kwalletmanager - en to pa translation catalogue (107 entries)

en: An entry by the name '%1' already exists. Would you like to continue?
pa: ਨਾਂ '%1' ਨਾਲ ਐਂਟਰੀ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਜਾਣਕਾਰੀ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: A folder by the name '%1' already exists.  What would you like to do?
pa: '%1' ਨਾਂ ਨਾਲ ਫੋਲਡਰ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ। ਤੁਸੀਂ ਕੀ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Replace
pa: ਬਦਲੋ

en: Folders
pa: ਫੋਲਡਰ

en: An unexpected error occurred trying to drop the item
pa: ਆਈਟਮ ਛੱਡਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਅਣਜਾਣੀ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: An unexpected error occurred trying to drop the entry
pa: ਐਂਟਰੀ ਛੱਡਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਅਣਜਾਣੀ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: An unexpected error occurred trying to delete the original folder, but the folder has been copied successfully
pa: ਅਸਲੀ ਫੋਲਡਰ ਹਟਾਉਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ, ਪਰ ਫੋਲਡਰ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਕਾਪੀ ਹੋ ਗਿਆ ਹੈ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: These applications are currently connected to this wallet:
pa: ਇਸ ਸਮੇਂ ਇਹ ਵਾਲਿਟ ਨਾਲ ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਕੁਨੈਕਟ ਹਨ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: These applications are authorized to access this wallet:
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਨੂੰ ਇਹ ਵਾਲਿਟ ਵਰਤਣ ਲਈ ਪਰਮਾਣਿਤ ਕੀਤਾ ਹੈ:

en: Disconnect
pa: ਡਿਸ-ਕਨੈਕਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowOnce)
en: &Replace
pa: ਬਦਲੋ(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowAlways)
en: Replace &All
pa: ਸਭ ਬਦਲੋ(&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _deny)
en: &Skip
pa: ਛੱਡੋ(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _denyForever)
en: Skip A&ll
pa: ਸਭ ਛੱਡੋ(&l)

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: &Show values
pa: ਮੁੱਲ ਵੇਖੋ(&S)

en: &New Folder...
pa: ...ਨਵਾਂ ਫੋਲਡਰ(&N)

en: &Delete Folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਹਟਾਓ(&D)

en: &Import a wallet...
pa: ...ਵਾਲਿਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ(&I)

en: &Import XML...
pa: XML ਇੰਪੋਰਟ(&I)...

en: &Export as XML...
pa: ...XML ਇੰਪੋਰਟ(&E)

en: &Copy
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

en: &New...
pa: ਨਵਾਂ(&N)...

en: &Rename
pa: ਨਾਂ ਬਦਲੋ(&R)

en: &Delete
pa: ਹਟਾਓ(&D)

en: Always show contents
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਸਮੱਗਰੀ ਵੇਖਾਓ

en: Always hide contents
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਸਮੱਗਰੀ ਓਹਲੇ

en: Passwords
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Maps
pa: ਨਕਸ਼ੇ

en: Binary Data
pa: ਬਾਈਨਰੀ ਡਾਟਾ

en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

en: Are you sure you wish to delete the folder '%1' from the wallet?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਵਾਲਿਟ ਤੋਂ ਫੋਲਡਰ '%1' ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Error deleting folder.
pa: ਫੋਲਡਰ ਹਟਾਉਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: New Folder
pa: ਨਵਾਂ ਫੋਲਡਰ

en: Please choose a name for the new folder:
pa: ਨਵੇਂ ਫੋਲਡਰ ਲਈ ਇੱਕ ਨਾਂ ਚੁਣੋ ਜੀ:

en: Sorry, that folder name is in use. Try again?
pa: ਅਫਸੋਸ, ਉਹ ਫੋਲਡਰ ਵਰਤੋਂ ਵਿੱਚ ਹੈ। ਫੇਰ ਟਰਾਈ ਕਰਨੀ ਹੈ?

