kwave - en to ka translation catalogue (1193 entries)

en: Reading configuration...
ka: კონფიგურაციის წაკითხვა...

en: Opening main window...
ka: მთავარი ფანჯრის გახსნა...

en: Startup done
ka: გაშვება დასრულდა

en: Scanning plugins...
ka: დამატებების სკანირება...

en: Loading plugins...
ka: დამატებების ჩატვირთვა...

en: Failed
ka: ჩაიშალა

en: Kwave has not been properly installed. No plugins found!
ka: Kwave არასწორადაა დაყენებული. დამატებები ვერ ვიპოვე!

en: Ready
ka: მზადაა

en: Playback: %1
ka: დაკვრა: %1

en: Playback: %1 samples
ka: დაკვრა: %1 სემპლი

[ctx: %1 = Path to modified file]
en: * %1 (modified)
ka: * %1 (შეცვალა)

en: This file has been modified, changes will be lost.
    Do you want to continue?
ka: ფაილი შეიცვალა. 
    გნებავთ ცვლილებების შენახვა?

en: Save As
ka: შენახვა როგორც

en: The file '%1' already exists.
    Do you really want to overwrite it?
ka: ფაილი %1 უკვე არსებობს.
    გნებავთ გადავაწერო?

en: This file has been modified.
    Do you want to save it?
ka: ფაილი შეიცვალა. 
    გნებავთ ცვლილებების შენახვა?

en: Project leader since 2000, core development
ka: პროექტის ლიდერი 2000-დან, ბირთვის პროგრამირება

en: Creator of the project, development 1998-2000
ka: პროექტის შემქმნელი. პროგრამირება 1998-2000

en: Creator of the Help/About dialog
ka: დახმარება/შესახებ დიალოგის ავტორი

en: splashscreen, tests and bugfixes
ka: მისალმების ეკრანი, ტესტები, შეცდომების გასწორება

en: Notch filter plugin
ka: Notch ფილტრის ფილტრი

en: PulseAudio record plugin
ka: PulseAudio-ით ჩაწერის დამატება

en: Mark Penner
ka: მარკ პენერი

en: Author of aRts
ka: ARTS-ის ავტორი

en: Kwave homepage and German online help
ka: Kwave-ის ვებგვერდი და გერმანული დახმარების სახელმძღვანელო

en: Debian packager
ka: Debian-ის პაკეტი

en: Packaging for Mandrake / X86_64
ka: პაკეტები სისტემისთვის Mandrake / X86_64

en: Tester
ka: ტესტერი

en: Author of the 'mad' MP3 decoder library
ka: MP3-ის დეკოდერის ბიბლიოთეკის, 'mad'-ის ავტორი

en: T.H.F. Klok and Cedric Tefft
ka: T.H.F. Klok და Cedric Tefft

en: Maintainers of the 'id3lib' library
ka: წამყვანი პროგრამისტები ბიბლიოთეკისთვის 'id3lib'

en: Author of the 'audiofile' library
ka: წამყვანი პროგრამისტები ბიბლიოთეკისთვის 'audiofile'

en: Author of the 'sndfile' library
ka: წამყვანი პროგრამისტები ბიბლიოთეკისთვის 'sndfile'

en: Czech translation
ka: ჩეხური თარგმანი

en: String and i18n updates
ka: სტრიქონები და i18-ის განახლებები

en: Disable the Splash Screen.
ka: საწყისი ეკრანის გათიშვა.

en: Start Kwave iconified.
ka: KWave-ის ჩაკეცილად გაშვება.

[ctx: description of command line parameter]
en: Log all commands into a file <file>.
ka: ყველა ბრძანების ჩაწერა ჟურნალის ფაილში <file>.

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: file
ka: ფაილი

[ctx: description of command line parameter]
en: Select a GUI type: SDI, MDI or TAB mode.
ka: აირჩიეთ GUI-ის ტიპი: SDI, MDI თუ ჩანართების რეჟიმი.

[ctx: description of command line parameter]
en: List of audio files, Kwave macro files or Kwave URLs to open (optionally)
ka: გასახსნელი აუდიოფაილების, Kwave-ის მაკრო ფაილების ან Kwave-ის URL-ების სია (არასავალდებულო)

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: [files...]
ka: [ფაილები...]

en: A sound editor built on KDE Frameworks 5
ka: Kwave ხმის რედაქტორია, აგებული KDE Frameworks 5-ის გამოყენებით

en: Kwave label list
ka: Kwave-ის ჭდეების სია

en: Add Label
ka: ჭდის დამატება

en: Load Labels
ka: ჭდეების ჩატვირთვა

en: Save Labels
ka: ჭდეების შენახვა

en: There already is a label at the position you have chosen.
    Do you want to replace it?
ka: არჩეულ მდებარეობაზე ჭდე უკვე არსებობს.
    გნებავთ მისი ჩანაცვლება?

en: Modify Label
ka: ჭდის შეცვლა

[ctx: menu: /File]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: menu: /File/New...]
en: New...
ka: ახალი...

[ctx: menu: /File/Open]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: menu: /File/Open Recent]
en: Open Recent
ka: ბოლოს გახსნილი ფაილების გახსნა

[ctx: menu: /File/Open Recent/Clear List]
en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

[ctx: menu: /File/Record]
en: Record
ka: ჩაწერა

[ctx: menu: /File/&Save]
en: &Save
ka: &შენახვა

[ctx: menu: /File/Save]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: menu: /File/Save/As...]
en: As...
ka: როგორც...

[ctx: menu: /File/Save/Selection...]
en: Selection...
ka: მონიშნული...

[ctx: menu: /File/Save/Blocks...]
en: Blocks...
ka: ბლოკები...

[ctx: menu: /File/Close]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: menu: /File/New Window]
en: New Window
ka: ახალი ფანჯარა

[ctx: menu: /File/Revert]
en: Revert
ka: დაბრუნება

[ctx: menu: /File/Quit]
en: Quit
ka: გამოსვლა

[ctx: menu: /Edit]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: menu: /Edit/Undo]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: menu: /Edit/Redo]
en: Redo
ka: აღდგენა

[ctx: menu: /Edit/Cut]
en: Cut
ka: ამოჭრა

[ctx: menu: /Edit/Copy]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: menu: /Edit/Paste]
en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: menu: /Edit/Crop]
en: Crop
ka: ამოჭრა

[ctx: menu: /Edit/Delete]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: menu: /Edit/Selection]
en: Selection
ka: მონიშნული

[ctx: menu: /Edit/Selection/All]
en: All
ka: ყველა

[ctx: menu: /Edit/Selection/Range]
en: Range
ka: დიაპაზონი

[ctx: menu: /Edit/Selection/Visible Area]
en: Visible Area
ka: ხილული არეალი

[ctx: menu: /Edit/Selection/Next]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: menu: /Edit/Selection/Previous]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: menu: /Edit/Selection/Nothing]
en: Nothing
ka: არაფერი

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Start]
en: To Start
ka: დასაწყისში

[ctx: menu: /Edit/Selection/To End]
en: To End
ka: ბოლოში

[ctx: menu: /Edit/Selection/Expand to Labels]
en: Expand to Labels
ka: ჭდემდე გაფართოება

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Next Labels]
en: To Next Labels
ka: შემდეგ ჭდეებამდე

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Previous Labels]
en: To Previous Labels
ka: წინა ჭდეებამდე

[ctx: menu: /Edit/Track/Add]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: menu: /Edit/Track]
en: Track
ka: ტრეკი

[ctx: menu: /Edit/Track/Delete]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: menu: /Edit/Track/Select all]
en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

[ctx: menu: /Edit/Track/Invert Selection]
en: Invert Selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

[ctx: menu: /Edit/Clipboard]
en: Clipboard
ka: გაცვლის ბაფერი

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Flush]
en: Flush
ka: გასუფთავება

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Insert At...]
en: Insert At...
ka: ჩასმა მისამართზე...

[ctx: menu: /Edit/File Properties...]
en: File Properties...
ka: ფაილის თვისებები...

[ctx: menu: /View]
en: View
ka: ნახვა

[ctx: menu: /View/Go to Position...]
en: Go to Position...
ka: პოზიციაზე გადასვლა...

[ctx: menu: /View/Begin]
en: Begin
ka: დაწყება

[ctx: menu: /View/Previous Page]
en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

[ctx: menu: /View/Next Page]
en: Next Page
ka: შემდეგი გვერდი

[ctx: menu: /View/Scroll Right]
en: Scroll Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

[ctx: menu: /View/Scroll Left]
en: Scroll Left
ka: მარცხნივ გაწევა

[ctx: menu: /View/Zoom In]
en: Zoom In
ka: გადიდება

[ctx: menu: /View/Zoom Out]
en: Zoom Out
ka: გადიდება

[ctx: menu: /View/Zoom to Selection]
en: Zoom to Selection
ka: მონიშნულამდე გადიდება

[ctx: menu: /View/Zoom to Whole Signal]
en: Zoom to Whole Signal
ka: მთელ სიგნალზე გადიდება

[ctx: menu: /View/Zoom to 100%]
en: Zoom to 100%
ka: 100%-მდე გადიდება

[ctx: menu: /Play]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: menu: /Play/Previous]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: menu: /Play/Rewind]
en: Rewind
ka: გადახვევა

[ctx: menu: /Play/Start]
en: Start
ka: დაწყება

[ctx: menu: /Play/Loop]
en: Loop
ka: მარყუჟი

[ctx: menu: /Play/Pause]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: menu: /Play/Continue]
en: Continue
ka: გაგრძელება

[ctx: menu: /Play/Stop]
en: Stop
ka: შეჩერება

[ctx: menu: /Play/Forward]
en: Forward
ka: წინ

[ctx: menu: /Play/Next]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: menu: /Record]
en: Record
ka: ჩაწერა

[ctx: menu: /Record/Prepare...]
en: Prepare...
ka: მომზადება...

[ctx: menu: /Record/Start Now!]
en: Start Now!
ka: ახლა დაწყება!

[ctx: menu: /Labels]
en: Labels
ka: ჭდეები

[ctx: menu: /Labels/Add...]
en: Add...
ka: დამატება...

[ctx: menu: /Labels/Delete]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: menu: /Labels/Load...]
en: Load...
ka: ჩატვირთვა...

[ctx: menu: /Labels/Save...]
en: Save...
ka: შენახვა...

[ctx: menu: /Fx]
en: Fx
ka: ეფექტები

[ctx: menu: /Fx/Volume]
en: Volume
ka: ტომი

[ctx: menu: /Fx/Normalize]
en: Normalize
ka: ნორმალიზაცია

[ctx: menu: /Fx/Fade In]
en: Fade In
ka: მინავლება

[ctx: menu: /Fx/Fade Out]
en: Fade Out
ka: გამკვეთრება

[ctx: menu: /Fx/Amplify Free]
en: Amplify Free
ka: გაძლიერება

[ctx: menu: /Fx/Fade Intro]
en: Fade Intro
ka: მინავლება შესავალში

[ctx: menu: /Fx/Fade Leadout]
en: Fade Leadout
ka: მინავლება ბოლოს

[ctx: menu: /Fx/Low Pass]
en: Low Pass
ka: დაბალსიხშირული ფილტრი

[ctx: menu: /Fx/Notch Filter]
en: Notch Filter
ka: Notch ფილტრი

[ctx: menu: /Fx/Band Pass]
en: Band Pass
ka: ზოლური ფილტრი

[ctx: menu: /Fx/Pitch Shift]
en: Pitch Shift
ka: ტონის წანაცვლება

[ctx: menu: /Fx/Reverse]
en: Reverse
ka: პირიქით

[ctx: menu: /Calculate]
en: Calculate
ka: გამოთვლა

[ctx: menu: /Calculate/Silence]
en: Silence
ka: სიჩუმე

[ctx: menu: /Calculate/Noise]
en: Noise
ka: ხმაური

[ctx: menu: /Calculate/Sonagram]
en: Sonagram
ka: სონოგრამა

[ctx: menu: /Window]
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: menu: /Window/Next Window]
en: Next Window
ka: შემდეგი ფანჯარა

[ctx: menu: /Window/Previous Window]
en: Previous Window
ka: წინა ფანჯარა

[ctx: menu: /Window/Cascade Sub Windows]
en: Cascade Sub Windows
ka: ქვეფანჯრები კასკადურად

[ctx: menu: /Window/Tile Sub Windows]
en: Tile Sub Windows
ka: ქვეფანჯრები ფილებად

[ctx: menu: /Window/Arrange Sub Windows Vertically]
en: Arrange Sub Windows Vertically
ka: ქვეფანჯრების დალაგება ვერტიკალურად

[ctx: menu: /Settings]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Separate Windows (SDI)]
en: Separate Windows (SDI)
ka: ცალ-ცალკე ფანჯრები (SDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in...]
en: Show Files in...
ka: ფაილების ჩვენება სად...

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Same Window (MDI)]
en: Same Window (MDI)
ka: იგივე ფანჯარა (MDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Tabs]
en: Tabs
ka: დაფები

[ctx: menu: /Settings/Playback]
en: Playback
ka: დაკვრა

[ctx: menu: /Settings/Record]
en: Record
ka: ჩაწერა

[ctx: menu: /Settings/Record/Format]
en: Format
ka: ფორმატი

[ctx: menu: /Settings/Record/Source]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: menu: /Settings/Reset Toolbar]
en: Reset Toolbar
ka: პანელის ჩამოყრა

[ctx: menu: /Settings/Re-enable all "Do not ask again" messages]
en: Re-enable all "Do not ask again" messages
ka: ყველა "აღარ მკითხო" შეტყობინების თავიდან ჩართვა

[ctx: menu: /Help/Contents]
en: Contents
ka: შიგთავსი

[ctx: menu: /Help]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: menu: /Help/About Kwave]
en: About Kwave
ka: Kwave-ის შესახებ

[ctx: menu: /Help/About KDE]
en: About KDE
ka: KDE-ს შესახებ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecordDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btRecord)
en: Record
ka: ჩაწერა

en: Start playback
ka: დაკვრის დაწყება

en: Stop playback or loop
ka: გამეორების ან დაკვრის გაჩერება

en: Start playback and loop
ka: დაკვრის დაწყება და გამეორება

en: Previous
ka: წინა

en: Rewind
ka: გადახვევა

en: Forward
ka: წინ

en: Next
ka: შემდეგი

en: Continue playback
ka: დაკვრის გაგრძელება

en: Pause playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Loading main menu...
ka: მთავარი მენიუს ჩატვირთვა...

en: Initializing toolbar...
ka: ხელსაწყოთა ზოლის ინიციალიზაცია...

en: Create a new empty file
ka: ახალი ცარიელი ფაილის შექმნა

en: Open an existing file
ka: არსებული ფაილის გახსნა

en: Save the current file
ka: მიმდინარე ფაილის შენახვა

en: Save the current file under a different name or file format...
ka: მიმდინარე ფაილის შენახვა სხვა სახელი ან ფაილის ფორმატით...

en: Close the current file
ka: მიმდინარე ფაილის დახურვა

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo
ka: აღდგენა

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Mute selection
ka: მონიშნულის დადუმება

en: Delete selection
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Reset the toolbar to default settings?
ka: ჩამოვყარო პანელი ნაგულისხმევ პარამეტრებზე?

en: Re-enable all disabled notifications?
    All messages that you previously turned off by activating the "Do not ask again" checkbox will then be enabled again.
ka: ჩაირთოს ყველა გათიშული გაფრთხილება?
    ყველა გაფრთხილება, რომელიც გამორთეთ "აღარ მკითხო" თოლიის დასმით, თავიდან ჩაირთვება.

en: Executing command '%1'...
ka: ბრძანების შესრულება: '%1'...

en: Executing Kwave script file '%1'...
ka: KWave-ის სკრიპტის ფაილის შესრულება: %1...

en: Loading file '%1'...
ka: ფაილის ჩატვირთვა: '%1'...

