KVIrc - en to nl translation catalogue (255 entries)

en: General Preferences
nl: Algemene voorkeuren

en: Theme Preferences
nl: Thema voorkeuren

en: KVIrc Preferences
nl: KVirc voorkeuren

en: This dialog contains a set of KVIrc settings.<br> Use the icons on the left to navigate through the option pages. The text box in the bottom left corner is a small search engine. It will highlight the pages that contain options related to the search term you have entered.
nl: Dit venster bevat een set KVirc instellingen.<br>Gebruik de iconen links, om door de verschillende opties te bladeren. Links onder is er een kleine zoekmachine. Het licht de iconen op die gerelateerd zijn aan uw zoekterm.

en: Many settings have tooltips that can be shown by holding the cursor over their label for a few seconds.
nl: Veel instellingen hebben een tip die getoond wordt als u de aanwijzer een paar seconden boven het label houdt.

en: When you have finished, click "<b>OK</b>" to accept your changes or "<b>Cancel</b>" to discard them. Clicking "<b>Apply</b>" will commit your changes without closing the window.
nl: Om te beëindigen klik "<b>OK</b>"om de wijzigingen te bevestigen of "<b>Afbreken</b>" om ze te negeren. Klikken op "<b>Toekennen</b>" bevestigd de veranderingen zonder het venster te sluiten.

en: Close this dialog, accepting all changes.
nl: Sluit dit venster en sla alle wijzigingen op

en: &Apply
nl: &Toevoegen

en: Commit all changes immediately.
nl: Bevestig alle wijzigingen onmiddellijk

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Close this dialog, discarding all changes.
nl: Sluit deze dialoog en negeer alle wijzigingen.

en: Enable word highlighting
nl: Activeer woord markering

en: Highlight messages containing my nickname
nl: Markeer boodschappen die mijn bijnaam bevatten

en: Flash the system taskbar entry on highlighted messages
nl: Knipper in de taakbalk bij gemarkeerde boodschappen

en: Popup the notifier window on highlighted messages
nl: Popup het notificatie venster bij gemarkeerde boodschappen

en: Alert Restrictions
nl: Alarm beperkingen

en: Restrict alert
nl: Beperkt alarm

en: Alert for highlighted words
nl: Alarmeer voor gemarkeerde woorden

en: Alert for query messages
nl: Alarmeer voor privé berichten.

en: Use custom alert level
nl: Gebruik het persoonlijke alarm niveau

en: Minimum alert level:
nl: Minimum alarm niveau:

en: Scale avatar images in userlist (recommended)
nl: Schaal de avatar beelden in de gebruikerslijst  (aanbevolen)

en: Do not scale avatar if it is less than required size
nl: Schaal de avatar niet als hij kleiner is dan vereist

en: Image width:
nl: Beeld breedte:

en: Image height:
nl: Beeld hoogte:

en: Scale avatar images on image load
nl: Schaal avatar beelden bij laden

en: Request CTCP
nl: Verzoek van CTCP

en: Request missing avatars
nl: Verzoek ontbrekende avatars

en: Maximum requested file size:
nl: Maximum gevraagde bestand grootte:

en: Automatically accept incoming avatars
nl: Aanvaardt automatisch inkomende avatars

en: Remember avatars for registered users
nl: Herinner avatars voor geregistreerde gebruikers

en: Avatar offer timeout:
nl: Geschatte overdracht tijd van de avatar:

en: Ignore requests if no avatar is set
nl: Negeer verzoeken indien er geen avatar is ingesteld

en: This option will cause KVIrc to ignore channel CTCP AVATAR requests when you have no avatar set. This is usually a good practice since it helps in reducing traffic by not sending a reply that would be empty.
nl: Deze optie laat KVirc kanaal CTCP AVATAR verzoeken negeren wanneer geen avatar is ingesteld. Dit is geen goede gewoonte, aangezien het de traffiek beperkt door geen leeg antwoord te verzenden.

