kwin-x11 - en to ca translation catalogue (41 entries)

en: No Action
ca: Cap acció

en: Peek at Desktop
ca: Ullada a l'escriptori

en: Lock Screen
ca: Bloqueig de la pantalla

en: Show KRunner
ca: Mostra el KRunner

en: Activity Manager
ca: Gestor d'activitats

en: Application Launcher
ca: Llançador d'aplicacions

en: Present Windows
ca: Presenta les finestres

en: %1 - All Desktops
ca: %1 - Tots els escriptoris

en: %1 - Current Desktop
ca: %1 - Escriptori actual

en: %1 - Current Application
ca: %1 - Aplicació actual

en: Overview
ca: Vista general

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Toggle window switching
ca: Commuta al canvi de finestres

en: Toggle alternative window switching
ca: Commuta a un canvi de finestres alternatiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You can trigger an action by pushing the mouse cursor against the corresponding screen edge or corner.
ca: Podeu activar una acció empenyent el cursor del ratolí contra la vora o cantonada corresponent de la pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickMaximizeLabel)
en: &Maximize:
ca: &Maximitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderMaximize)
en: Windows dragged to top edge
ca: Finestres arrossegades a la vora superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quickTileLabel)
en: &Tile:
ca: &Mosaic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ElectricBorderTiling)
en: Windows dragged to left or right edge
ca: Finestres arrossegades a la vora dreta o esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Behavior:
ca: Comportament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remainActiveOnFullscreen)
en: Remain active when windows are fullscreen
ca: Continua actiu quan les finestres són a pantalla completa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, electricBorderCornerRatioLabel)
en: Trigger &quarter tiling in:
ca: Activador de mosaic en &quarts:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, electricBorderCornerRatioSpin)
en: Outer
ca: Exterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: of the screen
ca: exterior de la pantalla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: Change desktop when the mouse cursor is pushed against the edge of the screen
ca: Canvia l'escriptori quan s'empenyi el cursor del ratolí contra la vora de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, desktopSwitchLabel)
en: &Switch desktop on edge:
ca: &Canvia d'escriptori a la vora:

[ctx: Switch desktop on edge]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Disabled
ca: Desactivat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Only when moving windows
ca: Només en moure finestres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ElectricBorders)
en: Always enabled
ca: Sempre activat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Amount of time required for the mouse cursor to be pushed against the edge of the screen before the action is triggered
ca: Interval de temps requerit quan s'empeny el cursor del ratolí contra la vora de la pantalla abans d'activar l'acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, activationDelayLabel)
en: Activation &delay:
ca: Retar&d de l'activació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: Amount of time required after triggering an action until the next trigger can occur
ca: Interval de temps requerit després d'activar l'acció fins que pugui ocórrer la següent activació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, triggerCooldownLabel)
en: &Reactivation delay:
ca: Retard de la &reactivació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, CornerBarrierLabel)
en: &Corner barrier:
ca: Barrera de &cantonada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Here you can enable or disable the virtual corner barrier between screens. The barrier prevents the cursor from moving to another screen when it is already touching a screen corner. This makes it easier to trigger user interface elements like maximized windows' close buttons when using multiple screens.
ca: Aquí podeu activar o desactivar la barrera de cantonades virtuals entre pantalles. La barrera impedeix que el cursor es mogui a una altra pantalla quan ja està tocant una cantonada de la pantalla. Això fa més fàcil activar elements d'interfície d'usuari com els botons de tancament de finestres maximitzades quan s'utilitzen diverses pantalles.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CornerBarrier)
en: Prevents cursors from crossing at screen corners.
ca: Evita que el cursor creui les cantonades de la pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, EdgeBarrierLabel)
en: &Edge barrier:
ca: Barrera de &vora:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Here you can set size of the edge barrier between different screens. The barrier adds additional distance you have to move your pointer before it crosses the edge onto the other screen. This makes it easier to access user interface elements like Plasma Panels that are located on an edge between screens.
ca: Aquí podeu establir la mida de la barrera de la vora entre pantalles diferents. La barrera afegeix una distància addicional que cal moure el punter abans de creuar la vora cap a l'altra pantalla. Això facilita l'accés a elements d'interfície d'usuari com els plafons del Plasma que es troben en una vora entre pantalles.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: Additional distance cursor needs to travel to cross screen edges.
ca: Distància addicional que el cursor ha de moure's per a creuar les vores de la pantalla.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_EdgeBarrier)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: You can trigger an action by swiping from the screen edge towards the center of the screen.
ca: Podeu activar una acció lliscant el dit des de la vora de la pantalla cap al centre de la pantalla.
