KVIrc - en to hu translation catalogue (563 entries)

en: General Preferences
hu: Általános Beállítások

en: Theme Preferences
hu: Kinézet beállítások

en: KVIrc Preferences
hu: KVIrc Beállítások

en: This dialog contains a set of KVIrc settings.<br> Use the icons on the left to navigate through the option pages. The text box in the bottom left corner is a small search engine. It will highlight the pages that contain options related to the search term you have entered.
hu: Ez a párbeszédablak tartalmazza a KVIrc beállításait.<br> Használd a bal oldali ikonokat a beállításokon belüli navigáláshoz. A bal lenti sarokban lévő szövegdoboz egy gyorskereső, amivel könnyebben rátalálhatsz egy funkcióra, ha beírod a nevét.

en: Many settings have tooltips that can be shown by holding the cursor over their label for a few seconds.
hu: Rengeteg beállításnak van saját segítség opciója, amit pár másodpercig az egérkurzor felette hagyásával jeleníthetsz meg.

en: When you have finished, click "<b>OK</b>" to accept your changes or "<b>Cancel</b>" to discard them. Clicking "<b>Apply</b>" will commit your changes without closing the window.
hu: Ha végeztél, kattints az "<b>OK</b>" gombra, hogy beállításd a változtatásokatvagy a "<b>Mégsem</b>re", hogy elvesd őket. Az "<b>Alkalmaz</b>" beállítja a változtatásokat anélkül, hogy bezárná az ablakot.

en: <p>This is the search tool for this options dialog.</p><p>You can enter a search term either in your native language or in English and press the button on the right. The pages that contain some options related to the search term will be highlighted and you will be able to quickly find them.</p><p>Try "nickname" for example.</p>
hu: <p>Ez egy keresést segítő eszköz a beállítások párbeszédpanelhez.</p><p>
    Adj meg egy keresési kifejezést a saját nyelveden vagy angolul is és nyomd meg a jobb oldali gombot. Azok a lapok ki lesznek emelve amiken lévő beállítások kapcsolódhatnak a kifejezéshez, így sokkal gyorsabban megtalálhatod őket.</p><p>Kipróbálhatod például a "becenév" kifejezéssel.</p>

en: &OK
hu: &Ok

en: Close this dialog, accepting all changes.
hu: Párbeszédablak bezárása, összes változás érvényesítése.

en: &Apply
hu: &Alkalmaz

en: Commit all changes immediately.
hu: Minden változás alkalmazása azonnal.

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Close this dialog, discarding all changes.
hu: Párbeszédablak bezárása, összes változás elvetése.

en: Enable word highlighting
hu: Szó kiemelés engedélyezése

en: Highlight messages containing my nickname
hu: Üzenetek kiemelése, amik a Nevemet tartalmazzák

en: Highlighting Method
hu: Kiemelési mód

en: Highlight only whole words splitting on space and on:
hu: Csak teljes szavak kiemerése, szóköznél és ezen karaktereknél:

en: Alert Options
hu: Figyelmeztetés Opciók

en: Flash the system taskbar entry on highlighted messages
hu: A rendszer tálcája villogjon kiemelt üzenetnél

en: Popup the notifier window on highlighted messages
hu: Értesítő előugrása kiemelt üzeneteknél

en: Alert Restrictions
hu: Korlátozási figyelmeztetés

en: Restrict alert
hu: Szigorú figyelmeztettés

en: Alert for highlighted words
hu: Értesítés kiemelt szavaknál

en: Alert for query messages
hu: Figyelmeztetés Privát üzenetnél

en: Use custom alert level
hu: Megadott figyelmeztetési szint használata

en: Minimum alert level:
hu: Minimális figyelmeztetési szint:

en: Alert/Highlight
hu: Figyelmeztetés/Kiemelés

en: Highlight
hu: Figyelmeztetés / Kiemelés

en: Window List Alert
hu: Ablak Lista Figyelmeztetés

en: Private messages
hu: Privát üzenetekre

en: Private notices
hu: Privát értesítőkre

en: Silent anti-spam (no warnings)
hu: Csöndes spamszűrés (figyelmeztetés nélkül)

en: Words considered spam:
hu: Spamot tartalmazó szavak:

en: Anti-spam
hu: Spamszűrés

en: Scale avatar images in userlist (recommended)
hu: Avatar kép átméretezése felhasználólistában (ajánlott)

en: Do not scale avatar if it is less than required size
hu: Ne méretezd az avatart, ha az kissebb mint a szükséges méret

en: Image width:
hu: Kép szélessége:

en:  pixels
hu: pixel

en: Image height:
hu: Kép magassága:

en: Scale avatar images on image load
hu: Avatar kép átméretezése betöltéskor

en: Request CTCP
hu: CTCP kérés

en: Request missing avatars
hu: Hiányzó avatarok lekérése

en: Maximum requested file size:
hu: Maximálisan lekérhető fájl mérete:

en:  bytes
hu:  bájt

en: Automatically accept incoming avatars
hu: Bejövő avatarok automatikus elfogadása

en: Remember avatars for registered users
hu: Emlékezzen a regisztrált felhasználók avatarjára

en: Avatar offer timeout:
hu: Avatar kérés időtúllépése

en:  sec
hu:  mp

en: Ignore requests if no avatar is set
hu: Kérés mellőzése, ha nincs avatar beállítva

en: This option will cause KVIrc to ignore channel CTCP AVATAR requests when you have no avatar set. This is usually a good practice since it helps in reducing traffic by not sending a reply that would be empty.
hu: Csatorna CTCP AVATAR kérések mellőzése, ha nincs beállítva avatarod. Jó módszer a forgalom csökkentésére, ha nincs beállítva avatar.

