kwave - en to sl translation catalogue (1104 entries)

en: Reading configuration...
sl: Branje prilagoditev …

en: Opening main window...
sl: Odpiranje glavnega okna ...

en: Startup done
sl: Zagon končan

en: Scanning plugins...
sl: Priskovanje vstavkov ...

en: Loading plugins...
sl: Nalaganje vstavkov …

en: Failed
sl: Neuspešno

en: Kwave has not been properly installed. No plugins found!
sl: Kwave ni bil pravilno nameščen. Ni najdenih vstavkov!

en: Ready
sl: Pripravljen

en: Playback: %1
sl: Predvajanje: %1

en: Playback: %1 samples
sl: Predvajanje: %1 vzorcev

[ctx: %1 = Path to modified file]
en: * %1 (modified)
sl: * %1 (spremenjeno)

en: This file has been modified, changes will be lost.
    Do you want to continue?
sl: Ta datoteka je bila spremenjena, spremembe bodo izgubljene.
    Ali želite nadaljevati?

en: Save As
sl: Shrani kot

en: The file '%1' already exists.
    Do you really want to overwrite it?
sl: Datoteka »%1« že obstaja.
    Ali jo res želite prepisati?

en: This file has been modified.
    Do you want to save it?
sl: Ta datoteka je bila spremenjena.
    Ali jo želite shraniti?

en: Project leader since 2000, core development
sl: Vodja projekta od leta 2000, temeljni razvoj

en: Creator of the project, development 1998-2000
sl: Ustvarjalec projekta, razvoj 1998-2000

en: Creator of the Help/About dialog
sl: Ustvarjalec pogovornega okna »Pomoč/O programu«

en: splashscreen, tests and bugfixes
sl: zagonska slika, preizkusi in popravki hroščev

en: Notch filter plugin
sl: Vstavek filtra ozkega pasu

en: Level meter
sl: Merilnik glasnosti

en: PulseAudio record plugin
sl: Vstavek za snemanje PulseAudio

en: Author of aRts
sl: Avtor aRts

en: Kwave homepage and German online help
sl: Domača stran Kwave in nemška spletna pomoč

en: Debian packager
sl: Izdelovalec paketov za Debian

en: Packaging for Mandrake / X86_64
sl: Pakiranje za Mandrake / X86_64

en: Tester
sl: Preizkuševalec

en: Author of the 'mad' MP3 decoder library
sl: Avtor knjižnice dekodirnika MP3 »mad«

en: T.H.F. Klok and Cedric Tefft
sl: T.H.F. Klok in Cedric Tefft

en: Maintainers of the 'id3lib' library
sl: Vzdrževalci knjižnice »id3lib«

en: Author of the 'audiofile' library
sl: Avtor knjižnice »audiofile«

en: Spanish translation
sl: Španski prevod

en: Author of the 'sndfile' library
sl: Avtor knjižnice »sndfile«

en: Czech translation
sl: Češki prevod

en: String and i18n updates
sl: Posodobitve nizov in internacionalizacije

en: Disable the Splash Screen.
sl: Onemogočite zagonsko okno.

en: Start Kwave iconified.
sl: Zaženite ikonizirani Kwave.

[ctx: description of command line parameter]
en: Log all commands into a file <file>.
sl: Beleži vse ukaze v datoteko <file>.

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: file
sl: datoteka

[ctx: description of command line parameter]
en: Select a GUI type: SDI, MDI or TAB mode.
sl: Izberite vrsto grafičnega vmesnika: način SDI, MDI ali TAB.

[ctx: description of command line parameter]
en: List of audio files, Kwave macro files or Kwave URLs to open (optionally)
sl: Seznam zvočnih datotek, datotek makra Kwave ali URL-jev Kwave za odpiranje (izbirno)

[ctx: placeholder of command line parameter]
en: [files...]
sl: [datoteke...]

en: A sound editor built on KDE Frameworks 5
sl: Urejevalnik zvoka, zgrajen na KDE Frameworks 5

en: Kwave label list
sl: Seznam oznak Kwave

en: Add Label
sl: Dodaj oznako

en: Load Labels
sl: Naloži oznake

en: Save Labels
sl: Shrani oznake

en: There already is a label at the position you have chosen.
    Do you want to replace it?
sl: Na položaju, ki ste ga izbrali, je že oznaka.
    Ali jo želite zamenjati?

en: Modify Label
sl: Spremeni oznako

[ctx: menu: /File]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: menu: /File/New...]
en: New...
sl: Nov ...

[ctx: menu: /File/Open]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: menu: /File/Open Recent]
en: Open Recent
sl: Odpri nedavne

[ctx: menu: /File/Open Recent/Clear List]
en: Clear List
sl: Počisti seznam

[ctx: menu: /File/Record]
en: Record
sl: Snemaj

[ctx: menu: /File/&Save]
en: &Save
sl: &Shrani

[ctx: menu: /File/Save]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: menu: /File/Save/As...]
en: As...
sl: Kot ...

[ctx: menu: /File/Save/Selection...]
en: Selection...
sl: Izbor …

[ctx: menu: /File/Save/Blocks...]
en: Blocks...
sl: Bloki …

[ctx: menu: /File/Close]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: menu: /File/New Window]
en: New Window
sl: Novo okno

[ctx: menu: /File/Revert]
en: Revert
sl: Povrni

[ctx: menu: /File/Quit]
en: Quit
sl: Izhod

[ctx: menu: /Edit]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: menu: /Edit/Undo]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: menu: /Edit/Redo]
en: Redo
sl: Ponovi

[ctx: menu: /Edit/Cut]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: menu: /Edit/Copy]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: menu: /Edit/Paste]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: menu: /Edit/Crop]
en: Crop
sl: Obreži

[ctx: menu: /Edit/Delete]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: menu: /Edit/Selection]
en: Selection
sl: Izbor

[ctx: menu: /Edit/Selection/All]
en: All
sl: Vse

[ctx: menu: /Edit/Selection/Range]
en: Range
sl: Obseg

[ctx: menu: /Edit/Selection/Visible Area]
en: Visible Area
sl: Vidno območje

[ctx: menu: /Edit/Selection/Next]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: menu: /Edit/Selection/Previous]
en: Previous
sl: Prejšnji

[ctx: menu: /Edit/Selection/Nothing]
en: Nothing
sl: Nič

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Start]
en: To Start
sl: Na začetek

[ctx: menu: /Edit/Selection/To End]
en: To End
sl: Do konca

[ctx: menu: /Edit/Selection/Expand to Labels]
en: Expand to Labels
sl: Razširi na oznake

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Next Labels]
en: To Next Labels
sl: Na naslednje oznake

[ctx: menu: /Edit/Selection/To Previous Labels]
en: To Previous Labels
sl: Na prejšnje oznake

[ctx: menu: /Edit/Track/Add]
en: Add
sl: Dodaj

[ctx: menu: /Edit/Track]
en: Track
sl: Steza

[ctx: menu: /Edit/Track/Delete]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: menu: /Edit/Track/Select all]
en: Select all
sl: Izberi vse

[ctx: menu: /Edit/Track/Invert Selection]
en: Invert Selection
sl: Preobrni izbor

[ctx: menu: /Edit/Clipboard]
en: Clipboard
sl: Odložišče

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Flush]
en: Flush
sl: Izplakni

[ctx: menu: /Edit/Clipboard/Insert At...]
en: Insert At...
sl: Vstavi pri …

[ctx: menu: /Edit/File Properties...]
en: File Properties...
sl: Lastnosti datoteke ...

[ctx: menu: /View]
en: View
sl: Pogled

[ctx: menu: /View/Go to Position...]
en: Go to Position...
sl: Pojdi na položaj ...

[ctx: menu: /View/Begin]
en: Begin
sl: Začni

[ctx: menu: /View/End]
en: End
sl: Končaj

[ctx: menu: /View/Previous Page]
en: Previous Page
sl: Prejšnja stran

[ctx: menu: /View/Next Page]
en: Next Page
sl: Naslednja stran

[ctx: menu: /View/Scroll Right]
en: Scroll Right
sl: Drsi v desno

[ctx: menu: /View/Scroll Left]
en: Scroll Left
sl: Drsi v levo

[ctx: menu: /View/Zoom In]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: menu: /View/Zoom Out]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: menu: /View/Zoom to Selection]
en: Zoom to Selection
sl: Približaj izbrano

[ctx: menu: /View/Zoom to Whole Signal]
en: Zoom to Whole Signal
sl: Približaj na celoten signal

[ctx: menu: /View/Zoom to 100%]
en: Zoom to 100%
sl: Približaj na 100 %

[ctx: menu: /Play]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: menu: /Play/Previous]
en: Previous
sl: Prejšnji

[ctx: menu: /Play/Rewind]
en: Rewind
sl: Previj nazaj

[ctx: menu: /Play/Start]
en: Start
sl: Začetek

[ctx: menu: /Play/Loop]
en: Loop
sl: Zanka

[ctx: menu: /Play/Pause]
en: Pause
sl: Premor

[ctx: menu: /Play/Continue]
en: Continue
sl: Nadaljuj

[ctx: menu: /Play/Stop]
en: Stop
sl: Ustavi

[ctx: menu: /Play/Forward]
en: Forward
sl: Previj naprej

[ctx: menu: /Play/Next]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: menu: /Record]
en: Record
sl: Snemaj

[ctx: menu: /Record/Prepare...]
en: Prepare...
sl: Pripravi …

[ctx: menu: /Record/Start Now!]
en: Start Now!
sl: Začni zdaj!

[ctx: menu: /Labels]
en: Labels
sl: Oznake

[ctx: menu: /Labels/Add...]
en: Add...
sl: Dodaj ...

[ctx: menu: /Labels/Delete]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: menu: /Labels/Load...]
en: Load...
sl: Naloži ...

[ctx: menu: /Labels/Save...]
en: Save...
sl: Shrani ...

[ctx: menu: /Fx]
en: Fx
sl: Učinki

[ctx: menu: /Fx/Volume]
en: Volume
sl: Glasnost

[ctx: menu: /Fx/Normalize]
en: Normalize
sl: Normaliziraj

[ctx: menu: /Fx/Fade In]
en: Fade In
sl: Zvišuj glasnost

[ctx: menu: /Fx/Fade Out]
en: Fade Out
sl: Znižuj glasnost

[ctx: menu: /Fx/Amplify Free]
en: Amplify Free
sl: Prosto ojačaj

[ctx: menu: /Fx/Fade Intro]
en: Fade Intro
sl: Zvišuj glasnost na začetku

[ctx: menu: /Fx/Fade Leadout]
en: Fade Leadout
sl: Znižuj glasnost na koncu

[ctx: menu: /Fx/Low Pass]
en: Low Pass
sl: Nizko prepustni filter

[ctx: menu: /Fx/Notch Filter]
en: Notch Filter
sl: Filter ozkega pasu

[ctx: menu: /Fx/Band Pass]
en: Band Pass
sl: Pasovni prehod

[ctx: menu: /Fx/Pitch Shift]
en: Pitch Shift
sl: Zamik višine tona

[ctx: menu: /Fx/Reverse]
en: Reverse
sl: V nasprotni smeri

[ctx: menu: /Calculate]
en: Calculate
sl: Izračunaj

[ctx: menu: /Calculate/Silence]
en: Silence
sl: Tišina

[ctx: menu: /Calculate/Noise]
en: Noise
sl: Šum

[ctx: menu: /Window]
en: Window
sl: Okno

[ctx: menu: /Window/Next Window]
en: Next Window
sl: Naslednje okno

[ctx: menu: /Window/Previous Window]
en: Previous Window
sl: Prejšnje okno

[ctx: menu: /Window/Cascade Sub Windows]
en: Cascade Sub Windows
sl: Podokna v kaskadi

[ctx: menu: /Window/Tile Sub Windows]
en: Tile Sub Windows
sl: Tlakuj podokna

[ctx: menu: /Window/Arrange Sub Windows Vertically]
en: Arrange Sub Windows Vertically
sl: Razporedi podokna navpično

[ctx: menu: /Settings]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Separate Windows (SDI)]
en: Separate Windows (SDI)
sl: Ločena okna (SDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in...]
en: Show Files in...
sl: Pokaži datoteke v ...

