KVIrc - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: You must provide the proxy hostname as parameter
pt: Tem que indicar o nome da máquina 'proxy' como parâmetro

en: The specified proxy doesn't exist
pt: O proxy especificado não existe

en: You must provide the proxy name as parameter
pt: Tem que indicar o nome do 'proxy' como parâmetro

en: The specified proxy already exists
pt: O 'proxy' indicado já existe

en: The specified protocol doesn't exist
pt: O protocolo especificado não existe

en: You must provide the port number as parameter
pt: Tem que indicar o número da porta como parâmetro

en: You must provide the IP as parameter
pt: Tem que indicar o IP como parâmetro

en: The specified IP is not valid
pt: O IP indicado não é válido

en: You must provide the protocol as parameter
pt: Tem que indicar o protocolo como parâmetro

en: You must provide the value as parameter
pt: Tem que indicar o valor como parâmetro

en: You must provide the network name as parameter
pt: Tem que indicar o nome da rede como parâmetro

en: You must provide the server name as parameter
pt: Tem que indicar o nome do servidor como parâmetro

en: The specified network doesn't exist
pt: A rede especificada não existe

en: The specified server doesn't exist
pt: O servidor especificado não existe

en: The network specified already exists
pt: A rede indicada já existe

en: The specified server already exists
pt: O servidor indicado já existe
