kwave - en to eu translation catalogue (1059 entries)

en: Reading configuration...
eu: Konfigurazioa irakurtzen...

en: Opening main window...
eu: Leiho nagusia irekitzen...

en: Startup done
eu: Abiatzea egin da

en: Scanning plugins...
eu: Pluginak aztertzen...

en: Loading plugins...
eu: Pluginak zamatzen...

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Kwave has not been properly installed. No plugins found!
eu: Kwave ez da behar bezala instalatu. Ez da pluginik aurkitu!

en: Ready
eu: Prest

en: Playback: %1
eu: Atzera-jo: %1

en: Playback: %1 samples
eu: Atzera-jo: %1 laginak

[ctx: %1 = Path to modified file]
en: * %1 (modified)
eu: * %1 (aldatua)

en: This file has been modified, changes will be lost.
    Do you want to continue?
eu: Fitxategi hau aldatu egin da, aldaketak galduko dira.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Save As
eu: Gorde honela

en: The file '%1' already exists.
    Do you really want to overwrite it?
eu: '%1' fitxategia lehendik ere badago.
    Benetan gainidatzi nahi duzu?

en: This file has been modified.
    Do you want to save it?
eu: Fitxategi hau aldatu egin da.
    Gorde nahi duzu?

en: Project leader since 2000, core development
eu: Proiektuaren burua 2000tik, muinaren garapena

en: Creator of the project, development 1998-2000
eu: Proiektuaren sortzailea, garapena 1998-2000

en: Creator of the Help/About dialog
eu: Laguntza/Honi buru elkarrizketa-koadroaren sortzailea

en: splashscreen, tests and bugfixes
eu: plast-pantaila, probak eta akats zuzenketak

en: Notch filter plugin
eu: «Notch» iragazki plugina

en: Level meter
eu: Sonometroa

en: PulseAudio record plugin
eu: PulseAudio grabatzeko plugina

en: Author of aRts
eu: aRts-en egilea

en: Kwave homepage and German online help
eu: Kwaven orri nagusia eta lerroko laguntza alemaneraz

en: Debian packager
eu: Debian paketatzailea

en: Packaging for Mandrake / X86_64
eu: Mandrake / X86_64-rako paketatzailea

en: Tester
eu: Proba egilea

en: Author of the 'mad' MP3 decoder library
eu: 'mad' MP3 deskodetze liburutegiaren egilea

en: T.H.F. Klok and Cedric Tefft
eu: T.H.F. Klok eta Cedric Tefft

en: Maintainers of the 'id3lib' library
eu: 'id3lib' liburutegiaren mantentzaileak

en: Author of the 'audiofile' library
eu: 'audiofile' liburutegiaren egilea

en: Spanish translation
eu: Gaztelania itzultzailea

en: Author of the 'sndfile' library
eu: 'sndfile' liburutegiaren egilea

en: Czech translation
eu: Txekiera itzultzailea

en: String and i18n updates
eu: Kate eta i18n eguneraketak

en: Disable the Splash Screen.
eu: Desgaitu plast-pantaila.

en: Start Kwave iconified.
eu: Abiatu Kwave ikonoa.

[ctx: description of command line parameter]
en: Log all commands into a file <file>.
eu: Erregistratu komando guztiak <file> fitxategi batean.

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: file
eu: fitxategia

[ctx: description of command line parameter]
en: Select a GUI type: SDI, MDI or TAB mode.
eu: Hautatu GUI mota bat: SDI, MDI edo TAB modua.

[ctx: description of command line parameter]
en: List of audio files, Kwave macro files or Kwave URLs to open (optionally)
eu: Ireki beharreko audio fitxategien zerrenda, Kwave makro fitxategiak edo Kwave URLak (nahi baduzu)

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: [files...]
eu: [fitxategiak...]

en: A sound editor built on KDE Frameworks 5
eu: KDE Frameworks 5ekin eraikitako soinu editore bat

en: Kwave label list
eu: Kwave etiketa zerrenda

en: Add Label
eu: Gehitu etiketa

en: Load Labels
eu: Zamatu etiketak

en: Save Labels
eu: Gorde etiketak

en: There already is a label at the position you have chosen.
    Do you want to replace it?
eu: Etiketa bat dago jada hautatu duzun kokalekuan.
    Hura ordeztu nahi duzu?

en: Modify Label
eu: Aldatu etiketa

[ctx: menu: /File]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: menu: /File/New...]
en: New...
eu: Berria...

[ctx: menu: /File/Open]
en: Open
eu: Ireki

[ctx: menu: /File/Open Recent]
en: Open Recent
eu: Ireki oraintsukoa

[ctx: menu: /File/Open Recent/Clear List]
en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

[ctx: menu: /File/Record]
en: Record
eu: Grabatu

[ctx: menu: /File/&Save]
en: &Save
eu: &Gorde

[ctx: menu: /File/Save]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: menu: /File/Save/As...]
en: As...
eu: Honela...

[ctx: menu: /File/Save/Selection...]
en: Selection...
eu: Hautapena...

[ctx: menu: /File/Save/Blocks...]
en: Blocks...
eu: Blokeak...

[ctx: menu: /File/Close]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: menu: /File/New Window]
en: New Window
eu: Leiho berria

[ctx: menu: /File/Revert]
en: Revert
eu: Lehengoratu

[ctx: menu: /File/Quit]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: menu: /Edit]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: menu: /Edit/Undo]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: menu: /Edit/Redo]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: menu: /Edit/Cut]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: menu: /Edit/Copy]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: menu: /Edit/Paste]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: menu: /Edit/Crop]
en: Crop
eu: Moztu

[ctx: menu: /Edit/Delete]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: menu: /Edit/Selection]
en: Selection
eu: Hautapena

[ctx: menu: /Edit/Selection/All]
en: All
eu: Guztiak

[ctx: menu: /Edit/Selection/Range]
en: Range
eu: Barrutia

[ctx: menu: /Edit/Selection/Visible Area]
en: Visible Area
eu: Azalera ikusgaia

[ctx: menu: /Edit/Selection/Next]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: menu: /Edit/Selection/Previous]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: menu: /Edit/Selection/Nothing]
en: Nothing
eu: Ezer ez

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Start]
en: To Start
eu: Hasierara

[ctx: menu: /Edit/Selection/To End]
en: To End
eu: Bukaerara

[ctx: menu: /Edit/Selection/Expand to Labels]
en: Expand to Labels
eu: Hedatu etiketetara

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Next Labels]
en: To Next Labels
eu: Hurrengo etiketetara

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Previous Labels]
en: To Previous Labels
eu: Aurreko etiketetara

[ctx: menu: /Edit/Track/Add]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: menu: /Edit/Track]
en: Track
eu: Aztarna

[ctx: menu: /Edit/Track/Delete]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: menu: /Edit/Track/Select all]
en: Select all
eu: Hautatu guztia

[ctx: menu: /Edit/Track/Invert Selection]
en: Invert Selection
eu: Alderantzikatu hautapena

[ctx: menu: /Edit/Clipboard]
en: Clipboard
eu: Arbela

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Flush]
en: Flush
eu: Hustu

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Insert At...]
en: Insert At...
eu: Txertatu hemen...

[ctx: menu: /Edit/File Properties...]
en: File Properties...
eu: Fitxategiaren propietateak...

[ctx: menu: /View]
en: View
eu: Ikuspegia

[ctx: menu: /View/Go to Position...]
en: Go to Position...
eu: Joan kokalekura...

[ctx: menu: /View/Begin]
en: Begin
eu: Hasiera

[ctx: menu: /View/End]
en: End
eu: Bukaera

[ctx: menu: /View/Previous Page]
en: Previous Page
eu: Aurreko orrialdea

[ctx: menu: /View/Next Page]
en: Next Page
eu: Hurrengo orrialdea

[ctx: menu: /View/Scroll Right]
en: Scroll Right
eu: Labaindu eskuinera

[ctx: menu: /View/Scroll Left]
en: Scroll Left
eu: Labaindu ezkerrera

[ctx: menu: /View/Zoom In]
en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

[ctx: menu: /View/Zoom Out]
en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

[ctx: menu: /View/Zoom to Selection]
en: Zoom to Selection
eu: Zoom hautapenari

[ctx: menu: /View/Zoom to Whole Signal]
en: Zoom to Whole Signal
eu: Zoom seinale osoari

[ctx: menu: /View/Zoom to 100%]
en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

[ctx: menu: /Play]
en: Play
eu: Jo

[ctx: menu: /Play/Previous]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: menu: /Play/Rewind]
en: Rewind
eu: Errebobinatu

[ctx: menu: /Play/Start]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: menu: /Play/Loop]
en: Loop
eu: Begizta

[ctx: menu: /Play/Pause]
en: Pause
eu: Eten

[ctx: menu: /Play/Continue]
en: Continue
eu: Jarraitu

[ctx: menu: /Play/Stop]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: menu: /Play/Forward]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: menu: /Play/Next]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: menu: /Record]
en: Record
eu: Grabatu

[ctx: menu: /Record/Prepare...]
en: Prepare...
eu: Prestatu...

[ctx: menu: /Record/Start Now!]
en: Start Now!
eu: Hasi orain!

[ctx: menu: /Labels]
en: Labels
eu: Etiketak

[ctx: menu: /Labels/Add...]
en: Add...
eu: Gehitu...

[ctx: menu: /Labels/Delete]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: menu: /Labels/Load...]
en: Load...
eu: Zamatu...

[ctx: menu: /Labels/Save...]
en: Save...
eu: Gorde...

[ctx: menu: /Fx/Volume]
en: Volume
eu: Bolumena

[ctx: menu: /Fx/Normalize]
en: Normalize
eu: Normalizatu

[ctx: menu: /Fx/Fade In]
en: Fade In
eu: Irekitzeko itzaltze

[ctx: menu: /Fx/Fade Out]
en: Fade Out
eu: Ixteko itzaltze

[ctx: menu: /Fx/Amplify Free]
en: Amplify Free
eu: Anplifikatu askatasun osoz

[ctx: menu: /Fx/Fade Intro]
en: Fade Intro
eu: Sarrera itzaltze

[ctx: menu: /Fx/Fade Leadout]
en: Fade Leadout
eu: Kanpora eroateko itzaltze

[ctx: menu: /Fx/Low Pass]
en: Low Pass
eu: Behe-igarotzea

[ctx: menu: /Fx/Notch Filter]
en: Notch Filter
eu: «Notch» iragazkia

[ctx: menu: /Fx/Band Pass]
en: Band Pass
eu: Banda-igarotzea

[ctx: menu: /Fx/Pitch Shift]
en: Pitch Shift
eu: Tonu Aldaketa

[ctx: menu: /Fx/Reverse]
en: Reverse
eu: Alderantzikatu

[ctx: menu: /Calculate]
en: Calculate
eu: Kalkulatu

[ctx: menu: /Calculate/Silence]
en: Silence
eu: Isiltasuna

[ctx: menu: /Calculate/Noise]
en: Noise
eu: Zarata

[ctx: menu: /Calculate/Sonagram]
en: Sonagram
eu: Sonograma

[ctx: menu: /Window]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: menu: /Window/Next Window]
en: Next Window
eu: Hurrengo leihoa

[ctx: menu: /Window/Previous Window]
en: Previous Window
eu: Aurreko leihoa

[ctx: menu: /Window/Cascade Sub Windows]
en: Cascade Sub Windows
eu: Turrustan azpi-leihoak

[ctx: menu: /Window/Tile Sub Windows]
en: Tile Sub Windows
eu: Teilakatu azpi-leihoak

[ctx: menu: /Window/Arrange Sub Windows Vertically]
en: Arrange Sub Windows Vertically
eu: Antolatu azpi-leihoak bertikalki

[ctx: menu: /Settings]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Separate Windows (SDI)]
en: Separate Windows (SDI)
eu: Leiho banatuak (SDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in...]
en: Show Files in...
eu: Erakutsi fitxategiak hemen...