en: Try Again
pa: ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ

en: Do Not Try
pa: ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਨਾ ਕਰੋ

en: Error saving entry. Error code: %1
pa: ਐਂਟਰੀ ਸੰਭਾਲਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ। ਗਲਤੀ ਕੋਡ: %1

en: The contents of the current item has changed.
    Do you want to save changes?
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਆਈਟਮ ਦੀ ਸਮੱਗਰੀ ਬਦਲੀ ਗਈ ਹੈ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਬਦਲਾਅ ਸੰਭਾਲਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Password: %1
pa: ਪਾਸਵਰਡ: %1

en: Name-Value Map: %1
pa: ਨਵਾਂ-ਮੁੱਲ ਮੈਪ: %1

en: Binary Data: %1
pa: ਬਾਈਨਰੀ ਡਾਟਾ: %1

en: New Entry
pa: ਨਵੀਂ ਐਂਟਰੀ

en: Please choose a name for the new entry:
pa: ਨਵੀਂ ਐਂਟਰੀ ਲਈ ਇੱਕ ਨਾਂ ਚੁਣੋ ਜੀ:

en: Sorry, that entry already exists. Try again?
pa: ਅਫਸੋਸ, ਪਰ ਐਂਟਰੀ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ, ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰਨੀ ਹੈ?

en: An unexpected error occurred trying to add the new entry
pa: ਨਵੀਂ ਐਂਟਰੀ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰਨ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: An unexpected error occurred trying to rename the entry
pa: ਐਂਟਰੀ ਨਾਂ ਬਦਲਣ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: Are you sure you wish to delete the item '%1'?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ %1 ਆਈਟਮ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: An unexpected error occurred trying to delete the entry
pa: ਐਂਟਰੀ ਹਟਾਉਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਦੌਰਾਨ ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: Unable to open the requested wallet.
pa: ਮੰਗਿਆ ਵਾਲਿਟ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ।

en: Unable to access wallet '<b>%1</b>'.
pa: ਵਾਲਿਟ '<b>%1</b>' ਅਸੈੱਸ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: Folder '<b>%1</b>' already contains an entry '<b>%2</b>'.  Do you wish to replace it?
pa: ਫੋਲਡਰ '<b>%1</b>' ਵਿੱਚ ਐਂਟਰੀ '<b>%2</b>' ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੂੰ ਬਦਲਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Unable to access XML file '<b>%1</b>'.
pa: XML ਫਾਇਲ '<b>%1</b>' ਅਸੈੱਸ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮੱਰਥ।

en: Error reading XML file '<b>%1</b>' for input.
pa: ਇੰਪੁੱਟ ਲਈ XML ਫਾਇਲ '<b>%1</b>' ਪੜ੍ਹਨ ਲਈ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: Error: XML file does not contain a wallet.
pa: ਗਲਤੀ: XML ਫਾਇਲ ਵਿੱਚ ਵਾਲਿਟ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Unable to store to '<b>%1</b>'.
pa: '<b>%1</b>' ਲਈ ਸੰਭਾਲਣ ਵਾਸਤੇ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ।

en: Wallet
pa: ਵਾਲਿਟ

en: No wallets open.
pa: ਕੋਈ ਵਾਲਿਟ ਨਹੀਂ ਖੁੱਲਾ ਹੈ।

en: A wallet is open.
pa: ਇੱਕ ਵਾਲਿਟ ਖੁੱਲਾ ਹੈ।

en: &New Wallet...
pa: ਨਵਾਂ ਵਾਲਿਟ(&N)...

en: &Delete Wallet...
pa: ...ਵਾਲਿਟ ਹਟਾਓ(&D)

en: Configure &Wallet...
pa: ਵਾਲਿਟ ਸੰਰਚਨਾ(&W)...

