL (tylko format PEM)

en: Certificate location:
pl: Lokalizacja certyfikatu:

en: Certificate password:
pl: Hasło certyfikatu:

en: Private Key
pl: Prywatny klucz

en: Use SSL private key
pl: Użyj klucza prywatnego SSL

en: Private key location:
pl: Lokalizacja klucza prywatnego:

en: Private key password:
pl: Hasło klucza prywatnego:

en: This executable has no SSL support.
pl: Ten program wykonywalny nie ma wsparcia SSL.

en: Timeout Values
pl: Wartości czasu oczekiwania

en: Connect timeout:
pl: Czas oczekiwania połączenia:

en:  msec
pl:  msek

en: Limit outgoing traffic per connection
pl: Ograniczenie ruchu wychodzącego na połączenie

en: Limit to 1 message every:
pl: Ograniczenie do 1 wiadomośći co każde:

en:  usec
pl:  μs

en: Minimum value: <b>10000 usec</b><br>Maximum value: <b>10000000 usec</b>
pl: Wartość minimalna: <b>10000 usek</b><br>Wartość maksymalna: <b>10000000 usek</b>

en: Network Interfaces
pl: Interfejsy sieciowe

en: Bind IPv4 connections to:
pl: Przypnij połączenia IPv4 do:

en: Bind IPv6 connections to:
pl: Przypnij połączenia IPv6 do:

en: Drop connection on SASL authentication failure
pl: Porzuć połączenie przy niepowodzeniu uwierzytelniania SASL

en: Enable Ident service
pl: Włącz serwis Ident

en: Enable Ident service (bad practice on UNIX!)
pl: Włącz serwis Ident (zła praktyka na UNIX!)

en: Output Verbosity
pl: Gadatliwość na wyjściu

en: Output Ident service messages to:
pl: Wyjście wiadomości serwisu ident do:

en: Active window
pl: Aktywne okno

en: Console
pl: Konsola

en: Do not show any Ident service messages
pl: Nie pokazuj żadnych wiadomości serwisu Ident

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Enable Ident service only while connecting to server
pl: Włącz serwis Ident tylko podczas łączenia się z serwerem

en: Ident username:
pl: Nazwa użytkownika Ident:

en: Service port:
pl: Port serwisu:

en: IPv6 Settings
pl: Ustawienia IPv6

en: Enable service for IPv6
pl: Włączenie serwisu dla IPv6

en: Connection
pl: Połączenie

en: Socket
pl: Gniazdo

en: Ident Service
pl: Serwis Ident

en: <p><b>Client-to-client protocol</b> (CTCP) is used to transmit special control messages over an IRC connection. These messages can request information from clients or negotiate file transfers.</p>
pl: <p><b>Protokół klient-do-klienta</b> (CTCP) jest używany do przesyłania specjalnych wiadomości kontrolnych poprzez połączenie IRC. Te wiadomości mogą zapytać o informacje od klientów lub negocjować transfery plików.</p>

en: CTCP Replies
pl: Odpowiedzi CTCP

en: Append to VERSION reply:
pl: Dopisz do odpowiedzi VERSION:

en: This text will be appended to the CTCP VERSION reply.<br>For example, you can place a script name here.
pl: Ten tekst zostanie dołączony do odpowiedzi CTCP VERSION.<br>Dla przykładu, możesz podać tutaj nazwę swojego skryptu.

en: Append to SOURCE reply:
pl: Dopisz do odpowiedzi SOURCE:

en: This text will be appended to the CTCP SOURCE reply.<br>For example, you can place the source URL for a script here.
pl: Ten tekst zostanie dołączony do odpowiedzi CTCP SOURCE.<br>Dla przykładu, możesz tutaj podać źródłowy URL skryptu.

en: PAGE reply:
pl: Odpowiedź PAGE:

en: This is the CTCP PAGE reply.<br>It should contain some sort of acknowledgment for CTCP PAGE messages.
pl: To jest odpowiedź CTCP PAGE.<br>Powinno zawierać jakąś formę potwierdzenia dla wiadomości CTCP PAGE.

en: Show the CTCP replies in the active window
pl: Pokaż odpowiedzi CTCP w aktywnym oknie

en: Show dialog for CTCP page requests
pl: Pokaż nowe okno dialogowe dla prywatnych zapytań CTCP page

en: Show dialog for channel CTCP page requests
pl: Pokaż nowe okno dialogowe dla zapytań z kanału CTCP page

en: Use flood protection for CTCP requests (recommended)
pl: Użyj zabezpieczenia przed zalaniem zapytaniami CTCP (zalecane)

en: This option makes KVIrc only respond to a limited number of CTCP requests within a specified time interval, to prevent "flooding" CTCP messages.
pl: Ta opcja umożliwia na limitowaną odpowiedź zapytań CTCP w określonym przedziale czasu aby zapobiec "zalewaniu" wiadomościami CTCP.

en: Allow up to:
pl: Pozwól maksymalnie do:

en:  requests
pl:  zapytań

en: Minimum value: <b>0 requests</b><br>Maximum value: <b>10000 requests</b>
pl: Wartość minimalna: <b>0 zapytań</b><br>Wartość maksymalna: <b>10000 zapytań</b>

en: within:
pl: w:

en: Minimum value: <b>1 sec</b><br>Maximum value: <b>3600 sec</b>
pl: Wartość minimalna: <b>1 sek</b><br>Wartość maksymalna: <b>3600 sek</b>

en: Ignored CTCP Requests
pl: Ignoruj zapytania CTCP

en: Flood Protection
pl: Ochrona przed zalaniem

en: Use workaround for firewall
pl: Użyj obejścia zapory ogniowej

en: Enable this option if you can't accept incoming connections.<br>KVIrc will try to use different methods to send and receive files.<br>Please note that these methods may NOT work when communicating with a non-KVIrc client.
pl: Włącz tą opcję jeżeli nie możesz odebrać nadchodzących połączeń.<br>KVIrc spróbuje użyć różnych metod aby wysyłać i odbierać pliki.<br>Proszę zauważyć że te metody mogą NIEDZIAŁAĆ podczas komunikowania się z innym klientem niż KVIrc.

en: Network Properties
pl: Właściwości sieci

en: Use user-defined address or network interface
pl: Użyj adresu lub interfejsu sieciowego zdefinowanego przez użytkownika

en: Listen on address/interface:
pl: Nasłuch na adresie/interfejsie:

en: Use user-defined port range
pl: Używaj zakresu portów zdefiniowanych przez użytkownika

en: Enable this option if you want specify a local port range for DCC.
pl: Włącz tą opcję jeżeli chcesz określić zasięg lokalnych portów dla DCC.

en: Lowest port:
pl: Najniższy port:

en: Highest port:
pl: Najwyższy port:

en: Send a fixed address in requests
pl: Wyślij poprawiony adres w zapytaniu

en: Enable this option if you want to always send a fake IP address in your DCC requests.<br>This might be useful if you're behind a router with a static address that does network address translation (NAT) and forwards all or a range of ports.
pl: Włącz tą opcje jeżeli chcesz zawsze wysyłać fałszywy adres IP w twoich zapytaniach DCC.<br>To może być użyteczne jeżeli jesteś za routerem ze statycznym adresem ip który robi translację adresów sieciowych (NAT) i przekierowuje wszystkie lub zakres portów.

en: Send address/interface:
pl: Wyślij adres/interfejs:

en: This is the fixed address that will be sent with all DCC requests if you enable the option above.
pl: To jest ustalony adres który będzie wysyłany ze wszystkimi zapytaniami DCC jeżeli włączysz opcje powyżej.

en: Notify failed DCC handshakes to the remote end
pl: Powiadom o nieudanych nawiązaniach DCC zdalną stronę

en: Maximum number of DCC sessions:
pl: Maksymalna liczba sesji DCC:

en: This is the maximum number of concurrent DCC sessions and it includes all the DCC types (send, chat, recv.). KVIrc will refuse the requests when this limit is reached.
pl: To jest maksymalna liczba jednoczesnych sesji DCC i zawiera wszystkie typy Dcc (send, chat, recv.). KVirc odrzuci zapytania gdy ten limit zostanie osiągnięty.

en: DCC socket timeout:
pl: Czas oczekiwania gniazda DCC:

en: This is the amount of time that KVIrc will wait for a response before assuming that a DCC has failed because the remote client was unable to connect to our listening socket.
pl: To jest ilość czasu w którym KVIrc będzie oczekiwał odpowiedzi zanim przyjmie że to połączenie DCC nie powiodło się, z powodu niemożnośći połączenia się z naszym gniazdem zdalnej stronie,

en: On Incoming File
pl: Na nadchodzący plik

en: Automatically accept
pl: Automatyczna akceptacja

en: Open auto-accepted transfer window without focus
pl: Otwórz  automatycznie zaakceptowane okno transferu w tle

en: This option prevents the transfer window from opening and diverting application focus.<br>Enable this if you don't like the transfer window popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed otwarciem okna transferów, które powodowałoby odwracanie uwagi aplikacji.<br>Włącz to jeżeli nie lubisz wyskakującego okna transferów podczas gdy piszesz coś na kanale.