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Unable to open '%1'
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Invalid or unknown file type: '%1'
ka: ფაილის არასწორი ან უცნობი ტიპი: '%1'

en: Open
ka: გახსნა

[ctx: Length, as in total duration of loaded song]
en: Length: %1 (%2 samples)
ka: სიგრძე: %1 (%2 სემპლი)

en: Mode: %1 kHz @ %2 Bit
ka: რეჟიმი: %1 კჰც @ %2 ბიტი

[ctx: %1=first sample, %2=last sample, %3=number of samples, example: 'Selected: 2000...3000 (1000 samples)']
en: Selected: %1...%2 (%3 samples)
ka: მონიშნულია: %1...%2 (%3 სემპლი)

[ctx: %1=start time, %2=end time, %3=time span, example: 'Selected: 02:00...05:00 (3 min)']
en: Selected: %1...%2 (%3)
ka: მონიშნულია: %1...%2 (%3)

en: Position: %1
ka: მდებარეობა: %1

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo enabled]
en: Undo (%1)
ka: დაბრუნება (%1)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo disabled]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo enabled]
en: Redo (%1)
ka: გამეორება (%1)

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo disabled]
en: Redo
ka: აღდგენა

[ctx: menu entry for undo if undo enabled]
en: Undo (%1)
ka: დაბრუნება (%1)

[ctx: menu entry for undo if undo disabled]
en: Undo
ka: დაბრუნება

[ctx: menu entry for redo if redo enabled]
en: Redo (%1)
ka: გამეორება (%1)

[ctx: menu entry for redo if redo disabled]
en: Redo
ka: აღდგენა

[ctx: special entry in the list of labels to delete all]
en: (All)
ka: (ყველა)

en: Zoom to selection
ka: მონიშნულამდე გადიდება

en: Zoom to 100%
ka: 100%-მდე გადიდება

en: Zoom to all
ka: ყველას გადიდება

en: Select zoom factor
ka: აირჩიეთ გადიდების კოეფიციენტი

en: %1 ms
ka: %1 მწმ

en: %1 sec
ka: %1 წმ

en: %1 min
ka: %1 წთ

en: Interpolation
ka: ინტერპოლაცია

en: Transform
ka: ტრასფორმირება

en: Flip horizontal
ka: ჰორიზონტალურად გადაბრუნება

en: Flip vertical
ka: ვერტიკალურად გადაბრუნება

en: Into first half
ka: პირველ ნახევარში

en: Into second half
ka: მეორე ნახევარში

en: Delete
ka: წაშლა

en: Fit In
ka: ჩატევა

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Save Preset
ka: პარამეტრის შენახვა

en: Currently Selected Point
ka: ამჟამად მონიშნული წერტილი

en: Every Second Point
ka: ყოველი მეორე წერტილი

[ctx: Filter description for Kwave curve presets, for use in a FileDialog]
en: Kwave curve preset (*.curve)
ka: Kwave -ის მრუდის პრესეტი (*.curve)

en: Save Curve Preset
ka: მრუდის პრესეტის შენახვა

en: Applying '%1'...
ka: '%1'-ის გადატარება...

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbHours)
en:  h
ka:  სთ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbMinutes)
en:  min
ka:  წთ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbSeconds) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeOut) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeIn)
en:  sec
ka:  წმ

[ctx: tooltip of a label, %1=index, %2=description/name]
en: Label #%1 (%2)
ka: ჭდე #%1 (%2)

[ctx: tooltip of a label, without description, %1=index]
en: Label #%1
ka: ჭდე #%1

en: Label
ka: ჭდე

en: New
ka: ახალი

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Properties...
ka: &თვისებები...

en: Move Label
ka: ჭდის გადატანა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LabelPropertiesWidgetBase)
en: Label Properties...
ka: ჭდის მორგება...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Kwave::SelectTimeWidget, time)
en: <b>label position:</b><br>
    Here you can set the position of the label, either by time, by percentage of the whole file or by an absolute sample position. However, internally Kwave always uses the position in samples.
ka: <b>ჭდის მდებარეობა:</b><br>
    აქ შეგიძლიათ, ჭის მდებარეობა დააყენოთ დროით, მთელი ფაილის პროცენტულობით ან სემპლი აბსოლუტური მდებარეობით. მაგრამ შიგნით KWave მდებარეობას ყოველთვის სემპლებით ზომავს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Description:
ka: აღწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edDescription)
en: some description of the label (optional)
ka: ჭდის აღწერა (არასავალდებულო)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edDescription)
en: <b>label description:</b><br>
    Here you can enter some short text to describe the label.
ka: <b>ჭდის აღწერა:</b><br>
    აქ შეგიძლიათ მოკლე ტექსტს შეყვანა, რომელიც ჭდეს აღწერს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Position:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Index:
ka: ინდექსი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: index of the label
ka: ჭდის ინდექსი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: <b>label index</b><br>
    This is just a numeric index of the label, starting with zero, sorted by position. Lower index means 'left', higher index means 'right'. You cannot change the index itself, but change the label's position.
ka: <b>ჭდის ინდექსი</b><br>
    ეს ჭდის რიცხვითი ინდექსია, რომელიც იწყება ნულით და დალაგებულია მდებარეობით. მცირე ინდექსი ნიშნავს "მარცხენას, მაღალი კი "მარჯვენას". ინდექსს ვერ შეცვლით, მაგრამ ჭდის მდებარეობას - კი.

en: Selection, left border
ka: მონიშნული, მარცხენა საზღვარი

en: Selection, right border
ka: მონიშნული, მარჯვენა საზღვარი

en: Drag and Drop
ka: გადათრევა და გაშვება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Length
ka: ხანგრძლივობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: select by number of samples
ka: არჩევა სემპლების რაოდენობით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: &Samples
ka: &სემპლები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: select by time
ka: დროით არჩევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: &Time
ka: &დრო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: select by percentage of the signal's length
ka: არჩევა სიგნალის სიძლიერის პროცენტულობით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: &Percent
ka: &პროცენტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMinutes)
en: Minutes
ka: წთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMilliSeconds)
en: Milliseconds
ka: მილიწამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSeconds)
en: Seconds
ka: წამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHours)
en: Hours
ka: საათი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slidePercents)
en: sets the selection by the percentage of the whole signal
ka: დააყენებს მონიშვნას მთლიანი სიგნალის პროცენტულობით

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Redo
ka: &გამეორება

en: Cu&t
ka: ამ&ოჭრა

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: &Paste
ka: &ჩასმა

en: Selection
ka: მონიშნული

en: &Save...
ka: &შენახვა...

en: &Expand to Labels
ka: &ჭდემდე გაფართოება

en: To Next Labels
ka: შემდეგ ჭდეებამდე

en: To Previous Labels
ka: წინა ჭდეებამდე

en: Kwave Macro Files
ka: Kwave -ის მაკროს ფაილები

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All Supported Files
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი

en: No Compression
ka: შეკუმშვის გარეშე

en: Do you really want to abort the current action?
ka: მართლა გნებავთ მიმდინარე ქმედების გაუქმება?

en: Album
ka: ალბომი

en: Name of the album if the source is an album
    that consist of more medias.
ka: ალბომის სახელი, თუ წყარო ალბომია,
    რომელიც მეტი მედიისგან შედგება.

en: Annotation
ka: ანოტაცია

en: Provides general comments about the file or the subject of
    the file. If the comment is several sentences long, end
    each sentence with a period. Do not include newline
    characters!
ka: მოგაწოდებთ ზოგად კომენტარებს ფაილის ან ფაილის სათაურის შესახებ.
    თუ კომენტარი რამდენიმე წინადადებაა, თითოეული 
    მათგანი წერტილით უნდა სრულდებოდეს.
    ნუ ჩასვამთ ხაზის გადატანის სიმბოლოებს!

en: Archival location
ka: არქივების მდებარეობა

en: Indicates where the subject of the file is archived.
ka: მიუთითებს, სადაა დაარქივებული ფაილის თემა.

en: Author
ka: ავტორი

en: Identifies the name of the author of the original
    subject of the file.
    Example: 'van Beethoven, Ludwig'
ka: განსაზღვრავს ფაილის ორიგინალი თემის
    ავტორის სახელს.
    მაგალითად: 'van Beethoven, Ludwig'

en: Lower Bitrate
ka: დაბალი ბიტების გადაცემის სიჩქარე

en: Specifies the lower limit in a VBR bitstream.
ka: ცვლადი ნაკადის ბიტების გადაცემის სიჩქარის ქვედა ზღვარი.

en: Bitrate Mode
ka: ბიტების გადაცემის სიჩქარის რეჟიმი

en: Bitrate Mode (ABR, VBR, CBR, etc...)
ka: ბიტების გადაცემის სიჩქარის რეჟიმი (AVR, VBR, CBR და ა.შ.)

en: Bitrate
ka: სიჩქარე

en: Nominal bitrate of the audio stream in bits per second
ka: აუდიონაკადის ნომინალური ბიტური გადაცემის სიჩქარე ბ/წმ ერთეულში

en: Upper Bitrate
ka: ბიტური სიჩქარის ზედა ზღვარი

en: Specifies the upper limit in a VBR bitstream.
ka: ცვლადი ნაკადის ბიტების გადაცემის სიჩქარის ზედა ზღვარი.

en: Bits per Sample
ka: ბიტი/სემპლი

en: Specifies the number of bits per sample.
ka: მიუთითებს ბიტების რაოდენობას თითოეული სემპლისთვის.

en: Number of the CD, if the source is an album of more CDROMs
ka: CD-ის ნომერი, თუ წყარო ალბომია ერთზე მეტ CDROM-ზე

en: Number of CDs, if the source is an album of more CDROMs
ka: CD-ების რაოდენობა, თუ წყარო ალბომია ერთზე მეტ CDROM-ზე

en: Commissioned
ka: შემკვეტი

en: Lists the name of the person or organization
    that commissioned the subject of the file.
ka: ჩამოთვლის პიროვნების ან ორგანიზაციის სახელებს,
    რომლებმაც ფაილის თემა შეუკვეთეს.

en: Comments
ka: კომენტარები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_compression)
en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Sets a mode for compressing the audio
    data to reduce disk space.
ka: დააყენებს რეჟიმს ხმის მონაცემების შესაკუმშად,
    რომ დისკზე ნაკლები ადგილი დაიკავოს.

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Contact information for the creators or distributors of
    the track. This could be a URL, an email address, the
    physical address of the producing label.
ka: ტრეკის შემქმნელის ან გამავრცელებლის საკონტაქტო
    ინფორმაცია. შეიძლება იყოს URL, ელფოსტის მისამართი, ან
    გამომცემელი სტუდიის ფიზიკური მისამართი.

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Records the copyright information for the file. If there are
    multiple copyrights, separate them by a semicolon followed
    by a space.
    Example: 'Copyright Linux community 2002'
ka: ჩაიწერს ფაილის საავტორო ინფორმაციას. თუ მას ერთზე მეტი აქვს,
    გამოჰყავით ისინი წერტილიმძიმით, რომელსაც ჰარე მოჰყვება.
    
    მაგალითად: 'Copyright Linux community 2002'

en: Copyrighted
ka: დაცულია საავტორო უფლებებით

en: Indicates whether the file is protected by copyright or not.
ka: მიუთითებს, დაცულია ფაილი საავტორო უფლებებით, თუ არა.

en: Date
ka: თარიღი

en: Specifies the date the subject of the file was created.
    Example: '2001-12-24'
ka: მიუთითებს, ფაილის თემის შექმნის თარიღზე.
    მაგ: '2001-12-24'

en: Engineer
ka: ინჟინერი

en: Shows the name of the engineer who worked on the file.
    If there are multiple engineers, separate the names by
    a semicolon and a blank.
ka: აჩვენებს ინჟინრის სახელს, რომელიც ფაილზე მუშაობდა.
    თუ ისინი ერთზე მეტია, სახელები წერტილმძიმით, ან
    გამოტოვებით გამოჰყავით.

en: Estimated Length
ka: დაახლოებითი სიგრძე

en: Estimated length of the file in samples
ka: ფაილის დაახლოებითი სიგრძე სემპლებში

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Name of the opened file
ka: გახსნილი ფაილის სახელი

en: File Size
ka: ფაილის ზომა

en: Size of the file in bytes
ka: ფაილის ზომა ბაიტებში

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Describes the genre or style of the original work.
    Examples: 'classic', 'pop'
ka: განსაზღვრავს ჟანრს ან სტილს ორიგინალი ნამუშევრისთვის.
    მაგალითად: 'კლასიკა', 'პოპი'

en: ID3 Tags
ka: ID3 ჭდეები

en: List of ID3 Tags
ka: ID3 ჭდეების სია

en: ISRC number for the track; see the ISRC intro page
    for more information on ISRC numbers.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html
ka: ტრეკის ISRC ნომერი. ISRC რიცხვების შესახებ
    მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ ISRC-ის შესავლის გვერდი.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KeywordWidgetBase)
en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Provides a list of keywords that refer to the
    file or subject of the file.
ka: მოგაწვდით საკვანძო სიტყვების სიას, რომელიც
    ფაილზე ან მის სათაურზე მიუთითებს.

en: Labels
ka: ჭდეები

en: The list of labels/markers.
ka: ჭდეების/მარკერების სია.

en: Length of the file in samples.
ka: ფაილის სიგრძე სემპლებში.

en: License
ka: ლიცენზია

en: License information, e.g., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', an URL to a license or the
    EFF Open Audio License ('distributed under the
    terms of the Open Audio License.
    See http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    for details'), etc.
ka: ლიცენზიის ინფორმაცია. მაგ: 'ყველა უფლება დაცულია',
    'გამოიყენეთ, როგორც გნებავთ', URL ლიცენზიით, ან
    EFF ღია აუდიოს ლიცენზია (ვრცელდება Open Audio License-ის წესებით.
    მეტი დეტალებსთვის იხილეთ:
    http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html)
    ა.შ.

