kwin - en to az translation catalogue (30 entries)

en: No Action
az: Hərəkətsiz

en: Peek at Desktop
az: İş masasına nəzər salın

en: Lock Screen
az: Ekranı kilidləmək

en: Show KRunner
az: KRunner göstərmək

en: Activity Manager
az: Fəaliyyət Meneceri

en: Application Launcher
az: Tətbiq Başladıcı

en: Present Windows
az: hazırkı pəncərələr

en: %1 - All Desktops
az: %1 - Bütün İş masaları

en: %1 - Current Desktop
az: %1 - Hazırkı İş masası

en: %1 - Current Application
az: %1 - Cari tətbiq

en: Toggle window switching
az: Pəncərə dəyişmə açarı

en: Toggle alternative window switching
az: Əlavə pəncərə dəyişmə açarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
az: Siçanın kursorunu ekranın kənarına və ya küncünə doğru itərək müəyyən fəaliyyəti həyata keçirə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
az: &Böyütmək:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
az: Pəncərələr üst kənara sürükləndi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
az: &Başlıq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
az: Pəncərələr sol və ya sağ kənarlara sürükləndi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
az: Davranış:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
az: Pəncərələr tam ekran açıldıqda aktiv qalsın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
az: Pəncərənin ekranın dörddə bir hissəsi qədər açılan sahəsi:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
az: Yuxarı və aşağı kənarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
az: ekranın kənarları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
az: Kursoru ekranın kənarına toxundurduqda başqa iş masasına keçmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
az: Kursoru ekranın kənarına hərəkət etdirdikdə iş ma&sasını dəyişmək:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
az: Qeyri-aktiv

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
az: Hərəkətə başlamazdan əvvəl kursorun ekranın kənarına toxunması üçün tələb olunan vaxt müddəti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
az: Aktivləşmə müddəti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
az: Kursorun ekranın kənarına toxunması ilə  müvafiq fəaliyyətin başlaması arasındakı vaxt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
az: Tək&rar fəaliyyətlər arasıdakı vaxt müddəti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
az: Fəaliyyəti icra etmək üçü ekran üzrə ekranın müvafiq kənarından mərkəzinə doğru sürüşdürə bilərsiniz