en: Automatically resume when auto-accepted
pl: Automatycznie kontynuuj gdy automatycznie-zaakceptowane

en: Save Location
pl: Lokalizacja zapisu

en: Download folder:
pl: Folder pobierania:

en: Sort saved files by nicknames (create subfolders)
pl: Sortuj zapisane pliki według pseudonimów (twórz podfoldery)

en: On Download Completion
pl: Gdy pobieranie zakończone

en: Notify completion in console
pl: Ogłoś zakończenie w konsoli

en: Notify completion in notifier
pl: Ogłoś ukończenie w powiadamiaczu

en: Automatically clear transfer
pl: Automatycznie czyść okno transferu

en: This option will cause successfully terminated transfers to be automatically removed from the transfer window.
pl: Ta opcja spowoduje automatyczne usuwanie transferów zakończonych powodzeniem z okna transferowego.

en: Open transfer window without focus
pl: Otwórz okno transferu w tle

en: Accept RESUME requests with broken filename (mIRC file.ext)
pl: Akceptuj zapytania RESUME z uszkodzoną nazwą pliku (mIRC file.ext)

en: This option causes KVIrc to accept RESUME requests with invalid filenames.<br>Use it if KVIrc fails to accept RESUME requests from other clients (e.g. some versions of mIRC).
pl: Ta opcja powoduje w KVIrc zaakceptowanie zapytania RESUME z niepoprawnymi nazwami plików.<br>Użyj tego jeżeli nie udaje się zaakceptować zapytania RESUME od innych klientów (n.p. pewne wersje mIRC)

en: Accept RESUME requests with mismatched ports
pl: Akceptuj zapytania RESUME przy nietrafionych portach

en: Replace spaces with underscores in outgoing filenames
pl: Zamień odstępy na podkreślenia w wychodzących nazwach plików

en: This option causes KVIrc to replace spaces with underscores in filenames for all the outgoing file transfers. This will fix filename handling with some buggy clients (e.g. some versions of mIRC).
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc zamianę odstępów na podkreślenia w nazwach plików dla wszystkich wychodzących transferów pliku. To naprawi obsługę nazw plików w kilku zabugowanych klientach (przykł. kilka wersji mIRC).

en: Limits
pl: Limity

en: Limit upload bandwidth to:
pl: Ograniczenie limitu wysyłania do:

en: bytes/sec
pl: bajtów/sek

en: Limit download bandwidth to:
pl: Ograniczenie limitu pobierania do:

en: Maximum number of DCC transfers:
pl: Maksymalna liczba transferów DCC:

en: This is the maximum number of concurrent DCC transfers. KVIrc will refuse the requests when this limit is reached.
pl: To jest maksymalna liczba jednoczesnych transferów DCC. KVirc odrzuci zapytania gdy ten limit zostanie osiągnięty.

en: This parameter controls the average delay between two packets sent or received.<br>A smaller interval will cause you to send data faster but will also add load to your CPU, disk and network interface.<br>Reasonable values are from 5 to 50 milliseconds.
pl: Ten parametr kontroluje średnie opóźnienie pomiędzy dwoma wysłanymi lub odebranymi pakietami.<br>Mniejsza przerwa spowoduje wysyłanie danych szybciej ale także spowoduje obciążenie procesora, dysku i interfejsu sieciowego.<br>Sensowne wartości to od 5 do 50 milisekund.

en: Packet size:
pl: Rozmiar pakietu:

en: On Chat Request
pl: Na zapytanie o czat

en: Open auto-accepted DCC chat windows without focus
pl: Otwórz automatycznie zaakceptowane okna czatu DCC w tle

en: This option prevents incoming auto-accepted DCC chat windows from diverting application focus.<br>Enable this if you don't like DCC chat windows popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed nadchodzącymi automatycznie zaakceptowanymi oknami rozmowy DCC, które powodowałoby odwracanie uwagi aplikacji.<br>Włącz to jeżeli nie lubisz wyskakujących okienek czatu DCC podczas gdy piszesz coś na kanale.

en: Open DCC chat windows without focus
pl: Otwórz okna rozmowy DCC w tle

en: This option prevents incoming DCC chat windows from diverting application focus.<br>Enable this if you don't like DCC chat windows popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed nadchodzącym oknom czatu DCC, które powodowałyby odwracanie uwagi aplikacji.<br>Włącz to jeżeli nie lubisz wyskakujących okienek czatu DCC podczas gdy coś piszesz na kanale.

en: Flash system taskbar on new DCC chat message
pl: Migaj na pasku zadań gdy nadejdzie nowa wiadomość DCC

en: This option causes the system taskbar entry for KVIrc to flash when a new DCC chat message is received and the KVIrc window is not the active.
pl: Ta opcja powoduje miganie ikony KVIrc na pasku zadań gdy otrzymano wiadomość czatu DCC i okno KVIrc nie jest aktywnym.

en: Popup notifier on new DCC chat message
pl: Wyskakujący powiadamiacz na nową wiadomość rozmowy DCC

en: This option causes a small notifier window to pop up in the low right corner of the screen when a new message is received and the KVIrc window is not active.
pl: Ta opcja powoduje wyskoczenie małego okna 'powiadamiacza' w dolnym prawym rogu ekranu, gdy otrzymano nową wiadomość i KVIrc nie jest aktywnym oknem.

en: Open DCC voice windows without focus
pl: Otwórz okna rozmowy głosowej DCC w tle

en: This option prevents all incoming DCC voice windows from diverting application focus.<br>Enable this if you don't like DCC voice windows popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed wszystkimi nadchodzącymi oknami rozmowy głosowej DCC, które powodowałyby odwaracanie uwagi aplikacji.<br>Włącz to jeżeli nie lubisz wyskakujących okienek głosowego DCC podczas gdy coś piszesz na kanale.

en: On Voice Request
pl: Na zapytanie o czat głosowy

en: Open auto-accepted DCC voice windows without focus
pl: Otwórz automatycznie zaakceptowane rozmowy głosowe DCC w tle

en: This option prevents incoming auto-accepted DCC voice windows from diverting application focus.<br>Enable this if you don't like DCC voice windows popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed nadchodzącymi automatycznie zaakceptowanymi oknami rozmowy głosowej DCC, które powodowałyby odwaracanie uwagi aplikacji.<br>Włącz to, jeżeli nie lubisz wyskakujących okienek czatu głosowego DCC podczas gdy coś piszesz na kanale.

en: Force half-duplex mode on sound device
pl: Wymuś tryb półdupleks na urządzeniu dźwiękowym

en: Volume slider controls PCM, not Master
pl: Suwak głośności kontroluje PCM, nie Główną

en: Sound device:
pl: Urządzenie dźwiękowe:

en: Mixer device:
pl: Urządzenie miksujące:

en: Pre-buffer size:
pl: Wstępny rozmiar bufora:

en: File Transfer
pl: Transfer pliku

en: Chat
pl: Czat

en: Voice
pl: Głosowy

en: This section contains the general client options like <b>sound, mediafiles, URL handlers</b> etc...
pl: Ta sekcja zawiera ogólne ustawienia klienta takie jak <b>dźwięk, pliki mediów, obsługa adresów URL</b> itd...

en: General Options
pl: Opcje ogólne

en: Nickname Alternatives - KVIrc
pl: Alternatywne pseudonimy - KVIrc

en: Here you can choose up to three nickname alternatives to the primary one. KVIrc will use the alternatives if the primary nick is already used by someone else on a particular IRC network.
pl: Tutaj możesz wybrać do trzech alternatywnych pseudonimów względem podstawowego. KVIrc użyje alternatyw jeżeli podstawowy już jest używany przez kogoś innego w określonej sieci IRC.

en: Alt. nickname 1:
pl: Altern. pseudonim 1:

en: Alt. nickname 2:
pl: Altern. pseudonim 2:

en: Alt. nickname 3:
pl: Altern. pseudonim 3:

en: Avatar Download - KVIrc
pl: Pobieranie awataru - KVIrc

en: Please wait while the avatar is being downloaded
pl: Proszę czekać podczas pobierania awataru

en: Abort
pl: Przerwij

en: Failed to start the download
pl: Nie udało się rozpocząc pobierania

en: Download aborted by user
pl: Pobieranie przerwane przez użytkownia

en: Choose Avatar - KVIrc
pl: Wybierz awatar - KVIrc

en: Please select an avatar image.
    
    The full path to a local file or an image on the Web can be used.
    If you wish to use a local image file, click the "Browse" button to select the desired file.
    
    The full URL for an image (including http:// or https://) can also be entered manually.
pl: Proszę wybrać obrazek awataru.
    
