kwalletmanager - en to ca translation catalogue (36 entries)

en: KDE Wallet Control Module
ca: Mòdul de control de les carteres al KDE

en: New Wallet
ca: Cartera nova

en: Please choose a name for the new wallet:
ca: Escolliu un nom per a la cartera nova:

en: Always Allow
ca: Permet sempre

en: Always Deny
ca: Denega sempre

en: Permission denied.
ca: S'ha denegat el permís.

en: Error while authenticating action:
    %1
ca: Error en l'acció d'autenticació:
    %1

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
ca: Aquest mòdul de configuració permet configurar el sistema de carteres del KDE.

en: &Delete
ca: Su&primeix

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
ca: Preferències de les carteres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
ca: <p>El subsistema de carteres proporciona una manera pràctica i segura de gestionar totes les vostres contrasenyes. Aquesta opció especifica si voleu usar-lo o no.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
ca: &Habilita el subsistema de carteres del KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
ca: És millor tancar les carteres quan no les feu servir perquè ningú hi pugui mirar o usar-les.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
ca: Tanca la cartera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
ca: <p><b>Tanca la cartera després d'un període d'inactivitat.</b><br>Quan es tanca una cartera fa falta la contrasenya per a poder accedir-hi un altre cop.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
ca: Tanca quan no s'hagi usat durant:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, _idleTime)
en:  minutes
ca:  minuts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
ca: <p><b>Tanca la cartera tan aviat com s'iniciï l'estalvi de pantalla.</b><br>Quan es tanca una cartera fa falta la contrasenya per a poder-hi accedir un altre cop.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
ca: Tanca quan s'iniciï l'estalvi de pantalla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
ca: <p><b>Tanca la cartera quan es tanquin totes les aplicacions que en feien ús.</b><br>Cal tenir en compte que la cartera només es tancarà quan totes les aplicacions que l'usen s'hagin aturat.<br>Quan es tanca una cartera fa falta la contrasenya per a poder-hi accedir un altre cop.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
ca: Tanca quan es tanqui l'última aplicació que l'usava

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
ca: Selecció automàtica de carteres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
ca: Seleccioneu la cartera a usar per defecte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
ca: Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
ca: Cartera diferent per a les contrasenyes locals:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
ca: Gestor de carteres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
ca: Mostra el gestor a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
ca: Amaga la icona de la safata del sistema quan es tanqui l'última cartera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Secret Service DBus API
ca: API del DBus de servei de secrets

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _secretServiceAPI)
en: Enable Secret Service DBus API
ca: Activa l'API del DBus de servei de secrets

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
ca: Control d'accés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
ca: &Pregunta quan una aplicació accedeixi a una cartera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
ca: Cartera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
ca: Aplicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
ca: Política

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
ca: &Llança el gestor de carteres
