kwave - en to sk translation catalogue (1003 entries)

en: Reading configuration...
sk: Načítavanie konfigurácie...

en: Opening main window...
sk: Otváram hlavné okno...

en: Startup done
sk: Spustenie hotové

en: Scanning plugins...
sk: Prehľadávanie zásuvných modulov...

en: Loading plugins...
sk: Načítavanie zásuvných modulov...

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Kwave has not been properly installed. No plugins found!
sk: Aplikácia Kwave nebola správne nainštalovaná. Nenašli sa žiadne zásuvné moduly!

en: Ready
sk: Pripravený

en: Playback: %1
sk: Prehrávanie: %1

en: Playback: %1 samples
sk: Prehrávanie: %1 vzoriek

[ctx: %1 = Path to modified file]
en: * %1 (modified)
sk: * %1 (zmenené)

en: This file has been modified, changes will be lost.
    Do you want to continue?
sk: Tento súbor bol zmenený, zmeny sa stratia..
    Chcete pokračovať?

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: The file '%1' already exists.
    Do you really want to overwrite it?
sk: Súbor '%1' už existuje.
    Chcete ho prepísať?

en: This file has been modified.
    Do you want to save it?
sk: Tento súbor sa zmenil.
    Chcete ho uložiť?

en: Project leader since 2000, core development
sk: Vedúci projektu od roku 2000, hlavný vývoj

en: Creator of the project, development 1998-2000
sk: Tvorca projektu, vývoj 1998-2000

en: Creator of the Help/About dialog
sk: Tvorca dialógu Pomocník/O programe

en: splashscreen, tests and bugfixes
sk: úvodná obrazovka, testy a opravy chýb

en: Notch filter plugin
sk: Zásuvný modul zárezového filtra

en: Level meter
sk: Meranie úrovne

en: PulseAudio record plugin
sk: Zásuvný modul nahrávania PulseAudio

en: Author of aRts
sk: Autor aRts

en: Kwave homepage and German online help
sk: Domovská stránka Kwave a nemecký online pomocník

en: Debian packager
sk: Správca balíkov Debian

en: Packaging for Mandrake / X86_64
sk: Tvorba balíkov pre Mandrake / X86_64

en: Author of the 'mad' MP3 decoder library
sk: Autor 'mad' knižnice dekodéra MP3

en: T.H.F. Klok and Cedric Tefft
sk: T.H.F. Klok a Cedric Tefft

en: Maintainers of the 'id3lib' library
sk: Správcovia knižnice 'id3lib'

en: Author of the 'audiofile' library
sk: Autor 'audiofile' knižnice

en: Spanish translation
sk: Preklad do španielčiny

en: Author of the 'sndfile' library
sk: Autor 'sndfile' knižnice

en: Czech translation
sk: Preklad do češtiny

en: String and i18n updates
sk: Aktualizácie reťazcov a i18n

en: Disable the Splash Screen.
sk: Zakázať úvodnú obrazovku.

en: Start Kwave iconified.
sk: Spustiť Kwave v ikone

[ctx: description of command line parameter]
en: Log all commands into a file <file>.
sk: Zaznamenať všetky príkazy do súboru <file>.

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: file
sk: súbor

[ctx: description of command line parameter]
en: Select a GUI type: SDI, MDI or TAB mode.
sk: Vyberte typ GUI: SDI, MDI alebo režim TAB.

[ctx: description of command line parameter]
en: List of audio files, Kwave macro files or Kwave URLs to open (optionally)
sk: Zoznam zvukových súborov, makro súborov Kwave alebo adresy URL Kwave na otvorenie (voliteľne)

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: [files...]
sk: [súbory...]

en: A sound editor built on KDE Frameworks 5
sk: Zvukový editor založený na KDE Frameworks 5

en: Kwave label list
sk: Zoznam štítkov Kwave

en: Add Label
sk: Pridať popis

en: Load Labels
sk: Načítať štítky

en: Save Labels
sk: Uložiť štítky

en: There already is a label at the position you have chosen.
    Do you want to replace it?
sk: Na mieste, ktoré ste si vybrali, už je štítok.
    Chcete ho nahradiť?

en: Modify Label
sk: Zmeniť štítok

[ctx: menu: /File]
en: File
sk: Súbor

[ctx: menu: /File/New...]
en: New...
sk: Nový...

[ctx: menu: /File/Open]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: menu: /File/Open Recent]
en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávne

[ctx: menu: /File/Open Recent/Clear List]
en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

[ctx: menu: /File/Record]
en: Record
sk: Nahrať

[ctx: menu: /File/&Save]
en: &Save
sk: &Uložiť

[ctx: menu: /File/Save]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: menu: /File/Save/As...]
en: As...
sk: Ako...

[ctx: menu: /File/Save/Selection...]
en: Selection...
sk: Výber...

[ctx: menu: /File/Save/Blocks...]
en: Blocks...
sk: Bloky...

[ctx: menu: /File/Close]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: menu: /File/New Window]
en: New Window
sk: Nové okno

[ctx: menu: /File/Revert]
en: Revert
sk: Vrátiť

[ctx: menu: /File/Quit]
en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: menu: /Edit]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: menu: /Edit/Undo]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: menu: /Edit/Redo]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: menu: /Edit/Cut]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: menu: /Edit/Copy]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: menu: /Edit/Paste]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: menu: /Edit/Crop]
en: Crop
sk: Orezať

[ctx: menu: /Edit/Delete]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: menu: /Edit/Selection]
en: Selection
sk: Výber

[ctx: menu: /Edit/Selection/All]
en: All
sk: Všetko

[ctx: menu: /Edit/Selection/Range]
en: Range
sk: Rozsah

[ctx: menu: /Edit/Selection/Visible Area]
en: Visible Area
sk: Viditeľná oblasť

[ctx: menu: /Edit/Selection/Next]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: menu: /Edit/Selection/Previous]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: menu: /Edit/Selection/Nothing]
en: Nothing
sk: Nič

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Start]
en: To Start
sk: Na začiatok

[ctx: menu: /Edit/Selection/To End]
en: To End
sk: Na koniec

[ctx: menu: /Edit/Selection/Expand to Labels]
en: Expand to Labels
sk: Roztiahnuť na štítky

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Next Labels]
en: To Next Labels
sk: Na nasledujúce štítky

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Previous Labels]
en: To Previous Labels
sk: Na predchádzajúce štítky

[ctx: menu: /Edit/Track/Add]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: menu: /Edit/Track]
en: Track
sk: Stopa

[ctx: menu: /Edit/Track/Delete]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: menu: /Edit/Track/Select all]
en: Select all
sk: Vybrať všetko

[ctx: menu: /Edit/Track/Invert Selection]
en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

[ctx: menu: /Edit/Clipboard]
en: Clipboard
sk: Schránka

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Flush]
en: Flush
sk: Vyprázdniť

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Insert At...]
en: Insert At...
sk: Vložiť na...

[ctx: menu: /Edit/File Properties...]
en: File Properties...
sk: Vlastnosti súboru...

[ctx: menu: /View]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: menu: /View/Go to Position...]
en: Go to Position...
sk: Prejsť na pozíciu...

[ctx: menu: /View/Begin]
en: Begin
sk: Začiatok

[ctx: menu: /View/End]
en: End
sk: Koniec

[ctx: menu: /View/Previous Page]
en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

[ctx: menu: /View/Next Page]
en: Next Page
sk: Nasledujúca stránka

[ctx: menu: /View/Scroll Right]
en: Scroll Right
sk: Posunúť doprava

[ctx: menu: /View/Scroll Left]
en: Scroll Left
sk: Posunúť doľava

[ctx: menu: /View/Zoom In]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: menu: /View/Zoom Out]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: menu: /View/Zoom to Selection]
en: Zoom to Selection
sk: Priblížiť výber

[ctx: menu: /View/Zoom to Whole Signal]
en: Zoom to Whole Signal
sk: Priblížiť na celý signál

[ctx: menu: /View/Zoom to 100%]
en: Zoom to 100%
sk: Pôvodná veľkosť

[ctx: menu: /Play]
en: Play
sk: Prehrať

[ctx: menu: /Play/Previous]
en: Previous
sk: Predchádzajúce

[ctx: menu: /Play/Rewind]
en: Rewind
sk: Pretočiť dozadu

[ctx: menu: /Play/Start]
en: Start
sk: Spustiť

[ctx: menu: /Play/Loop]
en: Loop
sk: Opakovať

[ctx: menu: /Play/Pause]
en: Pause
sk: Pozastaviť

[ctx: menu: /Play/Continue]
en: Continue
sk: Pokračovať

[ctx: menu: /Play/Stop]
en: Stop
sk: Zastaviť

[ctx: menu: /Play/Forward]
en: Forward
sk: Dopredu

[ctx: menu: /Play/Next]
en: Next
sk: Nasledujúce

[ctx: menu: /Record]
en: Record
sk: Nahrať

[ctx: menu: /Record/Prepare...]
en: Prepare...
sk: Pripraviť...

[ctx: menu: /Record/Start Now!]
en: Start Now!
sk: Spustiť teraz!

[ctx: menu: /Labels]
en: Labels
sk: Štítky

[ctx: menu: /Labels/Add...]
en: Add...
sk: Pridať...

[ctx: menu: /Labels/Delete]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: menu: /Labels/Load...]
en: Load...
sk: Načítať...

[ctx: menu: /Labels/Save...]
en: Save...
sk: Uložiť...

[ctx: menu: /Fx/Volume]
en: Volume
sk: Hlasitosť

[ctx: menu: /Fx/Normalize]
en: Normalize
sk: Normalizovať

[ctx: menu: /Fx/Fade In]
en: Fade In
sk: Zosilniť

[ctx: menu: /Fx/Fade Out]
en: Fade Out
sk: Zoslabiť

[ctx: menu: /Fx/Amplify Free]
en: Amplify Free
sk: Zosilniť voľne

[ctx: menu: /Fx/Fade Intro]
en: Fade Intro
sk: Postupne zosilniť úvod

[ctx: menu: /Fx/Fade Leadout]
en: Fade Leadout
sk: Postupne zoslabiť koniec

[ctx: menu: /Fx/Low Pass]
en: Low Pass
sk: Dolný priepust

[ctx: menu: /Fx/Notch Filter]
en: Notch Filter
sk: Zárezový filter

[ctx: menu: /Fx/Band Pass]
en: Band Pass
sk: Pásmový priepust

[ctx: menu: /Fx/Pitch Shift]
en: Pitch Shift
sk: Posun výšky

[ctx: menu: /Fx/Reverse]
en: Reverse
sk: Otočiť

[ctx: menu: /Calculate]
en: Calculate
sk: Spočítať

[ctx: menu: /Calculate/Silence]
en: Silence
sk: Ticho

[ctx: menu: /Calculate/Noise]
en: Noise
sk: Šum

[ctx: menu: /Window]
en: Window
sk: Okno

[ctx: menu: /Window/Next Window]
en: Next Window
sk: Nasledujúce okno

[ctx: menu: /Window/Previous Window]
en: Previous Window
sk: Predchádzajúce okno

[ctx: menu: /Window/Cascade Sub Windows]
en: Cascade Sub Windows
sk: Usporiadať podokná do kaskády

[ctx: menu: /Window/Tile Sub Windows]
en: Tile Sub Windows
sk: Usporiadať podokná do dlaždíc

[ctx: menu: /Window/Arrange Sub Windows Vertically]
en: Arrange Sub Windows Vertically
sk: Usporiadať podokná vertikálne

[ctx: menu: /Settings]
en: Settings
sk: Nastavenia

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Separate Windows (SDI)]
en: Separate Windows (SDI)
sk: Samostatných okná (SDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in...]
en: Show Files in...
sk: Zobraziť súbory v...