    Pełna ścieżka do lokalnego pliku lub obrazek z internetu mogą zostać użyte.
    Jeżeli chcesz użyć plik lokalny obrazu, kliknij przycisk "Przeglądaj" aby wybrać pożądany plik.
    
    Pełny adres URL do obrazka (zawierający http:// lub https://) może zostać wprowadzony manualnie.

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: Select a File - KVIrc
pl: Wybierz plik - KVIrc

en: Basic Properties
pl: Podstawowe właściwości

en: Nickname:
pl: Pseudonim:

en: Your <b>nickname</b> is your primary form of identification on IRC.<br>Since servers cannot accept multiple users sharing the same nickname (case insensitive), you can provide alternative nicknames to be used in case the server refuses to accept the default one.
pl: Twój <b>pseudonim</b> jest podstawową formą identyfikacji w IRC.<br>Ponieważ serwery nie mogą akceptować wielu użytkowników używających tych samych pseudonimów (rozróżniana wielkość liter), możesz podać alternatywne pseudonimy do użycia w przypadku gdy serwer odrzuci podstawowy.

en: Alternatives...
pl: Alternatywne...

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: This is the <b>username</b> that you will use to connect to the server.<br>In the past, it was used as a form of authentication, but it normally has no special use now.<br>In addition to your nickname, you are identified on IRC by your <b>username@hostname</b>.<br>Basically, you can enter any word you like here.
pl: To jest <b>nazwa użytkownika</b>, której będziesz używać do łączenia się z serwerem.<br>W przeszłości była używana jako forma uwierzytelnienia, ale teraz nie ma specjalnego zastosowania.<br>Oprócz twojego pseudonimu jesteś na IRC identyfikowany poprzez <b>nazwaużytkownika@nazwa_hosta</b>. <br>Zasadniczo możesz tutaj wpisać dowolne słowo.

en: Real name:
pl: Prawdziwe imię:

en: This text will appear when someone does a /WHOIS on you.<br>It is intended to be your real name, but people tend to put random quotes and phrases here too.
pl: Ten tekst pojawi się wtedy, gdy ktoś wykona /WHOIS na tobie.<br>To ma być twoje prawdziwe imię ale ludzie raczej wpisują tutaj losowe cytaty lub frazy.

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
pl: To pole jest nieobowiązkowe i będzie się ukazywać jako część odpowiedzi CTCP USERINFO.

en: Profile
pl: Profil

en: Age:
pl: Wiek:

en: Here you can specify your age.
pl: Tutaj możesz określic swój wiek.

en: Unspecified
pl: Niesprecyzowane

en: Gender:
pl: Płeć:

en: Here you can specify your gender.
pl: Tutaj możesz określić swoją płeć.

en: Female
pl: Kobieta

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: You can describe here your approximate physical location. Something like "Region, Country" will be OK. Please note that this information will be viewable by anyone so putting more data (like the exact address), generally, <b>is not a good idea</b>.
pl: Tutaj możesz opisać swoją przybliżoną fizyczną lokalizację.Coś jak "Region, Kraj" będzie OK.Proszę żauważ też, że ta informacja będzie widoczna dla każdego, więc podawanie więcej danych (takich jak dokładny adres),ogólnie <b>nie jest dobrym pomysłem</b>.

en: Languages:
pl: Języki:

en: You can put here the short names of the languages you can speak. An example might be "EN, IT" that would mean that you speak both Italian and English.
pl: Tutaj możesz wpisać krótkie nazwy języków w których umiesz mówić. Przykładowo może być "EN,IT" to będzie znaczyć że umiesz mówić po angielsku i we włoskim.

en: Other:
pl: Inne:

en: You can put here some additional personal data. It might be a funny quote or your homepage URL... Please note that this information will be viewable by anyone so <b>don't put any sensible data</b> (passwords, telephone or credit card numbers).
pl: Tutaj możesz podać własne dodatkowe dane. Może to być zabawny cytat lub URL do twojej strony domowej... Proszę zauważ też, że te dane będą widoczne dla każdego, więc <b>nie podawaj żadnych czułych danych</b> (hasła, numery kart kredytowych i telefonów).

en: Here you can choose your avatar image.<br>It will be visible by other people that request it.<br>Choose a nice image of yourself, possibly avoiding obscenity and offending images.<br>A good idea is to choose a relatively small file of around 150 Kb max, because most clients have a limit on the size of avatars being downloaded.<br>The image also should be smaller than 800x600 pixels since it will have to be viewable in everyone's monitor.
pl: Tutaj możesz wybrać swój obraz awataru.<br>Będzie widoczny dla innych osób, gdy o niego zapytają.<br>Wybierz ładny obrazek siebie, możliwie omijając nieprzyzwoitość i obrażające obrazki.<br>Dobrym pomysłem jest wybór relatywnie małego pliku (około 150 Kb max) ponieważ większość klientów ma limit rozmiaru pobieranych awatarów.<br>Obraz powinien także być mniejszy niż 800x600 pikseli, ponieważ będzie widoczny na każdym monitorze.

en: Use avatar:
pl: Użyj awataru:

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Failed to Load Avatar - KVIrc
pl: Nie udało się załadowac awataru - KVIrc

en: Failed to load the avatar image.<br>It may be an inaccessible file or an unsupported image format.
pl: Nie udało się załadować pliku.<br>Może to być niedostępny plik albo niewspierany format obrazu.

en: Failed to download the avatar image.<br><b>%1</b>
pl: Nie udało się pobrać obrazu awataru.<br><b>%1</b>

en: Avatar Download Failed - KVIrc
pl: Pobieranie awataru nie udane - KVIrc

en: File Dimensions - KVIrc
pl: Wymiary pliku - KVIrc

en: The avatar you have chosen is bigger than 1024x768 pixels.<br>Such a big image will not be seen on all the user monitors<br>and will probably be scaled by the remote clients with poor quality<br>algorithms to improve performance. You *should* scale it manually<br>to a sane size (like 800x600) or choose a different image.
pl: Awatar który wybrałeś jest większy niż 1024x768 piksele.<br>Tak duży obraz może być niewidoczny na wszystkich monitorach użytkowników<br>i będzie prawdopodobnie zeskalowany przez zdalnych klientów do kiepskiej jakości przez<br>algorytmy aby poprawić wydajność. *Powinieneś* zeskalować go ręcznie<br>do rozsądnego rozmiaru (np. 800x600) lub wybierz inny obraz.

en: File Size - KVIrc
pl: Rozmiar pliku - KVIrc

en: The avatar you have chosen is bigger than 500 KiB<br>and most clients will refuse to download it.<br>You *should* either scale it, use a different storage<br>format or choose a different image.
pl: Awatar który wybrałes jest większy od 500 KiB<br>i większość klientów odrzuci pobieranie go.<br> *Powinieneś* albo go zeskalować , albo użyć innego formatu przechowywania<br>lub wybrać inny plik.

en: User Mode
pl: Tryb użytkownika

en: Invisible (+i)
pl: Niewidoczny (+i)

en: Server notices (+s)
pl: Powiadomienia serwera (+s)

en: Default Messages
pl: Domyślne wiadomości

en: Part message:
pl: Wiadomość opuszczenia kanału:

en: This is the default part message that will be used when you leave a channel by closing a channel window.
pl: To jest domyślna wiadomość PART, która zostanie użyta opuszczając kanał poprzez zamknięcie okna kanału.

en: Quit message:
pl: Wiadomość zakończenia:

en: This is the default quit message that will be used when you quit your IRC session by closing the console window or disconnecting by pressing the disconnect button.
pl: To jest domyślna wiadomość QUIT, która zostanie użyta, gdy zakończysz swoją sesję IRC zamykając okno konsoli lub rozłączając się przyciskając przycisk rozłączenia.

en: Enable network profiles
pl: Włącz profile sieciowe

en: This check enables the use of network profiles
pl: Ten przycisk wyboru włącza używanie profili sieciowych

en: Name
pl: Nazwa

en: Network
pl: Sieć

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Alt. Nickname
pl: Altern. pseudonim

en: Username
pl: Nazwa użytkownika:

en: Real Name
pl: Prawdziwe imię

en: Add Profile
pl: Dodaj profil

en: Edit Profile
pl: Edycja profilu

en: Delete Profile
pl: Usuń profil

en: Invalid Profile Rule - KVIrc
pl: Niepoprawna reguła profilu - KVIrc

en: There is already a profile with that name
pl: Istnieje już profil z taką nazwą

en: Profile Editor - KVIrc
pl: Edytor profili - KVIrc

en: Profile name:
pl: Nazwa profilu:

en: Put here the name of the profile
pl: Wpisz tutaj nazwę profilu

en: Network name:
pl: Nazwa sieci:

en: Put here the name of the network
pl: Wpisz tutaj nazwę sieci

en: Put here the nickname you want to use
pl: Wpisz tutaj pseudonim którego chcesz używać

en: Alt. nickname:
pl: Altern. pseudonim:

en: Put here the alternative nickname you want to use
pl: Wpisz tutaj alternatywny pseudonim którego chcesz używać

en: Put here the username you want to use
pl: Wpisz tutaj nazwę użytkownika której chcesz używać

en: Put here the real name you want to use
pl: Podaj tutaj prawdziwe imię którego chcesz używać

