kcmkwallet - en to el translation catalogue (34 entries)

en: KDE Wallet Control Module
el: Άρθρωμα ελέγχου πορτοφολιών του KDE

en: New Wallet
el: Νέο πορτοφόλι

en: Please choose a name for the new wallet:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα όνομα για το νέο πορτοφόλι:

en: Always Allow
el: Αποδοχή πάντα

en: Always Deny
el: Απόρριψη πάντα

en: Permission denied.
el: Η άδεια απορρίφθηκε.

en: Error while authenticating action:
    %1
el: Σφάλμα κατά την πιστοποίηση της ενέργειας:
    %1

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
el: Αυτό το άρθρωμα ελέγχου σας επιτρέπει την παραμετροποίηση του συστήματος πορτοφολιού του KDE.

en: &Delete
el: &Διαγραφή

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
el: Προτιμήσεις πορτοφολιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
el: <p>Το υποσύστημα πορτοφολιού σας επιτρέπει με βολικό και ασφαλή τρόπο να διαχειρίζεστε όλους τους κωδικούς σας. Μπορείτε να αποφασίσετε αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε αυτό το σύστημα με αυτή την επιλογή.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
el: &Ενεργοποίηση του υποσυστήματος πορτοφολιού του KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
el: Είναι προτιμότερο να κλείνετε τα πορτοφόλια σας όταν δεν τα χρησιμοποιείτε για να εμποδίσετε άλλους να τα δουν ή να τα αλλάξουν.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
el: Κλείσιμο πορτοφολιού

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
el: <p><b>Κλείσιμο του πορτοφολιού ύστερα από μια περίοδο αδράνειας</b><br>Όταν ένα πορτοφόλι κλείνει ο κωδικός πρόσβασης είναι απαραίτητος για να το προσπελάσετε ξανά.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
el: Κλείσιμο όταν παραμείνει ανενεργό για:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, _idleTime)
en:  minutes
el:  λεπτά

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
el: <p><b>Κλείσιμο του πορτοφολιού αμέσως μόλις ξεκινήσει η προστασία οθόνης.</b><br>Όταν ένα πορτοφόλι κλείνει ο κωδικός πρόσβασης είναι απαραίτητος για να το προσπελάσετε ξανά.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
el: Κλείσιμο όταν ξεκινάει η προστασία οθόνης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
el: <p><b>Κλείσιμο του πορτοφολιού με τον τερματισμό της εφαρμογής που το χρησιμοποιεί.</b><br> Σημειώστε ότι το πορτοφόλι σας θα κλείσει όταν όλες οι εφαρμογές που το χρησιμοποιούν σταματήσουν.<br>Όταν ένα πορτοφόλι κλείσει ο κωδικός πρόσβασης είναι απαραίτητος για να το προσπελάσετε ξανά.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
el: Κλείσιμο όταν η τελευταία εφαρμογή σταματάει να το χρησιμοποιεί

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
el: Αυτόματη επιλογή πορτοφολιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
el: Επιλέξτε πορτοφόλι για χρήση ως προκαθορισμένο:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
el: Νέο...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
el: Διαφορετικό πορτοφόλι για τους κωδικούς πρόσβασης:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
el: Διαχειριστής πορτοφολιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
el: Εμφάνιση διαχειριστή στο πλαίσιο συστήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
el: Απόκρυψη εικονιδίου από το πλαίσιο συστήματος όταν το τελευταίο πορτοφόλι κλείσει

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
el: &Ερώτηση όταν μία εφαρμογή προσπελάσει ένα πορτοφόλι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
el: Πορτοφόλι

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
el: Εφαρμογή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
el: Πολιτική

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
el: &Εκτέλεση διαχειριστή πορτοφολιού
