kcmkwallet - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: KDE Wallet Control Module
eu: KDEren zorro kontrolatzeko modulua

en: New Wallet
eu: Zorro berria

en: Please choose a name for the new wallet:
eu: Aukeratu izen bat zorro berriarentzat:

en: Always Allow
eu: Baimendu beti

en: Always Deny
eu: Ukatu beti

en: Permission denied.
eu: Baimena ukatuta.

en: Error while authenticating action:
    %1
eu: Errorea autentifikatze-ekintza egiterakoan:
    %1

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
eu: Konfigurazio-modulu honek KDEren zorro-sistema konfiguratzeko aukera ematen dizu.

en: &Delete
eu: &Ezabatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
eu: Zorroaren hobespenak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
eu: <p>Zorroen azpisistemak zure pasahitz guztiak era komenigarri eta seguruan kudeatzeko aukera ematen du. Aukera honek zehazten du erabili nahi duzun ala ez.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
eu: &Gaitu KDEren zorro-azpisistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
eu: Ez zarenean zorroak erabiltzen ari , zorro guztiak ixtea komeni da, besteek ez ditzaten ikusi edo erabili.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
eu: Itxi zorroa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
eu: <p><b>Itxi zorroa, jarduerak tarte batez etenda egon direnean.</b><br>Zorro bat ixten denean, pasahitza behar da hura berriro zabaltzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
eu: Itxi denbora jakin batez erabili ez denean:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, _idleTime)
en:  minutes
eu:  minutu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
eu: </p><b>Itxi zorroa, pantaila-babeslea martxan jarri bezain laster.</b><br>Zorro bat ixten denean, pasahitza behar da hura berriro zabaltzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
eu: Itxi, pantaila-babeslea martxan jartzen denean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
eu: <p><b>Itxi zorroa hura erabiltzen duten aplikazioak gelditu ondoren.</b><br>Kontuan izan zure zorroa ez dela itxiko hura erabiltzen duten aplikazio guztiak gelditu arte.<br>Zorro bat ixten denean, pasahitza behar da hura berriro zabaltzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
eu: Itxi, azken aplikazioak erabiltzeari uzten dionean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
eu: Zorro-hautaketa automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
eu: Aukeratu lehenetsi gisa erabili nahi duzun zorroa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
eu: Berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
eu: Zorro ezberdina bertako pasahitzentzako:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
eu: Zorro-kudeatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
eu: Erakutsi kudeatzailea sistemaren erretiluan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
eu: Ezkutatu sistemaren erretiluko ikonoa, azken zorroa ixten denean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Secret Service DBus API
eu: Sekretu zerbitzu DBus-aren API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _secretServiceAPI)
en: Enable Secret Service DBus API
eu: Gaitu Sekretu zerbitzu DBus-aren API

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
eu: Sarbide-kontrola

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
eu: &Jakinarazi aplikazio bat zorro batera sartzen denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
eu: Zorroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
eu: Aplikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
eu: Gidalerroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
eu: &Abiarazi zorro-kudeatzailea
