KVIrc - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: You must provide the proxy hostname as parameter
tr: Parametre olarak proxy host yazmalısınız.

en: You must provide the proxy name as parameter
tr: Parametre olarak proxy ad yazmalısınız.

en: The specified proxy already exists
tr: Belirtilen proxy zaten var

en: You must provide the port number as parameter
tr: Paramete olarak port numarasını yazmalısınız.

en: You must provide the IP as parameter
tr: Parametre olarak IP yazmalısınız.

en: The specified IP is not valid
tr: Belirtilen IP geçerli değil

en: You must provide the protocol as parameter
tr: Parametre olarak protokol yazmalısınız.

en: You must provide the value as parameter
tr: Parametre olarak değer yazmalısınız.

en: You must provide the network name as parameter
tr: Parametre olarak ağ adını yazmalısınız

en: You must provide the server name as parameter
tr: Parametre olarak sunucu adı yazmalısınız

en: The network specified already exists
tr: Belirtilen ağ zaten var

en: The specified server already exists
tr: Belirtilen sunucu zaten var