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Same Window (MDI)]
en: Same Window (MDI)
sl: Isto okno (MDI)

[ctx: menu: /Settings/Show Files in.../Tabs]
en: Tabs
sl: Zavihki

[ctx: menu: /Settings/Playback]
en: Playback
sl: Predvajanje

[ctx: menu: /Settings/Record]
en: Record
sl: Snemanje

[ctx: menu: /Settings/Record/Format]
en: Format
sl: Zapis

[ctx: menu: /Settings/Record/Source]
en: Source
sl: Vir

[ctx: menu: /Settings/Reset Toolbar]
en: Reset Toolbar
sl: Ponastavi orodno vrstico

[ctx: menu: /Settings/Re-enable all "Do not ask again" messages]
en: Re-enable all "Do not ask again" messages
sl: Ponovno omogoči vsa sporočila »Ne sprašuj znova«

[ctx: menu: /Help/Contents]
en: Contents
sl: Vsebina

[ctx: menu: /Help]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: menu: /Help/About Kwave]
en: About Kwave
sl: O programu Kwave

[ctx: menu: /Help/About KDE]
en: About KDE
sl: O namizju KDE

en: Previous
sl: Prejšnji

en: Rewind
sl: Previj nazaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecordDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btRecord)
en: Record
sl: Posnemi

en: Start playback
sl: Začni predvajati

en: Start playback and loop
sl: Začni predvajati in zankaj

en: Stop playback or loop
sl: Ustavi predvajanje ali zankanje

en: Forward
sl: Previj naprej

en: Next
sl: Naprej

en: Continue playback
sl: Nadaljuj s predvajanjem

en: Pause playback
sl: Začasno ustavi predvajanje

en: Loading main menu...
sl: Nalaganje glavnega menija ...

en: Initializing toolbar...
sl: Inicializacija orodne vrstice ...

en: Create a new empty file
sl: Ustvari novo prazno datoteko

en: Open an existing file
sl: Odpri obstoječo datoteko

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file under a different name or file format...
sl: Shranite trenutno datoteko pod drugim imenom ali obliko datoteke ...

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Ponovi

en: Cut
sl: Izreži

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Insert
sl: Vstavi

en: Mute selection
sl: Utišaj izbor

en: Delete selection
sl: Izbriši izbor

en: Reset the toolbar to default settings?
sl: Ali želite ponastaviti orodno vrstico na privzete nastavitve?

en: Re-enable all disabled notifications?
    All messages that you previously turned off by activating the "Do not ask again" checkbox will then be enabled again.
sl: Ali želite ponovno omogočiti vsa onemogočena obvestila?
    Vsa sporočila, ki ste jih prej izklopili z aktiviranjem potrditvenega polja »Ne vprašaj znova«, bodo nato znova omogočena.

en: Executing command '%1'...
sl: Izvrševanje ukaza »%1« ...

en: Executing Kwave script file '%1'...
sl: Izvrševanje skriptne datoteke Kwave »%1« ...

en: Loading file '%1'...
sl: Nalaganje datoteke »%1« ...

en: Out of memory
sl: Pomanjkanje pomnilnika

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Unable to open '%1'
sl: Ni mogoče odpreti »%1«

[ctx: error message after opening a file failed]
en: Invalid or unknown file type: '%1'
sl: Neveljavna ali neznana vrsta datoteke: »%1«

en: Open
sl: Odpri

[ctx: Length, as in total duration of loaded song]
en: Length: %1 (%2 samples)
sl: Dolžina: %1 (%2 vzorcev)

en: Mode: %1 kHz @ %2 Bit
sl: Način: %1 kHz @ %2-bitno

[ctx: %1=first sample, %2=last sample, %3=number of samples, example: 'Selected: 2000...3000 (1000 samples)']
en: Selected: %1...%2 (%3 samples)
sl: Izbrano: %1...%2 (%3 vzorcev)

[ctx: %1=start time, %2=end time, %3=time span, example: 'Selected: 02:00...05:00 (3 min)']
en: Selected: %1...%2 (%3)
sl: Izbrano: %1...%2 (%3)

en: Position: %1
sl: Položaj: %1

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo enabled]
en: Undo (%1)
sl: Razveljavi (%1)

[ctx: tooltip of the undo toolbar button if undo disabled]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo enabled]
en: Redo (%1)
sl: Ponovi (%1)

[ctx: tooltip of the redo toolbar button, redo disabled]
en: Redo
sl: Ponovi

[ctx: menu entry for undo if undo enabled]
en: Undo (%1)
sl: Razveljavi (%1)

[ctx: menu entry for undo if undo disabled]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: menu entry for redo if redo enabled]
en: Redo (%1)
sl: Ponovi (%1)

[ctx: menu entry for redo if redo disabled]
en: Redo
sl: Ponovi

[ctx: special entry in the list of labels to delete all]
en: (All)
sl: (vse)

en: Zoom to selection
sl: Približaj izbrano

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Zoom to 100%
sl: Približaj na 100 %

en: Zoom to all
sl: Približaj na vse

en: Select zoom factor
sl: Izberite faktor povečave

en: %1 sec
sl: %1 s

en: Interpolation
sl: Interpolacija

en: Transform
sl: Preoblikuj

en: Flip horizontal
sl: Prevrni vodoravno

en: Flip vertical
sl: Prevrni navpično

en: Into first half
sl: V prvo polovico

en: Into second half
sl: V drugo polovico

en: Delete
sl: Izbriši

en: Fit In
sl: Umeri

en: Presets
sl: Prednastavitve

en: Save Preset
sl: Shrani prednastavitev

en: Currently Selected Point
sl: Trenutno izbrana točka

en: Every Second Point
sl: Vsaka druga točka

[ctx: Filter description for Kwave curve presets, for use in a FileDialog]
en: Kwave curve preset (*.curve)
sl: Prednastavitev krivulje za Kwave (*.curve)

en: Save Curve Preset
sl: Shrani prednastavitev krivulje

en: Applying '%1'...
sl: Uporaba »%1« ...

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbHours)
en:  h
sl:  ur

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbSeconds) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeOut) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbLevelFadeIn)
en:  sec
sl:  s

[ctx: tooltip of a label, %1=index, %2=description/name]
en: Label #%1 (%2)
sl: Oznaka #%1 (%2)

[ctx: tooltip of a label, without description, %1=index]
en: Label #%1
sl: Oznaka #%1

en: Label
sl: Oznaka

en: New
sl: Nov

en: &Delete
sl: &Izbriši

en: &Properties...
sl: &Lastnosti ...

en: Move Label
sl: Premakni oznako

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LabelPropertiesWidgetBase)
en: Label Properties...
sl: Lastnosti oznake ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Kwave::SelectTimeWidget, time)
en: <b>label position:</b><br>
    Here you can set the position of the label, either by time, by percentage of the whole file or by an absolute sample position. However, internally Kwave always uses the position in samples.
sl: <b>položaj oznake:</b><br>
    Tukaj lahko nastavite položaj oznake na določen čas, na odstotek celotne datoteke ali na absolutno mesto vzorca. Kwave interno vedno uporablja položaj v vzorcih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edDescription)
en: some description of the label (optional)
sl: Opis nalepke (neobvezno)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edDescription)
en: <b>label description:</b><br>
    Here you can enter some short text to describe the label.
sl: <b>opis oznake:</b><br>
    Tukaj lahko vnesete nekaj kratkega besedila, da opišete oznako.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Index:
sl: Indeks:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: index of the label
sl: Indeks oznake

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lblIndex)
en: <b>label index</b><br>
    This is just a numeric index of the label, starting with zero, sorted by position. Lower index means 'left', higher index means 'right'. You cannot change the index itself, but change the label's position.
sl: <b>indeks oznake</b><br>
    To je samo številski indeks oznake, začenši z nič, razvrščen po položaju. Nižji indeks pomeni »levo«, višji indeks pomeni »desno«. Ne morete spremeniti samega indeksa, temveč le spremenite položaj oznake.

en: Selection, left border
sl: Izbira, leva obroba

en: Selection, right border
sl: Izbor, desna obroba

en: Drag and Drop
sl: Povleci in spusti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase)
en: frmLength
sl: Dolžina okvira

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, SelectTimeWidgetBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Length
sl: Dolžina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: select by number of samples
sl: Izberite po številu vzorcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: &Samples
sl: &Vzorci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: select by time
sl: Izberite po času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: &Time
sl: &Čas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: select by percentage of the signal's length
sl: Izberite po odstotku dolžine signala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercents)
en: &Percent
sl: &Odstotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMinutes)
en: Minutes
sl: minut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMilliSeconds)
en: Milliseconds
sl: Milisekund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSeconds)
en: Seconds
sl: Sekunde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHours)
en: Hours
sl: Ur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: 50%
sl: 50 %

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: 100%
sl: 100 %

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slidePercents)
en: sets the selection by the percentage of the whole signal
sl: Določi izbor na odstotek celotnega signala

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &Redo
sl: &Ponovi

en: Cu&t
sl: I&zreži

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Paste
sl: &Prilepi

en: Selection
sl: Izbor

en: &Save...
sl: &Shrani ...

en: &Expand to Labels
sl: &Razširi na oznake

en: To Next Labels
sl: Na naslednjo oznako

en: To Previous Labels
sl: Na prejšnjo oznako

en: Kwave Macro Files
sl: Datoteke makrov Kwave

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All Supported Files
sl: Vse podprte datoteke

en: No Compression
sl: Brez stiskanja

en: Do you really want to abort the current action?
sl: Ali res želite prekiniti trenutno dejanje?

en: Name of the album if the source is an album
    that consist of more medias.
sl: Ime albuma, če je vir album,
    ki ga sestavlja več nosilcev.

en: Annotation
sl: Pripis

en: Provides general comments about the file or the subject of
    the file. If the comment is several sentences long, end
    each sentence with a period. Do not include newline
    characters!
sl: Ponuja splošne pripombe o datoteki ali zadevi
    datoteke. Če je komentar dolg več stavkov, končajte
    vsak stavek s piko. Ne vključujte znakov za nove
    vrstice!

en: Archival location
sl: Mesto arhiviranja

en: Indicates where the subject of the file is archived.
sl: Označuje, kje je zadeva datoteke arhivirana.

en: Author
sl: Avtor

en: Identifies the name of the author of the original
    subject of the file.
    Example: 'van Beethoven, Ludwig'
sl: Identificira ime avtorja izvirne
    zadeve datoteke.
    Primer: »van Beethoven, Ludwig«

en: Lower Bitrate
sl: Nižja bitna hitrost

en: Specifies the lower limit in a VBR bitstream.
sl: Določa spodnjo mejo v bitnem toku VBR.

en: Bitrate Mode
sl: Način bitne hitrosti

en: Bitrate Mode (ABR, VBR, CBR, etc...)
sl: Način bitne hitrosti (ABR, VBR, CBR itn.).

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Nominal bitrate of the audio stream in bits per second
sl: Nominalna bitna hitrost zvočnega toka v bitih na sekundo

en: Upper Bitrate
sl: Zgornja bitna hitrost

en: Specifies the upper limit in a VBR bitstream.
sl: Določa zgornjo mejo v bitnem toku VBR.

en: Bits per Sample
sl: Bitov na vzorec

en: Specifies the number of bits per sample.
sl: Določa število bitov na vzorec.

en: Number of the CD, if the source is an album of more CDROMs
sl: Številka zgoščenke (CD-ja), če je vir album več CDROM-ov.

en: CDS
sl: CD-ji

en: Number of CDs, if the source is an album of more CDROMs
sl: Število CD-jev, če je vir album več CDROM-ov.

en: Commissioned
sl: Naročeno

en: Lists the name of the person or organization
    that commissioned the subject of the file.
sl: Na seznamu je ime osebe ali organizacije
    ki je naročila zadevo datoteke.

en: Comments
sl: Komentarji

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_compression)
en: Compression
sl: Stiskanje

en: Sets a mode for compressing the audio
    data to reduce disk space.
sl: Nastavi način za stiskanje zvokovnih
    podatkov za zmanjšanje prostora na disku.

en: Contact
sl: Stik

en: Contact information for the creators or distributors of
    the track. This could be a URL, an email address, the
    physical address of the producing label.
sl: Kontaktne informacije za ustvarjalce ali distributerje
    posnetka. To je lahko URL, e-poštni naslov,
    fizični naslov glasbene založbe.