en: Avatars
hu: Avatarok

en: Enable default away message
hu: Alapértelmezett távol üzenet engedélyezése

en: Default away message:
hu: Alapértelmezett Távol üzenet

en: User input exits away mode
hu: Bevitelnél kilépés Távol üzemmódból

en: Away Nickname
hu: Távol üzemmódnál használt Név

en: Change nickname on away
hu: Név változtatása Távol üzemmódban

en: Use automatic nickname ([5 letters]AWAY)
hu: Automatikus Név használata ([5 karakter]AWAY)

en: Away
hu: Távol

en: On Channel Kick
hu: Kirúgásnál

en: Rejoin channel
hu: Visszalépés a csatornára

en: Keep channel open
hu: Csatorna maradjon nyitva

en: On Channel Part
hu: Csatornáról lelépéskor

en: Automatically join channel on invite
hu: Automatikus csatlakozás meghíváskor

en: Log joined channels history
hu: Csatornák naplózása, amihez csatlakoztál

en: Default ban mask:
hu: Alapértelmezett tiltó maszk:

en: On Channel Join
hu: Fellépés csatornára

en: Minimum delay between two channel requests:
hu: Minimális késleltetés két csatorna lekérdezés között:

en: Do not send /WHO request
hu: Ne küldjön /WHO kérést

en: Do not request ban list
hu: Ne küldje a tiltólistát

en: Do not request ban exception list
hu: Ne kérje le a tiltó-kivétel listát

en: Do not request invite list
hu: Ne kérje a meghívó listát

en: Do not request quiet ban list
hu: Ne küldje a néma tiltólistát

en: Echo channel topic
hu: Csatorna topic kiírása

en: Show channel sync time
hu: Csatorna Szinkronizálási ideje

en: Paste last channel log
hu: Utolsó csatorna naplófájl beillesztése

en: Paste up to:
hu: Vágjon be ennyi sort a naplófájlból:

en:  lines
hu:  sor

en: Interval:
hu: Intervallum:

en:  days
hu: nap

en: Keep away list updated
hu: A távol lévők listájának folyamatos frissítése

en: Channel
hu: Csatorna

en: General
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: On Disconnect
hu: Lecsatlakozáskor

en: Keep channels open
hu: Csatornák nyitvatartása

en: Keep queries open
hu: Privátok nyitvatartása

en: On Unexpected Disconnect
hu: Váratlan Kapcsolatbontáskor

en: Rejoin channels after reconnect
hu: Újracsatlakozás csatornákhoz Kapcsolódáskor

en: Reopen queries after reconnect
hu: Privátok újranyitása újrakapcsolódás után

en: Automatically reconnect
hu: Automatikus újrakapcsolódás

en: Delay between attempts:
hu: Késleltetés a próbálkozások között:

en: Certificate
hu: Hitelesítés

en: Use SSL certificate (PEM format only)
hu: SSL hitelesítés használata (csak PEM formátum)

en: Certificate location:
hu: Hitelesítés helye:

en: Certificate password:
hu: Hitelesítés jelszava:

en: Private Key
hu: Privát Kulcs

en: Use SSL private key
hu: Pirvát kulcsú SSL használata

en: Private key location:
hu: Privát kulcs helye:

en: Private key password:
hu: Privát kulcs jelszava:

en: This executable has no SSL support.
hu: Ez a verzió nem rendelkezik SSL támogatással

en: Timeout Values
hu: Időtúllépés értékek

en: Connect timeout:
hu: Kapcsolat időtúllépése

en: Outgoing data queue flush timeout:
hu: Kimenő adatírási időtúllépés:

en:  msec
hu: miliszek

en: Limit outgoing traffic per connection
hu: Kimenő forgalom korlátozása kapcsolatonknént

en: Limit to 1 message every:
hu: 1 üzenet minden:

en:  usec
hu: mikroszek

en: Network Interfaces
hu: Hálózati Eszközök

en: Bind IPv4 connections to:
hu: IPv4 kapcsolat hozzárendelése:

en: Bind IPv6 connections to:
hu: IPv6 kapcsolat hozzárendelése:

en: Active window
hu: Aktív ablakban

en: Console
hu: Konzol

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Ident username:
hu: Azonosító felhasználónév:

en: Service port:
hu: Szervíz portja:

en: IPv6 Settings
hu: IPv6 Beállítások

en: Enable service for IPv6
hu: Szolgáltatások engedélyezése IPv6-ra

en: IP stack treats IPv4 as part of IPv6 namespace
hu: IP

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Ident Service
hu: Azonosító Szolgáltatás

en: CTCP Replies
hu: CTCP Válaszok

en: Append to VERSION reply:
hu: Hozzáfűzés a VERZIÓ válaszhoz:

en: Append to SOURCE reply:
hu: Hozzáfűzés a SOURCE válaszhoz:

en: PAGE reply:
hu: PAGE válasz:

en: Show the CTCP replies in the active window
hu: Mutasd a CTCP válaszokat az aktív ablakban

en: Show dialog for CTCP page requests
hu: Mutasd a CTCP csipogás kéréseket párbeszédablakban

en: Use flood protection for CTCP requests (recommended)
hu: Flood védelem használata CTCP lekérdezésekre (ajánlott)

en: Allow up to:
hu: Engedélyezés:

en:  requests
hu: kérés

en: within:
hu: időn belül:

en: VERSION
hu: VERZIÓ

en: TIME
hu: IDŐ

en: Flood Protection
hu: Flood Védelem

en: Use workaround for firewall
hu: KVIrc tűzfal mögül

en: Network Properties
hu: Hálózati Tulajdonságok

en: Use user-defined address or network interface
hu: Felhasználó által megadott cím vagy hálózat használata

en: Listen on address/interface:
hu: Hallgatózás adott címen/eszközön:

en: Use user-defined port range
hu: Felhasználó által megadott port tartományok használata

en: Lowest port:
hu: Legkissebb port:

en: Highest port:
hu: Legnagyobb port:

en: Send a fixed address in requests
hu: Megadott cím küldése kérésnél

en: Send address/interface:
hu: Adott cím küldése:

en: Guess address from IRC server if unroutable
hu: Cím visszafejtése az IRC szerverrel, ha helyben nem sikerül

en: Use "broken bouncer hack" to detect address
hu: "hibás BNC hack" használata a cím felderítésére

en: Notify failed DCC handshakes to the remote end
hu: Távoli kliens értesítésítése DCC kézfogás sikertelenségéről

en: DCC socket timeout:
hu: DCC socket időtúllépés

en: On Incoming File
hu: Bejövő fájlnál

en: Automatically accept
hu: Automatikus fogadás

en: Automatically resume when auto-accepted
hu: Automatikus folytatás automatikus fogadásnál

en: Save Location
hu: Hely mentése

en: Download folder:
hu: Letöltési könyvtár:

en: Sort saved files by nicknames (create subfolders)
hu: Mentett fájlok rendezése Nevek szerint (alkönyvtárakkal)

en: Guess save path from media type
hu: Mentési útvonal a fálj típusától függően

en: On Download Completion
hu: Letöltés befejezésekor

en: Notify completion in console
hu: Értesítés befejezéskor a konzolban

en: Notify completion in notifier
hu: Értesítés befejezéskor az értesítőben

en: Automatically clear transfer
hu: Automatikus adatátvitel törlés

en: Bug Compatibility
hu: Hiba Kompatibilitás

en: Send ACK for byte 0
hu: ACK küldése 0. bájtként

en: Accept RESUME requests with broken filename (mIRC file.ext)
hu: Hibás RESUME kérés elfogadása hibás fájlnévvel (mIRC file.kit)

en: Accept RESUME requests with mismatched ports
hu: RESUME kérés elfogadása nem egyező portok esetén

en: Replace spaces with underscores in outgoing filenames
hu: Szóközök cseréje aláhúzásra a kimenő fájlneveknél

en: Limits
hu: Korlát

en: bytes/sec
hu: bájt/mp

en: Tweaks
hu: Tuning

en: Use fast send (send ahead)
hu: Gyors küldés (előreküldés) használata

en: Packet size:
hu: Csomag méret:

en: On Chat Request
hu: Beszélgetés kérésekor

en: On Voice Request
hu: Hangos beszélgetéskor

en: Force half-duplex mode on sound device
hu: Half-duplex mód kikényszerítése a hangeszközön

en: Volume slider controls PCM, not Master
hu: Hangerőszabályozó PCM-et szabályozza, nem a Mastert

en: Sound device:
hu: Hangeszköz:

en: Mixer device:
hu: Keverőeszköz:

en: Pre-buffer size:
hu: Előpufferelés mérete:

en: File Transfer
hu: Fájl Átvitel

en: Chat
hu: Beszélgetés

en: Voice
hu: Hang

en: This section contains the general client options like <b>sound, mediafiles, URL handlers</b> etc...
hu: Ez a rész tartalmazza az általános kliens beállításokat, mint például <b>hang, médiafájlok, URL kezelők</b> stb...

en: Avatar Download - KVIrc
hu: Avatar Letöltés - KVIrc

en: Abort
hu: Megszakít

en: Failed to start the download
hu: Letöltés megkezdése sikertelen

en: Download aborted by user
hu: Letöltés megszakítva a felhasználó által

en: Choose Avatar - KVIrc
hu: Válassz Avatart - KVirc

en: &Browse...
hu: Tallózás

en: Basic Properties
hu: Alapvető Tulajdonságok

en: Nickname:
hu: Név:

en: Alternatives...
hu: Alternatívák...

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Real name:
hu: Valós név:

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
hu: A mező kitöltése opcionális, ez fog megjelenni, ha valaki CTCP USERINFO-t kér tőled.

en: Profile
hu: Profil

en: Age:
hu: Kor:

en: Here you can specify your age.
hu: Itt megadhatod a korodat.

en: Unspecified
hu: Nem meghatározott

en: Gender:
hu: Nem:

en: Here you can specify your gender.
hu: Itt megadhatod a nemedet.

en: Female
hu: Nő

en: Male
hu: Férfi

en: Location:
hu: Hely:

en: Languages:
hu: Beszélt nyelvek:

en: Other:
hu: Egyéb:

en: Choose...
hu: Kiválaszás...

en: Failed to Load Avatar - KVIrc
hu: Avatar betöltése sikertelen - KVirc

en: Failed to download the avatar image.<br><b>%1</b>
hu: Avatar letöltése sikertelen. <br><b>%1</b>

en: Avatar Download Failed - KVIrc
hu: Avatar letöltése sikertelen - KVIrc

en: The avatar you have chosen is bigger than 1024x768 pixels.<br>Such a big image will not be seen on all the user monitors<br>and will probably be scaled by the remote clients with poor quality<br>algorithms to improve performance. You *should* scale it manually<br>to a sane size (like 800x600) or choose a different image.
hu: Az általad kiválasztott avatar mérete nagyobb, mint 1024x768 pixel.<br> Ekkora képet nem minden felhasználó tud megjeleníteni,<br> és valószínűleg a kliens átméretezi egy nem túl hatékony <br> algoritmussal a teljesítmény növelése érdekében.<br> Legjobb, ha átméretezed egy kisebb méretre (kb 800x600)<br> vagy válassz egy más képet helyette.