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Same Window (MDI)]
en: Same Window (MDI)
sk: Rovnaké okno (MDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Tabs]
en: Tabs
sk: Karty

[ctx: menu: /Settings/Playback]
en: Playback
sk: Prehrávanie

[ctx: menu: /Settings/Record]
en: Record
sk: Nahrať

[ctx: menu: /Settings/Record/Format]
en: Format
sk: Formát

[ctx: menu: /Settings/Record/Source]
en: Source
sk: Zdroj

[ctx: menu: /Settings/Reset Toolbar]
en: Reset Toolbar
sk: Obnoviť panel nástrojov

[ctx: menu: /Settings/Re-enable all "Do not ask again" messages]
en: Re-enable all "Do not ask again" messages
sk: Znova povoliť všetky správy "Znovu sa už nepýtať"

[ctx: menu: /Help/Contents]
en: Contents
sk: Obsah

[ctx: menu: /Help]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: menu: /Help/About Kwave]
en: About Kwave
sk: O programe Kwave

[ctx: menu: /Help/About KDE]
en: About KDE
sk: Informácie o KDE

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Rewind
sk: Pretočiť dozadu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecordDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btRecord)
en: Record
sk: Nahrať

en: Start playback
sk: Spustiť prehrávanie

en: Start playback and loop
sk: Spustiť prehrávanie a opakovať

en: Stop playback or loop
sk: Zastavte prehrávanie alebo opakovanie

en: Forward
sk: Dopredu

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Continue playback
sk: Pokračovať v prehrávaní

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Loading main menu...
sk: Načítavanie hlavnej ponuky...

en: Initializing toolbar...
sk: Inicializuje sa panel nástrojov...

en: Create a new empty file
sk: Vytvoriť nový prázdny súbor

en: Open an existing file
sk: Otvorí existujúci súbor

en: Save the current file
sk: Uložiť aktuálny súbor

en: Save the current file under a different name or file format...
sk: Uložiť aktuálny súbor pod iným názvom alebo súborovým formátom...

en: Close the current file
sk: Zatvoriť aktuálny súbor

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Znovu

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Insert
sk: Vložiť

en: Mute selection
sk: Stlmiť výber

en: Delete selection
sk: Vymazať výber

en: Reset the toolbar to default settings?
sk: Obnoviť predvolené nastavenia panela nástrojov?

en: Re-enable all disabled notifications?
    All messages that you previously turned off by activating the "Do not ask again" checkbox will then be enabled again.
sk: Znova povoliť všetky zakázané upozornenia??
    Všetky správy, ktoré ste predtým vypli aktiváciou zaškrtávacieho pola "Znovu sa už nepýtať", sa potom znova povolia.

en: Executing command '%1'...
sk: Vykonávanie príkazu '%1'...

en: Executing Kwave script file '%1'...
sk: Vykonávanie súbor skriptu Kwave '%1'...

en: Loading file '%1'...
sk: Načítavam súbor '%1'...

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Unable to open '%1'
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1'

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Invalid or unknown file type: '%1'
sk: Neplatný alebo neznámy typ súboru: '%1'

en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: Length, as in total duration of loaded song]
en: Length: %1 (%2 samples)
sk: Dĺžka: %1 (%2 vzoriek)

en: Mode: %1 kHz @ %2 Bit
sk: Režim: %1 kHz @ %2 Bit

[ctx: %1=first sample, %2=last sample, %3=number of samples, example: 'Selected: 2000...3000 (1000 samples)']
en: Selected: %1...%2 (%3 samples)
sk: Vybrané: %1...%2 (%3 vzoriek)

[ctx: %1=start time, %2=end time, %3=time span, example: 'Selected: 02:00...05:00 (3 min)']
en: Selected: %1...%2 (%3)
sk: Vybrané: %1...%2 (%3)

en: Position: %1
sk: Pozícia: %1

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo enabled]
en: Undo (%1)
sk: Späť (%1)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo disabled]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo enabled]
en: Redo (%1)
sk: Znovu (%1)

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo disabled]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: menu entry for undo if undo enabled]
en: Undo (%1)
sk: Späť (%1)

[ctx: menu entry for undo if undo disabled]
en: Undo
sk: Späť

[ctx: menu entry for redo if redo enabled]
en: Redo (%1)
sk: Znovu (%1)

[ctx: menu entry for redo if redo disabled]
en: Redo
sk: Znovu

[ctx: special entry in the list of labels to delete all]
en: (All)
sk: (Všetko)

en: Zoom to selection
sk: Priblížiť výber

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: Zoom to 100%
sk: Pôvodná veľkosť

en: Zoom to all
sk: Priblížiť na všetko

en: Select zoom factor
sk: Vybrať násobok zväčšenia

en: %1 sec
sk: %1 sek

en: Interpolation
sk: Interpolácia

en: Transform
sk: Transformovať

en: Flip horizontal
sk: Prevrátiť horizontálne

en: Flip vertical
sk: Prevrátiť vertikálne

en: Into first half
sk: Do prvej polovice

en: Into second half
sk: Do druhej polovice

en: Delete
sk: Vymazať

en: Fit In
sk: Umiestniť

en: Presets
sk: Predvoľby

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: Currently Selected Point
sk: Aktuálne vybraný bod

en: Every Second Point
sk: Každý druhý bod

[ctx: Filter description for Kwave curve presets, for use in a FileDialog]
en: Kwave curve preset (*.curve)
sk: predvoľba kriviek Kwave (*.curve)

en: Save Curve Preset
sk: Uložiť predvoľbu kriviek

en: Applying '%1'...
sk: Používam '%1'...

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbSeconds) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeOut) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeIn)
en:  sec
sk:  sek

[ctx: tooltip of a label, %1=index, %2=description/name]
en: Label #%1 (%2)
sk: Štítok #%1 (%2)

[ctx: tooltip of a label, without description, %1=index]
en: Label #%1
sk: Štítok #%1

en: Label
sk: Štítok

en: New
sk: Nové

en: &Delete
sk: Vymazať

en: &Properties...
sk: &Vlastnosti...

en: Move Label
sk: Presunúť štítok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LabelPropertiesWidgetBase)
en: Label Properties...
sk: Vlastnosti štítkov...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Kwave::SelectTimeWidget, time)
en: <b>label position:</b><br>
    Here you can set the position of the label, either by time, by percentage of the whole file or by an absolute sample position. However, internally Kwave always uses the position in samples.
sk: <b>pozícia štítku:</b><br>
    Tu môžete nastaviť pozíciu štítku buď podľa času, percenta celého súboru alebo podľa absolútnej polohy vzorky. Vnútorne však Kwave vždy používa pozíciu vo vzorkách.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Description:
sk: Popis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edDescription)
en: some description of the label (optional)
sk: nejaký popis štítku (voliteľné)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edDescription)
en: <b>label description:</b><br>
    Here you can enter some short text to describe the label.
sk: <b>popis štítku:</b><br>
    Tu môžete zadať krátky text popisujúci štítok.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Position:
sk: Pozícia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: index of the label
sk: index štítku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: <b>label index</b><br>
    This is just a numeric index of the label, starting with zero, sorted by position. Lower index means 'left', higher index means 'right'. You cannot change the index itself, but change the label's position.
sk: <b>index štítkov</b><br>
    Toto je iba číselný index štítku začínajúci nulou, zoradený podľa polohy. Nižší index znamená 'vľavo', vyšší index znamená 'vpravo'. Nemôžete zmeniť samotný index, ale môžete zmeniť pozíciu štítku.

en: Selection, left border
sk: Výber, ľavé ohraničenie

en: Selection, right border
sk: Výber, pravé ohraničenie

en: Drag and Drop
sk: Pretiahnuť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Length
sk: Dĺžka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: select by number of samples
sk: vybrať podľa počtu vzoriek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: &Samples
sk: Vzorky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: select by time
sk: vybrať podľa času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: &Time
sk: Čas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: select by percentage of the signal's length
sk: vybrať podľa percenta dĺžky signálu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: &Percent
sk: Percentá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMinutes)
en: Minutes
sk: Minút

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMilliSeconds)
en: Milliseconds
sk: Milisekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSeconds)
en: Seconds
sk: Sekundy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHours)
en: Hours
sk: Hodín

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slidePercents)
en: sets the selection by the percentage of the whole signal
sk: nastaví výber podľa percenta celého signálu

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Redo
sk: Zn&ovu

en: Cu&t
sk: Vys&trihnúť

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Paste
sk: V&ložiť

en: Selection
sk: Výber

en: &Save...
sk: Uložiť...

en: &Expand to Labels
sk: Roztiahnuť na štítky

en: To Next Labels
sk: Na nasledujúce štítky

en: To Previous Labels
sk: Na predchádzajúce štítky

en: Kwave Macro Files
sk: Makro súbory Kwave

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Supported Files
sk: Všetky podporované súbory

en: No Compression
sk: Bez kompresie

en: Do you really want to abort the current action?
sk: Naozaj chcete prerušiť súčasnú akciu?

en: Name of the album if the source is an album
    that consist of more medias.
sk: Názov albumu, ak je zdrojom album,
    ktorý sa skladá z viacerých médií.

en: Annotation
sk: Poznámka

en: Provides general comments about the file or the subject of
    the file. If the comment is several sentences long, end
    each sentence with a period. Do not include newline
    characters!
sk: Poskytuje všeobecné komentáre k súboru alebo k predlohe
    súboru. Ak má komentár niekoľko viet, ukončite každú
    vetu bodkou. Nezahŕňajte znaky nového riadku!

en: Archival location
sk: Archívne umiestnenie

en: Indicates where the subject of the file is archived.
sk: Označuje, kde je predloha súboru archivovaná.

en: Author
sk: Autor

en: Identifies the name of the author of the original
    subject of the file.
    Example: 'van Beethoven, Ludwig'
sk: Identifikuje meno autora pôvodnej predlohy
    súboru.
    Príklad: 'van Beethoven, Ludwig'

en: Lower Bitrate
sk: Spodná bitová rýchlosť

en: Specifies the lower limit in a VBR bitstream.
sk: Určuje spodnú hranicu v bitovom toku VBR.

en: Bitrate Mode
sk: Režim bitovej rýchlosti

en: Bitrate Mode (ABR, VBR, CBR, etc...)
sk: Režim bitovej rýchlosti (ABR, VBR, CBR, etc...)

en: Bitrate
sk: Bitová rýchlosť

en: Nominal bitrate of the audio stream in bits per second
sk: Nominálna bitová rýchlosť zvukového prúdu v bitoch za sekundu

en: Upper Bitrate
sk: Horná bitová rýchlosť

en: Specifies the upper limit in a VBR bitstream.
sk: Určuje hornú hranicu v bitovom toku VBR.

en: Bits per Sample
sk: Bitov na vzorku

en: Specifies the number of bits per sample.
sk: Určuje počet bitov na vzorku.

en: Number of the CD, if the source is an album of more CDROMs
sk: Číslo CD, ak je zdrojom album viacerých CDROM

en: Number of CDs, if the source is an album of more CDROMs
sk: Počet CD, ak je zdrojom album viacerých CDROM

en: Commissioned
sk: Objednané

en: Lists the name of the person or organization
    that commissioned the subject of the file.
sk: Uvádza meno osoby alebo organizácie,
    ktorá objednala predlohu súboru.

en: Comments
sk: Komentáre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_compression)
en: Compression
sk: Kompresia

en: Sets a mode for compressing the audio
    data to reduce disk space.
sk: Nastavuje režim pre kompresiu zvukových dát
    za účelom zníženia miesta na disku.

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contact information for the creators or distributors of
    the track. This could be a URL, an email address, the
    physical address of the producing label.
sk: Kontaktné informácie na tvorcov alebo distribútorov
    skladby. Môže to byť URL, emailová adresa,
    fyzická adresa vydavateľstva.

