KVIrc - en to tr translation catalogue (279 entries)

en: General Preferences
tr: Genel Tercihler

en: Theme Preferences
tr: Tema Tercihleri

en: KVIrc Preferences
tr: KVIrc Tercihleri

en: &OK
tr: &Tamam

en: &Apply
tr: &Kabul Et

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Enable word highlighting
tr: Kelime uyarıcı etkinleştir

en: Highlight messages containing my nickname
tr: Kullanıcı adımı içeren mesajlarda uyar

en: Highlighting Method
tr: Uyarı Yöntemi

en: Alert Options
tr: Uyarı Seçenekleri

en: Flash the system taskbar entry on highlighted messages
tr: Yeni bir vurgulanan mesaj olduğu zaman sistem görev çubuğunda parlama yap

en: Alert Restrictions
tr: Uyarı Kısıtlamaları

en: Alert for highlighted words
tr: Vurgulanmış kelimeler için uyarı

en: Alert for query messages
tr: Özel mesajlar için uyarı

en: Alert/Highlight
tr: Alarm/Uyarıcı

en: Highlight
tr: Uyarıcı

en: Private messages
tr: Özel mesajlar için

en: Private notices
tr: Özel uyarılar için

en: Image width:
tr: Resim genişliği:

en: Image height:
tr: Resim yüksekliği:

en: Automatically accept incoming avatars
tr: Gelen avatarları otomatik olarak kabul et

en: Remember avatars for registered users
tr: Kayıtlı kullanıcılar için avatarları hatırla

en: Avatar offer timeout:
tr: Avatar teklifi zaman aşımı:

en:  sec
tr:  saniye

en: Ignore requests if no avatar is set
tr: Avatar ayarlanmamış ise talepleri göz ardı et

en: Avatars
tr: Avatarlar

en: Enable default away message
tr: Varsayılan dışarıda olma mesajını etkinleştir

en: Default away message:
tr: Varsayılan dışarıda olma mesajı:

en: Away Nickname
tr: Dışarıda olma durumundaki kullanıcı adınız

en: Change nickname on away
tr: Dışarıda olduğumda kullanıcı adımı değiştir

en: Away
tr: Dışarıda

en: On Channel Kick
tr: Kanaldan Atıldığında

en: Rejoin channel
tr: Kanala Tekrar Gir

en: Keep channel open
tr: Kanalı Açık Tut

en: On Channel Part
tr: Kanaldan Çıktığında

en: Automatically join channel on invite
tr: Davet edilen kanalara otomatik olarak giriş yap

en: Log joined channels history
tr: Girilen kanalların geçmişini kaydet

en: Default ban mask:
tr: Varsayılan Ban Maskesi:

en: On Channel Join
tr: Kanala Girildiğinde

en: Minimum delay between two channel requests:
tr: Talepler arasındaki en az gecikme zamanı:

en: Do not send /WHO request
tr: Kanal için /WHO talep etme

en: Do not request ban list
tr: Ban listesi talep etme

en: Do not request ban exception list
tr: Ban koruma listesi talep etme

en: Do not request invite list
tr: Davet listesi talep etme

en: Do not request quiet ban list
tr: Sessiz ban listesini talep etme

en: Echo channel topic
tr: Kanal başlığını göster

en: Show channel sync time
tr: Kanalın yapılandırma zamanını göster

en: Paste last channel log
tr: Kanalın son günlük kaydını göster

en: Paste up to:
tr: Kayıt uzunluğu:

en:  lines
tr:  satır

en: Interval:
tr: Zaman:

en:  days
tr:  gün

en: Channel
tr: Kanal

en: General
tr: Genel

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: On Disconnect
tr: Bağlantı Koptuğu Zaman

en: Keep channels open
tr: Kanalları açık tutun

en: Keep queries open
tr: Özelleri açık tut

en: On Unexpected Disconnect
tr: Beklenmeyen Bağlantı Kopması Olduğunda

en: Rejoin channels after reconnect
tr: Bağlandıktan sonra kanallara tekrar gir

en: Reopen queries after reconnect
tr: Bağlandıktan sonra özelleri tekrar aç

en: Automatically reconnect
tr: Otomatik tekrar bağlan

en: Delay between attempts:
tr: Denemeler arasındaki gecikme:

en: Private Key
tr: Özel Anahtar

en: Active window
tr: Aktif pencere

en: Console
tr: Konsol

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Ident username:
tr: Kullanıcı identi:

en: Service port:
tr: Servis portu:

en: IPv6 Settings
tr: IPv6 Ayarları

en: Enable service for IPv6
tr: Servisi IPv6 için etkinleştir

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Socket
tr: Soket

en: CTCP Replies
tr: CTCP Cevapları

en: Append to VERSION reply:
tr: VERSIYON için cevap:

en: Append to SOURCE reply:
tr: KAYNAK için cevap:

en: PAGE reply:
tr: SAYFA cevabı:

en: VERSION
tr: VERSİYON

en: TIME
tr: ZAMAN

en: PAGE
tr: SAYFA

en: Flood Protection
tr: Saldırı Koruması

en: Use workaround for firewall
tr: Güvenlik duvarı için geçici bir çözüm kullan

en: Network Properties
tr: Ağ Özellikleri

en: Lowest port:
tr: Düşük bağlantı noktası:

en: Highest port:
tr: Yüksek bağlantı noktası:

en: Automatically accept
tr: Otomatik olarak kabul et

en: Download folder:
tr: İndirme klasörü:

en: Limits
tr: Lmitler

en: bytes/sec
tr: bayt/sn

en: Packet size:
tr: Paket boyutu:

en: File Transfer
tr: Dosya Transferi

en: Chat
tr: Sohbet

en: OK
tr: TAMAM

en: Avatar Download - KVIrc
tr: Avatar İndirme - KVIrc

en: Abort
tr: Durdur

en: Choose Avatar - KVIrc
tr: Avatar Seçin - KVIrc

en: &Browse...
tr: &Göz At...

en: Basic Properties
tr: Temel Özellikler

en: Nickname:
tr: Kullanıcı Adı:

en: Username:
tr: Kimlik adı:

en: Real name:
tr: Gerçek ismi:

en: Profile
tr: Profil

en: Age:
tr: Yaş:

en: Here you can specify your age.
tr: Burada yaşınızı belirtebilirsiniz.

en: Unspecified
tr: Belirtilmemiş

en: Gender:
tr: Cinsiyet:

en: Here you can specify your gender.
tr: Burada cinsiyetinizi belirtebilirsiniz.

en: Female
tr: Kadın

en: Male
tr: Erkek

en: Location:
tr: Yer:

en: Languages:
tr: Diller:

en: Other:
tr: Diğer:

en: Choose...
tr: Seç...

en: Avatar Download Failed - KVIrc
tr: Avatar İndirme Başarısız Oldu - KVIrc

en: User Mode
tr: Kullanıcı Modu

en: Default Messages
tr: Varsayılan Mesajlar

en: Part message:
tr: Ayrılma mesajı:

en: Quit message:
tr: Çıkış mesajı:

en: Name
tr: İsim

en: Network
tr: Ağ

en: Nickname
tr: Kullanıcı adı

en: Username
tr: Kimlik adı

en: Add Profile
tr: Profil Ekle

en: Edit Profile
tr: Profil Düzenle

en: Delete Profile
tr: Profil Sil

en: Profile Editor - KVIrc
tr: Profil Düzenleyici  - KVIrc

en: Put here the name of the profile
tr: Burada profil adını yazınız

en: Put here the name of the network
tr: Burada ağ adını yazınız

en: Put here the nickname you want to use
tr: Burada kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazınız

en: Put here the username you want to use
tr: Burada kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazınız

en: Identity
tr: Kimlik

en: Profiles
tr: Profiller

en: Use verbose ignore (show messages in console)
tr:  Görmezden gelmeyi ayrıntılı kullanın (mesajları konsolda göster)

en: protection
tr: koruma

en: Font:
tr: Yazı Tipi:

en: Background color:
tr: Arka plan rengi:

en: Background image:
tr: Arka plan resmi:

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Center
tr: Orta

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Interface
tr: Arayüz

en: Mute
tr: Sessiz

en: Quiet
tr: Sessiz

en: Server notices
tr: Sunucu uyarıları

en: Enable animated smiles
tr: Hareketli gülümsemeleri etkinleştirin

en: Server links
tr: Sunucu bağlantıları

en: Marker color:
tr: İşaretleyici rengi:

en: Marker size:
tr: İşaretleyici boyutu:

en: Marker style:
tr: İşaretleyici tipi:

en: Output
tr: Çıktı

en: Features
tr: Özellikler

en: Marker
tr: İşaretleyici

en: Enable lag meter
tr: Gecikme ölçümünü etkinleştir

en: Lag
tr: Gecikme

en: Automatically Log
tr: Otomatik Günlük Kaydı

en: Query windows
tr: Özel pencereleri

en: Channel windows
tr: Kanal pencereleri

en: Console windows
tr: Konsol pencereleri

en: Save logs to folder:
tr: Günlüklerin kayıt edileceği dosya:

en: Strip message type numbers in logs
tr: Kayıtlarda mesaj türü numaralarını atla

en: Strip colors in logs
tr: Kayıtlarda renkleri atla

en:  min
tr:  dk

en: Logging
tr: Kayıt Tutma

en: Description
tr: Açıklama

en: Description:
tr: Açıklama:

en: &New
tr: &Yeni

en: Re&move
tr: S&il

en: Show message icons
tr: Mesaj simgelerini göster

en: Don't show colors in user messages
tr: Kullanıcı mesajlarında renkleri gösterme

en: Nicknames
tr: Kullanıcılar

en: Use same colors as in the userlist
tr: Kullanıcı listesinde ki aynı renkleri kullan

en: Show nicknames in bold
tr: Kullanıcı adlarını kalın göster

en: Show channel mode prefix
tr: Kanal modu ön ekini göster

en: Prefix:
tr: Önek:

en: Show timestamp
tr: Zaman etiketini göster

en: Timestamp format:
tr: Zaman etiketi biçimi:

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Background:
tr: Arka plan:

en: Foreground:
tr: Ön plan:

en: Alert level:
tr: Uyarı seviyesi:

en: Text
tr: Yazı

en: Timestamp
tr: Zaman etiketi

en: time,timestamp
tr: zaman,zaman etiketi

en: NickServ Mask
tr: NickServ Maskesi

en: Add Rule
tr: Kural Ekle

en: Edit Rule
tr: Kural Düzenle

en: Delete Rule
tr: Kural Sil

en: Enable the notifier
tr: Bildiriciyi Etkinleştir

en: Notifier
tr: Bildirici

en: Flash window when users are going online
tr: Yeni bir kullanıcı çevrimiçi olduğu zaman sistem görev çubuğunda parlama yap

en: Protection
tr: Koruma

en: Password:
tr: Şifre:

en: Protocol:
tr: Protokol:

en: &New Proxy
tr: &Yeni Proxy

en: Re&move Proxy
tr: Proxy &Sil

en: Enable target user tracking
tr: Kullanıcı izlemeyi etkinleştir

en: Flash system taskbar on new query message
tr: Yeni bir özel mesaj olduğu zaman sistem görev çubuğunda parlama yap

en: Paste last query log
tr: Son özel konuşma kaydını göster

en: Query
tr: Özel

en: chat
tr: sohbet

en: Properties
tr: Özellikler

en: Connect to this network at startup
tr: Başlangıçta bu ağa bağlan

en: Join Channels
tr: Kanallara Giriş

en: On Connect
tr: Bağlandığında

en: On Login
tr: Girdiğinde

en: Connect to this server at startup
tr: Başlangıçta bu sunucuya bağlan

en: Proxy server:
tr: Proxy sunucusu:

en: Default
tr: Varsayılan

en: Filter:
tr: Filtre:

en: Server
tr: Sunucu

en: Active Configuration
tr: Aktif Yapılandırma

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Advanced...
tr: Gelişmiş...

