KVIrc - en to it translation catalogue (16 entries)

en: You must provide the proxy hostname as parameter
it: Devi fornire l'hostname del proxy come parametro

en: The specified proxy doesn't exist
it: Il proxy specificato non esiste

en: You must provide the proxy name as parameter
it: Devi fornire il nome del proxy come parametro

en: The specified proxy already exists
it: Il proxyspecificato esiste già

en: The specified protocol doesn't exist
it: Il protocollo specificato non esiste

en: You must provide the port number as parameter
it: Devi fornire il numero di porta come parametro

en: You must provide the IP as parameter
it: Devi fornire l'IP come parametro

en: The specified IP is not valid
it: L'IP specificato non è valido

en: You must provide the protocol as parameter
it: Devi fornire il protocollo come parametro

en: You must provide the value as parameter
it: Devi fornire il valore come parametro

en: You must provide the network name as parameter
it: Devi fornire il nome della rete come parametro

en: You must provide the server name as parameter
it: Devi fornire il nome del server come parametro

en: The specified network doesn't exist
it: La rete specificata non esiste

en: The specified server doesn't exist
it: Il server specificato non esiste

en: The network specified already exists
it: La rete specificata esiste già

en: The specified server already exists
it: Il server specificato esiste già