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Same Window (MDI)]
en: Same Window (MDI)
eu: Leiho berean (MDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Tabs]
en: Tabs
eu: Fitxatan

[ctx: menu: /Settings/Playback]
en: Playback
eu: Atzera-jo

[ctx: menu: /Settings/Record]
en: Record
eu: Grabatu

[ctx: menu: /Settings/Record/Format]
en: Format
eu: Formatua

[ctx: menu: /Settings/Record/Source]
en: Source
eu: Sorburua

[ctx: menu: /Settings/Reset Toolbar]
en: Reset Toolbar
eu: Berrezarri tresna-barra

[ctx: menu: /Settings/Re-enable all "Do not ask again" messages]
en: Re-enable all "Do not ask again" messages
eu: Birgaitu "Ez galdetu berriz" mezu guztiak

[ctx: menu: /Help/Contents]
en: Contents
eu: Edukia

[ctx: menu: /Help]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: menu: /Help/About Kwave]
en: About Kwave
eu: Kwaveri buruz

[ctx: menu: /Help/About KDE]
en: About KDE
eu: KDEri buruz

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Rewind
eu: Errebobinatu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecordDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btRecord)
en: Record
eu: Grabatu

en: Start playback
eu: hasi atzera-jotzen

en: Start playback and loop
eu: Hasi atzera-jotzea eta begizta

en: Stop playback or loop
eu: Gelditu atzera-jotzea eta begizta

en: Forward
eu: Aurrera

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Continue playback
eu: Jarraitu atzera-jotzea

en: Pause playback
eu: Eten aurrera-jotzea

en: Loading main menu...
eu: Menu nagusia zamatzen...

en: Initializing toolbar...
eu: Tresna-barra hasieratzen...

en: Create a new empty file
eu: Sortu fitxategi huts berri bat

en: Open an existing file
eu: Ireki dagoen fitxategi bat

en: Save the current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save the current file under a different name or file format...
eu: Gorde uneko fitxategia beste izen edo fitxategi formatu batekin...

en: Close the current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Insert
eu: Txertatu

en: Mute selection
eu: Isilarazi hautapena

en: Delete selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Reset the toolbar to default settings?
eu: Berrezarri tresna-barra lehenetsitako ezarpenetara?

en: Re-enable all disabled notifications?
    All messages that you previously turned off by activating the "Do not ask again" checkbox will then be enabled again.
eu: Birgaitu desgaitutako jakinarazpen guztiak? Aurrez, "Ez galdetu berriz" kontrol-laukia aktibatuz itzali dituzun mezu guztiak berriz gaituko dira.

en: Executing command '%1'...
eu: '%1' komandoa exekutatzen...

en: Executing Kwave script file '%1'...
eu: '%1' Kwave script fitxategia exekutatzen...

en: Loading file '%1'...
eu: '%1' fitxategia zamatzen...

en: Out of memory
eu: Memoria beteta

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Unable to open '%1'
eu: Ezin da ireki '%1'

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Invalid or unknown file type: '%1'
eu: Fitxategi mota baliogabea edo ezezaguna: '%1'

en: Open
eu: Ireki

[ctx: Length, as in total duration of loaded song]
en: Length: %1 (%2 samples)
eu: Iraupena: %1 (%2 lagin)

en: Mode: %1 kHz @ %2 Bit
eu: Modua: %1 kHz @ %2 bit

[ctx: %1=first sample, %2=last sample, %3=number of samples, example: 'Selected: 2000...3000 (1000 samples)']
en: Selected: %1...%2 (%3 samples)
eu: Hautatuta: %1...%2 (%3 lagin)

[ctx: %1=start time, %2=end time, %3=time span, example: 'Selected: 02:00...05:00 (3 min)']
en: Selected: %1...%2 (%3)
eu: Hautatuta: %1...%2 (%3)

en: Position: %1
eu: Kokalekua: %1

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo enabled]
en: Undo (%1)
eu: Desegin (%1)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo disabled]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo enabled]
en: Redo (%1)
eu: Berregin (%1)

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo disabled]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: menu entry for undo if undo enabled]
en: Undo (%1)
eu: Desegin (%1)

[ctx: menu entry for undo if undo disabled]
en: Undo
eu: Desegin

[ctx: menu entry for redo if redo enabled]
en: Redo (%1)
eu: Berregin (%1)

[ctx: menu entry for redo if redo disabled]
en: Redo
eu: Berregin

[ctx: special entry in the list of labels to delete all]
en: (All)
eu: (Guztia)

[ctx: list menu entry of a label, %1=index, %2=description/name]
en: #%1 (%2)
eu: %1 zk. (%2)

[ctx: list menue entry of a label, without description, %1=index]
en: #%1
eu: %1 zk.

en: Zoom to selection
eu: Zoom hautapenari

en: Zoom in
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom out
eu: Zooma urrundu

en: Zoom to 100%
eu: Zoom % 100era

en: Zoom to all
eu: Zoom guztira

en: Select zoom factor
eu: Hautatu zoomaren faktorea

en: %1 sec
eu: %1 seg

en: Interpolation
eu: Interpolazioa

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Flip horizontal
eu: Irauli horizontalki

en: Flip vertical
eu: Irauli bertikalki

en: Into first half
eu: Lehenengo erdian

en: Into second half
eu: Bigarren erdian

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Fit In
eu: Sartu

en: Presets
eu: Aurre-ezarpenak

en: Save Preset
eu: Gorde aurre-ezarpenak

en: Currently Selected Point
eu: Une honetan hautatutako puntua

en: Every Second Point
eu: Bigarren puntu guztiak

[ctx: Filter description for Kwave curve presets, for use in a FileDialog]
en: Kwave curve preset (*.curve)
eu: Kwave kurba aurrezarpena (*.curve)

en: Save Curve Preset
eu: Gorde kurba aurrezarpena

en: Applying '%1'...
eu: '%1' ezartzen...

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbSeconds) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeOut) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeIn)
en:  sec
eu:  seg

[ctx: tooltip of a label, %1=index, %2=description/name]
en: Label #%1 (%2)
eu: Etiketa %1 zk. (%2)

[ctx: tooltip of a label, without description, %1=index]
en: Label #%1
eu: Etiketa %1 zk.

en: Label
eu: Etiketa

en: New
eu: Berria

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Properties...
eu: &Propietateak...

en: Move Label
eu: Mugitu etiketa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LabelPropertiesWidgetBase)
en: Label Properties...
eu: Etiketaren propietateak...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Kwave::SelectTimeWidget, time)
en: <b>label position:</b><br>
    Here you can set the position of the label, either by time, by percentage of the whole file or by an absolute sample position. However, internally Kwave always uses the position in samples.
eu: <b>Etiketaren kokalekua:</b><br>
    Hemen ezarri dezakezu etiketaren kokalekua, denboraren arabera, fitxategi osoaren ehunekoaren arabera edo lagin kokaleku absolutu baten arabera. Hala ere, barnean Kwavek beti erabiltzen du kokalekua laginetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Description:
eu: Azalpena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edDescription)
en: some description of the label (optional)
eu: Etiketaren azalpen batzuk (hautazkoa)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edDescription)
en: <b>label description:</b><br>
    Here you can enter some short text to describe the label.
eu: <b>etiketaren azalpena:</b><br>
    Hemen sartu dezakezu etiketa azaltzeko testu labur bat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Position:
eu: Kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Index:
eu: Indizea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: index of the label
eu: etiketaren indizea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: <b>label index</b><br>
    This is just a numeric index of the label, starting with zero, sorted by position. Lower index means 'left', higher index means 'right'. You cannot change the index itself, but change the label's position.
eu: <b>etiketaren indizea</b><br>
    Hau etiketaren zenbakizko indize bat baino ez da, zerorekin hasita, kokalekuaren arabera sailkatua. Indize apalagoak 'ezker' adierazten du, altuagoak 'eskuin' adierazten du. Ezin duzu indizea bera aldatu, baino alda dezakezu etiketaren kokalekua.

en: Selection, left border
eu: Hautapena, ezkerreko ertza

en: Selection, right border
eu: Hautapena, eskuineko ertza

en: Drag and Drop
eu: Arrastatu eta jaregin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase)
en: frmLength
eu: frmLuzera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Length
eu: Iraupena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: select by number of samples
eu: hautatu lagin kopuruaren arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: &Samples
eu: &Laginak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: select by time
eu: hautatu denboraren arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: &Time
eu: &Denbora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: select by percentage of the signal's length
eu: Hautatu seinalearen luzera ehunekoaren arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: &Percent
eu: E&hunekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMinutes)
en: Minutes
eu: Minutuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMilliSeconds)
en: Milliseconds
eu: Milisegundoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSeconds)
en: Seconds
eu: segundoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHours)
en: Hours
eu: Orduak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: 0%
eu: % 0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: 50%
eu: % 50

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: 100%
eu: % 100

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slidePercents)
en: sets the selection by the percentage of the whole signal
eu: hautapena ezartzen du seinale osoaren ehunekoaren arabera

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Redo
eu: Be&rregin

en: Cu&t
eu: Moz&tu

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: Selection
eu: Hautapena

en: &Save...
eu: &Gorde...

en: &Expand to Labels
eu: &Hedatu etiketetara

en: To Next Labels
eu: Hurrengo etiketetara

en: To Previous Labels
eu: Aurreko etiketetara

en: Kwave Macro Files
eu: Kwave makro fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: No Compression
eu: Konpresiorik ez

en: DVI Audio / IMA
eu: DVI audio / IMA

en: Do you really want to abort the current action?
eu: Benetan galarazi nahi duzu une honetako ekintza?

en: Album
eu: Albuma

en: Name of the album if the source is an album
    that consist of more medias.
eu: Albumaren izena sorburua euskarri gehiagoz
    osatutako album bat bada.

en: Annotation
eu: Idatzoharra

en: Provides general comments about the file or the subject of
    the file. If the comment is several sentences long, end
    each sentence with a period. Do not include newline
    characters!
eu: Fitxategiari buruz edo fitxategi gaiari buruz iruzkin orokorrak
    hornitzen ditu. Iruzkinak hainbat esaldi baditu, amaitu esaldi
    bakoitza puntu batekin. Ez ipini lerro-berri karaktererik!

en: Archival location
eu: Artxibatze kokalekua

en: Indicates where the subject of the file is archived.
eu: Fitxategiaren gaia non artxibatzen den adierazten du.

en: Author
eu: Egilea

en: Identifies the name of the author of the original
    subject of the file.
    Example: 'van Beethoven, Ludwig'
eu: Fitxategi gaiaren jatorrizko egilearen izena
    identifikatzen du.
    Adibidez: 'van Beethoven, Ludwig'

en: Lower Bitrate
eu: Azpiko bit-emaria

en: Specifies the lower limit in a VBR bitstream.
eu: VBR bit-fluxu batean azpiko muga zehazten du.

en: Bitrate Mode
eu: Bit-emari modua

en: Bitrate Mode (ABR, VBR, CBR, etc...)
eu: Bit-emari modua (ABR, VBR, CBR, etab...)

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Nominal bitrate of the audio stream in bits per second
eu: Audio fluxuaren bit-emari nominala bit segundoko neurtuta

en: Upper Bitrate
eu: Gaineko bit-emaria

en: Specifies the upper limit in a VBR bitstream.
eu: VBR bit-fluxu batan gaineko muga zehazten du.

en: Bits per Sample
eu: Bit lagineko

en: Specifies the number of bits per sample.
eu: Lagineko bit kopurua zehazten du.

en: Number of the CD, if the source is an album of more CDROMs
eu: CD kopurua, sorburua CDROM gehiago dituen album bat bada

en: Number of CDs, if the source is an album of more CDROMs
eu: CD kopurua, sorburua CDROM gehiago dituen album bat bada

en: Commissioned
eu: Agindu zuena

en: Lists the name of the person or organization
    that commissioned the subject of the file.
eu: Zerrendatu fitxategiaren gaia agindu zuen
    pertsona edo erakundearen izena.

en: Comments
eu: Iruzkinak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_compression)
en: Compression
eu: Konpresioa

en: Sets a mode for compressing the audio
    data to reduce disk space.
eu: Audio datuak konprimitzeko modu bat ezartzen du
    diskoan beharko duen lekua txikitzeko.

en: Contact
eu: Kontaktua

en: Contact information for the creators or distributors of
    the track. This could be a URL, an email address, the
    physical address of the producing label.
eu: Aztarna sortzaile edo banatzaileen kontaktu informazioa.
    Izan daiteke URL bat, e-posta helbide bat, ekoiztetxearen
    helbide fisikoa.

en: Copyright
eu: «copyright»

en: Records the copyright information for the file. If there are
    multiple copyrights, separate them by a semicolon followed
    by a space.
    Example: 'Copyright Linux community 2002'
eu: Fitxategiaren «copyright» informazioa grabatzen du.
    Askotariko «copyright»ak daudenean, puntu eta koma
    eta zuriune baten bidez banatzen dira.
    Adibidea: 'Copyright Linux community 2002'

en: Copyrighted
eu: «copyright»duna

en: Indicates whether the file is protected by copyright or not.
eu: Fitxategia «copyright» bidez babestua dagoen adierazten du.

en: Date
eu: Data

en: Specifies the date the subject of the file was created.
    Example: '2001-12-24'
eu: Zehazten du fitxategiaren gaia sortu zeneko data.
    Adibidea: '2001-12-24'

en: Engineer
eu: Ingeniaria

en: Shows the name of the engineer who worked on the file.
    If there are multiple engineers, separate the names by
    a semicolon and a blank.
eu: Erakutsi fitxategian lan egin zuen ingeniariaren izena.
    Ingeniari asko badira, banatu izenak puntu eta koma eta
    zuriune baten bidez.

