kcmkwallet - en to nds translation catalogue (31 entries)

en: KDE Wallet Control Module
nds: Kuntrullmoduul för de KDE-Knippen

en: New Wallet
nds: Nieg Knipp

en: Please choose a name for the new wallet:
nds: Bitte giff en Naam för de niege Knipp an:

en: Always Allow
nds: Jümmers verlöven

en: Always Deny
nds: Jümmers torüchwiesen

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
nds: Mit dit Kuntrullmoduul kannst Du dat KDE-Knippensysteem instellen.

en: &Delete
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
nds: Instellen för Knippen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
nds: <p>Över dat Knippensysteem kannst Du all Dien Passwöör kommodig un seker plegen. Hier kannst Du utsöken, wat Du dat bruken wullt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
nds: KDE-Knippensysteem &aktiveren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
nds: Dat is goot, wenn Du de Knippen tomaakst, wenn se nich bruukt warrt. Anner Lüüd köönt se denn nich ankieken oder bruken.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
nds: Knipp tomaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
nds: <p><b>Na en Tiet, in de nix daan warrt, de Knipp tomaken</b><br>Wenn en Knipp to is, warrt dat Passwoort bruukt, wenn se wedder opmaakt warrn schall.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
nds: Tomaken wenn nich bruukt över:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
nds: <p><b>De Knipp fuurts tomaken, wenn de Pausschirm start</b><br>Wenn en Knipp to is, warrt dat Passwoort bruukt, wenn se wedder opmaakt warrn schall.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
nds: Tomaken, wenn de Pausschirm start

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
nds: <p><b>De Knipp tomaken, wenn dat leste Programm utmaakt warrt, dat ehr bruukt hett.</b><br>Beacht, de Knipp warrt bloots tomaakt, wenn all Programmen utmaakt sünd, de ehr bruukt hebbt.<br>Wenn en Knipp tomaakt wöör, bruukst Du dat Passwoort, wenn Du ehr wedder opmaken wullt.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
nds: Tomaken, wenn keen Programm ehr mehr bruukt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
nds: Knipp automaatsch utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
nds: Standardknipp utsöken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
nds: Nieg...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
nds: Anner Knipp för lokale Passwöör:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
nds: Knippenpleger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
nds: Pleger in Systeemafsnitt wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
nds: Systeemafsnitt-Lüttbild versteken, wenn leste Knipp tomaakt warrt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
nds: Togriepkuntrull

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
nds: &Nafragen, wenn en Programm op en Knipp togriepen will

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
nds: Knipp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
nds: Programm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
nds: Regel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
nds: &Knippenpleger starten