en: Medium
ka: საშუალო

en: Describes the original subject of the file,
    where it was first recorded.
    Example: 'orchestra'
ka: აღწერს ფაილის საწყის თემას,
    როცა ის პირველად იქნა ჩაწერილი.
    მაგალითად: 'ორკესტრი'

en: Mime Type
ka: MIME ტიპი

en: Mime type of the file format
ka: ფაილის ფორმატის MIME ტიპი

en: Emphasis
ka: მახვილი

en: Audio emphasis mode
ka: რეჟიმი Emphasis

en: Layer
ka: ფენა

en: MPEG Layer, I, II or III
ka: MPEG Layer, I, II ან III

en: Mode Extension
ka: რეჟიმის გაფართოება

en: MPEG Mode Extension (only if Joint Stereo)
ka: MPEG რეჟიმის გაფართოება (მხოლოდ Join Stereo-ის შემთხვევაში

en: Version
ka: ვერსია

en: MPEG Version, 1, 2 or 2.5
ka: MPEG ვერსია, 1, 2 ან 2.5

en: Name
ka: სახელი

en: Stores the title of the subject of the file.
    Example: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"
ka: დაიმახსოვრებს თემის სათაურს ფაილში.
    მაგ: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"

en: Opus Frame Length
ka: Opus-ის კადრის სიგრძე

en: Opus Frame Length in ms (supported values are 2.5, 5, 10, 20, 40, or 60 ms)
ka: Opus-ის კადრის სიგრძე მწმ-ში (მხარდაჭერილი მნიშვნელობებია 2.5, 5, 10, 20, 40, ან 60 მწმ)

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Name of the organization producing the track
    (i.e. the 'record label')
ka: ტრეკის გამომცემელი ორგანიზაციის სახელი
    (ანუ 'ჩამწერი სტუდია')

en: Original
ka: საწყისი

en: Indicates whether the file is an original or a copy
ka: მიუთითებს, ფაილი ორიგინალია, თუ ასლი

en: Performer
ka: შემსრულებელი

en: The artist(s) who performed the work. In classical
    music this would be the conductor, orchestra, soloists.
    In an audio book it would be the actor who did the reading.
ka: ხელოვანი, რომელმაც შეასრულა სამუშაო. კლასიკურ მუსიკაში
    ეს იქნებოდა დირიჟორი, ორკესტრი, სოლისტები.
    აუდიოწიგნში ეს იქნებოდა ხელოვანი, ვინც წიგნი წაიკითხა.

en: Private
ka: პირადი

en: Indicates whether the subject is private
ka: მიუთითებს არის თუ არა თემა კონფიდენციალური

en: Product
ka: პროდუქტი

en: Specifies the name or the title the
    file was originally intended for.
    Example: 'Linux audio collection'
ka: მიუთითებს სათაურს ან სახელს,
    რომელიც ფაილს უნდა ჰქონოდა.
    მაგალითად: 'ლინუქსის აუდიოკოლექცია'

en: Sample Format
ka: სემპლის ფორმატი

en: Format used for storing the digitized audio samples.
    Example: '32-bit IEEE floating-point'
ka: გაციფრულებული აუდიო სემპლების შენახვისთვის გამოყენებული ფორმატი.
    მაგალითად: '32-ბიტიანი IEEE მცურავმძიმიანი'

en: Sample Rate
ka: სემპლების სიჩქარე

en: Number of samples per second
ka: სემპლების რაოდენობა წამში

en: Software
ka: პროგრამები

en: Identifies the name of the software package
    used to create the file.
    Example: 'Kwave v0.6.4-1'
ka: მიუთითებს პროგრამული პაკეტის სახელზე,
    რომელმაც ეს ფაილი შექმნა.
    მაგ: 'KWave v0.6.4-1'

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_source) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSource)
en: Source
ka: წყარო

en: Identifies the name of the person or organization
    who supplied the original subject of the file.
    Example: 'Chaotic Sound Research'
ka: განსაზღვრავს პიროვნების ან ორგანიზაციის სახელს,
    რომელმაც ფაილის ორიგინალი თემა მოგვაწოდა.
    მაგალითად: 'ქაოსური ხმის კვლევა'

en: Source form
ka: წყაროს ფორმა

en: Identifies the original form of
    the material that was digitized.
    Examples: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'
ka: განსაზღვრავს მასალის ფორმას,
    საიდანაც ის გაციფრულდა.
    მაგალითად: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'

en: Subject
ka: სათაური

en: Describes the subject of the file.
    Example: 'Bird voices at early morning'
ka: აღწერს ფაილის თემას.
    მაგ: 'ჩიტის ჭიკჭიკი დილაადრიან'

en: Technician
ka: ტექნიკოსი

en: Identifies the technician who digitized the subject file.
    Example: 'Torvalds, Linus'
ka: აღწერს ტექნიკოსს, რომელმაც ეს ფაილი გააციფრულა.
    მაგალითად: 'ღობეგლეჯიაშვილი, მზევინარ'

en: Track
ka: ტრეკი

en: Track of the CD if the source was a CDROM.
ka: CD-ის ტრეკი, თუ წყარო CDROM იყო.

en: Tracks
ka: აუდიობილიკები

en: Number of tracks of the CD if the source was a CDROM.
ka: CD-ის ტრეკების რაოდენობა, თუ წყარო CDROM იყო.

en: Channels
ka: არხები

en: Specifies the number of channels of the signal.
ka: მიუთითებს სიგნალის არხების რაოდენობას.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionBaseQuality)
en: Base Quality
ka: საბაზისო ხარისხი

en: Base quality of the compression in VBR mode
ka: შეკუმშვის საბაზისო ხარისხი VBR რეჟიმში

en: May be used to differentiate multiple versions
    of the same track title in a single collection.
    (e.g. remix info)
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ იგივე ტრეკის
    სხვადასხვა ვერსიების განსხვავებსთვის, იგივე კოლექციიდან.
    (მაგ: რემიქსის ინფორმაცია)

[ctx: file progress dialog]
en: File:
ka: ფაილი:

[ctx: file progress dialog]
en: Length:
ka: სიგრძე:

[ctx: file progress dialog]
en: Sample Rate:
ka: სემპლის სიხშირე:

[ctx: file progress dialog, %1=number of samples per second]
en: %1 Samples per second
ka: %1 სემპლი წამში

[ctx: file progress dialog]
en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

[ctx: file progress dialog, %1=number of bits per sample (8, 16, 24...)]
en: %1 Bits per sample
ka: %1 ბიტი სემპლში

[ctx: file progress dialog]
en: Tracks:
ka: ტრეკები:

[ctx: number of tracks]
en: 1 (mono)
ka: 1 (მონო)

[ctx: number of tracks]
en: 2 (stereo)
ka: 2 (სტერეო)

[ctx: number of tracks]
en: 4 (quadro)
ka: 4 (ქვატრო)

en: Do you really want to abort the operation?
ka: გნებავთ ოპერაციის გაუქმება?

[ctx: file progress dialog, %1=transfer rate, %2=remaining duration]
en: %1 kB/s (%2 remaining)
ka: %1 კბ/წმ (დარჩენილია %2)

[ctx: file progress dialog, %1=number of loaded/saved megabytes, %2=number of total megabytes to load or save]
en: %1 MB of %2 MB done
ka: დასრულებულია %1 მბ %2 მბ-დან

[ctx: file progress dialog, %1=a number of samples]
en: %1 samples
ka: %1 სემპლი

en: Sinus
ka: სინუსი

en: Rectangular
ka: მართკუთხედი

en: Sawtooth
ka: კბილოვანი ტალღა

en: Inverse Sawtooth
ka: შებრუნებული კბილოვანი ტალღა

en: Triangular
ka: სამკუთხედი

en: Square Sinus
ka: სინუსი კვადრატში

en: Cubic Sinus
ka: სინუსი კუბში

en: Blues
ka: ბლუზი

en: Classic Rock
ka: კლასტიკური როკი

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Dance
ka: საცეკვაო

en: Disco
ka: დისკო

en: Funk
ka: ფანკი

en: Grunge
ka: გრანჟი

en: Hip-Hop
ka: ჰიპჰოპი

en: Jazz
ka: ჯაზი

en: Metal
ka: ლითონი

en: New Age
ka: ნიუ ეიჯი

en: Oldies
ka: ძველები

en: Other
ka: სხვა

en: Pop
ka: პოპი

en: Rhythm and Blues
ka: რითმი და ბლუზი

en: Rap
ka: რეპი

en: Reggae
ka: რეგა

en: Rock
ka: როკი

en: Techno
ka: რექნო

en: Industrial
ka: ინდასტრიალი

en: Alternative
ka: სხვები

en: Ska
ka: სკა

en: Death Metal
ka: დეს მეტალი

en: Pranks
ka: პრანკები

en: Soundtrack
ka: საუნდტრეკი

en: Euro-Techno
ka: ევროტექნო

en: Ambient
ka: ემბიენთი

en: Trip-Hop
ka: ტრიპ-ჰოპი

en: Vocal
ka: ვოკალი

en: Jazz & Funk
ka: ჯაზი+ფანკი

en: Fusion
ka: ფიუჟენი

en: Trance
ka: ტრანსი

en: Classical
ka: კლასიკა

en: Instrumental
ka: ინსტრუმენტული

en: Acid
ka: ესიდი

en: House
ka: ჰაუსი

en: Game
ka: თამაში

en: Sound Clip
ka: ხმის კლიპი

en: Gospel
ka: გოსპელი

en: Noise
ka: ხმაური

en: Alternative Rock
ka: ალტერნატიული როლკი

en: Bass
ka: ბასი

en: Soul
ka: სოული

en: Punk
ka: პანკი

en: Space
ka: გამოტოვება

en: Meditative
ka: მედიტაციური

en: Instrumental Pop
ka: ინსტრუმენტული პოპი

en: Instrumental Rock
ka: ინსტრუმენტული როკი

en: Ethnic
ka: ეთნიკური

en: Gothic
ka: გოთური

en: Darkwave
ka: დარკვეივი

en: Techno-Industrial
ka: ტექნო-ინდასტრიალი

en: Electronic
ka: ელექტრონული

en: Pop-Folk
ka: პოპ-ფოლკი

en: Eurodance
ka: ევროდენსი

en: Dream
ka: დრიმი

en: Southern Rock
ka: სამხრეთული როკი

en: Comedy
ka: კომედია

en: Cult
ka: კულტი

en: Gangsta
ka: განგსტა რეპი

en: Top 40
ka: ტოპ 40

en: Christian Rap
ka: ქრისტიანული რეპო

en: Pop/Funk
ka: პოპი/ფანკი

en: Jungle
ka: ჯუნგლი

en: Native American
ka: ადგილობრივი ამერიკული

en: Cabaret
ka: კაბარე

en: New Wave
ka: ნიუ ვეივი

en: Psychedelic
ka: ფსიქოდელია

en: Rave
ka: რეივი

en: Showtunes
ka: შოუტუნსი

en: Trailer
ka: ტრეილერი

en: Lo-Fi
ka: ლოუფაი

en: Tribal
ka: ტრიბალი

en: Acid Punk
ka: ესიდ პანკი

en: Acid Jazz
ka: ესიდ ჯაზი

en: Polka
ka: პოლკა

en: Retro
ka: რეტრო

en: Musical
ka: მუსიკალური

en: Rock 'n' Roll
ka: როკნროლი

en: Hard Rock
ka: ჰარდროკი

en: Folk
ka: ფოლკი

en: Folk-Rock
ka: ფოლკროკი

en: National Folk
ka: ნაციონალური ფოლკი

en: Swing
ka: სვინგი

en: Fast Fusion
ka: ფასტ-ფიუჟენი

en: Bebop
ka: ბებო

en: Latin
ka: ლათინური

en: Revival
ka: რევაივალი

en: Celtic
ka: კელტური

en: Bluegrass
ka: ბლუგრასი

en: Avantgarde
ka: ავანგარდი

en: Gothic Rock
ka: გოთიკური როკი

en: Progressive Rock
ka: პროგრესივ როკი

en: Psychedelic Rock
ka: ფსიქოდელიური როკი

en: Symphonic Rock
ka: სიმფონიური როკი

en: Slow Rock
ka: ნელი როკი

en: Big Band
ka: დიდი ბენდი

en: Chorus
ka: ქორი

en: Easy Listening
ka: ადვილად მოსასმენი

en: Acoustic
ka: აკუსტიკური

en: Humour
ka: იუმორი

en: Speech
ka: საუბარი

en: Chanson
ka: შანსონი

en: Chamber Music
ka: ჩეიმბერ მიუზიქი

en: Sonata
ka: სოტანა

en: Symphony
ka: სიმფონია

en: Booty Bass
ka: ბუთი პასი

en: Primus
ka: პრიმუსი

en: Porn Groove
ka: პორნ გრუვი

en: Satire
ka: სატირა

en: Slow Jam
ka: ნელი ჯემი

en: Club
ka: კლუბი

en: Tango
ka: ტანგო

en: Folklore
ka: ფოლკლორი

en: Ballad
ka: ბალადა

en: Power Ballad
ka: პაუერ ბალადა

en: Rhythmic Soul
ka: რითმული სოული

en: Freestyle
ka: ფრისტაილი

en: Duet
ka: დუეტი

en: Punk Rock
ka: პანკი როკი

en: Drum Solo
ka: დრამ სოლო

en: A Cappella
ka: კაპელა

en: Euro-House
ka: ევროჰაუსი

en: Dance Hall
ka: დენსჰოლი

en: Goa
ka: გოა

en: Drum & Bass
ka: დრამნბასი

en: Club-House
ka: კლაბ-ჰაუსი

en: Hardcore Techno
ka: კარდკორ ტექნო

en: Terror
ka: ტერორი

en: Indie
ka: ინდი

en: BritPop
ka: ბრიტპოპი

en: Negerpunk
ka: ნეგერპანკი

en: Polsk Punk
ka: პოლსკ-პანკი

en: Beat
ka: დასარტყამი

en: Christian Gangsta Rap
ka: ქრისტიანული განგსტა რეპო

en: Heavy Metal
ka: ჰევი მეტალი

en: Black Metal
ka: ბლექ მეტალი

en: Crossover
ka: კროსოვერი

en: Contemporary Christian
ka: თანამედროვე ქრისიანული

en: Christian Rock
ka: ქრისტიანული როკი

en: Merengue
ka: მერენგა

en: Salsa
ka: სალსა

en: Thrash Metal
ka: თრეშ-მეტალი

en: Anime
ka: ანიმე

en: JPop
ka: ჯპოპი

en: SynthPop
ka: სინთპოპი

en: Abstract
ka: ანოტაცია

en: Art Rock
ka: როკი

en: Baroque
ka: ბაროკო

en: Bhangra
ka: ბჰანგრა

en: Big Beat
ka: ბიგ-ბიტი

en: Breakbeat
ka: ბრეიქბიტი

en: Chillout
ka: ჩილაუთი

en: Downtempo
ka: დაუნტემპო

en: Dub
ka: დაბი

en: Eclectic
ka: ეკლეკტური

en: Electro
ka: ელექტრო

en: Electroclash
ka: ელექტროკლეში

en: Emo
ka: ემო

en: Experimental
ka: ექსპერიმენტალური

en: Garage
ka: გარაჟი

en: Global
ka: გლობალური

en: Illbient
ka: ილბიენტი

en: Industro-Goth
ka: ინდასტრიალი-გოთური

en: Jam Band
ka: ჯემ-ბენდი

en: Krautrock
ka: კრაუტროკი

en: Leftfield
ka: ლეფტფილდი

en: Lounge
ka: ლაუნჯი

en: Math Rock
ka: მათ როკი

en: New Romantic
ka: ახალი რომანტიკა

en: Nu-Breakz
ka: ნიუ-ბრეიკსი

en: Post-Punk
ka: პოსტ-პანკი

en: Post-Rock
ka: პოსტ-როკი

en: Psytrance
ka: ფსაიტრანსი

en: Shoegaze
ka: შუგეიზი

en: Space Rock
ka: სფეისროკი

en: Trop Rock
ka: ტროპ როკი

en: World Music
ka: მსოფლიო მუსიკა

en: Neoclassical
ka: ნეოკლასიკა

en: Audiobook
ka: აუდიოწიგნი

en: Audio Theatre
ka: აუდიოთეატრი

en: Neue Deutsche Welle
ka: ნოიე დოიჩე ველე

en: Podcast
ka: პოდკასტი

en: Indie Rock
ka: ინდი როკი

en: G-Funk
ka: განგსტა-ფანკი

en: Dubstep
ka: დაბსტეპი

en: Garage Rock
ka: ავტოფარეხის როკი

en: Psybient
ka: პსიბიენტი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Linear
ka: ხაზოვანი

en: Spline
ka: სპლაინი

en: Polynom, nth Degree
ka: პოლინომური, მე-n-ე ხარისხი

en: Polynom, 3rd Degree
ka: პოლინომური, მესამე ხარისხი

en: Polynom, 5th Degree
ka: პოლინომური, მეხუთე ხარისხი

en: Polynom, 7th Degree
ka: პოლინომური, მეშვიდე ხარისხი

en: Sample and Hold
ka: ათვლა და შეჩერება

en: Failed opening the log file '%1' for writing
ka: ჟურნალის ფაილის '%1' ჩასაწერად გახსნა ჩავარდა

en: Unable to open '%1'
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია

en: Running plugin '%1'...
ka: გაშვებულია დამატება '%1'...