en: Estimated Length
eu: Kalkulatutako iraupena

en: Estimated length of the file in samples
eu: Kalkulatutako fitxategiaren iraupena laginetan

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Name of the opened file
eu: Irekitako fitxategiaren izena

en: File Size
eu: Fitxategi-neurria

en: Size of the file in bytes
eu: Fitxategiaren neurria byteetan

en: Genre
eu: Generoa

en: Describes the genre or style of the original work.
    Examples: 'classic', 'pop'
eu: Jatorrizko lanaren generoa edo estiloa azaltzen ditu.
    Adibideak: 'klasikoa', 'pop'

en: ISRC number for the track; see the ISRC intro page
    for more information on ISRC numbers.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html
eu: Aztarnaren ISRC zenbakia; begiratu ISRC sarrerako
    orria ISRC zenbakien gaineko informazioa zabaltzeko.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KeywordWidgetBase)
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Provides a list of keywords that refer to the
    file or subject of the file.
eu: Fitxategiari edo fitxategi-gaiari aipamen egiten
    dion gako-hitz zerrenda bat hornitzen du.

en: Labels
eu: Etiketak

en: The list of labels/markers.
eu: Etiketen/markatzaileen zerrenda.

en: Length of the file in samples.
eu: Fitxategiaren luzera laginetan.

en: License
eu: Lizentzia

en: License information, e.g., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', an URL to a license or the
    EFF Open Audio License ('distributed under the
    terms of the Open Audio License.
    See http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    for details'), etc.
eu: Lizentzia gaineko informazioa, adib., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', lizentzia baterako URL edo 
    «EFF Open Audio License» lizentzia («distributed under the
    terms of the Open Audio License».
    Begiratu http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    zehaztasunetarako'), etab.

en: Medium
eu: Euskarria

en: Describes the original subject of the file,
    where it was first recorded.
    Example: 'orchestra'
eu: Fitxategiaren jatorrizko gaia azaltzen du,
    non lehen aldiz grabatu zen.
    Adibidea: 'orkestra'

en: Mime Type
eu: MIME-mota

en: Mime type of the file format
eu: Fitxategi formatuaren MIME-mota

en: Emphasis
eu: Enfasia

en: Audio emphasis mode
eu: Audio enfasi modua

en: Layer
eu: Geruza

en: MPEG Layer, I, II or III
eu: MPEG Layer, I, II edo III

en: Mode Extension
eu: Moduaren hedapena

en: MPEG Mode Extension (only if Joint Stereo)
eu: MPEG moduaren hedapena (soilik estereo baturako)

en: Version
eu: Bertsioa

en: MPEG Version, 1, 2 or 2.5
eu: MPEG bertsioa, 1, 2 edo 2.5

en: Name
eu: Izena

en: Stores the title of the subject of the file.
    Example: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"
eu: Fitxategi gaiaren titulua biltegiratzen du.
    Adibidea: "Sinfonia 6 zk., Op.68 'Pastorala'"

en: Opus Frame Length
eu: Opus bilbe iraupena

en: Opus Frame Length in ms (supported values are 2.5, 5, 10, 20, 40, or 60 ms)
eu: Opus bilbe iraupena ms-tan (onartutako balioak dira 2'5, 5, 10, 20, 40, edo 60 ms)

en: Organization
eu: Erakundea

en: Name of the organization producing the track
    (i.e. the 'record label')
eu: Aztarna ekoiztu duen erakundearen izena
    (adib. 'ekoiztetxea')

en: Original
eu: Jatorrizkoa

en: Indicates whether the file is an original or a copy
eu: Fitxategia originala edo kopia den adierazten du

en: Performer
eu: Interpretatzailea

en: The artist(s) who performed the work. In classical
    music this would be the conductor, orchestra, soloists.
    In an audio book it would be the actor who did the reading.
eu: Lana gauzatu interpretatu zu(t)en artista(k). Musika
    klasikoan zuzendaria, orkestra, bakarlaria izango litzateke.
    Audio-liburu batean irakurketa egin duen aktorea izango litzateke.

en: Private
eu: Pribatua

en: Indicates whether the subject is private
eu: Gaia pribatua den adierazten du

en: Product
eu: Produktua

en: Specifies the name or the title the
    file was originally intended for.
    Example: 'Linux audio collection'
eu: Fitxategia jatorrian zertarako zen
    zehazten duen izena edo titulua.
    Adibidea: 'Linux audio bilduma'

en: Sample Format
eu: Lagin formatua

en: Format used for storing the digitized audio samples.
    Example: '32-bit IEEE floating-point'
eu: Digitaldutako audio laginak biltegiratzeko erabilitako formatua.
    Adibidea: '32-bit IEEE koma-higikorra'

en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

en: Number of samples per second
eu: Lagin kopurua segundoko

en: Software
eu: Softwarea

en: Identifies the name of the software package
    used to create the file.
    Example: 'Kwave v0.6.4-1'
eu: Fitxategia sortzeko erabilitako software
    paketearen izena identifikatzen du.
    Adibidea: 'Kwave v0.6.4-1'

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_source) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSource)
en: Source
eu: Sorburua

en: Identifies the name of the person or organization
    who supplied the original subject of the file.
    Example: 'Chaotic Sound Research'
eu: Fitxategiaren jatorrizko gaia hornitu zuen pertsona
    edo erakundea identifikatzen du.
    Adibidea: 'Chaotic Sound Research'

en: Source form
eu: Sorburuaren forma

en: Identifies the original form of
    the material that was digitized.
    Examples: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'
eu: Digitaldu zen materialaren jatorrizko
    forma identifikatzen du.
    Adibideak: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'

en: Subject
eu: Gaia

en: Describes the subject of the file.
    Example: 'Bird voices at early morning'
eu: Fitxategiaren gaia deskribatzen du.
    Adibidea: 'Txorien kantua goizean goiz'

en: Technician
eu: Teknikaria

en: Identifies the technician who digitized the subject file.
    Example: 'Torvalds, Linus'
eu: Subjektu fitxategia digitalizatu zuen teknikaria identifikatzen du.
    Adibidea: 'Torvalds, Linus'

en: Track
eu: Aztarna

en: Track of the CD if the source was a CDROM.
eu: CDko aztarna sorburua CDROM bat bazen.

en: Tracks
eu: Aztarnak

en: Number of tracks of the CD if the source was a CDROM.
eu: CDko aztarna kopurua sorburua CDROM bat bazen.

en: Channels
eu: Kanalak

en: Specifies the number of channels of the signal.
eu: Seinalearen kanal kopurua zehazten du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionBaseQuality)
en: Base Quality
eu: Oinarrizko kalitatea

en: Base quality of the compression in VBR mode
eu: Konpresioaren oinarrizko kalitatea VBR moduan

en: May be used to differentiate multiple versions
    of the same track title in a single collection.
    (e.g. remix info)
eu: Bilduma batean aztarna titulu bereko bertsio anitzak
    bereizteko erabili daiteke.
    (adib. birnahaste informazioa)

[ctx: file progress dialog]
en: File:
eu: Fitxategia:

[ctx: file progress dialog]
en: Length:
eu: Iraupena:

[ctx: file progress dialog]
en: Sample Rate:
eu: Lagin-emaria:

[ctx: file progress dialog, %1=number of samples per second]
en: %1 Samples per second
eu: %1 lagin segundoko

[ctx: file progress dialog]
en: Resolution:
eu: Bereizmena:

[ctx: file progress dialog, %1=number of bits per sample (8, 16, 24...)]
en: %1 Bits per sample
eu: %1 bit lagineko

[ctx: file progress dialog]
en: Tracks:
eu: Aztarnak:

[ctx: number of tracks]
en: 1 (mono)
eu: 1 (monoa)

[ctx: number of tracks]
en: 2 (stereo)
eu: 2 (estereoa)

[ctx: number of tracks]
en: 4 (quadro)
eu: 4 (koadro)

en: Do you really want to abort the operation?
eu: Benetan galarazi nahi duzu eragiketa?

[ctx: file progress dialog, %1=transfer rate, %2=remaining duration]
en: %1 kB/s (%2 remaining)
eu: %1 kB/s (%2 gelditzen dira)

[ctx: file progress dialog, %1=number of loaded/saved megabytes, %2=number of total megabytes to load or save]
en: %1 MB of %2 MB done
eu: %1 MB / %2 MB eginda

[ctx: file progress dialog, %1=a number of samples]
en: %1 samples
eu: %1 lagin

en: Sinus
eu: Sinua

en: Rectangular
eu: Angeluzuzen

en: Sawtooth
eu: Zerra-hortz

en: Inverse Sawtooth
eu: Alderantzizko zerra-hortz

en: Triangular
eu: Hirukia

en: Square Sinus
eu: Sinu karratua

en: Cubic Sinus
eu: Sinu kubikoa

en: Classic Rock
eu: Rock klasikoa

en: Disco
eu: Disko

en: Oldies
eu: Aspaldikoak

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Techno
eu: Tekno

en: Industrial
eu: Industriala

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Soundtrack
eu: Soinu-banda

en: Ambient
eu: Girotze-musika

en: Vocal
eu: Ahotsezkoa

en: Fusion
eu: Fusioa

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Instrumental
eu: Instrumentala

en: Game
eu: Jokoa

en: Sound Clip
eu: Soinu-klip

en: Noise
eu: Zarata

en: Alternative Rock
eu: Rock alternatiboa

en: Meditative
eu: Meditatzekoa

en: Instrumental Pop
eu: Pop instrumentala

en: Instrumental Rock
eu: Rock instrumentala

en: Ethnic
eu: Etnikoa

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Techno-Industrial
eu: Techno-Industriala

en: Electronic
eu: Elektronikoa

en: Southern Rock
eu: Hegoaldeko Rocka

en: Comedy
eu: Komedia

en: Christian Rap
eu: Rap kristaua

en: Native American
eu: Berezko Amerikarra

en: Cabaret
eu: Kabareta

en: Psychedelic
eu: Psikodelikoa

en: Trailer
eu: Aurrerakina

en: Tribal
eu: Tribala

en: Musical
eu: Musikala

en: National Folk
eu: Folk nazionala

en: Latin
eu: Latinoa

en: Celtic
eu: Zeltiarra

en: Gothic Rock
eu: Rock gotikoa

en: Progressive Rock
eu: Rock progresiboa

en: Psychedelic Rock
eu: Rock psikodelikoa

en: Symphonic Rock
eu: Rock sinfonikoa

en: Slow Rock
eu: Rock motela

en: Chorus
eu: Abesbatza

en: Easy Listening
eu: Erraz entzutekoa

en: Acoustic
eu: Akustikoa

en: Humour
eu: Umorea

en: Speech
eu: Hitzaldia

en: Chamber Music
eu: Ganbera-musika

en: Symphony
eu: Sinfonia

en: Porn Groove
eu: Porno Groove

en: Satire
eu: Satira

en: Slow Jam
eu: Jam motela

en: Club
eu: Club(a)

en: Tango
eu: Tangoa

en: Folklore
eu: Folklorea

en: Ballad
eu: Baladak

en: Power Ballad
eu: Power balada

en: Rhythmic Soul
eu: Soul erritmikoa

en: Freestyle
eu: Estilo librea

en: Duet
eu: Duetoa

en: Drum Solo
eu: Bateria bakarkakoa

en: Terror
eu: Beldurrezkoa

en: Christian Gangsta Rap
eu: Gangsta Rap kristaua

en: Contemporary Christian
eu: Kristau garaikidea

en: Christian Rock
eu: kristaua Rocka

en: Merengue
eu: Merengea

en: Thrash Metal
eu: Thrash Metal-a

en: Abstract
eu: Abstraktua

en: Baroque
eu: Barrokoa

en: Eclectic
eu: Eklektikoa

en: Experimental
eu: Esperimentala

en: Global
eu: Globala

en: Industro-Goth
eu: Industro-Gotikoa

en: Jam Band
eu: Jam Banda

en: Math Rock
eu: Rock Matematikoa

en: New Romantic
eu: Erromantiko berria

en: Space Rock
eu: Space Rock(a)

en: World Music
eu: Munduko musika

en: Neoclassical
eu: Neoklasikoa

en: Audiobook
eu: Audio-liburua

en: Audio Theatre
eu: Audio-antzerkia

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Linear
eu: Lineala

en: Spline
eu: «Spline»

en: Polynom, nth Degree
eu: Polinomioa, n. gradua

en: Polynom, 3rd Degree
eu: Polinomioa, 3. gradua

en: Polynom, 5th Degree
eu: Polinomioa, 5. gradua

en: Polynom, 7th Degree
eu: Polinomioa, 7. gradua

en: Sample and Hold
eu: Laginketa eta eutsi

en: Failed opening the log file '%1' for writing
eu: Huts egin du '%1' egunkari fitxategia idazteko irekitzea

en: Unable to open '%1'
eu: Ezin da ireki '%1'

en: Running plugin '%1'...
eu: '%1' plugina exekutatzen...