en: Network:
tr: Ağ:

en: No selection
tr: Seçim yok

en: UnknownNet
tr: Bilinmeyen Ağ

en: New Network
tr: Yeni Ağ

en: Remove Network
tr: Ağı sil

en: &New Server
tr: Ye&ni Sunucu

en: Re&move Server
tr: Sun&ucu Sil

en: &Copy Server
tr: Sunu&cu Kopyala

en: &Paste Server
tr: Sunucu Ya&pıştır

en: connection
tr: bağlantı

en: Sound System
tr: Ses Sistemi

en: Auto-detect
tr: Otomatik-algıla

en: Test
tr: Deneme

en: Media Player
tr: Medya Oynatıcı

en: Sound
tr: Ses

en: Sounds
tr: Sesler

en: sound,events
tr: ses,olaylar

en: Default server encoding:
tr: Varsayılan sunucu kodlaması:

en: Default text encoding:
tr: Varsayılan yazı kodlaması:

en: Language
tr: Dil

en: Force language:
tr: Seçilen Dil:

en: Automatic detection
tr: Otomatik algılama

en: Add
tr: Ekle

en: Delete
tr: Sil

en: unnamed
tr: isimsiz

en: smileys,emoticons
tr: suratlar,ifadeler

en: Use global application font
tr: Genel yazı tipini kullan

en: Show icons in popup menus
tr: Açılır menülerde simgeleri göster

en: Global application font:
tr: Genel yazı tipi:

en: Enable transparency
tr: Şeffaflığı Etkinleştir

en: theme
tr: tema

en: Transparency
tr: Şeffaflık

en: Tools
tr: Araçlar

en: Enable tray icon
tr: Tepsi Simgesini Etkinleştir

en: Minimize in tray
tr: Tepsiye Küçült

en: Close in tray
tr: Tepsi içinde kapat

en: Enable tray icon flashing
tr: Tepsi simgesinin yanıp sönmesini etkinleştir

en: Use system URL handlers
tr: Sistem URL işleyicilerini kullan

en: <b>http://</b> handler command:
tr: <b>http://</b> işleyici komutu:

en: <b>https://</b> handler command:
tr: <b>https://</b> işleyici komutu:

en: <b>ftp://</b> handler command:
tr: <b>ftp://</b> işleyici komutu:

en: <b>mailto:</b> handler command:
tr: <b>mailto:</b> işleyici komutu:

en: <b>file://</b> handler command:
tr: <b>file://</b> işleyici komutu:

en: Unknown protocol handler command:
tr: Bilinmeyen protokol işleyici komutu:

en: Nickname Colors
tr: Kullanıcı Renkle

en: Selected:
tr: Seçilen:

en: Channel owner:
tr: Kanal sahibi:

en: Channel admin:
tr: Kanal yöneticisi:

en: Half-op:
tr: Yardımcı-Op:

en: 3D Buttons
tr: 3D Butonlar

en: Background Colors
tr: Arka plan renkleri

en: Show gender icons
tr: Cinsiyet simgelerini göster

en: Show avatars in userlist
tr: Avatarları kullanıcı listesinde göster

en: Enable animated avatars
tr: Animasyonlu avatarları etkinleştir

en: Userlist
tr: Kullanıcı Listesi

en: Background
tr: Arka plan

en: Foreground
tr: Ön plan

en: Sort windows by name
tr: Pencereleri isme göre sırala

en: Show window icons in window list
tr: Pencere listesinde pencere simgelerini göster

en: Enable window tooltips
tr: Pencere ipuçlarını etkinleştir

en: Minimized:
tr: Küçültülmüş:

en: Window List
tr: Pencere Listesi

en: Tree Window List
tr: Ağaç Pencere Listesi

en: Classic Window List
tr: Klasik Pencere Listesi
