KVIrc - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: The file '%Q' is not readable
uk: Файл '%Q' непридатний до читання

en: Invalid timeout, ignoring
uk: Невірний тайм-аут, ігнорую

en: Invalid visible name: using default
uk: Невірне видиме ім'я: використовую стандартне

en: No sharedfile with visible name '%Q' and user mask '%Q'
uk: Немає спільного файлу з видимим іменем '%Q' і маскою '%Q'

en: No active file sharedfile
uk: Немає активних спільних файлів

en: Total: %d sharedfile
uk: Загалом: %d файлів

en: Share name:
uk: Спільне ім'я:

en: File path:
uk: Шлях до файлу:

en: &Browse...
uk: &Огляд...

en: User mask:
uk: Маска користувача:

en: Expire at:
uk: Минає в:

en: &OK
uk: &Гаразд

en: Cancel
uk: Скасувати

en: The share name can't be empty, please correct it
uk: Спільне ім'я не може бути порожнім, будь ласка виправте його

en: The file doesn't exist or it is not readable, please check the path
uk: Файл не існує або не читається, будь ласка перевірте шлях

en: Never
uk: Ніколи

en: Name
uk: Ім'я

en: Filename
uk: Ім'я файлу

en: Mask
uk: Маска

en: Expires
uk: Закінчується

en: &Add...
uk: &Додати...

en: Re&move
uk: &Видалити

en: &Edit
uk: &Редагувати

en: Shared Files
uk: Загальні файли
