kcmkwallet - en to nb translation catalogue (33 entries)

en: KDE Wallet Control Module
nb: Kontrollmodul for KDE lommebok

en: (c) 2003 George Staikos
nb: © 2003 George Staikos

en: New Wallet
nb:  Ny lommebok

en: Please choose a name for the new wallet:
nb: Velg et navn på den nye lommeboka:

en: Always Allow
nb: Tillat alltid

en: Always Deny
nb: Nekt alltid

en: Permission denied.
nb: Nektet tilgang.

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
nb: Med denne oppsettsmodulen kan du sette opp KDEs lommebok-system.

en: &Delete
nb: &Slett

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
nb: Lommebok-innstillinger

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
nb: <p> Lommeboksystemet gir deg en enkel og sikker måte  å håndtere alle dine passord. Dette valget oppgir om du vil bruke det eller ikke.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
nb: &Slå på KDEs lommebok-delsystem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
nb: Det er lurt å lukke lommebøkene dine når du ikke bruker dem slik at andre ikke kan se i dem eller bruke dem.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
nb: Lukk lommeboka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
nb: <p><b>Lukk lommeboka når den ikke har vært i bruk i en periode</b> <br/>Når lommeboka er lukket, må et passord oppgis for å åpne den igjen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
nb: Lukket når ikke i bruk i:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
nb: <p><b>Lukk lommeboka så snart pauseskjermen starter.</b> <br/>Når ei lommebok er lukket, må det oppgis et passord for å åpne den igjen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
nb: Lukk når pauseskjermen starter

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
nb: <p><b>Lukk lommeboka så snart programmene som bruker den har stoppet.</b> <br/>Merk at din lommebok bare vil lukkes når alle programmer som bruker den har stoppet. <br/>Når ei lommebok er lukket, må det oppgis et passord for å åpne den igjen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
nb: Lukk når siste program er ferdig med å bruke den

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
nb: Automatisk valg av lommebok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
nb: Velg standard lommebok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
nb: Ny …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
nb:  Egen lommebok for lokale passord:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
nb: Lommebok-håndtering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
nb: Vis håndtering i systemkurv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
nb: Skjul systemkurv-knappen når siste lommebok blir lukket

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
nb: Tilgangskontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
nb: &Spør når et program søker tilgang til en lommebok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
nb: Lommebok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
nb: Program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
nb: Praksis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
nb: &Start lommebokhåndtering