en: Default away message:
nl: Standaard afwezigheid boodschap:

en: User input exits away mode
nl: Bij het intypen van tekst wordt de afwezigheid modus verlaten

en: Away Nickname
nl: Afwezigheid bijnaam

en: Change nickname on away
nl: Verander bijnaam bij afwezigheid

en: Use automatic nickname ([5 letters]AWAY)
nl: Gebruik een automatische bijnaam ([5 letters]AFWEZIG)

en:  days
nl: dagen

en: General
nl: Algemeen

en: On Disconnect
nl: Bij verbinding verbreken

en: Certificate
nl: Certificaat

en: Certificate location:
nl: Certificaat locatie:

en: Certificate password:
nl: Certificaat paswoord:

en: Active window
nl: Actieve venster

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Ident username:
nl: Ident gebruikersnaam:

en: Service port:
nl: Service poort:

en: IPv6 Settings
nl: IPv6 instellingen

en: Enable service for IPv6
nl: Activeer service voor IPv6

en: Connection
nl: Verbinding

en: Network Properties
nl: Netwerk eigenschappen

en: Avatar Download - KVIrc
nl: Avatar ophalen -KVirc

en: Abort
nl: Afbreken

en: Failed to start the download
nl: Kan het ophalen niet starten

en: Download aborted by user
nl: Ophalen onderbroken door gebruiker

en: Choose Avatar - KVIrc
nl: Kies een avatar - KVirc

en: &Browse...
nl: &Bladeren...

en: Basic Properties
nl: Basis eigenschappen

en: Nickname:
nl: Bijnaam:

en: Alternatives...
nl: Alternatieven...

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Real name:
nl: Echte naam:

en: This field is optional and will appear as part of the CTCP USERINFO reply.
nl: Dit veld is optioneel en verschijnt als deel van het CTCP USERINFO antwoord.

en: Profile
nl: Profiel

en: Age:
nl: Leeftijd:

en: Here you can specify your age.
nl: Hier kan je iets vermelden over je leeftijd.

en: Unspecified
nl: Niet gespecificeerd

en: Gender:
nl: Geslacht:

en: Here you can specify your gender.
nl: Hier kan je iets schrijven over je geslacht.

en: Female
nl: Vrouwelijk

en: Male
nl: Mannelijk

en: Location:
nl: Locatie:

en: Languages:
nl: Talen:

en: Other:
nl: Andere:

en: Choose...
nl: Kies...

en: Failed to Load Avatar - KVIrc
nl: Kan avatar niet laden - KVirc

en: Avatar Download Failed - KVIrc
nl: Ophalen avatar mislukt. - KVirc

en: User Mode
nl: Gebruiker mode

en: Invisible (+i)
nl: Onzichtbaar (+i)

en: Server notices (+s)
nl: Server notities (+s)

en: Default Messages
nl: Standaard berichten

en: Part message:
nl: Boodschap bij verlaten:

en: Quit message:
nl: Boodschap bij sluiten:

en: This check enables the use of network profiles
nl: Deze controle activeert het gebruik van netwerk profielen

en: Name
nl: Naam

en: Network
nl: Netwerk

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Add Profile
nl: Voeg profiel toe

en: Edit Profile
nl: Bewerk profiel

en: Delete Profile
nl: Vernietig profiel

en: There is already a profile with that name
nl: Er is reeds een profiel met deze naam

en: Profile Editor - KVIrc
nl: Bewerk profiel - KVirc

en: Put here the name of the profile
nl: Schrijf hier de naam van het profiel

en: Put here the name of the network
nl: Schrijf hier de naam van het netwerk

en: Put here the nickname you want to use
nl: Schrijf hier de bijnaam die u wil gebruiken

en: Put here the alternative nickname you want to use
nl: Schrijf hier de alternatieve bijnaam die u wil gebruiken

en: Put here the username you want to use
nl: Schrijf hier de gebruikersnaam die u wil gebruiken

en: Identity
nl: Identiteit

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Background color:
nl: Achtergrond kleur:

en: Background image:
nl: Achtergrond beeld:

en: Horizontal align:
nl: Horizontale uitlijning:

en: Vertical align:
nl: Vertikale uitlijning:

en: Tile
nl: Tegels

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Center
nl: Centreer

en: Top
nl: Boven

en: Bottom
nl: Onderaan

en: Enable the input history logging
nl: Activeer het inbrengen van de logging geschiedenis

en: Commandline in user-friendly mode by default
nl: Commando lijn in gebruiksvriendelijk mode als standaard

en: Use bash-like nick completion
nl: Gebruik bash gelijkende bijnaam aanvulling

en: Use zsh-like nick completion
nl: Gebruik zsh gelijkende bijnaam aanvulling

en: Use the completion postfix string for the first word only
nl: Gebruik de aanvulling postfix tekst alleen voor het eerste woord

en: Remember window properties
nl: Bewaar venster eigenschappen

en: Show network name in console window list entry
nl: Toon de netwerknaam in de notificatie lijst ingang

en: Force immediate quit
nl: Dwing het onmiddellijk afsluiten af.

en: Quiet
nl: Stil

en: Normal
nl: Normaal

en: Verbose
nl: Tonen

en: External messages
nl: Externe berichten

en: External CTCP replies
nl: Externe CTCP antwoorden

en: Server replies
nl: Server antwoorden

en: Server notices
nl: Server notities

en: Enable lag meter
nl: Activeer de vertraging meter

en: Lag meter heartbeat:
nl: Hartslag van de vertraging meter:

en: Trigger event if lag exceeds:
nl: Kritieke gebeurtenis bij oplopende vertraging:

en: Show lag in IRC context display
nl: Toon de vertraging in het IRC context scherm

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Show message icons
nl: Toon de boodschap iconen

en: Draw some emoticons (smileys) as pictures
nl: Teken enkele emoticons (smileys) als een tekening

en: Don't show colors in user messages
nl: Toon geen kleuren in gebruikers boodschappen

en: Nicknames
nl: Bijnamen

en: Use same colors as in the userlist
nl: Gebruik dezelfde kleuren als in de gebruikerslijst

en: Show nicknames in bold
nl: Toon de bijnamen in vet

en: Show user and host
nl: Toon gebruiker en host

en: Show channel mode prefix
nl: Toon de kanaal mode prefix

en: User-defined prefix and postfix
nl: Door de gebruiker gedefinieerde prefix en postfix

en: [PREFIX]nickname[!user@host][POSTFIX] message
nl: [PREFIX]bijnaam[!user@host][POSTFIX] boodschap

en: Show timestamp
nl: Toon tijdsbestek

en: Use UTC time for timestamp
nl: Gebruik de UTC tijd als tijdsbestek

en: Timestamp format:
nl: Formaat voor de afgodstempel:

en: Transparent
nl: Transparant

en: Background:
nl: Achtergrond:

en: Foreground:
nl: Voorgrond:

en: Alert level:
nl: Alarm niveau:

en: Log this
nl: Log dit

en: Save As...
nl: Opslaan als...

en: Put here the nickname that you have registered with NickServ
nl: Schrijf hier de bijnaam die u heeft geregistreerd met NickServ

en: This is the simple regular expression that the identification request message from NickServ must match in order to be correctly recognized.<br>The message is usually something like "To identify yourself please use /ns IDENTIFY password" and it is sent when the NickServ wants you to authenticate yourself. You can use the * and ? wildcards.
nl: Dit is een eenvoudige normale tekst waar het identificatie verzoek van NickServ om vraagt om correct herkent te worden.<br>De tekst is gewoonlijk zo iets als "Om jezelf te identificeren, gebruik /ns IDENTIFY paswoord" en het wordt verzonden als NickServ u wil authentificeren. U mag ook gebruik maken van de joker tekens * en ?.

