kcmkwallet - en to gl translation catalogue (37 entries)

en: New Wallet
gl: Nova carteira

en: Please choose a name for the new wallet:
gl: Escolla o nome para a nova carteira:

en: Always Allow
gl: Permitir sempre

en: Always Deny
gl: Denegar Sempre

en: Permission denied.
gl: Permiso denegado.

en: KDE Wallet Control Module
gl: Módulo de control da carteira de KDE

en: Error while authenticating action:
    %1
gl: Produciuse un erro ao autenticar a acción:
    %1

en: &Delete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
gl: Preferencias da carteira

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
gl: <p>O subsistema de carteira fornece un xeito sinxelo e seguro de xestionar os seus contrasinais. Esta opción indica se quere ou non usar este subsistema.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
gl: &Activar o subsistema de carteira de KDE.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
gl: É mellor pechar as carteiras cando non as estea a usar para previr que outros as vexan ou as usen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Behavior
gl: Comportamento ao pechar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeWalletLabel)
en: Close wallet:
gl: Pechar a carteira:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
gl: <p>Pecha a carteira en canto as aplicacións que a usen se deteñan.<b></b><br>Lembre que a carteira só se pechará cando as aplicacións que a use se deteñan.<br>Cando unha carteira estea pechada precisará do contrasinal para abrila de novo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: When last application stops using it
gl: Cando a última aplicación deixe de usala.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
gl: <p><b>Pecha a carteira en canto o protector de pantalla comeza.</b><br>Cando unha carteira se pecha precisará de novo o contrasinal para abrila.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: When screensaver starts
gl: Cando o protector de pantalla se inicie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
gl: <p><b>Pechar a carteira despois dun período de inactividade</b><br>Cando unha carteira se peche o contrasinal será preciso para acceder a ela de novo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: When unused for:
gl: Cando non se use por máis de:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, _idleTime)
en:  minutes
gl:  minutos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
gl: Escolla automática da carteira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Use different default wallet for local passwords
gl: Usar unha carteira predeterminada distinta para os contrasinais locais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet)
en: New...
gl: Nova…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectDefaultWalletLabel)
en: Default wallet:
gl: Carteira predeterminada:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
gl: Xestor de carteiras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
gl: Amosar o xestor na área de notificación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
gl: Agochar a icona da bandexa cando peche a última das carteiras.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Secret Service
gl: Servizo de segredos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _secretServiceAPI)
en: Use &KWallet for the Secret Service interface
gl: Usar &KWallet como interface do servizo de segredos.

note: i18n: ectx: property (contextualHelpText), widget (KContextualHelpButton, kcontextualhelpbutton)
en: The Secret Service interface lets applications store passwords and other confidential data. Disable this to allow third-party wallet services such as KeePassXC or GNOME Keyring to manage it instead.
gl: A interface do servizo de segredos permite ás aplicacións almacenar contrasinais e outros datos confidenciais. Desactive isto para permitir que o xestionen no seu lugar servizos de carteira de terceiras partes como KeePassXC ou GNOME Keyring.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
gl: Control de acceso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
gl: &Preguntar cando unha aplicación accede a unha carteira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
gl: Carteira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
gl: Aplicación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
gl: Política

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
gl: &Iniciar o xestor de carteiras
