kwave - en to ca translation catalogue (1063 entries)

en: Reading configuration...
ca: S'està llegint la configuració...

en: Opening main window...
ca: S'està obrint la finestra principal...

en: Startup done
ca: Inici completat

en: Scanning plugins...
ca: S'estan cercant els connectors...

en: Loading plugins...
ca: S'estan carregant els connectors...

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Kwave has not been properly installed. No plugins found!
ca: El Kwave no s'ha instal·lat adequadament. No s'ha trobat cap connector!

en: Ready
ca: Llest

en: Playback: %1
ca: Reproducció: %1

en: Playback: %1 samples
ca: Reproducció: %1 mostres

[ctx: %1 = Path to modified file]
en: * %1 (modified)
ca: * %1 (modificat)

en: This file has been modified, changes will be lost.
    Do you want to continue?
ca: Aquest fitxer ha estat modificat, els canvis es perdran.
    Voleu desar-lo?

en: Save As
ca: Desa com a

en: The file '%1' already exists.
    Do you really want to overwrite it?
ca: El fitxer «%1» ja existeix.
    Realment voleu sobreescriure'l?

en: This file has been modified.
    Do you want to save it?
ca: Aquest fitxer s'ha modificat.
    Voleu desar-lo?

en: Project leader since 2000, core development
ca: Líder del projecte des de 2000, desenvolupador principal

en: Creator of the project, development 1998-2000
ca: Creador del projecte, desenvolupador 1998-2000

en: Creator of the Help/About dialog
ca: Creador dels diàlegs «Ajuda»/«Quant al»

en: splashscreen, tests and bugfixes
ca: Pantalla de presentació, proves i esmenes d'errors

en: Notch filter plugin
ca: Connector del filtre supressió de la banda

en: Level meter
ca: Mesurador del nivell

en: PulseAudio record plugin
ca: Connector d'enregistrament del PulseAudio

en: Author of aRts
ca: Autor de l'aRts

en: Kwave homepage and German online help
ca: Pàgina inicial del Kwave i ajuda en línia en alemany

en: Debian packager
ca: Empaquetador de la Debian

en: Packaging for Mandrake / X86_64
ca: Empaquetador de la Mandrake / X86_64

en: Tester
ca: Provador

en: Author of the 'mad' MP3 decoder library
ca: Autor de la biblioteca descodificadora «mad» de MP3

en: T.H.F. Klok and Cedric Tefft
ca: T.H.F. Klok i Cedric Tefft

en: Maintainers of the 'id3lib' library
ca: Mantenidors de la biblioteca «id3lib»

en: Author of the 'audiofile' library
ca: Autor de la biblioteca «audiofile»

en: Spanish translation
ca: Traducció al castellà

en: Author of the 'sndfile' library
ca: Autor de la biblioteca «sndfile»

en: Czech translation
ca: Traducció al txec

en: String and i18n updates
ca: Actualitzacions de cadenes i i18n

en: Disable the Splash Screen.
ca: Desactiva la pantalla de presentació.

en: Start Kwave iconified.
ca: Inicia el Kwave en el mode iconificat.

[ctx: description of command line parameter]
en: Log all commands into a file <file>.
ca: Enregistra totes les ordres dins d'un fitxer <fitxer>.

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: file
ca: fitxer

[ctx: description of command line parameter]
en: Select a GUI type: SDI, MDI or TAB mode.
ca: Selecciona un tipus d'IGU: mode SDI, MDI o en pestanyes.

[ctx: description of command line parameter]
en: List of audio files, Kwave macro files or Kwave URLs to open (optionally)
ca: Llista dels fitxers d'àudio, fitxers de macro o els URL del Kwave a obrir (opcional)

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: [files...]
ca: [fitxers...]

en: A sound editor built on KDE Frameworks 5
ca: Un editor de so per als Frameworks 5 del KDE

en: Kwave label list
ca: Llista d'etiquetes del Kwave

en: Add Label
ca: Afegeix una etiqueta

en: Load Labels
ca: Carrega les etiquetes

en: Save Labels
ca: Desa les etiquetes

en: There already is a label at the position you have chosen.
    Do you want to replace it?
ca: Ja hi ha una etiqueta a la posició que heu triat.
    Voleu substituir-la?

en: Modify Label
ca: Modifica l'etiqueta

[ctx: menu: /File]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: menu: /File/New...]
en: New...
ca: Nou...

[ctx: menu: /File/Open]
en: Open
ca: Obre

[ctx: menu: /File/Open Recent]
en: Open Recent
ca: Obre'n un de recent

[ctx: menu: /File/Open Recent/Clear List]
en: Clear List
ca: Neteja la llista

[ctx: menu: /File/Record]
en: Record
ca: Enregistra

[ctx: menu: /File/&Save]
en: &Save
ca: De&sa

[ctx: menu: /File/Save]
en: Save
ca: Desa

[ctx: menu: /File/Save/As...]
en: As...
ca: Com a...

[ctx: menu: /File/Save/Selection...]
en: Selection...
ca: Selecció...

[ctx: menu: /File/Save/Blocks...]
en: Blocks...
ca: Blocs...

[ctx: menu: /File/Close]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: menu: /File/New Window]
en: New Window
ca: Finestra nova

[ctx: menu: /File/Revert]
en: Revert
ca: Reverteix

[ctx: menu: /File/Quit]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: menu: /Edit]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: menu: /Edit/Undo]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: menu: /Edit/Redo]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: menu: /Edit/Cut]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: menu: /Edit/Copy]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: menu: /Edit/Paste]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: menu: /Edit/Crop]
en: Crop
ca: Escapça

[ctx: menu: /Edit/Delete]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: menu: /Edit/Selection]
en: Selection
ca: Selecció

[ctx: menu: /Edit/Selection/All]
en: All
ca: Tot

[ctx: menu: /Edit/Selection/Range]
en: Range
ca: Interval

[ctx: menu: /Edit/Selection/Visible Area]
en: Visible Area
ca: Àrea visible

[ctx: menu: /Edit/Selection/Next]
en: Next
ca: Següent

[ctx: menu: /Edit/Selection/Previous]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: menu: /Edit/Selection/Nothing]
en: Nothing
ca: Res

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Start]
en: To Start
ca: Al començament

[ctx: menu: /Edit/Selection/To End]
en: To End
ca: Al final

[ctx: menu: /Edit/Selection/Expand to Labels]
en: Expand to Labels
ca: Expandeix a les etiquetes

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Next Labels]
en: To Next Labels
ca: A les etiquetes següents

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Previous Labels]
en: To Previous Labels
ca: A les etiquetes anteriors

[ctx: menu: /Edit/Track/Add]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: menu: /Edit/Track]
en: Track
ca: Pista

[ctx: menu: /Edit/Track/Delete]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: menu: /Edit/Track/Select all]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: menu: /Edit/Track/Invert Selection]
en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

[ctx: menu: /Edit/Clipboard]
en: Clipboard
ca: Porta-retalls

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Flush]
en: Flush
ca: Neteja

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Insert At...]
en: Insert At...
ca: Insereix a...

[ctx: menu: /Edit/File Properties...]
en: File Properties...
ca: Propietats del fitxer...

[ctx: menu: /View]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: menu: /View/Go to Position...]
en: Go to Position...
ca: Ves a la posició...

[ctx: menu: /View/Begin]
en: Begin
ca: Començament

[ctx: menu: /View/End]
en: End
ca: Final

[ctx: menu: /View/Previous Page]
en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

[ctx: menu: /View/Next Page]
en: Next Page
ca: Pàgina següent

[ctx: menu: /View/Scroll Right]
en: Scroll Right
ca: Desplaça a la dreta

[ctx: menu: /View/Scroll Left]
en: Scroll Left
ca: Desplaça a l'esquerra

[ctx: menu: /View/Zoom In]
en: Zoom In
ca: Apropa

[ctx: menu: /View/Zoom Out]
en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: menu: /View/Zoom to Selection]
en: Zoom to Selection
ca: Zoom a la selecció

[ctx: menu: /View/Zoom to Whole Signal]
en: Zoom to Whole Signal
ca: Apropa a tot el senyal

[ctx: menu: /View/Zoom to 100%]
en: Zoom to 100%
ca: Zoom al 100%

[ctx: menu: /Play]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: menu: /Play/Previous]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: menu: /Play/Rewind]
en: Rewind
ca: Rebobina

[ctx: menu: /Play/Start]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: menu: /Play/Loop]
en: Loop
ca: Repeteix

[ctx: menu: /Play/Pause]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: menu: /Play/Continue]
en: Continue
ca: Continua

[ctx: menu: /Play/Stop]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: menu: /Play/Forward]
en: Forward
ca: Endavant

[ctx: menu: /Play/Next]
en: Next
ca: Següent

[ctx: menu: /Record]
en: Record
ca: Enregistra

[ctx: menu: /Record/Prepare...]
en: Prepare...
ca: Prepara...

[ctx: menu: /Record/Start Now!]
en: Start Now!
ca: Inicia ara!

[ctx: menu: /Labels]
en: Labels
ca: Etiquetes

[ctx: menu: /Labels/Add...]
en: Add...
ca: Afegeix...

[ctx: menu: /Labels/Delete]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: menu: /Labels/Load...]
en: Load...
ca: Carrega...

[ctx: menu: /Labels/Save...]
en: Save...
ca: Desa...

[ctx: menu: /Fx]
en: Fx
ca: Efectes

[ctx: menu: /Fx/Volume]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: menu: /Fx/Normalize]
en: Normalize
ca: Normalitza

[ctx: menu: /Fx/Fade In]
en: Fade In
ca: Apareix de forma gradual

[ctx: menu: /Fx/Fade Out]
en: Fade Out
ca: Esvaeix de forma gradual

[ctx: menu: /Fx/Amplify Free]
en: Amplify Free
ca: Amplifica amb llibertat

[ctx: menu: /Fx/Fade Intro]
en: Fade Intro
ca: Esvaeix la introducció

[ctx: menu: /Fx/Fade Leadout]
en: Fade Leadout
ca: Esvaeix el bloc final

[ctx: menu: /Fx/Low Pass]
en: Low Pass
ca: Passabaix

[ctx: menu: /Fx/Notch Filter]
en: Notch Filter
ca: Filtre de supressió de la banda

[ctx: menu: /Fx/Band Pass]
en: Band Pass
ca: Passabanda

[ctx: menu: /Fx/Pitch Shift]
en: Pitch Shift
ca: Desplaça el to

[ctx: menu: /Fx/Reverse]
en: Reverse
ca: Inverteix

[ctx: menu: /Calculate]
en: Calculate
ca: Calcula

[ctx: menu: /Calculate/Silence]
en: Silence
ca: Silenci

[ctx: menu: /Calculate/Noise]
en: Noise
ca: Soroll

[ctx: menu: /Calculate/Sonagram]
en: Sonagram
ca: Sonograma

[ctx: menu: /Window]
en: Window
ca: Finestra

[ctx: menu: /Window/Next Window]
en: Next Window
ca: Finestra següent

[ctx: menu: /Window/Previous Window]
en: Previous Window
ca: Finestra anterior

[ctx: menu: /Window/Cascade Sub Windows]
en: Cascade Sub Windows
ca: Organitza les finestres en cascada

[ctx: menu: /Window/Tile Sub Windows]
en: Tile Sub Windows
ca: Organitza les finestres en mosaic

[ctx: menu: /Window/Arrange Sub Windows Vertically]
en: Arrange Sub Windows Vertically
ca: Organitza les finestres verticalment

[ctx: menu: /Settings]
en: Settings
ca: Arranjament

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Separate Windows (SDI)]
en: Separate Windows (SDI)
ca: Finestres separades (SDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in...]
en: Show Files in...
ca: Mostra els fitxers en...