en: The plugin '%1' is unknown or invalid.
eu: '%1' plugina ezezaguna edo baliogabea da.

en: Error On Loading Plugin
eu: Errorea plugina zamatzean

en: Loading plugin %1...
eu: %1 plugina zamatzen...

en: Linear Two's Complement
eu: Lineala biren osagarria

en: Unsigned Integer
eu: Zeinu gabeko osokoa

en: 32-bit IEEE Floating-Point
eu: 32-bit IEEE koma-higikorra

en: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point
eu: 64-bit IEEE doitasun bikoitzeko koma-higikorra

en: Signal is empty, nothing to save.
eu: Seinalea hutsik dago, ez dago gordetzeko ezer.

en: Saving in this format will lose the following additional file attribute(s):
    %1
    Do you still want to continue?
eu: Formatu honetan gordetzea ondoko fitxategi ezaugarria(k) galduko d(it)u:
    %1
    Oraindik jarraitu nahi duzu?

en: (built with KDE Frameworks %1)
eu: (KDE Frameworks %1(r)ekin eraikia)

en: An error occurred while saving the file.
eu: Errore bat gertatu da fitxategia gordetzean.

en: The file has been truncated and might be corrupted.
eu: Fitxategia moztu egin da eta hondatua egon daiteke.

en: Sorry, the file type is not supported.
eu: Barkatu, fitxategi mota ez da onartzen.

en: Insert Clipboard at position
eu: Txertatu arbeleko edukia ondoko kokapenean

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Crop
eu: Moztu

en: Expand Selection to Label
eu: Hedatu hautapena etiketetara

en: Select Next Labels
eu: Hautatu hurrengo etiketak

en: Select Previous Labels
eu: Hautatu aurreko etiketak

en: Select All Tracks
eu: Hautatu aztarna guztiak

en: Deselect all tracks
eu: Desautatu aztarna guztiak

en: Invert Track Selection
eu: Alderantzikatu aztarna hautapena

en: Select Track
eu: Hautatu aztarna

en: Deselect Track
eu: Desautatu aztarna

en: Toggle Track Selection
eu: Txandakatu aztarna hautapena

en: Append Track
eu: Erantsi aztarna

en: Insert Track
eu: Txertatu aztarna

en: Delete Track
eu: Ezabatu aztarna

en: Insert Space
eu: Txertatu zuriunea

en: Not enough memory for saving undo information.
eu: Ez dago desegite informazioa gordetzeko behar adina memoria.

en: Do you want to continue without the possibility to undo?
eu: Jarraitu nahi duzu desegite aukerarik gabe?

en: <b>Hint</b>: you can configure the amount of memory<br>available for undo under '%1'/'%2'.
eu: <b>Argibidea</b>: desegiteko memoria erabilgarri kopurua konfigura dezakezu '%1'/'%2'(e)tik behera.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Memory
eu: Memoria

en: Last Action
eu: Azken ekintza

en: Modify File Info
eu: Aldatu fitxategi informazioa

en: Delete All Labels
eu: Ezabatu etiketa guztiak

en: Delete Label
eu: Ezabatu etiketa

en: Manual Track Selection
eu: Aztarnak eskuz hautatzea

en: Manual Selection
eu: Eskuz hautatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btNew)
en: New File
eu: Fitxategi berria

[ctx: name of the undo action for inserting a meta data object]
en: Insert %1
eu: Txertatu %1

[ctx: name of the undo action for inserting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Insert %1 %2 objects
eu: Txertatu %1 %2 objektu

en: Insert Meta Data
eu: Txertatu meta-datuak

[ctx: name of the undo action for deleting a meta data object]
en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

[ctx: name of the undo action for deleting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Delete %1 %2 objects
eu: Ezabatu %1 %2 objektu

en: Delete Meta Data
eu: Ezabatu meta-datuak

en: Modify Samples
eu: Aldatu laginak

[ctx: name of the undo action for modifying a meta data object]
en: Modify %1
eu: Aldatu %1

[ctx: name of the undo action for modifying multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Modify %1 %2 objects
eu: Aldatu %1 %2 objektu

en: Modify Meta Data
eu: Aldatu meta-datuak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: None
eu: Bat ere ez

en: name
eu: izena

en: version
eu: bertsioa

en: authors
eu: Egileak

en: Plugins found: %1
eu: Aurkitutako pluginak: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AboutDialogBase)
en: About Kwave
eu: Kwaveri buruz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <h1>Kwave - a sound editor by KDE</h1>
eu: <h1>Kwave - KDEk egindako soinu editorea</h1>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, about_tab)
en: About
eu: Honi buruz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, abouttext)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave is a sound editor based on KDE Frameworks. </span></p><p><br/>With Kwave you can edit many sorts of audio files including multi track files. You are able to alter and play back each track on its own.<br/>Kwave also includes many plugins  to transform the audio data in several ways and presents a graphical view with a complete zoom and scroll capability.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave KDE Frameworks oinarri duen soinu editore bat da. </span></p><p><br/>Kwaverekin gisa askotako audio fitxategiak editatu ditzakezu, tartean aztarna ugariko fitxategiak. Aztarna bakoitza aldatu eta atzera jo dezakezu.<br/>Horrezaz gain, Kwavek plugin ugari ditu audio datuak hainbat eratan eraldatzeko eta ikuspegi grafiko bat aurkezten du zoom egiteko eta labaintzeko gaitasun osoarekin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authors_tab)
en: Authors
eu: Egileak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, thanks_tab)
en: Thanks To
eu: Eskerrak ondokoei

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, plugins_tab)
en: Plugins info
eu: Pluginen informazioa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, translations_tab)
en: Translation
eu: Itzulpena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, license_tab)
en: License agreement
eu: Lizentzia kontratua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmplifyFreeDlg)
en: Amplify Free
eu: Anplifikatu askatasun osoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeIn)
en: Fade In
eu: Irekitzeko itzaltze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeOut)
en: Fade Out
eu: Ixteko itzaltze

en: Fade Intro
eu: Sarrera itzaltze

en: Fade Leadout
eu: Kanpora eroateko itzaltze

en: &Stop
eu: &Gelditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btListen)
en: &Listen
eu: &Aditu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BandPassDlg)
en: Band Pass
eu: Banda-igarotzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btListen)
en: start/stop pre-listening
eu: hasi/gelditu aurre-aditzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btListen)
en: Start or stop the pre-listening of the current settings. If pre-listening is enabled, you will nearly immediately hear any change in the selected parameters.
eu: Abiatu edo gelditu uneko ezarpenen aurre-aditzea. Aurre-aditzea gaitua badago, ia berehala entzungo duzu hautatutako parametroen edozein aldaketa.

en: ASCII encoded audio
eu: ASCII kodetutako audioa

en: Unable to open the file for saving.
eu: Ezin da ireki fitxategia gordetzeko.

en: Amiga IFF/8SVX Sound File Format
eu: Amiga IFF/8SVX soinu fitxategi formatua

en: Compressed Audio Interchange Format
eu: Audio-trukerako formatu konprimitua

en: Audio Interchange Format
eu: Audio-trukerako formatua

en: Audio Visual Research File Format
eu: Audio ikuspen-ikerketa fitxategi formatua

en: Core Audio File Format
eu: «Core audio» fitxategi formatua

en: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format
eu: Berkeley, IRCAM, Carl soinu formatua

en: NIST SPHERE Audio File Format
eu: NIST SPHERE Audio fitxategi formatua

en: Sample Vision Format
eu: Lagin ikusmen formatua

en: Format or function is not implemented
eu: Formatua edo funtzioa ez dago inplementatua

en: File header is damaged
eu: Fitxategi goiburua kaltetua dago

en: Invalid codec type
eu: Kodek mota baliogabea

en: Opening the file failed
eu: Fitxategia irekitzea huts egin du

en: Read access failed
eu: Irakurtze atzipenak huts egin du

en: Invalid sample format
eu: Lagin formatu baliogabea

en: An error occurred while opening the file:
    '%1'
eu: Errore bat gertatu da fitxategia irekitzean:
    '%1'

en: Opening the FLAC bitstream failed.
eu: FLAC bit-fluxua irekitzea huts egin du.

en: Error while parsing the FLAC metadata. (%s)
eu: Errorea FLAC meta-datuen sintaxia aztertzean. (%s)

en: Unable to open the FLAC encoder.
eu: Ezin da ireki FLAC kodetzailea.

[ctx: menu: /Settings/MP3 Encoder Setup]
en: MP3 Encoder Setup
eu: MP3 kodetzaile ezarpena

en: The file has an invalid checksum.
    Do you still want to continue?
eu: Fitxategiak egiaztapen-batura baliogabea du.
    Hala ere jarraitu nahi duzu?

en: The file contains an invalid channel mode 0x%1
    Assuming Mono...
eu: Fitxategiak kanal modu baliogabe bat du 0x%1
    Mono hartuko da...

en: The opened file is no MPEG file or it is damaged.
    No header information has been found.
eu: Irekitako fitxategia ez da MPEG fitxategia edo kaltetua dago.
    Ez da goiburu informaziorik aurkitu.

en: Checksum error
eu: Egiaztapen-batura errorea

en: Synchronization lost
eu: Sinkronizatzea galdu da

en: File contains invalid data
eu: Fitxategiak datu baliogabeak ditu

en: Unknown error 0x%1. Damaged file?
eu: Errore ezezaguna 0x%1. Fitxategi kaltetua?

en: An error occurred while decoding the file:
    '%1',
    at position %2.
eu: Errore bat gertatu da fitxategia deskodetzean:
    '%1',
    %2 kokalekuan.

en: Do you still want to continue?
eu: Oraindik jarraitu nahi duzu?

en: Do you want to continue and ignore all following errors?
eu: Jarraitu nahi duzu eta ondoko errore guztiei ez-ikusi egin?

en: The file format you have chosen supports only mono or stereo. This file will be mixed down to stereo when saving.
eu: Hautatu duzun fitxategi formatuak soilik mono eta estereo onartzen ditu. Fitxategi hau estereora behera nahastuko da gordetzean.

en: Unable to open the file for saving!
eu: Ezin da ireki fitxategia gordetzeko!

[ctx: %1=name of the external program, %2=stderr of the program]
en: An error occurred while calling the external encoder '%1':
    
    %2
eu: Errore bat gertatu da kanpoko '%1' kodetzaileari deitzean:
    
    %2

en: (user defined)
eu: (erabiltzaileak definitua)

en: sample rate in Hz (use %1 as placeholder)
    or kHz (use %2 as placeholder)
eu: lagin-emaria Hz-etan (erabili %1 leku-marka gisa)
    edo kHz-etan (erabili %2 leku-marka gisa)

en: bits per sample,
    use %1 as placeholder
eu: bit lagineko,
    erabili %1 leku-marka gisa

en: parameter for minimum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
eu: gutxieneko bit-emarirako parametroa bit/seg-tan
    (erabili %1 leku-marka gisa)

en: parameter for maximum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
eu: gehieneko bit-emarirako parametroa bit/seg-tan
    (erabili %1 leku-marka gisa)

en: parameter for average bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
eu: batezbesteko bit-emarirako parametroa bit/seg-tan
    (erabili %1 leku-marka gisa)

en: Select MP3 Encoder
eu: Hautatu MP3 kodetzailea

en: Congratulation, the test was successful!
eu: Zorionak, proba arrakastatsua izan da!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MP3EncoderDialogBase)
en: MP3 Encoder Settings
eu: MP3 kodetzailearen ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpProgram)
en: Program
eu: Programa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSearch)
en: manually browse for the encoder
eu: arakatu eskuz kodetzailearen bila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSearch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDevice)
en: &Select...
eu: &Hautatu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbProgram)
en: select one of the predefined encoder setups
eu: aukeratu aurrez-zehaztutako kodetzaile ezarpenetako bat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btDetect)
en: auto-detect the installed encoder
eu: auto-antzeman instalatutako kodetzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btDetect)
en: &Auto Detect...
eu: &Auto-antzeman...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: show the usage information of the encoder
eu: erakutsi kodetzailearen erabilera informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: &Usage
eu: &Erabilera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPath)
en: path to the encoder
eu: kodetzailerako bide-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPath)
en: Path:
eu: Bide-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btLocate)
en: find the full path to the encoder
eu: bilatu kodetzailerako bide-izen osoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btLocate)
en: &Locate
eu: &Aurkitu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpParameters)
en: Parameters
eu: Parametroak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInput)
en: Input
eu: Sarrera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSign)
en: Sign:
eu: Zeinua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edByteOrder)
en: parameter for switching the byte order
eu: byte hurrenkera aldatzeko parametroa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edRawFormat)
en: parameter for telling the encoder to use raw data as input format
eu: kodetzaileari sarrera formatu gisa datu gordinak erabiltzeko esateko parametroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRawFormat)
en: Raw Format:
eu: Formatu gordina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblByteOrder)
en: Byte Order:
eu: Byte hurrenkera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edSign)
en: parameter to use signed sample format
eu: sinatutako lagin formatua erabiltzeko parametroa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFormat) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFormat)
en: Format
eu: Formatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate)
en: Sample Rate:
eu: Lagin-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitsPerSample)
en: Bits per Sample:
eu: Bit lagineko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Channels:
eu: Kanalak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edMono)
en: parameter for single channel files (mono)
eu: kanal bakarreko fitxategietarako parametroa (mono)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStereo)
en: stereo:
eu: estereoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edStereo)
en: parameter for multi channel files
    (stereo or more channels)
eu: kanal anitzeko fitxategietarako parametroa
    (estereo edo kanal gehiago)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabQuality)
en: Quality
eu: Kalitatea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrate)
en: Bitrate:
eu: Bit-emaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateAvg)
en: avg
eu: batezbesteko