en: The avatar you have chosen is bigger than 500 KiB<br>and most clients will refuse to download it.<br>You *should* either scale it, use a different storage<br>format or choose a different image.
hu: A kiválasztott avatar nagyobb, mint 500 KiB<br> és a legtöbb kliens nem fogja letölteni.<br>Ajánlott az átméretezés / más tárolási formátumot választásai <br>/ más kép választása.

en: User Mode
hu: Felhasználói Mód

en: Invisible (+i)
hu: Láthatatlan (+i)

en: Server notices (+s)
hu: Szerver értesítők (+s)

en: Default Messages
hu: Alapértelmezett Üzenetek

en: Part message:
hu: Lelépő üzenet (csat):

en: Quit message:
hu: Kilépő üzenet:

en: This check enables the use of network profiles
hu: Ez a pipa engedélyezi a hálózati profilok használatát

en: Name
hu: Név

en: Network
hu: Hálózat

en: Nickname
hu: Név

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Add Profile
hu: Profil hozzáadása

en: Edit Profile
hu: Profil Szerkesztése

en: Delete Profile
hu: Profil törlése

en: There is already a profile with that name
hu: Már létezik egy ilyen profil a megadott névvel

en: Profile Editor - KVIrc
hu: Profil szerkesztő - KVirc

en: Put here the name of the profile
hu: Itt add meg a profil nevét

en: Put here the name of the network
hu: Itt add meg a hálózat nevét

en: Put here the nickname you want to use
hu: Itt add meg a neved, amit használni szeretnél

en: Put here the alternative nickname you want to use
hu: Itt add meg az alternatív neveket, amiket szeretnél használni

en: Put here the username you want to use
hu: Itt add meg a felhasználói nevet amit használni szeretnél

en: Identity
hu: Azonosító

en: Profiles
hu: Profilok

en: Use verbose ignore (show messages in console)
hu: Hangos mellőzés (üzenetek láthatóak lesznek a konzolban)

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: protection
hu: védelem

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Background color:
hu: Háttér szín:

en: Background image:
hu: Háttér kép:

en: Horizontal align:
hu: Vízszintes elhelyezés:

en: Vertical align:
hu: Függőleges elhelyezés:

en: Tile
hu: Rendezés

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Center
hu: Közép

en: Top
hu: Fent

en: Bottom
hu: Lent

en: Warp cursor at the end of line when browsing history
hu: Kurzor a sor végén az előzmények böngészésekor

en: Enable the input history logging
hu: Beviteli történet naplózásának engedélyezése

en: Commandline in user-friendly mode by default
hu: A parancssor felhasználóbarát alapértelmezetten

en: Use bash-like nick completion
hu: Bash-szerű Névkiegészítés

en: Use zsh-like nick completion
hu: zsh-szerű név-gyorskiegészítés használata

en: Use the completion postfix string for the first word only
hu: Névkiegészítés utáni szöveg csak az első név után

en: Input
hu: Bevitel

en: theme,colors,text
hu: megjelenés,színek,szöveg

en: Confirm quit with active connections
hu: Kilépés megerősítése aktív kapcsolatnál

en: Remember window properties
hu: Emlékezzen az ablakbeállításokra

en: Enable visual effects
hu: Látványeffektek engedélyezése

en: Interface
hu: Eszközök

en: Show network name in console window list entry
hu: Hálózat nevének mutatása a konzol ablakbejegyzésén

en: Force immediate quit
hu: Azonnali kilépés

en: Output verbosity:
hu: "Beszédesség" a felhasználó felé:

en: Mute
hu: Néma

en: Quiet
hu: Csöndes

en: Normal
hu: Normál

en: Verbose
hu: Beszédes

en: Paranoic
hu: Szófosó

en: Classic format
hu: Klasszikus formátum

en: ISO 8601 format
hu: ISO 8601 formátum

en: System locale format
hu: Rendszer területi formátuma

en: External messages
hu: Külső üzenetek

en: External CTCP replies
hu: Külső CTCP válaszok

en: ChanServ and NickServ notices
hu: ChanServ és NickServ értesítőket

en: Invite messages
hu: Meghívó üzeneteket

en: Server replies
hu: Szerver válaszokat

en: Server notices
hu: Szerver értesítőket

en: Broadcast and WALLOPS messages
hu: Közvetítő (BC) és WallOp üzeneteket

en: Show extended server information
hu: Teljes szerver információ megjelenítése

en: Show server pings
hu: Szerver pingelésének megjelenítése

en: Show compact mode changes
hu: Kompakt mód váltásokat

en: Enable URL highlighting
hu: URL (webcím) kiemelés

en: Use line wrap margin
hu: Sortörő margó használata

en: Maximum buffer size:
hu: Maximális pufferméret

en: Link tooltip show delay:
hu: Link tipp megjelenésének késleltetése:

en: Link tooltip hide delay:
hu: Link tipp elrejtésének késleltetése:

en: Enable animated smiles
hu: Animált hangulatikonok engedélyezése

en: Host links
hu: Hoszt linkek

en: Server links
hu: Szerver linkek

en: Mode links
hu: Mód linkek

en: Nick links
hu: Név linkek

en: Channel links
hu: Csatorna linkek

en: Track last read text line
hu: Utolsó olvasott sor követése

en: Marker color:
hu: Sorjelző szín:

en: Marker size:
hu: Sorjelző méret:

en: Marker style:
hu: Sorjelző stílus:

en: DotLine
hu: PontVonal

en: DashLine
hu: KötőjelVonal

en: SolidLine
hu: FolyamatosVonal

en: DashDotLine
hu: KötőjelPontVonal

en: DashDotDotLine
hu: KötőjelPontPontVonal

en: Output
hu: Kimenet

en: theme,colors,output
hu: megjelenés,színek,kimenet

en: Look
hu: Kinézet

en: Features
hu: Lehetőségek

en: Marker
hu: Sorjelző

en: Enable lag meter
hu: Lagmérő engedélyezése

en: Lag meter heartbeat:
hu: Lagmérés időköze:

en: Trigger event if lag exceeds:
hu: Esemény, ha a lag meghaladja:

en: Show lag in IRC context display
hu: Lag jelzése az IRC környezet megjelenítőjén

en: time,ping
hu: idő,ping

en: Automatically Log
hu: Automatikus Naplózás

en: Query windows
hu: Privát ablakok

en: Channel windows
hu: Csatorna ablakok

en: Console windows
hu: Konzol ablakok

en: Save logs to folder:
hu: Naplófájlok mentése ebbe a mappába:

en: Dynamic subfolder:
hu: Dinamikus alkönyvtár:

en: Strip message type numbers in logs
hu: Üzenet típus számának elhagyása a naplókból

en: Strip colors in logs
hu: Színeket ne logoljon

en:  min
hu:  perc

en: Logging
hu: Naplózás

en: save,output
hu: mentés,kimenet

en: Pattern
hu: Minta

en: MIME Type
hu: MIME típus

en: Description
hu: Meghatározás

en: Description:
hu: Meghatározás:

en: MIME type:
hu: MIME típus:

en: File pattern:
hu: Fájl minta:

en: Magic bytes:
hu: Mágikus bájtok:

en: Save path:
hu: Mentés útvonala:

en: Local open command:
hu: Helyi megnyitás parancsa:

en: Remote open command:
hu: Távoli megnyitás parancsa:

en: &New
hu: Új

en: Re&move
hu: Eltávolítás

en: [Unknown Media Type]
hu: [Ismeretlen Médiatípus]

en: Media Types
hu: Média Típusok

en: file,audio,video,programs
hu: fájl,audió,videó,programok

en: Show message icons
hu: Üzenet ikonok mutatása

en: Draw some emoticons (smileys) as pictures
hu: Hangulatjelek (smiley) rajzolása, mint képek

en: Don't show colors in user messages
hu: Szinek tiltása üzenetekben

en: Nicknames
hu: Nicknevek

en: Use same colors as in the userlist
hu: Használd ugyanazt a színt, mint a felhasználólistában

en: Show nicknames in bold
hu: Nevek megjelenítése félkövéren

en: Show user and host
hu: Fehasználónév és hoszt mutatása

en: Show channel mode prefix
hu: Jog mutatása névben

en: User-defined prefix and postfix
hu: Felhasználó által megadott elő és utótag

en: [PREFIX]nickname[!user@host][POSTFIX] message
hu: [ELŐTAG]név[!felhasználónév@hoszt][UTÓTAG] üzenet

en: Prefix:
hu: Előtag:

en: Postfix:
hu: Utótag:

en: Show timestamp
hu: Időbélyegző mutatása

en: Use UTC time for timestamp
hu: UTC idő használata időbélyegzőnél

en: Timestamp format:
hu: Időbélyeg formátum:

en: Please note that this is a set of standard IRC colors. You can adjust them a bit, make them darker or lighter but you shouldn't change their fundamental tint. Black should stay black, dark green should still remain a green darker than the light one.
hu: Vedd figyelembe, hogy ezek az alapértelmezett IRC színek. Módosíthatsz rajtuk picit, de az alapszínt nem igazán illik megváltoztatni. Így például a feketének feketének kell maradnia és a sötétzöldnek nem árt ha sötétebb, mint a világos.

en: Reset to Default
hu: Visszaállítás az alapértelmezettre

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Background:
hu: Háttér:

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Alert level:
hu: Figyelmeztetési szint:

en: Log this
hu: Logold

en: Save As...
hu: Mentés mint...

en: Text
hu: Szöveg

en: Message Style
hu: Üzenet Stílus

en: theme,privmsg,output,format
hu: kinézet, üzenet, kimenet, formátum

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: time,timestamp
hu: idő, időbélyeg

en: Color Set
hu: Paletta

en: theme,colors,messages,output
hu: megjelenés,színek,üzenetek,kimenet

en: Put here the nickname that you have registered with NickServ
hu: Itt adhatod meg a Nevedet, amit regisztráltál a NickServvel

en: This is the simple regular expression that the identification request message from NickServ must match in order to be correctly recognized.<br>The message is usually something like "To identify yourself please use /ns IDENTIFY password" and it is sent when the NickServ wants you to authenticate yourself. You can use the * and ? wildcards.
hu: Ez az egyszerű kifejezés, amivel a NickServ kéri az azonosítódat.<br>Az üzenet általában valami ehhez hasonló: "To identify yourself please use /NickServ IDENTIFY password". Ezt az üzenetet a NickServ küldi, az azonosítódat kérve.Használhatod a * és ? karaktereket jokerkarakterként.