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Same Window (MDI)]
en: Same Window (MDI)
ca: La mateixa finestra (MDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Tabs]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: menu: /Settings/Playback]
en: Playback
ca: Reproducció

[ctx: menu: /Settings/Record]
en: Record
ca: Enregistra

[ctx: menu: /Settings/Record/Source]
en: Source
ca: Origen

[ctx: menu: /Settings/Reset Toolbar]
en: Reset Toolbar
ca: Reinicia la barra d'eines

[ctx: menu: /Settings/Re-enable all "Do not ask again" messages]
en: Re-enable all "Do not ask again" messages
ca: Torna a activar tots els missatges «No ho tornis a preguntar»

[ctx: menu: /Help/Contents]
en: Contents
ca: Contingut

[ctx: menu: /Help]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: menu: /Help/About Kwave]
en: About Kwave
ca: Quant al Kwave

[ctx: menu: /Help/About KDE]
en: About KDE
ca: Quant al KDE

en: Previous
ca: Anterior

en: Rewind
ca: Rebobina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecordDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btRecord)
en: Record
ca: Enregistra

en: Start playback
ca: Inicia la reproducció

en: Start playback and loop
ca: Inicia la reproducció i la repetició

en: Stop playback or loop
ca: Atura la reproducció o la repetició

en: Forward
ca: Endavant

en: Next
ca: Següent

en: Continue playback
ca: Continua la reproducció

en: Pause playback
ca: Fa pausa a la reproducció

en: Loading main menu...
ca: S'està carregant el menú principal...

en: Initializing toolbar...
ca: S'està inicialitzant la barra d'eines...

en: Create a new empty file
ca: Crea un fitxer nou buit

en: Open an existing file
ca: Obre un fitxer existent

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save the current file under a different name or file format...
ca: Desa el fitxer actual amb un nom o format de fitxer diferent...

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Insert
ca: Insereix

en: Mute selection
ca: Silencia la selecció

en: Delete selection
ca: Suprimeix la selecció

en: Reset the toolbar to default settings?
ca: Torno a iniciar la barra d'eines a la configuració per omissió?

en: Re-enable all disabled notifications?
    All messages that you previously turned off by activating the "Do not ask again" checkbox will then be enabled again.
ca: Torno a activar totes les notificacions desactivades?
    Es tornaran a activar tots els missatges desactivats en marcar la casella de selecció «No ho tornis a preguntar».

en: Executing command '%1'...
ca: S'està executant l'ordre «%1»...

en: Executing Kwave script file '%1'...
ca: S'està executant l'script «%1» al Kwave...

en: Loading file '%1'...
ca: S'està carregant el fitxer «%1»...

en: Out of memory
ca: Memòria exhaurida

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Unable to open '%1'
ca: No s'ha pogut obrir «%1»

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Invalid or unknown file type: '%1'
ca: Tipus de fitxer no vàlid o desconegut: «%1»

en: Open
ca: Obre

[ctx: Length, as in total duration of loaded song]
en: Length: %1 (%2 samples)
ca: Durada: %1 (%2 mostres)

en: Mode: %1 kHz @ %2 Bit
ca: Mode: %1 kHz @ %2 bits

[ctx: %1=first sample, %2=last sample, %3=number of samples, example: 'Selected: 2000...3000 (1000 samples)']
en: Selected: %1...%2 (%3 samples)
ca: Seleccionat: %1...%2 (%3 mostres)

[ctx: %1=start time, %2=end time, %3=time span, example: 'Selected: 02:00...05:00 (3 min)']
en: Selected: %1...%2 (%3)
ca: Seleccionat: %1...%2 (%3)

en: Position: %1
ca: Posició: %1

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo enabled]
en: Undo (%1)
ca: Desfés (%1)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo disabled]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo enabled]
en: Redo (%1)
ca: Refés (%1)

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo disabled]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: menu entry for undo if undo enabled]
en: Undo (%1)
ca: Desfés (%1)

[ctx: menu entry for undo if undo disabled]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: menu entry for redo if redo enabled]
en: Redo (%1)
ca: Refés (%1)

[ctx: menu entry for redo if redo disabled]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: special entry in the list of labels to delete all]
en: (All)
ca: (Totes)

[ctx: list menu entry of a label, %1=index, %2=description/name]
en: #%1 (%2)
ca: núm. %1 (%2)

[ctx: list menue entry of a label, without description, %1=index]
en: #%1
ca: núm. %1

en: Zoom to selection
ca: Zoom a la selecció

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Zoom to 100%
ca: Zoom al 100%

en: Zoom to all
ca: Zoom a tot

en: Select zoom factor
ca: Selecciona el factor d'apropament

en: %1 sec
ca: %1 seg

en: Interpolation
ca: Interpolació

en: Transform
ca: Transformació

en: Flip horizontal
ca: Inverteix horitzontalment

en: Flip vertical
ca: Inverteix verticalment

en: Into first half
ca: En la primera meitat

en: Into second half
ca: En la segona meitat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Fit In
ca: Ajusta

en: Presets
ca: Valors predeterminats

en: Save Preset
ca: Desa els valors predeterminats

en: Currently Selected Point
ca: Punt actualment seleccionat

en: Every Second Point
ca: Cada punt secundari

[ctx: Filter description for Kwave curve presets, for use in a FileDialog]
en: Kwave curve preset (*.curve)
ca: Corba predefinida del Kwave (*.curve)

en: Save Curve Preset
ca: Desa la corba predefinida

en: Applying '%1'...
ca: S'està aplicant «%1»...

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbSeconds) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeOut) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeIn)
en:  sec
ca:  seg

[ctx: tooltip of a label, %1=index, %2=description/name]
en: Label #%1 (%2)
ca: Etiqueta núm. %1 (%2)

[ctx: tooltip of a label, without description, %1=index]
en: Label #%1
ca: Etiqueta núm. %1

en: Label
ca: Etiqueta

en: New
ca: Nova

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: &Properties...
ca: &Propietats...

en: Move Label
ca: Mou l'etiqueta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LabelPropertiesWidgetBase)
en: Label Properties...
ca: Propietats de l'etiqueta...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Kwave::SelectTimeWidget, time)
en: <b>label position:</b><br>
    Here you can set the position of the label, either by time, by percentage of the whole file or by an absolute sample position. However, internally Kwave always uses the position in samples.
ca: <b>Posició de l'etiqueta:</b><br>
    Aquí podeu establir la posició de l'etiqueta, ja sigui per temps, per percentatge de tot el fitxer o per una posició absoluta de la mostra. No obstant això, el Kwave sempre usa internament la posició en les mostres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Description:
ca: Descripció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edDescription)
en: some description of the label (optional)
ca: alguna descripció de l'etiqueta (opcional)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edDescription)
en: <b>label description:</b><br>
    Here you can enter some short text to describe the label.
ca: <b>Descripció de l'etiqueta</b><br>
    Aquí podeu introduir una breu descripció de l'etiqueta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Position:
ca: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Index:
ca: Índex:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: index of the label
ca: índex de l'etiqueta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: <b>label index</b><br>
    This is just a numeric index of the label, starting with zero, sorted by position. Lower index means 'left', higher index means 'right'. You cannot change the index itself, but change the label's position.
ca: <b>Índex de l'etiqueta</b><br>
    Es tracta d'un índex numèric de l'etiqueta, començant per zero i ordenat per la seva posició. Un índex baix significa «a l'esquerra», mentre que un índex alt significa «a la dreta». No podeu canviar l'índex directament, sinó la posició de l'etiqueta.

en: Selection, left border
ca: Selecció, vora esquerra

en: Selection, right border
ca: Selecció, vora dreta

en: Drag and Drop
ca: Arrossega i deixa anar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase)
en: frmLength
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Length
ca: Durada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: select by number of samples
ca: selecciona pel nombre de mostres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: &Samples
ca: Mo&stres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: select by time
ca: selecciona pel temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: &Time
ca: &Temps

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: select by percentage of the signal's length
ca: selecciona pel percentatge de durada del senyal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: &Percent
ca: &Percentatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMinutes)
en: Minutes
ca: Minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMilliSeconds)
en: Milliseconds
ca: Mil·lisegons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSeconds)
en: Seconds
ca: Segons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHours)
en: Hours
ca: Hores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slidePercents)
en: sets the selection by the percentage of the whole signal
ca: estableix la selecció pel percentatge de tot el senyal

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo
ca: &Refés

en: Cu&t
ca: Re&talla

en: &Copy
ca: &Copia

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: Selection
ca: Selecció

en: &Save...
ca: De&sa...

en: &Expand to Labels
ca: &Expandeix a les etiquetes

en: To Next Labels
ca: A les etiquetes següents

en: To Previous Labels
ca: A les etiquetes anteriors

en: Kwave Macro Files
ca: Fitxers de macros del Kwave

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers admesos

en: No Compression
ca: Sense compressió

en: CCITT G.711 u-law
ca: CCITT G.711 llei u

en: CCITT G.711 A-law
ca: CCITT G.711 llei a

en: MS ADPCM
ca: ADPCM de MS

en: Apple ACE2
ca: ACE2 d'Apple

en: Apple ACE8
ca: ACE8 d'Apple

en: Apple MAC3
ca: MAC3 d'Apple

en: Apple MAC6
ca: MAC6 d'Apple

en: DVI Audio / IMA
ca: Àudio DVI / IMA

en: MPEG Layer I
ca: MPEG nivell I

en: MPEG Layer II
ca: MPEG nivell II

en: MPEG Layer III
ca: MPEG nivell III

en: Do you really want to abort the current action?
ca: Esteu segur que voleu interrompre l'acció actual?

en: Album
ca: Àlbum

en: Name of the album if the source is an album
    that consist of more medias.
ca: Nom de l'àlbum si l'origen és un àlbum
    que consta de més suports.

en: Annotation
ca: Anotació

en: Provides general comments about the file or the subject of
    the file. If the comment is several sentences long, end
    each sentence with a period. Do not include newline
    characters!
ca: Proporciona comentaris generals sobre el fitxer o el tema
    del fitxer. Si el comentari consta de diverses frases llargues,
    finalitzeu cada frase amb un punt. No incloure-hi caràcters de
    línia nova.

en: Archival location
ca: Ubicació de l'arxiu

en: Indicates where the subject of the file is archived.
ca: Indica on s'arxiva el tema del fitxer.

en: Author
ca: Autor

en: Identifies the name of the author of the original
    subject of the file.
    Example: 'van Beethoven, Ludwig'
ca: Identifica el nom de l'autor del tema original
    del fitxer.
    Exemple: «van Beethoven, Ludwig»

en: Lower Bitrate
ca: Taxa de bits baixa

en: Specifies the lower limit in a VBR bitstream.
ca: Especifica el límit baix en un flux de bits VBR.

en: Bitrate Mode
ca: Mode de la taxa de bits

en: Bitrate Mode (ABR, VBR, CBR, etc...)
ca: Mode de la taxa de bits (ABR, VBR, CBR, etc.)

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Nominal bitrate of the audio stream in bits per second
ca: Taxa de bits nominal del flux d'àudio en bits per segon

en: Upper Bitrate
ca: Taxa de bits superior

en: Specifies the upper limit in a VBR bitstream.
ca: Especifica el límit superior en un flux de bits VBR.

en: Bits per Sample
ca: Bits per mostra

en: Specifies the number of bits per sample.
ca: Especifica el nombre de bits per mostra.

en: Number of the CD, if the source is an album of more CDROMs
ca: Número del CD, si la font és un àlbum amb més CDROM

en: CDS
ca: Els CD

en: Number of CDs, if the source is an album of more CDROMs
ca: Nombre de CD, si la font és un àlbum amb més CDROM

en: Commissioned
ca: Per encàrrec de

en: Lists the name of the person or organization
    that commissioned the subject of the file.
ca: Llista el nom de la persona o organització
    que va encarregar el tema del fitxer.

en: Comments
ca: Comentaris

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_compression)
en: Compression
ca: Compressió

en: Sets a mode for compressing the audio
    data to reduce disk space.
ca: Estableix un mode per a comprimir les dades
    de l'àudio per a reduir l'espai usat en el disc.

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact information for the creators or distributors of
    the track. This could be a URL, an email address, the
    physical address of the producing label.
ca: Informació de contacte per als creadors o distribuïdors de
    la pista. Pot ser un URL, una adreça de correu electrònic,
    l'adreça postal de la discogràfica.

