KVIrc - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: The file '%Q' is not readable
fr: Le fichier '%Q', n'est pas lisible

en: Invalid timeout, ignoring
fr: Temps d'expiration invalide, ignoré

en: No sharedfile with visible name '%Q' and user mask '%Q'
fr: Aucun fichier partagé dont le nom est '%Q' et le masque '%Q'

en: No active file sharedfile
fr: Pas de fichier partagé actif

en: Total: %d sharedfile
fr: Total : %d fichier(s) partagé(s)

en: Share name:
fr: Nom de partage :

en: File path:
fr: Chemin du fichier :

en: &Browse...
fr: &Naviguer...

en: User mask:
fr: Masque utilisateur :

en: Expire at:
fr: Expire le :

en: &OK
fr: &Valider

en: Cancel
fr: Annuler

en: The share name can't be empty, please correct it
fr: Le nom de partage ne peut pas être vide !

en: The file doesn't exist or it is not readable, please check the path
fr: Le fichier n'existe pas ou est illisible, vérifiez le chemin

en: Never
fr: Jamais

en: Name
fr: Nom

en: Filename
fr: Nom de fichier

en: Mask
fr: Masque

en: Expires
fr: Expire

en: &Add...
fr: &Ajouter...

en: Re&move
fr: Suppri&mer

en: &Edit
fr: &Editer

en: Shared Files
fr: Fichiers partagés