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Avatar
pl: Awatar

en: Profiles
pl: Profile

en: Enable Ignore for
pl: Włącz ignorowanie dla

en: Private/Channel messages
pl: Wiadomości prywatnych / z kanału

en: Private/Channel notices
pl: Powiadomień prywatnych / z kanału

en: Use verbose ignore (show messages in console)
pl: Użyj gadatliwego ignorowania (pokaż wiadomości w konsoli)

en: Ignore
pl: Ignorowanie

en: protection
pl: ochrona

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Foreground color:
pl: Kolor pierwszego planu:

en: Selection background color:
pl: Kolor tła zaznaczonego tekstu:

en: Selection foreground color:
pl: Kolor pierwszego planu zaznaczonego tekstu:

en: Control char color:
pl: Kolor znaku kontrolnego:

en: Cursor color:
pl: Kolor kursora tekstowego:

en: Background image:
pl: Obrazek tła:

en: Horizontal align:
pl: Wyrównanie poziome:

en: Vertical align:
pl: Wyrównanie pionowe:

en: Tile
pl: Sąsiadująco

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Center
pl: Środek

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Spód

en: Warp cursor at the end of line when browsing history
pl: Pozostaw kursor na końcu linii podczas przeglądania historii

en: Enable the input history logging
pl: Włącz zapisywanie historii wejścia

en: Hide input tool buttons by default
pl: Ukrywaj domyślnie przyciski dodatkowe wejścia

en: Show warning about pasting multiple lines
pl: Pokaż ostrzeżenie przed wklejeniem wielu linii

en: Commandline in user-friendly mode by default
pl: Linia poleceń w trybie przyjaznym użytkownikowi jako domyślnie

en: Expand tabulations in input using:
pl: Rozciągnij tabulację na wejściu używając:

en:  spaces
pl:  spacji

en: Nick Completion
pl: Dokończenie pseudonimu

en: Use bash-like nick completion
pl: Użyj dokańczania pseudonimu w stylu bash

en: Use zsh-like nick completion
pl: Użyj dokanczania pseudonimu w stylu zsh

en: Prioritize nick completion by last action time
pl: Uwzględniaj ostatni czas aktywności przy dokańczaniu pseudonimu

en: Nick completion postfix string:
pl: Ciąg znaków dokończenia pseudonimu:

en: Use the completion postfix string for the first word only
pl: Użyj ciągu znaków przyrostka tylko dla pierwszego wyrazu

en: Ignore special characters in nick completion
pl: Ignoruj znaki specjalne przy dokańczaniu pseudonimu

en: Use a custom cursor width
pl: Użyj własnej szerokośći kursora tekstowego

en: Custom cursor width:
pl: Własna szerokość kursora:

en: Input
pl: Wejście

en: theme,colors,text
pl: motyw,kolory,tekst

en: Minimize application on startup
pl: Uruchom aplikację zminimalizowaną przy starcie

en: Confirm quit with active connections
pl: Potwierdź wyjście z aktywnymi połączeniami

en: Remember window properties
pl: Pamiętaj właściwości okna

en: Enable visual effects
pl: Włącz cieniowanie gałęzi na drzewiastej liście okien (najazd myszki)

en: Hide channel window tool buttons by default
pl: Ukrywaj domyślnie przyciski zarządzania kanałem

en: Require ⌘ to be held down to copy text
pl: Wymaga przytrzymania ⌘ aby skopiować tekst

en: Require Ctrl to be held down to copy text
pl: Wymagane przytrzymanie Ctrl aby skopiować tekst

en: Show taskbar button (change requires restart)
pl: Pokaż ikonę na pasku zadań (zmiana wymaga ponownego uruchomienia)

en: Interface
pl: Interfejs

en: Show network name in console window list entry
pl: Pokaż nazwę sieci w pozycji konsoli na liście okien

en: This option will cause KVIrc to show the network name as the console window list entry instead of the server name. This is nice to keep on unless your servers are not organized in networks or you often connect to two servers of the same network.
pl: Ta opcja spowoduje wyświetlanie nazwy sieci jako nazwy konsoli na liście okien zamiast nazwy serwera. Możesz tak to zostawić, chyba że Twoje serwery nie są zgrupowane w sieci lub często się łączysz z dwoma serwerami w tej samej sieci.

en: Force immediate quit
pl: Wymuś natychmiastowe wyjście

en: This option causes KVIrc to close the connection immediately after sending the QUIT message. When this option is disabled, KVIrc will wait for the server to close the connection.<br>Note that if you use this, your QUIT message may be not displayed.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc natychmiastowe zamknięcie połączenia po wysłaniu wiadomości QUIT. Gdy ta opcja jest wyłączona, KVIrc będzie czekał na serwer aby zamknąć połączenie.<br>Proszę zauważyć, że jeżeli użyjesz tego, to Twoja wiadomość QUIT może zostać niewyświetlona.

en: Prepend gender info to real name
pl: Dopisz informację o płci do prawdziwego imienia

en: Prepend avatar info to real name
pl: Dopisz informację awataru do prawdziwego imienia

en: Prepend smart nick color info to real name
pl: Dopisz informację unikalnego koloru do prawdziwego imienia

en: This feature will not work if you have chosen your nick background color to be transparent.
pl: Ta funkcjonalność nie będzie działać, jeżeli wybrano przeźroczystość koloru tła pseudonimu.

en: Output verbosity:
pl: Gadatliwość wyjścia:

en: Mute
pl: Wyciszona

en: Quiet
pl: Skromna

en: Normal
pl: Normalna

en: Verbose
pl: Gadatliwa

en: Paranoic
pl: Paranoiczna

en: DateTime format:
pl: Format daty i czasu:

en: Classic format
pl: Klasyczny format

en: ISO 8601 format
pl: Format ISO 8601

en: System locale format
pl: Format ustawień lokalnych

en: Show in Active Window
pl: Pokaż w aktywnym oknie

en: External messages
pl: Zewnętrzne wiadomości

en: External CTCP replies
pl: Zewnętrzne odpowiedzi CTCP

en: WHOIS replies
pl: Odpowiedzi WHOIS

en: WHO replies
pl: Odpowiedzi WHO

en: ChanServ and NickServ notices
pl: Powiadomienia od Chanserv i NickServ

en: Invite messages
pl: Wiadomości zaproszeniowe

en: Server replies
pl: Odpowiedzi serwera

en: Server notices
pl: Powiadomienia serwera

en: Show extended server information
pl: Pokazuj rozszeżone informacje serwera

en: Show server pings
pl: Pokaż komunikację klienta z serwerem (ping, pong)

en: Show own part messages
pl: Pokazuj własne wyjścia z kanału

en: When enabled, the current user's part messages will be shown in the console.<br>When <b>Keep Channel Open</b> is enabled on part, this message will be shown in the dead channel instead.
pl: Kiedy włączone, bieżące  wyjścia klienta zostaną wyświetlone w konsoli.<br>Jeśli masz włączone w ustawieniach kanału <b>Pozostaw okno kanału otwarte</b> to ta wiadomość zostanie wyświetlona w martwym kanale.

en: Show compact mode changes
pl: Pokaż skrócone zmiany trybów (zmiana trybów jest w jednej linii)

en: Verbosity and Output
pl: Gadatliwość i wyjście

en: debug
pl: debugowanie

en: Enable URL highlighting
pl: Wyróżniaj linki URL (podkreślanie)

en: Use line wrap margin
pl: Zawijaj tekst do marginesu

en: Maximum buffer size:
pl: Maksymalny rozmiar bufora:

en: Link tooltip show delay:
pl: Opóźnienie pojawienia się chmurki odnośnika:

en: Link tooltip hide delay:
pl: Opóźnienie ukrycia się chmurki odnośnika:

en: Enable animated smiles
pl: Włącz animowane uśmiechy

en: Enable Tooltips for
pl: Włącz podpowiedzi w chmurce dla

en: URL links
pl: Odnośników URL

en: Host links
pl: Odnośników hosta

en: Server links
pl: Odnośników serwera

en: Mode links
pl: Odnośników trybu

en: Nick links
pl: Odnośników pseudonimu

en: Channel links
pl: Odnośników kanału

en: Escape sequences
pl: Sekwencji ucieczki

en: Track last read text line
pl: Odnajduj ostatnią linię przeczytanego tekstu

en: Marker color:
pl: Kolor markera:

en: Marker size:
pl: Szerokość końcówki markera:

en: Marker style:
pl: Styl markera:

en: DotLine
pl: Kropkowana linia

en: DashLine
pl: Myślnikowa linia

en: SolidLine
pl: Stała linia

en: DashDotLine
pl: MyślnikowoKropkowanaLinia

en: DashDotDotLine
pl: MyślnikowoKropkowanaKropkowanaLinia

en: Output
pl: Wyjście

en: theme,colors,output
pl: motyw,kolory,wyjście

en: Look
pl: Wygląd

en: Features
pl: Funkcje

en: Enable lag meter
pl: Włącz licznik latencji

en: This enables the lag meter engine, which checks at regular intervals how much latency the server has.
pl: To włącza silnik mierzący opóźnienie, który mierzy w regularnych odstępach jak duże opóźnienie serwer ma.

