kwalletmanager - en to ug translation catalogue (42 entries)

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Folders
ug: قىسقۇچلار

en: Disconnect
ug: ئۈز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowOnce)
en: &Replace
ug: ئالماشتۇر(&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _allowAlways)
en: Replace &All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _deny)
en: &Skip
ug: ئاتلا(&S)

en: Search
ug: ئىزدە

en: &New Folder...
ug: يېڭى قىسقۇچ(&N)…

en: &Delete Folder
ug: قىسقۇچ ئۆچۈر(&D)

en: &Copy
ug: كۆچۈر(&C)

en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

en: &Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Passwords
ug: ئىم

en: Maps
ug: خەرىتە

en: Binary Data
ug: ئىككىلىك سان

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

en: Try Again
ug: قايتا سىناش

en: Do Not Try
ug: سىنىما

en: Password: %1
ug: ئىم: %1

en: Please choose a name for the new wallet:
ug: يېڭى ھەميانغا  ئات تاللاڭ:

en: New Wallet
ug: يېڭى ھەميان

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)

en: &Open...
ug: ئاچ(&O)…

en: Change &Password...
ug: ئىم ئۆزگەرت(&P)…

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Value
ug: قىممەت

en: Delete Entry
ug: تۈر ئۆچۈر

en: &New Entry
ug: يېڭى كىرگۈ(&N)

en: Original author and former maintainer
ug: ئەسلى ئاپتور ۋە سابىق مەسئۇل كىشى

en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

en: Show window on startup
ug: قوزغالغاندا كۆزنەكنى كۆرسەت

en: &Close
ug: ياپ(&C)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _openClose)
en: Open...
ug: ئاچ…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _changePassword)
en: Change Password...
ug: ئىم ئۆزگەرت…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _contentsTab)
en: Contents
ug: مەزمۇنلار

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, _appsTab)
en: Applications
ug: پروگراممىلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _undoChanges)
en: &Undo
ug: يېنىۋال(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _saveChanges)
en: &Save
ug: ساقلا(&S)