en: Close &All Wallets
pa: ਸਭ ਵਾਲਿਟ ਬੰਦ ਕਰੋ(&A)

en: Unable to close wallet cleanly. It is probably in use by other applications. Do you wish to force it closed?
pa: ਵਾਲਿਟ ਨੂੰ ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਸਾਫ਼ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ। ਇਹ ਸ਼ਾਇਦ ਕਿਸੇ ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਲਈ ਵਰਤਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਧੱਕੇ ਨਾਲ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Force Closure
pa: ਧੱਕੇ ਨਾਲ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Do Not Force
pa: ਧੱਕਾ ਨਾ ਕਰੋ

en: Unable to force the wallet closed. Error code was %1.
pa: ਵਾਲਿਟ ਨੂੰ ਧੱਕੇ ਨਾਲ ਬੰਦ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ। ਗਲਤੀ ਕੋਡ %1।

en: Error opening wallet %1.
pa: ਵਾਲਿਟ %1 ਖੋਲ੍ਹਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: Please choose a name for the new wallet:
pa: ਨਵੇਂ ਵਾਲਿਟ ਲਈ ਇੱਕ ਨਾਂ ਚੁਣੋ ਜੀ:

en: New Wallet
pa: ਨਵਾਂ ਵਾਲਿਟ

en: Sorry, that wallet already exists. Try a new name?
pa: ਅਫ਼ਸੋਸ, ਉਹ ਵਾਲਿਟ ਤਾਂ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ। ਕੀ ਵੱਖਰੇ ਨਾਂ ਨਾਲ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰਨੀ ਹੈ?

en: Try New
pa: ਨਵੇਂ ਨਾਲ ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: Are you sure you wish to delete the wallet '%1'?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ '%1' ਵਾਲਿਟ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Unable to delete the wallet. Error code was %1.
pa: ਵਾਲਿਟ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ। ਗਲਤੀ ਕੋਡ %1 ਸੀ।

en: File name
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ(&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pa: ਮਦਦ(&H)

en: &Open...
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ(&O)...

en: Change &Password...
pa: ਪਾਸਵਰਡ ਬਦਲੋ(&P)...

en: Disconnec&t
pa: ਡਿਸ-ਕਨੈਕਟ(&t)

en: Key
pa: ਕੁੰਜੀ

en: Value
pa: ਮੁੱਲ

en: Delete Entry
pa: ਐਂਟਰੀ ਹਟਾਓ

en: &New Entry
pa: ਨਵੀਂ ਐਂਟਰੀ(&N)

en: Wallet Manager
pa: ਵਾਲਿਟ ਮੈਨੇਜਰ

en: KDE Wallet Management Tool
pa: KDE ਵਾਲਿਟ ਮੈਨੇਜਮੈਂਟ ਟੂਲ

en: Maintainer, user interface refactoring
pa: ਪ੍ਰਬੰਧਕ, ਯੂਜ਼ਰ ਇੰਟਰਫੇਸ ਮੁੜ-ਫੈਕਟਰ

en: Original author and former maintainer
pa: ਅਸਲੀ ਲੇਖਕ ਤੇ ਪ੍ਰਬੰਧਕ

en: Michael Leupold
pa: ਮਾਈਕਲ ਲਿਉਪੋਲਡ

en: Isaac Clerencia
pa: ਆਈਜਕ ਕਲੀਰੀਨਸੀਆ

en: Developer
pa: ਡਿਵੈਲਪਰ

en: Show window on startup
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਵੇਲੇ ਵਿੰਡੋ ਵੇਖੋ

en: For use by kwalletd only
pa: ਕੇ-ਵਾਲਿਟਡ ਨਾਲ ਵਰਤਣ ਲਈ ਹੀ

en: A wallet name
pa: ਇੱਕ ਵਾਲਿਟ ਨਾਂ

en: &Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(&C)

[ctx: the 'kdewallet' is currently open (e.g. %1 will be replaced with current wallet name)]
en: The '%1' wallet is currently open
pa: '%1' ਵਾਲਿਟ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਖੁੱਲ੍ਹਾ ਹੈ

en: The wallet is currently closed
pa: ਵਾਲਿਟ ਇਸ ਸਮੇਂ ਬੰਦ ਹੈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _openClose)
en: Open...
pa: ...ਖੋਲ੍ਹੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _changePassword)
en: Change Password...
pa: ...ਪਾਸਵਰਡ ਬਦਲੋ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _contentsTab)
en: Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _appsTab)
en: Applications
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _hideContents)
en: Hide &Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਓਹਲੇ(&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _binaryViewShow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _showContents)
en: Show &Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਵੇਖੋ(&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _undoChanges)
en: &Undo
pa: ਵਾਪਸ(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _saveChanges)
en: &Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ(&S)