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Records the copyright information for the file. If there are
    multiple copyrights, separate them by a semicolon followed
    by a space.
    Example: 'Copyright Linux community 2002'
sl: Posnemi informacije o avtorskih pravicah za datoteko. Če
    obstaja več avtorskih pravic, jih ločite s podpičjem, ki mu
    sledi presledek.
    Primer: »Copyright 2002 Skupnost Linux«

en: Copyrighted
sl: Avtorsko zaščiteno

en: Indicates whether the file is protected by copyright or not.
sl: Označuje, ali je datoteka avtorsko zaščitena ali ne.

en: Date
sl: Datum

en: Specifies the date the subject of the file was created.
    Example: '2001-12-24'
sl: Določa datum, ko je bil predmet datoteke ustvarjen.
    Primer: »2001-12-24«

en: Engineer
sl: Mojster zvoka

en: Shows the name of the engineer who worked on the file.
    If there are multiple engineers, separate the names by
    a semicolon and a blank.
sl: Prikaže ime mojstra zvoka, ki je obdeloval datoteko.
    Če je več mojstrov zvoka, ločite imena s
    podpičje in presledkom.

en: Estimated Length
sl: Ocenjena dolžina

en: Estimated length of the file in samples
sl: Ocenjena dolžina datoteke v vzorcih

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Name of the opened file
sl: Ime odprte datoteke

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: Size of the file in bytes
sl: Velikost datoteke v bajtih

en: Genre
sl: Zvrst

en: Describes the genre or style of the original work.
    Examples: 'classic', 'pop'
sl: Opisuje žanr ali slog izvirnega dela.
    Primeri: »klasika«, »pop«

en: ISRC number for the track; see the ISRC intro page
    for more information on ISRC numbers.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html
sl: Številka ISRC za posnetek; glejte uvodno stran ISRC
    za več informacij o številkah ISRC.
    http://www.ifpi.org/site-content/online/isrc_intro.html

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KeywordWidgetBase)
en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Provides a list of keywords that refer to the
    file or subject of the file.
sl: Ponuja seznam ključnih besed, ki se nanašajo na
    datoteko ali zadevo datoteke.

en: Labels
sl: Oznake

en: The list of labels/markers.
sl: Seznam oznak/označevalcev.

en: Length of the file in samples.
sl: Dolžina datoteke v vzorcih.

en: License
sl: Dovoljenje

en: License information, e.g., 'All Rights Reserved',
    'Any Use Permitted', an URL to a license or the
    EFF Open Audio License ('distributed under the
    terms of the Open Audio License.
    See http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    for details'), etc.
sl: Informacije o dovoljenju, npr.
    »Dovoljena sleherna uporaba«, URL dovoljenja ali
    Odprto dovoljenje za zvok EFF (»razširjanje pod
    pogoji odprtega dovoljenja za zvok.
    Glejte http://www.eff.org/IP/Open_licenses/eff_oal.html
    za podrobnosti«) itn.

en: Medium
sl: Srednje

en: Describes the original subject of the file,
    where it was first recorded.
    Example: 'orchestra'
sl: Opisuje izvirno zadevo datoteke,
    kjer je bila prvič posneta.
    Primer: »orkester«

en: Mime Type
sl: Vrsta MIME

en: Mime type of the file format
sl: Vrsta MIME oblike zapisa datoteke

en: Emphasis
sl: Poudarek

en: Audio emphasis mode
sl: Način zvočnega poudarjanja

en: Layer
sl: Plast

en: MPEG Layer, I, II or III
sl: MPEG Layer, I, II ali III

en: Mode Extension
sl: Razširitev načina

en: MPEG Mode Extension (only if Joint Stereo)
sl: Razširitev načina MPEG (samo če je združeni stereo)

en: Version
sl: Različica

en: MPEG Version, 1, 2 or 2.5
sl: MPEG različice 1, 2 ali 2.5

en: Name
sl: Ime

en: Stores the title of the subject of the file.
    Example: "Symphony No.6, Op.68 'Pastoral'"
sl: Shrani naslov teme datoteke.
    Primer: »Simfonija št. 6, op. 68, »Pastoralna««

en: Opus Frame Length
sl: Dolžina okvirja Opus

en: Opus Frame Length in ms (supported values are 2.5, 5, 10, 20, 40, or 60 ms)
sl: Dolžina okvirja Opus v ms (podprte vrednosti so 2.5, 5, 10, 20, 40 ali 60 ms)

en: Organization
sl: Organizacija

en: Name of the organization producing the track
    (i.e. the 'record label')
sl: Ime organizacije, ki je producirala skladbo
    (t. j. »založba«)

en: Original
sl: Izvirnik

en: Indicates whether the file is an original or a copy
sl: Označuje, ali je datoteka izvirnik ali kopija

en: Performer
sl: Izvajalec

en: The artist(s) who performed the work. In classical
    music this would be the conductor, orchestra, soloists.
    In an audio book it would be the actor who did the reading.
sl: Umetnik(-i), ki je izvedli delo. Pri klasični
    glasbi bi to bil dirigent, orkester, solisti.
    V zvočni knjigi bi bil to igralec, ki je prebral knjigo.

en: Private
sl: Zasebno

en: Indicates whether the subject is private
sl: Označuje, ali je zadeva osebne narave

en: Product
sl: Izdelek

en: Specifies the name or the title the
    file was originally intended for.
    Example: 'Linux audio collection'
sl: Določa ime ali naslov dela, ki mu
    je datoteka prvotno namenjena.
    Primer: »Zvočna zbirka Linux«

en: Sample Format
sl: Oblika vzorca

en: Format used for storing the digitized audio samples.
    Example: '32-bit IEEE floating-point'
sl: Zapis, ki se uporablja za shranjevanje digitaliziranih vzorcev zvoka.
    Primer: »32-bitna plavajoča vejica IEEE«

en: Sample Rate
sl: Mere vzorčenja

en: Number of samples per second
sl: Število vzorcev na sekundo

en: Software
sl: Programska oprema

en: Identifies the name of the software package
    used to create the file.
    Example: 'Kwave v0.6.4-1'
sl: Določa ime programskega paketa,
    uporabljenega za ustvarjanje datoteke.
    Primer: »Kwave v0.6.4-1«

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_source) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSource)
en: Source
sl: Vir

en: Identifies the name of the person or organization
    who supplied the original subject of the file.
    Example: 'Chaotic Sound Research'
sl: Določa ime osebe ali organizacije,
    ki je predložila prvotno zadevo datoteke.
    Primer: »Chaotic Sound Research«

en: Source form
sl: Izvorna oblika

en: Identifies the original form of
    the material that was digitized.
    Examples: 'Record/Vinyl/90RPM', 'Audio DAT', 'tape/CrO2/60min'
sl: Določa izvirno obliko
    gradiva, ki je bilo digitalizirano.
    Primeri: »Record/Vinyl/90RPM«, »Audio DAT«, »trak/CrO2/60min«

en: Subject
sl: Zadeva

en: Describes the subject of the file.
    Example: 'Bird voices at early morning'
sl: Opisuje zadevo datoteke.
    Primer: »Ptičje petje zgodaj zjutraj«

en: Technician
sl: Tehnik

en: Identifies the technician who digitized the subject file.
    Example: 'Torvalds, Linus'
sl: Identificira tehnike, ki je digitaliziral predmetno datoteko.
    Primer: »Torvalds, Linus«

en: Track
sl: Steza

en: Track of the CD if the source was a CDROM.
sl: Posnetek na CD-ju, če je bil vir CDROM.

en: Tracks
sl: Steze

en: Number of tracks of the CD if the source was a CDROM.
sl: Število skladb/posnetkov na zgoščenki (CD-ju), če je bil vir CDROM.

en: Channels
sl: Kanali

en: Specifies the number of channels of the signal.
sl: Določa število kanalov signala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionBaseQuality)
en: Base Quality
sl: Osnovna kakovost

en: Base quality of the compression in VBR mode
sl: Osnovna kakovost stiskanja v načinu VBR

en: May be used to differentiate multiple versions
    of the same track title in a single collection.
    (e.g. remix info)
sl: Lahko se uporablja za razlikovanje več različic
    istega naslova skladbe v eni zbirki.
    (npr. informacije o remiksu)

[ctx: file progress dialog]
en: File:
sl: Datoteka:

[ctx: file progress dialog]
en: Length:
sl: Dolžina:

[ctx: file progress dialog]
en: Sample Rate:
sl: Mere vzorčenja:

[ctx: file progress dialog, %1=number of samples per second]
en: %1 Samples per second
sl: %1 vzorcev na sekundo

[ctx: file progress dialog]
en: Resolution:
sl: Ločljivost:

[ctx: file progress dialog, %1=number of bits per sample (8, 16, 24...)]
en: %1 Bits per sample
sl: %1 bitov na vzorec

[ctx: file progress dialog]
en: Tracks:
sl: Steze:

[ctx: number of tracks]
en: 4 (quadro)
sl: 4 (kvadrofonija)

en: Do you really want to abort the operation?
sl: Ali resnično želite prekiniti operacijo?

[ctx: file progress dialog, %1=transfer rate, %2=remaining duration]
en: %1 kB/s (%2 remaining)
sl: %1 kB/s (%2 preostalo)

[ctx: file progress dialog, %1=number of loaded/saved megabytes, %2=number of total megabytes to load or save]
en: %1 MB of %2 MB done
sl: %1 MB od %2 MB opravljeno

[ctx: file progress dialog, %1=a number of samples]
en: %1 samples
sl: %1 vzorcev

en: Rectangular
sl: Pravokotno

en: Sawtooth
sl: Zobati

en: Inverse Sawtooth
sl: Obratni zobati

en: Triangular
sl: Trikotna krivulja

en: Square Sinus
sl: Kvadratni sinus

en: Cubic Sinus
sl: Kubični sinus

en: Classic Rock
sl: Klasični rock

en: Disco
sl: Disko

en: Hip-Hop
sl: Hip-hop

en: New Age
sl: New age

en: Oldies
sl: Stare uspešnice

en: Other
sl: Drugo

en: Rhythm and Blues
sl: Ritem in blues

en: Techno
sl: Tehno

en: Industrial
sl: Industrijska

en: Alternative
sl: Alternativna

en: Death Metal
sl: Death metal

en: Pranks
sl: Potegavščine

en: Soundtrack
sl: Filmska glasba

en: Euro-Techno
sl: Evro-tehno

en: Ambient
sl: Ambientalna

en: Trip-Hop
sl: Trip-hop

en: Vocal
sl: Vokalna

en: Jazz & Funk
sl: Jazz in funk

en: Classical
sl: Klasična

en: Instrumental
sl: Instrumentalna

en: Game
sl: Igra

en: Sound Clip
sl: Zvočni posnetek

en: Noise
sl: Šum

en: Alternative Rock
sl: Alternativni rock

en: Bass
sl: Nizki toni

en: Meditative
sl: Meditativna

en: Instrumental Pop
sl: Instrumentalni pop

en: Instrumental Rock
sl: Instrumentalni rock

en: Ethnic
sl: Etnična

en: Gothic
sl: Gotska

en: Techno-Industrial
sl: Tehno-industrijska

en: Electronic
sl: Elektronska

en: Pop-Folk
sl: Pop-folk

en: Dream
sl: Sanjska

en: Southern Rock
sl: Južnaški rock

en: Comedy
sl: Komedija

en: Cult
sl: Kultna

en: Christian Rap
sl: Krščanski rap

en: Pop/Funk
sl: Pop/funk

en: Native American
sl: Ameriška domorodska

en: Cabaret
sl: Kabaret

en: New Wave
sl: Nov val

en: Psychedelic
sl: Psihedelična

en: Showtunes
sl: Napevi

en: Tribal
sl: Plemenska

en: Acid Punk
sl: Acid punk

en: Acid Jazz
sl: Acid jazz

en: Musical
sl: Muzikal

en: Rock 'n' Roll
sl: Rokenrol

en: Hard Rock
sl: Hard rock

en: Folk-Rock
sl: Folk-rock

en: National Folk
sl: Narodno-zabavna

en: Fast Fusion
sl: Fast fusion

en: Latin
sl: Latino

en: Celtic
sl: Keltska

en: Avantgarde
sl: Avantgarda

en: Gothic Rock
sl: Gotski rock

en: Progressive Rock
sl: Progresivni rock

en: Psychedelic Rock
sl: Psihedelični rock

en: Symphonic Rock
sl: Simfonični rock

en: Slow Rock
sl: Počasni rock

en: Big Band
sl: Big band

en: Chorus
sl: Zborovska

en: Easy Listening
sl: Lahka glasba

en: Acoustic
sl: Akustična

en: Humour
sl: Humor

en: Speech
sl: Govor

en: Chanson
sl: Šanson

en: Chamber Music
sl: Komorna glasba

en: Symphony
sl: Simfonija

en: Booty Bass
sl: Booty bass

en: Porn Groove
sl: Porn groove

en: Satire
sl: Satira

en: Slow Jam
sl: Slow jam

en: Club
sl: Klubska

en: Folklore
sl: Folklora

en: Ballad
sl: Balada

en: Power Ballad
sl: Mogočna balada

en: Rhythmic Soul
sl: Ritmični soul

en: Punk Rock
sl: Punk rock

en: Drum Solo
sl: Bobni solo

en: A Cappella
sl: A cappella

en: Euro-House
sl: Evro-house

en: Dance Hall
sl: Plesna dvorana

en: Club-House
sl: Club-house

en: Hardcore Techno
sl: Hardcore-tehno

en: Terror
sl: Teror

en: Indie
sl: Neodvisna

en: Polsk Punk
sl: Polsk-punk

en: Christian Gangsta Rap
sl: Krščanski gangsta rap

en: Heavy Metal
sl: Heavy metal

en: Black Metal
sl: Black metal

en: Contemporary Christian
sl: Sodobna krščanska

en: Christian Rock
sl: Krščanski rock

en: Merengue
sl: Meringe

en: Abstract
sl: Abstraktna

en: Art Rock
sl: Umetniški rock

en: Baroque
sl: Baročna

en: Big Beat
sl: Big beat

en: Eclectic
sl: Eklektična

en: Electro
sl: Elektro

en: Experimental
sl: Eksperimentalna

en: Garage
sl: Garažna

en: Global
sl: Globalna

en: Industro-Goth
sl: Industro-gotska

en: New Romantic
sl: Nova romantika

en: Post-Punk
sl: Post-punk

en: Post-Rock
sl: Post-rock

en: Space Rock
sl: Space rock

en: Trop Rock
sl: Trop rock

en: World Music
sl: Glasbe sveta

en: Neoclassical
sl: Neoklasika

en: Audiobook
sl: Zvočna knjiga

en: Audio Theatre
sl: Zvočno gledališče

en: Podcast
sl: Podkast

en: Indie Rock
sl: Neodvisni rock

en: G-Funk
sl: G-funk

en: Garage Rock
sl: Garažni rock

en: Unknown
sl: Neznano

en: Linear
sl: Linearno

en: Spline
sl: B-polinomska krivulja

en: Polynom, nth Degree
sl: Polinom n-te stopnje

en: Polynom, 3rd Degree
sl: Polinom 3. stopnje

en: Polynom, 5th Degree
sl: Polinom 5. stopnje

en: Polynom, 7th Degree
sl: Polinom 7. stopnje

en: Sample and Hold
sl: Vzorči in zadrži

en: Failed opening the log file '%1' for writing
sl: Odpiranje dnevniške datoteke »%1« za pisanje ni uspelo

en: Unable to open '%1'
sl: Ni mogoče odpreti »%1«

en: Running plugin '%1'...
sl: Izvajanje vstavka »%1« ...