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEncoding)
en: Encoding
eu: Kodetzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasis)
en: Emphasis:
eu: Enfasia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasisNone)
en: none
eu: bat ere ez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisNone)
en: parameter for no emphasis
eu: enfasia ez erabiltzeko parametroa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasis5015ms)
en: parameter for 50/15ms emphasis
eu: 50/15ms enfasirako parametroa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisCCIT_J17)
en: parameter for CCIT J17 emphasis
eu: CCIT J17 enfasirako parametroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoiseShaping)
en: Noise Shaping:
eu: Zaratari forma ematea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edNoiseShaping)
en: parameters for configuring noise shaping
eu: zarataren forma konfiguratzeko parametroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompatibility)
en: Compatibility:
eu: Bateragarritasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCompatibility)
en: parameters for compatibility settings
eu: bateragarritasun ezarpenetarako parametroa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFlags)
en: Flags
eu: Banderak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCopyright)
en: Copyright:
eu: «Copyright»:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCopyright)
en: parameter for marking the file as copyrighted
eu: fitxategia «copyright»dun gisa markatzeko parametroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOriginal)
en: Original:
eu: Jatorrizkoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edOriginal)
en: parameter for marking the signal as original (not a copy)
eu: seinalea jatorrizko gisa markatzeko parametroa (ez kopia bat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProtect)
en: Protect:
eu: Babestu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edProtect)
en: parameter to enable CRC protection
eu: CRC babesa gaitzeko parametroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrepend)
en: Prepend:
eu: Aurretik erantsi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPrepend)
en: additional parameters to put at the start of the encoder command line
eu: kodetzailearen komando lerro hasieran ipintzeko parametro osagarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAppend)
en: Append:
eu: Erantsi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edAppend)
en: additional parameters to append at the end of the encoder command line
eu: kodetzailearen komando lerro amaieran ipintzeko parametro osagarriak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Info
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHelp)
en: Encoder Help:
eu: Kodetzailearen laguntza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEncoderHelp)
en: parameter for getting usage information of the encoder
eu: kodetzaile erabileraren gaineko informazioa lortzeko parametroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoderInfo)
en: Version Info:
eu: Bertsio info:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edVersionInfo)
en: parameter for getting the encoder version information
eu: kodetzaile bertsio informazioa lortzeko parametroa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: try to encode some short test signal with the current settings
eu: saiatu uneko ezarpenekin probako seinale labur batzuk kodetzen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: Test...
eu: Proba...

en: Ogg bitstream has zero-length.
eu: Ogg bit-fluxuak zero-iraupena du.

en: Input does not appear to be an Ogg bitstream.
eu: Sarrerakoa ez dirudi Ogg bit-fluxu bat denik.

en: Error reading first page of the Ogg bitstream data.
eu: Errorea Ogg bit-fluxu dataren lehen orria irakurtzean.

en: Error reading initial header packet.
eu: Errorea haserako goiburu paketea irakurtzen.

en: Error: Codec not supported
eu: Errorea: Kodeka ez da onartzen

en: Corrupt or missing data in bitstream. Continuing.
eu: Bit-fluxuan datuak falta dira edo hondatuta daude. Jarraitzen.

[ctx: error in Ogg encoder, no support for a compression type (e.g. opus, vorbis etc)]
en: Error: No Codec for '%1' available
eu: Errorea: Ez dago '%1'(r)entzako kodek erabilgarririk

en: One or more invalid/out of range arguments.
eu: argumentu baliogabe/barrutiz kanpoko bat edo gehiago.

en: The mode struct passed is invalid.
eu: Pasatutako modu-egitura baliogabea da.

en: An internal error was detected.
eu: Barneko errore bat antzeman da.

en: The compressed data passed is corrupted.
eu: Pasatu diren konprimitutako datuak hondatuta daude.

en: Invalid/unsupported request number.
eu: Eskaera zenbaki baliogabea/onartu gabea.

en: A decoder structure is invalid or already freed.
eu: Deskodetzaile egitura bat baliogabea da edo dagoeneko askatu da.

en: Decoder error: %1
eu: Deskodetze errorea: %1

en: End of file before finding Opus Comment headers.
eu: Fitxategiaren amaiera Opus azalpen goiburua aurkitu aurretik.

en: This Ogg bitstream does not contain valid Opus audio data.
eu: Ogg bit-fluxu honek ez dauka baliozko Opus audio daturik.

en: Opus decoder failed
eu: Opus deskodetzaileak huts egin du

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to mono.
eu: Inguratze bit-emaria 32kBit/seg baino gutxiago litzateke kanaleko, fitxategi hau monora behera nahastu behar litzateke.

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to stereo.
eu: Inguratze bit-emaria 32kBit/seg baino gutxiago litzateke kanaleko, fitxategi hau estereora behera nahastu behar litzateke.

[ctx: %1=original bitrate, %2=new/limited bitrate]
en: Bitrate %1 kBit/sec is out of range, limited to %2 kBit/sec
eu: %1 kBit/seg bit-emaria barrutiz kanpo dago, %2 kBit/seg-ra mugatua

[ctx: %1=requested sample rate, %2=lowest supported, %3=highest supported]
en: Sample rate %1 samples/sec is out of range,
    supported are %2 ... %3 samples/sec.
eu: Lagin-emaria %1 lagin/seg barrutiz kanpo dago,
    onartzen dira %2 ... %3 lagin/seg.

en: Opus encoder failed
eu: Opus kodetzaileak huts egin du

en: Opus encoder failed setting bitrate: '%1'
eu: Opus kodetzaileak bit-emaria ezartzen huts egin du: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR mode: '%1'
eu: Opus kodetzaileak VBR modua konfiguratzen huts egin du: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR constraint: '%1'
eu: Opus kodetzaileak VBR mugapenak konfiguratzen huts egin du: '%1'

en: Opus encoder failed getting lookahead value: '%1'
eu: Opus kodetzaileak aurrerantz begiratu balioa lortzen huts egin du: '%1'

en: This Ogg bitstream does not contain any Vorbis audio data.
eu: Ogg bit-fluxu honek ez dauka batere Vorbis audio daturik.

en: Corrupt secondary header. Exiting.
eu: Bigarren mailako goiburua hondatua. Irteten.

en: End of file before finding all Vorbis headers.
eu: Fitxategiaren amaiera Vorbis goiburu guztiak aurkitu aurretik.

en: This codec supports only mono or stereo files, %1 channels are not supported.
eu: Kodek honek soilik mono edo estereo fitxategiak onartzen ditu, %1 kanal onartzen dira.

en: You have not selected any bitrate for the encoding. Do you want to continue and encode with %1 kBit/s or cancel and choose a different bitrate?
eu: Ez duzu kodetzeko bit-emaririk aukeratu. Jarraitu eta %1 kBit/s erabiliz kodetu nahi duzu  edo utzi eta bit-emari ezberdin bat aukeratu nahi duzu?

en: One or more encoding parameters are not supported. Please change the settings and try again.
eu: Kodetzeko parametro bat edo gehiago ez dira onartzen. Aldatu ezarpenak eta saiatu berriz.

en: Detecting endianness (standard search)...
eu: Biten hurrenkera hautematea (bilaketa estandarra)...

en: Detecting endianness (statistic search)...
eu: Biten hurrenkera hautematea (bilaketa estatikoa)...

en: Searching for missing chunk '%1'...
eu: Falta den puskaren bila '%1' ...

en: Auto Repair
eu: Auto-konpondu

en: Reading...
eu: Irakurtzen...

en: The file has been structurally damaged or it is no WAV file.
    Should Kwave try to repair it?
eu: Fitxategiaren egitura kaltetu da edo ez da WAV fitxategia.
    Kwave hura konpontzen saiatu beharko litzateke?

en: Kwave Auto Repair
eu: Kwave auto-konpondu

en: &Repair
eu: &Konpondu

en: The opened file is no WAV file or it is damaged:
    There is not enough valid sound data.
    
    It makes no sense to continue now.
eu: Irekitako fitxategia ez da WAV fitxategia edo kaltetua dago:
    Ez dago baliozko soinu datu nahikorik.
    
    Jarraitzeak ez du zentzurik.

en: The WAV file seems to be damaged:
    Some chunks are duplicate or missing.
    
    Kwave will only use the first ones and ignore
    the rest. This might lead to loss of data.
eu: WAV fitxategia kaltetua dagoela dirudi:
    Puska batzuk bikoiztuta daude edo falta dira.
    
    Kwavek soilik lehenengoak erabiliko ditu eta ezikusi
    egingo die gainontzekoei. Honek datuen galera eragin
    lezake.

en: file header is damaged
eu: fitxategiaren goiburua kaltetua dago

en: internal libaudiofile error #%1: '%2'
eu: barneko libaudiofile errorea %1 zk.: '%2'

en: Sorry, the currently selected compression type cannot be used for saving. Do you want to use G711 ULAW compression instead?
eu: Barkatu, une honetan hautatua dagoen konpresio mota ezin da erabili gordetzeko. Horren ordez G711 ULAW konpresioa erabili nahi duzu?

en: &Yes, use G711
eu: &Bai, erabili G711

en: &No, store uncompressed
eu: E&z, biltegiratu konprimitzeke

en: File or selection too large
eu: Fitxategi edo hautapen handiegia

en: WAV audio
eu: WAV audioa

en: Generate 50% DC Level
eu: Sortu % 50eko DC maila

en: Generate 100% DC Level
eu: Sortu % 100eko DC maila

en: MinMax Pattern
eu: MinMax eredua

en: Generate Sawtooth Pattern
eu: Sortu zerra-hortz eredua

en: Verify Sawtooth Pattern
eu: Egiaztatu zerra-hortz eredua

en: FM Sweep
eu: FM miaketa

en: Labels at Stripe borders
eu: Etiketak marratutako ertzetan

en: Dump Window Hierarchy
eu: Irauli leiho hierarkia

en: Dump Meta Data
eu: Irauli meta-datuak

en: Debug (%1)
eu: Araztu (%1)

[ctx: menu: /File/Save/Export to K3b Project...]
en: Export to K3b Project...
eu: Esportatu K3b proiektura...

[ctx: file type filter when exporting to K3b]
en: K3b project file (*.k3b)
eu: K3b proiektu fitxategia (*.k3b)

en: Only mono and stereo files can be used for an audio CD. You can either deselect some channels or export the file in a different file format that supports mono and stereo only (for example FLAC) and then try again.
eu: Soilik mono eta estereo fitxategiak erabil daitezke audio CD batekin. Kanal batzuk desautatu ditzakezu edo fitxategia mono eta estereo soilik onartzen dituen formatu batera esportatu (FLAC esaterako) eta ondoren berriz saiatu.

en: A K3b project file has been created and audio files have been exported.
    Should I start K3b and open the audio CD project now?
eu: K3b proiektu fitxategi bat sortu da eta audio fitxategiak esportatu dira.
    Orain K3b abiarazi eta audio CD proiektu bat ireki behar nuke?

