kwalletmanager - en to el translation catalogue (120 entries)

en: An entry by the name '%1' already exists. Would you like to continue?
el: Μία καταχώρηση με όνομα '%1' υπάρχει ήδη. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: A folder by the name '%1' already exists.  What would you like to do?
el: Ένας φάκελος με όνομα '%1' υπάρχει ήδη. Τι θέλετε να κάνετε;

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Folders
el: Φάκελοι

en: An unexpected error occurred trying to drop the item
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα κατά την απόθεση του αντικειμένου

en: An unexpected error occurred trying to drop the entry
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα κατά την απόθεση της καταχώρησης

en: An unexpected error occurred trying to delete the original folder, but the folder has been copied successfully
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα κατά τη διαγραφή του αρχικού φακέλου, αλλά ο φάκελος αντιγράφτηκε με επιτυχία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: These applications are currently connected to this wallet:
el: Οι εφαρμογές αυτές είναι τώρα συνδεδεμένες σε αυτό το πορτοφόλι:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: These applications are authorized to access this wallet:
el: Οι εφαρμογές αυτές έχουν εξουσιοδότηση πρόσβασης σε αυτό το πορτοφόλι:

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowOnce)
en: &Replace
el: &Αντικατάσταση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowAlways)
en: Replace &All
el: Αντικατάσταση ό&λων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _deny)
en: &Skip
el: &Παράλειψη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _denyForever)
en: Skip A&ll
el: Παράλειψη ό&λων

en: Search
el: Αναζήτηση

en: &Show values
el: &Εμφάνιση τιμών

en: &New Folder...
el: &Νέος φάκελος...

en: &Delete Folder
el: &Διαγραφή φακέλου

en: &Import a wallet...
el: Ε&ισαγωγή πορτοφολιού...

en: &Import XML...
el: &Εισαγωγή XML...

en: &Export as XML...
el: &Εξαγωγή ως XML...

en: &Copy
el: Α&ντιγραφή

en: &New...
el: &Νέο...

en: &Rename
el: &Μετονομασία

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: Always show contents
el: Πάντα εμφάνιση περιεχομένων

en: Always hide contents
el: Πάντα απόκρυψη περιεχομένων

en: Passwords
el: Κωδικοί πρόσβασης

en: Maps
el: Αντιστοιχίσεις

en: Binary Data
el: Δυαδικά δεδομένα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Are you sure you wish to delete the folder '%1' from the wallet?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε το φάκελο '%1' από το πορτοφόλι;

en: Error deleting folder.
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή του φακέλου.

en: New Folder
el: Νέος φάκελος

en: Please choose a name for the new folder:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα όνομα για το νέο φάκελο:

en: Sorry, that folder name is in use. Try again?
el: Λυπούμαστε, αυτό το όνομα φακέλου υπάρχει ήδη. Θέλετε να προσπαθήσετε ξανά;

en: Try Again
el: Ξαναπροσπάθησε

en: Do Not Try
el: Μην ξαναπροσπαθήσεις

en: Error saving entry. Error code: %1
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της εγγραφής. Κωδικός σφάλματος: %1

en: The contents of the current item has changed.
    Do you want to save changes?
el: Τα περιεχόμενα του τρέχοντος αντικειμένου έχουν αλλάξει.
    Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές;

en: Password: %1
el: Κωδικός πρόσβασης: %1

en: Name-Value Map: %1
el: Αντιστοίχιση Όνομα-Τιμή: %1

en: Binary Data: %1
el: Δυαδικά δεδομένα: %1

en: New Entry
el: Νέα καταχώρηση

en: Please choose a name for the new entry:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα όνομα για τη νέα καταχώρηση:

en: Sorry, that entry already exists. Try again?
el: Λυπούμαστε, η καταχώρηση αυτή υπάρχει ήδη. Προσπάθεια ξανά;

en: An unexpected error occurred trying to add the new entry
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα κατά την προσπάθεια προσθήκης μιας νέας καταχώρησης

en: An unexpected error occurred trying to rename the entry
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα κατά την προσπάθεια μετονομασίας της καταχώρησης

en: Are you sure you wish to delete the item '%1'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε το αντικείμενο '%1';

en: An unexpected error occurred trying to delete the entry
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα κατά την προσπάθεια διαγραφής της καταχώρησης

en: Unable to open the requested wallet.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του ζητούμενου πορτοφολιού.

en: Unable to create temporary file for downloading '<b>%1</b>'.
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου για λήψη '<b>%1</b>'.

en: Unable to access wallet '<b>%1</b>'.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσπέλαση του πορτοφολιού '<b>%1</b>'.

en: Folder '<b>%1</b>' already contains an entry '<b>%2</b>'.  Do you wish to replace it?
el: Ο φάκελος '<b>%1</b>' περιέχει ήδη μια καταχώρηση '<b>%2</b>'. Θέλετε να την αντικαταστήσετε;

en: Unable to access XML file '<b>%1</b>'.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσπέλαση του αρχείου XML '<b>%1</b>'.

en: Error reading XML file '<b>%1</b>' for input.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου XML '<b>%1</b>' σαν είσοδος.

en: Error: XML file does not contain a wallet.
el: Σφάλμα: το αρχείο XML δεν περιέχει πορτοφόλι.

en: Unable to store to '<b>%1</b>'.
el: Αδυναμία αποθήκευσης στο <b>%1</b>'.