en: The plugin '%1' is unknown or invalid.
sl: Vstavek »%1« ni znan ali je neveljaven.

en: Error On Loading Plugin
sl: Napaka pri nalaganju vstavka

en: Loading plugin %1...
sl: Nalaganje vstavka %1 ...

en: Linear Two's Complement
sl: Linerni dvojiški komplement

en: Unsigned Integer
sl: Celo število brez predznaka

en: 32-bit IEEE Floating-Point
sl: 32-bitna plavajoča točka IEEE

en: 64-bit IEEE Double Precision Floating-Point
sl: 64-bitna plavajoča vejica z dvojno natančnostjo IEEE

en: Signal is empty, nothing to save.
sl: Signal je prazen, ničesar ni mogoče shraniti.

en: Saving in this format will lose the following additional file attribute(s):
    %1
    Do you still want to continue?
sl: S shranjevanjem v tem zapisu boste izgubili naslednje dodatne atribute datoteke:
    %1
    Ali še vedno želite nadaljevati?

en: (built with KDE Frameworks %1)
sl: (zgrajeno z KDE Frameworks %1)

en: An error occurred while saving the file.
sl: Med shranjevanjem datoteke je prišlo do napake.

en: The file has been truncated and might be corrupted.
sl: Datoteka je odrezana in je morda poškodovana.

en: Sorry, the file type is not supported.
sl: Oprostite, vrsta datoteke ni podprta.

en: Insert Clipboard at position
sl: Vstavi odložišče na položaj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Crop
sl: Obreži

en: Expand Selection to Label
sl: Razširi izbor na oznako

en: Select Next Labels
sl: Izberi naslednje oznake

en: Select Previous Labels
sl: Izberi prejšnje oznake

en: Select All Tracks
sl: Izberi vse steze

en: Deselect all tracks
sl: Prekliči izbor vseh stez

en: Invert Track Selection
sl: Preobrni izbor stez

en: Select Track
sl: Izberi stezo

en: Deselect Track
sl: Počisti izbor steze

en: Toggle Track Selection
sl: Vključi/izključi izbor steze

en: Append Track
sl: Pripni stezo

en: Insert Track
sl: Vstavi stezo

en: Delete Track
sl: Izbriši stezo

en: Insert Space
sl: Vstavi praznino

en: Not enough memory for saving undo information.
sl: Ni dovolj pomnilnika za shranjevanje informacij o razveljavitvi.

en: Do you want to continue without the possibility to undo?
sl: Ali želite nadaljevati brez možnosti razveljavitve?

en: <b>Hint</b>: you can configure the amount of memory<br>available for undo under '%1'/'%2'.
sl: Namig: <b></b>lahko prilagodite količino pomnilnika<br>na voljo za razveljavitev pod »%1«/»%2«.

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Last Action
sl: Zadnje dejanje

en: Modify File Info
sl: Spremeni podatke o datoteki

en: Delete All Labels
sl: Izbriši vse oznake

en: Delete Label
sl: Izbriši oznako

en: Manual Track Selection
sl: Ročni izbor stez

en: Manual Selection
sl: Ročna izbor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btNew)
en: New File
sl: Nova datoteka

[ctx: name of the undo action for inserting a meta data object]
en: Insert %1
sl: Vstavi %1

[ctx: name of the undo action for inserting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Insert %1 %2 objects
sl: Vstavi %1 %2 predmetov

en: Insert Meta Data
sl: Vstavi metapodatke

[ctx: name of the undo action for deleting a meta data object]
en: Delete %1
sl: Izbriši %1

[ctx: name of the undo action for deleting multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Delete %1 %2 objects
sl: Izbriši %1 %2 predmetov

en: Delete Meta Data
sl: Izbriši metapodatke

en: Modify Samples
sl: Spremeni vzorce

[ctx: name of the undo action for modifying a meta data object]
en: Modify %1
sl: Spremeni %1

[ctx: name of the undo action for modifying multiple meta data objects of the same type: %1=number of elements, %2=name of one element in singular]
en: Modify %1 %2 objects
sl: Spremeni %1 %2 predmetov

en: Modify Meta Data
sl: Spremeni metapodatke

[ctx: time of label tooltip, %1=hour, %2=minute, %3=second, %4=milliseconds]
en: %1:%2:%3.%4
sl: %1:%2:%3,%4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegEmphasis)
en: None
sl: Prazno

en: name
sl: ime

en: version
sl: različica

en: authors
sl: Avtorji

en: Plugins found: %1
sl: Najdeni vstavki: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AboutDialogBase)
en: About Kwave
sl: O programu Kwave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, header)
en: <h1>Kwave - a sound editor by KDE</h1>
sl: <h1>Kwave - urejevalnik zvoka KDE</h1>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, about_tab)
en: About
sl: O programu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, abouttext)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave is a sound editor based on KDE Frameworks. </span></p><p><br/>With Kwave you can edit many sorts of audio files including multi track files. You are able to alter and play back each track on its own.<br/>Kwave also includes many plugins  to transform the audio data in several ways and presents a graphical view with a complete zoom and scroll capability.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-size:x-large; font-weight:600;">Kwave je program za montažo zvoka, ki temelji na KDE Frameworks. </span></p><p><br/>S Kwave lahko urejate in montirate številne vrste zvočnih datotek, vključno z datotekami z več stezami. Vsako stezo lahko spremenite in predvajate posebej.<br/>Kwave vključuje tudi številne vstavke za preoblikovanje zvočnih podatkov na več načinov in predstavlja grafični pogled s popolno možnostjo povečave in pomikanja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, authors_tab)
en: Authors
sl: Avtorji

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, thanks_tab)
en: Thanks To
sl: Zahvale

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, plugins_tab)
en: Plugins info
sl: Podatki o vstavkih

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, translations_tab)
en: Translation
sl: Prevod

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, license_tab)
en: License agreement
sl: Licenčna pogodba

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmplifyFreeDlg)
en: Amplify Free
sl: Prosto ojačaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeIn)
en: Fade In
sl: Zvišuj glasnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelFadeOut)
en: Fade Out
sl: Znižuj glasnost

en: Fade Intro
sl: Zvišuj glasnost na začetku

en: Fade Leadout
sl: Znižuj glasnost na koncu

en: &Stop
sl: U&stavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btListen)
en: &Listen
sl: &Poslušaj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BandPassDlg)
en: Band Pass
sl: Pasovni prehod

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btListen)
en: start/stop pre-listening
sl: Začni/ustavi pred-poslušanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btListen)
en: Start or stop the pre-listening of the current settings. If pre-listening is enabled, you will nearly immediately hear any change in the selected parameters.
sl: Zaženite ali ustavite pred-poslušanje trenutnih nastavitev. Če je omogočeno pred-poslušanje, boste skoraj takoj slišali spremembe izbranih parametrov.

en: ASCII encoded audio
sl: Zvok, kodiran v ASCII

en: Unable to open the file for saving.
sl: Datoteke ni mogoče odpreti za shranjevanje.

en: Amiga IFF/8SVX Sound File Format
sl: Zapis Amiga IFF/8SVX

en: Compressed Audio Interchange Format
sl: Zapis stisnjeni AIFF (Compressed Audio Interchange Format)

en: Audio Interchange Format
sl: Zapis AIFF (Audio Interchange Format)

en: Audio Visual Research File Format
sl: Zapis AVR (Audio Visual Research)

en: Core Audio File Format
sl: Zapis Core Audio

en: Berkeley, IRCAM, Carl Sound Format
sl: Zapis Berkeley, IRCAM, Carl

en: NIST SPHERE Audio File Format
sl: Zapis NIST SPHERE

en: Sample Vision Format
sl: Zapis Sample Vision

en: Creative Voice
sl: Ustvarjalni glas

en: Format or function is not implemented
sl: Zapis ali funkcija ni izvedena

en: File header is damaged
sl: Glava datoteke je poškodovana

en: Invalid codec type
sl: Neveljavna vrsta kodeka

en: Opening the file failed
sl: Odpiranje datoteke ni uspelo

en: Read access failed
sl: Bralni dostop je spodletel

en: Invalid sample format
sl: Neveljavna oblika vzorca

en: An error occurred while opening the file:
    '%1'
sl: Med odpiranjem datoteke je prišlo do napake:
    »%1«

en: FLAC audio
sl: Zvok FLAC

en: Opening the FLAC bitstream failed.
sl: Odpiranje bitnega toka FLAC ni uspelo.

en: Error while parsing the FLAC metadata. (%s)
sl: Napaka pri razčlenjevanju metapodatkov FLAC (%s).

en: Unable to open the FLAC encoder.
sl: Kodirnika FLAC ni mogoče odpreti.

[ctx: menu: /Settings/MP3 Encoder Setup]
en: MP3 Encoder Setup
sl: Nastavitev kodirnika MP3

en: MPEG layer III audio
sl: Zvok MPEG layer III

en: MPEG layer II audio
sl: Zvok MPEG layer II

en: MPEG layer I audio
sl: Zvok MPEG layer I

en: The file has an invalid checksum.
    Do you still want to continue?
sl: Datoteka ima neveljavno kontrolno vsoto.
    Ali še vedno želite nadaljevati?

en: The file contains an invalid channel mode 0x%1
    Assuming Mono...
sl: Datoteka vsebuje neveljaven način kanala 0x%1
    Ob predpostavki mono ...

en: The opened file is no MPEG file or it is damaged.
    No header information has been found.
sl: Odprta datoteka ni datoteka MPEG ali je poškodovana.
    Informacije o glavi niso bile najdene.

en: Checksum error
sl: Napaka kontrolne vsote

en: Synchronization lost
sl: Sinhronizacija izgubljena

en: File contains invalid data
sl: Datoteka vsebuje neveljavne podatke

en: Unknown error 0x%1. Damaged file?
sl: Neznana napaka 0x%1. Ali je datoteka poškodovana?

en: An error occurred while decoding the file:
    '%1',
    at position %2.
sl: Med dekodiranjem datoteke je prišlo do napake:
    »%1«,
    na položaju %2.

en: Do you still want to continue?
sl: Ali še vedno želite nadaljevati?

en: Do you want to continue and ignore all following errors?
sl: Ali želite nadaljevati in prezreti vse naslednje napake?

en: The file format you have chosen supports only mono or stereo. This file will be mixed down to stereo when saving.
sl: Izbrana vrsta datoteke podpira le mono ali stereo. Ta datoteka bo med shranjevanje mešana v stereo.

en: Unable to open the file for saving!
sl: Datoteke ni mogoče odpreti za shranjevanje!

[ctx: %1=name of the external program, %2=stderr of the program]
en: An error occurred while calling the external encoder '%1':
    
    %2
sl: Pri klicu zunanjega kodirnika »%1« je prišlo do napake:
    
    %2

en: (user defined)
sl: (uporabniško določeno)

en: sample rate in Hz (use %1 as placeholder)
    or kHz (use %2 as placeholder)
sl: Mera vzorčenja v Hz (uporabite %1 kot ogrado)
    ali kHz (uporabite %2 kot ogrado)

en: bits per sample,
    use %1 as placeholder
sl: bitov na vzorec,
    uporabite %1 kot ogrado

en: parameter for minimum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
sl: Parameter za najmanjšo bitno hitrost v bitih/s
    (uporabite %1 kot ogrado)

en: parameter for maximum bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
sl: Parameter za največjo bitno hitrost v bitih/s
    (uporabite %1 kot ogrado)

en: parameter for average bitrate in bits/sec
    (use %1 as placeholder)
sl: Parameter za povprečno bitno hitrost v bitih/s
    (uporabite %1 kot ogrado)

en: Select MP3 Encoder
sl: Izberite kodirnik MP3

en: Congratulation, the test was successful!
sl: Čestitamo, preizkus je bil uspešen!