[ctx: default entry of the list of placeholder patterns in the K3b export plugin (used for detecting title and artist from a label description)]
en: (auto detect)
eu: (auto-hauteman)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpInputSettings)
en: Input Settings
eu: Sarrerako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelFormat)
en: Format of Labels:
eu: Etiketen formatua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbLabelPattern)
en: <html><head/><body><p>Select a pattern for detecting title and artist from the text of a label.<br/>It currently understands the following placeholders:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>title of the song</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> name of the artist</li></ul></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aukeratu etiketa testutik titulua eta artista hautemateko eredua.<br/>Une honetan ondoko leku-markak ulertzen ditu:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>abestiaren titulua</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> artistaren izena</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: If checked, <b>save only the blocks that overlap with the current selection</b>, otherwise the whole file. <br><i>Please note that this option is disabled if nothing is selected or the selection already covers the whole file.</i>
eu: Markatuta badago, <b>gorde soilik uneko hautapenarekin gainezartzen diren blokeak</b>, bestela fitxategi osoa. <br><i>Jakizu aukera hau desgaitua dagoela hautatua ezer ez badago edo hautapenak dagoeneko fitxategi osoa hartzen badu.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Use Selection only
eu: Erabili hautapena soilik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpOutputSettings)
en: Output Settings
eu: Irteerako ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExportLocation)
en: Export Location:
eu: Esportatu kokalekua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Specify where to place the exported sound files which are used for the tracks of the audio CD.
eu: Zehaztu audio CD aztarnetarako erabilitako esportatutako soinu fitxategiak non kokatu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Same Directory as K3b File
eu: K3b fitxategiaren direktorio bera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Sub Directory
eu: Azpi-direktorioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOverwritePolicy)
en: Overwrite Policy:
eu: Gainidazte gidalerroak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Select whether existing files are overwritten or new file names are used when exporting the files to use as tracks of the audio CD.
eu: Hautatu lehendik dauden fitxategiak gainidatzi edo fitxategi-izen berriak erabili behar diren audio CDko aztarna gisa erabiltzeko fitxategiak esportatzean.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Overwrite Existing Files
eu: Gainidatzi dauden fitxategiak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Use new File Names
eu: Erabili fitxategi izen berriak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbABR)
en: Average Bitrate Mode
eu: Batezbesteko bit-emari modua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbABR)
en: <b>Average Bitrate Mode</b><br>
    Bitrate is set to an average value,
    with optional upper and lower limit.
eu: <b>Batezbesteko bit-emari modua</b><br>
    Bit-emaria batezbesteko balio batera ezartzen da,
    hautazko gain eta azpi mugekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLowestBitrate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbBaseQuality)
en: lowest
eu: apalena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: Variable Bitrate Mode
eu: Bit-emari aldakor modua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: <b>Variable Bitrate Mode</b><br>
    The bitrate is selected by an average quality.
eu: <b>Bit-emari aldakor modua</b><br>
    Bit-emaria batezbesteko kalitate baten arabera hautatzen da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighestBitrate)
en: highest
eu: altuena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionNominalBitrate)
en: Nominal Bitrate
eu: Bit-emari nominala

en: %1 bytes
eu: %1 byte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: Sample rate:
eu: Lagin-emaria:

en: Here you can select one of the predefined
    well-known sample rates or you can enter
    any sample rate on your own.
eu: Hemen aurrez-zehaztutako lagin-emari
    ezagunetako bat hauta dezakezu edo zuk
    nahi duzun edozein lagin-emari sartu dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution)
en: Resolution:
eu: Bereizmena:

en: Select a resolution in bits in which the file
    will be saved.
eu: Hautatu fitxategia gordetzeko bereizmena
    bitetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: Tracks:
eu: Aztarnak:

en: Shows the number of tracks of the signal.
    You can add or delete tracks via the Edit menu.
eu: Erakutsi seinalearen aztarna kopurua.
    Aztarnak gehitu edo ezabatu ditzakezu Edit menuaren bidez.

en: Length:
eu: Iraupena:

en: Shows the length of the file in samples
    and if possible as time.
eu: Erakutsi fitxategi iraupena laginetan
    eta ahal bada denbora gisa.

en: %1 (%2 samples)
eu: %1 (%2 lagin)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtSourceBuffer)
en: %1 samples
eu: %1 lagin

en: (Stereo)
eu: (Estereo)

en: (Quadro)
eu: (Koadro)

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileInfoDlg)
en: File Info
eu: Fitxategi info

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_file)
en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFileName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLength) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate) i18n: ec
en: #
eu: zk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond_2)
en: samples per second
eu: lagin segundoko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompression_2)
en: Encoding Mode:
eu: Kodetze modua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegIntensityStereo)
en: Intensity Stereo
eu: Intentsitate estereo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegMSStereo)
en: MS Stereo
eu: MS estereo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegCopyrighted)
en: yes
eu: bai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 4 to 31
eu: Bandak 4tik 31ra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 8 to 31
eu: Bandak 8tik 31ra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 12 to 31
eu: Bandak 12tik 31ra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 16 to 31
eu: Bandak 16tik 31ra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 1 (ISO/IEC 11172-3)
eu: MPEG 1 bertsioa (ISO/IEC 11172-3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2 (ISO/IEC 13818-3)
eu: MPEG 2 bertsioa (ISO/IEC 13818-3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2.5 (unofficial)
eu: MPEG 2.5 bertsioa (ez-ofiziala)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_content)
en: Content
eu: Edukia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Select a date from the calendar.
eu: Hautatu data bat egutegitik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Opens a dialog for selecting a date from the calendar.
eu: Elkarrizketa-koadro bat irekitzen du egutegiko data bat hautatzeko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDateNow) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: Set the date to today.
eu: Ezarri data gaurko data.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: &Today
eu: &Gaur

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_author)
en: Author/Copyright
eu: Egilea/«copyright»

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Miscellaneous
eu: Beste zenbait

en: You have changed the sample rate. Do you want to convert the whole file to the new sample rate or do you only want to set the rate information in order to repair a damaged file? Note: changing only the sample rate can cause "Mickey Mouse" effects.
eu: Lagin-emaria aldatu duzu. Fitxategi osoa lagin-emari berrira bihurtu nahi duzu edo emari informazioa ezarri nahi duzu kaltetua dagoen fitxategi bat konpontzeko? Oharra: lagin-emaria soilik aldatzea "Mickey Mouse" efektuak sor litzazke.

en: &Convert
eu: &Bihurtu

en: &Set Rate
eu: &Ezarri emaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btRemove)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAdd)
en: &Add
eu: &Gehitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btAuto)
en: auto-generate keywords
eu: automatikoki sortu gako-hitzak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btAuto)
en: <b>Auto-Generate Keywords</b><br>
    Create a list of keywords by going through all present file information and merge it with the current list of keywords.
eu: <b>Automatikoki sortu gako-hitzak</b><br>
    Sortu gako-hitzen zerrenda bat dagoen fitxategi informazio osoan zehar joan eta une honetan dagoen gako-hitzekin nahastuz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAuto)
en: A&uto
eu: A&utomatikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, lstKeywords)
en: List of keywords.
eu: Gako-hitzen zerrenda.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectDateDlg)
en: Select Date
eu: Hautatu data

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GotoDlg)
en: Go to Position
eu: Joan kokalekura

en: Goto...
eu: Joan hona...

en: Insert At...
eu: Txertatu hemen...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LowPassDlg)
en: Low Pass
eu: Behe-igarotzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox)
en: cutoff frequency
eu: maiztasuna muga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox)
en: <b>cutoff frequency</b>
    Determines the highest audible frequency, higher
    frequencies will be cut off.
eu: <b>maiztasun muga</b>
    Maiztasun entzungarri altuena zehazten du,
    maiztasun altuagoak moztu egingo dira.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewSigDlg)
en: New Signal
eu: Seinale berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates or you can enter any sample rate on your own.
eu: <b>Lagin-emaria</b><br>Hemen aurrez-zehaztutako lagin-emari ezagunetako bat hauta dezakezu edo zuk nahi duzun edozein lagin-emari sartu dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond)
en: Samples per second
eu: Lagin segundoko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Number of Tracks</b><br>Select a number of tracks of the new signal. If you are not sure now, you can add or delete tracks later in the program.
eu: <b>Aztarna kopurua</b><br>Hautatu seinale berriaren aztarna kopurua. Ziur ez badakizu, programan aztarnak gehitu edo ezabatu ditzakezu beranduago.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be saved. However, Kwave always uses 24 bits as its own internal resolution to give the best results when processing the audio data.
eu: <b>Bereizmena</b><br>Hautatu fitxategia gordetzeko bereizmen bat bitetan. Dena den, Kwavek beti erabiltzen ditu 24 bit bere barneko bereizmen gisa audio datuak prozesatzean emaitza onenak emateko.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Select this to set the length of the file by time
eu: Hautatu hau fitxategiaren iraupena denboraren arabera ezartzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Time
eu: Denbora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Select this to enter the number of samples directly
eu: Hautatu hau lagin kopurua zuzenean sartzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Samples
eu: Laginak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_2_2)
en: Minimum
eu: Gutxienekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: (File Size)
eu: (Fitxategi-neurria)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_3)
en: Maximum
eu: Gehienekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slideLength)
en: Sets the file size by the percentage of the possible maximum
eu: Fitxategi neurria ezartzen du izan daitekeen handienaren ehunekoaren arabera

en: (Resulting file size: %1 MB)
eu: (ondoriozko fitxategi neurria: %1 MB)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NoiseDlg)
en: Add Noise
eu: Gehitu zarata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Mode
eu: Modua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: add a noise level by percentage
eu: gehitu zarata maila bat ehunekoaren arabera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Adds a noise level given as a percentage relative to the maximum volume level.
    For example: "1 %", "15%" or "100%"
eu: Zarata maila bat gehitzen du gehienezko bolumen mailarekiko erlatibo den ehuneko gisa emana.
    Adibidez: "% 1", "% 15" or "% 100"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: &Percentage
eu: E&hunekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: add a noise level in dB
eu: zarata maila bat gehitzen du dB-tan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: adds a noise level in logarithmic scale (decibel).
    For example: "-3 dB", "- 6 dB".
eu: zarata maila bat gehitzen du eskala logaritmikoan (dezibelio).
    Adibidez: "-3 dB", "- 6 dB".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: &Logarithmic
eu: &Logaritmikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VolumeDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Volume
eu: Bolumena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Noise Level
eu: Zarata maila

en: Normalize
eu: Normalizatu

en: Analyzing volume level...
eu: Bolumen maila aztertzen...

en: Normalizing (%1 dB) ...
eu: Normalizatzen (%1 dB) ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NotchFilterDlg)
en: Notch Filter
eu: «Notch» iragazkia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: center frequency
eu: erdiko maiztasuna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: <b>center frequency</b>
    Determines the center of the frequency range that
    should be removed.
eu: <b>erdiko maiztasuna</b>
    Kendu behar den maiztasunaren erdiko barrutia
    zehazten du.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: bandwidth
eu: Banda-zabalera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: <b>bandwidth</b>
    Determines the width of the frequency range that
    should be removed.
eu: <b>banda-zabalera</b>
    Kendu behar den maiztasun barrutiaren zabalera
    zehazten du.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PitchShiftDlg)
en: Pitch Shift
eu: Tonu Aldaketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Frequency:
eu: Maiztasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: chopper frequency
eu: mozte maiztasuna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: <b>chopper frequency</b><br>This setting determines how small the pieces of audio data are before they get processed by the pitch shift. If your audio data sounds interrupted, you might get better result with higher values.
eu: <b>mozte maiztasuna</b><br>Ezarpen honek zehazten du zein txikiak izan behar diren audio datu zatiak «tonu aldaketa»k prozesatu ditzan aurretik. Zure audio datuak etenekin aditzen badira, emaitza hobeak lor ditzakezu balio handiagoekin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Speed:
eu: Abiadura:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slSpeed) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, sbSpeed)
en: Speed
eu: Abiadura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change speed by percentage
eu: aldatu abiadura ehunekoaren arabera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the speed to a relative percentage of the original speed.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
eu: Abiadura jatorrizko abiaduraren ehuneko erlatibo batera ezartzen du.
    Adibidez: "50 %", "75%" edo "125%"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: by Percentage
eu: ehunekoaren arabera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change speed by a factor
eu: aldatu abiadura faktore baten arabera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the speed by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
eu: Abiadura handiagotu edo txikiagotzen du faktore baten arabera.
    Adibidez: "x1", "x2", "/ 4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: by Factor
eu: Faktorearen arabera

en: Default device
eu: Gailu lehenetsia

en: Null device
eu: Gailu nulua

en: I/O error. Maybe the driver
    is not present in your kernel or it is not
    properly configured.
eu: S/I errorea. Agian gidaria
    ez dago nukleoan edo ez dago behar
    den bezala konfiguratua.

