kwalletmanager - en to ro translation catalogue (119 entries)

en: An entry by the name '%1' already exists. Would you like to continue?
ro: O înregistrare cu denumirea „%1” există deja. Doriți să continuați?

en: A folder by the name '%1' already exists.  What would you like to do?
ro: Există deja un dosar cu denumirea „%1”. Ce doriți să faceți?

en: Replace
ro: Înlocuiește

en: Folders
ro: Dosare

en: An unexpected error occurred trying to drop the item
ro: A intervenit o eroare neașteptată la încercarea de a arunca elementul

en: An unexpected error occurred trying to drop the entry
ro: A intervenit o eroare neașteptată la încercarea de a arunca înregistrarea

en: An unexpected error occurred trying to delete the original folder, but the folder has been copied successfully
ro: A intervenit o eroare neașteptată la încercarea de a șterge dosarul original, dar dosarul a fost copiat cu succes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: These applications are currently connected to this wallet:
ro: Aceste aplicații sunt conectate momentan la acest portofel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: These applications are authorized to access this wallet:
ro: Aceste aplicații sunt autorizate să acceseze acest portofel:

en: Disconnect
ro: Deconectează

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowOnce)
en: &Replace
ro: Î&nlocuiește

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowAlways)
en: Replace &All
ro: Înlocuiește t&ot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _deny)
en: &Skip
ro: &Sari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _denyForever)
en: Skip A&ll
ro: Sari &tot

en: Search
ro: Caută

en: &New Folder...
ro: Dosar &nou...

en: &Delete Folder
ro: Șterge &dosarul

en: &Import a wallet...
ro: &Importă portofel...

en: &Import XML...
ro: &Importă XML...

en: &Export as XML...
ro: &Exportă ca XML...

en: &Copy
ro: &Copiază

en: &New...
ro: &Nou...

en: &Rename
ro: &Redenumește

en: &Delete
ro: Ș&terge

en: Always show contents
ro: Arată conținutul întotdeauna

en: Always hide contents
ro: Ascunde conținutul întotdeauna

en: Passwords
ro: Parole

en: Maps
ro: Mapări

en: Binary Data
ro: Date binare

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Are you sure you wish to delete the folder '%1' from the wallet?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți dosarul '%1' din portofel?

en: Error deleting folder.
ro: Eroare la ștergerea dosarului.

en: New Folder
ro: Dosar nou

en: Please choose a name for the new folder:
ro: Vă rog să alegeți un nume pentru noul dosar:

en: Sorry, that folder name is in use. Try again?
ro: Acest nume de dosar este deja utilizat. Încercați din nou?

en: Try Again
ro: Reîncearcă

en: Do Not Try
ro: Nu încerca

en: Error saving entry. Error code: %1
ro: Eroare la salvarea înregistrării. Cod de eroare: %1

en: The contents of the current item has changed.
    Do you want to save changes?
ro: Conținutul elementului curent a fost modificat.
    Doriți să salvați modificările?

en: Password: %1
ro: Parolă: %1

en: Name-Value Map: %1
ro: Mapare nume-valoare: %1

en: Binary Data: %1
ro: Date binare: %1

en: New Entry
ro: Înregistrare nouă

en: Please choose a name for the new entry:
ro: Alegeți un nume pentru noua înregistrare:

en: Sorry, that entry already exists. Try again?
ro: Această înregistrare există deja. Încercați din nou?

en: An unexpected error occurred trying to add the new entry
ro: A intervenit o eroare neașteptată la încercarea de a adăuga noua înregistrare

en: An unexpected error occurred trying to rename the entry
ro: A intervenit o eroare neașteptată la încercarea de a redenumi înregistrarea

en: Are you sure you wish to delete the item '%1'?
ro: Sigur doriți să ștergeți elementul „%1”?

en: An unexpected error occurred trying to delete the entry
ro: A intervenit o eroare neașteptată la încercarea de a șterge înregistrarea

en: Unable to open the requested wallet.
ro: Nu pot să deschid portofelul pe care l-ați cerut.

en: Unable to create temporary file for downloading '<b>%1</b>'.
ro: Nu s-a putut crea fișierul temporar pentru descărcarea „<b>%1</b>”.

en: Unable to access wallet '<b>%1</b>'.
ro: Imposibil de accesat portofelul „<b>%1</b>”

en: Folder '<b>%1</b>' already contains an entry '<b>%2</b>'.  Do you wish to replace it?
ro: Dosarul „<b>%1</b>” conține deja o înregistrare „<b>%2</b>”.  Doriți să o înlocuiți?

en: Unable to access XML file '<b>%1</b>'.
ro: Fișierul XML „<b>%1</b>” nu poate fi accesat.

en: Error reading XML file '<b>%1</b>' for input.
ro: Eroare la citirea fișierului XML „<b>%1</b>” pentru intrare.

en: Error: XML file does not contain a wallet.
ro: Eroare: Fișierul XML nu conține un portofel.

