KVIrc - en to de translation catalogue (16 entries)

en: You must provide the proxy hostname as parameter
de: Der Proxy-Name muss als Parameter angegeben werden

en: The specified proxy doesn't exist
de: Der angegebene Proxy existiert nicht

en: You must provide the proxy name as parameter
de: Der Proxy-Name muss als Parameter angegeben werden

en: The specified proxy already exists
de: Der angegebene Proxy existiert bereits

en: The specified protocol doesn't exist
de: Das angegebene Protokoll existiert nicht

en: You must provide the port number as parameter
de: Die Portnummer muss als Parameter angegeben werden

en: You must provide the IP as parameter
de: Die IP muss als Parameter angegeben werden

en: The specified IP is not valid
de: Die angegebene IP ist nicht gültig

en: You must provide the protocol as parameter
de: Das Protokoll muss als Parameter angegeben werden

en: You must provide the value as parameter
de: Der Wert muss als Parameter angegeben werden

en: You must provide the network name as parameter
de: Der Netzwerkname muss als Parameter angegeben werden

en: You must provide the server name as parameter
de: Der Servername muss als Parameter angegeben werden

en: The specified network doesn't exist
de: Das angegebene Netzwerk existiert nicht

en: The specified server doesn't exist
de: Der angegebene Server existiert nicht

en: The network specified already exists
de: Das angegebene Netzwerk existiert bereits

en: The specified server already exists
de: Der angegebene Server existiert bereits