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MP3EncoderDialogBase)
en: MP3 Encoder Settings
sl: Nastavitve kodirnika MP3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSearch)
en: manually browse for the encoder
sl: Ročno poiščite kodirnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSearch) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDate) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDevice)
en: &Select...
sl: Iz&beri ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbProgram)
en: select one of the predefined encoder setups
sl: Izberite eno od vnaprej določenih nastavitev kodirnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btDetect)
en: auto-detect the installed encoder
sl: Samodejno zaznaj nameščen kodirnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btDetect)
en: &Auto Detect...
sl: &Samodejno zaznaj ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: show the usage information of the encoder
sl: Pokaži informacije o uporabi kodirnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btEncoderHelp)
en: &Usage
sl: &Uporaba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPath)
en: path to the encoder
sl: pot do kodirnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPath)
en: Path:
sl: Pot:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btLocate)
en: find the full path to the encoder
sl: Poišči celotno pot do kodirnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btLocate)
en: &Locate
sl: &Lociraj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpParameters)
en: Parameters
sl: Parametri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabInput)
en: Input
sl: Vhod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSign)
en: Sign:
sl: Predznak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edByteOrder)
en: parameter for switching the byte order
sl: Parameter za zamenjavo vrstnega reda bajtov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edRawFormat)
en: parameter for telling the encoder to use raw data as input format
sl: Parameter za kodirnik, da uporabi neobdelane podatke kot vhodno obliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRawFormat)
en: Raw Format:
sl: Surova oblika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblByteOrder)
en: Byte Order:
sl: Zaporedje bajtov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edSign)
en: parameter to use signed sample format
sl: Parameter za uporabo predznačene vzorčne oblike

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFormat) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFormat)
en: Format
sl: Zapis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleRate)
en: Sample Rate:
sl: Mera vzorčenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitsPerSample)
en: Bits per Sample:
sl: Št. bitov na vzorec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Channels:
sl: Kanali:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edMono)
en: parameter for single channel files (mono)
sl: Parameter za datoteke z enim kanalom (mono)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStereo)
en: stereo:
sl: Stereo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edStereo)
en: parameter for multi channel files
    (stereo or more channels)
sl: Parameter za več kanalne datoteke
    (stereo ali več kanalov)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabQuality)
en: Quality
sl: Kakovost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateMax)
en: max
sl: najv.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateMin)
en: min
sl: najm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrate)
en: Bitrate:
sl: Bitna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBitrateAvg)
en: avg
sl: povp

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabEncoding)
en: Encoding
sl: Kodiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasis)
en: Emphasis:
sl: Poudarek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmphasisNone)
en: none
sl: brez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisNone)
en: parameter for no emphasis
sl: Parameter za umik poudarka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasis5015ms)
en: parameter for 50/15ms emphasis
sl: Parameter za poudarek 50/15ms

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEmphasisCCIT_J17)
en: parameter for CCIT J17 emphasis
sl: Parameter za poudarek CCIT J17

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoiseShaping)
en: Noise Shaping:
sl: Oblikovanje šuma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edNoiseShaping)
en: parameters for configuring noise shaping
sl: Parametri za prilagajanje oblikovanja šuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompatibility)
en: Compatibility:
sl: Združljivost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCompatibility)
en: parameters for compatibility settings
sl: Parametri za nastavitve združljivosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFlags)
en: Flags
sl: Zastavice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCopyright)
en: Copyright:
sl: Avtorske pravice:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCopyright)
en: parameter for marking the file as copyrighted
sl: Parameter za označevanje datoteke kot avtorsko zaščitene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOriginal)
en: Original:
sl: Izvirnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edOriginal)
en: parameter for marking the signal as original (not a copy)
sl: Parameter za označevanje signala kot izvirnika (ne kopije)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProtect)
en: Protect:
sl: Zaščiti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edProtect)
en: parameter to enable CRC protection
sl: Parameter za omogočanje zaščite CRC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPrepend)
en: Prepend:
sl: Predpona:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edPrepend)
en: additional parameters to put at the start of the encoder command line
sl: Dodatni parametri, ki jih postavite na začetek ukazne vrstice kodirnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAppend)
en: Append:
sl: Dodaj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edAppend)
en: additional parameters to append at the end of the encoder command line
sl: Dodatni parametri, ki jih je treba dodati na konec ukazne vrstice kodirnika

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Info
sl: Podatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHelp)
en: Encoder Help:
sl: Pomoč za kodirnik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edEncoderHelp)
en: parameter for getting usage information of the encoder
sl: Parameter za pridobivanje informacij o uporabi kodirnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoderInfo)
en: Version Info:
sl: Podatki o različici:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edVersionInfo)
en: parameter for getting the encoder version information
sl: Parameter za pridobivanje informacij o različici kodirnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: try to encode some short test signal with the current settings
sl: Poskusite kodirati kratek poskusni signal s trenutnimi nastavitvami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: Test...
sl: Preizkusi …

en: Ogg Opus audio
sl: Zvok Ogg Opus

en: Ogg Vorbis audio
sl: Zvok Ogg Vorbis

en: Ogg audio
sl: Zvok Ogg

en: Ogg bitstream has zero-length.
sl: Bitni tok Ogg ima ničelno dolžino.

en: Input does not appear to be an Ogg bitstream.
sl: Vhod ni videti kot bitni tok Ogg.

en: Error reading first page of the Ogg bitstream data.
sl: Napaka pri branju prve strani podatkov bitnega toka Ogg.

en: Error reading initial header packet.
sl: Napaka pri branju začetnega paketa z glavo.

en: Error: Codec not supported
sl: Napaka: kodek ni podprt

en: Corrupt or missing data in bitstream. Continuing.
sl: Poškodovani ali manjkajoči podatki v bitnem toku. Nadaljevanje.

[ctx: error in Ogg encoder, no support for a compression type (e.g. opus, vorbis etc)]
en: Error: No Codec for '%1' available
sl: Napaka: kodek za »%1« ni na voljo

en: One or more invalid/out of range arguments.
sl: Eden ali več neveljavnih argumentov/argumentov izven obsega.

en: The mode struct passed is invalid.
sl: Podani način struct ni veljaven.

en: An internal error was detected.
sl: Zaznana je bila notranja napaka.

en: The compressed data passed is corrupted.
sl: Podani stisnjeni podatki so poškodovani.

en: Invalid/unsupported request number.
sl: Neveljavna/nepodprta številka zahteve.

en: A decoder structure is invalid or already freed.
sl: Struktura dekoderja je neveljavna ali že sproščena.

en: Decoder error: %1
sl: Napaka dekodirnika: %1

en: End of file before finding Opus Comment headers.
sl: Konec datoteke pred iskanjem glave Opus Comment.

en: This Ogg bitstream does not contain valid Opus audio data.
sl: Ta bitni tok Ogg ne vsebuje veljavnih zvočnih podatkov Opus.

en: Opus decoder failed
sl: Dekodirnik Opus ni uspel

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to mono.
sl: Prostorska bitna hitrost bi bila manjša od 32kBit/s na kanal, to datoteko je treba zmešati navzdol v mono.

en: Surround bitrate would be less than 32kBit/sec per channel, this file should be mixed down to stereo.
sl: Prostorska bitna hitrost bi bila manjša od 32kBit/s na kanal, to datoteko je treba zmešati navzdol v stereo.

[ctx: %1=original bitrate, %2=new/limited bitrate]
en: Bitrate %1 kBit/sec is out of range, limited to %2 kBit/sec
sl: Bitna hitrost %1 kBit/s je izven dosega, omejena bo na %2 kBit/s

[ctx: %1=requested sample rate, %2=lowest supported, %3=highest supported]
en: Sample rate %1 samples/sec is out of range,
    supported are %2 ... %3 samples/sec.
sl: Mera vzorčenja %1 vzorcev/s je izven dosega,
    podprti so %2 ... %3 vzorcev/s.

en: Opus encoder failed
sl: Kodirnik Opus ni uspel

en: Opus encoder failed setting bitrate: '%1'
sl: Kodirnik Opus ni uspel nastavitvi bitne hitrosti: »%1«

en: Opus encoder failed configuring VBR mode: '%1'
sl: Kodirnik Opus ni uspel prilagoditi načina VBR: »%1«

en: Opus encoder failed configuring VBR constraint: '%1'
sl: Kodirnik Opus ni uspel prilagoditi omejitve VBR: »%1«

en: Opus encoder failed getting lookahead value: '%1'
sl: Kodirnik Opus ni uspel pri pridobivanju vnaprejšnje vrednosti: »%1«

en: This Ogg bitstream does not contain any Vorbis audio data.
sl: Ta bitni tok Ogg ne vsebuje zvočnih podatkov Vorbis.

en: Corrupt secondary header. Exiting.
sl: Poškodovana sekundarna glava. Izhod.

en: End of file before finding all Vorbis headers.
sl: Konec datoteke, preden so bile najdene vse glave Vorbis.

en: This codec supports only mono or stereo files, %1 channels are not supported.
sl: Ta kodek podpira samo datoteke mono ali stereo, %1-kanalne niso podprte.

en: You have not selected any bitrate for the encoding. Do you want to continue and encode with %1 kBit/s or cancel and choose a different bitrate?
sl: Za kodiranje niste izbrali bitne hitrosti. Ali želite nadaljevati in kodirati z %1 kB/s ali preklicati in izbrati drugo bitno hitrost?

en: One or more encoding parameters are not supported. Please change the settings and try again.
sl: Eden ali več parametrov kodiranja ni podprtih. Spremenite nastavitve in poskusite znova.

en: Detecting endianness (standard search)...
sl: Zaznavanje tankega/debelega konca (standardno iskanje) …

en: Detecting endianness (statistic search)...
sl: Zaznavanje tankega/debelega konca (statistilno iskanje) …

en: Searching for missing chunk '%1'...
sl: Iskanje manjkajočega koščka »%1« ...

en: Auto Repair
sl: Samodejno popravi

en: Reading...
sl: Branje ...

en: The file has been structurally damaged or it is no WAV file.
    Should Kwave try to repair it?
sl: Datoteka je bila strukturno poškodovana ali pa ni datoteka WAV.
    Ali naj jo Kwave poskusi popraviti?

en: Kwave Auto Repair
sl: Samodejno popravilo Kwave

en: &Repair
sl: &Popravi

en: The opened file is no WAV file or it is damaged:
    There is not enough valid sound data.
    
    It makes no sense to continue now.
sl: Odprta datoteka ni datoteka WAV ali je poškodovana:
    Ni dovolj veljavnih zvočnih podatkov.
    
    Zdaj ni smiselno nadaljevati.

en: The WAV file seems to be damaged:
    Some chunks are duplicate or missing.
    
    Kwave will only use the first ones and ignore
    the rest. This might lead to loss of data.
sl: Zdi se, da je datoteka WAV poškodovana:
    Nekateri kosi so podvojeni ali manjkajo.
    
    Kwave bo uporabil samo prve in ignoriral
    ostalo. To lahko povzroči izgubo podatkov.

en: file header is damaged
sl: Glava datoteke je poškodovana

en: internal libaudiofile error #%1: '%2'
sl: Notranja napaka libaudiofile #%1: »%2«

en: Sorry, the currently selected compression type cannot be used for saving. Do you want to use G711 ULAW compression instead?
sl: Žal trenutno izbrane vrste stiskanja ni mogoče uporabiti za shranjevanje. Ali želite namesto tega uporabiti stiskanje G711 ULAW?

en: &Yes, use G711
sl: &Da, uporabi G711

en: &No, store uncompressed
sl: &Ne, shrani nestisnjeno

en: File or selection too large
sl: Datoteka ali izbira prevelika

en: WAV audio
sl: Zvok WAV

en: Generate 50% DC Level
sl: Ustvari raven 50 % DC

en: Generate 100% DC Level
sl: Ustvari raven 100 % DC

en: MinMax Pattern
sl: Vzorec MinMaks

en: Generate Sawtooth Pattern
sl: Tvori zobati vzorec

en: Verify Sawtooth Pattern
sl: Preveri zobati vzorec

en: FM Sweep
sl: FM-doseg

en: Labels at Stripe borders
sl: Oznake na robovih prog

en: Dump Window Hierarchy
sl: Opusti hierarhijo oken

en: Dump Meta Data
sl: Opusti metapodatke

en: Debug (%1)
sl: Razhrošči (%1)

[ctx: menu: /File/Save/Export to K3b Project...]
en: Export to K3b Project...
sl: Izvozi v projekt K3b …

[ctx: file type filter when exporting to K3b]
en: K3b project file (*.k3b)
sl: Projektne datoeke K3b (*.k3b)

en: Only mono and stereo files can be used for an audio CD. You can either deselect some channels or export the file in a different file format that supports mono and stereo only (for example FLAC) and then try again.
sl: Za zvočni CD lahko uporabljate samo mono in stereo datoteke. Nekatere kanale lahko prekličete ali izvozite datoteko v drugi obliki datoteke, ki podpira samo mono in stereo (na primer FLAC) in poskusite znova.

en: A K3b project file has been created and audio files have been exported.
    Should I start K3b and open the audio CD project now?
sl: Ustvarjena je bila projektna datoteka K3b in zvočne datoteke so bile izvožene.
    Ali naj začnemo K3b in zdaj odpremo projekt zvočnega CD-ja?