en: The plugin '%1' is unknown or invalid.
ka: დამატება '%1' უცნობია, ან არასწორია.

en: Error On Loading Plugin
ka: დამატების ჩატვირთვის შეცდომა

en: Loading plugin %1...
ka: იტვირთება დამატება %1...

en: Linear Two's Complement
ka: წრფივი დამატებითი კოდი

en: Unsigned Integer
ka: უნიშნო მთელი რიცხვი

en: 32-bit IEEE Floating-Point
ka: 32-ბიტიანი IEEE მცურავმძიმიანი

en: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point
ka: 64-ბიტიანი IEEE ორმაგი სიზუსტის მცურავმძმიანი

en: Signal is empty, nothing to save.
ka: სიგნალი ცარიელია. შესანახი არფერია.

en: Saving in this format will lose the following additional file attribute(s):
    %1
    Do you still want to continue?
ka: ამ ფორმატში შენახვა შემდეგი დამატებითი ატრიბუტების დაკარგვას გამოიწვევს:
    %1
    მაინც გნებავთ გაგრძელება?

en: (built with KDE Frameworks %1)
ka: (აგებულია ბიბლიოთეკით KDE Frameworks %1)

en: An error occurred while saving the file.
ka: შეცდომა ფაილის შენახვისას.

en: The file has been truncated and might be corrupted.
ka: ეს ფაილი წაკვეთილია და, შეიძლება, დაზიანებული იყოს.

en: Sorry, the file type is not supported.
ka: უკაცრავად, მაგრამ ფაილის ტიპი მხარდაჭერილი არაა.

en: Insert Clipboard at position
ka: ბუფერის ჩასმა მდებარეობაზე

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Crop
ka: ამოჭრა

en: Expand Selection to Label
ka: მონიშნულის გაფართოება ჭდემდე

en: Select Next Labels
ka: შემდეგი ჭდეების მონიშვნა

en: Select Previous Labels
ka: წინა ჭდეების მონიშვნა

en: Select All Tracks
ka: ყველა აუდიობილიკის მონიშვნა

en: Deselect all tracks
ka: ყველა ტრეკის მონიშვნის მოხსნა

en: Invert Track Selection
ka: ტრეკების მონიშვნის ინვერსია

en: Select Track
ka: ტრეკის მონიშვნა

en: Deselect Track
ka: ტრეკის მონიშვნის მოხსნა

en: Toggle Track Selection
ka: ტრეკის მონიშვნის გადართვა

en: Append Track
ka: ტრეკის ბოლოში მიწერა

en: Insert Track
ka: ბილიკის ჩასმა

en: Delete Track
ka: ტრეკის წაშლა

en: Insert Space
ka: გამოტოვების დამატება

en: Not enough memory for saving undo information.
ka: არასაკმარისი მეხსიერება გაუქმების ინფორმაციის შესანახად.

en: Do you want to continue without the possibility to undo?
ka: გნებავთ გაგრძელება გაუქმების შესაძლებლობის გარეშე?

en: <b>Hint</b>: you can configure the amount of memory<br>available for undo under '%1'/'%2'.
ka: <b>მინიშნება</b>: ქმედებების გაუქმებისთვის ხელმისაწვდომი მეხსიერების რაოდენობის მორგება<br>შეგიძლიათ მენიუში '%1'/'%2'.

en: Settings
ka: მორგება

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Last Action
ka: ბოლო ქმედება

en: Modify File Info
ka: ფაილის ინფორმაციის შეცვლა

en: Delete All Labels
ka: ყველა ჭდის წაშლა

en: Delete Label
ka: ჭდის წაშლა

en: Manual Track Selection
ka: ტრეკის ხელით არჩევა

en: Manual Selection
ka: ხელით არჩევა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btNew)
en: New File
ka: ახალი ფაილი

[ctx: name of the undo action for inserting a meta data object]
en: Insert %1
ka: %1-ის ჩასმა

[ctx: name of the undo action for inserting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Insert %1 %2 objects
ka: %1 %2 ობიექტის ჩასმა

en: Insert Meta Data
ka: მეტამონაცემების ჩასმა

[ctx: name of the undo action for deleting a meta data object]
en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

[ctx: name of the undo action for deleting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Delete %1 %2 objects
ka: %1 %2 ობიექტის წაშლა

en: Delete Meta Data
ka: მეტამონაცემების წაშლა

en: Modify Samples
ka: სემპლების შეცვლა

[ctx: name of the undo action for modifying a meta data object]
en: Modify %1
ka: %1-ის შეცვლა

[ctx: name of the undo action for modifying multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Modify %1 %2 objects
ka: %1 %2 ობიექტის შეცვლა

en: Modify Meta Data
ka: მეტამონაცემების შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: None
ka: არცერთი

en: Hamming
ka: ჰამინგის

en: Hanning
ka: ჰენინგი

en: Blackman
ka: ბლექმანის

en: name
ka: სახელი

en: version
ka: ვერსია

en: authors
ka: ავტორები

en: Plugins found: %1
ka: აღმოჩენილია დამატებები: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AboutDialogBase)
en: About Kwave
ka: Kwave-ის შესახებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <h1>Kwave - a sound editor by KDE</h1>
ka: <h1>Kwave - ხმის რედაქტორი KDE-სგან</h1>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, about_tab)
en: About
ka: შესახებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, abouttext)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave is a sound editor based on KDE Frameworks. </span></p><p><br/>With Kwave you can edit many sorts of audio files including multi track files. You are able to alter and play back each track on its own.<br/>Kwave also includes many plugins  to transform the audio data in several ways and presents a graphical view with a complete zoom and scroll capability.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave KDE-ის ბიბლიოთეკებზე დაწერილი ხმის რედაქტორია. </span></p><p><br/>Kwave-ით ბევრნაირი ფაილის რედაქტირება შეგიძლიათ, მრავალარხიანი ფაილების ჩათვლით. თითოეული არხი შეგიძლიათ, ცალ-ცალკე მართოთ..<br/>Kwave ასევე შეიცავს ბევრ დამატებას ხმის რედაქტირებისთვის და აქვს გრაფიკული ხედი გადიდებისა და გადახვევის სრული შესაძლებლობებით.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authors_tab)
en: Authors
ka: ავტორები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, thanks_tab)
en: Thanks To
ka: &მადლობა

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, plugins_tab)
en: Plugins info
ka: დამატებების ინფორმაცია

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, translations_tab)
en: Translation
ka: თარგმანი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, license_tab)
en: License agreement
ka: სალიცენზიო შეთანხმება

en: ms
ka: მწმ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmplifyFreeDlg)
en: Amplify Free
ka: გაძლიერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeIn)
en: Fade In
ka: მინავლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeOut)
en: Fade Out
ka: გამკვეთრება

en: Fade Intro
ka: მინავლება შესავალში

en: Fade Leadout
ka: მინავლება ბოლოს

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: Hz
ka: ჰც

en: dB
ka: დბ

en: &Stop
ka: გაჩერება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btListen)
en: &Listen
ka: &მოსმენა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BandPassDlg)
en: Band Pass
ka: ზოლური ფილტრი

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spinbox_2) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en:  Hz
ka:  ჰც

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btListen)
en: start/stop pre-listening
ka: წინასწარი მოსმების დაწყება/გაჩერება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btListen)
en: Start or stop the pre-listening of the current settings. If pre-listening is enabled, you will nearly immediately hear any change in the selected parameters.
ka: დაიწყეთ ან დაამთავრეთ წინასწარი მოსმენა მიმდინარე პარამეტრებით. თუ წინასწარი მოსმენა ჩართულია, თქვენ თითქმის დაუყოვნებლივ გაიგებთ ცვლილებას მონიშნულ პარამეტრებში.

en: ASCII encoded audio
ka: ASCII-ით კოდირებული ხმა

en: Unable to open the file for saving.
ka: შესანახი ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: Amiga IFF/8SVX Sound File Format
ka: Amiga IFF/8SVX ხმის ფაილის ფორმატი

en: Compressed Audio Interchange Format
ka: შეკუმშული ხმის მიმოცვლის ფორმატი

en: Audio Interchange Format
ka: ხმის მიმოცვლის ფორმატი

en: Audio Visual Research File Format
ka: აუდიოს ვიზუალური კვლევის ფაილის ფორმატი

en: Core Audio File Format
ka: ბირთვის აუდიო ფაილის ფორმატი

en: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format
ka: ბერკლი, IRCAM, კარლის ხმის ფორმატი

en: NIST SPHERE Audio File Format
ka: NIST SPHERE ხმის ფაილის ფორმატი

en: Sample Vision Format
ka: Sample Vision ფორმატი

en: Creative Voice
ka: Creative Voice ფორმატი

en: Format or function is not implemented
ka: ფორმატი ან ფუნქცია განხორციელებული არაა

en: File header is damaged
ka: ფაილის თავსართი დაზიანებულია

en: Invalid codec type
ka: არასწორი კოდეკის ტიპი

en: Opening the file failed
ka: ფაილის გახსნა ჩავარდა

en: Read access failed
ka: წაკითხვის წვდომა ჩავარდა

en: Invalid sample format
ka: არასწორი სემპლის ფორმატი

en: An error occurred while opening the file:
    '%1'
ka: აღმოჩენილია გახსნის შეცდომა ფაილისთვის:
    '%1'

en: FLAC audio
ka: FLAC აუდიო

en: Opening the FLAC bitstream failed.
ka: FLAC ბიტური ნაკადის გახსნა ჩავარდა.

en: Error while parsing the FLAC metadata. (%s)
ka: შეცდომა FLAC მეტამონაცემების დამუშავებისას. (%s)

en: Unable to open the FLAC encoder.
ka: FLAC ენკოდერის გახსნა შეუძლებელია.

[ctx: menu: /Settings/MP3 Encoder Setup]
en: MP3 Encoder Setup
ka: MP3 ენკოდერის მორგება

en: MPEG layer III audio
ka: MPEG layer III აუდიო

en: MPEG layer II audio
ka: MPEG layer II აუდიო

en: MPEG layer I audio
ka: MPEG layer I აუდიო

en: The file has an invalid checksum.
    Do you still want to continue?
ka: ფაილის საკონტროლო ჯამი არასწორია.
    მაინც გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: The file contains an invalid channel mode 0x%1
    Assuming Mono...
ka: ფაილი შეიცავს არასწორ არხების რეჟიმს 0x%1
    ჩაითვლება, რომ არსებობს, მხოლოდ, ერთი არხი(მონო)...

en: The opened file is no MPEG file or it is damaged.
    No header information has been found.
ka: გახსნილი ფაილი MPEG ფაილი არაა, ან დაზიანებულია.
    თავსართის ინფორმაცია აღმოჩენილი არაა.

en: Checksum error
ka: საკონტროლო ჯამის შეცდომა

en: Synchronization lost
ka: სინქრონიზაცია შეწყდა

en: File contains invalid data
ka: ფაილი არასწორ მონაცემებს შეიცავს

en: Unknown error 0x%1. Damaged file?
ka: უცნობი შეცდომა 0x%1. ფაილი დაზიანებულია?

en: An error occurred while decoding the file:
    '%1',
    at position %2.
ka: აღმოჩენილია დეკოდირების შეცდომა ფაილისთვის:
    '%1',
    მდებარეობაზე %2.

en: Do you still want to continue?
ka: მაინც გსურთ გაგრძელება?

en: Do you want to continue and ignore all following errors?
ka: გნებავთ გააგრძელოთ და გამოტოვოთ ყველა შემდეგი შეცდომა?

en: The file format you have chosen supports only mono or stereo. This file will be mixed down to stereo when saving.
ka: ფაილის ფორმატს, რომელიც აირჩიეთ, მხოლოდ, მონოს და სტერეოს მხარდაჭერა გააჩნიათ. შენახვისას არხები სტერეოში შეირევა.

en: Unable to open the file for saving!
ka: შესანახი ფაილის გახსნის შეცდომა!

