kwalletmanager - en to mk translation catalogue (70 entries)

en: An entry by the name '%1' already exists. Would you like to continue?
mk: Папка со името „%1“ веќе постои. Дали сакате да продолжите?

en: A folder by the name '%1' already exists.  What would you like to do?
mk: Папка со името „%1“ веќе постои.  Што сакате да направите?

en: Folders
mk: Папки

en: An unexpected error occurred trying to drop the item
mk: Настана неочекувана грешка при обидот да се пушти елементот

en: An unexpected error occurred trying to drop the entry
mk: Настана неочекувана грешка при обидот да се пушти ставката

en: An unexpected error occurred trying to delete the original folder, but the folder has been copied successfully
mk: Настана неочекувана грешка при обидот да се избрише оригиналната папка, но папката беше успешно копирана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowOnce)
en: &Replace
mk: &Замени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowAlways)
en: Replace &All
mk: Замени ги &сите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _deny)
en: &Skip
mk: Пре&скокни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _denyForever)
en: Skip A&ll
mk: Прескокни ги с&ите

en: &Show values
mk: &Покажи вредности

en: &New Folder...
mk: &Нова папка...

en: &Delete Folder
mk: &Избриши папка

en: &Import XML...
mk: &Внеси XML...

en: &New...
mk: &Нов...

en: &Rename
mk: &Преименувај

en: Passwords
mk: Лозинки

en: Maps
mk: Мапи

en: Binary Data
mk: Бинарни податоци

en: Unknown
mk: Непознато

en: Are you sure you wish to delete the folder '%1' from the wallet?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да ја избришете папката „%1“ од паричникот?

en: Error deleting folder.
mk: Грешка при бришењето на папката.

en: New Folder
mk: Нова папка

en: Please choose a name for the new folder:
mk: Изберете име за новата папка:

en: Sorry, that folder name is in use. Try again?
mk: Се извинувам, тоа име на папка се користи. Ќе се обидете повторно?

en: Try Again
mk: Обиди се повторно

en: Do Not Try
mk: Не се обидувај

en: Error saving entry. Error code: %1
mk: Грешка при зачувување на елемент. Код за грешка: %1

en: Password: %1
mk: Лозинка: %1

en: Name-Value Map: %1
mk: Мапа со име - вредност: %1

en: Binary Data: %1
mk: Бинарни податоци: %1

en: New Entry
mk: Нов елемент

en: Please choose a name for the new entry:
mk: Изберете име за новиот елемент:

en: Sorry, that entry already exists. Try again?
mk: Се извинувам, тој елемент веќе постои. Ќе се обидете повторно?

en: An unexpected error occurred trying to add the new entry
mk: Настана неочекувана грешка при обидот да се додаде новиот елемент

en: An unexpected error occurred trying to rename the entry
mk: Настана неочекувана грешка при обидот да се преименува новиот елемент

en: Are you sure you wish to delete the item '%1'?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да го избришете елементот „%1“?

en: An unexpected error occurred trying to delete the entry
mk: Настана неочекувана грешка при обидот да се избрише новиот елемент

en: Unable to open the requested wallet.
mk: Не можам да го отворам бараниот паричник.

en: Unable to access wallet '<b>%1</b>'.
mk: Не можам да пристапам кон паричникот „<b>%1</b>“.

en: Folder '<b>%1</b>' already contains an entry '<b>%2</b>'.  Do you wish to replace it?
mk: Папката „<b>%1</b>“ веќе содржи елемент „<b>%2</b>“.  Дали сакате да го замените?

en: Unable to access XML file '<b>%1</b>'.
mk: Не можам да пристапам кон XML-датотеката „<b>%1</b>“.

en: Error reading XML file '<b>%1</b>' for input.
mk: Грешка при читањето на XML-датотеката „<b>%1</b>“ за внес.

en: Error: XML file does not contain a wallet.
mk: Грешка: XML-датотеката не содржи паричник.

en: &New Wallet...
mk: &Нов паричник...

en: Configure &Wallet...
mk: Конфигурирај &Паричник...

en: Close &All Wallets
mk: Затвори ги сите п&аричници

en: Unable to close wallet cleanly. It is probably in use by other applications. Do you wish to force it closed?
mk: Не може да се затвори паричникот нормално. Веројатно е во употреба од други апликации. Дали сакате да го форсирате затворањето?

en: Force Closure
mk: Форсирај

en: Do Not Force
mk: Не форсирај

en: Unable to force the wallet closed. Error code was %1.
mk: Не може да се форсира затворањето на паричникот. Кодот за грешка е %1.

en: Error opening wallet %1.
mk: Грешка при отворањето на паричникот %1.

en: Please choose a name for the new wallet:
mk: Изберете име за новиот паричник:

en: New Wallet
mk: Нов паричник

en: Sorry, that wallet already exists. Try a new name?
mk: Се извинувам, но тој паричник веќе постои. Ќе се обидете со ново име?

en: Try New
mk: Обиди се со ново

en: Are you sure you wish to delete the wallet '%1'?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да го избришете паричникот „%1“?

en: Unable to delete the wallet. Error code was %1.
mk: Не може да се избрише паричникот. Кодот за грешка е %1.

en: Change &Password...
mk: Смени &лозинка...

en: Disconnec&t
mk: Од&врзи

en: Key
mk: Клуч

en: Value
mk: Вредност

en: &New Entry
mk: &Нов елемент

en: KDE Wallet Management Tool
mk: Алатка за менаџирање на паричници во KDE

en: Developer
mk: Развивач

en: Show window on startup
mk: Покажи прозорец на почеток

en: For use by kwalletd only
mk: За користење само од kwalletd

en: A wallet name
mk: Име на паричник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _hideContents)
en: Hide &Contents
mk: Скриј &содржина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _binaryViewShow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _showContents)
en: Show &Contents
mk: Покажи с&одржина