[ctx: default entry of the list of placeholder patterns in the K3b export plugin (used for detecting title and artist from a label description)]
en: (auto detect)
sl: (samodejno zaznaj)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpInputSettings)
en: Input Settings
sl: Nastavitve vhoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLabelFormat)
en: Format of Labels:
sl: Oblika oznak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbLabelPattern)
en: <html><head/><body><p>Select a pattern for detecting title and artist from the text of a label.<br/>It currently understands the following placeholders:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>title of the song</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%artist]</span> name of the artist</li></ul></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Izberite vzorec za zaznavanje naslova in izvajalca iz besedila oznake.<br/>Trenutno razume naslednje ograde:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">[%title] </span>naslov pesmi</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;"> [%artist]</span> ime izvajalca</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: If checked, <b>save only the blocks that overlap with the current selection</b>, otherwise the whole file. <br><i>Please note that this option is disabled if nothing is selected or the selection already covers the whole file.</i>
sl: Če ste možnost potrdili, <b>shranite le bloke, ki se prekrivajo s trenutnim izborom</b>, sicer celotno datoteko. <br><i>Upoštevajte, da je ta možnost onemogočena, če ni nič izbrano ali izbor že zajema celotno datoteko.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Use Selection only
sl: Uporabi samo izbor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpOutputSettings)
en: Output Settings
sl: Nastavitve izhoda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExportLocation)
en: Export Location:
sl: Mesto izvoza:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Specify where to place the exported sound files which are used for the tracks of the audio CD.
sl: Določite, kam naj bodo izvožene zvočne datoteke, ki se uporabljajo za skladbe zvočnega CD-ja.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Same Directory as K3b File
sl: ista mapa kot datoteka K3b

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbExportLocation)
en: Sub Directory
sl: Podmapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOverwritePolicy)
en: Overwrite Policy:
sl: Pravila prepisovanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Select whether existing files are overwritten or new file names are used when exporting the files to use as tracks of the audio CD.
sl: Izberite, ali so obstoječe datoteke prepisane ali se pri izvozu datotek uporabijo nova imena datotek, ki jih želite uporabiti kot posnetke zvočnega CD-ja.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Overwrite Existing Files
sl: Prepiši obstoječe datoteke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbOverwritePolicy)
en: Use new File Names
sl: Uporabi nova imena datotek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbABR)
en: Average Bitrate Mode
sl: Način povprečne bitne hitrosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbABR)
en: <b>Average Bitrate Mode</b><br>
    Bitrate is set to an average value,
    with optional upper and lower limit.
sl: <b>Način povprečne bitne hitrosti</b><br>
    Bitna hitrost je nastavljena na povprečno vrednost,
    z opcijsko zgornjo in spodnjo mejo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLowestBitrate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbBaseQuality)
en: lowest
sl: najnižja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: Variable Bitrate Mode
sl: Način spremenljive bitne hitrosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbVBR)
en: <b>Variable Bitrate Mode</b><br>
    The bitrate is selected by an average quality.
sl: <b>Način spremenljive bitne hitrosti</b><br>
    Bitna hitrost je izbran po povprečni kakovosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighestBitrate)
en: highest
sl: najvišji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompressionNominalBitrate)
en: Nominal Bitrate
sl: Nominalna bitna hitrost

en: %1 bytes
sl: %1 bajtov

en: %1 kB (%2 byte)
sl: %1 kB (%2 bajt)

en: %1 MB (%2 byte)
sl: %1 MB (%2 bajt)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRate)
en: Sample rate:
sl: Mera vzorčenja:

en: Here you can select one of the predefined
    well-known sample rates or you can enter
    any sample rate on your own.
sl: Tukaj lahko izberete eno od vnaprej določenih
    dobro znanih mer vzorčenja ali pa sami vnesete
    poljubno mero vzorčenja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblResolution)
en: Resolution:
sl: Ločljivost:

en: Select a resolution in bits in which the file
    will be saved.
sl: Izberite ločljivost v bitih, s katero bo
    shranjena datoteka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblChannels)
en: Tracks:
sl: Steze:

en: Shows the number of tracks of the signal.
    You can add or delete tracks via the Edit menu.
sl: Prikaže število stez signala.
    Steze lahko dodate ali izbrišete v meniju Uredi.

en: Length:
sl: Dolžina:

en: Shows the length of the file in samples
    and if possible as time.
sl: Prikazuje dolžino datoteke v vzorcih
    in, če je to mogoče, kot čas.

en: %1 (%2 samples)
sl: %1 (%2 vzorcev)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtSourceBuffer)
en: %1 samples
sl: %1 vzorcev

en: (Mono)
sl: (mono)

en: (Stereo)
sl: (stereo)

en: (Quadro)
sl: (kvadrofonija)

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FileInfoDlg)
en: File Info
sl: Podatki o datoteki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_file)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: bit
sl: bitno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: 12000
sl: 192000

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond_2)
en: samples per second
sl: vzorcev na sekundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompression_2)
en: Encoding Mode:
sl: Način kodiranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegIntensityStereo)
en: Intensity Stereo
sl: Stereo intenzivnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegMSStereo)
en: MS Stereo
sl: MS stereo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMpegCopyrighted)
en: yes
sl: da

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 4 to 31
sl: Pasovi od 4 do 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 8 to 31
sl: Pasovi od 8 do 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 12 to 31
sl: Pasovi od 12 do 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegModeExt)
en: Bands 16 to 31
sl: Pasovi od 16 do 31

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegVersion)
en: MPEG Version 2.5 (unofficial)
sl: MPEG Version 2.5 (neuradno)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegLayer)
en: Layer I
sl: Plast I (Layer I)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegLayer)
en: Layer II
sl: Plast II (Layer II)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbMpegLayer)
en: Layer III
sl: Plast III (Layer III)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_content)
en: Content
sl: Vsebina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Select a date from the calendar.
sl: Izberite datum iz koledarja.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDate)
en: Opens a dialog for selecting a date from the calendar.
sl: Odpre pogovorno okno za izbiro datuma iz koledarja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDateNow) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: Set the date to today.
sl: Nastavite datum na današnji dan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSelectDateNow)
en: &Today
sl: &Danes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_author)
en: Author/Copyright
sl: Avtor/avtorska pravica

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: You have changed the sample rate. Do you want to convert the whole file to the new sample rate or do you only want to set the rate information in order to repair a damaged file? Note: changing only the sample rate can cause "Mickey Mouse" effects.
sl: Spremenili ste mero vzorčenja. Ali želite pretvoriti celotno datoteko v novo mero vzorčenja ali želite nastaviti le informacije o meri, da bi popravili poškodovano datoteko? Opomba: spreminjanje le mere vzorčenja lahko povzroči učinke »Mikija Miške«.

en: &Convert
sl: P&retvori

en: &Set Rate
sl: &Nastavi mero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btRemove)
en: &Remove
sl: &Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAdd)
en: &Add
sl: &Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btAuto)
en: auto-generate keywords
sl: Samodejno tvori ključne besede

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btAuto)
en: <b>Auto-Generate Keywords</b><br>
    Create a list of keywords by going through all present file information and merge it with the current list of keywords.
sl: <b>Samodejno tvori ključne besede</b><br>
    Ustvarite seznam ključnih besed tako, da preiščete vse prisotne informacije o datoteki in jih spojite s trenutnim seznamom ključnih besed.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btAuto)
en: A&uto
sl: S&amodejno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, lstKeywords)
en: List of keywords.
sl: Seznam ključnih besed.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectDateDlg)
en: Select Date
sl: Izberite datum

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, GotoDlg)
en: Go to Position
sl: Pojdi na položaj

en: Goto...
sl: Pojdi na …

en: Insert At...
sl: Vstavi pri …

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LowPassDlg)
en: Low Pass
sl: Nizko prepustni filter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox)
en: cutoff frequency
sl: Frekvenca odreza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox)
en: <b>cutoff frequency</b>
    Determines the highest audible frequency, higher
    frequencies will be cut off.
sl: <b>frekvenca odreza</b>
    Določa najvišjo slišno frekvenco, višje
    frekvence bodo odrezane.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewSigDlg)
en: New Signal
sl: Nov signal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates or you can enter any sample rate on your own.
sl: <b>Mera vzorčenja</b><br>Tukaj lahko izberete eno od vnaprej določenih dobro znanih mer vzorčenja ali pa sami vnesete poljubno mero vzorčenja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSamplesPerSecond)
en: Samples per second
sl: Vzorcev na sekundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBits)
en: Bit
sl: Bitno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Number of Tracks</b><br>Select a number of tracks of the new signal. If you are not sure now, you can add or delete tracks later in the program.
sl: <b>Število stez</b><br>Izberite več stez novega signala. Če zdaj niste prepričani, lahko pozneje v programu dodate ali izbrišete steze.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be saved. However, Kwave always uses 24 bits as its own internal resolution to give the best results when processing the audio data.
sl: <b>Ločljivost</b><br>Izberite ločljivost v bitih, v katerih bo datoteka shranjena. Vendar pa Kwave vedno uporablja 24 bitov kot lastno notranjo ločljivost, saj nudi najboljše rezultate pri obdelavi zvočnih podatkov.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Select this to set the length of the file by time
sl: Izberite to, da nastavite dolžino datoteke po času

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTime)
en: Time
sl: Čas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Select this to enter the number of samples directly
sl: Izberite to, če želite neposredno vnesti število vzorcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSamples)
en: Samples
sl: vzorcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_2_2)
en: Minimum
sl: Najmanj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: (File Size)
sl: (velikost datoteke)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMaximumSize_3)
en: Maximum
sl: Največ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slideLength)
en: Sets the file size by the percentage of the possible maximum
sl: Določi velikost datoteke za odstotek največje možne

en: (Resulting file size: %1 MB)
sl: (končna velikost datoteke: %1 MB)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NoiseDlg)
en: Add Noise
sl: Dodaj šum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup3)
en: Mode
sl: Način

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: add a noise level by percentage
sl: Dodajte raven šuma v odstotkih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Adds a noise level given as a percentage relative to the maximum volume level.
    For example: "1 %", "15%" or "100%"
sl: Doda raven šuma, podanega v odstotkih glede na največjo raven glasnosti.
    Primer: »1 %«, »15%« ali »100%«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: &Percentage
sl: &Odstotek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: add a noise level in dB
sl: Dodaj raven šuma v dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: adds a noise level in logarithmic scale (decibel).
    For example: "-3 dB", "- 6 dB".
sl: Doda raven hrupa v logaritemski lestvici (decibel).
    Primer: »-3 dB«, »- 6 dB«.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: &Logarithmic
sl: &Logaritemsko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VolumeDlg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Volume
sl: Glasnost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: Noise Level
sl: Raven šuma

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: Analyzing volume level...
sl: Analiziranje ravni glasnosti ...

en: Normalizing (%1 dB) ...
sl: Normalizacija (%1 dB) ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NotchFilterDlg)
en: Notch Filter
sl: Filter ozkega pasu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: center frequency
sl: Sredinska frekvenca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: <b>center frequency</b>
    Determines the center of the frequency range that
    should be removed.
sl:  <b>sredinska frekvenca</b>
    Določa sredino frekvenčnega območja, ki
    ga želite odstraniti.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: bandwidth
sl: pasovna širina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinbox_2)
en: <b>bandwidth</b>
    Determines the width of the frequency range that
    should be removed.
sl: <b>pasovna širina</b>
    Določa širino frekvenčnega območja, ki
    ga želite odstraniti.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PitchShiftDlg)
en: Pitch Shift
sl: Zamik višine tona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Frequency:
sl: Frekvenca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: chopper frequency
sl: Frekvenca poseka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slFrequency) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFrequency)
en: <b>chopper frequency</b><br>This setting determines how small the pieces of audio data are before they get processed by the pitch shift. If your audio data sounds interrupted, you might get better result with higher values.
sl: <b>frekvenca poseka</b><br>Ta nastavitev določa, kako majhni so deli zvočnih podatkov, preden se obdelajo s premikom višine tona. Če zvočni podatki zvenijo prekinjeno, boste morda dobili boljši rezultat z višjimi vrednostmi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Speed:
sl: Hitrost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slSpeed) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Kwave::InvertableSpinBox, sbSpeed)
en: Speed
sl: Hitrost

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change speed by percentage
sl: Spremeni hitrost za določen odstotek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the speed to a relative percentage of the original speed.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
sl: Določa hitrost na relativni odstotek prvotne hitrosti.
    Primer: »50 %«, »75 %« ali »125 %«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: by Percentage
sl: v odstotkih

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change speed by a factor
sl: spreminjanje hitrosti s faktorjem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the speed by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
sl: Pospešujte ali zmanjšajte hitrost za faktor.
    Primer: »x1«, »x2«, »/ 4«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: by Factor
sl: za faktor

en: Default device
sl: Privzeta naprava

en: Null device
sl: Naprava Null

en: I/O error. Maybe the driver
    is not present in your kernel or it is not
    properly configured.
sl: Napaka V/I. Mogoče gonilnik
    ni prisoten v jedru ali pa ni
    pravilno prilagojen.

en: The device is busy. Maybe some other application is
    currently using it. Please try again later.
    (Hint: you might find out the name and process ID of
    the program by calling: "fuser -v %1"
    on the command line.)
sl: Naprava je zasedena. Morda jo trenutno uporablja
    nek drug program. Poskusite znova pozneje
    (namig: morda boste izvedeli ime in ID procesa
    programa s klicem: »fuser -v %1«
    v ukazni vrstici).