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Records the copyright information for the file. If there are
    multiple copyrights, separate them by a semicolon followed
    by a space.
    Example: 'Copyright Linux community 2002'
ca: Registra la informació sobre els drets d'autor per al fitxer. Si hi ha
    múltiples drets d'autor, separeu-los amb un punt i coma seguit
    d'un espai.
    Exemple: «Copyright Linux community 2002»

en: Copyrighted
ca: Amb copyright

en: Indicates whether the file is protected by copyright or not.
ca: Indica si el fitxer està subjecte o no a drets d'autor.

en: Date
ca: Data

en: Specifies the date the subject of the file was created.
    Example: '2001-12-24'
ca: Especifica la data de creació del tema del fitxer.
    Exemple: «2001-12-24»

en: Engineer
ca: Enginyer

en: Shows the name of the engineer who worked on the file.
    If there are multiple engineers, separate the names by
    a semicolon and a blank.
ca: Mostra el nom de l'enginyer que ha treballat en el fitxer. Si
    existeixen múltiples enginyers, separeu-los amb un punt i coma
    seguit d'un espai en blanc.

en: Estimated Length
ca: Durada estimada

en: Estimated length of the file in samples
ca: Durada estimada del fitxer en mostres

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Name of the opened file
ca: Nom del fitxer obert

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: Size of the file in bytes
ca: Mida del fitxer en bytes

en: Genre
ca: Gènere

en: Describes the genre or style of the original work.
    Examples: 'classic', 'pop'
ca: Descriu el gènere o estil del treball original.
    Exemples: «clàssica», «pop»

en: ISRC number for the track; see the ISRC intro page
    for more information on ISRC numbers.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html
ca: Número ISRC per a la pista. Vegeu una introducció
    sobre els números ISRC en:
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KeywordWidgetBase)
en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Provides a list of keywords that refer to the
    file or subject of the file.
ca: Proporciona una llista de paraules clau que fan
    referència al fitxer o al tema que conté.

en: Labels
ca: Etiquetes

en: The list of labels/markers.
ca: La llista d'etiquetes i marcadors.

en: Length of the file in samples.
ca: Durada del fitxer en mostres.

en: License
ca: Llicència

en: License information, e.g., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', an URL to a license or the
    EFF Open Audio License ('distributed under the
    terms of the Open Audio License.
    See http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    for details'), etc.
ca: Informació de la llicència. Per exemple, «Reservats tots
    els drets d'autor», «Es permet qualsevol ús», un URL a la
    llicència o a la llicència EFF Open Audio («distribuïda sota
    les condicions de la llicència Open Audio.
    Per a més detalls, vegeu http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html»), etc.

en: Medium
ca: Mitjà

en: Describes the original subject of the file,
    where it was first recorded.
    Example: 'orchestra'
ca: Descriu el tema original del fitxer,
    on fou gravat inicialment.
    Exemple: «orquestra»

en: Mime Type
ca: Tipus MIME

en: Mime type of the file format
ca: Tipus MIME del format de fitxer

en: Emphasis
ca: Èmfasi

en: Audio emphasis mode
ca: Mode d'èmfasi de l'àudio

en: Layer
ca: Capa

en: MPEG Layer, I, II or III
ca: MPEG nivell I, II o III

en: Mode Extension
ca: Extensió del mode

en: MPEG Mode Extension (only if Joint Stereo)
ca: Extensió del mode MPEG (només si és estèreo combinat)

en: Version
ca: Versió

en: MPEG Version, 1, 2 or 2.5
ca: Versió de MPEG 1, 2 o 2.5

en: Name
ca: Nom

en: Stores the title of the subject of the file.
    Example: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"
ca: Emmagatzema el títol del tema del fitxer.
    Exemple: «Simfonia núm. 6, Op. 68 "Pastoral"»

en: Opus Frame Length
ca: Durada de les trames Opus

en: Opus Frame Length in ms (supported values are 2.5, 5, 10, 20, 40, or 60 ms)
ca: Durada de les trames Opus en ms (s'admeten els valors 2,5, 5, 10, 20, 40 o 60 ms)

en: Organization
ca: Organització

en: Name of the organization producing the track
    (i.e. the 'record label')
ca: Nom de l'organització que produeix la pista
    (és a dir, la «discogràfica»)

en: Indicates whether the file is an original or a copy
ca: Indica si el fitxer és un original o una còpia

en: Performer
ca: Intèrpret

en: The artist(s) who performed the work. In classical
    music this would be the conductor, orchestra, soloists.
    In an audio book it would be the actor who did the reading.
ca: El/s artista/es que interpreta/en la pista. En música clàssica
    seria el director de l'orquestra, l'orquestra o el solista. En un audiollibre seria l'actor que va realitzar la lectura.

en: Private
ca: Privat

en: Indicates whether the subject is private
ca: Indica si el tema és privat

en: Product
ca: Producte

en: Specifies the name or the title the
    file was originally intended for.
    Example: 'Linux audio collection'
ca: Especifica el nom o el títol previst
    inicialment per al fitxer.
    Exemple: «Col·lecció d'àudio per a Linux»

en: Sample Format
ca: Format del mostratge

en: Format used for storing the digitized audio samples.
    Example: '32-bit IEEE floating-point'
ca: Format usat per a emmagatzemar les mostres d'àudio digitalitzades.
    Exemple: «IEEE de 32 bits amb decimals»

en: Sample Rate
ca: Freqüència del mostratge

en: Number of samples per second
ca: Nombre de mostres per segon

en: Software
ca: Programari

en: Identifies the name of the software package
    used to create the file.
    Example: 'Kwave v0.6.4-1'
ca: Identifica el nom del paquet de programari
    usat per a crear el fitxer.
    Exemple: «Kwave v0.6.4-1»

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_source) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSource)
en: Source
ca: Origen

en: Identifies the name of the person or organization
    who supplied the original subject of the file.
    Example: 'Chaotic Sound Research'
ca: Identifica el nom de la persona o organització
    que va proporcionar el tema original del fitxer.
    Exemple: «Chaotic Sound Research»

en: Source form
ca: Format d'origen

en: Identifies the original form of
    the material that was digitized.
    Examples: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'
ca: Identifica el format original del
    material que s'ha digitalitzat.
    Exemples: «disc/vinil/90RPM», «àudio DAT», «cinta/CrO2/60min»

en: Subject
ca: Assumpte

en: Describes the subject of the file.
    Example: 'Bird voices at early morning'
ca: Descriu el tema del fitxer.
    Exemple: «Càntics d'ocells a la matinada»

en: Technician
ca: Tècnic

en: Identifies the technician who digitized the subject file.
    Example: 'Torvalds, Linus'
ca: Identifica al tècnic que ha digitalitzat el tema del fitxer.
    Exemple: «Torvalds, Linus»

en: Track
ca: Pista

en: Track of the CD if the source was a CDROM.
ca: Pista del CD si l'origen era un CDROM.

en: Tracks
ca: Pistes

en: Number of tracks of the CD if the source was a CDROM.
ca: Nombre de pistes del CD si l'origen era un CDROM.

en: Channels
ca: Canals

en: Specifies the number of channels of the signal.
ca: Especifica el nombre canals del senyal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionBaseQuality)
en: Base Quality
ca: Qualitat base

en: Base quality of the compression in VBR mode
ca: Qualitat base de la compressió en mode VBR

en: May be used to differentiate multiple versions
    of the same track title in a single collection.
    (e.g. remix info)
ca: Es pot usar per a diferenciar múltiples versions
    del mateix títol d'una pista en una única col·lecció.
    (p. ex., informació sobre una mescla)

[ctx: file progress dialog]
en: File:
ca: Fitxer:

[ctx: file progress dialog]
en: Length:
ca: Durada:

[ctx: file progress dialog]
en: Sample Rate:
ca: Freqüència de mostreig:

[ctx: file progress dialog, %1=number of samples per second]
en: %1 Samples per second
ca: %1 mostres per segon

[ctx: file progress dialog]
en: Resolution:
ca: Resolució:

[ctx: file progress dialog, %1=number of bits per sample (8, 16, 24...)]
en: %1 Bits per sample
ca: %1 bits per mostra

[ctx: file progress dialog]
en: Tracks:
ca: Pistes:

[ctx: number of tracks]
en: 2 (stereo)
ca: 2 (estèreo)

[ctx: number of tracks]
en: 4 (quadro)
ca: 4 (quadrifònic)

en: Do you really want to abort the operation?
ca: Esteu segur que voleu interrompre l'operació?

[ctx: file progress dialog, %1=transfer rate, %2=remaining duration]
en: %1 kB/s (%2 remaining)
ca: %1 kB/s (en queden %2)

[ctx: file progress dialog, %1=number of loaded/saved megabytes, %2=number of total megabytes to load or save]
en: %1 MB of %2 MB done
ca: Completats %1 MB de %2 MB

[ctx: file progress dialog, %1=a number of samples]
en: %1 samples
ca: %1 mostres

en: Sawtooth
ca: Dent de serra

en: Inverse Sawtooth
ca: Dent de serra invertida

en: Square Sinus
ca: Sinus quadrat

en: Cubic Sinus
ca: Sinus cúbic

en: Classic Rock
ca: Rock clàssic

en: Other
ca: Altres

en: Alternative
ca: Alternatiu

en: Soundtrack
ca: Banda sonora

en: Euro-Techno
ca: Techno europeu

en: Fusion
ca: Fusió

en: Classical
ca: Clàssica

en: Acid
ca: Àcid

en: Game
ca: Joc

en: Sound Clip
ca: Clip de so

en: Noise
ca: Soroll

en: Alternative Rock
ca: Rock alternatiu

en: Space
ca: Espacial

en: Meditative
ca: Meditativa

en: Instrumental Pop
ca: Pop instrumental

en: Instrumental Rock
ca: Rock instrumental

en: Ethnic
ca: Ètnica

en: Gothic
ca: Gòtica

en: Techno-Industrial
ca: Techno industrial

en: Electronic
ca: Electrònica

en: Southern Rock
ca: Rock sureny

en: Comedy
ca: Comèdia

en: Cult
ca: Culte

en: Christian Rap
ca: Rap cristià

en: Native American
ca: Nativa americana

en: Psychedelic
ca: Psicodèlica

en: Acid Punk
ca: Punk àcid

en: Acid Jazz
ca: Jazz àcid

en: National Folk
ca: Folk nacional

en: Fast Fusion
ca: Fusió ràpida

en: Latin
ca: Llatina

en: Celtic
ca: Cèltica

en: Avantgarde
ca: Avantguarda

en: Gothic Rock
ca: Rock gòtic

en: Progressive Rock
ca: Rock progressiu

en: Psychedelic Rock
ca: Rock psicodèlic

en: Symphonic Rock
ca: Rock simfònic

en: Slow Rock
ca: Rock lent

en: Chorus
ca: Coral

en: Easy Listening
ca: Fàcil d'escoltar

en: Acoustic
ca: Acústica

en: Humour
ca: Humor

en: Speech
ca: Paraula

en: Chanson
ca: Cançó

en: Opera
ca: Òpera

en: Chamber Music
ca: Música de cambra

en: Symphony
ca: Simfonia

en: Satire
ca: Sàtira

en: Slow Jam
ca: Jam lent

en: Ballad
ca: Balada

en: Rhythmic Soul
ca: Soul rítmic

en: Freestyle
ca: Estil lliure

en: Drum Solo
ca: Solo de bateria

en: Euro-House
ca: House europeu

en: Dance Hall
ca: Sala de ball

en: Hardcore Techno
ca: Techno Hardcore

en: Christian Gangsta Rap
ca: Rap Gangsta cristià

en: Contemporary Christian
ca: Cristià contemporani

en: Christian Rock
ca: Rock cristià

en: Abstract
ca: Abstracte

en: Baroque
ca: Barroc

en: Eclectic
ca: Eclèctic

en: Garage
ca: Garatge

en: New Romantic
ca: Romàntic nou

en: Space Rock
ca: Rock Espacial

en: World Music
ca: Música del món

en: Neoclassical
ca: Neoclàssica

en: Audiobook
ca: Audiollibre

en: Audio Theatre
ca: Àudio de teatre

en: Garage Rock
ca: Rock de garatge

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Linear
ca: Lineal

en: Polynom, nth Degree
ca: Polinomi de N grau

en: Polynom, 3rd Degree
ca: Polinomi de 3r grau

en: Polynom, 5th Degree
ca: Polinomi de 5è grau

en: Polynom, 7th Degree
ca: Polinomi de 7è grau

en: Sample and Hold
ca: Mostreig i retenció

en: Failed opening the log file '%1' for writing
ca: Ha fallat en obrir el fitxer de registre «%1» per a escriptura

en: Unable to open '%1'
ca: No s'ha pogut obrir «%1»

en: ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)
ca: ALSA (arquitectura de so avançada de Linux)

en: OSS (Open Sound System)
ca: OSS (sistema de so obert)

en: Running plugin '%1'...
ca: S'està executant el connector «%1»...