en: The device is busy. Maybe some other application is
    currently using it. Please try again later.
    (Hint: you might find out the name and process ID of
    the program by calling: "fuser -v %1"
    on the command line.)
eu: Gailua lanpetua dago. Agian beste aplikazio bat ari da
    une honetan hura erabiltzen. Saiatu berriz beranduago.
    (Argibidea: Programaren izena eta prozesu IDa aurki
    ditzakezu komando lerroan dei hau eginez:
     "fuser -v %1")

en: Opening the device '%1' failed: %2
eu: '%1' gailua irekitzea huts egin du: %2

en: Card %1:
eu: Txartela %1:

en: Device %1:
eu: Gailua %1:

en: Subdevice %1:
eu: %1 azpi-gailua:

en: DMIX plugin
eu: DMIX plugina

en: The device '%1' cannot be opened in the correct mode.
eu: '%1' gailua ezin da ireki modu egokian.

en: %1 bits per sample are not supported
eu: %1 bit lagineko ez dira onartzen

en: %1 channels playback is not supported
eu: %1 kanaleko atzera-jotzea ez da onartzen

en: Playback rate %1 Hz is not supported
eu: %1 Hz-ko atzera-jotzea ez da onartzen

en: Unusable buffer size: %1
eu: Tarteko-memoria neurri erabilgaitza: %1

en: OSS playback device (dsp*)
eu: OSS atzera-jotzeko gailua (dsp*)

en: ALSA playback device (adsp*)
eu: ALSA atzera-jotzeko gailua (adsp*)

en: Any device (*)
eu: Edozein gailu (*)

en: %1 channels are not supported, maximum is 255
eu: %1 kanal ez dira onartzen, gehienez 255

en: Connecting to the PulseAudio server failed.
eu: PulseAudio zerbitzarira konektatzea huts egin du.

en: The PulseAudio device '%1' is unknown or no longer connected
eu: '%1' PulseAudio gailua ezezaguna da edo jada ez dago konektatua

en: playback...
eu: Atzera-jo...

en: Failed to create a PulseAudio stream (%1).
eu: Huts egin du PulseAudio fluxu bat sortzea (%1).

en: Failed to open a PulseAudio stream for playback (%1).
eu: Huts egin du PulseAudio fluxua atzera-jotzeko irekitzea (%1).

en: (Use server default)
eu: (Erabili zerbitzariaren lehenespenak)

en: The audio device '%1' is unknown or no longer connected
eu: '%1' audio gailua ezezaguna da edo jada ez dago konektatua

en: PCM encoding is not supported
eu: PCM kodetzea ez da onartzen

en: playback with %1 channels is not supported
eu: %1 kanalekin atzera-jotzea ez da onartzen

en: sample rate %1 Hz is not supported
eu: %1 Hz-ko lagin-emaria ez da onartzen

en: integer sample format is not supported
eu: osoko lagin formatua ez da onartzen

en: Opening the Qt Multimedia device '%1' failed
eu: '%1' Qt multimedia gailua irekitzea huts egin du.

en: %1 Bytes
eu: %1 Byte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: (stereo)
eu: (estereo)

en: (quadro)
eu: (koadro)

en: Select Playback Device
eu: Hautatu atzera-jotzeko gailua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlayBackDlg)
en: Playback
eu: Atzera-jo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Playback Settings
eu: Atzera-jotzeko ezarpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Playback device
eu: Atzera-jotzeko gailua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known playback devices suitable for the chosen playback method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
eu: <b>Gailua:</b><p>Zerrenda honek erakusten du, hautatutako atzera-jotze metodorako egokiak diren, atzera-jotzeko gailu ezagun batzuen hautapen bat. Zure gailua ez badago hemen zerrendatua, zuk zeuk gailu baten izena sartu edo fitxategi-sisteman zehar bila dezakezu.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Search on the filesystem for a device
eu: Bilatu fitxategi-sisteman gailu bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: <b>Select...</b><p>Choose a device name on the harddisk, if your device is not already listed in the list of devices.</p>
eu: <b>Hautatu...</b><p>Aukeratu disko-zurrunean gailu izen bat, zure gailua gailuen zerrendan jada ez badago.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for playback
eu: Atzera-jotzeko erabilitako metodo edo sistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Playback Method:</b><p>Choose a method or system used for
    playback. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, capable of mono and stereo output. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread. Might collide with PulseAudio or other sound applications, only one application at a time can use OSS playback !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware. Might collide with other applications like OSS does, but has a plugin called <i>dmix</i> as a way out.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: The preferred way of doing playback in KDE. Multiple applications can play at the same time.</p>
eu: <b>Atzera-jotze metodoa:</b><p>Hautatu atzera-jotzeko erabilitako
    metodo edo sistema bat. Konpilatze aukeren arabera ondoko metodoetako bat hauta dezakezu:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: Mono eta estereo irteerak sortzeko Linux inplementazio zaharrena. Zaharkitua 2.6 Linux nukleotik baino oraindik oso zabaldua. PulseAudio edo beste soinu aplikazioekin talka egin lezake, aldiko aplikazio bakarrak erabili dezake OSS atzera-jotzea!</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: OSS ordezten du, eginbide eta hardware gehiago onartzen ditu. Beste aplikazio batzuekin talka egin lezake OSSek bezala, baino <i>dmix</i> izeneko plugin bat du hori bideratzeko.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: Atzera-jotzea egiteko era hobetsia KDEn. Aplikazio ugarik jo dezakete aldi berean.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Playback method:
eu: Atzera-jotze metodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Device:
eu: Gailua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBufferSize)
en: 256 Bytes
eu: 256 Byte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slBufferSize)
en: Size of the playback buffer in bytes
eu: atzera-jotzeko tarteko-memoriaren neurria bytetan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slBufferSize)
en: <b>Buffer size:</b><p>Select a buffer size for the playback. You should set this number as small as possible to reduce the playback latency. The latency is the delay between user interface actions like starting/stopping playback, update of the playback position and the real sound output. If you encounter dropouts you should increase this setting a bit.</p>
eu: <b>Tarteko-memoria:</b><p>Hautatu atzera-jotzerako tarteko-memoria neurria. Zenbaki hau ahal bezain txikia ezarri behar zenuke atzera-jotze latentzia murrizteko. Latentzia da atzera-jotzea hastea/gelditzea bezalako erabiltzaile interfaze ekintzen, atzera-jotze kokalekuaren eta soinuaren benetako irteeraren arteko atzerapena. Etenaldiak nabari badituzu ezarpen hau zertxobait handiago beharko zenuke.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Buffer size:
eu: Tarteko-memoria zatia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bits per sample:
eu: Bit lagineko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: Playback resolution in bits per sample
eu: Atzera-jotze bereizmena bit laginekotan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: <b>Bits per sample:</b><p>Here you can select one of the bit resolutions your playback device supports. This is not necessarily the same resolution as in your audio file, Kwave dithers automatically from its internal resolution (24 bit) to the setting you specify. Higher resolutions mean better audio quality.</p>
eu: <b>Bitak lagineko:</b><p>Hemen hautatu dezakezu zure atzera-jotzeko gailuak onartzen duen bit bereizmenetako bat. Ez da derrigor zure audio fitxategi bereizmen bera izan behar. Kwavek egokitzen du automatikoki bere barneko bereizmenetik (24 bit) zehaztu duzun ezarpenera. Bereizmena zenbat eta handiagoa orduan eta audio kalitate hobea.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: Number of channels: mono, stereo...
eu: Kanal kopurua: mono, estereo...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Channels:</b><p>Number of channels used for playback. This does not necessarily have to be the same as the number of tracks in your current file. Kwave automatically mixes the tracks of your file to the channels you specify here. </p><p><i>For example:</i> If you have three tracks and set the playback to "stereo", the left channel will contain the first track + 50% of the second track, the right channel will also contain 50% of the second track and the third track.</p>
eu: <b>Kanalak:</b><p>Atzera-jotzerako erabilitako kanal kopurua. Ez du derrigor zure une horretako fitxategiaren aztarna kopuruarekin bat etorri behar. Kwavek automatikoki nahasten ditu zure fitxategiko aztarnak hemen zehazten dituzun kanaletara.</p><p><i>Adibidez:</i> Hiru aztarna izan eta atzera-jotzea "estereo" ezartzen baduzu, ezker kanalak lehenengo aztarna + bigarrenaren % 50 izango du, eskuin kanalak ere bigarren aztarnaren % 50 eta hirugarren aztarna izango du.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: Play a short test sound
eu: Jo probako soinu labur bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btTest)
en: <b>Test</b><p>Try to play a short sound using the current settings.</p><p><i>(Sorry, not implemented yet!)</i></p>
eu: <b>Proba</b><p>Saiatu soinu labur bat jotzen uneko ezarpenak erabiliz.</p><p><i>(Barkatu, oraindik ez da inplementatu!)</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: &Test...
eu: &Proba...

en: Please select a playback device first
eu: Hautatu atzera-jotze gailu bat lehenengo

en: Playback Test
eu: Atzera-jotze proba

en: You should now hear a %1 Hz test tone.<br/><br/>(If you hear clicks or dropouts, please increase<br/>the buffer size and try again)
eu: Orain %1 Hz-eko probako tonu bat entzun behar zenuke.<br/><br/>(Klikak edo etenaldiak aditzen badituzu, handitu<br/>tarteko memoriaren neurria eta saiatu berriz)

en: DSNOOP plugin
eu: DSNOOP plugina

en: OSS recording device (audio*)
eu: OSS grabatzeko gailua (audio*)

en: OSS recording device (dsp*)
eu: OSS grabatzeko gailua (dsp*)

en: ALSA recording device (adsp*)
eu: ALSA grabatzeko gailua (adsp*)

en: Kwave record
eu: Kwave grabazioa

en: &Done
eu: &Egina

en: OSS record device (dsp*)
eu: OSS grabatzeko gailua (dsp*)

en: ALSA record device (adsp*)
eu: ALSA grabatzeko gailua (adsp*)

en: Select Record Device
eu: Hautatu grabatzeko gailua

en: Stereo
eu: Estereo

en: Quadro
eu: Koadro

en: %1 tracks
eu: %1 aztarna

en: Please check the source device settings...
eu: Egiaztatu sorburu gailuaren ezarpenak...

en: (empty)
eu: (hutsik)

en: Buffering...
eu: Tarteko-memoriaratzen...

en: Prerecording...
eu: Aurre-grabatzea...

en: Waiting for trigger...
eu: Eragiteko zain...

en: Recording...
eu: Grabatzen...

en: Paused
eu: Etenda

en: Done
eu: Egina

en: one day  | %1 days
eu[0]: egun bat
eu[1]: %1 egun

en: one hour  | %1 hours
eu[0]: ordu bat
eu[1]: %1 ordu

en: one minute  | %1 minutes
eu[0]: minutu bat
eu[1]: %1 minutu

en: and %1 second | and %1 seconds
eu[0]: eta segundo %1
eu[1]: eta %1 segundo

en: %1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo %1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: %1=days; %2=hours; %3=minutes; %4=seconds]
en: Waiting for start in %1%2%3%4...
eu: Hasteko zain %1%2%3%4...

en: Length: %1
eu: Iraupena: %1

en: (%1 samples)
eu: (%1 lagin)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_record)
en: Recording
eu: Grabatzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpRecording)
en: Record Control
eu: Grabatze agintea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Enable Pre-recording
eu: Gaitu aurre-grabatzea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: When using <b>Pre-recording</b>, Kwave internally already records before the real recording starts. This feature is useful if you want to start recording already a few seconds before you press the record button. <i>(For example when recording from radio)</i>
eu: <b>Aurre-grabatzea</b> erabiltzean, Kwavek barnetik dagoeneko grabatzen dubenetako grabatzea abiatu aurretik. Eginbide hau baliagarria da grabatzeko botoia sakatu baino segundo batzuk lehenago dagoeneko grabatzen hastea nahi baduzu. <i>(Adibidez, irratitik grabatzean)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Pre-record:
eu: Aurre-grabatzea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Limit the recording time
eu: Mugatu grabatze denbora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: If checked, the <b>Record time</b> is limited and recording will automatically stop when the selected time is reached.
eu: Markatua badago, <b>Grabatze denbora</b> mugatuta dago eta grabatzea automatikoki geldituko da hautatutako denbora betetzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Record &time:
eu: Grabatze &denbora:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Trigger level
eu: Eragite maila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: If the <b>Record trigger</b> is enabled, recording will start as soon as the volume of the input signal goes over the selected level.
eu: <b>Grabatze eragilea</b> gaitua badago, grabatzea hasiko da sarrerako seinalearen bolumena hautatutako maila gainditzen duenean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Record trigger:
eu: Grabatze eragilea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btStop)
en: Stop Recording
eu: Gelditu grabatzen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btPause)
en: Pause/Continue
eu: Eten/Jarraitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start at a given date and time
eu: Hasi emandako data eta ordu batean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: When checked, the recording will be started at the given date and time. Please note that if the time is in the past, the recording will be started immediately or as soon as the defined trigger level is reached (if enabled).
eu: Markatua dagoenean, grabatzea adierazitako data eta orduan hasiko da. Kontuan izan denbora iraganean egongo balitz, grabatzea berehala edo zehaztutako eragite mailara heltzen denean (gaitua badago) abiatuko dela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start &at:
eu: &Noiz hasi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_level) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpLevel)
en: Level
eu: Maila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelAmplify)
en: Amplify:
eu: Anplifikatu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFading)
en: Fading
eu: Itzaltzea