en: This is the command that will be executed when NickServ requests authentication for the nickname described in this rule (if the both server and NickServ mask are matched). This usually will be something like <b>msg NickServ identify &lt;yourpassword&gt;</b>.<br>You can use <b>msg -q</b> if you don't want the password echoed on the screen. Please note that there is no leading slash in this command.
nl: Dit is het commando dat wordt uitgevoerd als NickServ om authentificatie verzoekt van de bijnaam die in deze regel beschreven is (als de server en het NickServ masker overeenkomen). Gewoonlijk is dit iets zoals<b>msg NickServ identify &It;uwpaswoord&gt;<b>.<br >U kan ook <b>msg -q</b>gebruiken, als u het paswoord niet op het scherm wil. Noteer dat er geen voorafgaande slash in dit commando is.

en: This is the mask that the current server must match in order for this rule to apply. It can contain * and ? wildcards.<br>Do NOT use simply "*" here...
nl: Dit is het masker dat met de huidige server moet overeenkomen. Het kan de joker tekens * en ? bevatten.<br>Typ hier NIET zomaar "*".....

en: Hint: Move the mouse cursor over the fields to get help
nl: Hint: Als u de cursor over het veld beweegt, zal een helptekst verschijnen

en: The NickServ mask can't be empty!<br>You must put at least * there.
nl: Het NickServ masker kan niet leeg zijn !<br>Breng minstens een * in.

en: This check enables the automatic identification with NickServ
nl: Hier activeer je de automatische identificatie met NickServ

en: NickServ Mask
nl: NickServ masker

en: NickServ Request Mask
nl: NickServ verzoek masker

en: Identify Command
nl: Identificatie commando

en: Add Rule
nl: Voeg regel toe

en: Edit Rule
nl: Bewerk regel

en: Delete Rule
nl: Vernietig regel

en: Enable the notifier
nl: Activeer de notificatie

en: Enable notifier window flashing
nl: Activeer knipperend notificatie venster

en: Enable notifier window fade effect
nl: Activeer wegvloeiend notificatie venster

en: Use online notify list
nl: Gebruik de on-line notificatie lijst

en: Show notifications in active window
nl: Toon de notificaties in het actieve venster

en: Flash window when users are going online
nl: Knipper met het venster wanneer gebruikers on-line komen

en: Popup notifier when users are going online
nl: Pop-up de notificatie wanneer gebruikers on-line komen

en: Check USERHOST for online users
nl: Test USERHOST voor de gebruikers on-line

en: Use the WATCH method if available
nl: Gebruik de WATCH methode indien beschikbaar

en: <p><b>Note:</b><br>The notify list is managed using the "Registered Users" settings.</p>
nl: <p><b>Nota:</b><br>De notificatie lijst wordt beheerd door de "Geregistreerde gebruikers" instellingen</p>

en: Port:
nl: Poort:

en: IP address:
nl: IP adres:

en: Password:
nl: Paswoord:

en: Use IPv6 protocol
nl: Gebruik het IPv6 protocol

en: &New Proxy
nl: &Nieuwe proxy

en: Re&move Proxy
nl: Ver&wijder proxy

en: Popup notifier on new query message
nl: Pop-up de notificatie bij nieuwe verzoeken

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Use System Encoding
nl: Gebruik standaard codering

en: Connect to this network at startup
nl: Verbind met dit netwerk bij het opstarten

en: Join Channels
nl: Neem deel aan kanalen

en: On Connect
nl: Bij verbinding

en: On Login
nl: Bij inloggen

en: Connect to this server at startup
nl: Verbind met deze server bij het opstarten

en: Use SSL protocol
nl: Gebruik het SSL protocol

en: Default
nl: Standaard

en: Active Configuration
nl: Actieve configuratie

en: Advanced...
nl: Geavanceerd...

