kcmkwallet - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: KDE Wallet Control Module
ro: Modul de control al portofelului KDE

en: New Wallet
ro: Portofel nou

en: Please choose a name for the new wallet:
ro: Alegeți un nume pentru noul portofel:

en: Always Allow
ro: Permite întotdeauna

en: Always Deny
ro: Refuză întotdeauna

en: Permission denied.
ro: Permisiune refuzată.

en: Error while authenticating action:
    %1
ro: Eroare la autentificarea acțiunii:
    %1

en: This configuration module allows you to configure the KDE wallet system.
ro: Acest modul de configurare vă permite să configurați sistemul de portofele KDE.

en: &Delete
ro: Ș&terge

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Wallet Preferences
ro: Preferințe portofel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _enabled)
en: <p>The wallet subsystem provides a convenient and secure way to manage all your passwords. This option specifies whether or not you want to use it.</p>
ro: <p>Subsistemul de portofele oferă o cale convenabilă și sigură de a vă gestiona toate parolele. Această opțiune specifică dacă doriți să-l folosiți sau nu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _enabled)
en: &Enable the KDE wallet subsystem
ro: Activ&ează subsistemul de portofele KDE

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: It is best to close your wallets when you are not using them to prevent others from viewing or using them.
ro: Este înțelept să închideți toate portofelele pe care nu le mai utilizați, astfel încât nimeni să nu le poată utiliza sau să se uite în ele.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Close Wallet
ro: Închide portofelul

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _closeIdle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, _idleTime)
en: <p><b>Close wallet after a period of inactivity.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
ro: <p><b>Închide portofelul după o perioadă lipsită de activitate.</b><br>Când este închis un portofel, aveți nevoie de parolă pentru a-l accesa din nou.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Close when unused for:
ro: Închide când nu este utilizat pentru:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, _idleTime)
en:  minutes
ro:  minute

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: <p><b>Close wallet as soon as the screensaver starts.</b><br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
ro: <p><b>Închide portofelul imediat ce pornește protecția de ecran.</b><br>Când este închis un portofel, aveți nevoie de parolă pentru a-l accesa din nou.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _screensaverLock)
en: Close when screensaver starts
ro: Închide când pornește protecția de ecran

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: <p><b>Close wallet as soon as applications that use it have stopped.</b><br>Note that your wallet will only be closed when all applications that use it have stopped.<br>When a wallet is closed the password is needed to access it again.</p>
ro: <p><b>Închide portofelul imediat ce s-au terminat aplicațiile care îl utilizau.</b><br>Rețineți că portofelul dumneavoastră vor fi închise numai când s-au terminat toate aplicațiile ce-l foloseau.<br>Când este închis un portofel, aveți nevoie de parolă pentru a-l accesa din nou.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autoclose)
en: Close when last application stops using it
ro: Închide când se termină ultima aplicație ce îl utilizează

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Automatic Wallet Selection
ro: Alegere automată portofel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Select wallet to use as default:
ro: Alegeți portofelul de folosit implicit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newWallet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _newLocalWallet)
en: New...
ro: Nou...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _localWalletSelected)
en: Different wallet for local passwords:
ro: Portofel diferit pentru parole locale:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Wallet Manager
ro: Gestionar de portofele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _launchManager)
en: Show manager in system tray
ro: Arată gestionarul în tava de sistem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _autocloseManager)
en: Hide system tray icon when last wallet closes
ro: Ascunde pictograma din tava de sistem când este închis ultimul portofel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Secret Service DBus API
ro: API DBus pentru Secret Service

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _secretServiceAPI)
en: Enable Secret Service DBus API
ro: Activează API-ul DBus pentru Secret Service

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Access Control
ro: Control acces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _openPrompt)
en: &Prompt when an application accesses a wallet
ro: &Informează atunci când o aplicație accesează un portofel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Wallet
ro: Portofel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Application
ro: Aplicație

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _accessList)
en: Policy
ro: Politică

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _launch)
en: &Launch Wallet Manager
ro: &Pornește Gestionarul de portofele