[ctx: %1=name of the external program, %2=stderr of the program]
en: An error occurred while calling the external encoder '%1':
    
    %2
ka: აღმოჩენილია შეცდომა გარე ენკოდერის '%1' გამოძახებისას:
    
    %2

en: (user defined)
ka: (მომხმარებლის განსაზღვრული)

en: sample rate in Hz (use %1 as placeholder)
    or kHz (use %2 as placeholder)
ka: სემპლების სიხშირე ჰერცებში (ადგილმჭერად გამოიყენე თ %1)
    ან კჰც-ებში (ადგილმჭერად გამოიყენეთ %2)

en: bits per sample,
    use %1 as placeholder
ka: ბიტი სემპლში.
    ადგილმჭერისთვის გამოიყენეთ %1

en: parameter for minimum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ka: პარამეტრი მინიმალური ბიტური სიჩქარისთვის ბიტ/წმ ერთეულში
    (ადგილმჭერად გამოიყენეთ %1)

en: parameter for maximum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ka: პარამეტრი მაქსიმალური ბიტური სიჩქარისთვის ბიტ/წმ ერთეულში
    (ადგილმჭერად გამოიყენეთ %1)

en: parameter for average bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
ka: პარამეტრი საშუალო ბიტური სიჩქარისთვის ბიტ/წმ ერთეულში
    (ადგილმჭერად გამოიყენეთ %1)

en: Select MP3 Encoder
ka: აირჩიეთ MP3 ენკოდერი

en: Congratulation, the test was successful!
ka: გლოცავთ, ტესტი წარმატებით დასრულდა!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MP3EncoderDialogBase)
en: MP3 Encoder Settings
ka: MP3 ენკოდერის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpProgram)
en: Program
ka: პროგრამა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSearch)
en: manually browse for the encoder
ka: ენკოდერის ხელით პოვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSearch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDevice)
en: &Select...
ka: &მონიშნეთ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbProgram)
en: select one of the predefined encoder setups
ka: აირჩიეთ ენკოდერის პარამეტრების ნაკრებებიდან ერთ-ერთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btDetect)
en: auto-detect the installed encoder
ka: დაყენებული ენკოდერის ავტოაღმოჩენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btDetect)
en: &Auto Detect...
ka: &ავტოამოცნობა...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: show the usage information of the encoder
ka: ენკოდერის გამოყენების ინფორმაციის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: &Usage
ka: &გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPath)
en: path to the encoder
ka: ბილიკი ენკოდერამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPath)
en: Path:
ka: ბილიკი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btLocate)
en: find the full path to the encoder
ka: შეიყვანეთ სრული ბილიკი ენკოდერამდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btLocate)
en: &Locate
ka: &მოძიება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpParameters)
en: Parameters
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInput)
en: Input
ka: შეყვანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSign)
en: Sign:
ka: შესვლა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edByteOrder)
en: parameter for switching the byte order
ka: პარამეტრი ბაიტების მიმდევრობის გადასართავად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edRawFormat)
en: parameter for telling the encoder to use raw data as input format
ka: პარამეტრი ენკოდერისთვის შეყვანის ფორმატისთვის დაუმუშავებელი მონაცემების გამოყენებისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRawFormat)
en: Raw Format:
ka: ფორმატი RAW:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblByteOrder)
en: Byte Order:
ka: ბაიტების რიგი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edSign)
en: parameter to use signed sample format
ka: პარამეტრი ხელმოწერილი სემპლის ფორმატის გამოყენებისთვის

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFormat) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFormat)
en: Format
ka: ფორმატი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate)
en: Sample Rate:
ka: სემპლის კოეფიციენტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitsPerSample)
en: Bits per Sample:
ka: ბიტი სემპლში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Channels:
ka: არხები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMono)
en: mono:
ka: მონო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edMono)
en: parameter for single channel files (mono)
ka: პარამეტრი ერთარხიანი (მონო) ფაილებისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStereo)
en: stereo:
ka: სტერეო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edStereo)
en: parameter for multi channel files
    (stereo or more channels)
ka: პარამეტრი მრავალარხიანი ფაილებისთვის
    (სტერეო ან მეტი არხი)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabQuality)
en: Quality
ka: ხარისხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateMax)
en: max
ka: მაქსიმუმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateMin)
en: min
ka: წთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrate)
en: Bitrate:
ka: სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateAvg)
en: avg
ka: საშუალო

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEncoding)
en: Encoding
ka: კოდირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasisNone)
en: none
ka: არცერთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisNone)
en: parameter for no emphasis
ka: პარამეტრი emphasis-ის გამოსართავად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasis5015ms) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: 50/15ms
ka: 50/15მწმ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasis5015ms)
en: parameter for 50/15ms emphasis
ka: პარამეტრი 50/15მწმ emphasis-სთვის

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisCCIT_J17)
en: parameter for CCIT J17 emphasis
ka: პარამეტრი CCIT J17 emphasis-სთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoiseShaping)
en: Noise Shaping:
ka: ხმაურის ფორმაცია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edNoiseShaping)
en: parameters for configuring noise shaping
ka: პარამეტრები ხმაურის მოცილების მოსარგებად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompatibility)
en: Compatibility:
ka: თავსებადობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCompatibility)
en: parameters for compatibility settings
ka: პარამეტრები თავსებადობის მოსარგებად

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFlags)
en: Flags
ka: ალმები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCopyright)
en: Copyright:
ka: უფლებები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCopyright)
en: parameter for marking the file as copyrighted
ka: პარამეტრი ფაილის საავტორო უფლებების ქვეშ ყოფნის მოსანიშნად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOriginal)
en: Original:
ka: საწყისი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edOriginal)
en: parameter for marking the signal as original (not a copy)
ka: პარამეტრი სიგნალის ორიგინალად (და არა ასლად) მოსანიშნად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProtect)
en: Protect:
ka: დაცვა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edProtect)
en: parameter to enable CRC protection
ka: პარამეტრი CRC დაცვის ჩასართავად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrepend)
en: Prepend:
ka: თავში მიწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPrepend)
en: additional parameters to put at the start of the encoder command line
ka: დამატებითი პარამეტრები ენკოდერის ბრძანების სტრიქონის დასაწყისში მისაწერად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAppend)
en: Append:
ka: ბოლოში მიწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edAppend)
en: additional parameters to append at the end of the encoder command line
ka: დამატებითი პარამეტრები ენკოდერის ბრძანების სტრიქონის ბოლოში მისაწერად

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Info
ka: ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHelp)
en: Encoder Help:
ka: ენკოდერის დახმარება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEncoderHelp)
en: parameter for getting usage information of the encoder
ka: პარამეტრი ენკოდერის გამოყენების ინფორმაციის მისაღებად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoderInfo)
en: Version Info:
ka: ვერსიის ინფორმაცია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edVersionInfo)
en: parameter for getting the encoder version information
ka: პარამეტრი ენკოდერის ვერსიის ინფორმაციის მისაღებად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: try to encode some short test signal with the current settings
ka: პატარა მოკლე სატესტო სიგნალის კოდირების ცდა მიმდინარე პარამეტრებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: Test...
ka: შემოწმება..

en: Ogg Opus audio
ka: Ogg Opus აუდიო

en: Ogg Vorbis audio
ka: Ogg Vorbis აუდიო

en: Ogg audio
ka: Ogg აუდიო

en: Ogg bitstream has zero-length.
ka: Ogg-ის ბიტური ნაკადის სიგრძე ნულოვანია.

en: Input does not appear to be an Ogg bitstream.
ka: შეყვანა Ogg-ის ბიტურ ნაკადს არ წააგავს.

en: Error reading first page of the Ogg bitstream data.
ka: Ogg-ის ბიტური ნაკადის მონაცემების პირველი გვერდის წაკითხვა ჩავარდა.

en: Error reading initial header packet.
ka: შეცდომა საწყისი თავსართის პაკეტის წაკითხვისას.

en: Error: Codec not supported
ka: შეცდომა: კოდეკი მხარდაჭერილი არაა

en: Corrupt or missing data in bitstream. Continuing.
ka: ბიტურ ნაკადში მონაცემები აკლია ან ის დაზიანებულია. ვაგრძელებ.

[ctx: error in Ogg encoder, no support for a compression type (e.g. opus, vorbis etc)]
en: Error: No Codec for '%1' available
ka: შეცდომა: '%1'-სთვის კოდეკი ხელმისაწვდომი არაა

en: One or more invalid/out of range arguments.
ka: ერთი ან მეტი არასწორი/საზღვრებს გაცდენილი არგუმენტი.

en: The mode struct passed is invalid.
ka: გადაცემული რეჟიმის სტრუქტურა არასწორია.

en: An internal error was detected.
ka: აღმოჩენილია შიდა შეცდომა.

en: The compressed data passed is corrupted.
ka: გადმოცემული შეკუმშული მონაცემები დაზიანებულია.

en: Invalid/unsupported request number.
ka: არასწორი/მხარდაუჭერელი მოთხოვნს ნომერი.

en: A decoder structure is invalid or already freed.
ka: დეკოდერის სტრუქტურა ან არასწორია, ან უკვე გათავისუფლებულია.

en: Decoder error: %1
ka: დეკოდერის შეცდომა: %1

en: End of file before finding Opus Comment headers.
ka: ფაილი Opus-ის კომენტარის თავსართების პოვნამდე დასრულდა.

en: This Ogg bitstream does not contain valid Opus audio data.
ka: Ogg-ის ბიტური ნაკადი სწორ Opus-ის ხმის მონაცემებს არ შეიცავს.

en: Opus decoder failed
ka: Opus-ის დეკოდერი ჩავარდა

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to mono.
ka: თუ სივრცული ხმის ბიტური სიჩქარე თითოეული არხისთვის 32კბიტ/წმ-ზე ნაკლებია, ეს ფაილი მონოში უნდა გადაიყვანოთ.

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to stereo.
ka: თუ სივრცული ხმის ბიტური სიჩქარე თითოეული არხისთვის 32კბიტ/წმ-ზე ნაკლებია, ეს ფაილი სტერეოში უნდა გადაიყვანოთ.

[ctx: %1=original bitrate, %2=new/limited bitrate]
en: Bitrate %1 kBit/sec is out of range, limited to %2 kBit/sec
ka: ბიტური სიხშირე %1 კბიტ/წმ შუალედს გარეთაა. შეიზღუდება მნიშვნელობაზე %2 კბით/წმ

[ctx: %1=requested sample rate, %2=lowest supported, %3=highest supported]
en: Sample rate %1 samples/sec is out of range,
    supported are %2 ... %3 samples/sec.
ka: ბიტური სიხშირე %1 სემპლი/წმ შუალედს გარეთაა.
    მხარდაჭერილია %2 ... %3 სემპლი/წმ.

en: Opus encoder failed
ka: Opus-ის ენკოდერი ჩავარდა

en: Opus encoder failed setting bitrate: '%1'
ka: Opus-ის ენკოდერის მიერ ბიტური სიჩქარის დაყენება ჩავარდა: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR mode: '%1'
ka: Opus-ის ენკოდერის მიერ VBR რეჟიმის მორგება ჩავარდა: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR constraint: '%1'
ka: Opus-ის ენკოდერის მიერ VBR შეზღუდვის მორგება ჩავარდა: '%1'

en: Opus encoder failed getting lookahead value: '%1'
ka: Opus-ის ენკოდერმა წინასწარ წასაკითხი მნიშვნელობა ვერ მიღო: '%1'

en: This Ogg bitstream does not contain any Vorbis audio data.
ka: ეს Ogg-ის ბიტური ნაკადი Vorbis-ის ხოვან მონაცემებს არ შეიცავს.

en: Corrupt secondary header. Exiting.
ka: დაზიანებული მეორადი თავსართი. გასვლა.

en: End of file before finding all Vorbis headers.
ka: მიღწეულია ფაილის ბოლო Vorbis-ის თავსართების მოძებნამდე.

en: This codec supports only mono or stereo files, %1 channels are not supported.
ka: ამ კოდეკს, მხოლოდ, სტერეო და მონო ფაილების მხარდაჭერა გააჩნია. %1 არხი მხარდაჭერილი არაა.

en: You have not selected any bitrate for the encoding. Do you want to continue and encode with %1 kBit/s or cancel and choose a different bitrate?
ka: კოდირებისთვის ბიტური სიხშირე არ აგირჩევიათ. გნებავთ გაგრძელება და კოდირება %1 კბიტ/წმ-ით, თუ გააუქმებთ და სხვა ბიტურ სიჩქარეს აირჩევთ?

en: One or more encoding parameters are not supported. Please change the settings and try again.
ka: ერთი ან მეტი კოდირების პარამეტრი მხარდაჭერილი არაა. შეცვალეთ პარამეტრები და თავიდან სცადეთ.

en: Detecting endianness (standard search)...
ka: ბოლოიანობის რეჟიმის დადგენა (სტანდარტული ძებნა)...

en: Detecting endianness (statistic search)...
ka: ბოლოიანობის რეჟიმის დადგენა (სტატისტიკური ძებნა)...

en: Searching for missing chunk '%1'...
ka: ვეძებ ნაკლულ ნაგლეჯს '%1...

en: Auto Repair
ka: ავტოშეკეთება

en: Reading...
ka: კითხვა...

en: The file has been structurally damaged or it is no WAV file.
    Should Kwave try to repair it?
ka: ფაილის სტრუქტურა დაზიანებულია, ან ის WAV ფაილი არაა.
    გნებავთ KWave-მა მისი შეკეთება სცადოს?

en: Kwave Auto Repair
ka: Kwave-ის ავტოაღდგენა

en: &Repair
ka: შე&კეთება

en: The opened file is no WAV file or it is damaged:
    There is not enough valid sound data.
    
    It makes no sense to continue now.
ka: გახსნილი ფაილი WAV ფაილი არაა, ან ის დაზიანებულია:
    ხელმისაწვდომი ხმოვანი მონაცემები საკმარისი არაა.
    
    გაგრძელებას აზრი არ აქვს.

en: The WAV file seems to be damaged:
    Some chunks are duplicate or missing.
    
    Kwave will only use the first ones and ignore
    the rest. This might lead to loss of data.
ka: როგორც ჩანს, WAV ფაილი დაზიანებულია.
    ზოგიერთი ფრაგმენტები მეორდება, ან დაზიანებულია.
    
    Kwave გამოიყენებს პირველ ასლებს და დანარჩენს გამოტოვებს.
    ამან, შეიძლება, მონაცემების კარგვა გამოიწვიოს.

en: file header is damaged
ka: ფაილის თავსართი დაზიანებულია

en: internal libaudiofile error #%1: '%2'
ka: libaudiofile-ის შიდა შეცდომა #%1: '%2'

en: Sorry, the currently selected compression type cannot be used for saving. Do you want to use G711 ULAW compression instead?
ka: უკაცრავად, ამჟამად არჩეული შეკუმშვის ტიპს შენახვისთვის ვერ გამოიყენებთ. გნებავთ, სამაგიეროდ, G711 ULAW გამოიყენოთ?

en: &Yes, use G711
ka: &დიახ, გამოიყენე G711

en: &No, store uncompressed
ka: &არა, შეიყვანე შეუკუმშავად

en: File or selection too large
ka: ფაილი ან მონიშნული მეტისმეტად დიდია

en: WAV audio
ka: WAV აუდიო

en: Generate 50% DC Level
ka: შეიქმნება 50% DC დონე

en: Generate 100% DC Level
ka: შეიქმნება 100% DC დონე

en: MinMax Pattern
ka: ნიმუში მინმაქს

en: Generate Sawtooth Pattern
ka: კბილოვანი ტალღის გენერაცია

en: Verify Sawtooth Pattern
ka: კბილოვანი ტალღის გადამოწმება

en: FM Sweep
ka: გასუფთავება სიხშირული მოდულაციით

en: Labels at Stripe borders
ka: ჭდეები ზოლის საზღვრებთან

en: Dump Window Hierarchy
ka: ფანჯრების იერარქიის დამპი

en: Dump Meta Data
ka: მეტამონაცემების დამპი

en: Debug (%1)
ka: გამართვა (%1)

[ctx: default entry of the list of placeholder patterns in the K3b export plugin (used for detecting title and artist from a label description)]
en: (auto detect)
ka: (ავტოამოცნობა)