en: Opening the device '%1' failed: %2
sl: Odpiranje naprave »%1« ni uspelo: %2

en: Card %1:
sl: Kartica %1:

en: Device %1:
sl: Naprava %1:

en: Subdevice %1:
sl: Podnaprava %1:

en: DMIX plugin
sl: Vstavek DMIX

en: The device '%1' cannot be opened in the correct mode.
sl: Naprave »%1« ni mogoče odpreti v pravilnem načinu.

en: %1 bits per sample are not supported
sl: %1 bitov na vzorec ni podprto

en: %1 channels playback is not supported
sl: Predvajanje %1 kanalov ni podprto

en: Playback rate %1 Hz is not supported
sl: Hitrost predvajanja %1 Hz ni podprta

en: Unusable buffer size: %1
sl: Velikost neuporabnega medpomnilnika: %1

en: OSS playback device (dsp*)
sl: Naprava za predvajanje OSS (dsp*)

en: ALSA playback device (adsp*)
sl: Naprava za predvajanje ALSA (adsp*)

en: Any device (*)
sl: Vse naprave (*)

en: %1 channels are not supported, maximum is 255
sl: %1 kanalov ni podprtih, največ 255

en: Connecting to the PulseAudio server failed.
sl: Povezovanje s strežnikom PulseAudio ni uspelo.

en: The PulseAudio device '%1' is unknown or no longer connected
sl: Naprava PulseAudio »%1« ni znana ali ni več povezana

en: playback...
sl: Predvajanje …

en: Failed to create a PulseAudio stream (%1).
sl: Ustvarjanje toka pulseAudio (%1) ni uspelo.

en: Failed to open a PulseAudio stream for playback (%1).
sl: Odpiranje toka PulseAudio za predvajanje (%1) ni uspelo.

en: (Use server default)
sl: (uporabi privzeto vrednost strežnika)

en: The audio device '%1' is unknown or no longer connected
sl: Zvočna naprava »%1« ni znana ali ni več povezana

en: PCM encoding is not supported
sl: Kodiranje PCM ni podprto

en: playback with %1 channels is not supported
sl: predvajanje z %1 kanali ni podprto

en: sample rate %1 Hz is not supported
sl: Mera vzorčenja %1 Hz ni podprta

en: integer sample format is not supported
sl: Celoštevilska oblika vzorca ni podprta.

en: Opening the Qt Multimedia device '%1' failed
sl: Odpiranje večpredstavnostne naprave Qt »%1« ni uspelo

en: %1 Bytes
sl: %1 bajtov

en: (quadro)
sl: (kvadrofonija)

en: Select Playback Device
sl: Izberite predvajalno napravo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlayBackDlg)
en: Playback
sl: Predvajanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Playback Settings
sl: Nastavitve predvajanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Playback device
sl: Naprava za predvajanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known playback devices suitable for the chosen playback method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
sl: <b>Naprava:</b><p>Na tem seznamu je prikazan izbor nekaterih znanih naprav za predvajanje, primernih za izbrano metodo predvajanja. Če vaša naprava ni navedena tukaj, lahko ime naprave vnesete sami ali pa jo poiščete po datotečnem sistemu.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Search on the filesystem for a device
sl: Iskanje naprave v datotečnem sistemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSelectDevice) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: <b>Select...</b><p>Choose a device name on the harddisk, if your device is not already listed in the list of devices.</p>
sl: <b>Izberite …</b><p>Izberite ime naprave na trdem disku, če naprava še ni navedena na seznamu naprav.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for playback
sl: Metoda ali sistem, uporabljen za predvajanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Playback Method:</b><p>Choose a method or system used for
    playback. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, capable of mono and stereo output. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread. Might collide with PulseAudio or other sound applications, only one application at a time can use OSS playback !</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware. Might collide with other applications like OSS does, but has a plugin called <i>dmix</i> as a way out.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: The preferred way of doing playback in KDE. Multiple applications can play at the same time.</p>
sl: <b>Način predvajanja:</b><p>Izberite metodo ali sistem, ki naj se uporablja za
    predvajanje. Glede na možnosti zbiranja lahko izberete enega od naslednjih načinov:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: najstarejša izvedba za Linux, zmožna mono in stereo izhoda. Opuščen od jedra linux 2.6, vendar še vedno široko razširjen. Morda v sporu z PulseAudio ali drugimi zvočnimi programi, samo en program naenkrat lahko uporabite za predvajanje OSS!</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: nasledila je OSS, podpira več funkcij in več vrst strojne opreme. Morda je v sporu z drugimi programi, tako kot OSS, vendar ima vstavek, imenovan <i>dmix</i> kot izhod.</p>
    <p><b><i>PulseAudio</i></b>: priporočen način predvajanja v KDE. Več programov lahko predvaja hkrati.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Playback method:
sl: Način predvajanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Device:
sl: Naprava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBufferSize)
en: 256 Bytes
sl: 256 bajtov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slBufferSize)
en: Size of the playback buffer in bytes
sl: Velikost medpomnilnika za predvajanje v bajtih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slBufferSize)
en: <b>Buffer size:</b><p>Select a buffer size for the playback. You should set this number as small as possible to reduce the playback latency. The latency is the delay between user interface actions like starting/stopping playback, update of the playback position and the real sound output. If you encounter dropouts you should increase this setting a bit.</p>
sl: <b>Velikost medpomnilnika:</b><p>Izberite velikost medpomnilnika za predvajanje. To številko nastavite čim nižje, da zmanjšate latenco predvajanja. Latenca je zamuda med dejanji uporabniškega vmesnika, kot sta zagon/ustavitev predvajanja ali posodobitev položaja predvajanja, in resničnim izhodom zvoka. Če naletite na izpuste, morate to nastavitev nekoliko povečati.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Buffer size:
sl: Velikost medpomnilnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bits per sample:
sl: Št. bitov na vzorec:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: Playback resolution in bits per sample
sl: Ločljivost predvajanja v bitih na vzorec

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbBitsPerSample)
en: <b>Bits per sample:</b><p>Here you can select one of the bit resolutions your playback device supports. This is not necessarily the same resolution as in your audio file, Kwave dithers automatically from its internal resolution (24 bit) to the setting you specify. Higher resolutions mean better audio quality.</p>
sl: <b>Biti na vzorec:</b><p>Tukaj lahko izberete eno od bitnih ločljivosti, ki jo podpira vaša naprava za predvajanje. To ni nujno enaka ločljivost kot v zvočni datoteki, Kwave samodejno preslika od interne ločljivosti (24 bitov) do nastavitve, ki ste jo določili. Višje ločljivosti pomenijo boljšo kakovost zvoka.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: Number of channels: mono, stereo...
sl: Število kanalov: mono, stereo, …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbChannels)
en: <b>Channels:</b><p>Number of channels used for playback. This does not necessarily have to be the same as the number of tracks in your current file. Kwave automatically mixes the tracks of your file to the channels you specify here. </p><p><i>For example:</i> If you have three tracks and set the playback to "stereo", the left channel will contain the first track + 50% of the second track, the right channel will also contain 50% of the second track and the third track.</p>
sl: <b>Kanali:</b><p>število kanalov, uporabljenih za predvajanje. Ni nujno, da je to enako številu stez v trenutni datoteki. Kwave samodejno zmeša steze datoteke v kanale, ki jih določite tukaj. </p><p><i>Primer:</i> če imate tri steze in nastavite predvajanje na »stereo«, bo levi kanal vseboval prvo stezo + 50 % druge steze, desni kanal bo vseboval tudi 50 % druge steze in tretjo stezo.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btTest)
en: Play a short test sound
sl: Predvajaj kratek preizkusni zvok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btTest)
en: <b>Test</b><p>Try to play a short sound using the current settings.</p><p><i>(Sorry, not implemented yet!)</i></p>
sl: <b>Preizkusi</b><p>Poskusite predvajati kratek zvok s trenutnimi nastavitvami.</p><p><i>(Žal še ni izvedeno!)</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btTest)
en: &Test...
sl: &Preizkusi …

en: Please select a playback device first
sl: Najprej izberite napravo za predvajanje

en: Playback Test
sl: Preizkus predvajanja

en: You should now hear a %1 Hz test tone.<br/><br/>(If you hear clicks or dropouts, please increase<br/>the buffer size and try again)
sl: Zdaj bi morali slišati poskusni ton %1 Hz.<br/><br/>Če slišite klike ali izpuste, povečajte<br/>velikost medpomnilnika in poskusite znova.

en: DSNOOP plugin
sl: Vstavek DSNOOP

en: OSS recording device (audio*)
sl: Snemalne naprave OSS (audio*)

en: OSS recording device (dsp*)
sl: Snemalna naprava OSS (dsp*)

en: ALSA recording device (adsp*)
sl: Snemalna naprava ALSA (adsp*)

en: Kwave record
sl: Snemanje Kwave

en: &Done
sl: &Končano

en: OSS record device (dsp*)
sl: Snemalna naprava OSS (dsp*)

en: ALSA record device (adsp*)
sl: Snemalna naprava ALSA (adsp*)

en: Select Record Device
sl: Izberite snemalno napravo

en: Quadro
sl: Kvadrofonija

en: %1 tracks
sl: %1 stez

en: %1 bit
sl: %1-bitno

en: Please check the source device settings...
sl: Preverite nastavitve izvorne naprave ...

en: (empty)
sl: (prazno)

en: Buffering...
sl: Medpomnjenje …

en: Prerecording...
sl: Pred-snemanje …

en: Waiting for trigger...
sl: Čakanje na sprožilec ...

en: Recording...
sl: Snemanje …

en: Paused
sl: Prekinjeno

en: Done
sl: Končano

en: one day  | %1 days
sl[0]: %1 dni
sl[1]: %1 dan
sl[2]: %1 dneva
sl[3]: %1 dnevi

en: one hour  | %1 hours
sl[0]: %1 ura
sl[1]: %1 uri
sl[2]: %1 ure
sl[3]: %1 ur

en: one minute  | %1 minutes
sl[0]: %1 minuta
sl[1]: %1 minuti
sl[2]: %1 minute
sl[3]: %1 minut

en: and %1 second | and %1 seconds
sl[0]: in %1 sekunda
sl[1]: in %1 sekundi
sl[2]: in %1 sekunde
sl[3]: in %1 sekund

en: %1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekunda
sl[1]: %1 sekundi
sl[2]: %1 sekunde
sl[3]: %1 sekund

[ctx: %1=days; %2=hours; %3=minutes; %4=seconds]
en: Waiting for start in %1%2%3%4...
sl: Čakajoč na začetek snemanja čez %1%2%3%4 …

en: Length: %1
sl: Dolžina: %1

en: (%1 samples)
sl: (%1 vzorcev)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_record)
en: Recording
sl: Snemanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpRecording)
en: Record Control
sl: Nadzor snemanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Enable Pre-recording
sl: Omogoči pred-snemanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: When using <b>Pre-recording</b>, Kwave internally already records before the real recording starts. This feature is useful if you want to start recording already a few seconds before you press the record button. <i>(For example when recording from radio)</i>
sl: Ko uporabljate <b>pred-snemanje</b>, Kwave interno že snema, preden se začne dejansko snemanje. Ta funkcija je uporabna, če želite zagnati snemanje že nekaj sekund, preden pritisnete gumb za snemanje <i>(npr. pri snemanju z radia)</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordPre)
en: Pre-record:
sl: Pred-snemanje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Limit the recording time
sl: Omejite trajanje snemanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: If checked, the <b>Record time</b> is limited and recording will automatically stop when the selected time is reached.
sl: Če je potrjeno, je <b>trajanje snemanja</b> omejeno in snemanje se samodejno ustavi, ko je izbrani čas dosežen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTime)
en: Record &time:
sl: &Trajanje snemanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Trigger level
sl: Raven proženja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: If the <b>Record trigger</b> is enabled, recording will start as soon as the volume of the input signal goes over the selected level.
sl: Če je <b>sprožilec snemanja</b> omogočen, se bo snemanje začelo takoj, ko glasnost vhodnega signala prešla preko izbrane ravni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordTrigger)
en: Record trigger:
sl: Sprožilec snemanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btStop)
en: Stop Recording
sl: Ustavi snemanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btPause)
en: Pause/Continue
sl: Premor/nadaljuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start at a given date and time
sl: Začetek ob danem datumu in času