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Records the copyright information for the file. If there are
    multiple copyrights, separate them by a semicolon followed
    by a space.
    Example: 'Copyright Linux community 2002'
sk: Zaznamená informácie o autorských právach pre súbor.
    Ak existuje viacero autorských práv, oddeľte ich bodkočiarkou
    s následnou medzerou.
    Príklad: 'Copyright Linux community 2002'

en: Copyrighted
sk: Chránený autorskými právami

en: Indicates whether the file is protected by copyright or not.
sk: Označuje, či je súbor chránený autorským právom alebo nie.

en: Date
sk: Dátum

en: Specifies the date the subject of the file was created.
    Example: '2001-12-24'
sk: Určuje dátum vytvorenia predlohy súboru.
    Príklad: '2001-12-24'

en: Engineer
sk: Inžinier

en: Shows the name of the engineer who worked on the file.
    If there are multiple engineers, separate the names by
    a semicolon and a blank.
sk: Zobrazuje meno technika, ktorý pracoval na súbore.
    Ak existuje viac technikov, oddeľte názvy
    bodkočiarkou a medzerou.

en: Estimated Length
sk: Odhadovaná dĺžka

en: Estimated length of the file in samples
sk: Odhadovaná dĺžka súboru vo vzorkách

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Name of the opened file
sk: Názov otvoreného súboru

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: Size of the file in bytes
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: Genre
sk: Žáner

en: Describes the genre or style of the original work.
    Examples: 'classic', 'pop'
sk: Opisuje žáner alebo štýl pôvodného diela.
    Príklady: 'klasika', 'pop'

en: ISRC number for the track; see the ISRC intro page
    for more information on ISRC numbers.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html
sk: Číslo ISRC pre skladbu; na úvodnej stránke ISRC
    nájdete ďalšie informácie o číslach ISRC.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KeywordWidgetBase)
en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Provides a list of keywords that refer to the
    file or subject of the file.
sk: Poskytuje zoznam kľúčových slov, ktoré odkazujú
    na súbor alebo predlohu súboru.

en: Labels
sk: Štítky

en: The list of labels/markers.
sk: Zoznam štítkov/značiek.

en: Length of the file in samples.
sk: Dĺžka súboru vo vzorkách.

en: License
sk: Licencia

en: License information, e.g., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', an URL to a license or the
    EFF Open Audio License ('distributed under the
    terms of the Open Audio License.
    See http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    for details'), etc.
sk: Informácie o licencii, napr. 'Všetky práva vyhradené',
    'Akékoľvek použitie je povolené', URL na licenciu alebo
    EFF Open Audio License ('distribuované pod podmienkami
    Open Audio License.
    Na http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    nájdete podrobnosti'), atď.

en: Medium
sk: Stredné

en: Describes the original subject of the file,
    where it was first recorded.
    Example: 'orchestra'
sk: Opisuje pôvodnú predlohu súboru,
    kde bola prvýkrát nahraná. Príklad: 'orchester'

en: Mime Type
sk: Typ MIME

en: Mime type of the file format
sk: Mime typ súborového formátu

en: Emphasis
sk: Zvýraznenie

en: Audio emphasis mode
sk: Režim zvýraznenia zvuku

en: Layer
sk: Vrstva

en: MPEG Layer, I, II or III
sk: MPEG Layer, I, II alebo III

en: Mode Extension
sk: Rozšírenie režimu

en: MPEG Mode Extension (only if Joint Stereo)
sk: Rozšírenie režimu MPEG (iba ak je Zmiešané stereo)

en: Version
sk: Verzia

en: MPEG Version, 1, 2 or 2.5
sk: Verzia MPEG, 1, 2 alebo 2.5

en: Name
sk: Názov

en: Stores the title of the subject of the file.
    Example: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"
sk: Ukladá názov predlohy súboru.
    Príklad: "Symfónia č. 6, op. 68 'Pastorálna'"

en: Opus Frame Length
sk: Dĺžka rámcov Opus

en: Opus Frame Length in ms (supported values are 2.5, 5, 10, 20, 40, or 60 ms)
sk: Dĺžka rámcov Opus v ms (podporované hodnoty sú 2.5, 5, 10, 20, 40 alebo 60 ms)

en: Organization
sk: Organizácia

en: Name of the organization producing the track
    (i.e. the 'record label')
sk: Názov organizácie, ktorá produkuje skladbu
    (t.j. 'nahrávacia spoločnosť')

en: Original
sk: Originál

en: Indicates whether the file is an original or a copy
sk: Označuje, či je súbor originál alebo kópiu

en: Performer
sk: Umelec

en: The artist(s) who performed the work. In classical
    music this would be the conductor, orchestra, soloists.
    In an audio book it would be the actor who did the reading.
sk: Umelec(i), ktorí dielo interpretovali. Pri klasickej
    hudbe by to boli dirigent, orchester, sólisti.
    Pri audioknihe by to bol herec, ktorý vykonal čítanie.

en: Private
sk: Súkromné

en: Indicates whether the subject is private
sk: Označuje, či je predloha súkromná

en: Product
sk: Produkt

en: Specifies the name or the title the
    file was originally intended for.
    Example: 'Linux audio collection'
sk: Určuje meno alebo názov, pre ktorý
    bol súbor pôvodne zamýšľaný,
    Príklad: 'Linuxová zvuková zbierka'

en: Sample Format
sk: Formát vzorky

en: Format used for storing the digitized audio samples.
    Example: '32-bit IEEE floating-point'
sk: Formát použitý na ukladanie digitalizovaných zvukových vzoriek.
    Príklad: '32-bitové reálne číslo IEEE'

en: Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Number of samples per second
sk: Počet vzoriek za sekundu

en: Software
sk: Softvér

en: Identifies the name of the software package
    used to create the file.
    Example: 'Kwave v0.6.4-1'
sk: Identifikuje názov softvérového balíka
    použitého na vytvorenie súboru.
    Príklad: 'Kwave v0.6.4-1'

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_source) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSource)
en: Source
sk: Zdroj

en: Identifies the name of the person or organization
    who supplied the original subject of the file.
    Example: 'Chaotic Sound Research'
sk: Identifikuje meno osoby alebo organizácie,
    ktorá poskytla pôvodnú predlohu súboru.
    Príklad: 'Chaotic Sound Research'

en: Source form
sk: Forma zdroja

en: Identifies the original form of
    the material that was digitized.
    Examples: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'
sk: Identifikuje pôvodnú formu materiálu,
    ktorý bol digitalizovaný.
    Príklad: 'Platňa/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'kazeta/CrO2/60min'

en: Subject
sk: Predloha

en: Describes the subject of the file.
    Example: 'Bird voices at early morning'
sk: Opisuje predlohu súboru.
    Príklad: 'Vtáčie hlasy skoro ráno'

en: Technician
sk: Technik

en: Identifies the technician who digitized the subject file.
    Example: 'Torvalds, Linus'
sk: Identifikuje technika, ktorý digitalizoval súbor predlohy.
    Príklad: 'Torvalds, Linus'

en: Track
sk: Stopa

en: Track of the CD if the source was a CDROM.
sk: Stopa CD, ak bol zdrojom CDROM.

en: Tracks
sk: Stopy

en: Number of tracks of the CD if the source was a CDROM.
sk: Počet skladieb na CD, ak bol zdrojom CDROM.

en: Channels
sk: Kanály

en: Specifies the number of channels of the signal.
sk: Určuje počet kanálov signálu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionBaseQuality)
en: Base Quality
sk: Základná kvalita

en: Base quality of the compression in VBR mode
sk: Základná kvalita kompresie v režime VBR

en: May be used to differentiate multiple versions
    of the same track title in a single collection.
    (e.g. remix info)
sk: Môže byť použité na odlíšenie viacerých verzií
    názvu rovnakej skladby v jednej zbierke.
    (napr. remix info)

[ctx: file progress dialog]
en: File:
sk: Súbor:

[ctx: file progress dialog]
en: Length:
sk: Dĺžka:

[ctx: file progress dialog]
en: Sample Rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

[ctx: file progress dialog, %1=number of samples per second]
en: %1 Samples per second
sk: %1 vzoriek za sekundu

[ctx: file progress dialog]
en: Resolution:
sk: Rozlíšenie:

[ctx: file progress dialog, %1=number of bits per sample (8, 16, 24...)]
en: %1 Bits per sample
sk: %1 Bitov na vzorku

[ctx: file progress dialog]
en: Tracks:
sk: Stopy:

en: Do you really want to abort the operation?
sk: Naozaj chcete prerušiť operáciu?

[ctx: file progress dialog, %1=transfer rate, %2=remaining duration]
en: %1 kB/s (%2 remaining)
sk: %1 kB/s (%2 zostávajúce)

[ctx: file progress dialog, %1=number of loaded/saved megabytes, %2=number of total megabytes to load or save]
en: %1 MB of %2 MB done
sk: %1 MB z %2 MB hotových

[ctx: file progress dialog, %1=a number of samples]
en: %1 samples
sk: %1 vzoriek

en: Sinus
sk: Sínus

en: Rectangular
sk: Obdĺžnikový

en: Sawtooth
sk: Pílovitý

en: Inverse Sawtooth
sk: Inverzný pílovitý

en: Triangular
sk: Trojuholníkový

en: Square Sinus
sk: Štvorcový sínus

en: Cubic Sinus
sk: Kubický sínus

en: Classic Rock
sk: Klasický rock

en: Other
sk: Iné

en: Alternative
sk: Alternatívne

en: Vocal
sk: Vokálna

en: Classical
sk: Klasika

en: Instrumental
sk: Inštrumentálna

en: Game
sk: Hra

en: Sound Clip
sk: Zvukový klip

en: Alternative Rock
sk: Alternatívny Rock

en: Meditative
sk: Meditatívna

en: Instrumental Pop
sk: Inštrumentálny Pop

en: Instrumental Rock
sk: Inštrumentálny Rock

en: Ethnic
sk: Etnická

en: Gothic
sk: Gotická

en: Electronic
sk: Elektronická

en: Southern Rock
sk: Južanský rock

en: Comedy
sk: Komédia

en: Cult
sk: Kult

en: Christian Rap
sk: Kresťanský rap

en: Cabaret
sk: Kabaret

en: New Wave
sk: Nová vlna

en: Psychedelic
sk: Psychedelická

en: Musical
sk: Muzikál

en: National Folk
sk: Národný folk

en: Latin
sk: Latinská

en: Celtic
sk: Keltský

en: Avantgarde
sk: Avantgardná

en: Gothic Rock
sk: Gotický rock

en: Progressive Rock
sk: Progresívny rock

en: Psychedelic Rock
sk: Psychedelický rock

en: Symphonic Rock
sk: Symfonický rock

en: Chorus
sk: Zbor

en: Easy Listening
sk: Ľahké počúvanie

en: Humour
sk: Humor

en: Speech
sk: Reč

en: Chanson
sk: Šansón

en: Chamber Music
sk: Komorná hudba

en: Symphony
sk: Symfónia

en: Satire
sk: Satira

en: Club
sk: Klubová

en: Folklore
sk: Folklór

en: Ballad
sk: Balada

en: Rhythmic Soul
sk: Rytmický soul

en: Drum Solo
sk: Bubnové sólo

en: Christian Gangsta Rap
sk: Kresťanský gangsta rap

en: Contemporary Christian
sk: Súčasná kresťanská

en: Christian Rock
sk: Kresťanský rock

en: Abstract
sk: Abstraktné

en: Baroque
sk: Baroko

en: Experimental
sk: Experimentálne

en: Global
sk: Globálne

en: New Romantic
sk: Novoromantizmus

en: Neoclassical
sk: Neoklasika

en: Audiobook
sk: Audiokniha

en: Audio Theatre
sk: Zvukové divadlo

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Linear
sk: Lineárny

en: Polynom, nth Degree
sk: Polynóm n-tého stupňa

en: Polynom, 3rd Degree
sk: Polynóm 3. stupňa

en: Polynom, 5th Degree
sk: Polynóm 5. stupňa

en: Polynom, 7th Degree
sk: Polynóm 7. stupňa

en: Sample and Hold
sk: Vzorkovať a podržať

en: Failed opening the log file '%1' for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor záznamu '%1' na zápis

en: Unable to open '%1'
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1'

en: Running plugin '%1'...
sk: Spúšťam plugin '%1'...

en: The plugin '%1' is unknown or invalid.
sk: Zásuvný modul '%1' je neznámy alebo neplatný.

en: Error On Loading Plugin
sk: Chyba pri načítaní zásuvného modulu

en: Loading plugin %1...
sk: Načítavanie zásuvného modulu %1...

en: Linear Two's Complement
sk: Lineárny dvojkový doplnok

en: Unsigned Integer
sk: Neznamienkový integer

en: 32-bit IEEE Floating-Point
sk: 32-bitové reálne číslo IEEE

en: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point
sk: 64-bitové reálne číslo IEEE s dvojitou presnosťou

en: Signal is empty, nothing to save.
sk: Signál je prázdny, nie je čo uložiť.

en: Saving in this format will lose the following additional file attribute(s):
    %1
    Do you still want to continue?
sk: Uložením v tomto formáte stratíte nasledujúci ďalší súborový atribút(y):
    %1
    Stále chcete pokračovať?