en: Unable to store to '<b>%1</b>'.
ro: Nu s-a putut stoca în „<b>%1</b>”

en: The KDE Wallet system is not enabled. Do you want me to enable it? If not, the KWalletManager will quit as it cannot work without reading the wallets.
ro: Sistemul de portofele KDE nu e activ. Doriți să-l activați? Dacă nu, KWalletManager se va închide pentru că nu poate funcționa fără a citi portofelele.

en: Wallet
ro: Portofel

en: No wallets open.
ro: Niciun portofel deschis.

en: A wallet is open.
ro: Un portofel este deschis.

en: &New Wallet...
ro: Portofel &nou...

en: &Delete Wallet...
ro: Ș&terge portofelul...

en: Export as encrypted
ro: Exportă criptat

en: &Import encrypted
ro: &Importă criptat

en: Configure &Wallet...
ro: Configurează &portofelul...

en: Close &All Wallets
ro: Închide &toate portofelele

en: Unable to close wallet cleanly. It is probably in use by other applications. Do you wish to force it closed?
ro: Nu pot închide portofelul în mod corect. Probabil este utilizat de alte aplicații. Doriți să forțez închiderea lui?

en: Force Closure
ro: Forțează închiderea

en: Do Not Force
ro: Nu forța

en: Unable to force the wallet closed. Error code was %1.
ro: Imposibil de închis forțat portofelul. Codul de eroare a fost %1.

en: Error opening wallet %1.
ro: Eroare la deschiderea portofelului %1.

en: Please choose a name for the new wallet:
ro: Alegeți o denumire pentru noul portofel:

[ctx: @title:window]
en: New Wallet
ro: Portofel nou

en: Empty name is not supported. Please select a new one.
ro: Denumirea goală nu e susținută. Alegeți una nouă.

en: Create new wallet
ro: Creează portofel nou

en: Sorry, that wallet already exists. Try a new name?
ro: Acest portofel există deja. Încercați o denumire nouă?

en: Try New
ro: Încearcă nouă

en: Are you sure you wish to delete the wallet '%1'?
ro: Sigur doriți să ștergeți portofelul „%1”?

en: Unable to delete the wallet. Error code was %1.
ro: Imposibil de șters portofelul. Codul de eroare a fost %1.

en: File name
ro: Denumire fișier

en: Failed to open file for writing
ro: Deschiderea fișierului pentru scriere a eșuat

en: Select file
ro: Alege fișier

en: Failed to open file
ro: Deschiderea fișierului a eșuat

en: Wallet named %1 already exists, Operation aborted
ro: Portofelul cu denumirea %1 există deja. Operațiune abandonată.

en: Failed to copy files
ro: Copierea fișierelor a eșuat

en: Ignore unsaved changes?
ro: Se ignoră modificările nesalvate?

en: Ignore
ro: Ignoră

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ro: &Ajutor

[ctx: @info:status]
en: An error occurred when connecting to the KWallet service:<nl/>%1
ro: A intervenit o eroare în timpul conectării la serviciul KWallet:<nl/>%1

en: &Open...
ro: &Deschide...

en: Change &Password...
ro: Schimbă &parola…

en: Disconnec&t
ro: Deconec&tează

en: Key
ro: Cheie

en: Value
ro: Valoare

en: &New Entry
ro: Înregistrare &nouă

en: Wallet Manager
ro: Gestionar de portofele

en: KDE Wallet Management Tool
ro: Utilitar KDE de administrat portofele

en: Copyright ©2013–2017, KWallet Manager authors
ro: Drept de autor ©2013–2017, Autorii KWallet Manager

en: Former Maintainer, user interface refactoring
ro: Fost responsabil, reproiectarea interfeței cu utilizatorul

en: Original author and former maintainer
ro: Autor original și fost responsabil

en: Developer and former maintainer
ro: Dezvoltator și fost responsabil

en: Developer
ro: Dezvoltator

en: For use by kwalletd only
ro: Pentru utilizare doar de către kwalletd

en: A wallet name
ro: Un nume de portofel

en: Revoke Authorization
ro: Revocă autorizarea

en: &Close
ro: În&chide

[ctx: the 'kdewallet' is currently open (e.g. %1 will be replaced with current wallet name)]
en: The '%1' wallet is currently open.
ro: Portofelul „%1” e deschis acum.

en: The wallet is currently closed.
ro: Portofelul este închis acum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _openClose)
en: Open...
ro: Deschide...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _changePassword)
en: Change Password...
ro: Modifică parola...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _contentsTab)
en: Contents
ro: Conținut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _appsTab)
en: Applications
ro: Aplicații

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _hideContents)
en: Hide &Contents
ro: Ascunde &conținutul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _binaryViewShow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, _showContents)
en: Show &Contents
ro: Afișează &conținutul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _undoChanges)
en: &Undo
ro: &Desfă

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _saveChanges)
en: &Save
ro: &Salvează