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_format)
en: For&mat
eu: For&matua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates that your sound card supports.
eu: <b>Lagin-emaria</b><br>Hemen hauta dezakezu zure soinu txartelak onartzen duen aurrez zehaztutako lagin-emari ezagunetako bat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatTracks)
en: <b>Number of channels</b><br>Select a number of channels, e.g. for mono or stereo recording.
eu: <b>Kanal kopurua</b><br>Hautatu kanal kopuru bat, adib. mono edo estereo grabatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFormatCompression)
en: Compression:
eu: Konpresioa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatCompression)
en: <b>Compression</b><br>Here you can select one of the compression types if your audio hardware supports it.
eu: <b>Konpresioa</b><br>Hemen hautatu dezakezu konpresio motetako bat zure audio hardwareak onartzen badu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleFormat)
en: <b>Sample format</b><br>Here you can select one of the sample formats that your audio hardware supports. This normally has no big influence on the result, so you can just leave it as it is.
eu: <b>Lagin formatua</b><br>Hemen hauta dezakezu zure audio hardwareak onartzen duen lagin formatuetako bat. Honek ez du emaitzan eragin handirik izaten, beraz dagoen bezala utz dezakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleFormat)
en: Sample format:
eu: Lagin formatua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be recorded. Higher values give better quality but also more system load.
eu: <b>Bereizmena</b><br>Fitxategia grabatua izan behar den bit bereizmena hautatu. Balio altuagoek kalitate hobea ematen dute baino baita sistemaren zama handiagoa ere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Buffer count:
eu: Tarteko-memoria kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for recording
eu: Grabatzeko erabilitako metodo edo sistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Recording method:</b><p>Choose a method or system used for
    recording. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, only capable of mono and stereo input. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware.</p>
eu: <b>Grabatze modua:</b><p>Hautatu grabatzeko erabilitako metodo edo
    sistema bat. Konpilatze aukeren arabera ondoko metodoetako bat hauta dezakezu:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: Linuxerako inplementaziorik zaharrena, mono eta estereo sarreretarako gaitasuna besterik ez duena. Zaharkitua 2.6 Linux nukleotik baino oraindik oso zabaldua.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: OSS ordezten du, eginbide eta hardware gehiago onartzen ditu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Recording method:
eu: Grabatzeko metodoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Recording device
eu: Grabatzeko gailua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known recording devices suitable for the chosen recording method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
eu: <b>Gailua:</b><p>Zerrenda honek Zerrenda honek erakusten du, hautatutako grabatze metodorako egokiak diren, grabatzeko gailu ezagun batzuen hautapen bat. Zure gailua ez badago hemen zerrendatua, zuk zeuk gailu baten izena sartu edo fitxategi-sisteman zehar bila dezakezu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Selec&t...
eu: Hau&tatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (Kwave::TreeWidgetWrapper, listDevices)
en: Device
eu: Gailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Buffer:
eu: Tarteko-memoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_level_meter)
en: Level:
eu: Maila:

en: Maybe your system lacks support for the corresponding hardware or the hardware is not connected.
eu: Agian zure sistemak ez du dagokion hardwarearen edo euskarririk edo hardwarea ez dago konektatuta.

en: The audio device seems to be occupied by another application. Retrying...
eu: Audio gailua beste aplikazio batekin lanpetua dirudi. Berriz saiatzen...

en: Some unexpected error happened (%1). You may try an other recording method or recording device.
eu: Ustekabeko akatsak gertatu dira (%1). Grabatzeko beste metodo bat edo gailu bat proba zenezake.

[ctx: %1 = a device name]
en: Unable to open the recording device (%1)
eu: Ezin da ireki grabatzeko gailua (%1)

en: %1 channels
eu: %1 kanal

en: %1 is not supported, using %2
eu: %1 ez da onartzen, %2 erabiltzen

en: Recording with %1 channel(s) failed, using %2 channel(s)
eu: %1 kanal(ar)ekin grabatzea huts egin du, %2 kanala(k) erabiltzen

en: %1 Hz is not supported, using %2 Hz
eu: %1 Hz ez da onartzen, %2 Hz erabiltzen

en: %1 Hz failed, using %2 Hz
eu: %1 Hz huts egin du, %2 Hz erabiltzen

en: Compression '%1' not supported, using '%2'
eu: '%1' konpresioak ez da onartzen, '%2' erabiltzen

en: Compression '%1' failed, using '%2'.
eu: '%1' konpresioak huts egin du, '%2' erabiltzen.

en: %1 bits per sample is not supported, using %2 bits per sample
eu: %1 bit lagineko ez da onartzen, %2 bit lagineko erabiltzen

en: %1 bits per sample failed, using %2 bits per sample
eu: %1 bit lagineko huts egin du, %2 bit lagineko erabiltzen

en: Sample format '%1' is not supported, using '%2'
eu: Lagin formatua '%1' ez da onartzen, '%2' erabiltzen

en: Sample format '%1' failed, using '%2'
eu: Lagin formatua '%1' huts egin du, '%2' erabiltzen

en: The current sample format is not supported!
eu: Uneko lagin formatua ez da onartzen!

en: The current compression type is not supported!
eu: Uneko konpresio mota ez da onartzen!

en: Buffer overrun. Please increase the number and/or size of the record buffers.
eu: Tarteko-memoria gainditua. Handitu grabatzeko tarteko-memorien kopurua eta/edo neurria.

en: The recording device seems to be busy.
eu: Grabatzeko gailua lanpetua dagoela dirudi.

en: Reading from the recording device failed. Error number = %1 (%2)
eu: Grabatzeko gailutik grabatzea huts egin du. Errore zenbakia = %1 (%2)

en: Reverse
eu: Alderantzikatu

en: Change sample rate
eu: Aldatu lagin-emaria

en: Changing sample rate from %1 kHz to %2 kHz...
eu: Lagin-emaria %1 kHz-etik %2 kHz-era aldatzen...

en: This would overwrite the following file(s): %1Do you really want to continue?
eu: Honek ondoko fitxategi hau(ek) gainidatziko l(it)u(z)ke: %1 Benetan jarraitu nahi duzu?

en: The following directories do not exist: %1Do you want to create them and continue?
eu: Ondoko direktorioak ez daude: %1 Haiek sortu eta jarraitu nahi duzu?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Save selection only
eu: Gorde hautapena soilik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNumbering)
en: Numbering:
eu: Zenbakitzea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Determines how the <b>numbering of the files</b> should happen:<ul>
    <li>Continue after the <b>highest index</b> that can be found, avoiding collisions with existing files</li>
    <li>Always start numbering from <b>one</b>, possibly colliding with already existing files</li>
    </ul>
eu: <b>Fitxategien zenbakitzea</b> nola egin behar den zehazten du:<ul>
    <li>Jarraitu aurkitu daitekeen <b>indize handienetik</b>, lehendik dauden fitxategiekin talkak saihestuz</li>
    <li>Hasi zenbakitzen beti <b>bat</b> zenbakiarekin, segur aski lehendik dauden fitxategiekin talka eginez</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Continue after highest index
eu: Jarraitu indize handienetik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Always start with 1, overwrite if necessary
eu: Hasi beti 1ekin, gainidatzi beharrezkoa bada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtExample)
en: Example of the first file name that will be saved, using the file name pattern above and the numbering below
eu: Goiko fitxategi-izen eredua eta beheko zenbakitzea erabiliz gordeko den lehen fitxategi-izenaren adibidea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExample)
en: Example:
eu: Adibidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbPattern)
en: <p>Select the pattern that is used to create the filename of each saved block. It currently understands the following placeholders:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>name of the file, without the path</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>the index of the file, optionally with leading zeroes (if <tt>'0</tt>' prepended) and optionally a fixed number of digits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>the number of files that will be saved</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>the highest index within the files that will be saved</li>
    </ul>
eu: <p>Hautatu gordetako bloke bakoitzaren fitxategi-izena sortzeko erabiltzen den eredua. Une honetan ondoko leku-markak ulertzen ditu:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>fitxategiaren izena, bide-izenik gabe</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>fitxategiaren indizea, aurretik zeroak izateko aukerarekin (<tt>'0</tt>' aurretik txertatua badu) eta digitu kopuru finkoa izateko aukerarekin (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>kopurua]</b></tt>gordeko den fitxategi kopurua</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>guztira]</b></tt>fitxategien artean gordeko den indize handiena</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPattern)
en: Filename pattern:
eu: Fitxategi-izen eredua:

en: Start
eu: Hasi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectRangeDlg)
en: Select Range
eu: Hautatu barrutia

en: (resulting window size: %1)
eu: (ondoriozko leiho neurria: %1)

en: Size of bitmap: %1x%2
eu: Bit-maparen neurria: %1x%2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SonagramDlg)
en: Set FFT/Time Resolution Parameters
eu: Ezarri FFT/Denbora bereizmen parametroak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: display
eu: bistaratu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use different colors for amplitude
eu: Erabili kolore ezberdinak anplituderako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use colors
eu: Erabili koloreak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Use grayscale only for amplitude
eu: Erabili gris-eskala soilik anplituderako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Grayscale
eu: Gris-eskala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: Automatically update the sonagram <br>if the signal data has changed
eu: Automatikoki eguneratu sonograma <br>seinale datuak aldatu badira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: On modifications
eu: Aldatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Automatically update the sonagram if the selection<br>has been enlarged, reduced or moved
eu: Automatikoki eguneratu sonograma hautapena<br>zabaldu, murriztu edo mugitu bada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Follow selection
eu: Jarraitu hautapenari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: FFT settings
eu: FFT ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pointlabel)
en: Number of FFT points:
eu: FFT puntu kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label2)
en: Window function:
eu: Leiho funtzioa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, windowtypebox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, windowtypebox)
en: Choose windowing function here.<br>
    If the transformation should stay reversible, use the type "None".
eu: Hautatu leiho-funtzio bat hemen.<br>
    Transformazioa itzulgarria izan behar denean, erabili "Bat ere ez" mota.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pointbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pointbox)
en: <b>Number of FFT points:</b><p></p>Try to choose numbers with small prime factors,<br>
    if choosing big window sizes.<br>
    The computation will be much faster!
eu: <b>FFT puntu kopurua:</b><p></p>Saiatu faktore lehen txikiko zenbakiak aukeratzen,<br>
    leiho neurri handiak hautatuz gero.<br>
    Konputatzea askoz azkarragoa izango da!

en: Sonagram
eu: Sonograma

en: &Sonagram
eu: &Sonograma

en: &Export to Bitmap...
eu: &Esportatu bit-mapara...

en: &Close
eu: &Itxi

en: Time: ------ ms
eu: Denbora: ------ ms

en: Frequency: ------ Hz
eu: Maiztasuna: ------ Hz

en: Amplitude: --- %
eu: Anplitudea: --- %

en: Time: 0 ms
eu: Denbora: 0 ms

en: Frequency: 0 Hz
eu: Maiztasuna: 0 Hz

en: Amplitude: 0 %
eu: Anplitudea: % 0

en: Save Sonagram
eu: Gorde sonograma

en: Sonagram of %1
eu: %1(r)en sonagrama

en: Time: %1
eu: Denbora: %1

en: Frequency: %1 Hz
eu: Maiztasuna: %1 Hz

en: Amplitude: %1%
eu: Anplitudea: % %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StringEnterDlg)
en: Enter Command...
eu: Sartu komandoa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCommand)
en: Enter Command:
eu: Sartu komandoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCommand)
en: please enter a text command here...
eu: sartu testu komando bat hemen...

[ctx: menu: /Settings/Enter Command]
en: Enter Command
eu: Sartu komandoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change volume by factor
eu: aldatu bolumena faktore baten arabera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the volume by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
eu: Bolumena handiagotu edo txikiagotzen du faktore baten arabera.
    Adibidez: "x1", "x2", "/ 4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: &Factor
eu: &Faktorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change volume by percentage
eu: aldatu bolumena ehunekoaren arabera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the volume to a relative percentage of the original level.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
eu: Bolumena jatorrizko mailaren ehuneko erlatibo batera ezartzen du.
    Adibidez: "50 %", "75%" edo "125%"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: change volume in dB
eu: aldatu bolumena dB-tan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: Increments or decrements the volume in logarithmic scale (decibel).
    For example: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".
eu: Bolumena handiagotu edo txikiagotzen du eskala logaritmikoan (dezibelio).
    Adibidez: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".

en: Silence
eu: Isiltasuna