en: (built with KDE Frameworks %1)
sk: (zostavené s KDE Frameworks %1)

en: An error occurred while saving the file.
sk: Pri ukladaní súboru sa vyskytla chyba.

en: The file has been truncated and might be corrupted.
sk: Súbor bol skrátený a môže byť poškodený.

en: Sorry, the file type is not supported.
sk: Prepáčte, typ súboru nie je podporovaný.

en: Insert Clipboard at position
sk: Vložiť schránku na pozíciu

en: Paste
sk: Vložiť

en: Crop
sk: Orezať

en: Expand Selection to Label
sk: Roztiahnuť výber na štítky

en: Select Next Labels
sk: Vybrať nasledujúce štítky

en: Select Previous Labels
sk: Vybrať predchádzajúce štítky

en: Select All Tracks
sk: Vybrať všetky stopy

en: Deselect all tracks
sk: Zrušiť výber všetkých stôp

en: Invert Track Selection
sk: Invertovať výber stôp

en: Select Track
sk: Vybrať stopu

en: Deselect Track
sk: Zrušiť vybratie stopy

en: Toggle Track Selection
sk: Prepnúť výber stôp

en: Append Track
sk: Pripojiť stopu

en: Insert Track
sk: Vložiť stopu

en: Delete Track
sk: Vymazať stopu

en: Insert Space
sk: Vložiť medzeru

en: Not enough memory for saving undo information.
sk: Nedostatok pamäte na uloženie informácií vrátení späť.

en: Do you want to continue without the possibility to undo?
sk: Chcete pokračovať bez možnosti vrátiť späť?

en: <b>Hint</b>: you can configure the amount of memory<br>available for undo under '%1'/'%2'.
sk: <b>Tip</b>: môžete nakonfigurovať množstvo pamäte<br>dostupnej pre vrátenie späť pod '%1'/'%2'.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Memory
sk: Pamäť

en: Last Action
sk: Posledná akcia

en: Modify File Info
sk: Zmeniť informácie o súbore

en: Delete All Labels
sk: Vymazať všetky štítky

en: Delete Label
sk: Vymazať štítok

en: Manual Track Selection
sk: Ručný výber stôp

en: Manual Selection
sk: Ručný výber

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btNew)
en: New File
sk: Nový súbor

[ctx: name of the undo action for inserting a meta data object]
en: Insert %1
sk: Vložiť %1

[ctx: name of the undo action for inserting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Insert %1 %2 objects
sk: Vložiť %1 %2 objektov

en: Insert Meta Data
sk: Vložiť metadáta

[ctx: name of the undo action for deleting a meta data object]
en: Delete %1
sk: Vymazať %1

[ctx: name of the undo action for deleting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Delete %1 %2 objects
sk: Vymazať %1 %2 objektov

en: Delete Meta Data
sk: Vymazať metadáta

en: Modify Samples
sk: Zmeniť vzorky

[ctx: name of the undo action for modifying a meta data object]
en: Modify %1
sk: Zmeniť %1

[ctx: name of the undo action for modifying multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Modify %1 %2 objects
sk: Zmeniť %1 %2 objekty

en: Modify Meta Data
sk: Zmeniť metadáta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: None
sk: Žiadne

en: name
sk: názov

en: version
sk: verzia

en: authors
sk: autori

en: Plugins found: %1
sk: Našli sa zásuvné moduly: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AboutDialogBase)
en: About Kwave
sk: O aplikácii Kwave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <h1>Kwave - a sound editor by KDE</h1>
sk: <h1>Kwave - zvukový editor od KDE</h1>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, about_tab)
en: About
sk: O aplikácii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, abouttext)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave is a sound editor based on KDE Frameworks. </span></p><p><br/>With Kwave you can edit many sorts of audio files including multi track files. You are able to alter and play back each track on its own.<br/>Kwave also includes many plugins  to transform the audio data in several ways and presents a graphical view with a complete zoom and scroll capability.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave je zvukový editor založený na KDE Frameworks. </span></p><p><br/>Pomocou Kwave môžete upravovať mnoho druhov zvukových súborov vrátane súborov s viacerými stopami. Ste schopní pozmeniť a prehrať každú stopu samostatne.<br/>Kwave tiež obsahuje mnoho zásuvných modulov na transformáciu zvukových dát niekoľkými spôsobmi a predstavuje grafické zobrazenie s úplnou možnosťou priblíženia a posúvania.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authors_tab)
en: Authors
sk: Autori

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, thanks_tab)
en: Thanks To
sk: Poďakovanie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, plugins_tab)
en: Plugins info
sk: Informácie o zásuvných moduloch

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, translations_tab)
en: Translation
sk: Preklad

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, license_tab)
en: License agreement
sk: Licencia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmplifyFreeDlg)
en: Amplify Free
sk: Zosilniť voľne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeIn)
en: Fade In
sk: Zosilniť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeOut)
en: Fade Out
sk: Zoslabiť

en: Fade Intro
sk: Postupne zosilniť úvod

en: Fade Leadout
sk: Postupne zoslabiť koniec

en: &Stop
sk: Za&staviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btListen)
en: &Listen
sk: Počúvať

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BandPassDlg)
en: Band Pass
sk: Pásmový priepust

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btListen)
en: start/stop pre-listening
sk: spustiť/zastaviť predbežné počúvanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btListen)
en: Start or stop the pre-listening of the current settings. If pre-listening is enabled, you will nearly immediately hear any change in the selected parameters.
sk: Spustiť alebo zastaviť predbežné počúvanie súčasných nastavení. Ak je povolené predbežné počúvanie, takmer okamžite budete počuť každú zmenu vo vybraných parametroch.

en: ASCII encoded audio
sk: Zvuk kódovaný v ASCII

en: Unable to open the file for saving.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na uloženie.

en: Amiga IFF/8SVX Sound File Format
sk: Zvukový súborový formát Amiga IFF/8SVX

en: Compressed Audio Interchange Format
sk: Komprimovaný zvukový výmenný formát

en: Audio Interchange Format
sk: Zvukový výmenný formát

en: Audio Visual Research File Format
sk: Súborový formát Audio Visual Research

en: Core Audio File Format
sk: Zvukový súborový formát Core

en: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format
sk: Berkeley, IRCAM, Zvukový formát Carl

en: NIST SPHERE Audio File Format
sk: Zvukový súborový formát NIST SPHERE

en: Sample Vision Format
sk: Sample Vision formát

en: Format or function is not implemented
sk: Formát alebo funkcia nie je implementovaná

en: File header is damaged
sk: Hlavička súboru je poškodená

en: Invalid codec type
sk: Neplatný typ kodeku

en: Opening the file failed
sk: Otvorenie súboru zlyhalo

en: Read access failed
sk: Prístup na čítanie zlyhal

en: Invalid sample format
sk: Neplatný formát vzorky

en: An error occurred while opening the file:
    '%1'
sk: Pri otváraní súboru sa vyskytla chyba:
    '%1'

en: Opening the FLAC bitstream failed.
sk: Otvorenie bitového toku FLAC zlyhalo.

en: Error while parsing the FLAC metadata. (%s)
sk: Chyba pri analýze metadát FLAC. (%s)

en: Unable to open the FLAC encoder.
sk: Nepodarilo sa otvoriť kódovač FLAC.

[ctx: menu: /Settings/MP3 Encoder Setup]
en: MP3 Encoder Setup
sk: Nastavenie kódovača MP3

en: The file has an invalid checksum.
    Do you still want to continue?
sk: Súbor má neplatný kontrolný súčet.
    Stále chcete pokračovať?

en: The file contains an invalid channel mode 0x%1
    Assuming Mono...
sk: Súbor obsahuje neplatný kanálový režim 0x%1
    Predpokladá sa Mono...

en: The opened file is no MPEG file or it is damaged.
    No header information has been found.
sk: Otvorený súbor nie je súbor MPEG alebo je poškodený.
    Nenašli sa žiadne informácie hlavičky.

en: Checksum error
sk: Chyba kontrolného súčtu

en: Synchronization lost
sk: Synchronizácia stratená

en: File contains invalid data
sk: Súbor obsahuje neplatné dáta

en: Unknown error 0x%1. Damaged file?
sk: Neznáma chyba 0x%1. Poškodený súbor?

en: An error occurred while decoding the file:
    '%1',
    at position %2.
sk: Pri dekódovaní súboru sa vyskytla chyba:
    '%1',
    na pozícii %2.

en: Do you still want to continue?
sk: Stále chcete pokračovať?

en: Do you want to continue and ignore all following errors?
sk: Chcete pokračovať a ignorovať všetky nasledujúce chyby?

en: The file format you have chosen supports only mono or stereo. This file will be mixed down to stereo when saving.
sk: Súborový formát, ktorý ste vybrali, podporuje iba mono alebo stereo. Pri ukladaní sa tento súbor zmieša na stereo.

en: Unable to open the file for saving!
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na uloženie!

[ctx: %1=name of the external program, %2=stderr of the program]
en: An error occurred while calling the external encoder '%1':
    
    %2
sk: Pri volaní externého kódovača sa vyskytla chyba '%1':
    
    %2

en: (user defined)
sk: (používateľské)

en: sample rate in Hz (use %1 as placeholder)
    or kHz (use %2 as placeholder)
sk: vzorkovacia frekvencia v Hz (použiť %1 ako zástupný znak)
    alebo kHz (použiť %2 ako zástupný znak)

en: bits per sample,
    use %1 as placeholder
sk: bitov na vzorku,
    ako zástupný znak použite %1

en: parameter for minimum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
sk: parameter pre minimálnu bitovú rýchlosť v bitoch/sek
    (ako zástupný znak použite %1)

en: parameter for maximum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
sk: parameter pre maximálnu bitovú rýchlosť v bitoch/sek
    (ako zástupný znak použite %1)

en: parameter for average bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
sk: parameter pre priemernú bitovú rýchlosť v bitoch/sek
    (ako zástupný znak použite %1)

en: Select MP3 Encoder
sk: Vybrať MP3 kódovač

en: Congratulation, the test was successful!
sk: Gratulujeme, test bol úspešný!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MP3EncoderDialogBase)
en: MP3 Encoder Settings
sk: Nastavenia kódovača MP3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSearch)
en: manually browse for the encoder
sk: manuálne vyhľadajte kódovač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSearch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDevice)
en: &Select...
sk: &Vybrať...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbProgram)
en: select one of the predefined encoder setups
sk: vyberte jedno z preddefinovaných nastavení kódovačov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btDetect)
en: auto-detect the installed encoder
sk: automaticky zistiť nainštalovaný kódovač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btDetect)
en: &Auto Detect...
sk: Automatická detekcia...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: show the usage information of the encoder
sk: zobraziť informácie o použití kódovača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: &Usage
sk: Použitie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPath)
en: path to the encoder
sk: cesta ku kódovaču

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPath)
en: Path:
sk: Cesta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btLocate)
en: find the full path to the encoder
sk: nájsť úplnú cestu ku kódovaču

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btLocate)
en: &Locate
sk: Lokalizovať

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpParameters)
en: Parameters
sk: Parametre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInput)
en: Input
sk: Vstup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSign)
en: Sign:
sk: Podpis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edByteOrder)
en: parameter for switching the byte order
sk: parameter pre prepínanie poradia bajtov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edRawFormat)
en: parameter for telling the encoder to use raw data as input format
sk: parameter, ktorý kódovaču oznamuje, aby ako vstupný formát použil nespracované dáta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRawFormat)
en: Raw Format:
sk: Raw formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblByteOrder)
en: Byte Order:
sk: Usporiadanie bytov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edSign)
en: parameter to use signed sample format
sk: parameter na použitie podpísaného formátu vzorky

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFormat) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFormat)
en: Format
sk: Formát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate)
en: Sample Rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitsPerSample)
en: Bits per Sample:
sk: Bitov na vzorku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Channels:
sk: Kanály:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edMono)
en: parameter for single channel files (mono)
sk: parameter pre jednokanálové súbory (mono)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edStereo)
en: parameter for multi channel files
    (stereo or more channels)
sk: parameter pre viackanálové súbory
    (stereo alebo viac kanálov)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabQuality)
en: Quality
sk: Kvalita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrate)
en: Bitrate:
sk: Bitová rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateAvg)
en: avg
sk: priemer

