kweather - en to cs translation catalogue (46 entries)

en: Weather
cs: Počasí

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
cs: © 2020-2024 Vývojový tým Plasma

en: Please select the location
cs: Prosím, vyberte umístění

en: Select Location
cs: Vyberte umístění

en: Open KWeather
cs: Otevřít KWeather

en: Forecast
cs: Předpověď

en: Add Location
cs: Přidat umístění

en: Weather refreshed for %1
cs: Obnoveno počasí pro %1

en: Updated at %1
cs: Aktualizováno %1

en: Locations
cs: Umístění

en: Choose location
cs: Zvolte polohu

en: Settings
cs: Nastavení

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Hourly
cs: Hodinově

en: Daily
cs: Denně

en: Precipitation
cs: Srážky

en: Humidity
cs: Vlhkost

en: Pressure
cs: Tlak

en: UV Index
cs: UV index

en: Search for a location…
cs: Hledat polohu...

en: Unable to connect
cs: Nelze se připojit

en: Search for a location
cs: Hledat polohu

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: Add location
cs: Přidat umístění

en: Add a location
cs: Přidejte umístění

en: Delete
cs: Smazat

en: General
cs: Obecné

en: Forecast Style
cs: Styl předpovědi

en: Flat
cs: Ploché

en: Dynamic
cs: Dynamický

en: About
cs: O aplikaci

en: Units
cs: Jednotky

en: Speed Units
cs: Jednotky rychlosti

[ctx: kilometers per hour]
en: kph
cs: km/h

en: Pressure Units
cs: Jednotky tlaku

en: Precipitation Units
cs: Jednotky srážek

en: Temperature Units
cs: Jednotky teploty

en: Use System Default
cs: Použít výchozí systémový

en: Get Started
cs: Začněme

en: Back
cs: Zpět

en: Next
cs: Následující

en: The style can be changed later in the settings.
cs: Styl můžete později změnit v nastavení.

en: Sunrise
cs: Východ Slunce

en: Sunset
cs: Západ Slunce

en: Moon Phase
cs: Měsíční fáze

en: temperature
cs: teplota