en: Lag meter heartbeat:
pl: Tętno licznika latencji:

en: Show lag in IRC context display
pl: Pokaż opóźnienie na wyświetlaczu kontekstu IRC

en: This makes the IRC context display applet show the current lag after the user's nickname (in seconds)
pl: To sprawia że aplet wyświetlacza kontekstu IRC pokazuje aktualne opóźnienie po nazwie użytkownika (w sekundach)

en: Lag
pl: Opóźnienie

en: time,ping
pl: czas,ping

en: Automatically Log
pl: Automatycznie zapisywane w dzienniku

en: Query windows
pl: Okna rozmowy

en: Channel windows
pl: Okna pokoji

en: DCC chat windows
pl: Okna rozmowy czatu DCC

en: Console windows
pl: Okna konsoli

en: Save logs to folder:
pl: Zapisywanie dzienników do folderu:

en: This is the base log directory:<br>all the log files will be saved inside this directory
pl: To jest podstawowy katalog dziennika:<br>wszystkie pliki dziennika zostaną zapisane w tym katalogu

en: Dynamic subfolder:
pl: Dynamiczny podfolder:

en: Strip message type numbers in logs
pl: Usuwaj numery typu wiadomości w dzienniku

en: Strip colors in logs
pl: Usuwaj kolory w dzienniku

en: Auto flush logs every:
pl: Nadpisuj dziennik co każde:

en: Save logs with the current interval.<br>Set to 0 to disable this feature
pl: Zapisz dzienniki z aktualnym odstępem.<br>Ustaw na 0 aby wyłączyć tą funkcje

en: Compress logs
pl: Kompresuj dzienniki

en: Logging
pl: Dziennik

en: save,output
pl: zapisz,wyjście

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: MIME type:
pl: Typ MIME:

en: File pattern:
pl: Wzór pliku:

en: Magic bytes:
pl: Magiczne bajty:

en: Save path:
pl: Ścieżka zapisu:

en: Local open command:
pl: Lokalne polecenie otwarcia:

en: Remote open command:
pl: Zdalne polecenie otwarcia:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: &New
pl: &Nowy

en: Re&move
pl: Us&uń

en: [Unknown Media Type]
pl: [Nieznany Typ Mediów]

en: New media type
pl: Nowy typ mediów

en: Media Types
pl: Typy mediów

en: file,audio,video,programs
pl: plik,audio,wideo,programy

en: Show message icons
pl: Pokazuj ikony zdarzeń przy wiadomościach

en: Draw some emoticons (smileys) as pictures
pl: Rysuj niektóre emotikony (uśmieszki) jako obrazki

en: Don't show colors in user messages
pl: Nie pokazuj kolorów w wiadomościach (wszystkich) użytkowników

en: Nicknames
pl: Pseudonimy

en: Smart nickname colors
pl: Unikalne kolorowanie pseudonimów

en: Use a background color for smart nickname colors
pl: Koloruj tło unikalnych pseudonimów

en: Use specified smart colors for own nick:
pl: Użyj określonych kolorów dla własnego pseudonimu:

en: Use same colors as in the userlist
pl: Użyj kolorów z zakładki "Lista użytkowników/Pierwszy plan"

en: Show nicknames in bold
pl: Pogrubiaj pseudonimy (w wypowiedziach)

en: Show user and host
pl: Pokaż użytkownika i hosta

en: Show channel mode prefix
pl: Dopisuj przedrostek trybu kanału przed pseudonimem (np. @ lub +)

en: User-defined prefix and postfix
pl: Zdefiniowany przez użytkownika pzedrostek i przyrostek

en: [PREFIX]nickname[!user@host][POSTFIX] message
pl: [PRZEDROSTEK]pseudonim[!użytkownik@host][PRZYROSTEK] wiadomość

en: Prefix:
pl: Przedrostek:

en: Postfix:
pl: Przyrostek:

en: Show timestamp
pl: Pokaż znacznik czasu

en: Use UTC time for timestamp
pl: Użyj czasu UTC dla znacznika czasu

en: Use special color for timestamps:
pl: Użyj specjalnego koloru dla znacznika czasu:

en: Timestamp format:
pl: Format datownika:

en: Please note that this is a set of standard IRC colors. You can adjust them a bit, make them darker or lighter but you shouldn't change their fundamental tint. Black should stay black, dark green should still remain a green darker than the light one.
pl: Proszę zauważyć, że to jest zestaw standardowych kolorów IRC. Możesz je troszeczkę zmienić, zrobić ciemniejszymi lub jaśniejszymi ale nie należy zmieniać ich podstawowego koloru. Czarny powinien pozostać czarnym, ciemna zieleń powinna nadal pozostać bardziej ciemnozielona od jasnozielonej.

en: Reset to Default
pl: Przywróć domyślne

en: Transparent
pl: Przeźroczystość

en: Background:
pl: Tło:

en: Foreground:
pl: Pierwszy plan:

en: Alert level:
pl: Poziom alarmu:

en: Log this
pl: Zapisywanie w dzienniku

en: Load from...
pl: Załaduj z...

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Enter a Filename - KVIrc
pl: Podaj nazwę pliku - KVIrc

en: Text
pl: Tekst

en: Message Style
pl: Styl wiadomości

en: theme,privmsg,output,format
pl: motyw,prywatna wiadomość,wyjście,format

en: Timestamp
pl: Znacznik czasu

en: time,timestamp
pl: czas, znacznik czasu

en: Message Decorations
pl: Dekoracja wiadomości

en: theme,icons,colors,messages,output
pl: motyw,ikony,kolory,wiadomości,wyjście

en: Color Set
pl: Ustawianie koloru

en: theme,colors,messages,output
pl: motyw,kolory,wiadomości,wyjście

en: NickServ Authentication Rule - KVIrc
pl: Reguła uwierzytelnienia u NickServ - KVIrc

en: Registered nickname:
pl: Zarejestrowany pseudonim:

en: Put here the nickname that you have registered with NickServ
pl: Wpisz tutaj pseudonim, który zarejestrowałeś u NickServ'a

en: NickServ mask:
pl: Maska NickServ:

en: Identify command:
pl: Polecenie tożsamośći:

en: Server mask:
pl: Maska serwera:

en: Hint: Move the mouse cursor over the fields to get help
pl: Wskazówka: Najedź kursorem myszki na pola aby uzyskać pomoc

en: Invalid NickServ Rule - KVIrc
pl: Niepoprawna reguła u NickServ - KVIrc

en: The nickname field can't be empty!
pl: Pole pseudonimu nie może być puste!

en: The nickname field can't contain spaces!
pl: Pole pseudonimu nie może zawierać spacji!

en: The NickServ mask can't be empty!<br>You must put at least * there.
pl: Maska NickServ nie może być pusta!<br>Musisz wpisać * w ostateczności.

en: The IDENTIFY command can't be empty!
pl: Polecenie IDENTIFY nie może być puste!