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEncoding)
en: Encoding
sk: Kódovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasis)
en: Emphasis:
sk: Zvýraznenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasisNone)
en: none
sk: žiadne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisNone)
en: parameter for no emphasis
sk: parameter pre žiadne zvýraznenie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasis5015ms)
en: parameter for 50/15ms emphasis
sk: parameter pre zvýraznenie 50/15ms

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisCCIT_J17)
en: parameter for CCIT J17 emphasis
sk: parameter pre zvýraznenie CCIT J17

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoiseShaping)
en: Noise Shaping:
sk: Tvarovanie šumu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edNoiseShaping)
en: parameters for configuring noise shaping
sk: parametre pre konfiguráciu tvarovania šumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompatibility)
en: Compatibility:
sk: Kompatibilita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCompatibility)
en: parameters for compatibility settings
sk: parametre pre nastavenie kompatibility

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFlags)
en: Flags
sk: Vlajky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCopyright)
en: Copyright:
sk: Autorské práva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCopyright)
en: parameter for marking the file as copyrighted
sk: parameter na označenie súboru ako chráneného autorskými právami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOriginal)
en: Original:
sk: Originál:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edOriginal)
en: parameter for marking the signal as original (not a copy)
sk: parameter na označenie signálu ako originálu (nie kópie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProtect)
en: Protect:
sk: Chrániť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edProtect)
en: parameter to enable CRC protection
sk: parameter na povolenie ochrany CRC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrepend)
en: Prepend:
sk: Predradiť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPrepend)
en: additional parameters to put at the start of the encoder command line
sk: dodatočné parametre, ktoré sa dajú na začiatok príkazového riadku kódovača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAppend)
en: Append:
sk: Pripojiť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edAppend)
en: additional parameters to append at the end of the encoder command line
sk: dodatočné parametre, ktoré sa pridajú na koniec príkazového riadku kódovača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHelp)
en: Encoder Help:
sk: Pomocník kódovača:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEncoderHelp)
en: parameter for getting usage information of the encoder
sk: parameter na získanie informácií o použití kódovača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoderInfo)
en: Version Info:
sk: Informácie o verzii:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edVersionInfo)
en: parameter for getting the encoder version information
sk: parameter na získanie informácií o verzii kódovača

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: try to encode some short test signal with the current settings
sk: skúsiť kódovať nejaký krátky testovací signál s aktuálnym nastavením

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: Test...
sk: Vyskúšať...

en: Ogg bitstream has zero-length.
sk: Bitový tok Ogg má nulovú dĺžku.

en: Input does not appear to be an Ogg bitstream.
sk: Zdá sa, že vstup nie je bitovým tokom Ogg.

en: Error reading first page of the Ogg bitstream data.
sk: Chyba čítaní prvej stránky údajov bitového toku Ogg.

en: Error reading initial header packet.
sk: Chyba pri čítaní počiatočného paketu hlavičky.

en: Error: Codec not supported
sk: Chyba: Kodek nie je podporovaný

en: Corrupt or missing data in bitstream. Continuing.
sk: Poškodené alebo chýbajúce dáta v bitovom toku. Pokračovanie.

[ctx: error in Ogg encoder, no support for a compression type (e.g. opus, vorbis etc)]
en: Error: No Codec for '%1' available
sk: Chyba: Nie je k dispozícii žiadny kodek pre '%1'

en: One or more invalid/out of range arguments.
sk: Jeden alebo viac argumentov neplatných/mimo rozsahu.

en: The mode struct passed is invalid.
sk: Odovzdaná štruktúra režimu je neplatná.

en: An internal error was detected.
sk: Zistila sa interná chyba.

en: The compressed data passed is corrupted.
sk: Odovzdané komprimované údaje sú poškodené.

en: Invalid/unsupported request number.
sk: Neplatné/nepodporované číslo žiadosti.

en: A decoder structure is invalid or already freed.
sk: Štruktúra dekodéra je neplatná alebo už uvoľnená.

en: Decoder error: %1
sk: Chyba dekodéra: %1

en: End of file before finding Opus Comment headers.
sk: Koniec súboru pred nájdením hlavičiek komentárov Opus.

en: This Ogg bitstream does not contain valid Opus audio data.
sk: Tento bitový tok Ogg neobsahuje platné zvukové dáta Opus.

en: Opus decoder failed
sk: Dekodér Opus zlyhal

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to mono.
sk: Priestorová bitová rýchlosť by bola nižšia ako 32kBit/sek na kanál, tento súbor by mal byť zmiešaný na mono.

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to stereo.
sk: Priestorová bitová rýchlosť by bola nižšia ako 32kBit/sek na kanál, tento súbor by mal byť zmiešaný na stereo.

[ctx: %1=original bitrate, %2=new/limited bitrate]
en: Bitrate %1 kBit/sec is out of range, limited to %2 kBit/sec
sk: Bitová rýchlosť %1 kBit/sek je mimo rozsahu, obmedzená na %2 kBit/sek

[ctx: %1=requested sample rate, %2=lowest supported, %3=highest supported]
en: Sample rate %1 samples/sec is out of range,
    supported are %2 ... %3 samples/sec.
sk: Vzorkovacia frekvencia %1 vzoriek/sek je mimo rozsahu,
    podporované sú %2 ... %3 vzoriek/sek.

en: Opus encoder failed
sk: Kódovač Opus zlyhal

en: Opus encoder failed setting bitrate: '%1'
sk: Kódovaču Opus sa nepodarilo nastaviť bitovú rýchlosť: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR mode: '%1'
sk: Kódovač Opus zlyhal pri konfigurácii režimu VBR: '%1'

en: Opus encoder failed configuring VBR constraint: '%1'
sk: Kódovač Opus zlyhal pri konfigurácii obmedzenia VBR: '%1'

en: Opus encoder failed getting lookahead value: '%1'
sk: Kódovaču Opus sa nepodarilo získať hodnotu lookahead: '%1'

en: This Ogg bitstream does not contain any Vorbis audio data.
sk: Tento bitový tok Ogg neobsahuje žiadne zvukové dáta Vorbis.

en: Corrupt secondary header. Exiting.
sk: Poškodená sekundárna hlavička. Ukončenie.

en: End of file before finding all Vorbis headers.
sk: Koniec súboru pred nájdením všetkých hlavičiek Vorbis.

en: This codec supports only mono or stereo files, %1 channels are not supported.
sk: Tento kodek podporuje iba mono alebo stereo súbory, %1 kanály nie sú podporované.

en: You have not selected any bitrate for the encoding. Do you want to continue and encode with %1 kBit/s or cancel and choose a different bitrate?
sk: Pre kódovanie ste nevybrali žiadnu bitovú rýchlosť. Chcete pokračovať a kódovať s %1 kBit/s alebo zrušiť a zvoliť inú bitovú rýchlosť?

en: One or more encoding parameters are not supported. Please change the settings and try again.
sk: Jeden alebo viac parametrov kódovania nie je podporovaných. Prosím, zmeňte nastavenia a skúste to znova.

en: Detecting endianness (standard search)...
sk: Zisťovanie endianity (štandardné hľadanie)...

en: Detecting endianness (statistic search)...
sk: Zisťovanie endianity (štatistické hľadanie)...

en: Searching for missing chunk '%1'...
sk: Hľadá sa chýbajúca časť '%1'...

en: Auto Repair
sk: Automatická oprava

en: Reading...
sk: Čítanie...

en: The file has been structurally damaged or it is no WAV file.
    Should Kwave try to repair it?
sk: Súbor bol štrukturálne poškodený alebo nie je súbor WAV.
    Mala by sa aplikácia Kwave ho pokúsiť opraviť?

en: Kwave Auto Repair
sk: Automatická oprava Kwave

en: &Repair
sk: Opraviť

en: The opened file is no WAV file or it is damaged:
    There is not enough valid sound data.
    
    It makes no sense to continue now.
sk: Otvorený súbor nie je súbor WAV alebo je poškodený:
    Nie je dostatok platných zvukových dát.
    
    Už nemá zmysel pokračovať.

en: The WAV file seems to be damaged:
    Some chunks are duplicate or missing.
    
    Kwave will only use the first ones and ignore
    the rest. This might lead to loss of data.
sk: Zdá sa, že súbor WAV je poškodený:
    Niektoré časti sú duplicitné alebo chýbajú.
    
    Kwave použije iba prvé a ostatné bude
    ignorovať. To môže viesť k strate dát.

en: file header is damaged
sk: hlavička súboru je poškodená

en: internal libaudiofile error #%1: '%2'
sk: interná chyba libaudiofile #%1: '%2'

en: Sorry, the currently selected compression type cannot be used for saving. Do you want to use G711 ULAW compression instead?
sk: Prepáčte, ale momentálne vybraný typ kompresie nie je možné použiť na uloženie. Chcete namiesto toho použiť kompresiu G711 ULAW?

en: &Yes, use G711
sk: Áno, použiť G711

en: &No, store uncompressed
sk: &Nie, uložiť nekomprimované

en: File or selection too large
sk: Súbor alebo výber je príliš veľký

en: Generate 50% DC Level
sk: Generovať 50% úroveň DC

en: Generate 100% DC Level
sk: Generovať 100% úroveň DC

en: MinMax Pattern
sk: Vzor MinMax

en: Generate Sawtooth Pattern
sk: Generovať pílovitý vzor

en: Verify Sawtooth Pattern
sk: Overiť pílovitý vzor

en: FM Sweep
sk: Rozmetanie FM

en: Labels at Stripe borders
sk: Štítky na hraniciach pruhov

en: Dump Window Hierarchy
sk: Vypísať hierarchiu okien

en: Dump Meta Data
sk: Vypísať metadáta

en: Debug (%1)
sk: Ladenie (%1)

[ctx: menu: /File/Save/Export to K3b Project...]
en: Export to K3b Project...
sk: Export do projektu K3b...

[ctx: file type filter when exporting to K3b]
en: K3b project file (*.k3b)
sk: Súbor projektu K3b (*.k3b)

en: Only mono and stereo files can be used for an audio CD. You can either deselect some channels or export the file in a different file format that supports mono and stereo only (for example FLAC) and then try again.
sk: Pre zvukové CD je možné použiť iba mono a stereo súbory. Môžete zrušiť výber niektorých kanálov alebo exportovať súbor v inom formáte, ktorý podporuje iba mono a stereo (napríklad FLAC), a potom skúsiť znova.

en: A K3b project file has been created and audio files have been exported.
    Should I start K3b and open the audio CD project now?
sk: Bol vytvorený súbor projektu K3b a exportovali sa zvukové súbory.
    Mám teraz spustiť K3b a otvoriť zvukový CD projekt?