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: When checked, the recording will be started at the given date and time. Please note that if the time is in the past, the recording will be started immediately or as soon as the defined trigger level is reached (if enabled).
sl: Ob potrditvi se bo snemanje začelo ob danem datumu in času. Če je čas v preteklosti, se bo snemanje začelo takoj ali takoj, ko bo dosežena določena raven sprožilca (če je omogočena).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRecordStartTime)
en: Start &at:
sl: Pri&čni pri:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_level) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpLevel)
en: Level
sl: Jakost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLevelAmplify)
en: Amplify:
sl: Ojačaj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpFading)
en: Fading
sl: Pojemanje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_format)
en: For&mat
sl: O&blika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleRate)
en: <b>Sample rate</b><br>Here you can select one of the predefined well-known sample rates that your sound card supports.
sl: <b>Mera vzorčenja</b><br>Tukaj lahko izberete eno od vnaprej določenih dobro znanih mer vzorčenja, ki jih podpira vaša zvočna kartica.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatTracks)
en: <b>Number of channels</b><br>Select a number of channels, e.g. for mono or stereo recording.
sl: <b>Število kanalov</b><br>Izberite število kanalov, npr. za posnetek mono ali stereo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFormatCompression)
en: Compression:
sl: Stiskanje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatCompression)
en: <b>Compression</b><br>Here you can select one of the compression types if your audio hardware supports it.
sl: <b>Stiskanje</b><br>Tukaj lahko izberete eno od vrst stiskanja, če ga podpira zvočna strojna oprema.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbFormatSampleFormat)
en: <b>Sample format</b><br>Here you can select one of the sample formats that your audio hardware supports. This normally has no big influence on the result, so you can just leave it as it is.
sl: <b>Oblika vzorca</b><br>Tukaj lahko izberete eno od oblik vzorca, ki jih podpira vaša zvočna strojna oprema. To običajno nima velikega vpliva na rezultat, tako da jo lahko kar pustite, kot je.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSampleFormat)
en: Sample format:
sl: Oblika vzorca:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbFormatResolution)
en: <b>Resolution</b><br>Select a resolution in bits in which the file will be recorded. Higher values give better quality but also more system load.
sl: <b>Ločljivost</b><br>Izberite ločljivost v bitih, v kateri bo datoteka posneta. Višje vrednosti nudijo boljšo kakovost, a tudi več sistemske obremenitve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Buffer count:
sl: Števec medpomnilnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbMethod)
en: Method or system used for recording
sl: Metoda ali sistem, uporabljen za snemanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbMethod)
en: <b>Recording method:</b><p>Choose a method or system used for
    recording. Depending on the compilation options you can select one of the following methods:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: The oldest linux implementation, only capable of mono and stereo input. Deprecated since linux kernel 2.6, but still wide spread.</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: Supercedes OSS, supports more features and more hardware.</p>
sl: <b>Način snemanja:</b><p>Izberite metodo ali sistem, ki naj se uporablja za
    snemanje. Glede na možnosti zbiranja lahko izberete enega od naslednjih načinov:</p>
    <p><b><i>OSS (Open Sound System)</i></b>: najstarejša implementacija Linux, ki je zmožna le mono in stereo vhodov. Opuščen od jedra linux 2.6, vendar še vedno široko razširjen;</p>
    <p><b><i>ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)</i></b>: nasledil je OSS, podpira več funkcij in več vrst strojne opreme.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Recording method:
sl: Način snemanja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cbDevice)
en: Recording device
sl: Snemalna naprava

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbDevice)
en: <b>Device:</b><p>This list shows a selection of some known recording devices suitable for the chosen recording method. If your device is not listed here, you can enter a device name on your own or search through the filesystem.</p>
sl: <b>Naprava:</b><p>na tem seznamu je prikazan izbor nekaterih znanih naprav za snemanje, primernih za izbrano metodo snemanja. Če vaša naprava ni navedena tukaj, lahko ime naprave vnesete sami ali pa poiščete po datotečnem sistemu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btSourceSelect)
en: Selec&t...
sl: Izbe&ri ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (Kwave::TreeWidgetWrapper, listDevices)
en: Device
sl: Naprava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Buffer:
sl: Medpomnilnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_level_meter)
en: Level:
sl: Raven:

en: Maybe your system lacks support for the corresponding hardware or the hardware is not connected.
sl: Morda vašemu sistemu primanjkuje podpore za ustrezno strojno opremo ali pa strojna oprema ni povezana.

en: The audio device seems to be occupied by another application. Retrying...
sl: Zdi se, da zvočno napravo zaseda drug program. Ponovno poskušanje ...

en: Some unexpected error happened (%1). You may try an other recording method or recording device.
sl: Zgodila se je nepričakovana napaka (%1). Poskusite lahko drugo metodo snemanja ali napravo za snemanje.

[ctx: %1 = a device name]
en: Unable to open the recording device (%1)
sl: Snemalne naprave ni mogoče odpreti (%1)

en: %1 channels
sl: %1 kanalov

en: %1 is not supported, using %2
sl: %1 ni podprto, uporabljeno bo %2

en: Recording with %1 channel(s) failed, using %2 channel(s)
sl: Snemanje z %1 kanali ni uspelo, uporabljen(o) bo %2 kanal(ov)

en: %1 Hz is not supported, using %2 Hz
sl: %1 Hz ni podprto, uporabljeno bo %2 Hz

en: %1 Hz failed, using %2 Hz
sl: %1 Hz ni uspelo, uporabljeno bo %2 Hz

en: Compression '%1' not supported, using '%2'
sl: Stiskanje »%1« ni podprto, uporabljeno bo »%2«

en: Compression '%1' failed, using '%2'.
sl: Stiskanje »%1« ni uspelo, uporabljeno bo »%2«.

en: %1 bits per sample is not supported, using %2 bits per sample
sl: %1 bitov na vzorec ni podprto, uporabljeno bo %2 bitov na vzorec

en: %1 bits per sample failed, using %2 bits per sample
sl: %1 bitov na vzorec ni uspelo, uporabljeno bo %2 bitov na vzorec

en: Sample format '%1' is not supported, using '%2'
sl: Vzorčna oblika »%1« ni podprta, uporabljena bo »%2«

en: Sample format '%1' failed, using '%2'
sl: Vzorčna oblika »%1« ni uspela, uporabljena bo »%2«

en: The current sample format is not supported!
sl: Trenutna oblika vzorca ni podprta!

en: The current compression type is not supported!
sl: Trenutna vrsta stiskanja ni podprta!

en: Buffer overrun. Please increase the number and/or size of the record buffers.
sl: Presežen medpomnilnik. Povečajte število in/ali velikost snemalnih medpomnilnikov.

en: The recording device seems to be busy.
sl: Zdi se, da je snemalna naprava zasedena.

en: Reading from the recording device failed. Error number = %1 (%2)
sl: Branje iz snemalne naprave ni uspelo. Številka napake = %1 (%2)

en: Reverse
sl: Vzvratno

en: Change sample rate
sl: Spremeni mero vzorčenja

en: Changing sample rate from %1 kHz to %2 kHz...
sl: Spreminjanje mere vzorčenja iz %1 kHz na %2 kHz ...

en: This would overwrite the following file(s): %1Do you really want to continue?
sl: To bi prepisalo naslednje datoteke: %1 Ali res želite nadaljevati?

en: The following directories do not exist: %1Do you want to create them and continue?
sl: Naslednje mape ne obstajajo: %1 Ali jih želite ustvariti in nadaljevati?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSelectionOnly)
en: Save selection only
sl: Shrani samo izbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNumbering)
en: Numbering:
sl: Oštevilčevanje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Determines how the <b>numbering of the files</b> should happen:<ul>
    <li>Continue after the <b>highest index</b> that can be found, avoiding collisions with existing files</li>
    <li>Always start numbering from <b>one</b>, possibly colliding with already existing files</li>
    </ul>
sl: Določa, kako naj se <b>oštevilčijo datoteke</b>:<ul>
    <li>nadaljuj za <b>najvišjim indeksom</b>, ki ga je mogoče najti, da se izognete sporov z obstoječimi datotekami</li>
    <li>vedno začni številčiti z <b>ena</b>, da morda trčite z obstoječimi datotekami</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Continue after highest index
sl: Nadaljuj po najvišjem indeksu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbNumbering)
en: Always start with 1, overwrite if necessary
sl: Vedno začni z 1, po potrebi prepiši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, txtExample)
en: Example of the first file name that will be saved, using the file name pattern above and the numbering below
sl: Primer prvega imena datoteke, ki bo shranjeno, z zgornjim vzorcem imena datoteke in spodnjim oštevilčenjem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExample)
en: Example:
sl: Primer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbPattern)
en: <p>Select the pattern that is used to create the filename of each saved block. It currently understands the following placeholders:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>name of the file, without the path</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>the index of the file, optionally with leading zeroes (if <tt>'0</tt>' prepended) and optionally a fixed number of digits (<tt>N</tt>)</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>the number of files that will be saved</li>
    <li><tt><b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>total]</b></tt>the highest index within the files that will be saved</li>
    </ul>
sl: <p>Izberite vzorec, ki se uporablja za ustvarjanje imena datoteke vsakega shranjenega bloka. Trenutno razume naslednje ograde:</p>
    <ul>
    <li><tt><b>[%filename]</b></tt>ime datoteke, brez poti;</li>
    <li><tt><b>[</b>%<i>0</i></tt><i>N</i><tt><b>nr]</b></tt>indeks datoteke, neobvezno z vodilnimi ničlami (če je »<tt>0</tt>« predpona) in neobvezno fiksnim številom števk (<tt>N</tt>);</li>
    <li><tt> <b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>count]</b></tt>število datotek, ki bodo shranjene;</li>
    <li><tt> <b>[%</b><i>0</i><i>N</i><b>skupaj]</b></tt>najvišji indeks v datotekah, ki bodo shranjene.</li>
    </ul>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPattern)
en: Filename pattern:
sl: Vzorec imena datoteke:

en: Start
sl: Začetek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectRangeDlg)
en: Select Range
sl: Izberite obseg

en: (resulting window size: %1)
sl: (posledična velikost okna: %1)

en: Size of bitmap: %1x%2
sl: Velikost bitne slike: %1x%2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SonagramDlg)
en: Set FFT/Time Resolution Parameters
sl: Nastavite parametre FFT/časovne ločljivosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: display
sl: Prikaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use different colors for amplitude
sl: Uporabi različne barve za amplitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbColor)
en: Use colors
sl: Uporabi barve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Use grayscale only for amplitude
sl: Uporabi sivinske barve samo za amplitude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGreyScale)
en: Grayscale
sl: Sivinsko

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: Automatically update the sonagram <br>if the signal data has changed
sl: Samodejno posodobi sonagram <br>če so se podatki signala spremenili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrackChanges)
en: On modifications
sl: O spremembah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Automatically update the sonagram if the selection<br>has been enlarged, reduced or moved
sl: Samodejno posodobi sonagram, če je bil izbor<br>povečan, zmanjšan ali premaknjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFollowSelection)
en: Follow selection
sl: Sledi izboru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: FFT settings
sl: Nastavitve FFT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pointlabel)
en: Number of FFT points:
sl: Število točk FFT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label2)
en: Window function:
sl: Funkcija okna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, windowtypebox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, windowtypebox)
en: Choose windowing function here.<br>
    If the transformation should stay reversible, use the type "None".
sl: Tukaj izberite funkcijo oknjenja.<br>
    Če mora transformacija ostati povratna, uporabite vrsto »Brez«.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pointbox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pointbox)
en: <b>Number of FFT points:</b><p></p>Try to choose numbers with small prime factors,<br>
    if choosing big window sizes.<br>
    The computation will be much faster!
sl: <b>Število točk FFT:</b><p></p>Poskusite izbrati številke z majhnimi prafaktorji,<br>
    če izberete velike velikosti oken.<br>
    Računanje bo veliko hitrejše!

en: &Export to Bitmap...
sl: &Izvozi v bitno sliko …

en: &Close
sl: &Zapri

en: Time: ------ ms
sl: Čas: ------ ms

en: Frequency: ------ Hz
sl: Frekvenca: ------ Hz

en: Amplitude: --- %
sl: Amplituda: --- %

en: Time: 0 ms
sl: Čas: 0 ms

en: Frequency: 0 Hz
sl: Frekvenca: 0 Hz

en: Amplitude: 0 %
sl: Amplituda: 0 %

en: Save Sonagram
sl: Shrani sonagram

en: Sonagram of %1
sl: Sonagram %1

en: Time: %1
sl: Čas: %1

en: Frequency: %1 Hz
sl: Frekvenca: %1 Hz

en: Amplitude: %1%
sl: Amplituda: %1%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, StringEnterDlg)
en: Enter Command...
sl: Vnesi ukaz …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCommand)
en: Enter Command:
sl: Vnesite ukaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edCommand)
en: please enter a text command here...
sl: Vnesite besedilo ukaza tukaj ...

[ctx: menu: /Settings/Enter Command]
en: Enter Command
sl: Vnesi ukaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: change volume by factor
sl: spreminjanje glasnosti po faktorju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: Increments or decrements the volume by a factor.
    For example: "x1", "x2", "/ 4"
sl: Povečanje ali zmanjšanje glasnosti za faktor.
    Primer: »x1«, »x2«, »/ 4«

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFactor)
en: &Factor
sl: &Faktor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: change volume by percentage
sl: Spreminjanje glasnosti za odstotek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbPercentage)
en: Sets the volume to a relative percentage of the original level.
    For example: "50 %", "75%" or "125%"
sl: Nastavi glasnost na relativni odstotek prvotne ravni.
    Primer: »50%«, »75%« ali »125%«

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: change volume in dB
sl: Spremeni glasnost v dB

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbLogarithmic)
en: Increments or decrements the volume in logarithmic scale (decibel).
    For example: "+3 dB", "+ 6 dB", "-3 dB".
sl: Povečanje ali zmanjšanje glasnosti v logaritemski lestvici (decibel).
    Primer: »+3 dB«, »+6 dB«, »-3 dB«.

en: Silence
sl: Tišina