en: Enable NickServ identification
pl: Włącz identyfikację u NickServ

en: This check enables the automatic identification with NickServ
pl: Ten przycisk wyboru włącza automatyczną identyfikację u NickServ'a

en: Server Mask
pl: Maska serwera

en: NickServ Mask
pl: Maska NickServ

en: NickServ Request Mask
pl: Maska zapytania NickServ

en: Identify Command
pl: Polecenie tożsamości

en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

en: Edit Rule
pl: Edycja reguły

en: Delete Rule
pl: Usuń regułę

en: authentication,identify
pl: uwierzytelnianie,tożsamość

en: Title font:
pl: Czcionka tytułu:

en: Title foreground color:
pl: Kolor pierwszego planu tytułu:

en: Enable the notifier
pl: Włącz powiadamiacz

en: Use the KDE notifier
pl: Użyj powiadamiacza z środowiska KDE

en: Use the D-Bus-based notifiers
pl: Użyj powiadamiaczy bazujących na D-Bus

en: Don't show notifier when there is an active fullscreen window
pl: Powiadamiacz nie będzie pokazywany gdy jest aktywne pełnoekranowe okno

en: Enable notifier window flashing
pl: Włącz miganie okna powiadamiacza

en: Enable notifier window fade effect
pl: Włącz efekt blaknięcia okna powiadamiacza

en: Advanced Configuration
pl: Konfiguracja zaawansowana

en: Default auto hiding time for messages (0 to disable):
pl: Domyślny czas oczekiwania zanim wiadomość zostanie ukryta (0 aby wyłączyć):

en: Notifier window opacity while active (mouseover):
pl: Nieprzeźroczystość okna powiadamiacza gdy aktywny (najazd myszki):

en: Notifier window opacity while inactive:
pl: Nieprzeźroczystość okna powiadamiacza gdy nieaktywny:

en: Notifier
pl: Powiadamiacz

en: popup
pl: wyskakujące okno

en: Use online notify list
pl: Użyj listy powiadomień dostępnych użytkowników

en: Show notifications in active window
pl: Pokaż powiadomienia w aktywnym oknie

en: Flash window when users are going online
pl: Migaj oknem kiedy użytkownij staje się dostępny

en: Popup notifier when users are going online
pl: Wyskakujący powiadamiacz kiedy użytkownik staje się dostępny

en: Check USERHOST for online users
pl: Sprawdź USERHOST dla dostępnych użytkowników

en: Use the WATCH method if available
pl: Użycie metody WATCH jeżeli dostępna

en: Check interval:
pl: Częstotliwość sprawdzania:

en: ISON delay:
pl: Opóźnienie ISON:

en: USERHOST delay:
pl: Opóźnienie USERHOST:

en: <p><b>Note:</b><br>The notify list is managed using the "Registered Users" settings.</p>
pl: <p><b>Uwaga:</b><br>Lista powiadomień jest zarządzana poprzez ustawienia "Konfiguruj zarejestrowanych użytkowników".</p>

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: notify,notifications,buddy,buddies,friend,friends
pl: powiadomienie,powiadomienia,kolega,koledzy,znajomy,znajomi

en: Protection
pl: Ochrona

en: ctcp,flood
pl: ctcp,zasyp

en: Use proxy for all connections
pl: Użyj pośrednika dla wszystkich połączeń

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: This is the list of available proxy servers.<br>Right-click on the list to add or remove proxies.
pl: To jest lista dostępnych serwerów pośredników.<br>Prawo-klik myszli na liście aby dodać lub usunąć pośredników.

en: New proxy
pl: Nowy pośrednik

en: Remove proxy
pl: Usuń pośrednika

en: Proxy:
pl: Pośrednik:

en: IP address:
pl: Adres IP:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Use IPv6 protocol
pl: Użyj protokołu IPv6

en: &New Proxy
pl: &Nowy pośrednik

en: Re&move Proxy
pl: Us&uń serwer pośredniczący

en: Proxy Hosts
pl: Hosty pośrednika

en: connection,servers
pl: połączenie,serwery

en: Open Query for
pl: Otwórz okno rozmowy dla

en: This option enables query window creation when a private message (PRIVMSG) is received. If you disable this, private messages will be shown in the active window or a common channel.
pl: Ta opcja włącza tworzenie okien rozmowy gdy otrzymano prywatną wiadomość (PRIVMSG). Jeżeli to wyłączysz, prywatne wiadomości zostaną wyświetlone w aktywnym oknie lub na wspólnym kanale.

en: Open incoming query windows without focus
pl: Otwórz okna nadchodzących rozmów w tle

en: This option prevents incoming query windows from diverting application focus.<br>Enable this if you don't like query windows popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed nadchodzącymi oknami rozmowy prywatnej, które powodowałyby odwracanie uwagi aplikacji.<br>Włącz to, jeżeli nie lubisz wyskakujących okienek prywatnych rozmów podczas gdy coś piszesz na kanale.

en: Enable target user tracking
pl: Włącz śledzenie działań rozmówcy

en: This option will enable target user tracking. Some actions of the target user (e.g. joins and parts) will be displayed in the window.
pl: Ta opcja włączy śledzenie użytkownika. Akcje takie jak np. wejścia i wyjścia użytkownika będą wyświetlone w oknie.

en: Flash system taskbar on new query message
pl: Miganie paskiem zadań na nową wiadomość rozmowy

en: This option causes the system taskbar entry for KVIrc to flash when a new query message is received and the KVIrc window is not the active.
pl: Ta opcja spowoduje miganie na pasku zadań gdy otrzymano nową wiadomość i okno KVIrc nie jest aktywne.

en: Popup notifier on new query message
pl: Wyskakujący powiadamiacz na nową wiadomość rozmowy

en: This option causes a small notifier window to pop up in the lower right corner of the screen when a new message is received and the KVIrc window is not active.
pl: Ta opcja spowoduje wyskoczenie okna małego powiadamiacza w dolnym prawym rogu gdy otrzymano nową wiadomość a okno KVIrc nie jest aktywne.

en: Popup notifier on new notice
pl: Wyskakujący powiadamiacz na nowe powiadomienie

en: This option causes a small notifier window to pop up in the lower right corner of the screen when a new notice is received and the KVIrc window is not active.
pl: Ta opcja powoduje wyskoczenie małego okna 'powiadamiacza' w prawym dolnym rogu ekranu, gdy otrzymano nowe powiadomienie i okno KVIrc nie jest aktywnym.

en: Show information about query target at the top of the query
pl: Pokaż informacje o rozmówcy na górze okna rozmowy

en: This option enables query window information label. It can show you known information about query target at the top of the window. Uncheck this option, if you think,that it wastes your query space.
pl: Ta opcja włącza etykietę informacyjną okna rozmowy. Może Ci pokazać znane informacje o rozmówcy w górnej części okna. Odznacz tą opcję jeżeli myślisz że marnuje ona miejsce.

en: Paste last query log
pl: Wklej ostatni dziennik rozmowy

en: Query
pl: Rozmowa

en: chat
pl: czat

en: Network Details and Configuration - KVIrc
pl: Konfiguracja sieci i detale - KVIrc

en: Put here a brief description of the network.
pl: Wprowadź krótki opis sieci.

en: Properties
pl: Właściwości

en: This is the <b>username</b> that KVIrc will use to login to servers on this network.
    If this field is left empty (most common case), KVIrc will use the default username specified in the "Identity" options tab.
pl: To jest <b>nazwa użytkownika</b> której KVIrc użyje do logowania się na serwery w tej sieci.
    Jeżeli to pole pozostanie puste (najczęstszy przypadek), KVIrc użyje domyślnej nazwy użytkownika określonej w opcjach zakładki "Tożsamość".

en: If this network requires a password, put it in this field, otherwise leave it empty.
pl: Jeżeli ta sieć wymaga hasła wpisz je w to pole, inaczej pozostaw puste.

en: Server encoding:
pl: Kodowanie serwera:

en: Text encoding:
pl: Kodowanie tekstu:

en: Use System Encoding
pl: Użyj kodowania systemowego

en: Connect to this network at startup
pl: Połącz do tej sieci podczas startu

en: This option will cause KVIrc to automatically connect to this network at startup
pl: Ta opcja spowoduje że KVIrc będzie się automatycznie łączyć z tą siecią podczas startu

en: Channels to Join Automatically upon Connect
pl: Dołącz do kanałów w momencie połączenia

en: Here you can set a list of channels to be joined automatically after a connection to a server in this network has been established. To add a channel, type its name in the text input below and click "<b>Add</b>".
pl: Tutaj możesz ustawić listę kanałów do których dołączysz automatycznie po ustanowieniu połączenia z serwerem w tej sieci. Aby dodać kanał wpisz jego nazwę w polu tekstowym poniżej i naciśnij "<b>Dodaj</b>".

en: Join Channels
pl: Kanały dołączane automatycznie

en: On Connect
pl: Na połączeniu

en: On Login
pl: Na logowaniu

en: Server Details and Configuration - KVIrc
pl: Detale serwera i konfiguracja - KVIrc

en: This is a brief description of this server. This field has no restrictions but many server lists use it to describe the server's physical location
pl: To jest krótki opis tego serwera. To pole nie ma ograniczeń ale wiele list serwerów używa tego do opisania fizycznej lokalizacji serwera.

en: If this server requires a password, put it in this field, otherwise leave it empty.
pl: Jeżeli ten sewer wymaga hasła wpisz je w to pole, inaczej pozostaw puste.

en: Use default user mode
pl: Użyj domyślnego trybu użytkownika

en: This is the default <b>port</b> that this server will be contacted on.<br>Usually <b>6667</b> is OK.
pl: To jest domyślny <b>port</b> na którym będzie podjęta próba połączenia się z tym serwerem.<br>Zazwyczaj  <b>6667</b> jest odpowiednim.

en: Cache IP address
pl: Buforowanie adresu IP

en: Connect to this server at startup
pl: Połącz do tego serwera podczas startu

en: This option will cause KVIrc to connect to the IRC server when it is started.
pl: Ta opcja spowoduje w KVIrc połączenie do serwera IRC po uruchomieniu.