[ctx: default entry of the list of placeholder patterns in the K3b export plugin (used for detecting title and artist from a label description)]
en: (auto detect)
sk: (automatická detekcia)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpInputSettings)
en: Input Settings
sk: Nastavenia vstupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelFormat)
en: Format of Labels:
sk: Formát štítkov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbLabelPattern)
en: <html><head/><body><p>Select a pattern for detecting title and artist from the text of a label.<br/>It currently understands the following placeholders:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>title of the song</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> name of the artist</li></ul></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Z textu štítku vybrať vzor na zisťovanie názvu a umelca.<br/>V súčasnosti rozumie týmto zástupným znakom:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>názov piesne</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> meno umelca</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: If checked, <b>save only the blocks that overlap with the current selection</b>, otherwise the whole file. <br><i>Please note that this option is disabled if nothing is selected or the selection already covers the whole file.</i>
sk: Ak je zaškrtnuté, <b>uložiť iba bloky, ktoré sa prekrývajú s aktuálnym výberom</b>, inak celý súbor. <br><i>Treba upozorniť, že táto možnosť je zakázaná, ak nie je vybrané nič alebo výber už pokrýva celý súbor.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Use Selection only
sk: Použiť iba výber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpOutputSettings)
en: Output Settings
sk: Nastavenia výstupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExportLocation)
en: Export Location:
sk: Umiestnenie exportu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Specify where to place the exported sound files which are used for the tracks of the audio CD.
sk: Určite, kam umiestniť exportované zvukové súbory, ktoré sa použijú pre stopy zvukového CD.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Same Directory as K3b File
sk: Rovnaký adresár ako súbor K3b

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Sub Directory
sk: Podadresár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOverwritePolicy)
en: Overwrite Policy:
sk: Pravidlá prepisovania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Select whether existing files are overwritten or new file names are used when exporting the files to use as tracks of the audio CD.
sk: Vyberte, či sa majú existujúce súbory prepísať, alebo či sa majú použiť nové názvy súborov pri exportovaní súborov, ktoré sa majú použiť ako stopy zvukového CD.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Overwrite Existing Files
sk: Prepísať existujúce súbory

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Use new File Names
sk: Použiť nové názvy súborov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbABR)
en: Average Bitrate Mode
sk: Režim priemernej bitovej rýchlosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbABR)
en: <b>Average Bitrate Mode</b><br>
    Bitrate is set to an average value,
    with optional upper and lower limit.
sk: <b>Režim priemernej bitovej rýchlosti</b><br>
    Bitová rýchlosť je nastavená na priemernú hodnotu,
    s voliteľným horným a dolným obmedzením.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLowestBitrate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbBaseQuality)
en: lowest
sk: najnižšia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: Variable Bitrate Mode
sk: Režim premenlivej bitovej rýchlosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: <b>Variable Bitrate Mode</b><br>
    The bitrate is selected by an average quality.
sk: <b>Režim premenlivej bitovej rýchlosti</b><br>
    Bitová rýchlosť sa vyberá podľa priemernej kvality.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighestBitrate)
en: highest
sk: najvyššia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionNominalBitrate)
en: Nominal Bitrate
sk: Nominálna bitová rýchlosť

en: %1 bytes
sk: %1 bajtov

en: %1 kB (%2 byte)
sk: %1 kB (%2 bajt)

en: %1 MB (%2 byte)
sk: %1 MB (%2 bajt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: Sample rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

en: Here you can select one of the predefined
    well-known sample rates or you can enter
    any sample rate on your own.
sk: Tu môžete vybrať jednu z preddefinovaných
    známych vzorkovacích frekvencií alebo môžete
    zadať ľubovoľnú vzorkovaciu frekvenciu sami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution)
en: Resolution:
sk: Rozlíšenie:

en: Select a resolution in bits in which the file
    will be saved.
sk: Vyberte rozlíšenie v bitoch, v ktorom sa
    uloží súbor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: Tracks:
sk: Stopy:

en: Shows the number of tracks of the signal.
    You can add or delete tracks via the Edit menu.
sk: Zobrazuje počet stôp signálu.
    Stopy môžete pridávať alebo mazať cez ponuku Upraviť.

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Shows the length of the file in samples
    and if possible as time.
sk: Zobrazuje dĺžku súboru vo vzorkách
    a podľa možnosti aj ako čas.

en: %1 (%2 samples)
sk: %1 (%2 vzoriek)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtSourceBuffer)
en: %1 samples
sk: %1 vzoriek

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileInfoDlg)
en: File Info
sk: Info o súbore

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_file)
en: File
sk: Súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond_2)
en: samples per second
sk: vzoriek za sekundu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompression_2)
en: Encoding Mode:
sk: Režim kódovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegIntensityStereo)
en: Intensity Stereo
sk: Stereo intenzity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegCopyrighted)
en: yes
sk: áno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 4 to 31
sk: Pásma 4 až 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 8 to 31
sk: Pásma 8 až 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 12 to 31
sk: Pásma 12 až 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 16 to 31
sk: Pásma 16 až 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 1 (ISO/IEC 11172-3)
sk: MPEG verzia 1 (ISO/IEC 11172-3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2 (ISO/IEC 13818-3)
sk: MPEG verzia 2 (ISO/IEC 13818-3)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2.5 (unofficial)
sk: MPEG verzia 2.5 (neoficiálne)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_content)
en: Content
sk: Obsah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Select a date from the calendar.
sk: Vybrať dátum z kalendára.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Opens a dialog for selecting a date from the calendar.
sk: Otvára dialóg pre výber dátumu z kalendára.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDateNow) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: Set the date to today.
sk: Nastaviť dátum na dnes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: &Today
sk: &Dnes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_author)
en: Author/Copyright
sk: Autor/Copyright

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: You have changed the sample rate. Do you want to convert the whole file to the new sample rate or do you only want to set the rate information in order to repair a damaged file? Note: changing only the sample rate can cause "Mickey Mouse" effects.
sk: Zmenili ste vzorkovaciu frekvenciu. Chcete previesť celý súbor na novú vzorkovaciu frekvenciu alebo chcete iba nastaviť informácie o frekvencii s cieľom opraviť poškodený súbor? Poznámka: iba zmena vzorkovacej frekvencie môže spôsobiť efekty "Mickey Mouse".

en: &Convert
sk: Previesť

en: &Set Rate
sk: Na&staviť frekvenciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btRemove)
en: &Remove
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAdd)
en: &Add
sk: &Pridať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btAuto)
en: auto-generate keywords
sk: automaticky generovať kľúčové slová

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btAuto)
en: <b>Auto-Generate Keywords</b><br>
    Create a list of keywords by going through all present file information and merge it with the current list of keywords.
sk: <b>Automaticky generovať kľúčové slová</b><br>
    Vytvorí sa zoznam kľúčových slov prechodom cez všetky súčasné informácie o súbore a zlúčia sa ich s aktuálnym zoznamom kľúčových slov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, lstKeywords)
en: List of keywords.
sk: Zoznam kľúčových slov.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectDateDlg)
en: Select Date
sk: Vybrať dátum

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GotoDlg)
en: Go to Position
sk: Prejsť na pozíciu

en: Goto...
sk: Prejsť na...

en: Insert At...
sk: Vložiť na...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LowPassDlg)
en: Low Pass
sk: Dolný priepust

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox)
en: cutoff frequency
sk: medzná frekvencia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox)
en: <b>cutoff frequency</b>
    Determines the highest audible frequency, higher
    frequencies will be cut off.
sk: <b>medzná frekvencia</b>
    Určuje najvyššiu počuteľnú frekvenciu,
    vyššie frekvencie budú orezané.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewSigDlg)
en: New Signal
sk: Nový signál

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates or you can enter any sample rate on your own.
sk: <b>Vzorkovacia frekvencia</b><br>Tu môžete vybrať jednu z preddefinovaných známych vzorkovacích frekvencií alebo môžete zadať ľubovoľnú vzorkovaciu frekvenciu sami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond)
en: Samples per second
sk: vzoriek za sekundu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Number of Tracks</b><br>Select a number of tracks of the new signal. If you are not sure now, you can add or delete tracks later in the program.
sk: <b>Počet stôp</b><br>Vyberte počet stôp nového signálu. Ak si teraz nie ste istí, môžete stopy pridať alebo odstrániť neskôr v programe.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be saved. However, Kwave always uses 24 bits as its own internal resolution to give the best results when processing the audio data.
sk: <b>Rozlíšenie</b><br>Vyberte rozlíšenie v bitoch, v ktorom sa uloží súbor. Kwave však vždy používa 24 bitov ako svoje vlastné interné rozlíšenie, aby sa dosiahli najlepšie výsledky pri spracovaní zvukových údajov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Select this to set the length of the file by time
sk: Vyberte toto, ak chcete nastaviť dĺžku súboru podľa času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Time
sk: Čas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Select this to enter the number of samples directly
sk: Vyberte toto, ak chcete priamo zadať počet vzoriek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Samples
sk: Vzorky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: (File Size)
sk: (Veľkosť súboru)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slideLength)
en: Sets the file size by the percentage of the possible maximum
sk: Nastaví veľkosť súboru podľa percenta možného maxima

en: (Resulting file size: %1 MB)
sk: (Výsledná veľkosť súboru: %1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NoiseDlg)
en: Add Noise
sk: Pridať šum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Mode
sk: Režim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: add a noise level by percentage
sk: pridať úroveň šumu podľa percenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Adds a noise level given as a percentage relative to the maximum volume level.
    For example: "1 %", "15%" or "100%"
sk: Pridá úroveň šumu danú ako percento vzhľadom na maximálnu úroveň hlasitosti.
    Napríklad: "1 %", "15%" alebo "100%"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: &Percentage
sk: &Percento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: add a noise level in dB
sk: pridať úroveň šumu v dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: adds a noise level in logarithmic scale (decibel).
    For example: "-3 dB", "- 6 dB".
sk: pridá hladinu hluku v logaritmickej mierke (decibel).
    Napríklad: "-3 dB", "- 6 dB".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: &Logarithmic
sk: Logaritmická

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VolumeDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Volume
sk: Hlasitosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Noise Level
sk: Úroveň šumu

en: Normalize
sk: Normalizovať

en: Analyzing volume level...
sk: Analyzuje sa úroveň hlasitosti...

en: Normalizing (%1 dB) ...
sk: Normalizácia (%1 dB) ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NotchFilterDlg)
en: Notch Filter
sk: Zárezový filter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: center frequency
sk: stredná frekvencia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: <b>center frequency</b>
    Determines the center of the frequency range that
    should be removed.
sk: <b>stredná frekvencia
    Určuje stred frekvenčného rozsahu,
    ktorý by sa mal odstrániť.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: bandwidth
sk: šírka pásma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: <b>bandwidth</b>
    Determines the width of the frequency range that
    should be removed.
sk: <b>šírka pásma</b>
    Určuje šírku frekvenčného rozsahu,
    ktorý by sa mal odstrániť.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PitchShiftDlg)
en: Pitch Shift
sk: Posun výšky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Frequency:
sk: Frekvencia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: chopper frequency
sk: frekvencia prerušovača

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: <b>chopper frequency</b><br>This setting determines how small the pieces of audio data are before they get processed by the pitch shift. If your audio data sounds interrupted, you might get better result with higher values.
sk: <b>frekvencia prerušovača</b><br>Toto nastavenie určuje, aké malé sú kúsky zvukových dát predtým, ako sú spracované posunom výšky. Ak vaše zvukové dáta znejú prerušovane, môžete získať lepší výsledok s vyššími hodnotami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Speed:
sk: Rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slSpeed) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, sbSpeed)
en: Speed
sk: Rýchlosť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change speed by percentage
sk: zmeniť rýchlosť podľa percenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the speed to a relative percentage of the original speed.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
sk: Nastaví rýchlosť na relatívne percento pôvodnej rýchlosti.
    Napríklad: "50 %", "75%" alebo "125%"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: by Percentage
sk: podľa percenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change speed by a factor
sk: zmeniť rýchlosť podľa násobku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the speed by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
sk: Zvýši alebo zníži rýchlosť podľa násobku.
    Napríklad: "x1", "x2", "/ 4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: by Factor
sk: podľa násobku

en: Default device
sk: Štandardné zariadenie

en: Null device
sk: Zariadenie null

en: I/O error. Maybe the driver
    is not present in your kernel or it is not
    properly configured.
sk: Chyba vstupu/výstupu. Možno sa vo vašom
    jadre nenachádza ovládač alebo nie je
    správne nakonfigurovaný.

en: The device is busy. Maybe some other application is
    currently using it. Please try again later.
    (Hint: you might find out the name and process ID of
    the program by calling: "fuser -v %1"
    on the command line.)
sk: Zariadenie je zaneprázdnené. Možno ho momentálne
    používa iná aplikácia. Skúste neskôr prosím.
    (Tip: môžte zistiť meno a ID procesu
    programu volaním: "fuser -v %1"
    na príkazovom riadku.)

en: Opening the device '%1' failed: %2
sk: Otvorenie zariadenia '%1' zlyhalo: %2

en: Card %1:
sk: Karta %1:

en: Device %1:
sk: Zariadenie %1:

en: Subdevice %1:
sk: Podzariadenie %1:

en: DMIX plugin
sk: Zásuvný modul DMIX

en: The device '%1' cannot be opened in the correct mode.
sk: Zariadenie '%1' sa nedá otvoriť v správnom režime.