[ctx: file type filter when exporting to K3b]
en: K3b project file (*.k3b)
ka: K3b-ის პროექტის ფაილი (*.k3b)

en: Please choose a K3b project file name
ka: აირჩიეთ K3b-ის პროექტის ფაილის სახელი

en: Please choose where to export the audio files
ka: აირჩიეთ სად გავიტანო აუდიოფაილები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpInputSettings)
en: Input Settings
ka: შეყვანის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelFormat)
en: Format of Labels:
ka: ჭდეების ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbLabelPattern)
en: <html><head/><body><p>Select a pattern for detecting title and artist from the text of a label.<br/>It currently understands the following placeholders:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>title of the song</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> name of the artist</li></ul></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ ნიმუში ჭდის ტექსტისგან სათაურის და შემსრულებლის გამოსაცნობად.<br/>ამჟამად მას აქვს შემდეგი ადგილმჭერები:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>სიმღერის სახელი</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> შემსრულებლის სახელი</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: If checked, <b>save only the blocks that overlap with the current selection</b>, otherwise the whole file. <br><i>Please note that this option is disabled if nothing is selected or the selection already covers the whole file.</i>
ka: თუ ჩართულია, <b>შენახული იქნება, მხოლოდ, ბლოკები, რომლებიც მიმდინარე მონიშნულს ფარავენ.</b> წინააღმდეგ შემთხვევაში კი - მთლიანი ფაილი. <br><i>დაიმახსოვრეთ, რომ ეს პარამეტრი გათიშულია, თუ მონიშნული არაფერია, ან მონიშნული უკვე ფარავს მთლიან ფაილს.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Use Selection only
ka: მხოლოდ, მონიშნულის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpOutputSettings)
en: Output Settings
ka: გამოტანის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOverwritePolicy)
en: Overwrite Policy:
ka: ზედ გადაწერის პოლიტიკა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Select whether existing files are overwritten or new file names are used when exporting the files to use as tracks of the audio CD.
ka: აირჩიეთ, მოხდება არსებული ფაილების თავზე გადაწერა, თუ გამოყენებული იქნება ახალი ფაილის სახელები, როცა ტრეკების აუდიოCD-სთვის გამოსაყენებლად გაიტანთ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Overwrite Existing Files
ka: არსებულ ფაილებზე გადაწერა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Use new File Names
ka: ახალი ფაილის სახელების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDirectory) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLocation)
en: Export Location:
ka: გატანის მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilename)
en: K3b Project File:
ka: K3b-ის პროექტის ფაილი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, fileUrlRequester)
en: Location to save the K3b project file
ka: მდებარეობა K3b-ის პროექტის ფაილების შესანახად

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, fileUrlRequester)
en: Project File
ka: პროექტის ფაილი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, dirUrlRequester)
en: Location to export the audio files to
ka: მდებარეობა აუდიოფაილების გასატანად

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, dirUrlRequester)
en: Export Location
ka: გატანის მდებარეობა

[ctx: menu: /File/Save/Export to K3b Project...]
en: Export to K3b Project...
ka: გატანა K3b-ის პროექტში...

en: Only mono and stereo files can be used for an audio CD. You can either deselect some channels or export the file in a different file format that supports mono and stereo only (for example FLAC) and then try again.
ka: აუდიოCD-სთვის, მხოლოდ, მონო და სტერეოფაილების გამოყენება შეგიძლიათ. ან მოხსენით მონიშვნა ზოგიერთ არხზე, ან გაიტანეთ ფაილი განსხვავებულ ფაილის ფორმატში, რომელსაც, მხოლოდ, მონოს და სტერეოს მხარდაჭერა გააჩნია (მაგ: FLAC) და თავიდან სცადეთ.

en: A K3b project file has been created and audio files have been exported.
    Should I start K3b and open the audio CD project now?
ka: K3b-ის პროექტი შეიქმნა და აუდოფაილების გატანა დასრულდა.
    გნებავთ, გავუშვა K3b და გავხსნა აუდიოCD-ის პროექტი?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbABR)
en: Average Bitrate Mode
ka: საშუალო ბიტური სიხშირის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbABR)
en: <b>Average Bitrate Mode</b><br>
    Bitrate is set to an average value,
    with optional upper and lower limit.
ka: <b>საშუალო ბიტური სიჩქარის რეჟიმი</b><br>
    ბიტური სიჩქარე დაყენებულია საშუალო მნიშვნელობაზე,
    არასავალდებულო ზედა და ქვედა საზღვრებით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLowestBitrate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbBaseQuality)
en: lowest
ka: უმდაბლესი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: Variable Bitrate Mode
ka: ცვლადი ბიტური სიჩქარის რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: <b>Variable Bitrate Mode</b><br>
    The bitrate is selected by an average quality.
ka: <b>ცვლადი ბიტური სიხშირის რეჟიმი</b><br>
    ბიტური სიხშირის არჩევა საშუალო ხარისხით ხდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighestBitrate)
en: highest
ka: უმაღლესი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionNominalBitrate)
en: Nominal Bitrate
ka: ნომინალური ბიტური ჩქარე

en: %1 bytes
ka: %1 ბაიტი

en: %1 kB (%2 byte)
ka: %1 კბ (%2 ბაიტი)

en: %1 MB (%2 byte)
ka: %1 მბ (%2 ბაიტი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: Sample rate:
ka: სემპლის სიხშირე:

en: Here you can select one of the predefined
    well-known sample rates or you can enter
    any sample rate on your own.
ka: აქ შეგიძლიათ აირჩიოთ წინასწარ აღწერილი სემპლის სიხშირეები,
    ან შეიყვანოთ ისეთი ბიტური სიჩქარე,
    რომელიც თქვენ გნებავთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution)
en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

en: Select a resolution in bits in which the file
    will be saved.
ka: აირჩიეთ გაფართოება ბიტებში, რომელშიც
    ფაილის შენახვა მოხდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: Tracks:
ka: &ტრეკები:

en: Shows the number of tracks of the signal.
    You can add or delete tracks via the Edit menu.
ka: აჩვენებს სიგნალის ტრეკების რაოდენობას.
    ტრეკების დამატება ან წაშლა ჩასწორების მენიუდან შეგიძლიათ.

en: Length:
ka: ხანგრძლივობა:

en: Shows the length of the file in samples
    and if possible as time.
ka: აჩვენებს ფაილის სიგრძეს სემპლებში.
    და თუ შესაძლებელია, დროსაც.

en: %1 (%2 samples)
ka: %1 (%2 სემპლი)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtSourceBuffer)
en: %1 samples
ka: %1 სემპლი

en: (Mono)
ka: (მონო)

en: (Stereo)
ka: (სტერეო)

en: (Quadro)
ka: (ქვატრო)

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileInfoDlg)
en: File Info
ka: ფაილის ინფორმაცია

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_file)
en: File
ka: ფაილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: bit
ka: ბიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond_2)
en: samples per second
ka: სემპლი წამში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompression_2)
en: Encoding Mode:
ka: კოდირების რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 4 to 31
ka: ზოლები 4-დან 31-მდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 8 to 31
ka: ზოლები 8-დან 31-მდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 12 to 31
ka: ზოლები 12-დან 31-მდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 16 to 31
ka: ზოლები 16-დან 31-მდე

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_content)
en: Content
ka: შემცველობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Select a date from the calendar.
ka: თარიღის კალენდრიდან არჩევა.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Opens a dialog for selecting a date from the calendar.
ka: გახსნის დიალოგს კალენდრიდან თარიღის ასარჩევად.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDateNow) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: Set the date to today.
ka: თარიღის დაყენება დღევანდელზე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: &Today
ka: დღეს

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_author)
en: Author/Copyright
ka: ავტორი/საავტორო უფლებები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: You have changed the sample rate. Do you want to convert the whole file to the new sample rate or do you only want to set the rate information in order to repair a damaged file? Note: changing only the sample rate can cause "Mickey Mouse" effects.
ka: შეცვალეთ სემპლები სიხშირე. გნებავთ გადავიყვანო მთელი ფაილი ახალ სიხშირეზე, თუ გნებავთ, მხოლოდ, დააყენოთ სიხშირით ინფორმაცია იმისთვის, რომ დაზიანებული ფაილი შეაკეთოთ? შენიშვნა: მხოლოდ, ბიტური სიხშირის შეცვლამ, შეიძლება, "მიკი მაუსის" ეფექტები გამოიწვიოს.

en: &Convert
ka: &გარდაქმნა

en: &Set Rate
ka: &სიხშირის დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btRemove)
en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAdd)
en: &Add
ka: &დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btAuto)
en: auto-generate keywords
ka: საკვანძო სიტყვების ავტოგენერაცია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btAuto)
en: <b>Auto-Generate Keywords</b><br>
    Create a list of keywords by going through all present file information and merge it with the current list of keywords.
ka: <b>საკვანძო სიტყვების ავტომატური გენერაცია</b><br>
    საკვაძო სიტყვების სიის შექმნა არსებული ფაილის ინფორმაციის დამუშავებით და მისი მიმდინარე საკვანძო სიტყვების სიაში შერწყმით.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAuto)
en: A&uto
ka: &ავტომატური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, lstKeywords)
en: List of keywords.
ka: საკვანძო სიტყვების სია.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectDateDlg)
en: Select Date
ka: აირჩიეთ თარიღი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GotoDlg)
en: Go to Position
ka: პოზიციაზე გადასვლა

en: Goto...
ka: გადასვლა...

en: Insert At...
ka: ჩასმა მისამართზე...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LowPassDlg)
en: Low Pass
ka: დაბალსიხშირული ფილტრი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox)
en: cutoff frequency
ka: წაჭრის სიხშირე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox)
en: <b>cutoff frequency</b>
    Determines the highest audible frequency, higher
    frequencies will be cut off.
ka: <b>ამოჭრის სიხშირე</b>
    განსაზღვრავს უმაღლეს გასაგებ სიხშირეს.
    ამ მნიშვნელობაზე მაღალი სიხშირეები წაიჭრება.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewSigDlg)
en: New Signal
ka: ახალი სიგნალი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates or you can enter any sample rate on your own.
ka: <b>სემპლების სიხშირე</b><br>აქ სემპლების სიხშირე შეგიძლიათ, წინასწარ აღწერილი მნიშვნელობებიდან აირჩიოთ, ან საკუთარი შეიყვანოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond)
en: Samples per second
ka: სემპლი წამში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: Bit
ka: ბიტი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Number of Tracks</b><br>Select a number of tracks of the new signal. If you are not sure now, you can add or delete tracks later in the program.
ka: <b>ტრეკების რაოდენობა</b><br>აირჩიეთ ტრეკების რაოდენობა ახალი სიგნალისთვის. თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, ტრეკების დამატება და წაშლა მოგვიანებით, პროგრამაში შეგეძლებათ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be saved. However, Kwave always uses 24 bits as its own internal resolution to give the best results when processing the audio data.
ka: <b>გაფართოება</b><br>აირჩევს გაფართოებას ბიტებში, რომლითაც ამ ფაილის შენახვა მოხდება. მაგრამ KWave შიდა გადაწყვეტისთვის, ყოველთვის 24 ბიტს იყენებს, რათა საუკეთესო შედეგები მოგაწოდოთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Select this to set the length of the file by time
ka: აირჩიეთ ეს, რომ ფაილის სიგრძე დროით დააყენოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Time
ka: დრო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Select this to enter the number of samples directly
ka: აირჩიეთ ეს, რომ სემპლების რაოდენობა პირდაპირ შეიყვანოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Samples
ka: სემპლები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_2_2)
en: Minimum
ka: მინიმუმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: (File Size)
ka: (ფაილის ზომა)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_3)
en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slideLength)
en: Sets the file size by the percentage of the possible maximum
ka: დააყენებს ფაილის ზომას დასაშვები მაქსიმუმის პროცენტებში

en: (Resulting file size: %1 MB)
ka: (შედეგი ფაილის ზომა: %1 მბ)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NoiseDlg)
en: Add Noise
ka: ხმაურის დამატება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Mode
ka: რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: add a noise level by percentage
ka: ხმაურის დამატება პროცენტებში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Adds a noise level given as a percentage relative to the maximum volume level.
    For example: "1 %", "15%" or "100%"
ka: დაამატებს ხმის დონეს, რომელიც მაქსიმალური ხმის დონესთან შედარებით, პროცენტებშია მითითებული.
    მაგ: "1%", "15%", ან "100%"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: &Percentage
ka: &პროცენტულობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: add a noise level in dB
ka: ხმაურის დამატება დბ-ში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: adds a noise level in logarithmic scale (decibel).
    For example: "-3 dB", "- 6 dB".
ka: დაამატებს ხმაურის დონეს ლოგარითმულ შკალაზე (დეციბელებში).
    მაგალითად "-3 dB", "- 6 dB".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: &Logarithmic
ka: &ლოგარითმული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VolumeDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Volume
ka: ტომი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Noise Level
ka: ხმაურის დონე

en: Normalize
ka: ნორმალიზაცია

en: Analyzing volume level...
ka: ხმის დონის ანალიზი...

en: Normalizing (%1 dB) ...
ka: ნორმალიზაცია (%1 დბ) ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NotchFilterDlg)
en: Notch Filter
ka: Notch ფილტრი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: center frequency
ka: ცენტრის სიხშირე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: <b>center frequency</b>
    Determines the center of the frequency range that
    should be removed.
ka: <b>ცენტრის სიხშირე</b>
    განსაზღვრავს სიხშირის შუალედის ცენტრს,
    რომელიც უნდა წაიშალოს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: bandwidth
ka: გამტარობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: <b>bandwidth</b>
    Determines the width of the frequency range that
    should be removed.
ka: <b>გამტარობა</b>
    განსაზღვრავს სიხშირის შუალედის ცენტრს,
    რომელიც უნდა წაიშალოს.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PitchShiftDlg)
en: Pitch Shift
ka: ტონის წანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Frequency:
ka: სიხშირე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: chopper frequency
ka: წყვეტის სიხშირე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: <b>chopper frequency</b><br>This setting determines how small the pieces of audio data are before they get processed by the pitch shift. If your audio data sounds interrupted, you might get better result with higher values.
ka: <b>ნაწყვეტის სიხშირე</b><br>ეს პარამეტრი განსაზღვრავს, რა დონეზე პატარაა აუდიომონაცემების ნაწყვეტები, სანამ მის ხმის აწევას გადაწყვეტთ. თუ თქვენი აუდიომონაცემები წყვეტილად ჟღერს, შეიძლება, ამ პარამეტრის უფრო დიდმა მნიშვნელობებმა გიშველოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Speed:
ka: სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slSpeed) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, sbSpeed)
en: Speed
ka: სიჩქარე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change speed by percentage
ka: სიჩქარის შეცვლა პროცენტულად

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the speed to a relative percentage of the original speed.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
ka: დააყენებს სიჩქარეს ორიგინალი სიჩქარის პროცენტებში.
    მაგალითად: "50 %", "75%" ან "125%"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: by Percentage
ka: პროცენტულად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change speed by a factor
ka: სიჩქარის შეცვლა მოცემულ რიცხვჯერ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the speed by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
ka: გაზრდის ან შეამცირებს სიჩქარეს კოეფიციენტით.
    მაგალითად: "x1", "x2", "/4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: by Factor
ka: მოცემული რაოდენობით

en: Default device
ka: ნაგულისხმებ მოწყობილობა

en: Null device
ka: ნულოვანი მოწყობილობა

en: I/O error. Maybe the driver
    is not present in your kernel or it is not
    properly configured.
ka: შეყვანა/გამოტანის შეცდომა.
    შეიძლება, ბირთვის აგებისას დრაივერი ჩართული არ იყო,
    ან არასწორადაა მორგებული.