en: The KDE Wallet system is not enabled. Do you want me to enable it? If not, the KWalletManager will quit as it cannot work without reading the wallets.
el: Το σύστημα πορτοφολιού του KDE δεν είναι ενεργό. Θέλετε να ενεργοποιηθεί;  Εάν όχι, το KWalletManager θα κλείσει καθώς δε μπορεί να λειτουργήσει χωρίς  να διαβάζει πορτοφόλια.

en: Wallet
el: Πορτοφόλι

en: No wallets open.
el: Κανένα πορτοφόλι δεν είναι ανοιχτό.

en: A wallet is open.
el: Ένα πορτοφόλι είναι ανοιχτό.

en: &New Wallet...
el: &Νέο πορτοφόλι...

en: &Delete Wallet...
el: &Διαγραφή πορτοφολιού...

en: Export as encrypted
el: Εξαγωγή ως κρυπτογραφημένο

en: &Import encrypted
el: Ε&ισαγωγή κρυπτογραφημένου

en: Configure &Wallet...
el: Διαμόρφωση &πορτοφολιού...

en: Close &All Wallets
el: Κλείσιμο όλων των &πορτοφολιών

en: Unable to close wallet cleanly. It is probably in use by other applications. Do you wish to force it closed?
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείσιμο του πορτοφολιού. Πιθανώς είναι σε χρήση από άλλες εφαρμογές. Θέλετε να το εξαναγκάσετε σε κλείσιμο;

en: Force Closure
el: Εξαναγκασμός κλεισίματος

en: Do Not Force
el: Να μη γίνει εξαναγκασμός κλεισίματος

en: Unable to force the wallet closed. Error code was %1.
el: Δεν ήταν δυνατό το εξαναγκασμένο κλείσιμο του πορτοφολιού. Ο κωδικός σφάλματος ήταν %1.

en: Error opening wallet %1.
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του πορτοφολιού %1.

en: Please choose a name for the new wallet:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα όνομα για το νέο πορτοφόλι:

en: New Wallet
el: Νέο πορτοφόλι

en: Empty name is not supported. Please select a new one.
el: Κενά ονόματα δεν υποστηρίζονται. Παρακαλώ επιλέξτε ένα νέο.

en: Create new wallet
el: Δημιουργία νέου πορτοφολιού

en: Sorry, that wallet already exists. Try a new name?
el: Λυπούμαστε, αυτό το πορτοφόλι υπάρχει ήδη. Θέλετε να δοκιμάσετε ένα νέο όνομα;

en: Try New
el: Δοκιμή νέου

en: Are you sure you wish to delete the wallet '%1'?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε το πορτοφόλι '%1';

en: Unable to delete the wallet. Error code was %1.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του πορτοφολιού. Ο κωδικός σφάλματος ήταν %1.

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Failed to open file for writing
el: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου για εγγραφή

en: Select file
el: Επιλογή αρχείου

en: Failed to open file
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου

en: Wallet named %1 already exists, Operation aborted
el: Το όνομα πορτοφολιού %1 υπάρχει ήδη, η λειτουργία θα απορριφθεί

en: Failed to copy files
el: Αποτυχία αντιγραφής των αρχείων

en: Ignore unsaved changes?
el: Αγνόηση μη αποθηκευμένων αλλαγών;

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Open...
el: Ά&νοιγμα...

en: Change &Password...
el: Αλλαγή &κωδικού πρόσβασης...

en: Disconnec&t
el: Α&ποσύνδεση

en: Key
el: Κλειδί

en: Value
el: Τιμή

en: Delete Entry
el: Διαγραφή καταχώρησης

en: &New Entry
el: &Νέα καταχώρηση

en: Wallet Manager
el: Διαχειριστής πορτοφολιού

en: KDE Wallet Management Tool
el: Εργαλείο διαχείρισης πορτοφολιού του KDE

en: Copyright ©2013–2017, KWallet Manager authors
el: Copyright ©2013–2017, συγγραφείς διαχειριστή KWallet

en: Maintainer, user interface refactoring
el: Προγραμματιστής, αναδόμηση περιβάλλοντος χρήστη

en: Original author and former maintainer
el: Αρχικός συγγραφέας και πρώην συντηρητής

en: Developer and former maintainer
el: Προγραμματιστής και πρώην συντηρητής

en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Show window on startup
el: Εμφάνιση παραθύρου κατά την εκκίνηση

en: For use by kwalletd only
el: Για χρήση μόνο από το kwalletd

en: A wallet name
el: Όνομα πορτοφολιού

en: Revoke Authorization
el: Ανάκληση εξουσιοδότησης

en: &Close
el: &Κλείσιμο

[ctx: the 'kdewallet' is currently open (e.g. %1 will be replaced with current wallet name)]
en: The '%1' wallet is currently open
el: Το πορτοφόλι '%1' είναι τώρα ανοιχτό

en: The wallet is currently closed
el: Το πορτοφόλι είναι τώρα κλειστό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _openClose)
en: Open...
el: Άνοιγμα...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _changePassword)
en: Change Password...
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _contentsTab)
en: Contents
el: Περιεχόμενα

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _appsTab)
en: Applications
el: Εφαρμογές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _hideContents)
en: Hide &Contents
el: Απόκρυψη πε&ριεχομένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _binaryViewShow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _showContents)
en: Show &Contents
el: Εμφάνιση &περιεχομένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _undoChanges)
en: &Undo
el: Α&ναίρεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _saveChanges)
en: &Save
el: Απο&θήκευση
