KVIrc - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Torrent Client
tr: Torrent İstemci

en: No client selected!
tr: Hiçbir istemci seçilmemiş!

en: Choosing torrent client interface "%Q"
tr: Torrent istemcisi arayüz seçimi "%Q"

en: Seems that there is no usable torrent client on this machine
tr: Hiç kullanışlı torrent istemcisi bu makinede görünmüyor.

en: No torrent client interface selected. Try /torrent.detect
tr: Hiçbir torrent istemcisi arayüzü seçmedik. Deneyiniz; /torrent.detect

en: The selected torrent client interface failed to execute the requested function
tr: Seçilen torrent istemci arayüzü istenen fonksiyonu gerçekleştirmede başarısız

en: Last interface error:
tr: Son arabirimi hatası:

en: Using client interface "%Q".
tr: Kullanılan istemci arayüzü "%Q".

en: Invalid client interface "%Q"!
tr: Geçersiz istemci arayüzü "%Q"!