en: Connect &Now
nl: &Nu verbinden

en: Show this dialog at startup
nl: Toon deze dialoog bij het opstarten

en: Network:
nl: Netwerk:

en: No selection
nl: Niets geselecteerd

en: New Network
nl: Nieuw netwerk

en: Remove Network
nl: Verwijder netwerk

en: &New Server
nl: &Nieuwe server

en: Re&move Server
nl: Ver&wijder server

en: &Copy Server
nl: &Copiëer server

en: &Paste Server
nl: &Plakken server

en: Sound System
nl: Geluidssysteem

en: This allows you to select the sound system to be used with KVIrc.
nl: Selecteer het geluidssysteem dat gebruikt moet worden door KVirc

en: Auto-detect
nl: Auto-detectie

en: Media Player
nl: Media speler

en: This allows you to select the preferred media player to be used with the mediaplayer.* module commands and functions.
nl: Selecteer de media speler die moet gebruikt worden met de media speler module* commando's en functies

en: This allows you to select encoding of mp3 tags.
nl: Hier kun je de codering van de mp3 tags selecteren

en: Use Language Encoding
nl: Gebruik taal ondersteuning

en: This allows you to select encoding of winamp messages.
nl: Hier kun je de codering van winamp boodschappen selecteren

en: Default server encoding:
nl: Standaard server versleuteling:

en: Default text encoding:
nl: Standaard tekst versleuteling;

en: Force language:
nl: Gebruik volgende taal:

en: Automatic detection
nl: Automatische detectie

en: Unable to write language information to
nl: Onmogelijk de taal informatie te schrijven naar

en: Use global application font
nl: Gebruik het standaard lettertype

en: This option will force a static font for every widget that has no specific font setting
nl: Deze optie forceert een statisch lettertype voor elke widget waarvoor geen specifiek lettertype is aangeduid.

en: Show icons in popup menus
nl: Toon de iconen in popup menu's

en: Global application font:
nl: Het standaard lettertype:

en: Child window opacity:
nl: Opaciteit voor het kind venster:

en: Parent window opacity:
nl: Opaciteit voor het ouder venster:

en: Blend color:
nl: Gemengde kleur:

en: Use compositing for real transparency
nl: Gebruik de algemene instellingen voor echte transparantie.

en: Transparency blend image:
nl: Transparant gemengde kleur beeld:

en: Use desktop background for transparency
nl: Gebruik het bureaublad achtergrond voor transparantie

en: Enable tray icon
nl: Toon het werkbalk icoon

en: Minimize in tray
nl: Minimaliseer in de werkbalk

en: Close in tray
nl: Sluit in de werkbalk

en: Enable tray icon flashing
nl: Activeer een knipperend werkbalk icoon

en: Enable level-based message notification (not a message-type based)
nl: Activeer niveau gebaseerde notificatie (geen boodschap type basis)

en: Disable parser warnings
nl: Zet de parser waarschuwingen uit

en: Disable broken event handlers
nl: Zet de beschadigde gebeurtenis afhandeling uit

en: Kill broken timers
nl: Stop beschadigde timers

en: Send unknown commands as /RAW
nl: Stuur onbekende commando's als /RAW

en: Automatically unload unused modules
nl: Ontlaad automatisch niet gebruikte modules

en: Ignore module versions (dangerous)
nl: Negeer module versies (gevaarlijk)

en: Relay errors and warnings to debug window
nl: Leidt fouten en waarschuwingen af naar het debug venster

en: Normal:
nl: Normaal:

en: Selected:
nl: Geselecteerd:

en: Background Colors
nl: Achtergrond kleuren

en: Minimum width:
nl: Minimum breedte:

en: Background
nl: Achtergrond

en: Sort windows by name
nl: Sorteer de vensters bij naam

en: Show window icons in window list
nl: Toon de venster iconen in de notificatie lijst

en: Show activity meter in window list
nl: Toon de activiteit meter in het notificatie venster

en: Show IRC context indicator in window list
nl: Toon de IRC contekst indicator in de taakbalk

en: Enable window tooltips
nl: Activeer de venster hulpmiddelen tips

en: Text/Alert Colors
nl: Tekst/alarm kleuren

en: Progress bar color:
nl: Kleur van de voortgang indicator:

en: Minimized:
nl: Geminimaliseerd;

en: Minimum width of buttons:
nl: Minimum breedte van de knoppen:

en: Set maximum button width
nl: Stel de maximum knoppen breedte in

en: Maximum width of buttons:
nl: Maximum breedte van de knoppen:

en: Use flat buttons
nl: Gebruik vlakke knoppen