en: The device is busy. Maybe some other application is
    currently using it. Please try again later.
    (Hint: you might find out the name and process ID of
    the program by calling: "fuser -v %1"
    on the command line.)
ka: მოწყობილობა დაკავებულია. შეიძლება, მას
    რომელიმე სხვა პროგრამა იყენებს. მოგვიანებით სცადეთ.
    (მინიშნება: ამ პროგრამის სახელის და პროცესის ID-ის პოვნა
    შეგიძლიათ ბრძანებით: "fuser -v %1"
    ბრძანების სტრიქონში)

en: Opening the device '%1' failed: %2
ka: მოწყობილობის '%1' გახსნა ჩავარდა: %2

en: Card %1:
ka: ბარათი %1:

en: Device %1:
ka: მოწყობილობა %1:

en: Subdevice %1:
ka: ქვემოწყობილობა %1:

en: DMIX plugin
ka: DMIX დამატება

en: The device '%1' cannot be opened in the correct mode.
ka: მოწყობილობის '%1' გახსნა სწორ რეჟიმში შეუძლებელია.

en: %1 bits per sample are not supported
ka: %1 ბიტი სემპლისთვის მხარდაჭერილი არაა

en: %1 channels playback is not supported
ka: %1 არხით დაკვრა მხარდაჭერილი არაა

en: Playback rate %1 Hz is not supported
ka: დაკვრის სიხშირე %1 ჰც მხარდაჭერილი არაა

en: Unusable buffer size: %1
ka: არგამოყენებადი ბუფერის ზომა: %1

en: OSS playback device (dsp*)
ka: OSS-ის დაკვრის მოწყობილობა (dsp*)

en: ALSA playback device (adsp*)
ka: ALSA-ის დაკვრის მოწყბილობა (adsp*)

en: Any device (*)
ka: ნებისმიერი მოწყობილობა (*)

en: %1 channels are not supported, maximum is 255
ka: %1 არხი მხარდაჭერილი არაა. მაქსიმუმია 255

en: Connecting to the PulseAudio server failed.
ka: PulseAudio-ის სერვერთან მიერთება ჩავარდა.

en: The PulseAudio device '%1' is unknown or no longer connected
ka: PulseAudio-ის მოწყობილობა '%1' უცნობია, ან მიერთებული აღარაა

en: playback...
ka: დაკვრა...

en: Failed to create a PulseAudio stream (%1).
ka: PulseAdio-ის ნაკადის შექმნა ჩავარდა (%1).

en: Failed to open a PulseAudio stream for playback (%1).
ka: PulseAdio-ის ნაკადის შექმნა დაკვრისთვის ჩავარდა (%1).

en: (Use server default)
ka: (სერვერის ნაგულისხმევის გამოყენება)

en: The audio device '%1' is unknown or no longer connected
ka: აუდიომოწყობილობა '%1' უცნობია, ან მიერთებული აღარაა

en: format not supported
ka: ფორმატი მხარდაჭერილი არაა

en: Opening the Qt Multimedia device '%1' failed
ka: Qt Multimedia-ის მოწყობილობის '%1' გახსნა ცავარდა

en: %1 Bytes
ka: %1 ბაიტი

en: %1 kB
ka: %1 კბ

en: (mono)
ka: (მონო)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: (stereo)
ka: (სტერეო)

en: (quadro)
ka: (კვადრო)

en: Select Playback Device
ka: აირჩიეთ დამკვრელი მოწყობილობა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlayBackDlg)
en: Playback
ka: დაკვრა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Playback Settings
ka: დაკვრის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Playback device
ka: დამკვრელი მოწყობილობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known playback devices suitable for the chosen playback method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
ka: <b>მოწყობილობა:</b><p>ეს სია არჩეულ დაკვრის მეთოდთან თავსებად დაკვრის მოწყობილობებს გაჩვენებთ. თუ თქვენი მოწყობილობა ჩამონათვალში არაა, მისი სახელი შეგიძლიათ, ხელით მიუთითოთ, ან ფაილურ სისტემაში მოძებნოთ.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Search on the filesystem for a device
ka: მოწყობილობის ძებნა ფაილურ სისტემაში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: <b>Select...</b><p>Choose a device name on the harddisk, if your device is not already listed in the list of devices.</p>
ka: <b>არჩევა...</b><p>აირჩიეთ მოწყობილობის სახელი მყარ დისკზე, თუ თქვენი მოწყობილობა სიაში უკვე არაა.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for playback
ka: დასაკრავად გამოყენებული მეთოდი ან სისტემა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Playback Method:</b><p>Choose a method or system used for
    playback. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, capable of mono and stereo output. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread. Might collide with PulseAudio or other sound applications, only one application at a time can use OSS playback !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware. Might collide with other applications like OSS does, but has a plugin called <i>dmix</i> as a way out.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: The preferred way of doing playback in KDE. Multiple applications can play at the same time.</p>
ka: <b>დაკვრის მეთოდი:</b><p>აირჩიეთ მეთოდი ან სისტემა
    ხმის დასაკრავად. კომპილაციისას მითითებულ პარამეტრებზე დამოკიდებულებით, შეიძლება გქონდეთ შემდეგი მეთოდები:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: უძველესი ბიბლიოთეკა ლინუქსისთვის. შეუძლია მონოს და სტერეოს დაკვრა. მოძველებულია ლინუქსის ბირთვის 2.6 ვერსიის შემდეგ, მაგრამ ჯერ კიდევ გამოიყენება. შეიძლება კონფლიქტში იყოს PulseAudio-სთან. OSS-ით დაკვრა დროის ერთ მომენტში, მხოლოდ, ერთ პროგრამას შეუძლია !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: უფრო ახალი, ვიდრე OSS, აქვს მეტი ფუნქციის და მეტი აპარატურის მხარდაჭერა. შეიძლება, კონფლიქტში იყოს OSS-თან, მაგრამ აქვს დამატება, სახელად <i>dmix</i>, რომ ეს პრობლემები გადაჭრას.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: KDE-ში ხმის დაკვრის რჩეული გზა. ხმის ერთდროული დაკვრა ერთზე მეტ აპლიკაციას შეუძლია.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Playback method:
ka: დაკვრის მეთოდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Device:
ka: მოწყობიობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBufferSize)
en: 256 Bytes
ka: 256 ბაიტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slBufferSize)
en: Size of the playback buffer in bytes
ka: დაკვრის ბუფერის ზომა ბაიტებში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slBufferSize)
en: <b>Buffer size:</b><p>Select a buffer size for the playback. You should set this number as small as possible to reduce the playback latency. The latency is the delay between user interface actions like starting/stopping playback, update of the playback position and the real sound output. If you encounter dropouts you should increase this setting a bit.</p>
ka: <b>ბუფერის ზომა:</b><p>აირჩიეთ ბუფერის ზომა დაკვრისთვის. ეს რიცხვი რაც შეიძლება, პატარა უნდა იყოს, რომ დაკვრის დაყოვნება აიცილოთ თავიდან. დაყოვნება დროა მომხმარებლის ინტერფეისის ისეთ ქმედებებს შორის, როგორიცაა დაკვრის შეწყვეტა/დაწყება, ან დაკვრის მდებარეობის შეცვლა და ნამდვილი ხმის გამოცემას შორის. თუ დაკვრისას წყვეტებს ამჩნევთ, სცადეთ, ოდნავ გაზარდოთ ეს რიცხვი.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Buffer size:
ka: ბუფერის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bits per sample:
ka: ბიტები სემპლისთვის:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: Playback resolution in bits per sample
ka: დაკვირს გაფართოება ერთეულში ბიტი-სემპლში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: <b>Bits per sample:</b><p>Here you can select one of the bit resolutions your playback device supports. This is not necessarily the same resolution as in your audio file, Kwave dithers automatically from its internal resolution (24 bit) to the setting you specify. Higher resolutions mean better audio quality.</p>
ka: <b>ბიტები სემპლისთვის:</b><p>აქ შეიძლიათ აირჩიოთ ერთ-ერთი ბიტური გაფართოება, რომლის მხარდაჭერაც თქვენი დაკვრის მოწყობილობას გააჩნია. ეს შეიძლება, იგივე არ იყოს, რაც თქვენი ფაილის გაფართოებაა. ამ შემთხვევაში KWave ავტომატურად გადაიყვანს მისი შიდა გაფართოებიდან (24 ბიტი) თქვენს მითითებულ მნიშვნელობაზე. რაც მაღალია გაფართოება, მით უკეთესია ხმის ხარისხი.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: Number of channels: mono, stereo...
ka: არხების რაოდენობა: მონო, სტერეო...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Channels:</b><p>Number of channels used for playback. This does not necessarily have to be the same as the number of tracks in your current file. Kwave automatically mixes the tracks of your file to the channels you specify here. </p><p><i>For example:</i> If you have three tracks and set the playback to "stereo", the left channel will contain the first track + 50% of the second track, the right channel will also contain 50% of the second track and the third track.</p>
ka: <b>არხები:</b><p>არხების რიცხვი დასაკრავად. ეს შეიძლება არ იყოს იგივე რაოდენობა, რამდენი ტრეკიცაა ფაილში. KWave ავტომატურად შეურევს ფაილის ტრეკებს იმდენ არხამდე, რასაც აქ მიუთითებთ.</p><p><i>მაგალითად:</i> თ გაქვთ სამი ტრეკი და დაკვრას სტერეოზე გადართავთ, მარცხენა არხზე მოხვდება პირველი ტრეკი + მეორე ტრეკის 50% და მარჯვენა არხს ექნება მეორე ტრეკის 50% და მესამე ტრეკი.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: Play a short test sound
ka: პატარა საცდელი ხმის დაკვრა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btTest)
en: <b>Test</b><p>Try to play a short sound using the current settings.</p><p><i>(Sorry, not implemented yet!)</i></p>
ka: <b>შემოწმება</b><p>ხმის დაკვრის ცდა მიმდინარე პარამეტრებით.</p><p><i>(უკაცრავად, ჯერ არ დაგვიწერია!)</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: &Test...
ka: &ტესტირება...

en: Please select a playback device first
ka: ჯერ აირჩიეთ დაკვრის მოწყობილობა

en: Playback Test
ka: დაკვრის შემოწმება

en: You should now hear a %1 Hz test tone.<br/><br/>(If you hear clicks or dropouts, please increase<br/>the buffer size and try again)
ka: ახლა %1 ჰერციან ხმა უნდა გესმოდეთ.<br/><br/>(თუ გესმით წკაპუნი ან წყვეტები, გაზარდეთ <br/>ბუფერის ზომა და თავიდან სცადეთ)

en: %1 dB
ka: %1 დბ

en: DSNOOP plugin
ka: DSNOOP დამატება

en: OSS recording device (audio*)
ka: OSS-ის ჩაწერის მოწყობილობა (audio*)

en: OSS recording device (dsp*)
ka: OSS-ის ჩაწერის მოწყობილობა (dsp*)

en: ALSA recording device (adsp*)
ka: ALSA-ის ჩაწერის მოწყბილობა (adsp*)

en: Kwave record
ka: Kwave-ით ჩანაწერი

en: &Done
ka: &მზადაა

en: OSS record device (dsp*)
ka: OSS-ის ჩაწერის მოწყობილობა (dsp*)

en: ALSA record device (adsp*)
ka: ALSA-ის ჩაწერის მოწყბილობა (adsp*)

en: Select Record Device
ka: აირჩიეთ ჩამწერი მოწყობილობა

en: Mono
ka: მონო

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Quadro
ka: კვადრო

en: %1 tracks
ka: %1 ტრეკი

en: %1 Hz
ka: %1 ჰც

en: %1 bit
ka: %1 ბიტი

en: Please check the source device settings...
ka: შეამოწმეთ წყარო მოწყობილობის პარამეტრები...

en: (empty)
ka: (ცარიელი)

en: Buffering...
ka: ბუფერის შევსება...

en: Prerecording...
ka: წინასწარი ჩაწერა...

en: Waiting for trigger...
ka: ტრიგერის მოლოდინი...

en: Recording...
ka: ჩაწერა...

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Done
ka: მზადაა

en: one day  | %1 days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: %1 დღე

en: one hour  | %1 hours
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: %1 საათი

en: one minute  | %1 minutes
ka[0]: ერთი წუთი
ka[1]: %1 წუთი

en: and %1 second | and %1 seconds
ka[0]: და %1 წამი
ka[1]: და %1 წუთი

en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

[ctx: %1=days; %2=hours; %3=minutes; %4=seconds]
en: Waiting for start in %1%2%3%4...
ka: დაწყებამდე დარჩენილია %1%2%3%4...

en: Length: %1
ka: სიგრძე: %1

en: (%1 samples)
ka: (%1 სემპლი)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_record)
en: Recording
ka: ჩაწერა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpRecording)
en: Record Control
ka: ჩაწერის კონტროლი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Enable Pre-recording
ka: წინასწარი ჩაწერის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: When using <b>Pre-recording</b>, Kwave internally already records before the real recording starts. This feature is useful if you want to start recording already a few seconds before you press the record button. <i>(For example when recording from radio)</i>
ka: როცა იყენებთ <b>წინასწარ ჩაწერას</b>, KWave უკვე იწერს მანამდე, სანამ ნამდვილი ჩაწერა დაიწყება. ეს ფუნქცია სასარგებლოა, თუ გნებავთ დაიწყოთ ჩაწერა რამდენიმე წამით ადრე, სანამ ჩაწერის ღილაკს დააწვებით <i>(მაგალითად, რადიოდან ჩაწერისას)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Pre-record:
ka: წინასწარი ჩაწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Limit the recording time
ka: ჩაწერის დროის შეზღუდვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: If checked, the <b>Record time</b> is limited and recording will automatically stop when the selected time is reached.
ka: თუ ჩართულია, <b>ჩაწერის დრო</b> შეზღუდულია და ჩაწერა ავტომატურად გაჩერდება, როცა მიაღწევთ მითითებულ დროს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Record &time:
ka: ჩაწერის &დრო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Trigger level
ka: ტრიგერის დონე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: If the <b>Record trigger</b> is enabled, recording will start as soon as the volume of the input signal goes over the selected level.
ka: თუ <b>ჩაწერის ტრიგერი</b> ჩართულია, ჩაწერა დაიწყება მაშინვე, როცა შეყვანის სიგნალის სიმძლავრე მითითებულ დონეს მიაღწევს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Record trigger:
ka: ჩაწერის ტრიგერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btStop)
en: Stop Recording
ka: ჩაწერის გაჩერება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btPause)
en: Pause/Continue
ka: შეჩერება/გაგრძელება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start at a given date and time
ka: დაწყება მითითებულ თარიღზე და დროზე

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: When checked, the recording will be started at the given date and time. Please note that if the time is in the past, the recording will be started immediately or as soon as the defined trigger level is reached (if enabled).
ka: როცა ჩართულია, ჩაწერა მითითებულ თარიღზე და დროზე დაიწყება. დაიმახსოვრეთ, რომ თუ დრო წარსულშია, ჩაწერა დაუყოვნებლივ დაიწყება მაშინვე, როცა ტრიგერის დონე მიღწეული იქნება (თუ ჩართულია).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start &at:
ka: დაწყების &დრო:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_level) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpLevel)
en: Level
ka: დონე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelAmplify)
en: Amplify:
ka: გაძლიერება:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelAmplify)
en:  dB
ka:  დბ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelAGC)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFading)
en: Fading
ka: მინავლება

