kcmkwincompositing - en to bs translation catalogue (9 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, windowThumbnailWarning)
en: Keeping the window thumbnail always interferes with the minimized state of windows. This can result in windows not suspending their work when minimized.
bs: Držanje ikonice prozora je uvijek posredovano minimiziranim stanjem prozora. Ovo može rezultovati da prozor ne obustavlja posao dok je minimiziran.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationSpeedLabel)
en: Animation speed:
bs: Brzina animacije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Very slow
bs: Veoma sporo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instant
bs: Trenutno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HiddenPreviews)
en: Keep window thumbnails:
bs: Drži sličice prozora:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Never
bs: Nikada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Only for Shown Windows
bs: Samo za prikazane prozore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HiddenPreviews)
en: Always
bs: Uvijek

en: Re-enable OpenGL detection
bs: Ponovo omogući detekciju OpenGL