en: The plugin '%1' is unknown or invalid.
ca: El connector «%1» és desconegut o no vàlid.

en: Error On Loading Plugin
ca: Error mentre es carregava el connector

en: Loading plugin %1...
ca: S'està carregant el connector %1...

en: Linear Two's Complement
ca: Complement lineal a dos

en: Unsigned Integer
ca: Enter sense signe

en: 32-bit IEEE Floating-Point
ca: IEEE de 32 bits en coma flotant

en: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point
ca: IEEE de 64 bits en coma flotant de precisió doble

en: Signal is empty, nothing to save.
ca: El senyal està buit. No hi ha res a desar.

en: Saving in this format will lose the following additional file attribute(s):
    %1
    Do you still want to continue?
ca: Si es desa en aquest format es perdrà/an el/s següent/s atribut/s addicional/s del fitxer:
    %1
    Voleu continuar?

en: (built with KDE Frameworks %1)
ca: (construït amb els Frameworks %1 del KDE)

en: An error occurred while saving the file.
ca: S'ha produït un error mentre es desava el fitxer.

en: The file has been truncated and might be corrupted.
ca: El fitxer s'ha truncat i podria estar corrupte.

en: Sorry, the file type is not supported.
ca: Ho sento, el tipus de fitxer no està permès.

en: Insert Clipboard at position
ca: Insereix el porta-retalls a la posició

en: Paste
ca: Enganxa

en: Crop
ca: Escapça

en: Expand Selection to Label
ca: Expandeix la selecció a l'etiqueta

en: Select Next Labels
ca: Selecciona les etiquetes següents

en: Select Previous Labels
ca: Selecciona les etiquetes anteriors

en: Select All Tracks
ca: Selecciona totes les pistes

en: Deselect all tracks
ca: Desselecciona totes les pistes

en: Invert Track Selection
ca: Inverteix la selecció de les pistes

en: Select Track
ca: Selecciona la pista

en: Deselect Track
ca: Desselecciona la pista

en: Toggle Track Selection
ca: Commuta la selecció de les pistes

en: Append Track
ca: Afegeix una pista

en: Insert Track
ca: Insereix una pista

en: Delete Track
ca: Suprimeix la pista

en: Insert Space
ca: Insereix un espai

en: Not enough memory for saving undo information.
ca: No hi ha prou memòria per a desar la informació que permeti desfer l'acció.

en: Do you want to continue without the possibility to undo?
ca: Voleu continuar sense la possibilitat de desfer?

en: <b>Hint</b>: you can configure the amount of memory<br>available for undo under '%1'/'%2'.
ca: <b>Consell</b>: podeu configurar la quantitat de memòria<br>disponible per a l'opció de desfer a «%1/%2».

en: Settings
ca: Arranjament

en: Memory
ca: Memòria

en: Last Action
ca: Última acció

en: Modify File Info
ca: Modifica la informació del fitxer

en: Delete All Labels
ca: Suprimeix totes les etiquetes

en: Delete Label
ca: Suprimeix l'etiqueta

en: Manual Track Selection
ca: Selecció manual de les pistes

en: Manual Selection
ca: Selecció manual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btNew)
en: New File
ca: Fitxer nou

[ctx: name of the undo action for inserting a meta data object]
en: Insert %1
ca: Insereix %1

[ctx: name of the undo action for inserting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Insert %1 %2 objects
ca: Insereix %1 objectes de %2

en: Insert Meta Data
ca: Insereix les metadades

[ctx: name of the undo action for deleting a meta data object]
en: Delete %1
ca: Suprimeix %1

[ctx: name of the undo action for deleting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Delete %1 %2 objects
ca: Suprimeix %1 objectes de %2

en: Delete Meta Data
ca: Suprimeix les metadades

en: Modify Samples
ca: Modifica les mostres

[ctx: name of the undo action for modifying a meta data object]
en: Modify %1
ca: Modifica %1

[ctx: name of the undo action for modifying multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Modify %1 %2 objects
ca: Modifica %1 objectes de %2

en: Modify Meta Data
ca: Modifica les metadades

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: None
ca: Cap

en: name
ca: nom

en: version
ca: versió

en: authors
ca: autors

en: Plugins found: %1
ca: Connectors trobats: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AboutDialogBase)
en: About Kwave
ca: Quant al Kwave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <h1>Kwave - a sound editor by KDE</h1>
ca: <h1>Kwave: un editor de so, creat per la comunitat KDE</h1>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, about_tab)
en: About
ca: Quant al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, abouttext)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave is a sound editor based on KDE Frameworks. </span></p><p><br/>With Kwave you can edit many sorts of audio files including multi track files. You are able to alter and play back each track on its own.<br/>Kwave also includes many plugins  to transform the audio data in several ways and presents a graphical view with a complete zoom and scroll capability.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">El Kwave és un editor de so basat en els Frameworks del KDE.</span></p><p><br/>Amb el Kwave podreu editar molts tipus de fitxers d'àudio, incloent-hi els fitxers de múltiples pistes. Sereu capaç de modificar i reproduir cada pista independentment.<br/>El Kwave també inclou molts connectors (alguns encara es troben en fase de desenvolupament) per a transformar les dades d'àudio de diverses formes, i presenta una vista gràfica amb una capacitat de zoom i desplaçament complet.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authors_tab)
en: Authors
ca: Autors

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, thanks_tab)
en: Thanks To
ca: Gràcies a

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, plugins_tab)
en: Plugins info
ca: Informació dels connectors

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, translations_tab)
en: Translation
ca: Traducció

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, license_tab)
en: License agreement
ca: Acord de llicència

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmplifyFreeDlg)
en: Amplify Free
ca: Amplifica amb llibertat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeIn)
en: Fade In
ca: Apareix de forma gradual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeOut)
en: Fade Out
ca: Esvaeix de forma gradual

en: Fade Intro
ca: Esvaeix la introducció

en: Fade Leadout
ca: Esvaeix el bloc final

en: &Stop
ca: A&tura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btListen)
en: &Listen
ca: &Escolta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BandPassDlg)
en: Band Pass
ca: Passabanda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btListen)
en: start/stop pre-listening
ca: inicia/atura l'audició prèvia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btListen)
en: Start or stop the pre-listening of the current settings. If pre-listening is enabled, you will nearly immediately hear any change in the selected parameters.
ca: Inicia o atura l'audició prèvia amb la configuració actual. Si està activada l'audició prèvia, escoltareu immediatament qualsevol canvi amb els paràmetres seleccionats.

en: ASCII encoded audio
ca: Àudio codificat en ASCII

en: Unable to open the file for saving.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a desar-lo.

en: NeXT, Sun Audio
ca: Àudio en NeXT de Sun

en: Amiga IFF/8SVX Sound File Format
ca: Format de fitxers de so IFF/8SVX de l'Amiga

en: Compressed Audio Interchange Format
ca: Format d'intercanvi d'àudio comprimit

en: Audio Interchange Format
ca: Format d'intercanvi d'àudio

en: Audio Visual Research File Format
ca: Format de fitxer per a la investigació visual de l'àudio

en: Core Audio File Format
ca: Format de fitxer Core Audio

en: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format
ca: Format de so de Berkeley, IRCAM, Carl

en: NIST SPHERE Audio File Format
ca: Format de fitxer d'àudio NIST SPHERE

en: Sample Vision Format
ca: Format visual per al mostratge

en: Format or function is not implemented
ca: Format o funció sense implementar

en: File header is damaged
ca: La capçalera del fitxer està malmesa

en: Invalid codec type
ca: Tipus de còdec no vàlid

en: Opening the file failed
ca: Ha fallat en obrir el fitxer

en: Read access failed
ca: Ha fallat l'accés de lectura

en: Invalid sample format
ca: Format de la mostra no vàlid

en: An error occurred while opening the file:
    '%1'
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer:
    «%1»

en: FLAC audio
ca: Àudio en FLAC

en: Opening the FLAC bitstream failed.
ca: Ha fallat en obrir el flux de bits FLAC.

en: Error while parsing the FLAC metadata. (%s)
ca: S'ha produït un error en analitzar les metadades FLAC. (%s)

en: Unable to open the FLAC encoder.
ca: No s'ha pogut obrir el codificador FLAC.

[ctx: menu: /Settings/MP3 Encoder Setup]
en: MP3 Encoder Setup
ca: Configuració del codificador MP3

en: MPEG layer III audio
ca: Àudio en MPEG de capa III

en: MPEG layer II audio
ca: Àudio en MPEG de capa II

en: MPEG layer I audio
ca: Àudio en MPEG de capa I

en: The file has an invalid checksum.
    Do you still want to continue?
ca: El fitxer té una suma de verificació no vàlida.
    Voleu continuar?

en: The file contains an invalid channel mode 0x%1
    Assuming Mono...
ca: El fitxer conté un mode de canal no vàlid 0x%1
    S'assumeix que és en mono...

en: The opened file is no MPEG file or it is damaged.
    No header information has been found.
ca: El fitxer obert no és un fitxer MPEG o està malmès.
    No s'ha trobat cap informació a la capçalera.

en: Checksum error
ca: Error en la suma de verificació

en: Synchronization lost
ca: S'ha perdut la sincronització

en: File contains invalid data
ca: El fitxer conté dades no vàlides

en: Unknown error 0x%1. Damaged file?
ca: Error desconegut 0x%1. El fitxer està malmès?

en: An error occurred while decoding the file:
    '%1',
    at position %2.
ca: S'ha produït un error en descodificar el fitxer:
    «%1»,
    a la posició %2.

en: Do you still want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Do you want to continue and ignore all following errors?
ca: Voleu continuar i ignorar tots els següents errors?

en: The file format you have chosen supports only mono or stereo. This file will be mixed down to stereo when saving.
ca: El format del fitxer que heu triat només permet mono o estèreo. Aquest fitxer serà transformat a estèreo quan el deseu.

en: Unable to open the file for saving!
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer per a desar-lo!

[ctx: %1=name of the external program, %2=stderr of the program]
en: An error occurred while calling the external encoder '%1':
    
    %2
ca: S'ha produït un error en cridar al codificador extern «%1»:
    
    %2

en: (user defined)
ca: (definit per l'usuari)

en: sample rate in Hz (use %1 as placeholder)
    or kHz (use %2 as placeholder)
ca: Freqüència del mostratge en Hz (usa %1 com a variable de substitució)
    o en kHz (usa %2 com a variable de substitució)

en: bits per sample,
    use %1 as placeholder
ca: Bits per mostra,
    usa %1 com a variable de substitució

en: parameter for minimum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ca: Paràmetre per a la taxa de bits mínima en bits/s
    (usa %1 com a variable de substitució)

en: parameter for maximum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ca: Paràmetre per a la taxa de bits màxima en bits/s
    (usa %1 com a variable de substitució)

en: parameter for average bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ca: Paràmetre per a la taxa de bits mitjana en bits/s
    (usa %1 com a variable de substitució)

en: Select MP3 Encoder
ca: Selecciona el codificador MP3

en: Congratulation, the test was successful!
ca: Enhorabona! La prova ha estat correcta.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MP3EncoderDialogBase)
en: MP3 Encoder Settings
ca: Arranjament del codificador MP3

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpProgram)
en: Program
ca: Programa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSearch)
en: manually browse for the encoder
ca: Navega manualment pel codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSearch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDevice)
en: &Select...
ca: &Selecciona...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbProgram)
en: select one of the predefined encoder setups
ca: Selecciona una de les configuracions predefinides del codificador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btDetect)
en: auto-detect the installed encoder
ca: Detecta automàticament el codificador instal·lat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btDetect)
en: &Auto Detect...
ca: Detecta &automàticament...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: show the usage information of the encoder
ca: Mostra la informació d'ús del codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: &Usage
ca: &Ús

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPath)
en: path to the encoder
ca: Camí cap al codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPath)
en: Path:
ca: Camí:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btLocate)
en: find the full path to the encoder
ca: Cerca el camí absolut cap al codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btLocate)
en: &Locate
ca: &Ubicació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpParameters)
en: Parameters
ca: Paràmetres

