KVIrc - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Export Theme - KVIrc
fi: Vie teema - KVIrc

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: This procedure allows you to export the selected themes to a single package. It is useful when you want to distribute your themes to the public.
fi: Tämä proseduuri sallii sinun viedä valitut teemat yhteen pakettiin. Se on kätevää kun haluat jakaa teemasi.

en: You will be asked to provide a package name, a description and, if you want, an icon/screenshot.
fi: Sinua pyydetään antamaan paketin nimi, kuvaus, ja jos haluat, kuvake/kuvakaappaus.

en: Hit the "Next" button to begin.
fi: Paina "Seuraava" -nappia aloittaaksesi.

en: Theme Data
fi: Teeman tietoja

en: Your name here
fi: Sinun nimi tähän

en: Package Information
fi: Paketin tietoja

en: Here you need to provide information about you (the packager) and a short description of the package you're creating.
fi: Tänne sinun on annettava tietoja sinusta (paketoija) ja lyhyt kuvaus paketista jonka luot

en: Version:
fi: Versio:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Icon/Screenshot
fi: Kuvake/Kuvakaappaus

en: Here you can choose the image that will appear in the installation dialog for your theme package. It can be an icon, a logo or a screenshot and it should be not larger than 300x225. If you don't provide an image a simple default icon will be used at installation stage.
fi: Täällä voit valita kuvan mikä näkyy asennusikkunassa, joka asentaa tämän teeman. Se voi olla kuvake, logo, tai kuvakaappaus, eikä sen pitäisi olla suurempi kuin 300x225. Jos et anna kuvaa, yksinkertainen oletuskuvake näytetään asennuksen aikana.

en: Package Path
fi: Paketin polku

en: Finally hit the "Finish" button to complete the packaging operation.
fi: Lopulta, paina "Valmis" -nappia saadaksesi paketoinnin tehdyksi.

en: Save Current Theme - KVIrc
fi: Tallenna nykyinen teema - KVIrc

en: This procedure allows you to save the current theme settings to a single directory. It is useful if you want to apply other themes or play with the theme settings and later come back to this theme with a single click. It will also allow you to manually modify the theme settings and later export them to a distributable package.
fi: Tämä proseduuri sallii sinun tallentaa nykyiset teema-asetukset yhteen kansion. Se on kätevää jos haluat ottaa muun teeman käyttöön tai leikkiä teema-asetuksien kanssa ja tulla myöhemmin takaisin ottaaksesi vanhan teeman käyttöön yhdella napin painalluksella. Se myös sallii sinun muokata teema-asetuksia ja myöhemmin viedä ne jaettavaan pakettiin.

en: You will be asked to provide a theme name, a description and, if you want, a screenshot.
fi: Sinua pyydetään antamaan teeman nimi, kuvaus, ja jos haluat, kuvakaappaus.

en: Here you need to provide information about you (the author) and a short description of the theme you're creating.
fi: Tänne sinun täytyy antaa tietoja sinusta (tekijästä) ja lyhyt kuvaus teemasta jota olet luomassa.

en: Theme Information
fi: Teeman tietoja

en: Here you can either choose a screenshot image from disk or make one now. The screenshot will be displayed in the tooltips of the theme management dialog and will be also visible in the package installation dialog if you will export the theme to a distributable package.
fi: Täällä voit joko valita kuvakaappauskuvan levyltä tai tehdä yhden nyt. Kuvakaappaustanäytetään teemanhallinta-ikkunan työkaluvihjeissä ja paketinasennusikkunassa jos haluat viedä teeman jaettavaan pakettiin.

en: Make Screenshot Now
fi: Tee kuvakaappaus nyt

en: Screenshot
fi: Kuvakaappaus

en: Acquire Screenshot - KVIrc
fi: Ota kuvakaappaus - KVIrc

en: Unable to create theme directory.
fi: Ei voitu luoda teemakansiota.

en: Failed to load the selected screenshot image: please fix it
fi: Ei voitu ladata kuvakaappaus -kuvaa: ole hyvä ja korjaa se

en: Author
fi: Tekijä

en: Created at
fi: Luotu

en: Created with
fi: Luotu käyttäen ohjelmaa

en: Go Back to Package Data
fi: Mene takaisin paketoidaksesi dataa

en: Show Details
fi: Näytä lisätiedot

en: Install Theme Pack - KVIrc
fi: Asenna teemapaketti - KVIrc

en: You're about to install the following theme package
fi: Aiot asentaa seuraavan teemapaketin

en: Do Not Install
fi: Älä asenna

en: Yes, Proceed
fi: Kyllä, jatka

en: Subdirectory
fi: Alikansio

en: Failed to load the selected image: please fix it
fi: Ei voitu ladata valittua kuvaa: ole hyvä ja korjaa se

en: Packaging failed
fi: Paketointi epäonnistui

en: by
fi: tekijänä

en: Manage Themes - KVIrc
fi: Järjestä teemat - KVIrc

en: &Remove Theme
fi: &Poista teema

en: &Apply Theme
fi: &Ota teema käyttöön

en: Do you wish to apply theme "%Q" (version %Q)?
fi: Haluatko ottaa teeman "%Q"n (versio %Q) käyttöön?

en: Do you really wish to delete theme "%Q" (version %Q)?
fi: Halutako varmasti poistaa teeman "%Q"n (versio %Q)?

en: Error installing theme package: %Q
fi: Virhe asentaessa teemapakettia: %Q
