kweather - en to sv translation catalogue (62 entries)

en: %1 mmHg
sv: %1 mm kvicksilver

[ctx: %1 represents percent value, % is the percent sign]
en: %1%
sv: %1 %

[ctx: in as inches]
en: %1 in
sv: %1 tum

en: Weather
sv: Väder

en: A convergent weather application for Plasma
sv: Ett konvergent väderprogram för Plasma

en: © 2020-2024 Plasma Development Team
sv: © 2020-2024 Plasma-utvecklingsgruppen

en: No location found on system, please add some in kweather
sv: Ingen plats hittades i systemet, lägg till någon i Väder

en: Please select the location
sv: Välj plats

en: %1%
sv: %1 %

en: %1mm
sv: %1 mm

en: Select Location
sv: Välj plats

en: Open KWeather
sv: Öppna Väder

en: Forecast
sv: Prognos

en: Network error when obtaining current location
sv: Nätverksfel när aktuell plats skulle hämtas

en: Add Location
sv: Lägg till plats

en: Weather refreshed for %1
sv: Väder uppdaterat för %1

en: Updated at %1
sv: Uppdaterat %1

en: Locations
sv: Platser

en: Choose location
sv: Välj plats

en: Settings
sv: Inställningar

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Daily
sv: Dagligen

en: Local date: %1
sv: Lokalt datum: %1

en: Hourly
sv: Varje timma

en: Local time: %1
sv: Lokal tid: %1

en: Precipitation
sv: Nederbörd

en: Humidity
sv: Luftfuktighet

en: Pressure
sv: Lufttryck

en: UV Index
sv: UV-index

en: Search for a location…
sv: Sök efter en plats…

en: Unable to connect
sv: Kan inte ansluta

en: Search for a location
sv: Sök efter en plats

en: No results
sv: Inga resultat

en: Add location
sv: Lägg till plats

en: Unable to fetch timezone information
sv: Kan inte hämta information om tidszon

en: Add a location
sv: Lägg till en plats

en: Delete
sv: Ta bort

en: General
sv: Allmänt

en: Forecast Style
sv: Prognosstil

en: Flat
sv: Enkel

en: Dynamic
sv: Dynamisk

en: About
sv: Om

en: Units
sv: Enheter

en: Temperature Units
sv: Temperaturenheter

en: Use System Default
sv: Använda systemstandard

en: Speed Units
sv: Hastighetsenheter

[ctx: kilometers per hour]
en: kph
sv: km/h

[ctx: miles per hour]
en: mph
sv: mile/t

en: Pressure Units
sv: Lufttrycksenheter

[ctx: Millimetre of mercury]
en: mmHg
sv: mm kvicksilver

en: Precipitation Units
sv: Nederbördsenheter

[ctx: Inches]
en: in
sv: tum

en: Welcome to Weather
sv: Välkommen till Väder

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Select forecast theme
sv: Välj prognostema

en: You can change the theme later in the settings.
sv: Du kan ändra temat senare i inställningarna.

en: Back
sv: Bakåt

en: Finish
sv: Slutför

en: Sunrise
sv: Soluppgång

en: Sunset
sv: Solnedgång

en: Moon Phase
sv: Månfas

en: temperature
sv: temperatur