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInput)
en: Input
ca: Entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSign)
en: Sign:
ca: Signe:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edByteOrder)
en: parameter for switching the byte order
ca: Paràmetre per a canviar l'ordre dels bytes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edRawFormat)
en: parameter for telling the encoder to use raw data as input format
ca: Paràmetre per a indicar-li al codificador que usi dades RAW com a format d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRawFormat)
en: Raw Format:
ca: Format RAW:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblByteOrder)
en: Byte Order:
ca: Ordre dels bytes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edSign)
en: parameter to use signed sample format
ca: Paràmetre per a usar el format de mostres amb signe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate)
en: Sample Rate:
ca: Freqüència de mostreig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitsPerSample)
en: Bits per Sample:
ca: Bits per mostra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Channels:
ca: Canals:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edMono)
en: parameter for single channel files (mono)
ca: Paràmetre per a fitxers d'un sol canal (mono)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStereo)
en: stereo:
ca: estèreo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edStereo)
en: parameter for multi channel files
    (stereo or more channels)
ca: Paràmetre per a fitxers multicanal
    (canals estèreo o més)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabQuality)
en: Quality
ca: Qualitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateMax)
en: max
ca: màx

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateMin)
en: min
ca: mín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrate)
en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateAvg)
en: avg
ca: AVG

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEncoding)
en: Encoding
ca: Codificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasis)
en: Emphasis:
ca: Èmfasi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasisNone)
en: none
ca: cap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisNone)
en: parameter for no emphasis
ca: Paràmetre per a no usar èmfasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasis5015ms) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: 50/15ms
ca: 50/15 ms

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasis5015ms)
en: parameter for 50/15ms emphasis
ca: Paràmetre per a un èmfasi de 50/15 ms

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisCCIT_J17)
en: parameter for CCIT J17 emphasis
ca: Paràmetre per a un èmfasi de CCIT J17

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoiseShaping)
en: Noise Shaping:
ca: Modelatge del soroll:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edNoiseShaping)
en: parameters for configuring noise shaping
ca: Paràmetres per a configurar el modelatge del soroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompatibility)
en: Compatibility:
ca: Compatibilitat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCompatibility)
en: parameters for compatibility settings
ca: Paràmetres per a les preferències de compatibilitat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFlags)
en: Flags
ca: Indicadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCopyright)
en: Copyright:
ca: Drets d'autor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCopyright)
en: parameter for marking the file as copyrighted
ca: Paràmetre per a marcar el fitxer com a protegit per drets d'autor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edOriginal)
en: parameter for marking the signal as original (not a copy)
ca: Paràmetre per a marcar el senyal com a original (no com a còpia)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProtect)
en: Protect:
ca: Protecció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edProtect)
en: parameter to enable CRC protection
ca: Paràmetre per a activar la protecció CRC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrepend)
en: Prepend:
ca: Preposa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPrepend)
en: additional parameters to put at the start of the encoder command line
ca: Paràmetres addicionals a col·locar al començament de la línia d'ordres del codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAppend)
en: Append:
ca: Annexa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edAppend)
en: additional parameters to append at the end of the encoder command line
ca: Paràmetres addicionals per a annexar al final de la línia d'ordres del codificador

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Info
ca: Informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHelp)
en: Encoder Help:
ca: Ajuda del codificador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEncoderHelp)
en: parameter for getting usage information of the encoder
ca: Paràmetre per a obtenir informació sobre l'ús del codificador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoderInfo)
en: Version Info:
ca: Informació de la versió:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edVersionInfo)
en: parameter for getting the encoder version information
ca: Paràmetre per a obtenir informació sobre la versió del codificador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: try to encode some short test signal with the current settings
ca: Intenta codificar un senyal breu de prova amb la configuració actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: Test...
ca: Prova...

en: Ogg Opus audio
ca: Àudio en Ogg Opus

en: Ogg Vorbis audio
ca: Àudio en Ogg Vorbis

en: Ogg audio
ca: Àudio en Ogg

en: Ogg bitstream has zero-length.
ca: El flux de bits Ogg té una longitud de 0.

en: Input does not appear to be an Ogg bitstream.
ca: Sembla que l'entrada no és un flux de bits en Ogg.

en: Error reading first page of the Ogg bitstream data.
ca: Error en llegir la primera pàgina de les dades del flux de bits en Ogg.

en: Error reading initial header packet.
ca: Error en llegir el paquet de la capçalera inicial.

en: Error: Codec not supported
ca: Error: còdec no admès

en: Corrupt or missing data in bitstream. Continuing.
ca: Les dades estan malmeses o falten en el flux de bits. Es continua.

[ctx: error in Ogg encoder, no support for a compression type (e.g. opus, vorbis etc)]
en: Error: No Codec for '%1' available
ca: Error: còdec no disponible per a «%1»

en: One or more invalid/out of range arguments.
ca: Un o més arguments no són vàlids o estan fora de l'interval.

en: The mode struct passed is invalid.
ca: L'estructura del mode passat no és vàlida.

en: An internal error was detected.
ca: S'ha detectat un error intern.

en: The compressed data passed is corrupted.
ca: Les dades comprimides passades estan malmeses.

en: Invalid/unsupported request number.
ca: Nombre de petició no vàlid o no permès.

en: A decoder structure is invalid or already freed.
ca: Una estructura del descodificador no és vàlida o ja s'ha alliberat.

en: Decoder error: %1
ca: Error del descodificador: %1

en: End of file before finding Opus Comment headers.
ca: S'ha abastat el final del fitxer abans de trobar les capçaleres de comentaris Opus.

en: This Ogg bitstream does not contain valid Opus audio data.
ca: Aquest flux de bits Ogg no conté dades vàlides d'àudio Opus.

en: Opus decoder failed
ca: Ha fallat el descodificador Opus

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to mono.
ca: La taxa de bits envoltant serà inferior a 32 kbits/s per canal. Aquest fitxer s'hauria de transformar a mono.

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to stereo.
ca: La taxa de bits envoltant serà inferior a 32 kbits/s per canal. Aquest fitxer s'hauria de transformar a estèreo.

[ctx: %1=original bitrate, %2=new/limited bitrate]
en: Bitrate %1 kBit/sec is out of range, limited to %2 kBit/sec
ca: La taxa de bits %1 kbits/s està fora de l'interval, limitat a %2 kbits/s

[ctx: %1=requested sample rate, %2=lowest supported, %3=highest supported]
en: Sample rate %1 samples/sec is out of range,
    supported are %2 ... %3 samples/sec.
ca: La freqüència del mostreig de %1 mostres/s està fora de l'interval,
    només s'admeten entre %2 i %3 mostres/s.

en: Opus encoder failed
ca: Ha fallat el codificador Opus

en: Opus encoder failed setting bitrate: '%1'
ca: El codificador Opus ha fallat en establir la taxa de bits: «%1»

en: Opus encoder failed configuring VBR mode: '%1'
ca: El codificador Opus ha fallat en configurar el mode VBR: «%1»

en: Opus encoder failed configuring VBR constraint: '%1'
ca: El codificador Opus ha fallat en configurar la restricció VBR: «%1»

en: Opus encoder failed getting lookahead value: '%1'
ca: El codificador Opus ha fallat en obtenir el valor d'anticipació: «%1»

en: This Ogg bitstream does not contain any Vorbis audio data.
ca: Aquest flux de bits Ogg no conté dades d'àudio Vorbis.

en: Corrupt secondary header. Exiting.
ca: Capçalera secundària malmesa. S'està sortint.

en: End of file before finding all Vorbis headers.
ca: S'ha abastat el final del fitxer abans de trobar totes les capçaleres Vorbis.

en: This codec supports only mono or stereo files, %1 channels are not supported.
ca: Aquest còdec només permet fitxers mono o estèreo. No s'admet l'ús de %1 canals.

en: You have not selected any bitrate for the encoding. Do you want to continue and encode with %1 kBit/s or cancel and choose a different bitrate?
ca: No heu seleccionat cap taxa de bits per a la codificació. Voleu continuar i codificar amb %1 kbits/s o cancel·lar i seleccionar una taxa de bits diferent?

en: One or more encoding parameters are not supported. Please change the settings and try again.
ca: Un o més paràmetres de codificació no estan permesos. Si us plau, canvieu la configuració i intenteu-ho de nou.

en: Detecting endianness (standard search)...
ca: S'està detectant l'ordre dels bytes (cerca estàndard)...

en: Detecting endianness (statistic search)...
ca: S'està detectant l'ordre dels bytes (cerca estadística)...

en: Searching for missing chunk '%1'...
ca: S'està cercant el fragment perdut «%1»...

en: Auto Repair
ca: Repara automàticament

en: Reading...
ca: S'està llegint...

en: The file has been structurally damaged or it is no WAV file.
    Should Kwave try to repair it?
ca: L'estructura del fitxer està malmesa o no es tracta d'un fitxer WAV.
    Hauria el Kwave d'intentar reparar-lo?

en: Kwave Auto Repair
ca: Reparació automàtica del Kwave

en: &Repair
ca: &Repara

en: The opened file is no WAV file or it is damaged:
    There is not enough valid sound data.
    
    It makes no sense to continue now.
ca: El fitxer obert no és un fitxer WAV o està malmès:
    No hi ha prou dades vàlides d'àudio.
    
    No té cap sentit continuar.

en: The WAV file seems to be damaged:
    Some chunks are duplicate or missing.
    
    Kwave will only use the first ones and ignore
    the rest. This might lead to loss of data.
ca: Sembla que el fitxer WAV està malmès:
    Alguns fragments estan duplicats o absents.
    
    El Kwave només usarà els primers i ignorarà la resta.
    Això pot conduir a una pèrdua de dades.

en: file header is damaged
ca: La capçalera del fitxer està malmesa

en: internal libaudiofile error #%1: '%2'
ca: Error intern núm. %1 de libaudiofile: «%2»

en: Sorry, the currently selected compression type cannot be used for saving. Do you want to use G711 ULAW compression instead?
ca: Perdó, el tipus de compressió seleccionat no es pot usar per a desar. Voleu usar la compressió G711 ULAW en el seu lloc?

en: &Yes, use G711
ca: &Sí, usa G711

en: &No, store uncompressed
ca: &No, emmagatzema sense comprimir

en: File or selection too large
ca: Fitxer o selecció massa gran

en: WAV audio
ca: Àudio WAV

en: Generate 50% DC Level
ca: Genera un nivell DC del 50%

en: Generate 100% DC Level
ca: Genera un nivell DC del 100%

en: MinMax Pattern
ca: Patró MínMáx

en: Generate Sawtooth Pattern
ca: Genera un patró de dent de serra

en: Verify Sawtooth Pattern
ca: Verifica el patró de dent de serra

en: FM Sweep
ca: Escaneig FM

en: Labels at Stripe borders
ca: Etiquetes a les vores de la banda

en: Dump Window Hierarchy
ca: Bolca la jerarquia de finestres

en: Dump Meta Data
ca: Bolca les metadades

en: Debug (%1)
ca: Depuració (%1)

[ctx: menu: /File/Save/Export to K3b Project...]
en: Export to K3b Project...
ca: Exporta a un projecte del K3b...

[ctx: file type filter when exporting to K3b]
en: K3b project file (*.k3b)
ca: Fitxer del projecte K3b (*.k3b)

en: Only mono and stereo files can be used for an audio CD. You can either deselect some channels or export the file in a different file format that supports mono and stereo only (for example FLAC) and then try again.
ca: Només es poden usar els fitxers mono i estèreo per a un CD d'àudio. Podeu desseleccionar alguns canals o exportar el fitxer en un format de fitxer diferent que sigui compatible amb mono i estèreo (per exemple FLAC) i torneu-ho a provar.

en: A K3b project file has been created and audio files have been exported.
    Should I start K3b and open the audio CD project now?
ca: S'ha creat un fitxer de projecte del K3b i s'han exportat els fitxers d'àudio.
    Haig d'engegar el K3b i obrir el projecte del CD d'àudio?