en: This is the command that will be executed when NickServ requests authentication for the nickname described in this rule (if the both server and NickServ mask are matched). This usually will be something like <b>msg NickServ identify &lt;yourpassword&gt;</b>.<br>You can use <b>msg -q</b> if you don't want the password echoed on the screen. Please note that there is no leading slash in this command.
hu: Ez a parancs lesz lefuttatva, amikor a NickServ kéri az azonosítókódod a Neved azonosítására. (természetesen ha a NickServ hosztmaszkja és a szerveré is megegyezik) Ez általában egy ehhez hasonló parancs:<b>msg NickServ identify &lt;yourpassword&gt;</b>.<br>Használd az <b>msg -q</b> kapcsolót, ha nem akarod, hogy a jelszavad látszon a képernyőn. Arra figyelj, hogy itt Ne használj parancskezdő perjelet.

en: This is the mask that the current server must match in order for this rule to apply. It can contain * and ? wildcards.<br>Do NOT use simply "*" here...
hu: Ez a maszk aminek egyeznie kell az aktuális szerver maszkjával, hogy az automatikus azonosítás lefusson. <br>NE Használj simán "*"-ot itt...

en: Hint: Move the mouse cursor over the fields to get help
hu: Tipp: Vidd az egérkurzort a mező felé, hogy segítséget kapj

en: The NickServ mask can't be empty!<br>You must put at least * there.
hu: A NickServ maszkja nem lehet üres!<br>Legalább egy *-ot tartalmaznia kell.

en: This check enables the automatic identification with NickServ
hu: Ezzel engedélyezheted az automatikus NickServ azonosítást

en: NickServ Mask
hu: NickServ Maszkja

en: NickServ Request Mask
hu: NickServ maszkja

en: Identify Command
hu: Azonosító Parancs

en: Add Rule
hu: Szabály Hozzáadása

en: Edit Rule
hu: Szabály Szerkesztése

en: Delete Rule
hu: Szabály törlése

en: authentication,identify
hu: azonosítás,auth

en: Enable the notifier
hu: Értesítő engedélyezése

en: This is an option for the impatient: it allows one to forcibly and permanently disable the notifier window. Please note that if this option is not activated then the notifier will NOT popup even if all the other options around specify to use it in response to particular events. Also note that this option will make all the /notifier.* commands fail silently.
hu: Ez egy lehetőség a türelmetlenek számára, ami lehetővé teszi, hogy teljesen letiltsák az értesítő ablakot. Vedd figyelembe, hogy ezzel az opcióval teljesen letiltod az Értesítőt. Ennek a kikapcsolásakor semmilyen formában nem fog megjelenni, még ha valamely beállítás kérné, akkor sem. Ennek az aktiválásakor a /notifier.* parancs és annak részei is mellőzve lesznek.

en: Use the KDE notifier
hu: KDE értesítő használata

en: Don't show notifier when there is an active fullscreen window
hu: Ne mutassa az értesítőt, ha van egy aktív teljes ablakos alkalmazás

en: This option stops the notifier from being displayed when there is an active fullscreen window. This is useful for gaming sessions where you may be distracted by the notifier or it may even switch your game from fullscreen to window mode.
hu: Ezzel az opcióval leállítod az értesítő megjelenítését, amikor van egy aktív teljes képernyős alkalmazás. Hasznos pld. játék közben, amikor is az értesítő csak elvonná a figyelmedet, vagy akár átváltaná a játékot teljes képernyőről ablakos módba.

en: Enable notifier window flashing
hu: Értesítő ablak villogásának engedélyezése

en: Enable notifier window fade effect
hu: Értesítő ablak halványulásának engedélyezése

en: Notifier
hu: Értesítő

en: Use online notify list
hu: Online értesítési lista használata

en: Show notifications in active window
hu: Értesítések mutatása az aktív ablakban

en: Flash window when users are going online
hu: Az ablak villogjon, ha egy felhasználó elérhető lesz

en: Popup notifier when users are going online
hu: Értesítő Popup, ha egy felhasználó elérhető

en: Check USERHOST for online users
hu: USERHOST ellenőrzése az elérhetőeknél

en: Use the WATCH method if available
hu: Használd a WATCH eljárást, ha elérhető

en: <p><b>Note:</b><br>The notify list is managed using the "Registered Users" settings.</p>
hu: <p><b>Figyelem:</b><br>Az értesítési lista a  "Regisztrált Felhasználók" beállításai szerint működik.</p>

en: Protection
hu: Védelem

en: ctcp,flood
hu: ctcp,flood,árasztás

en: IP address:
hu: IP cím:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Protocol:
hu: Protokoll:

en: Use IPv6 protocol
hu: IPv6 Protokoll használata

en: &New Proxy
hu: Új Proxy

en: Re&move Proxy
hu: Proxy Eltávolítása

en: Proxy Hosts
hu: Proxy Hosztok

en: connection,servers
hu: kapcsolat,szerverek

en: Enable target user tracking
hu: Felhasználó követése

en: Flash system taskbar on new query message
hu: Rendszer tálca villogjon, ha új Privát üzenet érkezik

en: Popup notifier on new query message
hu: Értesítő popup, ha új üzenet érkezik

en: Popup notifier on new notice
hu: Felbukkanó értesítő megjelenítése új értesítésnél

en: Show information about query target at the top of the query
hu: Információk mutatása a Privát ablak tetején, a célról

en: Paste last query log
hu: Utolsó privát naplófájl beillesztése

en: Query
hu: Privát

en: chat
hu: beszélgetés

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Use System Encoding
hu: Redszerbeállítások szerinti

en: Connect to this network at startup
hu: Kapcsolódás erre a hálózatra indításkor

en: Join Channels
hu: Csatlakozás csatornákhoz

en: On Connect
hu: Kapcsolódás után

en: On Login
hu: Belépéskor

en: Use default user mode
hu: Alapértelmezett felhasználói módok

en: Cache IP address
hu: Ip cím tárolása

en: Connect to this server at startup
hu: Kapcsolódás indításkor

en: Use SSL protocol
hu: SSL protokol használata

en: Use Network Encoding
hu: Hálózati kódolás használata

en: Proxy server:
hu: Proxy szerver:

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Switch to SSL/TLS by using the STARTTLS extension
hu: SSL/TLS-re váltás STARTTLS kiterjesztéssel

en: Extended Capabilities
hu: Kiterjesztett Képességek

en: Query extended capabilities on connect
hu: Kiterjesztett Képességek lekérdezése kapcsolódáskor

en: SASL Authentication
hu: SASL Azonosítás

en: Authenticate via SASL extension
hu: Azonosítás SASL kiterjesztésen keresztül

en: Link filter:
hu: Kapcsolat szűrő:

en: NickServ settings are available only for the whole IRC network, not for specific servers.
    To open network settings choose a network (with a globe) in list of networks and servers and click Advanced.
hu: A NickServ beállítások a teljes hálózatra elérhetőek, nem adhatóak meg kizárólagosan bizonyos szervereknek.
    A hálózat beállításainak megnyitásához válassz egyet a listából (földgömb ikon) a hálózatok listájában és kattints a Haladó gombra.

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Server
hu: Szerver

en: Active Configuration
hu: Aktív Konfiguráció

en: Server:
hu: Szerver:

en: Advanced...
hu: Haladó...

en: Connect &Now
hu: Kapcsolódás

en: Show this dialog at startup
hu: Párbeszédablak megjelenítése indításkor

en: Network:
hu: Hálózat:

en: No selection
hu: Nincs kijelölt

en: UnknownNet
hu: IsmertelenHálózat

en: New Network
hu: Új Hálózat

en: Remove Network
hu: Hálózat Eltávolítása

en: &New Server
hu: Új szerver

en: Re&move Server
hu: Szerver eltávolítása

en: &Copy Server
hu: Szerver másolása

en: &Paste Server
hu: Szerver beillesztése

en: irc.unknown.net
hu: irc.ismeretlen.net

en: connection
hu: kapcsolat

en: Sound System
hu: Hangrendszer

en: This allows you to select the sound system to be used with KVIrc.
hu: Ezzel kiválaszhatod a KVIrc által használt hangrendszert

en: Auto-detect
hu: Auto-Felismerés

en: Test
hu: Teszt

en: Media Player
hu: Médialejátszó

en: This allows you to select the preferred media player to be used with the mediaplayer.* module commands and functions.
hu: Kiválaszhatod a használt médialejátszódat, így lehetőséged nyílik a mediaplayer.* modul és függvényei használatára.

en: This allows you to select encoding of mp3 tags.
hu: Az mp3 tagek karakterkódolását válaszhatod ki

en: Use Language Encoding
hu: Nyelv kódolásának használata

en: This allows you to select encoding of winamp messages.
hu: Ezzel kiválaszthatod a Winamp üzeneteinek karakterkódolását.

en: Sound
hu: Hangok

en: sound,xmms,audio,play,amarok
hu: hang,xmms,audio,lejátszás,amarok

en: Sounds
hu: Hangok

en: sound,events
hu: hangok,események

en: Encoding
hu: Karakterkódolás

en: Default server encoding:
hu: Alapértelmezett karakterkódolás a szerveren:

en: Default text encoding:
hu: Alapértelmezett karakterkódolás:

en: Language
hu: Nyelv

en: Force language:
hu: Megadott nyelv:

en: Automatic detection
hu: Automatikus felismerés

en: Provided by
hu: Biztosította

en: Unable to write language information to
hu: Nyelv információinak írása írása sikertelen:

en: language,encoding,charset,codepage
hu: nyelv,kódolás,karakter,karakterkészlet,kódlap

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: unnamed
hu: névtelen

en: smileys,emoticons
hu: mosoly,hangulatjelek

en: Use global application font
hu: Globális alkalmazás betűtípusok használata

en: This option will force a static font for every widget that has no specific font setting
hu: Ezzel az opcióval minden widgeten statikusan lesz megadva a betűtípus, ahol nincs specifikusan megadva betűtípus beállítás

en: Show icons in popup menus
hu: Ikonok megjelenítése felbukkanó menükben

en: Global application font:
hu: Globális alkalmazás betűtípusa:

en: Enable transparency
hu: Átlátszóság engedélyezése

en: Child window opacity:
hu: Gyermek ablak átlátszósága:

en: Parent window opacity:
hu: Szülő ablak átlátszósága

en: Blend color:
hu: Keverés színe:

en: Use compositing for real transparency
hu: Kompozitálás használata valós átlátszóságért

en: Transparency blend image:
hu: Átlátszóra keverendő kép:

en: Use desktop background for transparency
hu: Asztal háttérképének átlátszóra keverése

en: theme
hu: megjelenés

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: theme,background
hu: megjelenés,háttér

en: theme,toolbar
hu: megjelenés,eszköztár

en: Tools
hu: Eszközök

en: Labels
hu: Címkék

en: theme,topic
hu: megjelenés,topic,téma

en: Enable tray icon
hu: Tálca ikon engedélyezése

en: Minimize in tray
hu: Minimalizálás ikonként

en: Take into account that if you're using KDE, this won't work if you've set "Keep window thumbnails" as "Always" at "Desktop Effects" advanced settings.
hu: Vedd azt figyelembe, hogy ha KDE-t használsz ez nem fog működni, ha "Ablak gyorsnézet megtartása"-t "Mindig" -re állítottad a "Asztali Effektek"-ben, haladó beállításoknál.