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_format)
en: For&mat
ka: &ფორმატი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates that your sound card supports.
ka: <b>სემპლების სიხშირე</b><br>აქ შეგიძლიათ აირჩიოთ წინასწარ აღწერილი სემპლების სიხშირე, რომლის მხარდაჭერაც თქვენს ხმის ბარათს გააჩნია.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatTracks)
en: <b>Number of channels</b><br>Select a number of channels, e.g. for mono or stereo recording.
ka: <b>არხების რაოდენობა</b><br>აირჩეთ არხების რაოდენობა. მაგ: მონო ან სტერეოჩაწერისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFormatCompression)
en: Compression:
ka: შეკუმშვა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatCompression)
en: <b>Compression</b><br>Here you can select one of the compression types if your audio hardware supports it.
ka: <b>შეკუმშვა</b><br>აქ შეგიძლიათ, აირჩიოთ ერთ-ერთი შეკუმშვის ტიპი, თუ თქვენს აუდიოაპარატურას ამის მხარდაჭერა გააჩნია.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleFormat)
en: <b>Sample format</b><br>Here you can select one of the sample formats that your audio hardware supports. This normally has no big influence on the result, so you can just leave it as it is.
ka: <b>სემპლის ფორმატი</b><br>აქ შეგიძლიათ აირჩიოთ სემპლის ფორმატი, რომლის მხარდაჭერაც თქვენს აუდიოაპარატურას გააჩნია. ამას, ჩვეულებრივ, შედეგზე დიდი გავლენა არ აქვს, ასე რომ შეგიძლიათ დატოვოთ ისე, როგორც არის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleFormat)
en: Sample format:
ka: სემპლის ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be recorded. Higher values give better quality but also more system load.
ka: <b>გაფართოება</b><br>აირჩიეთ გაფართოება ბიტებში, რომლითაც ფაილის ჩაწერა მოხდება. რაც მაღალია მნიშვნელობა, მით მაღალია ხარისხი, მაგრამ ასევე აიწევს დატვირთვა სისტემაზე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Buffer count:
ka: ბუფერის რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for recording
ka: ჩაწერისთვის გამოყენებული მეთოდი ან სისტემა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Recording method:</b><p>Choose a method or system used for
    recording. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, only capable of mono and stereo input. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware.</p>
ka: <b>ჩაწერის რეჟიმი:</b><p>არჩიეთ ჩაწერისთვის გამოყენებული მეთოდი ან სისტემა.
    კომპილაციისას მითითებული პარამეტრების მიხედვით, შეგიძლიათ აირჩიოთ ერთ-ერთი მეთოდებიდან:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: ხმის ინტერფეისის უძველესი განხორციელება ლინუქსისთვის. მხოლოდ აქვს სტერეოს და მონოს მხარდაჭერა. მოძველებულია ლინუქსის ბირთვის 2.6 ვერსიის შემდეგ, მაგრამ ჯერ იდევ ფართოდ გამოიყენება.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: OSS-ზე ახალი. აქვს მეტ აპარატურის და ფუნქციონალის მხარდაჭერა.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Recording method:
ka: ჩაწერის მეთოდი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Recording device
ka: ჩაწერის მოწყობილობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known recording devices suitable for the chosen recording method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
ka: <b>მოწყობილობა:</b><p>ეს სია არჩეულ ჩაწერის მეთოდთან თავსებად ჩაწერის მოწყობილობებს გაჩვენებთ. თუ თქვენი მოწყობილობა ჩამონათვალში არაა, მისი სახელი შეგიძლიათ, ხელით მიუთითოთ, ან ფაილურ სისტემაში მოძებნოთ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Selec&t...
ka: არჩ&ევა...

note: i18n: ectx: property (text), widget (Kwave::TreeWidgetWrapper, listDevices)
en: Device
ka: მოწყობილობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Buffer:
ka: ბუფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_level_meter)
en: Level:
ka: დონე:

en: Maybe your system lacks support for the corresponding hardware or the hardware is not connected.
ka: შეიძლება, თქვენს სისტემას შესაბამისი აპარატურის მხარდაჭერა არ გააჩნია, ან აპარატურა მიერთებული არაა.

en: The audio device seems to be occupied by another application. Retrying...
ka: როგორც ჩანს, აუდიომოწყობილობა დაკავებულია სხვა აპლიკაციის მიერ. მიმდინარეობს თავიდან ცდა...

en: Some unexpected error happened (%1). You may try an other recording method or recording device.
ka: აღმოჩენილია მოულოდნელი შეცდომა (%1). შეიძლება, სხვა ჩაწერის ან დაკვრის მოწყობილობის არჩევა გჭირდებათ.

[ctx: %1 = a device name]
en: Unable to open the recording device (%1)
ka: ჩამწერი მოწყობილობის (%1) გახსნა შეუძლებელია

en: %1 channels
ka: %1 არხი

en: %1 is not supported, using %2
ka: %1 მხარდაჭერილი არაა. ვიყენებ %2-ს

en: Recording with %1 channel(s) failed, using %2 channel(s)
ka: %1 არხით ჩაწერა ჩავარდა. ვიყენებ %2 არხს

en: %1 Hz is not supported, using %2 Hz
ka: %1 ჰერცი მხარდაჭერილი არაა. ვიყენებ %2 ჰერცს

en: %1 Hz failed, using %2 Hz
ka: %1 ჰერცი ჩავარდა. ვიყენებ %2 ჰერცს

en: Compression '%1' not supported, using '%2'
ka: შეკუმშვა '%1' მხარდაჭერილი არაა. ვიყენებ '%2'-ს

en: Compression '%1' failed, using '%2'.
ka: შეკუმშვა '%1' ჩავარდა. ვიყენებ '%2'-ს.

en: %1 bits per sample is not supported, using %2 bits per sample
ka: %1 ბიტი სემპლისთვის მხარდაჭერილი არაა. ვიყენებ %2 ბიტს სემპლისთვის

en: %1 bits per sample failed, using %2 bits per sample
ka: %1 ბიტი სემპლისთვის ჩავარდა. ვიყენებ %2 ბიტს სემპლისთვის

en: Sample format '%1' is not supported, using '%2'
ka: სემპლის ფორმატი '%1' მხარდაჭერილი არაა. ვიყენებ '%2'-ს

en: Sample format '%1' failed, using '%2'
ka: სემპლის ფორმატი '%1' ჩავარდა. ვიყენებ '%2'-ს

en: The current sample format is not supported!
ka: მიმდინარე სემპლის ფორმატი მხარდაჭერილი არაა!

en: The current compression type is not supported!
ka: მიმდინარე შეკუმშვის ტიპი მხარდაჭერილი არაა!

en: Buffer overrun. Please increase the number and/or size of the record buffers.
ka: ბუფერის გადავსება. გაზარდეთ ჩაწერის ბუფერების რაოდენობა ან/და ზომა.

en: The recording device seems to be busy.
ka: როგორც ჩანს, ჩამწერი მოწყობილობა დაკავებულია.

en: Reading from the recording device failed. Error number = %1 (%2)
ka: ჩაწერის მოწყობილობიდან წაკითხვა ჩავარდა. შეცდომის ნომერი = %1 (%2)

en: Reverse
ka: პირიქით

en: Change sample rate
ka: დისკრეტიზაციის სიხშირის შეცვლა

en: Changing sample rate from %1 kHz to %2 kHz...
ka: დისკრეტიზაციის სიხშირის შეცვლა %1 კჰც-დან %2 კჰცზე...

en: Please choose where to save the files
ka: აირჩიეთ, სად შევინახო ფაილები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbPattern)
en: <p>Select the pattern that is used to create the filename of each saved block. It currently understands the following placeholders:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>name of the file, without the path</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>the index of the file, optionally with leading zeroes (if <tt>'0</tt>' prepended) and optionally a fixed number of digits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>the number of files that will be saved</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>the highest index within the files that will be saved</li>
    </ul>
ka: <p>აირჩიეთ ნიმუში, რომელიც თითოეული შენახული ბლოკის ფაილის სახელის შესაქმნელად იქნება გამოყენებული. ამჟამად ესმის შემდეგი ადგილმჭერები:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>ფაილი სახელი ბილიკის გარეშე</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>ფაილის ინდექსი. არასავალდებულოდ წინ 0-ების ჩათვლით (თუ <tt>'0</tt>' ეწერება წინ) და არასავალდებულოდ ფიქირებული რაოდენობის ციფრები (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>შენახული ფაილების რაოდენობა</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt> შენახული ფაილების უმაღლესი ინდექსი</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPattern)
en: Filename pattern:
ka: ფაილის სახელის შაბლონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNumbering)
en: Numbering:
ka: დანომრვა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Determines how the <b>numbering of the files</b> should happen:<ul>
    <li>Continue after the <b>highest index</b> that can be found, avoiding collisions with existing files</li>
    <li>Always start numbering from <b>one</b>, possibly colliding with already existing files</li>
    </ul>
ka: განაზღვრავს, როგორ მოხდება <b>ფაილების დანომვრა</b>:<ul>
    <li>გაგრძელება აღმოჩენილი<b>უმაღლესი ინდექსის</b> შემდეგ, არსებულ ფაილებთან შეჯახების თავიდან აცილება</li>
    <li>დანომვრის ყოველთვის <b>ერთიდან</b>დაწყება. შესაძლებელია შეჯახება არსებულ ფაილებთან</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Continue after highest index
ka: ნუმერაციის გაგრძელება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Always start with 1, overwrite if necessary
ka: ყოველთვის დაწყება 1-დან. თავზე გადაწერა, თუ ეს აუცილებელია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtension)
en: Extension:
ka: გაფართოება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbExtension)
en: Choose what encoding to save the blocks with.
ka: აირჩიეთ, რა კოდირებით მოხდება ბლოკების შენახვა.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlRequester)
en: Location to save the files
ka: მდებარეობა ფაილების შესანახად

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, urlRequester)
en: Choose where to save the files
ka: აირჩიეთ, სად შევინახო ფაილები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtExample)
en: Example of the first file name that will be saved, using the file name pattern, extension, and numbering
ka: პირველი შენახული ფაილის სახელის მაგალითი. გამოყენებული იქნება ფაილის სახელის ნიმუში მაღლიდან და დანომვრის ქვემოდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtExample)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExample)
en: Example file name:
ka: მაგალითი ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Save selection only
ka: მხოლოდ, მონიშნულის შენახვა

en: This would overwrite the following file(s): %1Do you really want to continue?
ka: ეს თავზე გადააწერდა შემდეგ ფაილებს: %1.მართლა გნებავთ გაგრძელება?

en: The following directories do not exist: %1Do you want to create them and continue?
ka: შემდეგი საქაღალდეები არ არსებობს. %1. გნებავთ მათი შექმნა და გაგრძელება?

en: Start
ka: დაწყება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectRangeDlg)
en: Select Range
ka: აირჩიეთ დიაპაზონი

en: (resulting window size: %1)
ka: (მიღებული ფანჯრის ზომა: %1)

en: Size of bitmap: %1x%2
ka: ბიტური რუკის ზომა: %1x%2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SonagramDlg)
en: Set FFT/Time Resolution Parameters
ka: FFT/დროის გაფართოების პარამეტრების დაყენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: display
ka: ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use different colors for amplitude
ka: სხვადასხვა ფერების გამოყენება ამპლიტუდისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use colors
ka: ფერების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Use grayscale only for amplitude
ka: ნაცრისფრის, მხოლოდ, ამპლიტუდისთვის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Grayscale
ka: ნაცრისფერი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Update
ka: განახლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: Automatically update the sonagram <br>if the signal data has changed
ka: სონაგრამის ავტომატური განახლება,<br>თუ სიგნალის მონაცემები შეიცვალა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: On modifications
ka: ცვლილებებისას

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Automatically update the sonagram if the selection<br>has been enlarged, reduced or moved
ka: სონაგრამის ავტომატური განახლება, თუ მონიშნული<br>გადიდდა, დაპატარავდა ან გადატანილი იყო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Follow selection
ka: მონიშნულზე მიყოლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: FFT settings
ka: FFT-ის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pointlabel)
en: Number of FFT points:
ka: FFT წერტილების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label2)
en: Window function:
ka: ფანჯრის ფუნქცია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, windowtypebox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, windowtypebox)
en: Choose windowing function here.<br>
    If the transformation should stay reversible, use the type "None".
ka: აქ აირჩიეთ ფანჯრის ფუნქციები.<br>
    თუ გადაყვანა შექცევადი უნდა იყოს, აირჩიეთ ტიპი "არაფერ".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pointbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pointbox)
en: <b>Number of FFT points:</b><p></p>Try to choose numbers with small prime factors,<br>
    if choosing big window sizes.<br>
    The computation will be much faster!
ka: <b>FFT წერტილების რაოდენობა:</b><p></p>სცადეთ აირჩიოთ რაოდენობა მცირე კოეფიციენტებით.</br>
    თუ აირჩევთ დიდი ფანჯრის ზომებს,<br>
    გამოთვლა გაცილებით სწრაფად მოხდება!

en: Sonagram
ka: სონოგრამა

en: &Sonagram
ka: &სონაგრამა

en: &Export to Bitmap...
ka: გატანა bitmap &ფაილში...

en: &Close
ka: &დახურვა

en: Time: ------ ms
ka: დრო: ------ მწმ

en: Frequency: ------ Hz
ka: სიხშირე: ------ ჰც

en: Amplitude: --- %
ka: ამპლიტუდა: --- %

en: Time: 0 ms
ka: დრო: 0 მწმ

en: Frequency: 0 Hz
ka: სიხშირე: 0 ჰც

en: Amplitude: 0 %
ka: ამპლიტუდა: 0 %

en: Save Sonagram
ka: სონაგრამის შენახვა

en: Sonagram of %1
ka: %1-ის სონაგრამა

en: Time: %1
ka: დრო: %1

en: Frequency: %1 Hz
ka: სიხშირე: %1 ჰც

en: Amplitude: %1%
ka: ამპლიტუდა: %1%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StringEnterDlg)
en: Enter Command...
ka: შეიყვანეთ ბრძანება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCommand)
en: Enter Command:
ka: შეიყვანეთ ბრძანება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCommand)
en: please enter a text command here...
ka: შეიყვანეთ ბრძანების ტექსტი აქ...

[ctx: menu: /Settings/Enter Command]
en: Enter Command
ka: შეიყვანეთ ბრძანება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change volume by factor
ka: ხმის შეცვლა მითითებული რაოდენობით

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the volume by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
ka: გაზრდის ან შეამცირებს ხმას კოეფიციენტით.
    მაგალითად: "x1", "x2", "/4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: &Factor
ka: &ფაქტორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change volume by percentage
ka: ხმის შეცვლა პროცენტულობით

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the volume to a relative percentage of the original level.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
ka: დააყენებს ხმის დონეს ორიგინალი სიჩქარის პროცენტებში.
    მაგალითად: "50 %", "75%" ან "125%"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: change volume in dB
ka: ხმის შეცვლა დეციბელებში

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: Increments or decrements the volume in logarithmic scale (decibel).
    For example: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".
ka: ზრდის ან შეამცირებს ხმას ლოგარითმულ შკალაზე (დეციბელებში).
    მაგალითად: "+3 დბ", "+ 6 დბ", "-3 დბ".

en: Silence
ka: სიჩუმე