[ctx: default entry of the list of placeholder patterns in the K3b export plugin (used for detecting title and artist from a label description)]
en: (auto detect)
ca: (detecta automàticament)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpInputSettings)
en: Input Settings
ca: Arranjament de l'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelFormat)
en: Format of Labels:
ca: Format de les etiquetes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbLabelPattern)
en: <html><head/><body><p>Select a pattern for detecting title and artist from the text of a label.<br/>It currently understands the following placeholders:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>title of the song</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> name of the artist</li></ul></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Seleccioneu un patró per a la detecció del títol i artista a partir del text d'una etiqueta.<br/>En l'actualitat s'entenen els següents marcadors de posició:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>títol de la cançó</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> nom de l'artista</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: If checked, <b>save only the blocks that overlap with the current selection</b>, otherwise the whole file. <br><i>Please note that this option is disabled if nothing is selected or the selection already covers the whole file.</i>
ca: Si està marcada, <b>desa només els blocs que se superposen amb la selecció actual</b>, d'altra manera desarà tot el fitxer.<br><i>Recordeu que aquesta opció restarà desactivada si no s'ha seleccionat res o si la selecció compren tot el fitxer.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Use Selection only
ca: Usa només la selecció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpOutputSettings)
en: Output Settings
ca: Arranjament de la sortida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExportLocation)
en: Export Location:
ca: Exporta la ubicació:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Specify where to place the exported sound files which are used for the tracks of the audio CD.
ca: Especifiqueu a on col·locar els fitxers de so exportats que s'empren per a les pistes del CD d'àudio.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Same Directory as K3b File
ca: Al mateix directori que el fitxer K3b

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Sub Directory
ca: Subdirectori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOverwritePolicy)
en: Overwrite Policy:
ca: Política de sobreescriptura:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Select whether existing files are overwritten or new file names are used when exporting the files to use as tracks of the audio CD.
ca: Seleccioneu si els fitxers existents se sobreescriuran o s'empraran noms de fitxer nous per a exportar-los com a pistes del CD d'àudio.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Overwrite Existing Files
ca: Sobreescriu els fitxers existents

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Use new File Names
ca: Usa noms de fitxer nous

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbABR)
en: Average Bitrate Mode
ca: Mode de taxa de bits mitjana

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbABR)
en: <b>Average Bitrate Mode</b><br>
    Bitrate is set to an average value,
    with optional upper and lower limit.
ca: <b>Mode de taxa de bits mitjana</b><br>
    La taxa de bits s'estableix a un valor mitjà,
    amb límits superior i inferior opcionals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLowestBitrate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbBaseQuality)
en: lowest
ca: la més baixa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: Variable Bitrate Mode
ca: Mode de taxa de bits variable

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: <b>Variable Bitrate Mode</b><br>
    The bitrate is selected by an average quality.
ca: <b>Mode de taxa de bits variable</b><br>
    La taxa de bits se selecciona per una mitjana de la qualitat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighestBitrate)
en: highest
ca: la més alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionNominalBitrate)
en: Nominal Bitrate
ca: Taxa de bits nominal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: Sample rate:
ca: Freqüència del mostratge:

en: Here you can select one of the predefined
    well-known sample rates or you can enter
    any sample rate on your own.
ca: Aquí podeu seleccionar una de les freqüències
    de mostreig predefinides més conegudes o introduir
    qualsevol freqüència de mostreig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution)
en: Resolution:
ca: Resolució:

en: Select a resolution in bits in which the file
    will be saved.
ca: Seleccioneu una resolució en bits en la
    qual desar el fitxer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: Tracks:
ca: Pistes:

en: Shows the number of tracks of the signal.
    You can add or delete tracks via the Edit menu.
ca: Mostra el nombre de pistes del senyal.
    Podeu afegir o eliminar pistes usant el menú «Edita».

en: Length:
ca: Durada:

en: Shows the length of the file in samples
    and if possible as time.
ca: Mostra la longitud del fitxer en mostres
    i, si és possible, com a temps.

en: %1 (%2 samples)
ca: %1 (%2 mostres)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtSourceBuffer)
en: %1 samples
ca: %1 mostres

en: (Mono)
ca: (mono)

en: (Stereo)
ca: (estèreo)

en: (Quadro)
ca: (quadrifònica)

en: Yes
ca: Sí

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileInfoDlg)
en: File Info
ca: Informació del fitxer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_file)
en: File
ca: Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLength) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate) i18n: ec
en: #
ca: núm.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: bit
ca: bits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond_2)
en: samples per second
ca: mostres per segon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompression_2)
en: Encoding Mode:
ca: Mode de codificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegIntensityStereo)
en: Intensity Stereo
ca: Estèreo intensiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegMSStereo)
en: MS Stereo
ca: Estèreo de MS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegCopyrighted)
en: yes
ca: sí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 4 to 31
ca: Bandes de 4 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 8 to 31
ca: Bandes de 8 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 12 to 31
ca: Bandes de 12 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 16 to 31
ca: Bandes de 16 a 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 1 (ISO/IEC 11172-3)
ca: MPEG versió 1 (ISO/IEC 11172-3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2 (ISO/IEC 13818-3)
ca: MPEG versió 2 (ISO/IEC 13818-3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2.5 (unofficial)
ca: MPEG versió 2.5 (no oficial)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegLayer)
en: Layer I
ca: Capa I

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegLayer)
en: Layer II
ca: Capa II

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegLayer)
en: Layer III
ca: Capa III

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_content)
en: Content
ca: Contingut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Select a date from the calendar.
ca: Seleccioneu una data del calendari.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Opens a dialog for selecting a date from the calendar.
ca: Obre un diàleg per a seleccionar una data del calendari.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDateNow) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: Set the date to today.
ca: Estableix la data a avui.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: &Today
ca: &Avui

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_author)
en: Author/Copyright
ca: Autor/Drets d'autor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: You have changed the sample rate. Do you want to convert the whole file to the new sample rate or do you only want to set the rate information in order to repair a damaged file? Note: changing only the sample rate can cause "Mickey Mouse" effects.
ca: Heu canviat la freqüència de mostreig. Voleu convertir tot el fitxer a la nova freqüència de mostreig, o només voleu establir la informació del mostreig per a reparar un fitxer malmès? Nota: canviar només la freqüència de mostreig pot causar efectes «Mickey Mouse».

en: &Convert
ca: &Converteix

en: &Set Rate
ca: E&stableix la taxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btRemove)
en: &Remove
ca: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAdd)
en: &Add
ca: &Afegeix

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btAuto)
en: auto-generate keywords
ca: Genera automàticament paraules clau

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btAuto)
en: <b>Auto-Generate Keywords</b><br>
    Create a list of keywords by going through all present file information and merge it with the current list of keywords.
ca: <b>Genera automàticament paraules clau</b><br>
    Crea una llista de paraules clau cercant en tota la informació present en el fitxer i la fusiona amb la llista de paraules clau existent.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, lstKeywords)
en: List of keywords.
ca: Llista de les paraules clau.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectDateDlg)
en: Select Date
ca: Selecció de la data

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GotoDlg)
en: Go to Position
ca: Ves a la posició

en: Goto...
ca: Ves a...

en: Insert At...
ca: Insereix a...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LowPassDlg)
en: Low Pass
ca: Passabaix

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox)
en: cutoff frequency
ca: Freqüència de tall

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox)
en: <b>cutoff frequency</b>
    Determines the highest audible frequency, higher
    frequencies will be cut off.
ca: <b>Freqüència de tall</b>
    Determina la freqüència audible més alta.
    Es retallaran les freqüències més altes.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewSigDlg)
en: New Signal
ca: Senyal nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates or you can enter any sample rate on your own.
ca: <b>Freqüència del mostratge</b><br>Aquí podeu seleccionar una de les freqüències de mostreig més usades o introduir qualsevol freqüència de mostreig.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond)
en: Samples per second
ca: Mostres per segon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: Bit
ca: Bits

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Number of Tracks</b><br>Select a number of tracks of the new signal. If you are not sure now, you can add or delete tracks later in the program.
ca: <b>Nombre de pistes</b><br>Seleccioneu un nombre de pistes del senyal nou. Si ara no esteu segur, les podeu afegir o eliminar més tard en el programa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be saved. However, Kwave always uses 24 bits as its own internal resolution to give the best results when processing the audio data.
ca: <b>Resolució</b><br>Seleccioneu una resolució en bits que s'usarà per a desar el fitxer. Recordeu que el Kwave sempre usa 24 bits com a resolució interna per a proporcionar els millors resultats en processar les dades de l'àudio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Select this to set the length of the file by time
ca: Seleccioneu això per a establir la longitud del fitxer per temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Time
ca: Temps

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Select this to enter the number of samples directly
ca: Seleccioneu això per a introduir el nombre de mostres directament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Samples
ca: Mostres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_2_2)
en: Minimum
ca: Mínim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: (File Size)
ca: (mida del fitxer)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_3)
en: Maximum
ca: Màxim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slideLength)
en: Sets the file size by the percentage of the possible maximum
ca: Estableix la mida del fitxer mitjançant el percentatge del màxim possible

en: (Resulting file size: %1 MB)
ca: (mida del fitxer resultant: %1 MB)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NoiseDlg)
en: Add Noise
ca: Afegeix soroll

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: add a noise level by percentage
ca: Afegeix un nivell de soroll mitjançant el percentatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Adds a noise level given as a percentage relative to the maximum volume level.
    For example: "1 %", "15%" or "100%"
ca: Afegeix un nivell de soroll com un percentatge relatiu al nivell màxim de volum.
    Per exemple: «1%», «15%» o «100%»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: &Percentage
ca: &Percentatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: add a noise level in dB
ca: Afegeix un nivell de soroll en dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: adds a noise level in logarithmic scale (decibel).
    For example: "-3 dB", "- 6 dB".
ca: Afegeix un nivell de soroll en escala logarítmica (decibels).
    Per exemple: «-3 dB», «- 6 dB».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: &Logarithmic
ca: &Logarítmic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VolumeDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Volume
ca: Volum

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Noise Level
ca: Nivell de soroll

en: Normalize
ca: Normalitza

en: Analyzing volume level...
ca: S'està analitzant el nivell del volum...

en: Normalizing (%1 dB) ...
ca: S'està normalitzant (%1 dB)...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NotchFilterDlg)
en: Notch Filter
ca: Filtre de supressió de la banda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: center frequency
ca: Freqüència central

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: <b>center frequency</b>
    Determines the center of the frequency range that
    should be removed.
ca: <b>Freqüència central</b>
    Determina el centre de l'interval de la freqüència
    que s'haurà d'eliminar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: bandwidth
ca: Amplada de banda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: <b>bandwidth</b>
    Determines the width of the frequency range that
    should be removed.
ca: <b>Amplada de banda</b>
    Determina l'amplada de l'interval de la freqüència
    que s'haurà d'eliminar.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PitchShiftDlg)
en: Pitch Shift
ca: Desplaça el to

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Frequency:
ca: Freqüència:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: chopper frequency
ca: Freqüència de tall

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: <b>chopper frequency</b><br>This setting determines how small the pieces of audio data are before they get processed by the pitch shift. If your audio data sounds interrupted, you might get better result with higher values.
ca: <b>Freqüència de tall</b><br>Aquesta opció determina com seran de petits els fragments de dades d'àudio abans que siguin processats per desplaçament del to. Si el so s'interromp en sonar, podríeu obtenir un resultat millor usant valors més alts.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Speed:
ca: Velocitat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slSpeed) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, sbSpeed)
en: Speed
ca: Velocitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change speed by percentage
ca: Canvia la velocitat per percentatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the speed to a relative percentage of the original speed.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
ca: Estableix la velocitat a un percentatge relatiu de la velocitat original.
    Per exemple: «50%», «75%» o «125%»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: by Percentage
ca: per percentatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change speed by a factor
ca: Canvia la velocitat segons un factor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the speed by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
ca: Augmenta o disminueix la velocitat segons un factor.
    Per exemple: «x1», «x2», «/ 4»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: by Factor
ca: per factor

en: Default device
ca: Dispositiu per omissió

en: Null device
ca: Dispositiu nul

en: I/O error. Maybe the driver
    is not present in your kernel or it is not
    properly configured.
ca: Error de E/S. Potser el controlador no
    es troba al nucli (kernel) o no està
    configurat correctament.

en: The device is busy. Maybe some other application is
    currently using it. Please try again later.
    (Hint: you might find out the name and process ID of
    the program by calling: "fuser -v %1"
    on the command line.)
ca: El dispositiu està ocupat. Potser hi ha una altra aplicació que
    l'està usant. Si us plau, torneu-ho a intentar més endavant.
    (Consell: trobareu el nom i l'ID del procés del programa
    escrivint «fuser -v %1» a la línia d'ordres).