en: Use SSL protocol
pl: Użyj protokołu SSL

en: Protocol encoding:
pl: Kodowanie protokołu:

en: Use Network Encoding
pl: Użyj kodowania sieci

en: Proxy server:
pl: Serwer pośredniczący:

en: Default
pl: Domyślnie

en: Direct Connection
pl: Połączenie bezpośrednie

en: Switch to SSL/TLS by using the STARTTLS extension
pl: Przełącz na SSL/TLS używając rozszerzenia STARTTLS

en: SASL Authentication
pl: Uwierzytelnianie SASL

en: Authenticate via SASL extension
pl: Uwierzytelnienie poprzez rozszerzenie SASL

en: SASL method:
pl: Metoda SASL:

en: SASL nickname:
pl: Pseudonim SASL:

en: SASL password:
pl: Hasło SASL:

en: Filter:
pl: Filtr:

en: If you are searching for a specific server or network, you can insert its name to filter the servers in the list
pl: Jeżeli poszukujes określonego serwera lub sieci, możesz wprowadzić jego nazwę aby przefiltrować serwery na tej liście

en: If this option is enabled, only servers you have favorited will be displayed
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, tylko ulubione serwery zostaną wyświetlone

en: Server
pl: Serwer

en: This is the list of available IRC servers.<br>Right-click on the list to add or remove servers and perform other actions.<br>Double-click on a item for advanced options.
pl: To jest lista dostępnych serwerów.<br>Prawo-klik myszki na liście aby dodać albo usunąć serwery lub wykonać inne akcje.<br>Dwuklik myszki na pozycji aby uzyskać zaawansowaną pomoc.

en: New network
pl: Nowa sieć

en: New server
pl: Nowy serwer

en: Favorite / Unfavorite server
pl: Dodaj serwer do ulubionych / usuń z ulubionych

en: Remove network / server
pl: Usuń sieć / serwer

en: Copy server
pl: Kopiuj serwer

en: Paste server
pl: Wklej serwer

en: Import server list
pl: Zaimportuj listę serwerów

en: Active Configuration
pl: Aktywna konfiguracja

en: Server:
pl: Serwer:

en: This is the name of the currently selected server or network
pl: To jest nazwa aktualnie wybranego serwera lub sieci

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: Click here to edit advanced options for this entry
pl: Kliknij tutaj aby edytować zaawansowane opcje dla tego wpisu

en: This button shows a list of recently used servers.<br>It allows you to quickly find them in the list.
pl: Ten przycisk pokazuje listę ostatnio używanych serwerów.<br>Możesz je szybko znaleść na liście.

en: Connect &Now
pl: Połącz t&eraz

en: Hit this button to connect to the currently selected server.
pl: Naciśnij ten przycisk aby się połączyć z aktualnie wybranym serwerem.

en: Show this dialog at startup
pl: Pokazuj ten dialog przy starcie

en: If this option is enabled, the servers dialog will appear every time you start KVIrc
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona KVIrc będzie wyświetlał okno dialogowe serwerów za każdym uruchomieniem.

en: Network:
pl: Sieć:

en: No selection
pl: Brak wyboru

en: New Network
pl: Nowa sieć

en: Remove Network
pl: Usuń sieć

en: &New Server
pl: &Nowy serwer

en: Unfavorite Server
pl: Usuń serwer z ulubionych

en: Re&move Server
pl: Us&uń serwer

en: &Copy Server
pl: &Kopiuj serwer

en: &Paste Server
pl: &Wklej serwer

en: Import Server List
pl: Zaimportuj listę serwerów

en: Clear Server List
pl: Wyczyść listę serwerów

en: Oops! Something weird happened:<br>Can't find any module capable of importing servers.
pl: Uups! Stało się coś dziwnego:<br>Nie można znaleźć jakiegokolwiek modułu zdolnego zaimportować serwery.

en: If you click <b>Yes</b>, all of your saved networks, servers, settings, and passwords will be lost.<br>Would you like to continue?
pl: Jeżeli klikniesz <b>Tak</b>, wszystkie twoje sieci, serwery, ustawienia i hasła zostaną stracone.<br>Czy chcesz kontynuować?

en: Confirm Clearing Server List - KVIrc
pl: Potwierdź wyczyszczenie listy serwerów - KVIrc

en: Servers and Configuration
pl: Serwery i konfiguracja

en: connection
pl: połączenie

en: Sound System
pl: System dźwięku

en: This allows you to select the sound system to be used with KVIrc.
pl: To pozwala Ci wybrać system dźwięku którego będzie używał KVIrc.

en: Auto-detect
pl: Wykryj automatycznie

en: Media Player
pl: Odtwarzacz multimedialny

en: This allows you to select the preferred media player to be used with the mediaplayer.* module commands and functions.
pl: To pozwala wybrać preferowany odtwarzacz multimedialny który będzie użyty z poleceniami modułu mediaplayer.* i funkcjami.

en: ID3 Tags Encoding
pl: Kodowanie tagów ID3

en: This allows you to select encoding of mp3 tags.
pl: To pozwala Ci wybrać kodowanie tagów mp3.

en: Use Language Encoding
pl: Użyj kodowania języka

en: Winamp messages encoding
pl: Kodowanie wiadomości Winamp

en: This allows you to select encoding of winamp messages.
pl: To pozwala ci wybrać kodowanie wiadomości winampa.

en: New query opened:
pl: Otwarto nową rozmowę:

en: New message in inactive query:
pl: Nowa wiadomość w nieaktywnej rozmowie:

en: Highlighted message in inactive window:
pl: Podświetlona wiadomość w nieaktywnym oknie:

en: When I am kicked:
pl: Gdy wyrzucono z kanału:

en: Sound
pl: Dźwięk

en: sound,xmms,audio,play,amarok
pl: dźwięk,xmms,audio,play,amarok

en: Sounds
pl: Dźwięki

en: sound,events
pl: dźwięk,zdarzenia

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Default server encoding:
pl: Domyślne kodowanie serwera:

en: Default text encoding:
pl: Domyślne kodowanie tekstu:

en: Language
pl: Język

en: Force language:
pl: Wymuś język:

en: <b>Note:</b> You must restart KVIrc to apply any language changes
pl: <b>Uwaga:</b> Musisz zrestartować KVIrc aby zastosować zmiany językowe

en: Automatic detection
pl: Wykryj automatycznie

en: Spell Checker Dictionaries
pl: Słowniki poprawy pisowni

en: Language Code
pl: Kod języka

en: Provided by
pl: Dostarczony przez

en: Unable to write language information to
pl: Nie możliwy zapis informacji jezykowej do

en: Add
pl: Dodaj

en: Delete
pl: Usuń

en: Restore
pl: Przywróć

en: unnamed
pl: bez nazwy

en: Text Icons
pl: Powiązanie ikon z tekstem

en: smileys,emoticons
pl: uśmiechy,emotoikony

en: Use global application font
pl: Używaj globalnej czcionki aplikacji

en: Show icons in popup menus
pl: Pokazuj ikony przy wyskakujących oknach i w pasku menu

en: Global application font:
pl: Globalna czcionka aplikacji:

en: Global window opacity:
pl: Nieprzeźroczystość okna głównego:

en: Enable transparency
pl: Włącz przeźroczystość

en: Child window opacity:
pl: Przeźroczystość okna potomnego:

en: Parent window opacity:
pl: Przeźroczystość okna nadrzędnego:

en: Blend color:
pl: Mieszany kolor:

en: Transparency blend image:
pl: Mieszany obraz przeźroczystości:

en: Use desktop background for transparency
pl: Użycie tła pulpitu dla przeźroczystości

en: Border color:
pl: Kolor obramowania:

en: Font color:
pl: Kolor czcionki:

en: theme
pl: motyw

en: Transparency
pl: Przeźroczystość

en: theme,background
pl: motyw,tło

en: Toolbar Applets
pl: Aplety paska narzędzi

en: theme,toolbar
pl: motyw,pasek narzędzi

en: This section contains IRC tools like <b>away, lag and logging system</b>.
pl: Ta sekcja zawiera narzędzia IRC takie jak <b>nieobecność, opóźnienie i system dziennika</b>.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Labels
pl: Etykiety

en: theme,topic
pl: motyw,temat

en: Enable tray icon
pl: Włącz ikonę w zasobniku

en: Minimize in tray
pl: Minimalizuj do zasobnika systemowego

en: Close in tray
pl: Zamykaj do zasobnika systemowego

en: Enable tray icon flashing
pl: Włącz miganie ikony w zasobniku

en: Select Message Levels to Notify
pl: Wybierz poziomy wiadomośći do powiadomienia

en: Minimum level for low-priority messages:
pl: Minimalny poziom dla wiadomości niskopriorytetowych:

en: Minimum level for high-priority message:
pl: Minimalny poziom dla wiadomości wysokopriorytetowych:

en: Tray Icon
pl: Ikona w zasobniku systemowym

en: tray,TRAYICON
pl: zasobnik,ikona zasobnika

en: Disable parser warnings
pl: Wyłącz ostrzeżenia parsera

en: Send unknown commands as /RAW
pl: Wyślij nieznane polecenia jako /RAW

en: Automatically unload unused modules
pl: Automatycznie wyładuj nieużywne moduły

en: Ignore module versions (dangerous)
pl: Ignoruj wersje modułu (niebezpieczne)

en: Relay errors and warnings to debug window
pl: Przekazuj błędy i ostrzeżenia do okna debugowego

en: Create debug window without focus
pl: Utwórz okno debugowe w tle

en: This option prevents the debug window from opening and diverting application focus.<br>Enable this if you don't like the debug window popping up while you're typing something in a channel.
pl: Ta opcja zapobiega przed otwarciem okna debugowego, który powodowałby odwrócenie uwagi aplikacji.<br>Włącz to, jeżeli nie lubisz wyskakującego okna debugowego podczas gdy piszesz coś na kanale.

