kcmkwallet - en to mk translation catalogue (26 entries)

en: KDE Wallet Control Module
mk: Контролен модул за KDE-Паричник

en: New Wallet
mk: Нов паричник

en: Please choose a name for the new wallet:
mk: Изберете име за новиот паричник:

en: Always Allow
mk: Дозволи секогаш

en: Always Deny
mk: Одбиј секогаш

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
mk: Овој конфигурациски модул ви дозволува да го конфигурирате системот на паричници во KDE.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
mk: Параметри на паричникот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
mk: &Овозможи го подсистемот на паричници во KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
mk: Најдобро е да ги затворате вашите паричници кога не ги користите, за да оневозможите други да ги гледаат или користат.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
mk: Затвори паричник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
mk: Затвори кога не е користено за :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
mk: <p><b>Го затвора паричникот кога ќе се пушти екранскиот чувар.</b><br>Кога е затворен паричникот, повторно е потребна лозинката за да му се пристапи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
mk: Затвори кога ќе се пушти екранскиот чувар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
mk: Затвори кога последната апликација ќе престане да го користи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
mk: Автоматски избор на паричник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
mk: Изберете почетен паричник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
mk: Нов...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
mk: Различен паричник за локалните лозинки:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
mk: Менџер на паричници

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
mk: Покажи го менаџерот во системската лента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
mk: Скриј ја иконата во сист. лента кога ќе се затвори последниот паричник

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
mk: Контрола на пристап

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
mk: Паричник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
mk: Апликација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
mk: Политика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
mk: &Стартувај го менаџерот на паричници