en: Opening the device '%1' failed: %2
ca: Ha fallat en obrir el dispositiu «%1»: %2

en: Card %1:
ca: Targeta %1:

en: Device %1:
ca: Dispositiu %1:

en: Subdevice %1:
ca: Subdispositiu %1:

en: DMIX plugin
ca: Connector DMIX

en: The device '%1' cannot be opened in the correct mode.
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu «%1» en el mode correcte.

en: %1 bits per sample are not supported
ca: No es permet usar %1 bits per mostra

en: %1 channels playback is not supported
ca: No es permet la reproducció de %1 canals

en: Playback rate %1 Hz is not supported
ca: No es permet la reproducció amb una freqüència de %1 Hz

en: Unusable buffer size: %1
ca: La mida del cau no és usable: %1

en: OSS playback device (dsp*)
ca: Dispositiu de reproducció OSS (dsp*)

en: ALSA playback device (adsp*)
ca: Dispositiu de reproducció ALSA (adsp*)

en: Any device (*)
ca: Qualsevol dispositiu (*)

en: %1 channels are not supported, maximum is 255
ca: No es permet usar %1 canals, el màxim són 255

en: Connecting to the PulseAudio server failed.
ca: Ha fallat en connectar amb el servidor PulseAudio.

en: The PulseAudio device '%1' is unknown or no longer connected
ca: El dispositiu PulseAudio «%1» és desconegut o ja no està connectat

en: playback...
ca: reproducció...

en: Failed to create a PulseAudio stream (%1).
ca: Ha fallat la creació d'un flux de dades PulseAudio (%1).

en: Failed to open a PulseAudio stream for playback (%1).
ca: Ha fallat en obrir un flux de dades PulseAudio per a reproduir (%1).

en: (Use server default)
ca: (Usa els valors per omissió del servidor)

en: The audio device '%1' is unknown or no longer connected
ca: El dispositiu d'àudio «%1» és desconegut o ja no està connectat

en: PCM encoding is not supported
ca: No es permet la codificació PCM

en: playback with %1 channels is not supported
ca: No es permet la reproducció amb %1 canals

en: sample rate %1 Hz is not supported
ca: No es permeten mostres amb una freqüència de %1 Hz

en: integer sample format is not supported
ca: El format de mostreig d'enters no està permès

en: Opening the Qt Multimedia device '%1' failed
ca: Ha fallat en obrir el dispositiu «%1» del Qt Multimedia

en: %1 Bytes
ca: %1 bytes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: (stereo)
ca: (estèreo)

en: (quadro)
ca: (quadrifònica)

en: Select Playback Device
ca: Selecció del dispositiu de reproducció

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlayBackDlg)
en: Playback
ca: Reproducció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Playback Settings
ca: Configuració de la reproducció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Playback device
ca: Dispositiu de reproducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known playback devices suitable for the chosen playback method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
ca: <b>Dispositiu:</b><p>Aquesta llista mostra una selecció d'alguns dispositius de reproducció coneguts que s'ajusten al mètode de reproducció seleccionat. Si el vostre dispositiu no és a la llista, podeu introduir el nom d'un dispositiu o cercar-ne un al sistema de fitxers.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Search on the filesystem for a device
ca: Cerca un dispositiu al sistema de fitxers

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: <b>Select...</b><p>Choose a device name on the harddisk, if your device is not already listed in the list of devices.</p>
ca: <b>Selecciona...</b><p>Trieu un nom de dispositiu al disc dur si el vostre dispositiu no apareix a la llista de dispositius.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for playback
ca: Mètode o sistema usat per a reproduir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Playback Method:</b><p>Choose a method or system used for
    playback. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, capable of mono and stereo output. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread. Might collide with PulseAudio or other sound applications, only one application at a time can use OSS playback !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware. Might collide with other applications like OSS does, but has a plugin called <i>dmix</i> as a way out.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: The preferred way of doing playback in KDE. Multiple applications can play at the same time.</p>
ca: <b>Mètode de reproducció:</b><p>Trieu un mètode o sistema de reproducció.
    Depenent de les opcions de compilació, podreu seleccionar un dels següents mètodes:</p>
    <p><b><i>OSS (sistema de so obert)</i></b>: La implementació més antiga de Linux, capaç de reproduir estèreo i mono. Desfasada des del nucli Linux 2.6, però encara molt estesa. Podria interferir amb el PulseAudio o altres aplicacions de so, la reproducció OSS només pot usar-la una aplicació alhora!</p>
    <p><b><i>ALSA (arquitectura de so avançada de Linux)</i></b>: Substitueix a OSS, permet més característiques i més maquinari. Podria interferir amb altres aplicacions com ho fa OSS, però té un connector anomenat <i>dmix</i> com a possible solució.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: La manera preferida per a reproduir en el KDE. Poden reproduir alhora múltiples aplicacions.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Playback method:
ca: Mètode de reproducció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Device:
ca: Dispositiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBufferSize)
en: 256 Bytes
ca: 256 bytes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slBufferSize)
en: Size of the playback buffer in bytes
ca: Mida del cau en bytes per a la reproducció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slBufferSize)
en: <b>Buffer size:</b><p>Select a buffer size for the playback. You should set this number as small as possible to reduce the playback latency. The latency is the delay between user interface actions like starting/stopping playback, update of the playback position and the real sound output. If you encounter dropouts you should increase this setting a bit.</p>
ca: <b>Mida de la memòria intermèdia:</b><p>Seleccioneu una mida per al cau de reproducció. Hauríeu d'establir aquest número amb el valor més baix possible per a reduir la latència de la reproducció. La latència és el retard entre les accions de la interfície d'usuari, com iniciar/aturar la reproducció o actualitzar la posició de la reproducció i la sortida de so real. Si us trobeu amb talls, hauríeu d'augmentar aquest valor.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Buffer size:
ca: Mida de la memòria intermèdia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bits per sample:
ca: Bits per mostra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: Playback resolution in bits per sample
ca: Resolució de la reproducció en bits per mostra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: <b>Bits per sample:</b><p>Here you can select one of the bit resolutions your playback device supports. This is not necessarily the same resolution as in your audio file, Kwave dithers automatically from its internal resolution (24 bit) to the setting you specify. Higher resolutions mean better audio quality.</p>
ca: <b>Bits per mostra:</b><p>Aquí podeu seleccionar una de les resolucions en bits que permeti el dispositiu de reproducció. Aquesta no és necessàriament la mateixa resolució que conté el fitxer d'àudio. El Kwave adaptarà automàticament la seva resolució interna (24 bits) a l'opció que especifiqueu. Resolucions més altes signifiquen una millor qualitat de l'àudio.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: Number of channels: mono, stereo...
ca: Nombre de canals: mono, estèreo...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Channels:</b><p>Number of channels used for playback. This does not necessarily have to be the same as the number of tracks in your current file. Kwave automatically mixes the tracks of your file to the channels you specify here. </p><p><i>For example:</i> If you have three tracks and set the playback to "stereo", the left channel will contain the first track + 50% of the second track, the right channel will also contain 50% of the second track and the third track.</p>
ca: <b>Canals:</b><p>El nombre de canals usats per a la reproducció. No hi ha la necessitat de tenir el mateix nombre de pistes que al fitxer actual. El Kwave barreja automàticament les pistes dels fitxers als canals que indiqueu aquí.</p><p><i>Per exemple:</i> si teniu tres pistes i establiu la reproducció a «estèreo», el canal esquerre contindrà la primera pista + el 50% de la segona, mentre que el dret també tindrà el 50% de la segona pista i tota la tercera.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: Play a short test sound
ca: Reprodueix un so de prova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btTest)
en: <b>Test</b><p>Try to play a short sound using the current settings.</p><p><i>(Sorry, not implemented yet!)</i></p>
ca: <b>Prova</b><p>Intenta reproduir un so breu usant la configuració actual.</p><p><i>(Perdó, encara no s'ha implementat!)</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: &Test...
ca: &Prova...

en: Please select a playback device first
ca: Si us plau, seleccioneu primer un dispositiu de reproducció

en: Playback Test
ca: Prova la reproducció

en: You should now hear a %1 Hz test tone.<br/><br/>(If you hear clicks or dropouts, please increase<br/>the buffer size and try again)
ca: Ara hauríeu de sentir un to de prova de %1 Hz.<br/><br/>(Si sentiu clics o interrupcions, augmenteu la mida<br/>de la memòria intermèdia i torneu-ho a intentar)

en: DSNOOP plugin
ca: Connector DSNOOP

en: OSS recording device (audio*)
ca: Dispositiu d'enregistrament OSS (audio*)

en: OSS recording device (dsp*)
ca: Dispositiu d'enregistrament OSS (dsp*)

en: ALSA recording device (adsp*)
ca: Dispositiu d'enregistrament ALSA (adsp*)

en: Kwave record
ca: Enregistrament del Kwave

en: &Done
ca: &Fet

en: OSS record device (dsp*)
ca: Dispositiu d'enregistrament OSS (dsp*)

en: ALSA record device (adsp*)
ca: Dispositiu d'enregistrament ALSA (adsp*)

en: Select Record Device
ca: Seleccioneu el dispositiu d'enregistrament

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Quadro
ca: Quadrifònica

en: %1 tracks
ca: %1 pistes

en: %1 bit
ca: %1 bits

en: Please check the source device settings...
ca: Si us plau, comproveu la configuració del dispositiu d'origen...

en: (empty)
ca: (buit)

en: Buffering...
ca: S'està omplint la memòria intermèdia...

en: Prerecording...
ca: S'està preenregistrant...

en: Waiting for trigger...
ca: S'està esperant l'activació...

en: Recording...
ca: S'està enregistrant...

en: Paused
ca: En pausa

en: Done
ca: Fet

en: one day  | %1 days
ca[0]: un dia
ca[1]: %1 dies

en: one hour  | %1 hours
ca[0]: una hora
ca[1]: %1 hores

en: one minute  | %1 minutes
ca[0]: un minut
ca[1]: %1 minuts

en: and %1 second | and %1 seconds
ca[0]: i %1 segon
ca[1]: i %1 segons

en: %1 second | %1 seconds
ca[0]: %1 segon
ca[1]: %1 segons

[ctx: %1=days; %2=hours; %3=minutes; %4=seconds]
en: Waiting for start in %1%2%3%4...
ca: S'espera començar en %1%2%3%4...

en: Length: %1
ca: Durada: %1

en: (%1 samples)
ca: (%1 mostres)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_record)
en: Recording
ca: Enregistrament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpRecording)
en: Record Control
ca: Control de l'enregistrament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Enable Pre-recording
ca: Habilita el preenregistrament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: When using <b>Pre-recording</b>, Kwave internally already records before the real recording starts. This feature is useful if you want to start recording already a few seconds before you press the record button. <i>(For example when recording from radio)</i>
ca: En usar el <b>preenregistrament</b>, el Kwave iniciarà internament l'enregistrament abans que comenci l'enregistrament real. Aquesta característica és útil si voleu iniciar l'enregistrament uns quants segons abans de prémer el botó d'enregistrar. <i>(Per exemple quan s'enregistra des de la ràdio).</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Pre-record:
ca: Preenregistrament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Limit the recording time
ca: Limita el temps a enregistrar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: If checked, the <b>Record time</b> is limited and recording will automatically stop when the selected time is reached.
ca: Si està marcat, el <b>Temps a enregistrar</b> estarà limitat i l'enregistrament s'aturarà automàticament quan s'assoleixi el temps seleccionat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Record &time:
ca: &Temps a enregistrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Trigger level
ca: Nivell de detecció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: If the <b>Record trigger</b> is enabled, recording will start as soon as the volume of the input signal goes over the selected level.
ca: Si s'activa <b>Detecta l'enregistrament</b>, l'enregistrament s'iniciarà tan aviat com el volum del senyal d'entrada sobrepassi el nivell seleccionat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Record trigger:
ca: Detecta l'enregistrament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btStop)
en: Stop Recording
ca: Atura l'enregistrament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btPause)
en: Pause/Continue
ca: Pausa/Continua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start at a given date and time
ca: Comença en una data i hora determinada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: When checked, the recording will be started at the given date and time. Please note that if the time is in the past, the recording will be started immediately or as soon as the defined trigger level is reached (if enabled).
ca: Si està marcada, l'enregistrament començarà a la data i hora indicades. Cal tenir en compte que si l'hora ja ha passat, l'enregistrament començarà immediatament o quan s'abasti el nivell de detecció (si està activat).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start &at:
ca: Comença &a:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_level) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpLevel)
en: Level
ca: Nivell