en: %1 bits per sample are not supported
sk: %1 bitov na vzorku nie je podporovaných

en: %1 channels playback is not supported
sk: Prehrávanie %1 kanálov nie je podporované

en: Playback rate %1 Hz is not supported
sk: prehrávacia frekvencia %1 Hz nie je podporovaná

en: Unusable buffer size: %1
sk: Nepoužiteľná veľkosť vyrovnávacej pamäte: %1

en: OSS playback device (dsp*)
sk: Prehrávacie zariadenie OSS (dsp*)

en: ALSA playback device (adsp*)
sk: Prehrávacie zariadenie ALSA (adsp*)

en: Any device (*)
sk: Akékoľvek zariadenie (*)

en: %1 channels are not supported, maximum is 255
sk: %1 kanálov nie je podporovaných, maximum je 255

en: Connecting to the PulseAudio server failed.
sk: Pripájanie k serveru PulseAudio zlyhalo.

en: The PulseAudio device '%1' is unknown or no longer connected
sk: Zariadenie PulseAudio '%1' je neznáme alebo už nie je pripojené

en: playback...
sk: prehrávanie...

en: Failed to create a PulseAudio stream (%1).
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prúd PulseAudio (%1).

en: Failed to open a PulseAudio stream for playback (%1).
sk: Nepodarilo sa otvoriť prúd PulseAudio pre prehrávanie (%1).

en: (Use server default)
sk: (Použiť predvolené nastavenie servera)

en: The audio device '%1' is unknown or no longer connected
sk: Zvukové zariadenie '%1' je neznáme alebo už nie je pripojené

en: PCM encoding is not supported
sk: Kódovania PCM nie je podporované

en: playback with %1 channels is not supported
sk: prehrávanie s %1kanálmi nie je podporované

en: sample rate %1 Hz is not supported
sk: vzorkovacia frekvencia %1 Hz nie je podporovaná

en: integer sample format is not supported
sk: celočíselný formát vzorky nie je podporovaný

en: Opening the Qt Multimedia device '%1' failed
sk: Otvorenie Qt multimediálneho zariadenia '%1' zlyhalo

en: %1 Bytes
sk: %1 bajtov

en: Select Playback Device
sk: Vybrať prehrávacie zariadenie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlayBackDlg)
en: Playback
sk: Prehrávanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Playback Settings
sk: Nastavenie prehrávania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Playback device
sk: Prehrávacie zariadenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known playback devices suitable for the chosen playback method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
sk: <b>Zariadenie:</b><p>Tento zoznam zobrazuje výber niektorých známych prehrávacích zariadení vhodných pre zvolený spôsob prehrávania. Ak vaše zariadenie tu nie je uvedené, môžete sami zadať názov zariadenia alebo vyhľadať v súborovom systéme.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Search on the filesystem for a device
sk: Vyhľadať zariadenie v súborovom systéme

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: <b>Select...</b><p>Choose a device name on the harddisk, if your device is not already listed in the list of devices.</p>
sk: <b>Vybrať...</b><p>Vyberte názov zariadenia na pevnom disku, ak vaše zariadenie ešte nie je uvedené v zozname zariadení.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for playback
sk: Spôsob alebo systém použitý pre prehrávanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Playback Method:</b><p>Choose a method or system used for
    playback. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, capable of mono and stereo output. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread. Might collide with PulseAudio or other sound applications, only one application at a time can use OSS playback !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware. Might collide with other applications like OSS does, but has a plugin called <i>dmix</i> as a way out.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: The preferred way of doing playback in KDE. Multiple applications can play at the same time.</p>
sk: <b>Spôsob prehrávania:</b><p>Vyberte spôsob alebo systém použitý pre prehrávanie.
    V závislosti od možností kompilácie môžete zvoliť jeden z nasledujúcich spôsobov:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: Najstaršia linuxová implementácia schopná iba mono a stereo výstupu. Zastarané od linuxového jadra 2.6, ale stále rozšírené. Môže kolidovať s PulseAudio alebo inými zvukovými aplikáciami, iba jedna aplikácia môže v rovnakom čase používať prehrávanie OSS!</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Nahrádza OSS, podporuje viac funkcií a viac hardvéru. Môže kolidovať s inými aplikáciami, podobne ako OSS, ale ako východisko má zásuvný modul s názvom <i>dmix</i>.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: Preferovaný spôsob prehrávania v KDE. Viaceré aplikácie môžu hrať súčasne.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Playback method:
sk: Spôsob prehrávania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Device:
sk: Zariadenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBufferSize)
en: 256 Bytes
sk: 256 bajtov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slBufferSize)
en: Size of the playback buffer in bytes
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte prehrávania v bajtoch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slBufferSize)
en: <b>Buffer size:</b><p>Select a buffer size for the playback. You should set this number as small as possible to reduce the playback latency. The latency is the delay between user interface actions like starting/stopping playback, update of the playback position and the real sound output. If you encounter dropouts you should increase this setting a bit.</p>
sk: <b>Veľkosť vyrovnávacej pamäte:</b><p>Vyberte veľkosť vyrovnávacej pamäte pre prehrávanie. Toto číslo by ste mali nastaviť na čo najmenšie, aby ste znížili oneskorenie prehrávania. Oneskorenie je zdržanie medzi akciami používateľského rozhrania, ako je spustenie/zastavenie prehrávania, aktualizácia polohy prehrávania a skutočným zvukovým výstupom. Ak narazíte na výpadky, mali by ste toto nastavenie trochu zvýšiť.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Buffer size:
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bits per sample:
sk: Bitov na vzorku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: Playback resolution in bits per sample
sk: Rozlíšenie prehrávania v bitoch na vzorku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: <b>Bits per sample:</b><p>Here you can select one of the bit resolutions your playback device supports. This is not necessarily the same resolution as in your audio file, Kwave dithers automatically from its internal resolution (24 bit) to the setting you specify. Higher resolutions mean better audio quality.</p>
sk: <b>Bitov na vzorku:</b><p>Tu môžete zvoliť jedno z bitových rozlíšení, ktoré podporuje vaše prehrávacie zariadenie. Toto nemusí byť nutne rovnaké rozlíšenie ako vo vašom zvukovom súbore, Kwave automaticky kolíše od svojho interného rozlíšenia (24 bitov) do vami zadaného nastavenia. Vyššie rozlíšenie znamená lepšiu kvalitu zvuku.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: Number of channels: mono, stereo...
sk: Počet kanálov: mono, stereo...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Channels:</b><p>Number of channels used for playback. This does not necessarily have to be the same as the number of tracks in your current file. Kwave automatically mixes the tracks of your file to the channels you specify here. </p><p><i>For example:</i> If you have three tracks and set the playback to "stereo", the left channel will contain the first track + 50% of the second track, the right channel will also contain 50% of the second track and the third track.</p>
sk: <b>Kanály:</b><p>Počet kanálov použitých na prehrávanie. To nemusí nevyhnutne zodpovedať počtu stôp vo vašom aktuálnom súbore. Kwave automaticky zmieša stopy vášho súboru do kanálov, ktoré tu určíte. </p><p><i>Napríklad:</i> Ak máte tri stopy a prehrávanie nastavené na "stereo", ľavý kanál bude obsahovať prvú stopu + 50% druhej stopy, pravý kanál bude tiež obsahovať 50% druhej stopy a tretiu stopu.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: Play a short test sound
sk: Prehrať krátky testovací zvuk

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btTest)
en: <b>Test</b><p>Try to play a short sound using the current settings.</p><p><i>(Sorry, not implemented yet!)</i></p>
sk: <b>Test</b><p>Pokúsi sa prehrať krátky zvuk s použitím súčasných nastavení.</p><p><i>(Prepáčte, zatiaľ neimplementované!)</i></p>

en: Please select a playback device first
sk: Prosím, najskôr vyberte prehrávacie zariadenie

en: Playback Test
sk: Test prehrávania

en: You should now hear a %1 Hz test tone.<br/><br/>(If you hear clicks or dropouts, please increase<br/>the buffer size and try again)
sk: Teraz by ste mali počuť testovací tón %1 Hz.<br/><br/>(Ak počujete kliknutia alebo výpadky, prosím, zvýšte <br/>veľkosť vyrovnávacej pamäte a skúste znova)

en: DSNOOP plugin
sk: Zásuvný modul DSNOOP

en: OSS recording device (audio*)
sk: Nahrávacie zariadenie OSS (audio*)

en: OSS recording device (dsp*)
sk: Nahrávacie zariadenie OSS (dsp*)

en: ALSA recording device (adsp*)
sk: Nahrávacie zariadenie ALSA (adsp*)

en: Kwave record
sk: Nahrávanie Kwave

en: &Done
sk: Hotovo

en: OSS record device (dsp*)
sk: Nahrávacie zariadenie OSS (dsp*)

en: ALSA record device (adsp*)
sk: Nahrávacie zariadenie ALSA (adsp*)

en: Select Record Device
sk: Vyberte nahrávacie zariadenie

en: %1 tracks
sk: %1 stôp

en: Please check the source device settings...
sk: Prosím, skontrolujte nastavenia zdrojového zariadenia...

en: (empty)
sk: (prázdne)

en: Buffering...
sk: Ukladanie do vyrovnávacej pamäte...

en: Prerecording...
sk: Prednahrávanie...

en: Waiting for trigger...
sk: Čaká sa na spúšťač...

en: Recording...
sk: Nahrávanie...

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Done
sk: Hotovo

en: one day  | %1 days
sk[0]: jeden deň
sk[1]: %1 dní %1 dní %1 dní %1 dní %1 dní
sk[2]: %1 dní

en: one hour  | %1 hours
sk[0]: jedna hodina
sk[1]: %1 hodiny%1 hodiny%1 hodiny%1 hodiny%1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

en: one minute  | %1 minutes
sk[0]: jedna minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

en: and %1 second | and %1 seconds
sk[0]: a %1 sekunda
sk[1]: a %1 sekundy
sk[2]: a %1 sekúnd

en: %1 second | %1 seconds
sk[0]: %1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

[ctx: %1=days; %2=hours; %3=minutes; %4=seconds]
en: Waiting for start in %1%2%3%4...
sk: Čaká sa na začiatok v %1%2%3%4...

en: Length: %1
sk: Dĺžka: %1

en: (%1 samples)
sk: (%1 vzoriek)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_record)
en: Recording
sk: Nahrávanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpRecording)
en: Record Control
sk: Ovládanie nahrávania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Enable Pre-recording
sk: Povoliť predbežné nahrávanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: When using <b>Pre-recording</b>, Kwave internally already records before the real recording starts. This feature is useful if you want to start recording already a few seconds before you press the record button. <i>(For example when recording from radio)</i>
sk: Pri použití <b>Predbežného nahrávania</b>Kwave interne nahráva už pred začiatkom skutočného nahrávania. Táto funkcia je užitočná, ak chcete začať nahrávať už niekoľko sekúnd pred stlačením tlačidla nahrávania. <i>(Napríklad pri nahrávaní z rádia)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Pre-record:
sk: Predbežne nahrať:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Limit the recording time
sk: Obmedziť čas nahrávania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: If checked, the <b>Record time</b> is limited and recording will automatically stop when the selected time is reached.
sk: Ak je zaškrtnuté, je <b>Čas nahrávania</b> obmedzený a nahrávanie sa automaticky zastaví po dosiahnutí zvoleného času.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Record &time:
sk: Čas nahrávania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Trigger level
sk: Spúšťacia úroveň

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: If the <b>Record trigger</b> is enabled, recording will start as soon as the volume of the input signal goes over the selected level.
sk: Ak je povolený <b>Spúšťač nahrávania</b>, nahrávanie sa spustí, akonáhle hlasitosť vstupného signálu prekročí zvolenú úroveň.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Record trigger:
sk: Spúšťač nahrávania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btStop)
en: Stop Recording
sk: Zastaviť nahrávanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btPause)
en: Pause/Continue
sk: Pozastaviť/Pokračovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start at a given date and time
sk: Začať v daný dátum a čas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: When checked, the recording will be started at the given date and time. Please note that if the time is in the past, the recording will be started immediately or as soon as the defined trigger level is reached (if enabled).
sk: Keď je zaškrtnuté, nahrávanie sa spustí v daný dátum a čas. Treba upozorniť, že ak je čas v minulosti, nahrávanie sa spustí okamžite alebo hneď po dosiahnutí definovanej spúšťacej úrovne (ak je povolené).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start &at:
sk: Z&ačať v:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_level) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpLevel)
en: Level
sk: Úroveň