en: Scripting Engine
pl: Silnik skryptów

en: scripting,kvs,debug
pl: skrypty,kvs,debugowanie

en: Mouse Handler
pl: Zachowanie myszki

en: How many clicks to open links?
pl: Ile klików myszki jest wymagane aby otworzyć odnośniki?

en: Single-click
pl: Pojedyncze kliknięcie

en: Double-click
pl: Dwuklik myszki

en: Protocol Handler
pl: Obsługa protokołu

en: Use system URL handlers
pl: Użyj systemowej obsługi URL

en: <b>http://</b> handler command:
pl: <b>http://</b> polecenie obsługi:

en: <b>https://</b> handler command:
pl: <b>https://</b> polecenie obsługi:

en: <b>ftp://</b> handler command:
pl: <b>ftp://</b> polecenie obsługi:

en: <b>mailto:</b> handler command:
pl: <b>mailto:</b> polecenie obsługi:

en: <b>file://</b> handler command:
pl: <b>file://</b> polecenie obsługi:

en: Unknown protocol handler command:
pl: Nieznany protokół polecenie obsługi:

en: URL Handlers
pl: Obsługi adresów URL

en: URL,programs
pl: URL,programy

en: Nickname Colors
pl: Kolory pseudonimu

en: Normal:
pl: Normalne:

en: Selected:
pl: Zaznaczone:

en: IRC Op:
pl: Operator IRC:

en: Channel owner:
pl: Właściciel kanału:

en: Channel admin:
pl: Administrator kanału:

en: Op:
pl: Operator:

en: Half-op:
pl: Pół-operator:

en: Voice:
pl: Użytkownik z prawem wypowiedzi:

en: User-op:
pl: Użytkownik-operator:

en: Away (blend color):
pl: Nieobecny (kolor mieszający się z innymi):

en: Use different color for own nick:
pl: Użyj odmiennego koloru dla własnego pseudonimu:

en: Draw nickname grid
pl: Rysowanie siatki wokół pseudonimu

en: Grid color:
pl: Kolor siatki:

en: Grid type:
pl: Typ siatki:

en: 3D Grid
pl: Siatka 3D

en: 3D Buttons
pl: Przyciski 3D

en: Plain Grid
pl: Zwykła siatka

en: Dotted Grid
pl: Kropkowana siatka

en: Background Colors
pl: Kolory tła

en: Horizontal alignment:
pl: Wyrównanie poziome:

en: Vertical alignment:
pl: Wyrównywanie pionowe:

en: Minimum width:
pl: Minimalna szerokość:

en: Here you can select a desired minimum width for the userlist when visible. Suggested values range between 120 and 170 pixels. The value set here, applies to all channels in all networks. For specific widths for different channels, drag widget to desired width, right click on channel on Tree Window List and select Save Window Properties As Default.<br><b>Please note</b> dragging method may not be as reliable and values set may be lost randomly, However values will never be less than the width you specified.
pl: Tutaj możesz wybrać pożądaną minimalną szerokość listy użytkowników gdy włączona. Sugerowane zasięgi wartosći to od 120 do 170 pikseli. Wartość ustawiona tutaj ma zastosowanie do wszystkich kanałow we wszystkich sieciach. Do określenia szerokości dla różnych kanałów przeciągnij widżet do pożądanej szerokości a następnie kliknij na drzewiastą listę okien i wybierz Ustal właściwości okna jako domyślne.<br><b>Proszę zauważyć</b> metoda przeciągania może być zawodna i wartości ustalone mogą zostać utracone losowo. Natomiast wartości nigdy nie będą mniejsze od szerokości którą podałeś.

en: Show gender icons
pl: Pokaż ikony określające płeć

en: Show user rank channel icons
pl: Pokaż ikony z przywilejami użytkownika

en: Show user channel activity indicator
pl: Pokaż wskaźnik aktywności użytkownika kanału

en: Show label with userlist stats
pl: Pokaż etykietę z statystyką użytkowników

en: Enable user tooltip
pl: Włącz chmurkę podpowiedzi użytkownika

en: Show avatars in userlist
pl: Pokaż awatary na liście użytkowników

en: Enable animated avatars
pl: Włącz animowane awatary

en: Place nicks starting with non-alpha characters (such as _COOL_BOY_) last
pl: Pseudonimy zaczynające się znakami niealfanumerycznymi (np. _SPOKO_KOLEŚ_) umieszczaj na końcu

en: Userlist
pl: Lista użytkowników

en: theme,userlist,channel
pl: motyw,lista użytkowników,kanał

en: Background
pl: Tło

en: theme,userlist,channel,background
pl: motyw,lista użytkowników,kanał,tło

en: Foreground
pl: Pierwszy plan

en: theme,userlist,channel,colors
pl: motyw,lista użytkowników,kanał,kolory

en: Userlist Grid
pl: Siatka listy użytkowników

en: theme,userlist,channel,grid
pl: motyw,lista użytkowników,kanał,siatka

en: userlist,channel,width
pl: lista użytkowników,kanał,szerokość

en: Window list type:
pl: Typ widoku listy okien:

en: Tree
pl: Drzewiasta

en: Classic
pl: Klasyczna

en: Sort windows by name
pl: Sortuj okna według nazwy

en: Show window icons in window list
pl: Pokazuj ikony przy oknach

en: Show activity meter in window list
pl: Pokaż wskaźnik aktywności na liście okien

en: This option enables the usage of the window list activity meter. Each window entry will have a small indicator of the activity that is going on in that window. The indicator is a small square that changes colors, dark colors mean low activity, while bright colors signal high activity. KVIrc also uses some heuristics to determine whether the activity is somewhat "human" or it is generated by automated entities (such as bots or IRC servers). "Human" activity causes the indicator to be shaded red while automated activity causes the indicator to be shaded blue.
pl: Ta opcja włącza miernik aktywności dla listy okien. Każdy wpis okna będzie miał mały wskaźnik aktywności która dzieje się w tym oknie. Wskaźnik jest małym kwadratem, który zmienia kolory, ciemne kolory oznaczają małą aktywność, a jasne wysoką. KVIrc również używa pewnej heurystyki aby ustalić czy aktywność jest w jakiś sposób "ludzka" albo jest generowana przez automatyczne jednostki (takie jak boty lub serwery IRC). "Ludzka" aktywność powoduje cieniowanie wskaźnika na czerwono natomiast zautomatyzowana aktywność powoduje cieniowanie wskaźnika na niebiesko.

en: Show IRC context indicator in window list
pl: Pokaż wskaźnik kontekstu IRC w liście okien (tworzy różnokolorowe kwadraty)

en: Enable window tooltips
pl: Włącz chmurki podpowiedzi okien

en: Allow the window list to be moved
pl: Pozwól na przemieszczenie listy okien (tworzy mini pasek do przeciągania)

en: Show user flag for channels
pl: Przypisz znaki uprzywilejowania np. @ na liście kanałów

en: Text/Alert Colors
pl: Tekst/Alarm kolory

en: Progress bar color:
pl: Kolor paska postępu:

en: Mouse wheel changes the active window instead of scrolling the scrollbar
pl: Kółko myszki zmienia aktywne okno zamiast przewijać pasek przewijania

en: Minimized:
pl: Zminimalizowany:

en: Minimum width of buttons:
pl: Minimalna szerokośc przycisków:

en: Set maximum button width
pl: Ustawianie maksymalnej szerokości przycisku

en: Maximum width of buttons:
pl: Maksymalna szerokośc przycisków:

en: Use flat buttons
pl: Użyj płaskich przycisków

en: Show close button on window list items
pl: Pokaż przycisk zamknięcia na elementach listy okien

en: Window List
pl: Lista okien

en: Tree Window List
pl: Drzewiasta lista okien

en: Classic Window List
pl: Klasyczna lista okien