en: Close in tray
hu: Bezárásnál a KVIrcet tegye a tálcára

en: Enable tray icon flashing
hu: Tálca ikon villogásának engedélyezése

en: Enable level-based message notification (not a message-type based)
hu: Prioritási szint alapú értesítő engedélyezése (nem üzenet-alapú)

en: tray,TRAYICON
hu: tálca, TÁLCAIKON

en: Disable parser warnings
hu: Értelmező figyelmeztetéseinek tiltása

en: Disable broken event handlers
hu: Hibás eseménykezelők tiltása

en: Kill broken timers
hu: Hibás időzítők (timers) kilövése

en: Send unknown commands as /RAW
hu: Ismeretlen parancs küldése /RAW -ként

en: Automatically unload unused modules
hu: Nem használt modulok kilövése

en: Ignore module versions (dangerous)
hu: Modul verziók figyelmen kívül hagyása (veszélyes)

en: Relay errors and warnings to debug window
hu: Hibák és figyelmeztetések küldése a Debug ablakba

en: Scripting Engine
hu: Szkript Motor

en: scripting,kvs,debug
hu: szkript,kvs,hibakeresés

en: Use system URL handlers
hu: Rendszer URL kezelőinek használata

en: <b>http://</b> handler command:
hu: <b>http://</b> kezelő parancs:

en: <b>https://</b> handler command:
hu: <b>https://</b> kezelő parancs:

en: <b>ftp://</b> handler command:
hu: <b>ftp://</b> kezelő parancs:

en: <b>mailto:</b> handler command:
hu: <b>mailto:</b> kezelő parancs:

en: <b>file://</b> handler command:
hu: <b>file://</b> kezelő parancs:

en: Unknown protocol handler command:
hu: Ismeretlen protokollt kezelő parancs:

en: Nickname Colors
hu: Név színek

en: Normal:
hu: Normál:

en: Selected:
hu: Kiválasztott:

en: IRC Op:
hu: IRC Operátor:

en: Channel owner:
hu: Csatorna tulajdonos:

en: Channel admin:
hu: Csatorna admin:

en: Half-op:
hu: Fél-op:

en: User-op:
hu: Felhasználó-Op:

en: Use different color for own nick:
hu: Saját Névhez eltérő szín használata:

en: Draw nickname grid
hu: Név Rács rajzolása

en: Grid color:
hu: Rács színe:

en: Grid type:
hu: Rács típusa:

en: 3D Grid
hu: 3D Rács

en: 3D Buttons
hu: 3D Gombok

en: Plain Grid
hu: Egyszerű Rács

en: Dotted Grid
hu: Pontozott Rács

en: Background Colors
hu: Háttér Színek

en: Minimum width:
hu: Minimális szélesség:

en: Show gender icons
hu: Nemek mutatása ikonkkal

en: Show user channel activity indicator
hu: Csatorna aktivitás-kijelző használata

en: Show label with userlist stats
hu: Címke mutatása felhasználólista statisztikákkal

en: Show avatars in userlist
hu: Avatarok megjelenítése a felhasználólistában

en: Enable animated avatars
hu: Animálit avatarok engedélyezése

en: Userlist
hu: Felhasználólista

en: theme,userlist,channel
hu: megjelenés,felhasználólista,csatorna

en: Background
hu: Háttér

en: theme,userlist,channel,background
hu: kinézet,felhasználólista,csatorna,háttér

en: Foreground
hu: Előtér

en: theme,userlist,channel,colors
hu: megjelenés,felhasználólista,csatorna,szín

en: theme,userlist,channel,grid
hu: megjelenés,felhasználólista,csatorna,rács

en: Sort windows by name
hu: Ablakok rendezése név szerint

en: Show window icons in window list
hu: Ablak ikonjának mutatása ablaklistában

en: Show activity meter in window list
hu: Aktivitás mérő mutatása az ablak listában

en: Show IRC context indicator in window list
hu: IRC környezet kijelző mutatása az ablaklistában

en: Enable window tooltips
hu: Ablak tippek engedélyezése

en: Text/Alert Colors
hu: Szöveg/Figyelmeztető Színek

en: Progress bar color:
hu: Folyamatjelző sáv színe:

en: Mouse wheel changes the active window instead of scrolling the scrollbar
hu: Egérgörgő az ablak tartalmának görgetése helyett aktív ablakot vált

en: Minimized:
hu: Minimalizált:

en: Minimum width of buttons:
hu: Gombok minimális szélessége:

en: Set maximum button width
hu: Gombok maximális szélessége

en: Maximum width of buttons:
hu: Gombok maximális szélessége

en: Use flat buttons
hu: Sima gombok használata

en: Window List
hu: Ablak Lista

en: Tree Window List
hu: Fa-szerkezetű Ablak Lista

en: Classic Window List
hu: Klasszikus Ablak Lista

en: No such options page class name %Q
hu: Nincs ilyen opció lap osztály név%Q