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelAmplify)
en: Amplify:
sk: Zosilnenie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFading)
en: Fading
sk: Prelínanie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_format)
en: For&mat
sk: Formát

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates that your sound card supports.
sk: <b>Vzorkovacia frekvencia</b><br>Tu môžete vybrať jednu z preddefinovaných známych vzorkovacích frekvencií, ktoré podporuje vaša zvuková karta.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatTracks)
en: <b>Number of channels</b><br>Select a number of channels, e.g. for mono or stereo recording.
sk: <b>Počet kanálov</b><br>Vyberte počet kanálov, napr. pre mono alebo stereo nahrávanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFormatCompression)
en: Compression:
sk: Kompresia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatCompression)
en: <b>Compression</b><br>Here you can select one of the compression types if your audio hardware supports it.
sk: <b>Kompresia</b><br>Tu môžete zvoliť jeden z typov kompresie, ak to váš zvukový hardvér podporuje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleFormat)
en: <b>Sample format</b><br>Here you can select one of the sample formats that your audio hardware supports. This normally has no big influence on the result, so you can just leave it as it is.
sk: <b>Formát vzorky</b><br>Tu môžete zvoliť jeden z formátov vzoriek, ktoré váš zvukový hardvér podporuje. To zvyčajne nemá veľký vplyv na výsledok, takže ho môžete nechať tak, ako je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleFormat)
en: Sample format:
sk: Formát vzorky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be recorded. Higher values give better quality but also more system load.
sk: <b>Rozlíšenie</b><br>Vyberte rozlíšenie v bitoch, v ktorom bude súbor nahraný. Vyššie hodnoty poskytujú lepšiu kvalitu, ale tiež väčšie systémové zaťaženie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Buffer count:
sk: Počet vyrovnávacích pamätí:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for recording
sk: Spôsob alebo systém použitý pre nahrávanie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Recording method:</b><p>Choose a method or system used for
    recording. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, only capable of mono and stereo input. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware.</p>
sk: <b>Spôsob nahrávania:</b><p>Vyberte spôsob alebo systém použitý pre nahrávanie.
    V závislosti od možností kompilácie môžete zvoliť jeden z nasledujúcich spôsobov:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: Najstaršia linuxová implementácia schopná iba mono a stereo vstupu. Zastarané od linuxového jadra 2.6, ale stále rozšírené.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Nahrádza OSS, podporuje viac funkcií a viac hardvéru.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Recording method:
sk: Spôsob nahrávania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Recording device
sk: Nahrávacie zariadenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known recording devices suitable for the chosen recording method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
sk: <b>Zariadenie:</b><p>Tento zoznam zobrazuje výber niektorých známych nahrávacích zariadení vhodných pre zvolený spôsob nahrávania. Ak vaše zariadenie tu nie je uvedené, môžete sami zadať názov zariadenia alebo vyhľadať v súborovom systéme.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Selec&t...
sk: Vybrať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (Kwave::TreeWidgetWrapper, listDevices)
en: Device
sk: Zariadenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Buffer:
sk: Vyrovnávacia pamäť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_level_meter)
en: Level:
sk: Úroveň:

en: Maybe your system lacks support for the corresponding hardware or the hardware is not connected.
sk: Možno váš systém nemá podporu pre príslušný hardvér alebo hardvér nie je pripojený.

en: The audio device seems to be occupied by another application. Retrying...
sk: Zdá sa, že zvukové zariadenie je zaneprázdnené inou aplikáciou. Opätovné skúšanie...

en: Some unexpected error happened (%1). You may try an other recording method or recording device.
sk: Nastala nejaká neočakávaná chyba (%1). Môžete skúsiť iný spôsob nahrávania alebo nahrávacie zariadenie.

[ctx: %1 = a device name]
en: Unable to open the recording device (%1)
sk: Nepodarilo sa otvoriť  nahrávacie zariadenie (%1)

en: %1 channels
sk: %1 kanálov

en: %1 is not supported, using %2
sk: %1 nie je podporované, použitie %2

en: Recording with %1 channel(s) failed, using %2 channel(s)
sk: Nahrávanie s %1 kanálmi zlyhalo, použitie %2 kanálov

en: %1 Hz is not supported, using %2 Hz
sk: %1 Hz nie je podporované, použitie %2 Hz

en: %1 Hz failed, using %2 Hz
sk: %1 Hz zlyhalo, použitie %2 Hz

en: Compression '%1' not supported, using '%2'
sk: Kompresia '%1' nepodporovaná, použitie '%2'

en: Compression '%1' failed, using '%2'.
sk: Kompresia '%1' zlyhala, použitie '%2'.

en: %1 bits per sample is not supported, using %2 bits per sample
sk: %1 bitov na vzorku nie je podporovaných, použitie %2 bitov na vzorku

en: %1 bits per sample failed, using %2 bits per sample
sk: %1 bitov na vzorku zlyhalo je podporovaných, použitie %2 bitov na vzorku

en: Sample format '%1' is not supported, using '%2'
sk: Formát vzorky '%1' nie je podporovaný, použitie '%2'

en: Sample format '%1' failed, using '%2'
sk: Formát vzorky '%1' zlyhal, použitie '%2'

en: The current sample format is not supported!
sk: Aktuálny formát vzorky nie je podporovaný!

en: The current compression type is not supported!
sk: Aktuálny typ kompresie nie je podporovaný!

en: Buffer overrun. Please increase the number and/or size of the record buffers.
sk: Pretečenie vyrovnávacej pamäte. Zvýšte počet a/alebo veľkosť vyrovnávacích pamätí záznamov.

en: The recording device seems to be busy.
sk: Nahrávacie zariadenie sa zdá byť zaneprázdnené.

en: Reading from the recording device failed. Error number = %1 (%2)
sk: Čítanie z nahrávacieho zariadenia zlyhalo. Číslo chyby = %1 (%2)

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Change sample rate
sk: Zmeniť vzorkovaciu frekvenciu

en: Changing sample rate from %1 kHz to %2 kHz...
sk: Mením vzorkovaciu frekvenciu z %1 kHz na %2 kHz...

en: This would overwrite the following file(s): %1Do you really want to continue?
sk: Týmto by sa prepísal nasledujúci súbor(y): %1Naozaj chcete pokračovať?

en: The following directories do not exist: %1Do you want to create them and continue?
sk: Nasledujúce adresáre neexistujú:%1Chcete ich vytvoriť a pokračovať?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Save selection only
sk: Uložiť iba výber

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNumbering)
en: Numbering:
sk: Číslovanie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Determines how the <b>numbering of the files</b> should happen:<ul>
    <li>Continue after the <b>highest index</b> that can be found, avoiding collisions with existing files</li>
    <li>Always start numbering from <b>one</b>, possibly colliding with already existing files</li>
    </ul>
sk: Určuje, ako by malo nasledovať <b>číslovanie súborov</b>:<ul>
    <li>Pokračovať po <b>najvyššom indexe</b>, ktorý sa podarí nájsť a vyhnúť sa kolíziám s existujúcimi súbormi</li>
    <li>Číslovanie vždy začať od <b>jedna</b>, možno kolidovať s už existujúcimi súbormi</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Continue after highest index
sk: Pokračovať po najvyššom indexe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Always start with 1, overwrite if necessary
sk: Vždy začať s 1, v prípade potreby prepísať

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtExample)
en: Example of the first file name that will be saved, using the file name pattern above and the numbering below
sk: Príklad prvého názvu súboru, ktorý sa uloží, použitie vzoru názvu súboru hore a číslovania nižšie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExample)
en: Example:
sk: Príklad:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbPattern)
en: <p>Select the pattern that is used to create the filename of each saved block. It currently understands the following placeholders:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>name of the file, without the path</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>the index of the file, optionally with leading zeroes (if <tt>'0</tt>' prepended) and optionally a fixed number of digits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>the number of files that will be saved</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>the highest index within the files that will be saved</li>
    </ul>
sk: <p>Vyberte vzor, ktorý sa použije na vytvorenie názvu súboru každého uloženého bloku. V súčasnosti rozumie nasledujúcim zástupným znakom:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%názov_súboru]</b></tt>názov súboru bez cesty</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>č]</b></tt>index súboru, voliteľne s počiatočnými nulami (ak <tt>'0</tt>' predradené) a voliteľne pevný počet číslic (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>počet]</b></tt>počet súborov, ktoré sa uložia</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>celkovo]</b></tt>najvyšší index v súboroch, ktoré sa uložia</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPattern)
en: Filename pattern:
sk: Vzor názvu súboru:

en: Start
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectRangeDlg)
en: Select Range
sk: Vybrať rozsah

en: (resulting window size: %1)
sk: (výsledná veľkosť okna: %1)

en: Size of bitmap: %1x%2
sk: Veľkosť bitmapy: %1x%2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SonagramDlg)
en: Set FFT/Time Resolution Parameters
sk: Nastaviť parametre FFT/Časového rozlíšenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: display
sk: obrazovka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use different colors for amplitude
sk: Použiť rôzne farby pre amplitúdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use colors
sk: Použiť farby

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Use grayscale only for amplitude
sk: Použiť odtiene šedej iba pre amplitúdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Grayscale
sk: Odtiene šedej

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Update
sk: Aktualizovať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: Automatically update the sonagram <br>if the signal data has changed
sk: Automaticky aktualizovať sonagram, <br>ak sa zmenili dáta signálu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: On modifications
sk: Pri zmene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Automatically update the sonagram if the selection<br>has been enlarged, reduced or moved
sk: Automaticky aktualizovať sonagram, ak výber <br>bol zväčšený, zmenšený alebo presunutý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Follow selection
sk: Sledovať výber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: FFT settings
sk: Nastavenia FFT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pointlabel)
en: Number of FFT points:
sk: Počet bodov FFT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label2)
en: Window function:
sk: Funkcia okna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, windowtypebox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, windowtypebox)
en: Choose windowing function here.<br>
    If the transformation should stay reversible, use the type "None".
sk: Tu zvoľte funkciu používania okien.<br>
    Ak by transformácia mala zostať reverzibilná, použite typ "Žiadne".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pointbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pointbox)
en: <b>Number of FFT points:</b><p></p>Try to choose numbers with small prime factors,<br>
    if choosing big window sizes.<br>
    The computation will be much faster!
sk: <b>Počet bodov FFT:</b><p></p>Skúste zvoliť čísla s malými hlavnými násobkami,<br>
    pri výbere veľkých veľkostí okien.<br>
    Výpočet bude oveľa rýchlejší!

en: &Export to Bitmap...
sk: &Export do bitmapy...

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Time: ------ ms
sk: Čas: ------ ms

en: Frequency: ------ Hz
sk: Frekvencia: ------ Hz

en: Amplitude: --- %
sk: Amplitúda -- %

en: Time: 0 ms
sk: Čas: 0 ms

en: Frequency: 0 Hz
sk: Frekvencia: 0 Hz

en: Amplitude: 0 %
sk: Amplitúda: 0 %

en: Save Sonagram
sk: Uložiť sonagram

en: Sonagram of %1
sk: Sonagram %1

en: Time: %1
sk: Čas: %1

en: Frequency: %1 Hz
sk: Frekvencia: %1 Hz

en: Amplitude: %1%
sk: Amplitúda: %1%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StringEnterDlg)
en: Enter Command...
sk: Zadať príkaz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCommand)
en: Enter Command:
sk: Zadať príkaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCommand)
en: please enter a text command here...
sk: sem zadajte textový príkaz...

[ctx: menu: /Settings/Enter Command]
en: Enter Command
sk: Zadať príkaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change volume by factor
sk: zmeniť hlasitosť podľa násobku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the volume by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
sk: Zvýši alebo zníži hlasitosť podľa násobku.
    Napríklad: "x1", "x2", "/ 4"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: &Factor
sk: Násobok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change volume by percentage
sk: zmeniť hlasitosť podľa percenta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the volume to a relative percentage of the original level.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
sk: Nastaví hlasitosť na relatívne percento pôvodnej rýchlosti
    Napríklad: "50 %", "75%" alebo "125%"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: change volume in dB
sk: zmeniť hlasitosť v dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: Increments or decrements the volume in logarithmic scale (decibel).
    For example: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".
sk: Zvýši alebo zníži hlasitosť v logaritmickej mierke (decibel).
    Napríklad: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".

en: Silence
sk: Ticho