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelAmplify)
en: Amplify:
ca: Amplifica:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFading)
en: Fading
ca: Esvaïment

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates that your sound card supports.
ca: <b>Freqüència del mostratge</b><br>Aquí podeu seleccionar una de les freqüències de mostreig més usades que permeti la vostra targeta de so.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatTracks)
en: <b>Number of channels</b><br>Select a number of channels, e.g. for mono or stereo recording.
ca: <b>Nombre de canals</b><br>Seleccioneu el nombre de canals, p. ex., per a enregistrar en mono o en estèreo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFormatCompression)
en: Compression:
ca: Compressió:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatCompression)
en: <b>Compression</b><br>Here you can select one of the compression types if your audio hardware supports it.
ca: <b>Compressió</b><br>Aquí podeu seleccionar un dels tipus de compressió que permeti el vostre dispositiu d'àudio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleFormat)
en: <b>Sample format</b><br>Here you can select one of the sample formats that your audio hardware supports. This normally has no big influence on the result, so you can just leave it as it is.
ca: <b>Format del mostratge</b><br>Aquí podeu seleccionar un dels formats del mostratge que permeti el vostre dispositiu d'àudio. Normalment, això no té una gran influència en el resultat, de manera que podeu deixar-ho com està.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleFormat)
en: Sample format:
ca: Format de la mostra:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be recorded. Higher values give better quality but also more system load.
ca: <b>Resolució</b><br>Seleccioneu una resolució en bits en la qual s'enregistrarà el fitxer. Els valors més alts proporcionen una millor qualitat a canvi d'una càrrega superior en el sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Buffer count:
ca: Nombre de caus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for recording
ca: Mètode o sistema usat per a l'enregistrament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Recording method:</b><p>Choose a method or system used for
    recording. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, only capable of mono and stereo input. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware.</p>
ca: <b>Mètode d'enregistrament:</b><p>Seleccioneu un mètode o sistema a usar
    per a l'enregistrament. Depenent de les opcions de compilació, podreu seleccionar un dels següents mètodes:</p>
    <p><b><i>OSS (sistema de so obert)</i></b>: La implementació més antiga de Linux, capaç de reproduir en estèreo i mono. Desaconsellat a partir de la versió 2.6 del nucli (kernel) Linux, tot i que encara s'empra.</p>
    <p><b><i>ALSA (arquitectura de so avançada de Linux)</i></b>: Substitueix a OSS i permet més característiques i més maquinari.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Recording method:
ca: Mètode d'enregistrament:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Recording device
ca: Dispositiu d'enregistrament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known recording devices suitable for the chosen recording method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
ca: <b>Dispositiu:</b><p>Aquesta llista mostra una selecció d'alguns dispositius d'enregistrament coneguts que s'ajusten al mètode de reproducció seleccionat. Si el vostre dispositiu no hi apareix, podeu introduir el nom d'un dispositiu o cercar-ne un al sistema de fitxers.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Selec&t...
ca: &Selecciona...

note: i18n: ectx: property (text), widget (Kwave::TreeWidgetWrapper, listDevices)
en: Device
ca: Dispositiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Buffer:
ca: Memòria intermèdia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_level_meter)
en: Level:
ca: Nivell:

en: Maybe your system lacks support for the corresponding hardware or the hardware is not connected.
ca: És possible que el vostre sistema no pugui usar aquest maquinari o que no estigui connectat.

en: The audio device seems to be occupied by another application. Retrying...
ca: Sembla que el dispositiu està ocupat per una altra aplicació. Torneu-ho a intentar...

en: Some unexpected error happened (%1). You may try an other recording method or recording device.
ca: S'ha produït algun error inesperat (%1). Podeu provar amb un altre mètode o dispositiu d'enregistrament.

[ctx: %1 = a device name]
en: Unable to open the recording device (%1)
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'enregistrament (%1)

en: %1 channels
ca: %1 canals

en: %1 is not supported, using %2
ca: %1 no està permès, s'usarà %2

en: Recording with %1 channel(s) failed, using %2 channel(s)
ca: Ha fallat l'enregistrament amb %1 canals, s'usaran %2 canals

en: %1 Hz is not supported, using %2 Hz
ca: %1 Hz no està permès, s'usaran %2 Hz

en: %1 Hz failed, using %2 Hz
ca: Ha fallat en %1 Hz, s'usaran %2 Hz

en: Compression '%1' not supported, using '%2'
ca: La compressió «%1» no està permesa, s'usarà «%2»

en: Compression '%1' failed, using '%2'.
ca: Ha fallat la compressió en «%1», s'usaran «%2».

en: %1 bits per sample is not supported, using %2 bits per sample
ca: No es permet usar %1 bits per mostra, s'usaran %2 bits per mostra

en: %1 bits per sample failed, using %2 bits per sample
ca: Han fallat %1 bits per mostra, s'usaran %2 bits per mostra

en: Sample format '%1' is not supported, using '%2'
ca: El format de mostra «%1» no està permès, s'usarà «%2»

en: Sample format '%1' failed, using '%2'
ca: Ha fallat el format de mostra «%1», s'usarà «%2»

en: The current sample format is not supported!
ca: El format de mostreig actual no està permès

en: The current compression type is not supported!
ca: El tipus de compressió actual no està permès.

en: Buffer overrun. Please increase the number and/or size of the record buffers.
ca: S'ha sobrepassat el cau. Si us plau, augmenteu el número o la mida dels caus d'enregistrament.

en: The recording device seems to be busy.
ca: Sembla que el dispositiu d'enregistrament està ocupat.

en: Reading from the recording device failed. Error number = %1 (%2)
ca: Ha fallat la lectura des del dispositiu d'enregistrament. Número d'error: %1 (%2)

en: Reverse
ca: Inverteix

en: Change sample rate
ca: Canvia la freqüència de mostreig

en: Changing sample rate from %1 kHz to %2 kHz...
ca: S'està canviant la freqüència de mostreig de %1 kHz a %2 kHz...

en: This would overwrite the following file(s): %1Do you really want to continue?
ca: Això sobreescriurà el/s següent/s fitxer/s: %1 Voleu continuar?

en: The following directories do not exist: %1Do you want to create them and continue?
ca: Els següents directoris no existeixen: %1 Voleu crear-los i continuar?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Save selection only
ca: Desa només la selecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNumbering)
en: Numbering:
ca: Numeració:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Determines how the <b>numbering of the files</b> should happen:<ul>
    <li>Continue after the <b>highest index</b> that can be found, avoiding collisions with existing files</li>
    <li>Always start numbering from <b>one</b>, possibly colliding with already existing files</li>
    </ul>
ca: Determina com es du la <b>numeració dels fitxers</b>:<ul>
    <li>Continua a partir de l'<b>índex més alt</b> que es trobi, evitant interferències amb els fitxers existents</li>
    <li>Comença sempre amb el número <b>u</b>, possiblement interferint amb els fitxers ja existents.</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Continue after highest index
ca: Continua després de l'índex més alt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Always start with 1, overwrite if necessary
ca: Comença sempre amb 1, sobreescriure si és necessari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtExample)
en: Example of the first file name that will be saved, using the file name pattern above and the numbering below
ca: Exemple del primer nom de fitxer que es desarà, usant el patró del nom de fitxer a sobre i la numeració a sota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExample)
en: Example:
ca: Exemple:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbPattern)
en: <p>Select the pattern that is used to create the filename of each saved block. It currently understands the following placeholders:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>name of the file, without the path</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>the index of the file, optionally with leading zeroes (if <tt>'0</tt>' prepended) and optionally a fixed number of digits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>the number of files that will be saved</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>the highest index within the files that will be saved</li>
    </ul>
ca: <p>Seleccioneu el patró que s'usarà per a crear el nom de fitxer de cadascun dels blocs desats. Actualment es poden usar les següents variables de substitució:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>nom del fitxer, sense el camí</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b> </tt>l'índex del fitxer, opcionalment amb zeros a l'esquerra (si s'usa <tt>«0</tt>» per davant) i opcionalment amb un nombre fix de dígits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b> </tt>el nombre de fitxers que es desaran</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b> </tt>l'índex més alt dins dels fitxers que es desaran</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPattern)
en: Filename pattern:
ca: Patró del nom de fitxer:

en: Start
ca: Inicia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectRangeDlg)
en: Select Range
ca: Selecció de l'interval

en: (resulting window size: %1)
ca: (mida de la finestra resultant: %1)

en: Size of bitmap: %1x%2
ca: Mida del mapa de bits: %1x%2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SonagramDlg)
en: Set FFT/Time Resolution Parameters
ca: Fixa els paràmetres de resolució de la FFT/temps

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: display
ca: Mostra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use different colors for amplitude
ca: Usa colors diferents per a l'amplitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use colors
ca: Usa els colors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Use grayscale only for amplitude
ca: Usa l'escala de grisos només per a l'amplitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Grayscale
ca: Escala de grisos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Update
ca: Actualització

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: Automatically update the sonagram <br>if the signal data has changed
ca: Actualitza automàticament el sonograma <br>si han canviat les dades del senyal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: On modifications
ca: Si hi ha modificacions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Automatically update the sonagram if the selection<br>has been enlarged, reduced or moved
ca: Actualitza automàticament el sonograma si la selecció <br>ha estat ampliada, reduïda o moguda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Follow selection
ca: Segueix la selecció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: FFT settings
ca: Configuració de la transformada de Fourier ràpida (FFT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pointlabel)
en: Number of FFT points:
ca: Nombre de punts de la FFT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label2)
en: Window function:
ca: Funció de la finestra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, windowtypebox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, windowtypebox)
en: Choose windowing function here.<br>
    If the transformation should stay reversible, use the type "None".
ca: Trieu aquí la funció de les finestres.<br>
    Si la transformació ha de romandre reversible, useu el tipus «Cap».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pointbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pointbox)
en: <b>Number of FFT points:</b><p></p>Try to choose numbers with small prime factors,<br>
    if choosing big window sizes.<br>
    The computation will be much faster!
ca: <b>Nombre de punts de la FFT:</b><p></p>Mireu de triar números amb factors primers petits,<br>
    si trieu grans mides de finestra.<br>
    El càlcul serà molt més ràpid!

en: Sonagram
ca: Sonograma

en: &Sonagram
ca: &Sonograma

en: &Export to Bitmap...
ca: &Exporta a un mapa de bits...

en: &Close
ca: &Tanca

en: Time: ------ ms
ca: Temps: ------ ms

en: Frequency: ------ Hz
ca: Freqüència: ------ Hz

en: Amplitude: --- %
ca: Amplitud: --- %

en: Time: 0 ms
ca: Temps: 0 ms

en: Frequency: 0 Hz
ca: Freqüència: 0 Hz

en: Amplitude: 0 %
ca: Amplitud: 0%

en: Save Sonagram
ca: Desa el sonograma

en: Sonagram of %1
ca: Sonograma de %1

en: Time: %1
ca: Temps: %1

en: Frequency: %1 Hz
ca: Freqüència: %1 Hz

en: Amplitude: %1%
ca: Amplitud: %1%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StringEnterDlg)
en: Enter Command...
ca: Introdueix una ordre...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCommand)
en: Enter Command:
ca: Introdueix una ordre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCommand)
en: please enter a text command here...
ca: Si us plau, introduïu aquí una ordre de text...

[ctx: menu: /Settings/Enter Command]
en: Enter Command
ca: Introdueix una ordre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change volume by factor
ca: Canvia el volum segons el factor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the volume by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
ca: Augmenta o disminueix el volum segons un factor.
    Per exemple: «x1», «x2», «/ 4»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change volume by percentage
ca: Canvia el volum per percentatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the volume to a relative percentage of the original level.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
ca: Estableix el volum a un percentatge relatiu al nivell original.
    Per exemple: «50%», «75%» o «125%»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: change volume in dB
ca: Canvia el volum en dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: Increments or decrements the volume in logarithmic scale (decibel).
    For example: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".
ca: Augmenta o disminueix el volum en escala logarítmica (decibels).
    Per exemple: «+3 dB», «+6 dB», «-3 dB».

en: Silence
ca: Silenci
